Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Opakovat ročník?

19. 06. 2019 v 16:02Off-line Jiricek99  (25/170/62)
Ahoj, bohužel jsem neuspěl na vysoké škole(stává se), ale nejsem schopen se rozhodnout zda mám opakovat ročník(první ročník) a nebo jít do práce. S odstupem času vím kde jsem dělal chyby a kde mám nedostatky, ale nevím jestli bych dokázal být úspěšný v dalších ročnících.

Mám zkusit další rok?
19. 06. 2019 v 16:10Off-line Alpert  (21/181/59)
S tím ti nedokáže poradit kluk, kterému je 18 a proto zde napíšu, že i já jsem studoval VŠ, určitě to není na škodu zkusit opakovat ročník, kde se dozvíš jestli na to máš. Pokud ne, najdeš si práci, alespoň budeš vědět jestli na to máš nebo nebo ne. Já se dostal do 3 ročníku, kde jsem to vzdal, protože bych neměl psychicky na tu státnici. Dneska vydělávám víc než kluci s dvěma tituly, maximálně ztratíš rok života, ale jako student by jsi o něj !nepřišel!, prostě jsi zkoušel svoje možnosti. Všichni víme co se děje při studování VŠ, ať už dálkově nebo denní studium. Zkus opakovat, doporučuji, pokud nezvládneš, dá se vrátit do školy třeba po 5 letech na dálkové studium a tam se to bere trošku jinak.
19. 06. 2019 v 16:12Off-line MenoNetreba  (20/167/52)
Ja by som isiel do prace za prachy si kupis vsetko ale naco skola polovicu aj tak zabudnes :D ja som na zakladke ale uz teraz ma to nebavi
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 12  Nahlásit
19. 06. 2019 v 16:21Off-line x421  (20/177/53)
Tak každého škola nebaví ty chytrolíne :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 11  Nahlásit
19. 06. 2019 v 16:21Off-line Silvestr99  (27/179/68)
X421: Základní stupeň není pomálu ani škola, ty chytrolíne :-)
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 06. 2019 v 16:26Off-line Vlado2  (61/180/80)
To za tebe nikdo nerozhodne. Jsi-li na nějakém technickém či přírodovědném oboru nebo tam, kde je třeba prokázat určitou míru talentu, tak další ročníky rozhodně nebudou pro tebe lehčí a opakováním dost riskuješ. Ale pokud se jedná o jakýsi humanitní obor a víš, že neúspěch způsobila převážně tvoje lemplovitost, tak by opakování ročníku stálo za úvahu.
19. 06. 2019 v 16:27Off-line Silvestr99  (27/179/68)
X421: Si se nasral, že jsi napsal takovej kus trusu? :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
19. 06. 2019 v 16:41Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Tvůj život - tvá volba
19. 06. 2019 v 16:45Off-line outlaw34  (27/186/73)
U každého příspěvku tohohle typu se pokaždé objeví alespoň jeden komentář "školu nemám, ale stejně vydělám víc než vy všichni, haha". Nevím kdo má potřebu takhle flexovat, ale budiž.

Řekněme, že všechno je o šikovnosti a získat se dá práce dobrá i bez vzdělání, ovšem hůře. Rekrutující agenti vás bez diplomu často zařadí na dno šanonu. Pokud vzládneš odbornou činnost i bez titulu, tak tím spíše dobrou práci najdeš, pokud na to člověk má, tak stále ale doporučuji si tím projít.

Není to "k ničemu", jak tady mnozí tvrdí.
19. 06. 2019 v 17:49Off-line Timo-3-2  (24/173/70)
Ahoj, ja aom sice prepadol v matu***nom ročníku, ( není to vysoká...) ale nevadí my to, v škole som rád, super banda, učitelia, prostredie... Mohol som sa na to dávno vykašlať a ísť pracovať.... Keď som pracoval cez letne prázdniny, tak som sa nakoniec rozhodop, že si spravim niečo, čo ma bude napľňať... Než robiotu, ktorü budem neznášať, a nebudem mať inú možnosť.... Verim, a som si istý, že ak vytiahnem tento rok na dobré známky, tak sa dostanem na vysokú... Ak sa nevieš rozhodnuť, bež brigádovať aspoň 2 mesiace, a potom zistíš.... Ja som si to rýchlo rozmislel, a račej budem študovať :)
19. 06. 2019 v 17:54Off-line AwsetWrae  (35/173/100)
Rozhodně lepší zkusit to ještě jednou, a třeba zjistit, že to fakt neni pro mě, než pak litovat.
19. 06. 2019 v 19:10Off-line outlaw34  (27/186/73)
Akutole, kde to žiješ? Dneska máš za běžnou práci 20 000, platí za měsíc a půl a děláš směny 12 hodin.
19. 06. 2019 v 21:08Off-line werex  (31/-/-)
Je pravda, že v ČR se na vzdělání nehraje již desítky let. Kdejaký bez titulu má víc než s.
19. 06. 2019 v 23:03Off-line Bahutom  (35/173/60)
Napiš mrknem na to :)
20. 06. 2019 v 11:44Off-line Jiricek99  (25/170/62)
Jedná se o Fakultu strojního inženýrství na VUT v Brně, obor základy strojního inženýrství
20. 06. 2019 v 12:16Off-line iglw  (48/172/77)
Ano,opakuj!!!A budeš úspěšný,věř si!!
20. 06. 2019 v 15:26Off-line outlaw34  (27/186/73)
Jak myslíš, napíšou ti 120, ale dostaneš fakt jen těch 83, protože zbytek jsou "bonusy". 120 dostaneš jen když budeš na prodejně sám, to znamená pracovat za 4.

Mě by zajímalo jestli sis zkusil dnes nastoupit do práce, nebo si to jen představuješ. Já jsem dělal v servisu, v posilovně, QA analytika, a ve skladu. Ne, fakt se dobře nemáš.

Ke škole: Jedinej obor, kterej ti je fakt k ho*nu sám o sobě bude zřejmě Filozofie, ale to ať si každej pořeší sám. Říkat, že ekonomka učí jen zbytečné obory může fakt jen analfabet.

Kdo myslíš, že dělá analytika, operátora, podporu, účetní, bankovní služby, finanční poradce atd... OH RIGHT, NĚKDO JAKO TY S 0% ODBORNÝCH ZNALOSTÍ.

Chtěl bych napsat, že akutol není deb*l, ale to bych lhal.

TL;DR: Studovat má smysl.
20. 06. 2019 v 16:25Off-line Riku  (63/176/110)
Předpokládám,že jsi udělal střední strojárnu. Jestli k strojařině máš aspoň trochu nějaký vztah tak opakuj. Záleží taky jestli tě v tom podporují rodiče. Zdrhnout do práce můžeš vždycky.
20. 06. 2019 v 18:51Off-line Jiricek99  (25/170/62)
Ano studoval jsem strojní průmyslovku a mám k tomu skvělý vztah(baví mě to od výkresové dokumentace, přes materiálové inženýrství až po "blbnutí" v CAD programech). Měl jsem v ruce rozloženou motorku, soustruh, vysokozdvižny vozík a nebo tatru 148/815.
20. 06. 2019 v 21:18Off-line Betonica  (39/191/93)
Tak nevim, jak moc se ti rocnik nepovedl. Obvykle ale potrebujes pro postup do dalsiho rocniku kredity. Na MUNI je potreba za oba semestry 45 kreditu z povinnych predmetu. Predpokladam, ze to bude na ostatnich skolach podobne. Takze pokud mas dost kreditu, klidne si zapis dalsi rok. Pokud ne, tak bohuzel. Opakovat rocnik obvykle znamena podat si znovu prihlasku, udelat znovu prijimaci zkousku, zapsat se znovu ke studiu... Zvaz, jak moc a jestli vubec chces skolu dostudovat. Osobne bych se snazil domluvit tak, abych splnil podminku kreditu a mohl postoupit.
20. 06. 2019 v 22:11Off-line vasek698  (25/-/-)
Uvědom si, kudy se chceš vydat a jestli k tomu směřuje VŠ. Pokud ji k tomu potřebuješ/chceš ji dodělat, tak zatni zuby a koukej makat.
21. 06. 2019 v 03:20Off-line kloudik  (38/182/80)
O strojaře všeho druhu je a bude velkej zájem takže se budeš mít dobře s titulem i bez, ale školu zkus, tím nic nepokazíš. Rači si budu nadávat za to co sem nezvládl než za to, co sem nezkusil.
K těm platum. 40 k vydělá hajzlbaba možná v Praze ale někteří zijou i v menších městech. I tak by ale normální nevzdelanej chlap neměl vydělat min než 30 k. Dvacka je tak pro brigádníka nebo jen takový ty kusy do počtu
21. 06. 2019 v 16:42Off-line x421  (20/177/53)
Kloudik - takže třeba prodavačky, skladníci, nebo pošťáci, kteří většinou nemají ani tu dvacku jsou podle tebe ,,kusy do počtu"?
21. 06. 2019 v 17:59Off-line kloudik  (38/182/80)
X421: prodavačky nejsou chlapi. u těch ostatních je pouze jejich neschopnost že nemají víc. pokud máš dvě ruky tak bys za takovou almužnu nešel teda jestli nejsi d***l co nic neumí ale s ptákem mezi nohama by ses práce bát neměl a práce je vždycky dobře zaplacená. neuznávám mekáče atd. di do stavebnictví a uvidíš že se dá vydělat slušně jen musíš hýbat rukama což je u většiny nepřekonatelnej problém.
21. 06. 2019 v 18:59Off-line x421  (20/177/53)
Jo to máš pravdu, dneska rukama nechce dělat skoro nikdo, každý musí mít vysokou školu aby náhodou nemusel makat:D
26. 06. 2019 v 08:18Off-line Betonica  (39/191/93)
@kloudik: Nemel by vydelavat mene nez 30K? Tak to jsi me pobavil. Vis, kolik vydela ucitel ZS? Ne? Rad ti to osvetlim. Mrkni na tuto tabulku: http://www.ceskaskola.cz/…mesicni.html. Jako kvalifikovany ucitel (tj. nejmene Mgr) po fakulte dostanes nejvyse 12. platovou tridu a prvni stupen, tj. 28.630 Kc hrubeho, coz je 21.790 Kc cisteho. A to je o tretinu mene, nez kolik podle tebe ma vydelavat i nevzdelany chlap!

Kdyby tentyz ucitel chtel byt pedagogem treba na vysoke skole (tam uz Mgr nestaci, musi mit alespon PhD, jinak je tam jak podrztaska), tak dostane 22.100 Kc jako zaklad, po 4 letech praxe a hromade odbornych clanku se muze dostat az na 35.000 Kc hrubeho, coz dela 26.185 Kc cisteho. A to se bavime nikoli o nevzdelanci, nybrz o cloveku, ktery svuj obor studoval nejmene 9 let na vysoke skole, k tomu publikoval, vedl prace studentu, oducil hodne prednasek... A takovy clovek, treba ucitel budoucich lekaru, stale nedosahne na tebou pozadovanych nejmene tricet i pro lidi nevzdelane. https://cuni.cz/UK-8897.html

A to ucitele dostali letos a vloni pridano. Vem si zdravotni sestry, pracovniky v socialnich sluzbach... Tam se nedostanou casto ani na 20 hrubeho.

Takze prosim, prosiiiim. Nemel macho nesmysly a bud jen a jen rad, ze se ti dari dobre. At uz vzdelani mas, ci nemas, nepis, kolik by kdo mel nejmene vydelavat. Protoze jsou lide, kteri pracuji za opravdu malo penez, delaji dulezitou praci (viz treba v tech domovech duchodcu) a neremcaji!
26. 06. 2019 v 10:02Off-line Betonica  (39/191/93)
@akutol: Tak to se ale velice pletes. Nedavno jsem byl na pohovoru na soukromem gymnaziu v Praze. A maji tam uplne stejny tabulky, jen +5% nad zakonny tarif. Takze mi nabidli tutez tridu a stupen, jen asi o pet set navic. Nastoupit jsem mohl okamzite, ale nedomluvili jsme se prave na platu.
Evidentne o skolstvi nic nevis, hlavne ale, ze mas svuj nazor... Na to jsme ale my, sociopseudo absolventi neskoly MUNI, od tebe zvykli. :)))
Zajimavy ovsem bylo sledovat, jak se jim muj diplom na te, tebou tolik glorifikovane soukrome, skole libil. Prej daleko lepsi nez kdejaka soukroma vysoka skola, ktera to tiskne temer automaticky. Kde jen soudruzka reditelka soukromeho gymplu udelala chybu, ze neprozrela tebou davno objevenou pravdu o MUNI. Ach, uz vim. Ona je v poradku, to jen ty mas svuj paralelni a deviantni vesmir.
26. 06. 2019 v 10:47Off-line Betonica  (39/191/93)
Ano, ja se 15 let zivim v IT a nestezuji si. Hodnoceni 5.0 z 5.0. Ucim k tomu anglictinu, co me naucila MUNI, a nestezuji si. Hodnoceni opet 5 z 5. Pisu k tomu texty a opet hodnoceni stejne.

Opet ale, jak je tvym zvykem v argumentacni tisni, uhybas od tematu. Napis nam, jak vidis vzdelavaci system tak, aby ucitele meli 40 EUR na hodinu a zaroven, aby ale vsichni ve spolecnosti umeli alespon cist a psat. Psal jsi, ze statni skoly jsou na nic, proto me zajima, jak to chces dokazat v praxi.

A uplne nejvic me bavi lidi, kteri prece muzou klidne ucit na zakladce, protoze zakladkou jsme prece prosli vsichni. Tak ty bych poslal na dva tydny to zkusit osobne...
26. 06. 2019 v 11:15Off-line Betonica  (39/191/93)
Akutole, opet projevujes elementarni neznalosti. IT management neni jen line management, tj. lidi, co vedou tym. IT management ma asi tolik odvetvi, kolik ti zustalo utajeno. Jednim z nich, v nemz leta pracuju, je IT Service Management, tj. rizeni IT sluzeb. IT uz davno neni oborem vyhradne pro programatory a HW guru. Dobre pises, ze najit nekoho, kdo krom IT rozumi i jazyku, neni snadne. Existuje ale i treba IT Quality Management, Delivery Management a tak dale. IT totiz sice bylo, je a bude o hardware a software, ovsem v dobe cloudu, komplexnich reseni, outsourcingu a dalsich... V teto dobe nestaci umet psat kod. To je jak kdyby doktor umel zasit ranu, ale neumel nic kolem.

No a ke tvoji genialite. Jsem rad, ze znam tak nadaneho cloveka. Je dobre, ze jsi chytry a prirozene se ucis. Jsou ale i deti, a neni jich malo, ktere takove nejsou. Jsou deti - a bavime se o vetsine -, kterym je potreba veci vysvetlit vic nez polopate. Kdyz jsme u toho, opravdu jsi sam od sebe, bez ucitele, prisel treba na princip chlorace metanu, pochopil Krebsuv cyklus, naucil se nepravidelna slovesa a jejich spravne pouziti? Prehanis. A pokud ne, jsi hoden zvlastniho zretele a mel bys byti postaven jako priklad vsem!

P.S. O jake papirove prihlasce mluvis? O te na UJEP v Usti? To jsme, tusim, probrali... Nikoli ma neschopnost ale pozadavek skoly me primel hlasit se papirove. Uplne zbytecne jsi se pokusil o vypad. :))
26. 06. 2019 v 11:22Off-line Betonica  (39/191/93)
Me spis stale velmi zajima ten model, ve kterem bude mit ucitel 40 EUR na hodinu tak, aby soucasne ale vsichni meli ke vzdelani pristup. Zatim ctu jen silna slova, ale plan zadny neprisel. Takze, akutole, bud kecas a nevis, jak to funguje, nebo jasne prednes svoji vizi.
26. 06. 2019 v 11:27Off-line Betonica  (39/191/93)
No vida. A je to venku. Takze sis opet honil triko, jak snadne je vydelat jako ucitel 40 EUR/hod, jak statni skoly jsou na nic a tak dale. Zaverem zustava, ze nemas lepsi reseni. Tedy bud zticha a bud rad, ze jsi rad.
26. 06. 2019 v 11:32Off-line Betonica  (39/191/93)
No vida. Je dobre, ze vis, jak me pozice souvisi s mym vykonem na studijnim. Uznavam ale, ze pro me bylo a je studijni jakekoli skoly tajuplnym mistem, jehoz fungovani mi zustalo utajeno. Taky mam radsi soukromou sferu. Presto si ale stale myslim, ze je potreba statnich skol, protoze kazdy proste nema moznosti studovat na soukromych. A v Cesku bych svoje deti na soukrome, az na vyjimky, ani nedal.
26. 06. 2019 v 11:39Off-line Betonica  (39/191/93)
Jaj, akutole. To je az dojemne, jak resis me blaho. Kuju moc. :))
26. 06. 2019 v 11:45Off-line Betonica  (39/191/93)
Akutole, akutole. Opet dalsi chyba. Kazdy nekym pohrda? Je treba nikym nepohrdam. Ja s tebou konkretne v ledascem nesouhlasim, ale nepohrdam tebou. Spis se snazim pochopit tvoje motivace a duvody. To je lepsi nez delat, ze neexistujes, nebo v sobe zivit pohradni.
26. 06. 2019 v 11:48Off-line Betonica  (39/191/93)
Za absolventem univerzity zivota, pro francouzsky hovorici L´ecole de la vie, akutolem. A my mu blahoprejeme.
26. 06. 2019 v 12:36Off-line Betonica  (39/191/93)
Panove, obema vam dekuji za zajem. Jsem rad, ze mi prejete uspech a uctu. Nemyslim si ale, akutole, ze uctu si lze koupit od movitych lidi. A i kdyby to slo, nemam o takovou zajem.

Akutol: Ucil jsem velmi movite lidi. Velmi motivi lide jsou lide, kteri uz ani nevi, kolik ceho maji. No a tito mi "studenti" odmitali se ucit, protoze prece meli me. Vysledek si asi odvodis, bida s nouzi. Z pozice lektora jsem musel dodrzovat odstup, profesni i zakaznicky.
Totez v praci. Pracoval jsem pro jednu velkou nemeckou banku. Muj primy nadrizeny mel predstavu, ze nepotrebuju spat, jist, odpocivat. Ocekaval nasazeni 24/7/365 a nevahal mi volat v noci, o vikendech, neustale. Taktez tento nadrizeny je pomerne movitym clovekem, ktery ma za sebou mnohe uspechy. A ani tento clovek si me nevazil.
No a pak jsem taky ucil lidi, kteri sami nemeli ani na stokorunu za hodinu meho casu. Meli ale tolik nadseni a zajmu, ze jsem je dovedl pomerne rychle k nove praci s anglictinou, ktera je ted zivi znatelne lepe. A vis co? Stale mi volaji, vzpomenou si, jak jsem je mordoval a neustale vyzadoval kazen a trpelivost. Nezapominaji, ze jim kdosi kdysi pomohl, temer zdarma.
Jiny priklad z prace. Mel jsem klienta z male obchodni firmy, delali jsme jim spravu databazi a dat v nich. Velmi strizlivy clovek, ktery vedel, ze pro neho delam maximum, ackoli se ne vzdy vsechno darilo. Dodneska, po mnoha letech, si sem tam napiseme. On uz davno v te male firme nepracuje, ja zas nepracuju pro sveho byvaleho zamestnavatele. A i tento clovek si me vazil, prestoze nebyl kdovijak za vodou.

Co z toho plyne? Plyne z toho zkusenost, ze movitost neni nijak umerna ucte, kterou moviti lide projevuji. A naopak. Ty jsi treba podle vseho movity clovek, ovsem vuci me velmi neuctivy. Tedy jsi dukazem, ze penize a ucta spolu nesouvisi.
No a konecne. Nevim, co podradneho spatrujes na uciteli zakladni skoly nebo gymnazia? Osobne jsem presvedceny, ze prave dobri ucitele jsou potreba, aby byli ti moviti, kteri si pak budou vazit vsech, nejen dalsich movitych.

Souhlasim ale, ze idealnim resenim je kombinace obeho. Delat svoji praci za rozumny prijem a jeste u toho pozivat ucty. To se mi dari mnoho let, proto si dovolim tvoje rady, akutole, nevzit v potaz.
26. 06. 2019 v 12:54Off-line Betonica  (39/191/93)
Kdyz uz pises o hybatelich IT sveta. Nemyslis jimi doufam Jobse a dalsi "vynalezce"? Protoze to by byla dalsi chyba. IT svetem totiz hybou lidi vsichni. Od koncovych uzivatelu az po mega korporace. Si treba vem takovej cloud. Jak to ze zacatku bylo jen pro VIP firmy, ktery na to mely. Dneska je cloud pro vsechny, zdarma (za osobni informace skrze android/ios/win/linux). Nebo jak jednu dobu bylo mega popularni mit dedikovany servery, zadny sdileny infra. A taky to bylo jen pro nekolik malo firem, protoze to stalo mrak penez. Failover z jednoho DC v zemi A do jinyho DC v zemi B pres pul sveta? Jaj, to byl ranec na fakture! Dneska zcela bezna vec, ze se prepina produkce online ze Skandinavie na vychod USA.
Necti tolik popularni veci a zamer se na skutecnej IT byznys. A zjistis, ze hybateli nejsou Musk a jeho elektroauta (pac i Musk nekde hostuje svoje systemy, pouziva nejaky operacni systemy, DB systemy) ani Apple, kterej zas kupuje HW od kde koho a jeho iOS bezi na kostre UNIXu. Fakt. Neco si o tom nacti vic a uvidis, ze IT daaavno neni o prulomovych vynalezech, ktery by hnuly vsim doleva nebo doprava. IT se meni presne tak, jak se meni jeho uzivatele. Vidim to dnes a denne v praci. Ted treba aktualne: Resime McAfee na nasich serverech pro jednoho zakaznika (velka pojistovna). McAfee, drive velmi popularni bezpecnostni SW, drsne zatezuje CPU, RAM, sit. No jo, jenze jak to odinstalovat, aniz by padla produkce? Jak se toho zbavit, aniz by ta pojistovna nemusela nechat svoje zamestnance a zakazniky cekat nekolik hodin, nez patchneme ty stovky serveru? A dal. Jak to udelat, aby v dobe, kdy bude McAfee neaktivni, nedoslo k pruniku do systemu nasich a zakaznika? A jaky SW tam dame pak? A budeme mit jistotu, ze bude ten novej SW sedet na ostatni SW (a HW) ve stavajicim modus operandi? Tohle jsou presne oblasti IT, kteryma je potreba se zabyvat, protoze jinak pak nelitaji letadla, nejezdi vlaky, nedodava se elektrina, nevyrabi potraviny nebo leky. mam stovky prikladu, kdy je IT o vsem moznym, mimo IT samotnyho, tj. o vsem jen ne o kodu. Jednou je to vypadek eshopu pred Vanoci, jindy tisice lidi na letisti v New Yorku, pak zas treba nefunkcni mestska spolecnost, ktera dodava teplo lidem v zime, nemocnice, ktera nema pristup do dat lekaru... Tohle se deje a ver mi, ze IT manager tak, jak ho chapes ty, to nespravi. Netusi jak a ani to tusit nema, od toho tam neni.
26. 06. 2019 v 14:34Off-line vasek698  (25/-/-)
Zajímavá diskuse plná vyhýbání tématu ze strany akutola, který místo řešení nakonec nadhodil jen soukromý školy. Krása.
Takže nakonec by všichni měli umět jen číst a psát, zatímco zbytek bude na rodinné knihovně, kde si děti budou číst o chemii a pak se snad někam dostanou, protože náhodným čtením zastaralých textů dostanou svůj obor dál.
Přítel vyrostl s matkou samoživitelkou. Měl možnost chodit na státní školy. Udělal základku, pak gympl, pak magistra na Karlovce a teď dělá doktorát z experimentální mikrobiologie rostlin. Bez možnosti kvalitního vzdělání (v rámci možností) ve státním sektoru by skončil... netuším kde. Ale rozhodně by neměl možnost přispět k rozšíření lidských poznatků. Prostě by někde na poli makal a dělal nevím co.
Nemůžeš přece omezit vzdělání jen na pracháče. Takhle má každý možnost ukázat, co v něm je a podporuje se tím vzdělaná společnost. Že to vypadá špatně? 40 let se tu chytaly komoušský manýry a doteď je tam fůra starochů, co to drží.
Místo abys (třeba bez zmínky, potichu) obdivoval, že někdo za ty prachy do toho učení jde, házíš po něm sračky. Ať chceš nebo ne, je to potřebná práce. Kecy o soukromých školách (který občas vypadají tak, jak vypadají) si nechej.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload