Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

První bydlení - platby vody, elektřiny a plynu

12. 06. 2019 v 15:10Off-line Anonym (Sam)
Čau,
Potřeboval bych poradit - budu se poprvé stěhovat a chci pár rad.
Našel jsem dům rozděleny na 2 byty k pronájmu.
S čím si moc nevím rady - je to nájem bez energii.
S kým a jak mám řešit připojení vody a elektriky? Internet asi chapu
Potřeboval bych si spočítat, kolik budu opravdu platit.
Budu bydlet sám a je to větší vesnice.
Btw. Nějak jsem vždy myslel, že to řeší pronajímatel a platíte zálohu.

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
12. 06. 2019 v 15:35Off-line tomaskeller1  (17/180/65)
Jednu radu mám. Vem mě sebou :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
12. 06. 2019 v 15:40Off-line i8051  (48/184/97)
Pronajimatel to urcite nebude resit, protoze nevezme na sebe pripadne dluhy najemnika za energie. Proto si tohle sjednavas sam a pak i za tebou pujde exekutor. A kam zajit to zaridit? No predpokladam, ze do kancelare vodaren a distribuci energie, jak snadne :-)
14. 06. 2019 v 18:40Off-line Betonica  (34/-/-)
Ja jsem vzdycky mel najem majiteli (ve smlouve presne castka). Ten se skladal z cisteho najmu + poplatky za uklid domu, osvetleni spolecnych prostor a tak dale. Nekdy jsem mel soucasti poplatku majiteli i zalohy na vodu a teplo. Elektriku a plyn jsem ale vzdycky mel extra. Smlouvy s dodavateli, platby pres SIPO (zaridis si na poste). Vyhodou bylo, ze vyuctovani slo rovnou mne, takze jsem presne vedel, kolik jsme prosvitili a protopili. Kdyz byla voda a teplo placeno majiteli, predlozil mi jednou rocne fakturu a bud vratil preplatek, nebo chtel zaplatit nedoplatek.

Je dobre toto jasne napsat do najemni smlouvy, co je soucasti najmu a co uz ne. Idealne rozepsat celkovou sumu za najem na polozky a pridat vetu, ze naklady budou majitelem vyuctovany proti skutecne spotrebe. Smlouvy na energie si uzavri dle mista spotreby, predpokladany spotrebe a preferenci. Ja mam roky RWE/Innogy a nikdy me nenapadlo kvuli elektrice na sviceni a praci a plynu na vareni menit dodavatele. Je ale fakt, ze kdyz clovek plynem/elektrikou topi a ohriva vodu, muze mu zmena dodavatele hodne usetrit.
14. 06. 2019 v 20:53Off-line akutol  (98/150/150)
Betonica Betonica, ty jsi tak úžasně nepraktický. Zpola objevuješ to co je dávno definováno v zákoně a zpola vymýšlíš nesmysly. Holt sociolog z Brna :-)

Pořiď si "Pána" jako má Igy, napiš mu plnou moc a ať takové věci za tebe řeší ... jinak jednou podepíšeš něco co špatně dopadne.
14. 06. 2019 v 22:39Off-line Betonica  (34/-/-)
@akutol: Kocicko moje, ja jsem kolem sociologie v Brne akorat tak chodil na pivo... :))
15. 06. 2019 v 08:37Off-line akutol  (98/150/150)
Možná i to chození kolem něčeho tak ohavného jako je brněnská sociologie bylo dostatečně neurotoxické.

Kdybych byl tvůj "Igyho Pán", přikázal bych ti aby sis otevřel http://kalkulator.eru.cz/ a spočítal si kolik bys "neušetřil" změnou dodavatele.
15. 06. 2019 v 08:39Off-line knabo  (42/-/-)
Jednoduše: až budeš přebírat byt, podepíšete zároveň papíry o přepisu elektriky na tebe a zároveň tam uvedete číslo a stav elektroměru. S tím papírem zajdeš na kancelář příslušného dodavatele a uzavřete novou smlouvu. Dál budeš elektriku platit napřímo dodavateli.
U vody to možná bude trochu složitější, protože například PVK nechtějí uzavírat smlouvy s nájemci, ale jen s majiteli nemovitostí. V tom případě si jen při převzetí bytu zapíšete stav vodoměru a až pronajímatel dostane příští rok vyúčtování spotřeby, vypočtete si poměrnou část, kterou bys měl platit ty.
15. 06. 2019 v 09:14Off-line Betonica  (34/-/-)
@akutol: Vidis, kdybys byl mym panem, tak bys ji nebyl, pac bych te shodil ze sedla. Ale i tak jsem tu tvou kalkulacku zkusil. A hle ho! Kde udelali soudruzi energoregulacni chybu? Muj soucasny dovatatel tam vubec neni! Ze by taky chodili kolem brnenske sociologie? :)) Hele. Ber to tak, ze jsem si spocital i bez kalkulacky, ze s nasi spotrebou energii se mi nevyplati nic menit. Uspora v radu stokorun pro me neni dost zajimava na to, abych ji venoval jakykoli cas.
15. 06. 2019 v 12:28Off-line akutol  (98/150/150)
Betonica, a čemu vadí že v kalkulátoru není tvůj současný dodavatel ? Jeho ceny přece znáš, ne ? To nejsi schopen zjistit z faktury roční spotřebu, cenu a porovnat ? Muzikolog ti v té brněnské parodii na školu vymlátil z hlavy i trojčlenku, což je něco co jsem na _základní_ škole naučil i romského spolužáka ?

Tomky, ty jsi super zákazník, lenoch který je líný ušetřit je nejlepším zákazníkem :-)
15. 06. 2019 v 13:44Off-line akutol  (98/150/150)
Když už, nepleteš si objektivitu a kompletnost? Ani cizí termity tě nenaučili používat...

Proti MUNI není třeba brojit, oni její absolventi se tak nějak poznají sami.
15. 06. 2019 v 15:26Off-line akutol  (98/150/150)
Neříkej MUNI škola, je to vyvěšovna tibetských vlajek, nic víc.

Za mého mládí tam řádil Zlatuška, to je něco podobného jako Muzikolog. Nebylo kam jít studovat. Takže nebyl jsem promován nikde.

A jsem za to rád, protože jen díky tomu jsem já dnes tím kdo nájemcům říká jak to to bude s energiemi, zatímco ty jsi ten kdo se pronajímatelů ptá.

Lidi kteří káží podobné bludy jako ty slušně odmítám, protože s někým kdo má podivné představy o fungování světa by byly jen potíže. Nejlepší jsou potížisti kteří se ptají kolik budou platit za vodu - přitom cena vody kterou jim smím přeúčtovat je regulovaná, v celé Praze stejná a navíc jak často se mejou fakt nevím. A je pravda že kdykoli projeví zájem o pronájem absolvent MUNI, zeptá se kolik bude platit za vodu :-)
16. 06. 2019 v 10:29Off-line llib  (37/196/90)
Zajímavé, v době kdy tam Zlatuška dělal rektora, měla MUNI kolik? 20000 studentů? Krom toho samozřejmě VUTBR, MENDELU, a další i v Brně + další města, ale nebylo kam jít studovat?
Mimochodem zrovna Zlatuška měl dost podstatný podíl na vytvoření nové fakulty. A mimochodem, ve stupních hodnocení mezinárodně se ze škol v ČR MUNI umisťuje mezi těmi nejlepšími(opět, z ČR), takže fakt nerozumím.
16. 06. 2019 v 11:51Off-line akutol  (98/150/150)
Nevím jaký měl podíl na vytvoření fakulty, ale vím jakou měla nebo spíše neměla úroveň a jak staré věci se tam učily.

Není náhoda že každý kdo to v IT někam dotáhl nakonec VŠ nemá, protože si nenechal ničit mozek "znalostma" starých dědků.

Gates, Jobs, Lukačovič, ...

Nakonec na maturitním srazu nemáme VŠ dva ze třiceti, a jsme jediní kdo nesplácí hypotéku :-) Faktem je že hypotékáři zase platí nejvíc peněz za elektřinu a plyn, to bohužel také není náhoda.
16. 06. 2019 v 11:56Off-line akutol  (98/150/150)
A něco jak soudruh Zlatuška podporoval rozvoj internetu a studentské praxe:

https://www.zive.cz/…default.aspx

Obzvláště pikantní je to ve světle skutečnosti že patnáct let poté on sám zneužil své funkce k politické kariéře.

A Michal Valášek je dodnes člověkem jeho přednášky nebo texty mají člověku co říct, narozdíl od soudruha Zlatušky.
16. 06. 2019 v 23:25Off-line llib  (37/196/90)
Zaprvé, FIMU byla zamýšlena teoretičtěji, v Brně je i FIT VUTBR, Mendelu má taky katedru informatiky, atd.
Zadruhé, článek na který odkazujete nepopisuje konkrétní případ, odkaz na konkrétní případ už je pouze v archivu, a diskuze k němu ani tam. Takovéto odkazy dávat není úplně šťastné, krom toho o Zlatuškovi se tam nepíše vůbec nic.
Zatřetí netuším co myslíte tím "zneužil". Mimochodem jen Z MUNI se v politice angažovali přinejmenším dva, kromě Zlatušky i současný předseda ODS. Nic problematického na tom nevidím.
Začtvrté, když se vrátíme k onomu případu, srovnává tam mimo jiné Brandejsovu publikaci. Tato byla řadu let jedním z materiálů k přednáškám, a i kdyby nebyla, fakt bych to nesrovnával s inzercí v signatuře. Na druhou stranu bych asi taky neblokoval kvůli číslu a komerčnímu mailu v signatuře a přinejmenším bych nejdřív varoval, ale popravdě vytahovat takto obskurní případ jako důkaz něčeho mi přijde na hlavu.
Popravdě, ambice FIMU byli takové, že řadový programátor nebo správce úplně není to kam by studenti měli po absolvování směřovat. A zároveň očekávání bylo a je že krom studia se studenti rozvíjejí sami.
Já tam strávil několik let, ovšem titul jsem si neodnesl. Školu z toho neviním, a čas tam strávený rozhodně za ztrátu nepovažuju. Uplatnění si jak absolventi tak neabsolventi najdou, kamarádi (kteří vesměs dostudovali úspěšně) si v komerční sféře rozhodně vedou dobře.
18. 06. 2019 v 08:17Off-line voda_a_sex  (32/175/-)
Vy dvaja už ste riadne mimo mísu :D :D

K TÉME:

Zákon naukladá ani mať spísanú zmluvu. Ty máš zmluvu papierovo?
18. 06. 2019 v 12:28Off-line akutol  (98/150/150)
Voda_a_sex, ty budeš také absolvent MUNI, ne ?

NOZ,
Zvláštní ustanovení o nájmu bytu a nájmu domu

§ 2237:

"Smlouva vyžaduje písemnou formu; pronajímatel však nemá právo namítnout vůči nájemci neplatnost smlouvy pro nedostatek formy."
18. 06. 2019 v 13:15Off-line voda_a_sex  (32/175/-)
Akutol: https://www.dtest.cz/…emni-smlouve
to je iba jeden paragraf co si našiel, potom su dalsie...

ja som na vybavenie energii potreboval este vyplnit papiere priamo od dodavatelov energii (zapisuju sa tam napr. stavy meradiel), musel som im doniest aj najomnu zmluvu

je dobre si zapisat stavy meradiel vody, plynu, elektriky, tepla

a ked je dom rozdeleny na 2 byty tak ci ma kazdy byt vlastne meradla, pretoze ako potom zistis, kolko si spotreboval.
Před 14 hodinamiOff-line akutol  (98/150/150)
Jaké dalšie ? Napiš sem prosím jejich čísla.

Co se píše v bulváru mne nezajímá, mne zajímá co říká zákon.
Před 14 hodinamiOff-line voda_a_sex  (32/175/-)
DTest je bulvár? inak ked som riešil prenájom tak som ta to narazil na viacerých právnych poradniach na nete. Hľadať kde presne to je určite nebudem...
Před 14 hodinamiOff-line akutol  (98/150/150)
Ufff dTest je právní poradna ? To te učili na MUNI ?
Před 13 hodinamiOff-line akutol  (98/150/150)
Do každého? Seznam do koho jsem se kdy navezl bys spočítal na prstech jedné ruky.

Jsem na bláboly o pronájmech alergický, dost možná proto že každé dva měsíce vyhazuju z prohlídky jednoho chytráka který si něco přečetl v Blesku, Bravíčku, Wikipedii nebo dTestu a chce se tím řídit. A je neuvěřiteklně líný přečíst si co říká zákon a ne redaktorka Bravíčka.

Raději nám prosím napiš číslo paragrafu, který říká že nájemní smlouva na byt nemusí být písemná.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2019 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload