Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Viera v Boha

19. 04. 2019 v 18:47Off-line Anonym
Zdravím Vás!
S partnerom sme obaja veriaci. Milujeme sa navzájom, rešpektujeme sa, vzhliadame jeden k druhému s úctou a pokorou. Avšak jeden malý háčik. Náš vzťah a viera v Boha. Ako kresťania by sme sa mali riadiť podľa Biblie, ktorá poukazuje aj na ináč orientovaných ľudí. Ale, ako môže byť láska hriech? Pre partnera je to dosť ťažké a ja, ako jeho partner, urobím všetko preto, aby bol v 100% pokoji a rovnováhe. Keď sme sa dali dokopy, sľúbili sme si, že budeme pri sebe stáť v dobrom i zlom, v zdraví aj chorobe. Svojho partnera budem podporovať a chcem mu pomôcť. Neopustím ho za žiadnych okolností a vynaložím dostatok energie, aby som mu pomohol. Budem rád, keď mi napíšete, svoje rady, ako mu pomôcť, čo treba skúsiť, na akú organizáciu, spoločenstvo sa obrátiť. Verím tomu, že aj tu na zoznamke, sú veriaci ľudia, ktorí budú ochotní pomôcť.
Vďaka! Prajem krásny zvyšok dňa.
19. 04. 2019 v 18:50Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Proč byste se měli obracet na nějakou organizaci? Jste v pohodě. Naopak byste měli zauvažovatc nad tím, jestli není dobré z nějaké "organizace" odejít. :-P
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 04. 2019 v 18:55Off-line Jerr_y  (22/186/93)
Taky jsem byl věřící. Můžu ti říct, že bible je jen interpretace člověka tj. apoštolové atd., láska není hřích ať je v jakékoliv podobě a to, že nás odsuzuje křesťanství neznamená, že nás odsuzuje bůh. Konej dobro a dobro dostaneš, nebo tak nějak. :D
19. 04. 2019 v 20:04Off-line Betonica  (39/191/93)
Laska neni hrich. Dokonce ani mezi dvema muzi. Hrichem, podle Bible, je telesna laska mezi dvema muzi.

Nicmene! Bibli psal clovek. A ten clovek ji napsal pred mnoha lety v dobe, ktera byla diametralne odlisna od doby, ve ktere zijeme nyni. Osobne se domnivam, ze existuji principy viry, ktere jsou nadrazene vsemu ostatnimu. Mezi ne patri napriklad pravidlo, ze Buh je stvo***elem vseho a vsech, vcetne gayu. Ano, zde lze namitnout dilo dablovo. I presto ovsem Buh stvoril vse. Ad absurdum receno (a nepresne) tedy stvoril i dabla. Dalsim principem je milovat blizniho sveho. I zde lze vznest namitku, ze laska k bliznimu svemu je myslena spise jako ucta, respekt, ... netelesna laska.

Kolem a dokola. Bible, jakkoli jiste vypravi radu dobrych pribehu a je zdrojem inspirace, vznikla ve sve dobe. Po vsech tech letech sice neztratila na svem odkazu a hodnote, ovsem je treba ji cist soudobe. A proto jsem presvedcen, ze laska, jakakoli, neni hrichem. Naopak. Buh si jiste preje, aby se lide milovali, aby si byli oporou, stali pri sobe v dobrem i zlem (jak pises). A ackoli Bible explicitne popisuje trest za ulehnuti muze s muzem, jako by ulehl se zenou, nemyslim si, ze by Buh takto trestal lasku. Proc by to delal, kdyz ji sam stvoril?

Za me tedy nasledujte svoji viru v Boha. Budte dobrymi lidmi, mejte se radi, budte si vzajemne nablizku. Buh dobre vi, co delate a dobre taky vi, proc to takto chtel.

Jinou cestou je uchopit svoji viru volneji, oprostit se od dikce cirkve, ktera kaze Bibli, a najit Boha skrze sebe vsude tam, kde Buh je. Coz je ausgerechnet uplne vsude. A kde je Buh, tam je laska. Tedy i mezi tebou a tvym partnerem.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 04. 2019 v 20:22Off-line smaragd15  (22/180/85)
Laska neni hriech ale hriech je to čo robi cirkev širi nenavisť voči niektorym ludom a biblia ta je skor upravena na idealy heterakov ved však vo vatikane ma sam papež zakaz ku spisom z minulosti a ne to normalny človek...neni dobre veriť všetkomu čo človek povie lebo som si všimol že nie všetky biblie su rovnake ale teraz nemyslim čo sa tyka viery ale normalne to čo tam je napisane
19. 04. 2019 v 20:36Off-line i8051  (53/184/97)
Ja vam hosi nevim, ridit se podle seznamu "pravidel", co napsal nekdo, koho nikdo nikdy nevidel, to mi prijde ve 21. stoleti jako nesmysl. Ma cenu si ridit vlastni zivot podle nekoho, kdo mozna ani neexistoval? Ale delejte podle sebe, je to vas zivot :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload