Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Skladba tohoto fóra

14. 07. 2019 v 11:47Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Jakože nikdy tomu nebylo jinak, co si budem, ale proč tohle fórum tolik přitahuje 40letý zamindrákovaný a netolerantní dědy, co se vzhledem i myšlením zasekli minimálně v minulým století, a kterým evidentně připadá normální nazývat lidi, co bojujou za jejich práva, jako „vykroucený buzny“ a podobně xdd Neexistují i jiný diskusní fóra řekněme pro... slušný lidi s minimální dávkou rozumu a sebeúcty?
14. 07. 2019 v 12:14Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Já som síce asi ešte nepoužil pojem vykrútená buznička, ale napadlo ťa že nie každý sa cíti bezprávny? Keby mne priamo povie niekto že bojuje za moje práva tak ho vysmejem.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 07. 2019 v 12:20Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Psal jsi třeba někdy poslancům a poslankyním a snažil se je přesvědčit, aby hlasovali pro registrované partnerství / manželství (+ adopce a další práva)? Nepřijde ti diskriminační, že jen a pouze na základě tvojí orientace nemáš práva do podobných svazků vstupovat, popř. že nemůžou ostatní queer lidi, co o to zájem mají?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 07. 2019 v 12:26Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Nie, ja som spokojný. Mňa nikto neobmedzuje, neohrozuje, neutláča, pretože ani nemá začo. No a pokiaľ by sa našiel nejaký i***t, tak si to aj tak budem musieť vybaviť sám ručne stručne a tu žiadny pán poslanec nepomôže.

To, ako sa bojuje za LGBT práva, ten spôsob má viac negatívny vplyv ako pozitívny.
14. 07. 2019 v 12:28Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
A keď už sa bavíme o právach, ty nemáš rovnaké práva ako heterosexuál?
14. 07. 2019 v 12:37Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Můžu snad v Česku vstoupit se svým přítelem do manželství? Mám práva v otázkách dětí (ať už náhradní mateřství, přiosvojení, adopce, u leseb IVF)?
14. 07. 2019 v 12:42Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Otázka: Můžu snad v Česku vstoupit se svým přítelem do manželství?

Odpoveď: Nie, nemáš právo oženiť/vydať sa za osobu rovnakého pohlavia, ale to ani heterosexuál. Takže rovnoprávnosť je v poriadku.

Otázka: Mám práva v otázkách dětí (ať už náhradní mateřství, přiosvojení, adopce, u leseb IVF)?

Odpoveď: Adoptovať dieťa si môžeš. Materská nemá logiku, pretože nemôžeš byť matka. Priosvojenie, konkretizuj. IVF netuším čo je. Ale adoptovať si dieťa ako jednotlivec môžeš, decko z predošlého vzťahu so ženou si osvojiť môžeš, je tvoje..

A mimochodom, dieťa si môžeš spraviť aj svoje. Prečo adopcia? Ja by som si nevedel adoptovať len tak dieťa z detského domova, že prijdem spoznam ho za x minut / hodin a beriem si ho domov, to by mohlo byť nanajvíš dieťa z rodiny ak prijde nedajbože o rodičov, či rovnaký prípad dobrých známych.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 07. 2019 v 12:43Off-line starsimladenec  (36/-/-)
A když říkáš, že tě nikdo neohrožuje, že jsi spokojený. Třeba speciálně na Slovensku, kde člověk nemá možnost vstoupit ani do takovýho komplotu jako registrovaný partnerství, kde stát cíleně zastavil dotace LGBTQ nevládkám, ale nejrůznějším extremistickým spolkům (který proti queer lidem otevřeně vystupují) dál vyplácí nemalý peníze z tvých daní, kde politici otevřeně po vesnicích a městech věší plakáty „Stop LGBT“... Se evidentně umíš spokojit s málem
14. 07. 2019 v 12:48Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ako vravím, nemám žiadne potreby navyše s porovnaním s hetero.. manželstvo nie je nič pre mňa, registrovať sa taktiež nebudem.. Bývalý susedia mali spolu 2 deti, neboli manželia a tiež nemali registrované partnerstvo takže v prípade úmrtia a pdoobne by to bol chaos, ale očividne im to nevadilo a svadbu neplánovali.. Je to vymoženosť ktorú nevyužíva viacero hetero párov. A nejaké anti LGBT nálepky "stop" som si nevšimol. No a pokiaľ nejaký banner kotlebu.. reakcia na reakciu.. Mňa to nijak neuráža. Stop LGBT môže znamenať stop LGBT propagande ako takej, som za, už je to moc..
14. 07. 2019 v 12:52Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Čím vás to na Slovensku krmí, tpč, když gaye chcete cpát do svazků s ženskejma :DD Proč by heterosexuál taky asi chtěl vstupovat do manželství s osobou stejnýho pohlaví...

Úplně v těch tvejch odpovědích obcházíš jakoukoliv existenci stejnopohlavních svazků. „Sice seš gay, tj. utváříš rovnocenný vztahy s osobama stejnýho pohlaví, ale do manželství s ženou přeci vstoupit i tak, tak na co si stěžuješ.“
14. 07. 2019 v 12:56Off-line starsimladenec  (36/-/-)
„A mimochodom, dieťa si môžeš spraviť aj svoje.“

Nepochybně, ale tvůj partner by k němu neměl absolutně žádná práva, z pohledu zákona by to byl úplně cizí člověk :))
14. 07. 2019 v 13:09Off-line iglw  (48/172/77)
Někdy se stane,že někdo už ve 40 je dědek!
14. 07. 2019 v 13:12Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ty máš nejaký syndróm alebo inú diagnózu, že ti prijde normálne že niekoho niekto kŕmi? (asi že teba kŕmia) Ty si hovoril o rovnopárvnosti, ja som ti povedal, že rovnoprávnosť tu je. Všetci majú rovnaké práva, no ty by si chcel nečo navyše.

Mne je jedno jak je to s adopciami, ja si nikoho adoptovať nejdem. Okrem toho, po 2 rokoch strávených tu v poradni som zato, aby homosexuálnym párom adopcia detí nebola umožnená. Predtým som bol zato, aby bola umožnená pri deťoch od 12 rokov ktoré sa vedia sami rozhodnúť.
14. 07. 2019 v 13:15Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
A mimochodom,plno gayov je vo zväzku s ženami, to len tak celkom btw pre zaujímavosť :-D
14. 07. 2019 v 13:35Off-line tatrman  (27/-/-)
Řekl bych,že starší ročníky jsou takoví zpátečníci tady. Homomanželství nee, gay adopce nee.. atd. to jsou jejich postoje, páč nic jiného neznají ze své minulosti,ve které žijí. Snad je to jednou přejde a dopřejí mladším lepší život bez bezpráví.
14. 07. 2019 v 13:35Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Až ti docvakne, že heterosexuálové partnerský svazky s osobama stejnýho pohlaví netvoří (od toho vůbec pojmy homosexuál × heterosexuál) a tím jim logicky žádný práva stát neupírá, tak se asi můžem bavit dál, hele :)

A mojí diagnózou byla metafora, nic moc složitýho na pochopení.
14. 07. 2019 v 13:35Off-line Vlado2  (61/180/80)
Pro Starsimladenec: Na rozdíl od tebe jsem zažil i horší doby - a taky jsme přežili.
A k tomuhle fóru: Ať je jaké chce, tak doufám, že jej nikdy (většinově) neovládnou střídavě ukňouraní a agresivní aktivisté, kteří chtějí mluvit i za mě. To, co hlásají, jsou jejich požadavky - ne moje! Pokud nazýváš každého, kdo nesouhlasí s tvými "moudry", zamindrákovaným a netolerantním, tak je to tvoje vidění světa, které ti rozhodně nezávidím.
14. 07. 2019 v 13:38Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Já prostě jen asi nikdy nepochopím, jak může podobný iracionální stanoviska jako @FelixGabriel zastávat gay a jít tím tak úplně proti sobě :DD mindf**k
14. 07. 2019 v 13:43Off-line starsimladenec  (36/-/-)
@Vlado2: To já vůbec nezpochybňuju a respekt za to. Ale co myslíte, že přispělo ke změně těchto horších dob, když ne aktivisté a aktivistky, co témata jako homosexualita otevírali a dávali tak prostor pro celoplošnou diskusi? :)
14. 07. 2019 v 13:43Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Starsimladenec spravíš mi láskavosť? Rozpíš mi prosím ťa tie tvoje (teda moje) stanoviská jak to vidíš ty, ale prehladne. Aby sme o tom lahšie diskutovali a ja sa ti pokúsim objasniť čo a jak je. Ja totižto proti sebe nejdem. Ja som sa vyjadril k tvojmu prvému príspevku, pretože máš pocit že chceš ako zrejmý aktivista každému dobre a vždy ti to niekto ofrfle a ty nechápeš prečo. Bude to asi preto, čo píše Vlado, že niektorí ľudia, tkzv. aktivisti, zastupujú ľudí ktorí si to neželajú a zastupujú ich spôsobom akým si to neželajú. Toľko k tomu, myslím si, že som to vystihol ak nie tak ma dúfam niekto ako Vlado opraví.
14. 07. 2019 v 13:45Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
@Starsimladenec: a prečo bola podľa teba celoploešná diskusia dobrá? Jedine preto aby sa dosiahli manželstvá nie? A tie predsa nechce každý, nemá ich každý za potreby. Takže nechápem prečo si myslíš, že táto provokácia, toto novodobé negatívne vnímanie gayov v očiach podstatného množstva ľudí, že prečo si myslíš že to bolo prospešné pre všetkých gayov..

Nebolo to pekné, keď si každý mohol žiť svoj život a mať kľud a pokoj? :/ Žiadne transparenty pre gayov, ale ani proti. :/
14. 07. 2019 v 14:02Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Promiň, ale k tomu není důvod, protože tady se prostě zcela rozcházíme. Jasně, že z právního hlediska můžu vstoupit do manželství s ženou, ale to není rovnoprávnost, protože já jsem se narodil jako gay a z podstaty toho pojmu svazky s ženami nevyhledávám.

Ono se ta nesmyslná logika dá taky snadno obrátit. Si představ, že ze dne na den by do manželství měli možnost vstupovat POUZE osoby stejnýho pohlaví a ty bys teď těm všem naštvaným heterosexuálům začal vyprávět, že jim přeci nikdo žádný práva nevzal, že přeci i oni stále mají možnost do manželství vstoupit – pokud si najdou někoho stejnýho pohlaví...
14. 07. 2019 v 14:03Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Celospolečenská diskuse například konkrétně v Česku dosáhla toho, že queer lidi mají s osobami, které milují možnost vstoupit alespoň do registrovaných partnerství. Že většinová společnost vůbec ví, že něco jako homosexualita existuje a že to není žádná vykonstruovaná úchylka, ale plnohodnotná forma sexuální orientace (a @Vlado2 by nám klidně mohl zavzpomínat jaké tabu to kdysi bylo). Že více rozumí problémům, kterými si velká část gayů prochází, ať už třeba v otázkách coming outu. Že jako gay máš právo vést zcela otevřený život, jako heterosexuálové, aniž by jsi svou sexuální orientaci musel jakkoliv tajit (a teď si opět řekni, jestli jsi například v minulém století mohl otevřeně říct, že máš chlapa, aniž by ses nesetkal se společensky uznanou ostrakizací). Že projev lásky na veřejnosti mezi dvě muži či dvěma ženami není žádná oplzlost (a tohle mi zkus rozpírat...). Třeba konkrétně takhle.
14. 07. 2019 v 14:05Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
No treba konkrétne takhle. K čomu to mne osobne pomohlo? K ničomu. Akurát to viedlo k vzbudeniu nenávisti, tí ktorí to schvalovali, to schvalovali už dávno.. Ale takí čo sa o to vôbec nestarali a bolo im to jedno, sú poväčšine teraz negatívne naladený voči tomu.
14. 07. 2019 v 14:10Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Lenže nerieš minulé storočie, aktuálne zato už nikto u nás hlavy nekatuje a k tomu žiadne pride nepomohlo. Ľudia sú hlavne otrávený z iných vecí ako pride, to ako sa furt o tom píše, to ako sa a hlavne akým štýlom sa píše o každej blbosti kde je nejaká lgbt tématika a podobne a takýchto článkov pridáva xy spravodajských aj rekreačných volnočasových stránok na fb denne 2-4..
14. 07. 2019 v 14:11Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Zaujímavé je, že bisexualitu veľa ľudí nepozná, jak mladých tak aj starších. Keď už tak zlomiť tie predsudky že kto mal raz babu ten nemôže byť na chlapov ;-) :-D Pretože takto ľudia nie sú schopný uveriť tomu, že takého kamaráta medzi sebou nemajú.
14. 07. 2019 v 14:15Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Mně třeba konkrétně tomu, že ostatní respektují, že jsem gay. Že se se svým přítelem můžu ruku v ruce procházet po městě, aniž by po mně kdokoliv divně čuměl nebo měl blbý kecy. Že pokud mě někdo bude chtít například vyhodit z práce jen kvůli, že jsem homosexuál, tak se můžu obrátit na právní pomoc (viz antidiskriminační zákon). Že pokud nám vztah bude prosperovat, tak se třeba jednou budeme mít možnost vzít a dostaneme možnost nahlížet do zdravotních dokumentů toho druhého, pokud se jednomu z nás něco stane (+ další práva jako společné mění, úlevy z daní, právo na ošetřování, vdovské dávky).
14. 07. 2019 v 14:22Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
- ostatný rešpektujú, že si gay? Doteraz kým nebola táto otravná propaganda, doteraz nerešpektovali? U nás na dedine boli hneď 3 gayovia v cca mojom veku +- 3 roky o ktorých to vedeli všetci od malička a nikdy žiadny problém s nikým nemali a to ostatných 300 gayov známych nebolo. Ja by som skôr povedal že teraz by sa mohol niekto na gayov pozerať inak..

- antidiskriminačný zákon platil oveľa skôr, než začala táto propaganda. Takže k tomuto taktiež nijak neprispela, logicky to tak vychádza nie?

- Čo sa týka manželstva, zdravotníctva a bla bla áno, v tomto jedinom ten tlak môže pomôcť. Ale som si istý, že sa to dalo aj inak.
14. 07. 2019 v 14:26Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak 40 letý obvykle nepotřebují od někoho boj za svoje práva, protože si dokáží poradit sami. :-P
14. 07. 2019 v 14:27Off-line ozvien  (73/-/-)
Potrefené husy se ještě neozvaly.
14. 07. 2019 v 14:34Off-line starsimladenec  (36/-/-)
FAKT UŽ ALE DOST, TVL :DD Antidiskriminační zákon byl přijat v roce 2009 (ČR) a moderní LGBTQ hnutí se zrodilo v 70. letech minulýho století (viz Stonewall). Do tý doby byla diskriminace na základě sexuální orientace něco relativně běžnýho (stačí trochu zabřednout do historie). Přestaň takhle obcházet a relativizovat pravdu.

Přístup k rozsáhlým zdravotním dokumentům nesezdaného přítele nebo nečlena rodiny NEZÍSKÁŠ.
14. 07. 2019 v 14:36Off-line starsimladenec  (36/-/-)
K bisexualitě – tady máš docela dobrou ukázku toho, jak je tahle „propaganda“ užitečná, protože bisexualita je v mojí bublině mladých lidí (nové generace) v Česku zcela známým pojmem :)
14. 07. 2019 v 14:58Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ani by som nepovedal.
14. 07. 2019 v 16:09Off-line starsimladenec  (36/-/-)
„Ani by som nepovedal.“

Tak celkem logicky se v tvý sociální bublině nic nemůže měnit, když odmítáš jakejkoliv LGBTQ aktivismus a čekáš asi na zázrak nebo nevím co :)
14. 07. 2019 v 17:32Off-line i8051  (53/184/97)
Koukam, ze tricatnici (cili starsi mladenci), ktere nikdo nechce, zacinaji kolem sebe kopat nozickama, aby je aspon nekdo videl a pripadali si uzitecni. Hulibrku, ty nikam neutikej, patris tam taky, to ze si zde snizis vek z 30+ na 19, tomu nepomuze :-)
14. 07. 2019 v 17:34Off-line i8051  (53/184/97)
V posledni dobe se nam tu rozmaha nesvar v podobe LGBT aktivismu. Tato trapna a prepalena masirka nekterych samozvanych aktivistu se projevuje znechucenim poslancu a ostatnich vlivnych, kteri by mohli situaci nekam postrcit, ale urvany buznicky uz je tak serou, ze radeji nedelaj nic. Samozrejme uz to stve i velkou cast buzni komunity, ktera nepotrebuje kasparky, co prej "bojujou za jejich prava" a nechce pepiky, co vystupuji za "vsechny" :-)
14. 07. 2019 v 17:44Off-line rosju  (53/170/78)
Jo,taky se musim smat,kdyz tricatnici ze dne na den omladnout treba o deset let,sranda je taky,kdyz se "starsi mladenec" radi k mladym lidem nove generace,to je opravdu ukazka ,ze se v jeho mozku stala nekde chybka :))
14. 07. 2019 v 19:14Off-line starsimladenec  (36/-/-)
Tady to je fakt kabaret kašparů, tpč :DDDD To, že tady každýmu druhýmu říkáte „buzerant“ pak vypovídá samo za sebe. Možná i celkem dobře, že váš aktivismus se vztahuje jen na prostředí tohohle fóra. Smutný, že i taková část komunity musí existovat a kazit obraz všech ostatních normálně uvažujících queer lidí
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 07. 2019 v 20:25Off-line i8051  (53/184/97)
Na "kazit obraz všech ostatních normálně uvažujících queer lidí" je tu srpnovej pride. Uz mas kostymek, stary mladence? :-)
14. 07. 2019 v 20:28Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Starsimladenec " zamindrákovaný a netolerantní dědy, co se vzhledem i myšlením zasekli minimálně v minulým století"
- jsi vskutku tolerance vzor

adr.: "Největší paradox je, že ti, co mají v mozku jen brzdovou kapalinu, se tváří, jakže nejsou COOL..."
- přesně!
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload