Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Je mi 17 a měl bych v plánu odejít z domu. Mám odejít?

07. 06. 2019 v 15:56Off-line Anonym
Dobrý den. Je mi 17 a měl bych v plánu odejít z domu, ale nevím, zda mi budou muset třeba rodiče přispívat na nové bydlení, dokud jsem ještě na škole. Už se to tady nedá vydržet. Pořád ukazují jen na mě, abych něco dělal a při tom ještě moji další 2 sourozenci (20 a 17) nedělají většinou nic. Jedinou radost nacházím ve sboru dobrovolných hasičů u nás v obci. Snažím se zde být aktivní a to právě vadí mé matce, že sem párkrát došel v 11 domů a zakázala mi tam chodit. Ona prostě potřebuje toho "d***la" na práci, protože si myslí, že to nikam nedotáhnu, tudíž ze mě dělají nejnižší vrstvu naší rodiny. Na odpovědi typu hoď to za hlavu nebudu ani zpětně odpovídat. Raději spíš na žádné pokud nebudou ve formátu otázky.
07. 06. 2019 v 16:05Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Maminka z tebe udělá neurotika. Na druhou stranu máš doma navařeno a vypráno. Když se odstěhuješ, budeš si tohle všechno + tisíc dalších věcí muset dělat sám a to z tebe udělá neurotika. Není ti pomoci. :-P
07. 06. 2019 v 16:14Off-line kloudik  (38/182/80)
Řeknu to trochu opačně než iosumnulapětjednička. nechce se ti doma nic dělat? odejdi. ale pokud nechceš nic dělat ani pro rodiče kteří ti vytírali p***l tak nechtěj ani ty nic po nich už pro tebe udělali dost. odstěhuj se, plať si nájem i každou blbost kterou teď považuješ za samozřejmost. třeba kartáček na zuby, toaleťák, internet, PC, blbej hrnek na kafe, sůl, cukr, vodu kterou piješ, teplo, teplou vodu, ručník, mop, lístky na autobus aby ses dostal do školy a vyjmenuju ti miliardy položek. osamostatnit se možeš, ale až si na všechno vyděláš a budeš schopnej samostatnýho života a teď sem se bavil pouze okrajově. vzhledem k dotazu ti ale doporučuju zalízt zapátky matce pod sukni a zůstat tam jinak další varianta je pouze zpátky do p**e a přem***t.
07. 06. 2019 v 16:18Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Skoro polovina českých lidí do věku 30 let stále bydlí s rodiči. Asi vědí, proč. :-D :-P
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2019 v 16:23Off-line kloudik  (38/182/80)
Někteří bydlí v bytě i s rodiči v baráku a taky ví proč :D. vy bytě je klid a na baráku nekonečný prostory pro gril, udírnu a celkově je to tam lepší
07. 06. 2019 v 16:57Off-line rosju  (53/170/78)
A co když línej je?? :)))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2019 v 17:04Off-line kloudik  (38/182/80)
Normální člověk se stabilní prácou problém mít nebude jen trochu utáhne opasek a funguje. Ale člověk kerej se i na totální hovadiny musí ptát cizích lidí to bude mít těžký. Jejda, nefunguje mi pračka co mám dělat? To co by udělali rodiče. Opravit nebo koupit novou a když na to nemáš? Zadluzit se ale brigadnikovi u mekace pujčí tak leda provident a to se prohneš. Takže dostuduj, najdi si plnohodnotnou rachotu, nasetri finanční rezervu a jakmile dostaneš smlouvu na neurčito, zvedání kotvy.
07. 06. 2019 v 17:28Off-line Peta80  (43/187/-)
V bodech:

1) k chodu společné domácnosti by měli přispívat všichni (dle svých možností a schopností), tj pokud všechno hážou na tebe, tak je to špatně,

2) pokud studuješ denní studium (tj máš studium jako hlavní činnost), tak jsi ze zákona až do 26 let "nezaopatřené dítě", tj rodiče mají povinnost ti přispívat,

3) nicméně ty příspěvky nebývají nijak zázračné, mám dojem, že běžně je to kolem 4-5 tisíc měsíčně, ale je to jen můj odhad - pokud by sis s nimi teda nedohodl víc, ale vzhledem k tomu, že důvodem odchodu jsou rozpory s rodinou, tak se jim asi nebude chtít platit ti něco extra, ale těžko říct. Takže bys k tomu ještě nejspíš potřeboval vzít brigádu, abys měl celkově nějakej aspoň trochu rozumnej příjem,

4) k tomu je dobré si uvědomit, že když budeš bydlet jinde, ať už úplně samostatně nebo s nějakými dalšími spolubydlícími, budeš se o sebe muset starat sám - běžné domací práce jako praní, nákupy, vaření, úklid atd., to vše si budeš muset zajišťovat sám,

5) stejně tak budeš mít tunu dalších výdajů (jak už zmiňovali přede mnou), které nevím, jestli teď vnímáš - nájem, elektrika, voda, ev. plyn, topení, telefon, internet atd., nezapomenout na větší jednorázové výdaje jednou za čas (nákup nějakých spotřebičů, oblečení, ...),

6) asi nejproblematičtější bod - není ti ještě 18. A z domova můžeš tuším legálně odejít až v těch osmnácti...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2019 v 17:37Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Peta80: Otázka je, zda náhodou už teď nedělá všechny domácí práce, ale ne jen za sebe, ale za 5 lidí. Ale tu informaci neposkytl a pak by to fakt bylo k nevydržení.
07. 06. 2019 v 17:46Off-line Peta80  (43/187/-)
Artenkotorer, nevím, je to možné, proto jsem psal ten bod 1. Zase se mi totiž nezdá, že by anonym byl vyloženě lenoch, lenoch by totiž nechodil k dobrovolným hasičům, ale válel by si šunky někde u PC nebo TV...
07. 06. 2019 v 18:03Off-line Anonym
Trochu vám do toho skočím. Ano, vím jaké jsou povinnosti a jsem s nimi smířený. Bydlení bych měl vyřešené u kamaráda co bydlí sám v domě. Peníze od rodičů by mělo zahrnout celé inkaso co on žádá a další věci jako jídlo a tak mám vyřešené tak, že po škole a vlastně pokaždé když mám čas a nejsem v SDH či doma, tak jsem na brigádě. A ano, makat umím. Jinak by mi asi jeden borec nechtěl dát 1,5x víc než v mé stávající brigádě
07. 06. 2019 v 18:07Off-line i8051  (53/184/97)
Tak pokud to mas takto zvladnute a spoctene, tak pak nevim, proc se nas ptas :-)
07. 06. 2019 v 18:30Off-line Charles2300  (32/183/85)
Zase slabomyslny jedinci v akci...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2019 v 18:31Off-line kloudik  (38/182/80)
Radoxi já bych tě taky miloval. Nebo spíš pomiloval ale to je jedno :D
07. 06. 2019 v 18:48Off-line Gimme  (24/180/61)
A jéje dobrák...
08. 06. 2019 v 01:39Off-line gin  (63/184/120)
Nedá se srovnávat doba ale já osmnácti prostě vypadnout musel. I když rodiče žili, byť o mých dvouch let rozvedení, tak jsem byl v situaci, jako bych vůbec žádné rodiče neměl.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload