Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Finanční gramotnost

07. 08. 2019 v 21:16Off-line Anonym
Heeej, taky všude vidíte lidi v Calvin Klein a Levis hadrech (dvě basic hovna, co v sobě mají nejvíc karcinogenních látek), drží jabkofoun v ruce a myslí si, že jsou ve vyšším sociálním postavení oproti ostatním? :D Co si o nich myslíte? Jste jedním z nich? Zhejtíte mě, jak na to máte?
Co kdyby se společnost ale nesoudila podle těchto zbytečných věcí, ale podle zůstatku na účtu? :D
vsadím obě koule (jako buzna stejně děti mít nebudu) na to, že 90% těchto lidí nemá ani korunu, ale naoko vypadají jako frajeři.
A co vy a finační gramotnost?:D Pojďte diskutovat!
07. 08. 2019 v 21:18On-line Lolitak69  (22/171/62)
To není žádná novinka, pokud sis tu teď chtěl připadat chytře. Ne každý, kdo má drahé věci, si myslí, že by byl něco víc. Vždyť dneska si každý může koupit co chce, i když na to nemá, tak proč ne. Je to jejich rozhodnutí.
Souhlasím - 15   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 08. 2019 v 21:22Off-line Vince  (31/186/-)
Mám jen jednu otázku. Proč se domníváš, že si o sobě myslí něco víc, když se vyfotí s iPhonem nebo CK trenkama?
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
07. 08. 2019 v 21:23Off-line rosju  (53/170/78)
Skrbliku,jestli se tu chces chvastat,ze mas tucny konto,tak to asi nikoho nezajima :))
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 08. 2019 v 21:31Off-line Vince  (31/186/-)
Já právě ne. Nejsem tak empatickej jako Skrblik
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 08. 2019 v 22:02Off-line Newbie123  (27/177/61)
Je každého věc, za co utrácí své peníze. Někdo má rád značkové oblečení, jiný auta, další sporty. Do té doby, dokud si to kupují za svoje, tak proč jim do toho kecat? Předsudek, že každý s IPhonem nebo spodním prádlem CK musí být namistránkovanej je stejně vedle, jakože každý gay je vykroucenej :)
Samozřejmě neberu v potaz "zlatou mládež", kdy tohle kupují rodiče (opět, nemám nic proti tomu, když si to někdo koupí za své).
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 08. 2019 v 01:15Off-line ozvien  (73/-/-)
Chlapče, kde to žiješ. Kdo má zájem zveřejnit své konto. Jak jistě víš, dneska máš i v lékárně čáru abys byl dál od obsluhovaného zákazníka.
08. 08. 2019 v 05:38Off-line Peta80  (43/187/-)
Anonyme, né každej, kdo si kupuje drahé věci, to dělá proto, aby se cítil nějak nadřazeně, ale třeba proto, že chce kvalitnější/funkčnější produkty. Já mám taky telefon, kterej mě i s pojištěním proti rozbití a krádeži stál nějakejch 24-25 tisíc (není to jabkofoun). A nekupoval jsem si ho z frajeřiny, ale protože jsem chtěl telefon s co největší úhlopříčkou, bezdrátovým dobíjením, slušnou RAM atd.

Navíc člověk se skutečně vyšší finanční gramotností si ty peníze nebude syslit na účet, ale nějakým rozumným způsobem je investuje, aby mu vydělaly další peníze...
08. 08. 2019 v 07:08Off-line Vlado2  (61/180/80)
Anonyme, tvoje úvaha předpokládá, že se u těchto lidí nutně musí objevovat v maximální míře snobismus ve snaze předvádět celému světu JÁ NA TO MÁM! Někdy tomu tak skutečně je, ale řada uživatelů pouze předpokládá (leckdy mylně), že drahé značkové výrobky mají výrazně vyšší kvalitu či užitnou hodnotu, než ty „obyčejné“.
Nepodceňuj ani to, že mnoho z nás dokáže mít radost i z blbostí, které se mu líbí, byť je ke svému životu až tak moc nepotřebuje.
A teď nehovořím o těch nejmladších, kterým reklama na každém kroku vtlouká do hlavy, že tyto věci patří k běžnému životnímu standardu a žádný z nich vcelku logicky nechce působit dojmem chudičké socky.
08. 08. 2019 v 07:49Off-line Tonn19  (23/179/63)
Přiznám se, nosím CK a mám apple ale na všechno co mám jsem si musel vydělat. Od 15 chodím na brigády a teďka už naštěstí pracuju ???? ale musím s tebou souhlasit, nechci říkat většina i když to je mozná pravda, tak skoro všechno ne-li všechno dostali od rodičů nebo si to hold vyš****i ( i takové znám připady.
Abych nějak " obhájil" apple, myslím si, že cena odpovídá kvalitě. Jsem u této značky už nejakou dobu a musím uznat že to je sto a jedna oproti androidu. Ale je to pouze můj názor.
A co se týče CK, nosím je protože jsou pro mne velmi pohodlné. Ale stejně pohodlné jsou pro mě spodky z H&Mka nebo podobných obchodů.
08. 08. 2019 v 08:43Off-line misanek007  (24/-/-)
Je to spise takovej zlozvyk, nemyslim si, ze by to cokoli ukazovalo. JEN NEMAJI PRIROZENOU INTUICI K OBLEKANI. NOSIT NÁPISY ZNAČEK JE TRAPAS.
08. 08. 2019 v 09:26Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
No.. já své drahé hadry dostávám od movitějších přátel, kterým přijde blbé mít triko déle než měsíc, protože pak už není nové ale staré, že jo.... a nebo taky tloustou a nevlezou se p***lí do růžových kraťas, tak jsem je dostal já... Darovanénu koni atd..
Jako je to případ od případu. Znal jsem blbouna, který by nevyšěl ven s outfitem s hodnotou pod 30K, a měl potřebu to všem zdůrazňovat. Ale zase znám i takové, kteří ty peníze také mají, také jsou oblečení za dvě mé výplaty, ale nikdy by to nikomu nepředhazovali, a ty drahé hadry pro ně nejsou nějakým měřítkem soc. statusu. Prostě drahé hadry ještě neznačí snoba.
Misanek007, někteří jsou zmanipulování "módou" populárních osobností.. budiž.. přesto bych slabou intuici v oblékání přiřadil spíše k těm, kteří nosí sportovní oblečení, a v podstatě tak dodržují "styl" který jim určila jejich maminka. Tuctový Týpek co nosí Jordany, bílé kraťásky od Nike, tílko z H&M a nějakou Basic kšiltovku doplněnou o obyč slunečné brýle, určitě nikdy neslyšel o sebepoznání, seberealizaci a obdobných kravinach, které z nás dělají to co jsme. Týpek v hadrech od Gucciho bude mít vždycky víc co říct, než frajírek v Jordnech, tedy pokud do smysluplných řečí nepočítáme infantilní vulga***y, to by potom týpek v Jordnech vyhrál
08. 08. 2019 v 10:02Off-line LordDeath  (29/160/55)
Já se přiznám že mo finanční gramotnost není tak velká protože kupuju dost drahou kosmetiku a to jak na vlasy tak i na obličej a oblečení si kupuju v hm a tak dál
08. 08. 2019 v 10:47Off-line gargamel  (37/182/74)
Velmi častý jev je mít Iphone a nemít ani na kredit :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 08. 2019 v 18:39Off-line ozvien  (73/-/-)
Akri Bacha na to jídlo pro kočku. Zajdi k zvěrolékaři a nech jí odebrat krev abys znal její zdravotní stav. Můj kocour má 14 let a musím mu kupovat u doktorky speciální keksy, má horší ledviny.
08. 08. 2019 v 19:10Off-line igni  (36/192/130)
Nema smysl resit pozlatko. Vetsina mych kamaradu jsou prijmove na tom naprumerne, ale oblikaji se obycejne, maji obycejna auta, elektroniku a tak. Kazdy ma samozrejme nejakou uchylku (nekdo kupuje nove telefony, nekdo ma mega televizi, jiny zase treba super hifi system), ale spis ty prijmy pouzivaji na dlouhodobe ucely a investuji.
Ten tvuj popisek ale ne nutne s finacni gramotnosti souvisi, pozeri muzou byt i financne vzdelani ;)
09. 08. 2019 v 13:08Off-line i8051  (53/184/97)
Jsem socka, nemam ani jedno z toho skrblikova vyctu :-)
11. 08. 2019 v 19:55Off-line Betonica  (39/191/93)
Zlati, hadry jsou tim nejmensim. Osobne znam mrak lidi, kteri maj na uver komplet vsechno. Dluzi 5 mio za barak, 2 mio za karu, 500k za dovce a elektroniku... Casto nemaji ani na splatky, ale jsou cool jak cyp.

Osobne si myslim, ze clovek ma koupit to, co na co ma. Ok, kdyz je akutka (a clovek nema uspory), tak necht si clovek koupi novou pracku nebo postel. Ale auta, dovoleny, mobily, hadry..., proste veci, ktery nejsou nutne potreba, na uver byt nemaji. Ty veci hodne rychle starnou (spis moralne). Naopak treba investice do bydleni (uverem) mi prijde vhodna. Zas ale ne tak, jak to vidim. Znam par lidi, co si pujcili na 10% hodnoty nemovitosti, pak si pujcila 90% hypoteku, pak na dan z nabyti, pak na vybaveni, pak... Takze dohro maji deset uveru v celkove vysi hrube presahujici jejich prijem za hafo let.
13. 08. 2019 v 20:57Off-line esthetique  (41/-/-)
TO MNOZSTVI DVACETILETYCH BUZEN, CO SI NAPISOU O SEX A PAK SI ZKOUSEJ KE KVALITNIMU SEXU RICT I O PRACHY....HA HA HA HA HA
tzv. vyjednavani smerem vzhuru, chci neco prodat, ale neslevuju, naopak prihazuju, HA HA HA HAHA AHA HA H
jo, pojdme diskutovat o financni NEGRAMOTNOSTI dnesni mladeze
13. 08. 2019 v 22:28Off-line Osmany  (35/160/65)
Hahaha mam dost?! Dnes si koupíte znackive věci v sekáči... :D
13. 08. 2019 v 22:28Off-line Osmany  (35/160/65)
Oprava značkové
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload