Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Proč lidé vidí chyby jen u ostatních a u sebe ne?

29. 05. 2019 v 11:41Off-line Anonym
Setkávám se s tím na každém kroku. Asi nejvíc je to vidět v rodině. To co rodič burácivě k***izuje na dítěti, sám vesele praktikuje a navíc si to odmítá přiznat. Na ostatních vidí jen to nejhorší, co je ale v něm samotném. Možná nějaký psycholog by toto dokázal vysvětlit, proč to tak je.
29. 05. 2019 v 12:06On-line i8051  (53/184/97)
No vidis to, jsi uplne stejnej, vidis tu chybu na rodicich, ze videj chyby jinde a ne na sobe. Ty mas taky chybu, ze pises anonymne a vubec ji na sobe nevidis :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
29. 05. 2019 v 12:08Off-line Lolitak69  (22/171/62)
To je normální věc. Proč by člověk hledal chyby na sobě když může říct, že to ostatní jsou ti špatní?
29. 05. 2019 v 12:43Off-line Anonym
Lolitak normální? Je to hnusný.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 05. 2019 v 12:46Off-line rosju  (53/170/78)
Anonyme-Loli to myslel ironicky :))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2019 v 12:57On-line i8051  (53/184/97)
Dalsi anonymova chyba, ze nechape ironii. Ale jiste za to muze nekdo jinej :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 05. 2019 v 15:46Off-line vitek2000  (23/188/73)
Protože je o dost jednodušší vidět chyby na ostatních než si přiznat svoje chyby
29. 05. 2019 v 17:01Off-line Anonym
Ironie? Já tam nevidím ani náznak smajlíka. Takže ironii můžete vyloučit. Jinak z psaného textu ironii jen těžko poznáš bez těch smajlíků nebo třeba uvozovek.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
29. 05. 2019 v 17:09Off-line rosju  (53/170/78)
Anonyme, všichni to pochopili, až na tebe :)))))))))))))))))
29. 05. 2019 v 17:53On-line i8051  (53/184/97)
Anonym to nepochopil, ale dle jeho slov je to NASE vina :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2019 v 18:15Off-line Anonym
Prča by byla, kdyby se vyjádřil autor výroku tj.Loliťák a napsal, že to myslel naprosto vážně. To byste asi museli oba lozit kanálama.:D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
29. 05. 2019 v 18:50Off-line Rover  (37/189/73)
Mi to nepřijde jako ironie, ale v podstatě pravda :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2019 v 20:16Off-line Anonym
A dělají to tak všichni nebo jenom narušení jedinci? Jinými slovy, je to běžné, jak píše Loliťák, nebo je to druh sociopatie?
Jako př.pud sebezáchovy? nebo něco takového i za cenu lži nebo poškození druhého?
29. 05. 2019 v 20:21Off-line Rover  (37/189/73)
Je to, podle mě, osobnostní vada, ale hodně rozšířená. Taky se tomu říká sebestřednost, sobeckost a pýcha. Těžko se s tím bojuje, ten člověk se nejspíš nezmění, nebo až po hodně velkým životním zlomu a zkušenosti.

Někdy je možný to jen akceptovat (pokud je to někdo blízký), nebo na to aspoň soustavně upozorňovat. Dotyčný si mnohdy vůbec neuvědomuje, že dělá něco špatně.
29. 05. 2019 v 20:43Off-line Anonym
Dotyčný si mnohdy vůbec neuvědomuje, že dělá něco špatně.

To je přesně ono, ale opakované upozorňování taky nepomáhá, vyvolá vždy vlnu podrážděných reakcí a situace je ještě vypjatější. Když si to nechá člověk líbit, tak to zase dusí v sobě a vstřebává negativní emoce toho druhého, který se jich takto zbavuje a vybleje je na tebe.
Asi to nemá řešení.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2019 v 20:50Off-line esthetique  (40/-/-)
Posedlost sama sebou? u buzen zesilena schopnosti se zamilovat sam do sebe, staci si jen precist ty dotazy v poradne: "vzrusim se ikdyz se na sebe divam pri honenin v zrcadle"
"nejlip si to udelam sam, jak to mate vy?"
svet je plny lidi posedlych sami sebou
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
29. 05. 2019 v 21:21Off-line Es49902  (103/-/-)
Protože přiznání si vlastních chyb by znamenalo to, že daná osoba by musela si přiznat za něco vinu, ponížit se, dát hlavu dolů. A to se nelíbí nikomu, prostě to není příjemné. Sebek***ika a přiznání si chyb je důležité pro náš normální chod, lidé to normálně (vnitřně) dělají a uvědomují si to (pokud chápou že oni udělali chybu). Ale aby to přiznali, to by je srazilo a to nechtějí. A ono je i jednodušší a pohodlnější ukazovat a skrývat se za chyby druhých...tím se docílí to, že těch mých chyb si potom nikdo nevšimne, když střed pozornosti bude úplně jinde. A tak se ptej sám sebe, pokud tě to štve, jestli je dobrý se začít s takovými lidmi hádat. Prostě každý víte své a respektujte se, nehádejte se. Nikam to nevede, věř mi. Později se ukáže kdo tu měl pravdu. Na tohle myslim nepotřebuješ psychologa, odpoví si každý sám ;). Btw mluvíme o běžných prekériích, ne o obhajobě u soudu, prosim vás :D
29. 05. 2019 v 21:28Off-line Anonym
Es49902: A tak se ptej sám sebe, pokud tě to štve, jestli je dobrý se začít s takovými lidmi hádat. Prostě každý víte své a respektujte se, nehádejte se.

Dříve jsem to řešil hádkou, ale nikam to nevedlo. Obě strany se zabejčily. Dnes to neřeším vůbec, jen mlčím a poslouchám, co druhá strana vytýká. Vnitřně mě to štve, nemůžu s tím nic dělat. Jediné řešení je odstěhovat se, ale to momentálně nemůžu. Tak doufám, že to vydržím snášet dlouho.
29. 05. 2019 v 22:45Off-line JustQuestion  (23/166/59)
Já se teda krom tohodle setkávám i s opačným extrémem: lidi, co si dávají úplně vše za vinu z čehož mají pak v háji sebevědomí i psychiku. Chtělo by to tyhle nějak zprůměrovat, najít rozumnou míru sebek***ičnosti.
30. 05. 2019 v 00:11Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Hele, slyšel jsem jednu skvělou historku na tohle téma:
Dva lidi si koupili rotoped (každý svůj). Jeden začal na rotopedu cvičit a zhubnul a druhý, který na ten rotoped sedl snad jen jednou, po dvou měsících přišel do toho obchodu a ptal se prodavače, kde je v tom rotopedu chyba.

Prostě člověk je přirozeně nastavený k tomu, považovat se za nejlepšího a špatní jsou vždy ti okolo.
30. 05. 2019 v 15:29Off-line Es49902  (103/-/-)
Anonyme, tak nějak cítím že jde o rodiče a tak nějak tuším že ti vytýkají každou p**ovinu (s prominutím). A tebe to štve. Co s tím? Prostě počkej, měj chladnou hlavu, neposlouchej to. Vím, zní to otravně a je to asi už trapný, ale pokud nemáš schopnosti na to tu druhou stranu přesvědčit (řečnický a psychologický fígle) tak prostě ta druhá strana si to neuvědomí. Ne teď, minimálně. Až se třeba odstěhuješ a ukážeš že v tobě ta chyba opravdu není, potom nastává proces uvědomování. Buď si to uvědomí jedna nebo druhá strana. Pokud ani jedna tak to potom se na mě nezlob ale takovým lidem bych dal facku :D. No ale jediný co můžeš Anonyme, je čekat. Když tě začnou rodiče (teda doufám že to jsou rodiče, jestli ne tak mě oprav) buzerovat tak se zhluboka nadechni, vydechni a drž si od nich odstup.

Pro uvědomění, že nemají pravdu stačí dlouze a upřeně/upřímně koukat do očí. A jestli jsi dobrý řečník, zkus se z toho vymotat, nebo si to nějak aspoň obhájit. Nehádej se, pouze řekni svůj názor a jdi pryč.

A pokud to jsou úplný exoti že ti dávájí za vinu i mokrý déšť tak to vůůbec ale neřeš :)

Jo a asi by bylo dobrý napsat i o co se jedná a o koho jde abychom ti vůbec mohli nějak pořádně poradit ;D
30. 05. 2019 v 15:52Off-line Anonym
Ano máš pravdu jde většinou o "p**oviny". Ale sada p**ovin dohromady už dokáže rozhodit, jako kapka po kapce. Představ si třeba situaci, kdy si vaříš jídlo v kuchyni, dotyčný/á (nechci být konkrétní)přijde a sepsuje tě, že to jídlo strašně smrdí až je mu/jí na zvracení, proč to dělám?Že jsem hroznej a nemožnej. Takový blafy? A toto řekne pokaždé, když vařím, ať je to co chce.
Druhý den dotyčný/á vaří úplně stejné jídlo jako já den předtím. Už nikomu nesmrdí.(resp. nesmí smrdět)
Jen jeden z mnoha příkladů pro ilustraci. Snad stačí.
30. 05. 2019 v 16:01On-line i8051  (53/184/97)
Anonym: "Představ si třeba situaci, kdy si vaříš jídlo v kuchyni, dotyčný/á (nechci být konkrétní)přijde a sepsuje tě, že to jídlo strašně smrdí až je mu/jí na zvracení, proč to dělám?"
----------------------
No tak zde je rada nasnade - varte oba jidlo, ktery voni :-)
30. 05. 2019 v 16:04Off-line Anonym
Ale které to je? Podle mně to jídlo, které připravuji voní.
30. 05. 2019 v 16:26Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Já vnímám víc své chyby než chyby druhých, nemusím své chyby nijak dlouho.hledat, jsou totiž do očí bijící. To že někomu řeknu "děláš to špatně" není kvůli tomu že bych hledal chybu ale protože tomu zkrátka věřím. K***ika je strašně důležitá, a pokud ji někdo nedokáže přijmout tak je to jen jeho chyba, ten co nedokáže ustát k***iku je duševní slaboch. Plus bych mohl rozvést čtyři dohody a vysvětlit proč mám plné právo o chybách mluvit.
Zásadní je; Ty, Anonyme, děláš úplně to samé. Všiml sis? Ty vnímáš na ostatních jako chybu to, že jsou všímaví a komentují cizí chyby.
A spíše než psycholog ti na toto odpoví sociolog.
30. 05. 2019 v 16:49Off-line Anonym
Freud:Zásadní je; Ty, Anonyme, děláš úplně to samé. Všiml sis? Ty vnímáš na ostatních jako chybu to, že jsou všímaví a komentují cizí chyby.

Tak tos vůbec nepobral. Zkus si rozebrat konkrétní příklad, když ti dělá zobecnění problémy. Příklad jsem uvedl. Jak nazveš člověka, který tě pokárá za to, že vaříš a smrdí mu to a druhý den začne vařit úplně stejné jídlo???Nazveš to konstruktívní k***ikou? Asi ne viď? A právě tam jsi to zavedl.
Správné slovo je šikana a účelová buzerace. Cílem je asi druhého shodit, poškodit, ponížit.
30. 05. 2019 v 17:02Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Tomuhle případu se říká pokrytectví. To lidé dělají hlavně protože nemají výčitky svědomí, jsou antisociální a je jim jedno co si o nich myslíš.... Ale zase, já taky občas tu anglickou slaninu přípalím takže to smrdí po celém bytě a ostatní na to mají kecy i když si ji dělají často také...
Kdyby ti řekl: "K***a co to vaříš že to smrdí jak hnijící vaginální výtok?! Táhni! Vyhoď tu sračku do koše, snad to nehodláš jíst!?!" Tak je to opravdu vulgární, ale pokud ti prostě jenom řekl "hele nějak to smrdí" tak to je v klidu, no ne? A smrdělo to jeho vaření stejně?
30. 05. 2019 v 17:06Off-line Anonym
Freud, to by platilo, kdyby se to stalo jednou a ne pokaždé, když vařím, ať je to cokoli.
30. 05. 2019 v 17:08Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
No tak je to pokrytectví a nebo hloupý infantilní humor.
31. 05. 2019 v 09:59Off-line onlip  (60/180/84)
Dokážu si představit, že Tedybera starýmu Tedyberovi smrdí, i kdyby vařila vodu na čaj. Viď, Tedybero?
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload