Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Jak na coming out s transsexualitou?

09. 08. 2019 v 01:57Off-line Anonym (Petr)
Jak na coming out s transsexualitou?
09. 08. 2019 v 02:22Off-line Peta80  (39/187/-)
Nejlepší způsob? To je trochu složitější. My neznáme tvoje rodiče a blízké, a každej člověk je jinej, reaguje jinak. Víš třeba alespoň, jaký mají tvoji rodiče názor na homosexualitu a transsexualitu?
09. 08. 2019 v 09:37Off-line Anonym (Petr)
Jsou to křesťané, takže podle mě ne moc kladný
09. 08. 2019 v 09:45Off-line viktorbah  (16/168/47)
Prostě jim řekni o dysfórii a o tom, jak ji pociťuješ. Pak už na ně vyval to, co máš v plánu dál - návštěvu o sexuloga a dostání diagnózy. Ujisti je o tom, že ti odborník vyjasní co a jak.
A nebo už diagnózu máš? Kolik ti vlastně je?
09. 08. 2019 v 10:22Off-line adrianek  (32/-/-)
Pokud jsou tvoji rodiče křesťané a ty se cítíš jako žena v mužském těle, tak jim řekni, že oni přece věří v Ježíše, který se cítil jako bůh v mužském těle. Když může být bůh v mužském těle, proč by nemohla být žena v mužském těle?
09. 08. 2019 v 12:15Off-line FreudToldYou  (23/179/67)
Co to plácáš, Adrianku? Ježiš si nepřipadal jako bůh, ale boží syn, stejně tak jako všichni lidé pro něj byli děti boží. To důležité na Ježíši a jeho učení je právě to, že přijímal lidi takové jací jsou. Všechny.. i ty zlé.. i ty teplé.. všechny....
Hele už se naučte něco o "typech" křesťanství...
Římskokatolická církev - homosexualita hřích není, praktikování homo sexu ano. Nutí k celibátu
Anglikánská - ve Velké Británii k Homosexualitě tolerantní, v zemích třetího světa nenávistná
Starokatolická - uznává homosexuální lásku, nebrání homosexuálním svazkům, ale nepovažuje je za úplně rovnocenné svazku může a ženy
Směs protestanských církví - vesměs přijímají homosexuály nejlépe ze všech křesťanských církví. "Homosexuálním svazkům je žehnáno"... Ale vždy záleží na tom, který interpret se božích slov chopí.
S transgender to bude obdobné.. církev se přizpůsobuje
09. 08. 2019 v 18:54Off-line Anonym (Petr)
Viktore, je mi 19. Diagnózu zatím nemám... Nikdo krom mě to neví, i když si myslím že máma něco tuší ale nejsem si jist
09. 08. 2019 v 18:54Off-line Anonym (Petr)
Nemám asi dostatek sebevědomí na to to někomu říct :/
09. 08. 2019 v 19:15Off-line Peta80  (39/187/-)
Hmm, a co nejdřív zajít k tomu sexuologovi? 2 důvody:

1) Ujistíš se, že jsi trans. Tímhle bodem tě nechci nějak shazoval, ale vím, že někdy si lidé nejsou jistí, co vlastně jsou (koneckonců i tady na seznamce je dost lidí, co mají jako orientaci uvedeno "nemám v tom jasno")

2) Promluviš si v reálu s někým, kdo tě neodsoudí, ale spíš podpoří, navíc někdo s titulem doktora. To by tě mohlo dost povzbudit, získat sebevědomí.

A asi by bylo nejlepší zeptat se zdejších transsexuálů a transsexuálek, jestli by ti někoho nedoporučili.
09. 08. 2019 v 20:48Off-line adrianek  (32/-/-)
FreudToldYou (23/179/69) NOVÉ
Co to plácáš, Adrianku? Ježiš si nepřipadal jako bůh, ale boží syn, stejně tak jako všichni lidé pro něj byli děti boží.

Adrianek: Neznáš bibli. Ježíš o sobě prohlašoval, že je Bůh a právě proto ho sejmuli.

Ježíš jim odpověděl: „Amen, amen, pravím vám, dříve než se Abraham narodil, já jsem.“ Pasáž: Jan 8,31-59
http://www.biblenet.cz/…ible/p***age?…

Přečti si to v klidu celé. Židi to brali, že se rouhá, že se staví na roveň Bohu. To byl přece hlavní důvod celého soudu s ním a následného ukřižování. Vždyť to s ním řešil i Pilát. Ale ten řekl, že si to mají Židi vyřídit mezi sebou.

V Bibli je spousta míst, kde Ježíš říká, nebo naznačuje, že není jen člověk, ale že je Bůh v lidském těle a že tu byl dříve než byl tento svět.

Jsou sekty, které božství Ježíše neuznávají jako jsou jehovisti. Ti tvrdí, že to byl jen archanděl Michael vtělený do člověka. Pokud jsi věřící a přitom nevěříš na božství Ježíše, jsi heretik něco jako jehovista...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 08. 2019 v 20:54Off-line adrianek  (32/-/-)
FreudToldYou (23/179/69)
To důležité na Ježíši a jeho učení je právě to, že přijímal lidi takové jací jsou. Všechny.. i ty zlé.. i ty teplé.. všechny....

Adrianek: Zase ukazuješ, že neznáš bibli. Ježíš řekl toto:

Slyšeli jste, že bylo řečeno: ‚Nezcizoložíš.‘ Já však vám pravím, že každý, kdo hledí na ženu chtivě, již s ní zcizoložil ve svém srdci.
Jestliže tě svádí tvé pravé oko, vyrvi je a odhoď pryč, neboť je pro tebe lépe, aby zahynul jeden z tvých údů, než aby celé tvé tělo bylo uvrženo do pekla.
A jestliže tě svádí tvá pravá ruka, utni ji a odhoď pryč, neboť je pro tebe lépe, aby zahynul jeden z tvých údů, než aby se celé tvé tělo dostalo do pekla. Matouš 5, 27

Takže Ježíš to ještě více zpřísnil. Ty z Ježíše děláš nějakého rozbředlého příslušníka hnutí New age, ale to je blud! Ježíš byl nekompromisní. Pokud jsi věřící, tak ho musíš přijímat celého i s jeho nároky na čistotu a svatost. Jinak půjdeš do pekla.
09. 08. 2019 v 21:02Off-line adrianek  (32/-/-)
A klidně naklikej mínusy i na biblenet.cz :-) Nebo znič bibli, co máš doma :-) (Ale jelikož bibli neznáš, tak ji doma spíše nemáš.)
09. 08. 2019 v 22:18Off-line Kodama  (21/170/75)
Co kdybyste místo tlachání o fiktivní postavě, kterou velebí církev, která vás zatracuje, radši tazateli zodpověděli dotaz?
Ráda bych pomohla, ale nemám jak, já na coming out také nemám odvahu.
09. 08. 2019 v 22:19On-line onlip  (56/182/78)
Anonym (Petr): "Nikdo krom mě to neví, i když si myslím že máma něco tuší ale nejsem si jist."
Z toho bych vycházel - že tě matka zná 19 let a nemohla si nevšimnout, že se projevuješ jinak než tví vrstevníci. Možná sama neví, jak reagovat (nebo reagovat nechce) a nechává ti prostor k nacházení se. Pokud s ní chceš o tom mluvit, vedl bych hovor jako postupné potvrzování domněnek, které v ní nejspíš dřímou.
Tím nijak nezpochybňuju, co navrhují kluci - ať navštívíš sexuologa. Naopak, ve tvé situaci je to potřebný krok min. z důvodů, které uvádí Peta80.
09. 08. 2019 v 22:26Off-line viktorbah  (16/168/47)
No, tak se jim prostě svěř. Hádám, že ještě neplánuješ mezi nimi používat ženské jméno a tak, když v ženském rodu nepíšeš ani jako anonym na buznoporadně.
09. 08. 2019 v 22:28Off-line viktorbah  (16/168/47)
A hlavně zajdi k tomu sexuologovi, ten ti teprve řekne, co a jak. Je ti 19, takže to máš mnohem jednodušší (rodiče nejsou potřeba). Být tebou tak neříkám, že jsi transgender žena, protože k tomu opravdu potřebuješ potvrzení. Prostě řekni, že v tom máš zmatek a necháš se vyšetřit.
09. 08. 2019 v 23:36Off-line adrianek  (32/-/-)
Můj příspěvek o tom, že má říct rodičům přirovnání o Ježíši jako bohovi v těle člověka byl samozřejmě fór. Chtěl jsem téma odlehčit. Ale kdybych měl psát vážně, tak bych asi poradil, aby rodičům pustil film s touto tematikou. Jsou takové filmy. Tedy filmy s transgender tematikou.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2019 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload