Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Pride už není potřeba?

11. 08. 2019 v 20:12Off-line Anonym
Vždycky nemůžu z toho když to někdo řekne. Stačí se podívat na komentáře pod nějakým příspěvkem kde se někdo zmíní o lgbt, nebo třeba do diskuzí na naše kvalitní informační portály (novinky, idnes...) a je krásně vidět ta tolerance a jak už průvody nejsou potřeba :))
11. 08. 2019 v 20:25Off-line Mxtxj  (21/174/59)
Podle mě se z toho stává ale nějaká maškaráda.. idk, kdybych chtěl prosazovat nějaký názor tak jakoby tam nebudu tančit a tak, nevím jak to přesně na pride funguje, ale z instastories to nevypadá, jakoby se tam bojovalo za nějaké práva a tak nevím no, každý ať si udělá svůj názor
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
11. 08. 2019 v 20:43Off-line i8051  (53/184/97)
Mela by se udelat spesl buzni duhova trasa Praha-Prcice .. aspon by byl v Praze klid :-)
11. 08. 2019 v 20:51Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Nebyl. Za chvilku tam zase pro změnu máte narvané ulice od milovníků Babiše. :-P
11. 08. 2019 v 20:54Off-line i8051  (53/184/97)
At se schazej u Capa :-)
11. 08. 2019 v 21:17Off-line Rover  (37/189/73)
Pride je prostě mix všeho, jak aktivismu, tak zábavy. A právě ta pestrost mi na tom přijde super. Měl jsem taky různý představy, proto jsem letos poprvé vyrazil do Prahy a byl jsem nadšenej :P
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 08. 2019 v 21:23Off-line i8051  (53/184/97)
Ok, tak bude dlouha 3 km .. zbytek se dojede alegorickymi vozy .-)
11. 08. 2019 v 21:54Off-line Monogatari  (43/195/80)
I kdyby nebyl potřeba, tak pořád je to zábava a povyražení pro teplý lid a jak víme ze sociologie, každá skupina lidí si potřebuje dokazovat, že jsou v pohodě, že je jich moc a tak..
11. 08. 2019 v 22:41Off-line kluk590  (37/187/80)
Adrianek
tomu říkám slovo do pranice. Tak rezervace ? hm a nepřemýšlel si někdy o tom že sám si plný nenávisti a frustrace ? což takhle začít sám u sebe a prostě brát že každý má právo na názor a naučit se to respektovat.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 08. 2019 v 22:56Off-line kluk590  (37/187/80)
Nebýt buzeranského pochodu,mediálních humbuků kolem adopcí a iracionálních žvástů o rovném postavení svazků dvou mužů a muže a ženy jako rodiny nikdo by slovně ani homosexuály nenapadal protože každému je to buřt. Jenže ty humbuky,ty vášně,a oheň je na střeše.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 11  Nahlásit
11. 08. 2019 v 23:12Off-line kluk590  (37/187/80)
Úžasné jako si buzeranti a podle buzerantů skrytí buzeranti vycházejí vstříc.Jen by mě zajímalo co my ostatní Homosexuálové,kteří se nepotřebují vystavovat,žijou své životy,mají vztahy a nepřejí si být vtahování do tohohle buzerantského aktivismu.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
12. 08. 2019 v 02:39Off-line Monogatari  (43/195/80)
Závidíte jim, že jsou mladí a veselí.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 08. 2019 v 03:05Off-line ozvien  (73/-/-)
Škoda že letos pršelo, měl jsem paví oblek a peříčka mi zmokly a studilo to a už mne bolí v krku od včerejška. Hlavní je, že jsem dokázali jak mnoho nás je, akorát ta stará generace má pořád nějaké remcy okolo této slavnosti mládí a odhodlanosti.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 08. 2019 v 07:32Off-line gin  (63/184/120)
Teď jedna chuťovka z Xichtáče, pan Šraitr o katolících napsal:

Protože to jsou satanisté.

rozhovor pokračoval :

Jaroslav Černý Ale ne, Satanisté byli na Pride.

Stanislav Šraitr Tam také.Dneska je v podstatě celá společnost démonská,takže potkat člověka namísto démona je skoro nemožné.O katolících se nemá ani cenu bavit.
12. 08. 2019 v 08:42Off-line jar.12  (23/185/76)
To já se kvůli některým těm lidem tam v průvodu stydím za to, že jsem na kluky.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
12. 08. 2019 v 10:29Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Prague pride je pouhý byznys s lgbt komunitou. Takže nejsem duhovej gay.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 08. 2019 v 10:57Off-line Dallas  (26/180/70)
Kluci není za co se stydět! Teda pokud nejdete s tou maskou v průvodu taky. Já to beru tak že ti lidi se hlásí ke stejné věci jako já, ale to neznamená přeci že automaticky já musím souhlasit se vším co oni dělají, vyjádření názoru je simplexní :)
Pokud jdu na demonstraci proti Babišovi, znamená to automaticky že souhlasím s tím jak celou věc někteří lidé hystericky a zoufale podávají?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 08. 2019 v 12:16Off-line i8051  (53/184/97)
Tak super, ted jedni aktivisti nahazeli druhejm aktivistum klacky pod nohy :-) Nerozhodni politici maji ted jasno v tom, jak nalozit s masirkou gengu jsmefer :-)
12. 08. 2019 v 12:17Off-line i8051  (53/184/97)
Dallasi, je sice fajn, ze nemusis souhlasit s tim, co delaji, nicmene tim jak to delaji, ovlivnujou i to, jak nekdo souhlasi primo s tebou. A ja fakt nechci, aby mi nejaci vysmati sasci s vlajeckama a psima maskama delali ostudu :-)
12. 08. 2019 v 12:27Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
"Nebýt buzeranského pochodu,mediálních humbuků kolem adopcí a iracionálních žvástů o rovném postavení svazků dvou mužů a muže a ženy jako rodiny nikdo by slovně ani homosexuály nenapadal protože každému je to buřt."

Takže v době kdy se o LGBT komunitě nepsalo nikdo nikdy gaye nenapadal? Doporučuju si připomenout třeba příběh A. Turinga.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 08. 2019 v 13:01Off-line igy  (38/173/81)
Adrianke: "Proto bych navrhoval, aby příští ročník udělali průvod schválně v konzervativním stylu." ... "Zdůrazňování odlišností je nesmysl." ...

Pravda, tak schováme všechno, co prý homofobům vadí:
1. žádné extravagantní nebo fetiš oblečky, prostě všichni normálně
2. ani žádné travesty, přece není pravda, že každý gay má rád ženské šaty
3. samozřejmě lesby taky nesmí jít v pánském oblečení
4. prý se tam šli vyřádit mladí, takže nikdo pod 20 let
5. taky jsem četl o starých úchylech, takže nikdo nad 45 let
6. hubení jsou moc feminní, takže nikdo s BMI pod 18
7. sex medvědů je prý nechutný, takže nikdo s BMI nad 22
8. to samé platí pro jeřábnice, takže žádné příliš mužné lesby
9. jo a duhu jsme prý ukradli Bohu (něco s Noem), takže žádná duha
10. zahraničí máme řešit tam, takže žádné transparenty o situaci mimo ČR
11. a u nás se prý máme dobře, tak prostě žádné aktivistické transparenty
12. překážíme v Praze, takže to bude někde v lese mimo civilizaci
13. a ... zbyl tu ještě někdo?
A hlavně těm v diskuzích vadí samotní gayové a vše předchozí jsou jen záminky, takže zrušíme celý Pride a zas se budeme schovávat.
12. 08. 2019 v 13:15Off-line i8051  (53/184/97)
Ano igy, zbyly ty normalni buzny, ktery nikomu nevadej. Je jich vetsina :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 08. 2019 v 13:18Off-line igy  (38/173/81)
Zbožňuju ten oxymoron "normální buzny" :D
12. 08. 2019 v 13:21Off-line i8051  (53/184/97)
No pejskama na voditku a ksandama nechodej. Musis nekdy opustit BDSM salon a psi utulek a jit mezi normalni buzny :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 08. 2019 v 13:28Off-line strainer  (40/183/76)
I: Mohu prohlásit, že Igy je úplně "normální buzna" jako každý jiný. Do práce na vodítku nechodí, chová se úplně normálně a vodítka a masky si nechává do klubů. Jen jednou do roka, když se koná karnevalový průvod Pride si masku vezme, protože může.
Co je na tom špatného? "Normální buzny" závidí, že má tu odvahu se bavit?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
12. 08. 2019 v 13:54Off-line i8051  (53/184/97)
Jojo .. a proto, ze chodi celej rok normalne a lidi ho maj na salamu, tak musi jednou za rok vyrazit na medii monitorovanou saradu se predvest v ksandach a masce. Jo, to da rozum :-)

PS: ne, normalni buzny nezavidi, normalnim buznam je k bliti, ze jim dela medialni ostudu a dovedou se skvele bavit i tech zbylych 364 dnu v roce a necekat na teplej den, aby byli v televizi :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 08. 2019 v 13:57Off-line Dallas  (26/180/70)
Toleruji abych byl tolerovan, nic na tom není. Vlastně je to to stejný jak když se hetero kamarádí s gayem, taky ho toleruje :)
12. 08. 2019 v 14:16Off-line strainer  (40/183/76)
I: Viděl jsi Pride třeba v Amsterdamu nebo v Berlíně? Kožeňáci v průvodu normálně jdou a v mnohem větším počtu a nikomu to nevadí. Jsou součástí komunity stejně jako medvědi, trans lidi a jiné další skupiny. Tak proč by se měli schovávat a dělat, že neexistují?
Protože homosexuálové nejsou schopni přijmout, že jejich komunita je různobarevná.

To, že jsou nejvíc vidět v médiích je problém těch médií, která hledají témata s kontroverzí, které přináší sledovanost, kliknutí na článek a příjmy z reklamy.
V průvodu šlo několik tisíc lidí, pejsků bylo dohromady možná deset. To je moc malý poměr na to, jak velký humbuk kolem toho je.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 08. 2019 v 14:23Off-line strainer  (40/183/76)
Možná by bylo lepší, kdyby se příští 10. ročník Prague Pride uspořádal dejme tomu v Berlíně :-) Tam by nás přijali mnohem líp než v Praze.
12. 08. 2019 v 14:29Off-line strainer  (40/183/76)
Adrianek: protože 90% lidí z toho videa takto vyšňoření běžně nechodí. Jsou to úplně "normální buzny" podle podle představ, které tu zazněly. Nenápadní, zapadající do společnosti a neprojevující se. Jen karnevalový průvod Pride jim dovolí se jednou v roce odvázat, převléct se do barev a bavit se s ostatníma.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 08. 2019 v 14:43Off-line strainer  (40/183/76)
To už tak bývá, že Pride průvody jsou spojené s medializací.
Souhlasím s tím, že spojování Pride průvodu s "bojem za práva" není dobré a Pride by měla být primárně o té zábavě a ne o politice, ale s tím lze těžko něco udělat (zabavovat lidem transparenty?). Určitě nemá smysl kvůli tomu Pride zakazovat.
Lidi, co jsou proti gayům (manželství, adopce) proti nim budou i bez Pride, jen si najdou něco jiného.
12. 08. 2019 v 14:50Off-line Vlado2  (61/180/80)
Přátelé, máte samozřejmě většinou pravdu, ale veřejnost pochod Praguepride nevnímá jako karnevalovou zábavu, ale díky úplně přiblblé propagandě (např. primátorem nařízenému vyvěšení duhových vlajek) a díky těm nejprofláklejším neoblíbeným politikům, kteří si zde přihřívají svojí polívčičku, jsou v kontextu TV záběrů a některých fotek všichni gayové i účastníci průvodu vnímáni značně negativně. A když nejrůznější aktivisté v této nešťastné souvislosti ještě začnou vykřikovat cosi o „manželství pro všechny“ a přimotávat sem zelenou ideologii, tak už se nemůžete ničemu divit.
12. 08. 2019 v 15:32Off-line strainer  (40/183/76)
K tomu vyvěšení duhové vlajky na magistrátu ... v jednom rozhovoru primátor zmínil, že o vyvěšení vlajky jako podpory akce bylo zažádáno pořadatelem Pride standardní cestou a tento akt prošel schvalováním v zastupitelstvu. Takže nejde o nějaký výmysl a rozmar primátora.
Předpokládám, že vyvěšení ostatních vlajek ve městě taky někdo schvaloval (TSK?) a podle kometářů na webu Pride vyvěšení těchto vlajek vzešlo také od organizátorů.

Je otázka jestli je účast politiků a různých společností na Pride přihřívání polívčičky případně děláním si reklamy nebo skutečným záměrem podpořit komunitu.

Aby průvod Pride splňoval úkol politického boje za práva, museli by organizátoři od účastníků vyžadovat pravidla, která psal výše Igy. Pak by to ale byla demonstrace a ne karneval, nehledě na to, že by se musel omezit nebo zakázat vstup některých lidí, podle toho jestli splňují parametry "normální buzny".
Boj za práva má probíhat v Poslanecké sněmovně a ne v Pride průvodu, ale oddělit od sebe to asi nejde.
12. 08. 2019 v 17:57Off-line mishima  (70/178/78)
Já jsem na Gay Pride ještě nikdy nebyl, viděl jsem to jen v televizi, ale nikdy mě nenapadlo se proti tomu vymezovat. V Amsterdamu, kde často jsem, jsou podobné akce zcela všední záležitostí a společnost je přijímá s klidem. Naše společnost si asi na to ještě stále nezvykla !
12. 08. 2019 v 21:08Off-line llib  (42/196/95)
Já bych to viděl tak že v průvodu je každý za sebe případně za nějakej spolek, pokud se nezúčastněnému nelíbí složení, může ho sebou příští rok upravit. Ale dělat si iluze o tom že snad kdyby tam šli lidé úzkostně se tvářící co nejnormálněji, tak homofobie v ČR ustane nebo zmizí, je krajně naivní. Mimochodem ona je pride i karneval, takže se divit že to tam tak vypadá je taky zvláštní.
V tom videu co sem na něj někdo hodil link jsou pejskové asi největší legrace, hlavně jak se do toho ještě zapojí ti čtyřnohý od diváků.
Vzhledem k různým okolnostem ač jsem se chtěl letos podívat, tak jsem dojel až po konci, tak jsem aspoň kouknul na letnou, najedl se, koupil vlajku, zmoknul, a donesl si zpátky nachlazení. Tak snad příště to dopadne lépe :-)
12. 08. 2019 v 23:54Off-line llib  (42/196/95)
Adrianek, averze se nezvýší, kdo tam přijde se zazměje, kdo tam nepříjde má problém se sexuálními menšinami se bude vymezovat úplně stejně i u jakékoliv jiné akce, navíc to zhorší prostředí pro menšiny v menšině, protože ti pak o to víc budou cíl.
Satanisty komentovat nebudu, je to marné. Nicméně by určitě nikdo nebránil katolické církvi kdyby podporovala třeba rovné manželství, místo toho Duka potí to co potí.
Že se Gay pride celosvětově vyvinula do formátu do kterého se vyvinula je fakt, pokud s tím chceš soutěžit, nikdo ti nebrání zorganizovat něco jiného. Nemyslím že by to bylo k něčemu dobré, ale tu možnost jistě máš.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload