Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nebe nezná vyvolených

03. 07. 2019 v 10:52Off-line Anonym
Dočteno. Úžasné...
03. 07. 2019 v 12:48Off-line snilek  (27/190/70)
Všechno od Remarqua je úžasné :)
03. 07. 2019 v 13:35Off-line Anonym
Snilek: já se k němu dostal až teď (dřív bylo pro mě cokoliv doporučeno tehdejší kulturou čiré zlo :o)) a zjišťuju to. Ale tohle byla extrémně neválečně silná věc. Když si přečteš obsah, zní to jak červená knihovna, ale... Remarque.

tomaskeller1: nepřekvapils.
03. 07. 2019 v 14:08Off-line Anonym
Denatu v provedení EMR to právěže není nijak přeslazené. A třešinkou na dortu jsou ty jakoby náhodou troušené banální věty, u kterých se zasekneš a řekneš si: wau
03. 07. 2019 v 14:41Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Od Remarqua znám jenom Na západní frontě klid. Sice ho uznávám jako autora, ale jeho knížky nečtu. Vadí mi ten pesimistický pacifistický pohled že válka je zlo. Pro mně je vše jin a jang. Vše mezi životem a smrtí je černobílé, smutek a strasti, stejně jako radost, jsou nedílnou součástí pro život každého z nás. Nepoznat ta největší zvěrstva jakých se lidé dopustili, nemohly bychom ani poznat když něco dělají správně... Je ale zvláštní že mi nesedí psaní Remarqua o válce, ale sedí, ba dokonce imponuje, mi psaní Poa o dobách inkvizice.. ale ono to možná je tím, že Poe byl také značně narušený člověk, a proto se v jeho poezii dokážu najít mnohem lépe než v literatuře od uvědomělého Remarqua, který nebyl narušený magor
03. 07. 2019 v 15:04On-line BussterX  (103/130/150)
Válka je naopak úžasné dobrodružství plné adrenalinu a chlapské zábavy... možná remarka trochu nepříznivě ovlivnilo, že byl ve válce jako mladej kluk těžce raněnej a že pak viděl ty poválečné sračky ve výmarské republice zmítané chaosem a krizí kdy chleba stál dvě miliardy marek :D to že mu zabili sestru v koncentráku ho možná taky trochu ovlivnilo, že se na válečnou zábavu dívá pod nesprávným pacifistickým úhlem... 8) btw Nebe nezná vyvolených je "milostný román z prostředí automobilových závodů" jak praví wikipedie :D
03. 07. 2019 v 15:23Off-line Anonym
Obelixi, ten popisek z wiki rozhodně neobsahuje hloubku, která tam je - jako ostatně žádný titulek.

Fjorde, tahle jeho věc nemá s válkou nic společného. Ale jin a jang a "Nepoznat ta největší zvěrstva jakých se lidé dopustili, nemohly bychom ani poznat když něco dělají správně" - jasně, ale bez některých věcí bychom se myslím, docela dobře obešli a pokud jsi četl NZFK, tak pro tebe musí být Remarqův pacifistický pohled pochopitelný. Něco jiného je o válce teoretizovat, něco jiného je být UVNITŘ.
03. 07. 2019 v 15:55Off-line tatrman  (27/-/-)
Buss:Válka je naopak úžasné dobrodružství plné adrenalinu a chlapské zábavy.

No asi jsi byl na vojně a považuješ základní vojenskou službu jako tu "dobrodružnou válku", to se ale milý chlapče hodně pleteš.Tvoje vojna nebyla válka, ale procházka růžovým sadem. Kolika z tvých kamarádů na vojně ustřelili ruku, nohu, hlavu?
03. 07. 2019 v 16:03On-line BussterX  (103/130/150)
@tatrman: https://st3.depositphotos.com/…er-stamp.jpg

ty máš dost kámo...
04. 07. 2019 v 09:46Off-line zvedavko  (44/175/85)
Vyborna kniha, minimalne 5x som ju cital, komplet Remarque je vynimocny, vsetko od neho milujem :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload