Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Šikana a diskriminace v práci

11. 07. 2019 v 06:38Off-line Anonym (david)
Stalo se vám, že vás kvůli vaší orientaci šikanovali v práci vaši nadřízení? Např. přidělování práce navíc, přesčasy, práce v neděli, nadávky, vtípky...apod...
Já často slýchám, ty nemáš děti/rodinu...a proto tu můžeš být déle,...a proto ti dám práci na doma navíc...a proto se ujmeš úkolu, který nikdo nechce... Je to v pořádku? To, že si někdo udělá děti, je důvod k úlevám v práci?
11. 07. 2019 v 06:41On-line FreudToldYou  (23/179/67)
Není to v pořádku, ale když si takhle necháš kálet na hlavu už déle tak se není čemu divit.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 07. 2019 v 07:07Off-line Anonym (david)
Nemůžeš si nic plánovat dopředu, když ti šéf nečekaně přidělí práci navíc. Jsi jeho otrokem.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 07. 2019 v 07:17On-line rosju  (46/170/72)
Akutol-samochvala smrdi
11. 07. 2019 v 08:21Off-line Vlado2  (57/180/80)
K věci. Ono záleží na tom, co považuješ za šikanu. Téměř v každém zaměstnání máš mámy s malými dětmi, po kterých opravdu nemůžeš požadovat nic, co by časově kolidovalo s jejich péčí o děti - to vždycky „odnesou“ ti svobodní a bezdětní. Ale ve slušném zaměstnání za to také dostanou nějakou korunu navíc.
Samozřejmě můžeš jako šéf přidělovat práci (mimořádky) naprosto rovnoměrně, ale pak se nemůžeš divit, když si ta máma vezme ošetřovačku a nepřijde ti do práce vůbec.
11. 07. 2019 v 08:40Off-line Anonym (david)
Vlado: Samozřejmě můžeš jako šéf přidělovat práci (mimořádky) naprosto rovnoměrně, ale pak se nemůžeš divit, když si ta máma vezme ošetřovačku a nepřijde ti do práce vůbec.

Tak ji prostě vyrazíš. Kdybych nepřišel já do práce, taky dostanu padáka. Navíc na děti máš řadu úlev od státu, neplatíš daně a odvody jako svobodný bezdětný. A to nepočítám statisícové bonusy ve formě mateřské, přídavků na děti apod. Prostě v přidělované práci a jejím výkonu bysme si měli být všichni rovni. Výhody rodin už zohlednil stát malusy a bonusy. Proč by ještě zaměstnavatel měl přidávat výhody navíc a šikanovat ostatní (znevýhodněné), když mu to ani zákon nepřikazuje?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 07. 2019 v 08:50Off-line webboy13  (26/-/-)
Nic proti tobě, ale jak psali výš, je snad tak velký problém změnit práci? Nebo jsi jen další ubrečená buznička, která si radši bude stěžovat jak je svět nespravedlivý místo toho aby jsi proti tomu co se ti děje něco udělal? A když už teda tvrdíš, že je to kvůli orientaci... Kdo ti říkal, že se s ní musíš v práci svěřovat, zvlášť pokud jsi předem neznal názor ostatních na homosexuály.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 07. 2019 v 08:51Off-line Petrun  (19/176/70)
Já se se svojí orientací v práci moc nechlubím.
11. 07. 2019 v 09:43On-line rosju  (46/170/72)
Akutol-vzhledem k tomu,ze cele dny vysedavas na buznaseznamce,to s tvou pracovni aktivitou nebude asi nijak zvlast horke :))
11. 07. 2019 v 09:50On-line rosju  (46/170/72)
Akutole-takze tve i***tske prispevky vznikaji z nudy? No to se neni cemu divit :)
11. 07. 2019 v 09:54On-line rosju  (46/170/72)
Tak bys z toho mohl vynechat tu buznaseznamku,protoze jsi totalne mimo realny zivot
11. 07. 2019 v 10:12Off-line Anonym (david)
Rosju má pravdu, o reálným životě toho víš akutole hodně málo.
Sedíš za monitorem a hraješ hry, čteš si články na Novinkách a děláš si dle jejich hovinekstatistik závěry platné pro všechny.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 07. 2019 v 10:12Off-line Betonica  (34/-/-)
Ja jsem treba svoji moznost pracovat v dobe, kdy matky a otcove nemuzou, prodal na pohovorech. Otocil jsem zdanlivou nevyhodu ve vyhodu. Nocni, vikendy, pohotovost? Zadnej problem. A ani vic prace mi nevadi, paklize je spojeno s patricnou odmenou. O tu si umim rict, takze se mi nestavalo, ze bych delal za tri a placenej byl za jednoho.

K tem poznamkam a vtipkum. I toto se da otocit. Jit tomu naproti v situaci, ve ktere by ses citil neprijemne, vubec nepripustit. Kdyz prijde rec na soukrome veci (treba u obeda nebo na workshopu) bez zavahani mluvim o svem partnerovi. Stejne samozrejme, jako kolegove mluvi o svych detech a zenach a dovolenych a tak, tak ja zminim svoji rodinu, ktera sice neni ve stejnem slozeni, ale jinak funguje na vlas stejne.

Uz jsem to tu nekde psal. Verim, ze kdyz si jako gay sam ze sebe udelam sem tam srandu, neberu se moc vazne, tak ze me vezmou jako kazdyho jinyho. Stane se, ze nekomu nesedim, nekdo zas nesedi mne. Nevadi. S takovym clovekem udrzuju korektni pracovni vztah, vic ani tuk.

Abych uvedl priklad. Zcela bezne se pouziva slovo buzerant. Casto se mi stane, ze ho nekdo prede mnou pouzije, pak mu dojde, ze by se mi to mohlo nelibit, a omlouva se, ze to nebylo nic proti mne. Na to se zacnu smat, ze se neni za co omlouvat, pac i kdyby to osobni bylo, tak ma recht, buzerant jsem, cili nebylo receno nic, co by nebyla pravda. Timto spolehlive dam najevo, ze mi nevadi reci, ktery se vedou. Prece se nikdo nebude v me pritomnosti hlidat a davat si pozor na jazyk. Zasmejeme se a jde se dal, zadnej stres.
11. 07. 2019 v 10:19Off-line Anonym (david)
Betonica: Na to se zacnu smat, ze se neni za co omlouvat, pac i kdyby to osobni bylo, tak ma recht, buzerant jsem, cili nebylo receno nic, co by nebyla pravda.

Ty si sebe teda moc nevážíš, když se tomu směješ. Když ti někdo řekne d***le, tak se taky zasměješ?

Ale jde tady přece o princip rovnosti v zaměstnání. Všechny ty úlevy a zohlednění už dělá stát, proč bych měl já doplácet na někoho, že se mu nechce do práce a nasekal si haranty? S přesčasama je to taky ošidný, čím víc dělám, tím víc platím, takže nějaké navýšení ani nejde moc poznat. Nejvíc beru, když nedělám nic a mám dovolenou.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 07. 2019 v 10:22Off-line Betonica  (34/-/-)
@Anonym (david): Naopak! Sebe si vazim velmi a proto nemam potize se sam sobe zasmat a udelat vtipek. A ne, slovo buzerant mi opravdu nevadi. Kdyz navic neni urceno mne, ale je pouzito v nejake debate o necem, tak co by ne? A i kdyby bylo urcene mne... Pokud nekdo ukazuje na me jako na buzeranta, pak stale plati: Jednim prstem ukazuje na me, tremi sam na sebe. Tak i tak jsem klidny.
Kdyz mi nekdo rekne d***le, tak vic nez o mne mluvi o sobe. Takze ani toto mi obvykle nevadi, proc by taky melo, kdyz to rika nekdo, kdo opet ukazuje jednim prstem na me a tremi na sebe.
Je ale fakt, ze obcas se nekdo trefi do momentu, kdy jsem ve stresu. A to pak reaguju jinak, ackoli dobre vim, ze tim nic neziskam, jen ztratim cas a mladi.

Rovnost v zamestnani? Nic takovyho neexistuje. Nejsme si rovni a nikdy nebudeme. Podle zakonu ano, v praxi se rovnosti ani neblizime. Muzeme nad tim lamentovat, ale je potreba se s tim smirit a zaridit se podle toho.
11. 07. 2019 v 10:55On-line rosju  (46/170/72)
Tady si zase chlapci honi ego :)))
11. 07. 2019 v 11:04Off-line onlip  (56/182/78)
Ukulele1 = Tedybero, ty šikaně v práci předcházíš tím, že se práci vyhýbáš, viď? Jak sladké je žít z dávek.
11. 07. 2019 v 11:06Off-line miloslav9  (27/171/60)
Mimochodom aj jeden 15 ročný chalan z ČR tu so zoznamky mi hovoril, že ho dosť drsne v skole šikanujú kvôli tomu že je gay. Je dosť zženštilý a má taký zaujímavý imidž - mne sa ale jeho imidž a vzhľad ale sakra veľmi páči.

V ČR sú ľudia ďaleko viac tolerantní ako v SR, ale ani v ČR nie je všetko ideálne.
11. 07. 2019 v 12:06Off-line i8051  (48/184/97)
Anonyme, tak si porid deti, bez na materskou a taky buddes mit ulevy na danich. Nemusis k tomu nic moc umet, zabere ti to asi 3 minuty :-) Nebo si pockej a za par let si stahnes decko z torrentu :-)
11. 07. 2019 v 12:09Off-line i8051  (48/184/97)
Akutole, nahodou ja na ty lodi dru, je to narocny. Nektery kurzisti jsou nesikovny a musim jim to klidne rikat i 3x. Ale vetsinou to probiha takto https://youtu.be/ntyBF8HQHtE?… Taky jsem na to musel studovat :-)
11. 07. 2019 v 14:30On-line FelixGabriel  (21/170/58)
Vždy ide len o to, čo si necháš ;-)
11. 07. 2019 v 14:46Off-line weds  (37/-/-)
Pisomne by som sa voci tomu ohradil s vyhrazkou podania zaloby, ak to bude pokracovat. Alebo vypoved.
11. 07. 2019 v 15:45On-line Pastelka1  (23/178/-)
Když nemáš koule se ozvat je to tvoje vlastní vina...
11. 07. 2019 v 20:50Off-line ondraPov  (38/174/58)
Nesetkal a jsem rád že je v práci fajn parta
11. 07. 2019 v 21:13On-line FelixGabriel  (21/170/58)
Už vôbec mi nejde do hlavy ako si niekto môže nechať "prácu na doma" to v ktorej bežnej práci dostane niekto prácu na doma? Keby je to nejaký právnik či nejaký asistent čo má v plate prirátanú odmenu zato, že sa môže občas stať že je tej práce jeden týždeň v roku viac a pracuje skoro nepretržite.. ale v inakšom prípade je to neprípustná blbosť.
11. 07. 2019 v 23:08Off-line orel1620  (25/178/66)
Hochu asi hledáš důvod, proč to snášet. Já bych se na ně vysral rovnou a řek, tak si to dělej sám heteráku, a šel bych domu.
11. 07. 2019 v 23:52On-line JirkaJAWA  (35/175/70)
Tak když to někdo na sobě dává moc najevo a cová se jako slečinka tak bych se tomu ani nedivil že se po něm někdo vozí
12. 07. 2019 v 00:33Off-line misanek007  (20/-/-)
Čus šašci
12. 07. 2019 v 00:45Off-line Riku  (59/176/110)
V každé práci se najde šikana. Jsou lidé,kteří zrovna nevynikají ve svém řemesle. Nebo si nepadnou se svým nadřizeným. Zažil jsem toho dost. Dokonce jsem i některé musel bránit. Patřim k těm,co pak někdy napravuje prúsery jiních. Nikdo není dokonalí. Někteří vedoucí to ovšem nepochopí. Pak dlouho šéfem nebyl.
12. 07. 2019 v 00:47Off-line Riku  (59/176/110)
Nazdar mišane.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2019 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload