Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Viera a homosexualita

11. 08. 2019 v 00:52Off-line Anonym
Ahojte, chcel by som sa opýtať, či tu sú nejaký kresťania a ak áno tak či nemajú problém s nejakým vnútorným bojom viera vs. orientácia.
Prosím agresívnych ateistov a ostatné primitívne stvorenie, ktoré nemajú čo k veci povedať aby sa zbytočne nezapájali.
Vopred vám všetkým ďakujem.
11. 08. 2019 v 01:51Off-line Riku  (63/176/110)
Jsem neagresivní ateista. Někdy mě ale pomohl sv. PETR. Jinak v buď v klidu.
11. 08. 2019 v 02:02Off-line Dinajs  (25/179/70)
Veriť v Boha v 21. storočí, to raz nepochopím...
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
11. 08. 2019 v 02:20Off-line Riku  (63/176/110)
Včera u Václava se sešla docela veselá společnost v čele Koniášem. Ten černý s křížem.
11. 08. 2019 v 10:30Off-line Anonym
Adrianek, zle si si to vysvetlil. Napísal som aby agresívny ateisti (popieraš že taký su?) a primitívne stvorenia sa do tejto debaty nezapájali. To akým zázrakom si si to spojil, neviem. Ja som ateistov nenazval primitívnymi, sám si si z toho vyvodil niečo, čo som nepovedal a naštval si sa na svoj vlastný konštrukt.
A inak, keď píšem na tomto fóre, myslíš, že idem proti sebe spisovať nejaké petície? Snažím sa nájsť nejaký rozumný prienik medzi mojou orientáciou a vierou, pretože jedného sa vzdať nemôžem a druhého nechcem.
A nedá mi ešte nepovedať, že som to tak (Prosím agresívnych ateistov a ostatné primitívne stvorenie, ktoré nemajú čo k veci povedať aby sa zbytočne nezapájali.) napísal preto, aby som nemusel čítať príspevky ako ten od Dinajsa. Ten konflikt záujmov čo v sebe riešim pre mňa nie je jednoduchý a keď medzi kresťanmi počúvam nelichotivé reči o gayoch a medzi "svojimi" zasa útoky na moju vieru, tak sa cítim z toho dosť vyčerpaný a chcel som aspoň tu takýmto správam predísť, lebo sa ma celkom nepríjemne dotýkajú.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
11. 08. 2019 v 11:05Off-line smaragd15  (22/180/85)
Som kresťan ale ne taký aby som chodil do kostola počúvať diktáty od pokrytca...a čo sa tyká viery a mojej orientácie...sú to dve veci ktoré sú pre mňa odlišné...všetko zaleží od človeka ako sa so všetkým vysporiada a potom nemá v sebe žiadny boj...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 08. 2019 v 12:11Off-line crazyrider  (46/189/89)
Dobré slovo do pranice! Nevidím v tom ale žádný rozpor. Fanatici, kteří útočí na druhé kvůli tak nepodstatné věci, jako je orientace, jednají v rozporu s vlastní vírou, která káže respektovat lidi bez jakýchkoliv rozdílů.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2019 v 12:26Off-line i8051  (53/184/97)
Pokud jsou pro tebe ateiste primitivni stvoreni, jaks napsal diky slovu "ostatni", tak jsi s prominutim pambickarskej d***l. Amen ;-)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2019 v 12:38Off-line molokox  (22/175/77)
Mno dle mých znalostí jazyka českého napíšeš-li:"Prosím agresívnych ateistov a ostatné primitívne stvorenie.", tak jasně přirovnáváš ateisty k primitivním stvořením.Nevím ovšem co si vyložíš pod tou částí "a ostatní".(A ano. Vím že to není psané česky)
11. 08. 2019 v 13:23Off-line crazyrider  (46/189/89)
Dle mých znalostí češtiny autor nechtěl říct, že ateisté jsou agresivní primitivové, ale měl na mysli tu část ateistů, kteří takoví jsou. A pochopitelně agresivní primitivové se vyskytují ve všech světonázorových proudech. Jenže dnes všichni čtou povrchně, protože vlastně nečtou a jen čučí na fejs a videoklipy, a logika se ve škole už taky neučí. Takže se, prosím, držme setématu debaty, které je rozumné a díky za to, že bylo nadhozeno.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 08. 2019 v 13:46Off-line poklad  (29/177/69)
Spoj se s lidmi ze spolku Logos...
11. 08. 2019 v 13:53Off-line Anonym
I8051 ja som to napísal absolútne správne, zo syntaktického hľadiska je to v poriadku. Ako som vyššie spomínal, nehovorím že ateisti sú primitívni a agresívni, ale tých, ktorí takí sú, som žiadal, aby sem zbytočne nepísali. Ak to inak vyznie podľa pravidiel českého jazyka, je mi to úprimne ľúto, nebolo to mojím zámerom. Som tolerantný človek a je mi jedno v čo si veria alebo neveria ostatní ľudia, skôr som sklamaný z toho, keď niekto musí nasilu dávať najavo, že to jeho videnie sveta je správne.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 08. 2019 v 13:57Off-line i8051  (53/184/97)
No ty jsi vlaste potomek neomylneho boha, takze je jasny, ze neumis rict "sorry vole, napsal jsem to blbe" a reakce budou sama omacka :-)

Jo a s tim nasilim me taky bavis, tvoji kamosi pred par sty lety upalovali na namesti baby a ty za ten team jeste kopes :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2019 v 14:15Off-line Anonym
Nenapísal som to zle, tak sa nemám za čo ospravedlňovať. Neviem čo ti stále prekáža, ale vraví sa, že trafená hus zagága, tak možno tu ide o to. ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
11. 08. 2019 v 14:42Off-line crazyrider  (46/189/89)
Při svých znalostech češtiny, slovenštiny i logiky to bylo napsaný zcela jasně a každý, kdo absolvoval osm ročníků základní školy, by to měl pochopit. Pokud to někdo pochopit nechce a má radost z toho, že může kopat do druhých, je to jeho problém. Urážet názory druhých slovy typu pámbíčkář je směšné, o to směšnější, když tak činí příslušníci menšiny, kteří se sami pořád perou o svý práva. Kdo není tolerantní vůči druhým, nemůže sám toleranci očekávat. A díky za nadhození dobrého tématu, jakých tady zas tolik není, jen by si zasloužilo vyšší úroveň diskuse.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 08. 2019 v 14:45Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Tvůj příspěvek byl napsaný správně, pokusům o slovíčkaření si nevšímej. Správně taky uvádíš " viera vs. orientácia", tam problém není, potíž je ve spojení "náboženství vs. orientace", přes co je potŕeba se asi nějakým způsobem přenést a není potřeba vylívat s vaničkou i dítě.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2019 v 15:42Off-line i8051  (53/184/97)
Mily Krejzyrajdre, slovansky jazykologu, kdyz Anonym muze kopat do ateistu a davat je na uroven primitivu, muzu mu ja rikat pambickar. Ano, je to smesne, ale ja s tou legraci nezacal :-)

Veta "Prosím agresívnych ateistov a ostatné primitívne stvorenie" jasne dava ateisty a primitivy na stejnej level. Okecavat to muzes vo106, ale dokud pambickarovi nevylezou koule a neprizna, ze to proste napsal blbe, primitiva dela pouze ze sebe :-)

Btw podobnych temat tu bylo desitky, staci se podivat do historie :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2019 v 22:30Off-line Kuba.2000  (22/-/-)
I8051 nebo bys ty mohl treba proste priznat, zes to blbe pochopil a ze patris do te skupiny agresivnich ateistu twl
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
11. 08. 2019 v 22:41Off-line Kuba.2000  (22/-/-)
Co kdybyste se trochu nad tim vyznamem zamysleli? Ted, kdyz si to reknu cesky, nezbyva mi, nez uznat, ze vyznamy to muze mit 2. Ze to ma jen ten vas vyznam, to se fakt rict neda :D ,,Prosim agresivni ateisty a ostatni primitivni stvoreni..." uznavam, ze se to da napsat presneji, autor uznal, ze jste to mozna mohli pochopit jinak, a vysvetlil, jak to myslel. To jem vy si neustale vsugerovavate to, ze to automaticky myslel zle, protoze jinak byste samozrejme nemeli na koho nadavat a to by byla, Adrianku, skoda, vid. Nehlede na to, ze naprosto unikate od tematu. Tak hezky vecer a jdete si radeji lecit svoje mindraky k nejakym stupidnejsim tematum.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2019 v 23:00Off-line shiroReloded  (30/178/85)
"Prosím agresívnych ateistov a ostatné primitívne stvorenie..." Prosím toho agresivního křesťana, aby neurážel lidi, kteří si na rozdíl od něj udržují přehled o skutečných důkazech boží existence.
12. 08. 2019 v 00:13Off-line crazyrider  (46/189/89)
Milej námořníku, nejsem slovanský jazykolog, ale jen hloupej technik. Ale i jako hloupej technik musím používat logiku nejen k počítání a kreslení, ale i k analýze textu. A z toho je mi docela jasný, jak to bylo míněno. jenže vy jste všichni hrdinové, co musíte někoho s chutí chytit za slovo a pak do něj ještě s větší chutí kopat aspoň na síti, i když nic zlýho neřek, jen položil zajímavou a chytrou otázku, a pak budete někde na pride plakat, jak ostatní kopou do vás.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 08. 2019 v 00:43Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Cazyrider: Takže ještě jednou: "Prosím agresívnych ateistov a ostatné primitívne stvorenie..." Jako, zkus říct ještě jednou, kdo tady do koho kope. Říkáš, že musíš používat logiku i k analýze textu, ale evidentně to neděláš.
12. 08. 2019 v 09:26Off-line Kuba.2000  (22/-/-)
Crazyrider nema cenu to resit. Jak je videt, tak oni moc te logiky nepobrali, kdyz se tady kvuli tomu jeste takhle dohadujou :D mne osobne to docvaklo tak, jak to bylo spravne mineno a neni na tom nic spatneho. Jenomze, jak uz jsem psal, oni proste akorat potrebujou nejaky duvod, aby mohli opet nadavat...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 08. 2019 v 09:59Off-line igy  (38/173/81)
Souhlasím, že logika českého jazyka říká, že dle autora jsou agresivní ateisti podmnožinou primitivních stvoření. A mně to nevadí, protože se nepovažuju ani za jedno. Nicméně kdyby někdo napsal "gayové a ostatní devianti", tak jasně pochopím, že gayové jsou pro pisatele také devianti. Ty ne, Kubo?

Nicméně, zpět k tématu... Článek jsem nečetl, ale Jirku znám dobře, takže věřím, že to bude velmi zajímavé a podnětné. ;)
http://www.christnet.eu/…tlivosti.url?…
12. 08. 2019 v 12:20Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Partner je praktikující katolík (je z Polska) a vůbec to neřeší. Důležité je, co je dobré pro tebe a aby to nikomu neubližovalo, pak nikomu nic není do tvého života. V církvi se najde pousta blbů (viz Duka), ale taky spousta rozumných kněží, která to uznává a neřeší nebo nějaký, způsobem pomáhá s pastorací LGBT komunity. Pokud jsi v Česku, tak (jak už tu někdo psal výše), je dobré se mrknout na organizaci Logos (na Slovensku určitě taky něco takového bude): http://www.logoscr.cz/ Jak k tomu přistupují normální kněží viz: https://video.aktualne.cz/…025900fea04/
12. 08. 2019 v 12:32Off-line i8051  (53/184/97)
Prosim Kubu2000, crazyridera a ostatni bezmozky, aby se nevyjadrovali k logickemu mysleni ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 08. 2019 v 13:33Off-line Anonym
A ja prosím teba aby si sa v prípade, že nemáš čo povedať k téme, nevyjadroval vôbec.
12. 08. 2019 v 14:19Off-line Kuba.2000  (22/-/-)
I8051 je mi lito, ze ti nemuzu vyhovet, ale kdyz je to verejna diskuze, tak se muzu vyjadrovat k cemu budu chtit. Omlouvam se, ale musel jsem se ho zastat, kdyz jsem videl, jaky hovadiny tady na jeho adresu pisete :)
12. 08. 2019 v 15:35Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Dovolím si rozmotat tento uzel - Vyjádření “agresívnych ateistov a ostatné primitívne stvorenie” se opravdu dá pochopit dvěma následujícími způsoby:

1: Slovním spojením “agresivní ateisté” chtěl autor vyjádřit, že ateisté jsou agresivní, tudíž se následující dodatek “a ostatní primitivní stvoření” dá pochopit tak, že autor považuje všechny ateisty za agresivní a primitivní.

2: Slovním spojením “agresivní ateisté” chtěl takto autor oslovit pouze ateisty, kteří jsou vůči jiným vírám agresivní a netolerantní, tudíž se dodatek “a ostatní primitivní stvoření” vztahuje pouze na určitý typ ateistů, nikoliv na všechny.

Závěr: Anonym sice ve skutečnosti svůj text nemusel myslet zle (jakž takž), ale rozhodně s negativními reakcemi a pochopením textu jinak, než to myslel on, počítat mohl. Spíš mi to přijde, že se za tímto textem ukrývá jakási potřeba vyvyšovat se nad tyto “agresivní ateisty” a dát jim tak najevo (nebo oplatit) opovržení. A to tedy s prominutím správný věřící opravdu nedělá. Spíš nastaví i druhou tvář.

K tématu: Podle bible homosexuální láska není nic proti ničemu. Přece jen.. je to láska. Pouze homosexuální styk je údajně špatný (jsem ateista, proto s tím tak úplně nesouhlasím, ale nikomu se do víry nepletu).
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 08. 2019 v 18:24Off-line crazyrider  (46/189/89)
Díky Kubovi a všem, kdo do debaty vnesli trošku normálna a znovu díky Anonymovi za dobrý slovo do pranice. A i8051: Zákony logiky jsou naštěstí nad námi a nikdo jim nemůže poroučet, jako komunisti chtěli poroučet větru a dešti. Kouzlo jazyka a logiky je v tom, že je možný tytéž věty interpretovat různě, což se právě tady dálo. Většina sporů jsou spory o slova. Jen škoda, že jsme se skoro kvůli tomu nedostali k podstatě věci. A ještě větší škoda, že všechny, kdo mají jiný názor, sprostě urážíš jako pámbíčkáře, bezmozky atd. To mi připomíná voliče některých nejmenovaných politických stran. Až Ti někdo v nějaký tramtárii zakáže přistát s jachtičkou s tím, že jejich přístav není pro teplý bukvice, tak se, prosím, nepohoršuj a nevytahuj svoje lidský práva, protože teď v týdle debatě si počínáš úplně stejně. Je to škoda dvojnásob, neb to není důstojný tvý inteligence a jinak černýho humoru, kterej se mi líbí a kvůli kterýmu většinu Tvých příspěvků rád čtu. Z motorkářských srazů jsem zvylej na drsnější vyjadřování a vůbec mi nevadí, ale to by si měli chlapi řešit tváří v tvář a ne v závětří internetu, kde Ti nemůže přistát na hlavě půlllitr nebo nemůžeš dostat do zubů.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 08. 2019 v 18:29Off-line i8051  (53/184/97)
Hele Crazyridere, ja o tobe napsal, ze jsi bezmozek? To snad ne, ja jen napsal "Crazyrider a ostatni bezmozci", coz te podle tve logiky v zadnem pripade nestavi na stejnou uroven s bezmozkem. Sis trosku nabehnul, vid? :-)

Co se pristani s lodi ve vysostnejch vodach regulerniho statu tyce, nikde neni zakazano pristani podle sexualni orientace a navic nikdo by to na me ani mych kamaradech nepoznal, nechovame se jako buzny a nechodime nastajlovany jako na pride :-)

Jo a pokud u tebe konci debata o logice mlacenim se v hospode pullitrama, tak sorry, to nejsi dobrej v argumentaci .-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 08. 2019 v 19:40Off-line Kuba.2000  (22/-/-)
Hele, co kdybychom se zacli vyjadrovat k tematu? Nejenom vy, ale i ja... a ne, nedosly mi argumenty, akorat je to zbytecne se o tomhle bavit...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 08. 2019 v 20:05Off-line i8051  (53/184/97)
Kubiku, tohle tema se tu probiralo nekolikrat, proc se tedy vyjadrovat znova misto toho, aby ho autor nasel v historii to same tema a vyjadril se k nemu? :-)

https://www.nakluky.cz/…lita-a-vira/
https://www.nakluky.cz/…love-a-vira/
https://www.nakluky.cz/…mosexualita/
https://www.nakluky.cz/…lita-a-vira/
https://www.nakluky.cz/…nad-zivotem/
nebo obecne https://www.nakluky.cz/poradna/hledat/?…
12. 08. 2019 v 22:17Off-line Kuba.2000  (22/-/-)
V tom pripade se omlouvam, ja jsem zatim zadny takovy clanek nestacil zaregistrovat.
12. 08. 2019 v 22:39Off-line i8051  (53/184/97)
Staci kliknout na lupicku nahore a dat treba slovo "vira", jak snadne :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload