Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Trápi ma otázka či som si správne vybral vysokú školu

07. 06. 2019 v 06:16Off-line Anonym
V poslednej dobe ma trápi otázka či som si správne vybral vysokú školu. Bojím sa, že ma nebude baviť a že z nej po prvých skúškach vyletím.

Vyberal som si ju s tým že nemám predstavu čo chcem vlastne v živote robiť a daný odbor (ekonómia) má dosť široké možnosti uplatenenia, ale naozaj mám strach že ma to jednoducho bude nudiť a nebude ma to napĺňať.

Čo si o tom myslíte? Mali ste aj vy také pocity pred vysokou?
07. 06. 2019 v 13:51Off-line onlip  (61/180/84)
Ekonomie může být příšerná i skvělá, jako každý obor. Až překlopýtáš nezbytné úvody do čehokoli, můžeš si najít oblast, která ti bude imponovat. Třeba J. Forbes Nash (matematik, ale to není podstatné) dostal Nobelovu cenu za ekonomii dík objevu nekooperativní rovnováhy, spadající do teorie her. Odtud už je jen krok k filozofii - třeba Hra jako symbol světa, E. Fink.
Nevěš hlavu; jak sám píšeš, obor nabízí dost široké možnosti.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2019 v 15:05Off-line i8051  (53/184/97)
Absolventu ekonomek jsou plny pracaky a pokladny v Tesku. Nejak nerozumim tomu, ze to dnes jde nekdo jeste studovat, obzvlaste kdyz sam nevi, co vlastne chce v zivote delat. Tohle bylo asi to nejhorsi, co sis mohl pri aktualni poptavce absolventu vybrat :-) To fakt nemas zadny konicky, ktery bys chtel preklopit v budouci praci a chces se jen zaradit na dlouhej seznam neuplatnenejch absolventu? Bavi te zivot jen pasivne profrcet? Zadna invence? :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2019 v 17:44Off-line pauxi  (49/178/79)
Pro zbytečné lidi bez uplatnění a cíle by s měli otevřít jatka, každý by pak rád našel v něčem zalíbení
07. 06. 2019 v 20:07Off-line snilek  (27/190/70)
Není prvně lepší zjistit co chci dělat a pak jít na VŠ? na to je času dost,
prostě to zkus a uvidíš, jestli tě to bude bavit, do budoucnosti nikdo nevidí :)
07. 06. 2019 v 20:22Off-line Peta80  (43/187/-)
Já si nemyslím, že ekonomka je úplně k ničemu, ale vidím ji spíš jako vhodný doplněk k nějakému jinému, hlavnímu oboru, kterej bys chtěl dělat, obzvláště pokud bys chtěl podnikat. Ale mít ji jako hlavní obor? To jedině že bys chtěl dělat ve finančních službách...
07. 06. 2019 v 20:24Off-line Peta80  (43/187/-)
A taková otázka - co tě zajímá/baví, anonyme?
07. 06. 2019 v 22:36Off-line misanek007  (24/-/-)
Nechtel jsem nikam, stejne jsem se dostal a stejne jsem toho nechal a je mi to asi i jedno.
07. 06. 2019 v 23:29Off-line vasek698  (25/-/-)
Na vš jsem měl různý pocity, ale ke konci prvního roku se to docela ustálilo, i když nějaký pochyby vždycky zůstanou.
Občas mi bylo fajn, někdy jsem se tím anonymním místem procházel s depresí od rána do večera a s prázdnotou si říkal, proč tam vlastně jsem a k čemu je to dobrý? Chci to vůbec dělat? Mám na to?
Asi je dobrý pokládat si otázky a odpovídat si, jinak se nepohneš. I tím, že si řekneš, proč nejde odpovědět, se posuneš. Třeba: nevím, co chci dělat, ale vím, co nechci. Negativní vymezení je taky vymezení.
10. 06. 2019 v 22:51Off-line Betonica  (39/191/93)
Jak psal onlip. Prvni semestry byvaji velmi obecne. Do prvniho rocniku se obvykle zarazuji predmety "bud anebo". Ja jsem taky v prvaku vahal, jestli jsem si nahodou nevybral spatne. Nikoli ale obor, ale celou fakultu! No, ve druhaku jsme meli predmety daleko vic spojeny s praxi, ve tretaku uz pak vylozene zajimavy veci, ktery mi sly do hlavy samy od sebe. Chce to pretrpet povinne kolecko nalevu do hlavy a pak si zapisovat predmety, ktery ti jsou blizky.
11. 06. 2019 v 00:25Off-line outlaw34  (27/186/73)
@i8051 Primitiva se nikdo neptal. Zřejmě pana nekňubu kdysi vyhodili a teď si vylívá zlost. Absolvent ekonomie v kancl prostředí práce najde, což o to, jen to není pro každýho. VŠ ti něco dá, minimálně titul a pár znalostí, a protože se tady za to nemusí platit ve většině případů, není k zahození.
11. 06. 2019 v 00:29Off-line Freki  (30/180/75)
Kedysi som išiel na VŠ kvôli uplatneniu... po prvom roku som dobrovoľne odišiel, nakoľko som to neznášal... vybral som si školu, ktorá síce neponúka až také skvelé uplatnenie, ale nakoniec všetko dobre dopadlo... niekedy je lepšie ísť za vnútorným hlasom, ako stráviť život v škole/práci ktorá ťa nebaví
11. 06. 2019 v 00:42Off-line i8051  (53/184/97)
Mily outlawe. Jako absolvent CVUT na prvni pokus (navic s cervenym diplomem, to se ale nechlubim, to je proste fakt v reakci na tvyho primitiva), musim sdelit, ze ne kazdeho cil je sedet 8/22 v zasmrdenym kanclu a delat ucetniho. A ze ti je k necemu diplom? No tak to si po sobe precti, az budes na pracaku za 2 roky mavat diplomem a domahat se toho kanclu ;-) Jedina vyhoda vejsky je v tom, ze te donuti bejt trosku samostatnej a trosku se snazit neco delat. Kdyz je nekdo lempl, je mu vejska a diplomy nanic. Kdyz jde na vejsku bez nejakyho cile, jako autor dotazu, je to minimalne k zamysleni. V CV, co mi chodi od zajemcu o praci, se to jen hemzi diplomama, ale malokdo neco umi. Cest vyjimkam ;-) Takze prestan psat o primitivech, kdyz ty sam nemas jeste zadnou skolu ani praci, o ktery tak barvite pises ;-)
12. 06. 2019 v 03:19Off-line Anonym
@Peta80 tak záujmov by bolo dosť - fotenie, kreslenie, história, cestovanie...akurát neviem či sa s tým dá bohvieako uplatniť. Aj tak som už rozhodnutý to skúsiť a pri najhoršom to zmením o rok.
12. 06. 2019 v 04:21Off-line BussterX  (103/130/150)
Achjo... íčko, kdybysem tě neznal trošku, tak bysem si taktéž myslel, že seš primitivní negramota... co, to je toto: prolyzt? :D:D se divíš, že sis vykoledoval nálepku primitiva? :D
12. 06. 2019 v 11:33Off-line i8051  (53/184/97)
Bussi, co se ti nelibi na "prolyzt"? to je proste tvrdy a tezky prolezani :-)

PS: ale jo, jsem to napsal blbe, ale s lizanim to nema nic spolecnyho :-)
12. 06. 2019 v 11:59Off-line Bahutom  (35/173/60)
To uvidíš sám :) já šel na výšku po střední ale nebylo to pro mě... tak jsem to skončil a šel pracovat. Teď po letech výšku dodělávám a úplně jiný obor. Neboj se toho, že sis vybral špatně. Vše tě něco naučí :)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload