Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Koňařky

09. 04. 2019 v 19:11Off-line Anonym
Proč jsou tak háklivé na to že si z nich dělá někdo srandu?
já nechci nikoho urazit ale zdá se mi že všechny koňařky jsou hrozně háklivé na to když se někdo jen křivě podívá na koně... když jsem byl reprezentovat naší školu tak naproti byl stánek nějaké jezdecké školy a když jsem ze srandy řekl: Jeli koník hodně tlustý guláš z něho bude hustý, málem jsem dostal jejich cedulí po hlavě :D
jinak pokud by někdo měl zájem dráždit takové tak mám další rýmy...

Koně nemám nikdy dosti, proto vařím vždy i kosti
Po dost dlouhé době, máme koně v troubě
vždy když dělám svíčkovou, ozdobím ji podkovou
Po zvolení Miloše, zvracím koně do koše
Každý koník, který skáče míří rovnou do pekáče
Nežli koně marně blažit na pánvi ho budu smažit

svojí anonymitu si zachovávám... kdybych náhodou někoho urazil aby mi pak nepřišel rozbít hubu :D
09. 04. 2019 v 19:46Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Anonymitu tuná hej? Jediné šťastie máš, že tu žiadne koňiarky nie sú :-D
09. 04. 2019 v 20:07Off-line Riku  (63/176/110)
B... hledej a trhej.
09. 04. 2019 v 20:09On-line rosju  (53/170/78)
Nepotřebuješ odpověď, jen tady troliiis
09. 04. 2019 v 20:10Off-line AMDI  (52/179/105)
Anonyme,ty asi nejsi normální.Nevím kolik ti je let.Jestli ti je 15 - 16 let,tak to je mlad**ká až dětská nerozvážnost.Pro každého koňáka je kůň něco jako modla,kamarád,protože kůň je velice chytré zvíře a s lidmi žije už po staletí a vždy byl pro lidi nepostradatelným pomocníkem.A ty jim řekneš,že kůň patří do guláše. To je jako kdyby si mněl psa,nebo jakékoli zvíře,keré by si mněl rád a někdo ti ho vzal a udělal z něj pečínku.Jak by si ho obrečel.Ale asi zvířata nemáš rád,protože dotknout se tak ušlechtilého zvířete,jako je kůň,tak to není normální.
09. 04. 2019 v 20:37Off-line Anonym
Já to chápu... jde o to že když mě někdo řekne že mi ze psa udělá pečínku tak se tomu zasměju a je to... navíc koní guláš je úplně normální věc která se dříve dělala...
09. 04. 2019 v 21:48Off-line AMDI  (52/179/105)
Jo dělala,ale z koňů,kterým už nebylo pomoci a kteří,aby se netrápili byli utraceni.Možná víš,že když si kůň zlomí nohu ,tak je to pro něho fatální problém.Jsou a byli vždy problémy,třeba při různých závodech,ale i při práci v lese i jinde se koně zranili a protože koňské maso není špatné se tito zvířata vezli na jatka.Samozřejmě před několika desítkami let se to neřešilo,ale dnes je koňské maso takřka v čechách nedostupné díky aktivitám právě těch zanícených koňáků.
09. 04. 2019 v 22:02Off-line AMDI  (52/179/105)
St63V - ty opravdu nevíš o čem je řeč,anebo si tak přízemní a mimo to d***a se píše s V a ne s F.
09. 04. 2019 v 22:33On-line BussterX  (103/130/150)
FRÁŇA ŠRÁMEK: RAPORT

Na levém křídle a poslední
já budu stát,
a tušit nebude, oč prosit chci,
žádný kamarád -
a paty k sobě, špičky od sebe,
pro tebe, sne můj divný, pro tebe
já budu meldovat.

Hlásím, pane hejtmane,
že se mi zdál sen,
vojna byla a já ležel
v poli zastřelen;
a zrovna u mne váš kůň taky pad,
nám přáno bylo spolu umírat,
to z boží vůle jen.

To k ránu bylo as, neb měsíc zrud,
a váš kůň hlavu zdvih,
a zvláštní věc měl jako já
prostřelený břich,
a v jeho očích takový styd žal,
kdos divil se v nich, kdos se ptal
a ruce lomil v nich.

Že louky voní kol a jetely
a kvete řeřicha -
a on… kůň… což byl vinen čím?
má díru do břicha,
že na něm seděl kdos, už nesedí
a oči vědět chtí, však nevědí
a v hrdle vysychá…

Oh, v hrdle vysychá… A chtěl by ržát…
že neví, neví proč?:
sluníčko zlaté, což neměl on tě rád -
ty už ho nechceš… proč?
proč necinkne už nikdy podkova,
proč nebe v krvi, nohy z olova -
hó, toč se, světe, toč…

Hlásím, pane hejtmane,
že byl to strašný sen,
ty oči zvířete, ty křičely
a z důlků lezly ven,
křičely na mne, jestli já to vím,
proč ležíme tu s břichem děravým -
co měl jsem říci jen…?

Hlásím, pane hejtmane,
a já to musím říc:
tož, člověk rád jde, člověk musí jít,
když pán chce, smrti vstříc -
však koní šetřte, prosím tisíckrát,
to dobytče se strašně umí ptát,
proč nesmí žíti víc…
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 04. 2019 v 23:52Off-line AMDI  (52/179/105)
Vidíš i Fráňa Šrámek dal přednost umírání koně před umíráním člověka.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 04. 2019 v 00:11Off-line AMDI  (52/179/105)
KOŇSKÁ MODLITBA

Nasyť mně pane a dej mi čistou a prostornou stáj,
když skončena je denní práce.
Mluv se mnou,neboť Tvůj hlas mi nahrazuje otěže.
Budeš-li ke mně laskavý,budu Ti sloužit k radosti
a najdeš místo v mém srdci.
Netrhej otěžemi,prosím,nesahej po biči,jdeme-li kupředu.
Dej mi čas,abych pochopil Tvůj záměr,
a nebij mně,když ti nerozumím.
Nemněj mne za nepozorného,když nesplním Tvoji vůli -
- možná,že sedlo,nebo podkovy nejsou v pořádku.
Neuvazuj mne příliš krátce a nestříhej mi ocas,který je jedinou
mou zbraní proti mouchám a komárům.
Až poznáš,že se mé dny krátí,až Ti již nebudu moci sloužit
můj milovaný pane nenech mně prosím hladovět a mrznout
a neprodávej mně.
Buď tak dobrotivý a připrav mi rychlou a milosrdnou smrt
a Bůh se Ti odmění zde i na věčnosti.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 04. 2019 v 20:40Off-line AMDI  (52/179/105)
Vy jste asi tu střední předpokládám zemědělku dělali proto,že vás nikde jinde nevzali.Kdo tohle řekne o zvířeti,tak k tomu nemá žádný vztah a nemá na takové škole co pohledávat.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 04. 2019 v 22:02Off-line AMDI  (52/179/105)
Já mám z koňů velký respekt a můžu říct,že mám strach se k nim přiblížit,ale pozoruju je velmi rád a vím,že bych jim nikdy neublížil.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 04. 2019 v 05:32Off-line Anonym
To já mám zvířata taky rád… tady jde o srandu… člověk by si že sebe měl udělat srandu a kdyby to ty koňařky tak neštvalo a dokázali by si udělat že sebe srandu tak se tohle téma vůbec neřeší
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 04. 2019 v 06:29Off-line Peta80  (43/187/-)
To já mám zvířata taky rád... nejlépe dobře opečená na talíři. 8)
11. 04. 2019 v 09:21Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
D***lní Koňáci. Včera sežrali krávu a dneska se chtějí prát za životy koní. Vztahovačný vymaštěnci. Ani náhodou nebyl kůň VŽDY nepostradatelný společník, to si tady akorát někdo cucá z prstu sračky co se mu zrovna hodí do krámu... když Koňáci nejsou schopni přijmout VTIP a okamžitě slovně nebo dokonce fyzicky napadají a kvůli čemu? Je jejich problém že mají radši koně než lidi a že z kvůli tomu mají takové mindráky!!!
Jasně je to ukázané když anonym jen napíše Vtipnou říkanku o jezení koní ve které nikoho k ničemu nevybízí, nikoho do ničeho nenutí a ani nikomu ve skutečnosti neubližuje a d***lní koňak to srovnává s tím že by vám někdo OPRAVDU vzal psa a uvařil ho, a to zřejmě vnímá jako adekvátní trest - a ještě se tu obouvá do lidí dehonestujíc jejich vzdělání. Koňák jeden pitomá
Btw koňské maso rozhodně není nedostupné, máme jo několik desítek kilo v mrazáku a je to z Čech. Vyližte si p***l jestli si myslíte že budete soukromníkům mluvit do toho jaká zvířata chvají a na co.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 04. 2019 v 10:36On-line BussterX  (103/130/150)
Klidek frojde, prdne ti žilka a budeš tahat nohu :P mimoto u toho nebyl nikdo z nás... ta říkanka "Jeli koník hodně tlustý guláš z něho bude hustý" se totiž dá říct buďto laškovně nebo jízlivě... takže ani jeden z nás neví, jestli ta reakce těch holek nebyla vyprovokovaná urážlivým tónem nebo jestli jsou to prostě jen veledůležitý kravky... a vlastně ani nevíme, jak ty holky reagovaly, třeba si to anonym trochu přibarvil :D .. takže obě protistrany - obhájci anonyma aji jeho hejtři vaří z vody... ale obecně vzato se opět ukázalo, jak se kvůli virtuální kravině (nebo spíše konině :D) z kdekoho stává duševní naháč :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 04. 2019 v 10:43On-line BussterX  (103/130/150)
Jo mimochodem- dát mínusko básničce Fráni Šrámka kterou napsal před 110 lety snad může fakticky jedině i***t :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 04. 2019 v 13:58Off-line Anonym
Rozhodně to nebylo řečno urážlivým tónem… reakce byla taková že jedna holka vzala jejich ceduli do ruky načež já řekl ať se uklidní že to byl jen vtip… do konce veletrhu škol na mně koukali vražedným výrazem
11. 04. 2019 v 14:00Off-line Anonym
Jinak pokud by se někdo chtěl pobavit ještě více tak na Facebooku je skupina která se jmenuje jak jinak než: Kůň je jídlo ne kamarád, kde je více podobných slovních hříček
11. 04. 2019 v 15:24Off-line Peta80  (43/187/-)
Dal bych si Buřt-guláš. 8)
11. 04. 2019 v 19:02On-line BussterX  (103/130/150)
Zajímavé, já myslel, že máš rači mišguláš :D
11. 04. 2019 v 19:07Off-line Anonym
!!!VTIP!!! já rád guáš s tlustého koníka !!!VTIP!!! i když kuličky s Ikea byly dobré
13. 04. 2019 v 12:57Off-line AMDI  (52/179/105)
Jenom slušně hoši,jenom slušně....vy jste hrozný hovada.
13. 04. 2019 v 13:04Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Jdu si grilovat pět čísel vysoký koňský steak, na krvavo, obalený v anglické slanině a jako přílohu si dám hranolky, tatarku, tři rajčátka a trošku hlávkového salátu. Popřejte mi dobrou chuť
13. 04. 2019 v 13:06Off-line Anonym
Dobru chuť
13. 04. 2019 v 15:50Off-line AMDI  (52/179/105)
Kéž by se ti to otočilo v krku ty ničiteli krásy.
13. 04. 2019 v 16:31Off-line AMDI  (52/179/105)
Bez komentáře
13. 04. 2019 v 17:41Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Děkuji za přání dobré chutě :) a kravička je hezčí zvířátko než kůň, a dokonce i prospěšnější když dává mléko, kůň jen žere své předražené žrádlo a vyžaduje spoustu času a energie a přitom se z toho člověku nic nevrátí. Zbytečně propagované zvíře, a teď chci prosím přesnou ukázku toho jak jsou koně inteligentní. Už to tu zaznělo. Mluví se o nich jak o geniálních zvířatech tak chci slyšet přesně proti jakému zvířeti je o kolik inteligentnější a příklad toho jak se jeho inteligence zjišťovala. Daly mu rébus po jehož vyřešení dostal najíst nebo ho jenom naučili že když se řekne červená tak má jít k červené plachtě? Chci důkaz inteligence alespoň na úrovni havranovitých ptáků před které můžeme připevnit láhev od piva dnem dolů, do ní vhodíme jídlo pro ptáka a pak před něj položíme hliníkový drát. Ne všichni ale většina z těch ptáků jsou dost inteligentní na to aby si zohybali drát tak aby s ním dokázali vytáhnout mňamku z láhve. Tedy úroveň Homo Habilis výroba nástrojů a žádný kecy o tom že kůň nemá pařáty na to aby mohl s věcmi manipulovat, to evoluce mu pařáty nedala protože věděla že by toho nebyl schopný. Prosím ten příklad koňské inteligence s porovnáním s jinými zvířaty, děkuji. Pokud příklad nebude tak všechny řeči o koňské inteligenci nemají absolutně žádnou váhu neboť jsou vycucané z prstů milovníků koní.
13. 04. 2019 v 18:20Off-line AMDI  (52/179/105)
Jako jsou milovníci koňů,kteří by je nedali za žádnou cenu,tak jsou milovníci psů,koček,hadů a podobně.Ty když budeš mít psa,nebo kočku taky bys jí nedal.Krávy,prasata,ovce jsou hospodářská zvířata,která se chovají pro maso,mléko,srst,neboli u ovcí vlnu.Jsou určena k nasycení lidí (jestli nejsou vegetariáni).To dokazuje i to,že koňské maso dnes (oproti před 30 lety) neni téměř k dostání.K té inteligenci.Neříkám,že koně jsou nejchytřejší zvířata na světě.Jsou i chytřejší,ale jak tady někdo bagatelizuje to,že koně neprovázeli člověka od nepaměti.Jak to? Už ve starým římě tyto zvířata pomáhali lidem jak v práci,tak pomáhali lidem v bojích a byli vždycky a jsou oddaní člověku a jsou schopni se naučit vše,co se od nich očekává.Já nejsem zrovna zapřísáhlej milovník koní a mám před nimi velký respekt,ale jsou to zvířata,která se mi líbí a vždy,když vidím nějaký dokument o koních,tak ho pozorně sleduji a líbí se mi to. ,,jak krásná jsou hříbata,když z ohrady vyběhnou ven,
a ještě je netíží uzda,ba ani třmen".
13. 04. 2019 v 20:44Off-line Anonym
Babička dělala výborný koní guláš škoda že už nežije... a to si nedělám srandu...
13. 04. 2019 v 20:45Off-line 123456789987654321  (27/197/75)
Postup přípravy
Cibuli nakrájíme nadrobno (na větší kousky bychom museli déle čekat) a osmahneme dohněda na vepřovém sádle. Přidáme dobrou mletou papriku (nejlépe debrecínskou) a necháme ji o něco déle zpěnit (asi 3 minuty), poté zlehka zaprášíme čerstvě mletým bílým pepřem. Vše připravujeme za stálého míchání, není nic horšího v jídle než přismahlý základ, to raději vše znova.

Do tohoto základu přidáme koňské maso nakrájené na kousky dle zvyku (doporučuji tak 2 x 2 cm), koňské maso je tužší. Dále přidáme sůl, 3 - 4 hřebíčky a na mírném ohni restujeme, dokud se maso celé nezatáhne (neustále míchat), pak podlijeme menším množstvím piva (12°) a necháme pod poklicí dusit. Neustále hlídáme, promícháváme a podléváme. Protože je koňské maso tužší, trvá nějakou dobu než změkne (dle velikostí kousků 2 - 3 hod.) Na závěr rozmáčkneme do koňského guláše 2 stroužky česneku. Možná se to zdá moc, ale koňský guláš je hotový v okamžiku, kdy je maso měkké, nemusí se zahušťovat zásmažkou, pokud poměr maso a šťáva je asi 1:2.

Jako příloha ke koňskému guláši může být cokoli od knedlíku, chleba i rohlíku. Pokud se vám tedy podaří sehnat koňské maso, nejlepší je z Argentiny, protože z Polska nebo Rumunska je dost zalojované, tak přeji dobrou chuť.
13. 04. 2019 v 20:49Off-line Anonym
Pokud maso nechce změknout doporučuji panáka jakékoliv pálenky... je to sice škoda ale opravdu to pomáhá
13. 04. 2019 v 20:52Off-line 123456789987654321  (27/197/75)
I u starého koně?.
13. 04. 2019 v 20:55Off-line Anonym
Hele to nevím... babička mi říkala že na stuhlé maso je nejlepší pálenka... já to zkoušel na hovězím mase (koňské jsem sám ještě nedělal) a také se mi to osvěčilo
13. 04. 2019 v 20:57Off-line 123456789987654321  (27/197/75)
Aha,u sousedů mají koně asi 20 let,,tak čekám kdy bude guláš,.Tak jim dám radu.
13. 04. 2019 v 21:01Off-line 123456789987654321  (27/197/75)
Koňská svíčková na smetaně
ULOŽIT DO OBLÍBENÝCH ZAPSAT SI POZNÁMKU
90 minut(y)
Náročnost 3
Uložit
Orestovaná svíčková, upečená v troubě se zeleninou, zalitá smetanovou omáčkou z výpeku.




Ingredience:
Pro 6 osob:
750 g koňské svíčkové
150 g zeleniny (petržel, celer, cibule)
80 g másla (sádla)
60 g slaniny
40 g hladké mouky
10 g hladké (francouzské) hořčice
10 ks zrnek pepře
6 ks zrnek nového koření
1/4 l kyselé smetany
trochu citrónové kůry
trochu citrónové šťávy (octa)
trochu tymiánu
mletý pepř
bobkový list
vývar (voda)
sůl

Postup:
1. Očištěnou svíčkovou odblaníme, protáhneme po vlákně na proužky nakrájenou slaninou, osolíme, opepříme a v kastrole na rozpáleném tuku ji po všech stranách rychle orestujeme
2. Pak k masu přidáme na plátky nakrájenou zeleninu a cibuli a když se trochu osmaží, přidáme koření, citrónovou kůru, podlijeme vývarem (vodou) a v troubě asi 1 hodinu pečeme
3. Během pečení svíčkovou obracíme, podle potřeby podléváme vývarem (vodou) a vzniklou šťávou maso poléváme, aby se příliš nevysušilo
4. Upečené maso vyjmeme
5. Je-li na šťávě mnoho mastnoty, sebereme jí část a zbylou šťávu se zeleninou zaprášíme hladkou moukou, osmahneme, podlijeme vývarem a 20 minut povaříme
6. Hotovou omáčku procedíme, koření odstraníme, zeleninu prolisujeme, přidáme ji do omáčky, přilijeme smetanu, zakapeme citrónovou šťávou, ochutíme hořčicí, přisolíme a ještě krátce povaříme
7. Svíčkovou nakrájíme na porce, vložíme do hotové omáčky a dobře prohřejeme.

Doporučení:
Příloha: Knedlíky, makaróny, dušená rýže, bramborové krokety a brusinkový kompot.

Poznámka:
– Obměna: Před úpravou můžeme také koňskou svíčkovou naložit do mořidla z červeného vína.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload