Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Make-up na zamaskování akné

17. 08. 2019 v 17:54Off-line Anonym
Zdravím,

trápí mě akné, chodím s tím za lékařkou, ale stejně jsou prostě období, kdy se to dost zhorší a nic nepomáhá. Proto si už delší dobu říkám, že by bylo ideální to prostě na chvíle, kdy jsem na veřejnosti, něčím zakrýt. Ale nemám v téhle oblasti logicky vůbec žádný přehled.

Mohli byste mi prosím něco doporučit? Ideálně něco, co mi to akné ještě nezhorší? Nechci, aby z toho byla celá několikacentimetrová vrstva, opravdu to chci jenom na zakrytí toho nejčervenějšího, ani to nemusí zakrývat úplně. Předem díky.
17. 08. 2019 v 18:33Off-line Lolitak69  (22/171/62)
V případě největší nutnosti používám na zakrytí HD Liquid Cocerage foundation od Catrice cosmetics. Dám si trošku jen na začervenalé místo, navíc ani není poznat, že to je něčím zakryté, když vybereš správný odstín. A taky mi to ve většině případů i pomůže v zahojení toho místa než když s tím nedělám vůbec nic.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 08. 2019 v 19:06Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Tomaskeller1: Jak mu tohle přesně pomůže?
17. 08. 2019 v 20:37Off-line Monogatari  (43/195/80)
Och ten Tomáš já mu tak závidím och
18. 08. 2019 v 00:40Off-line redepecek  (20/175/-)
Pokud máš takový ty vyloženě ostrůvky pupínků a většinu naplněnou hnisem, NEPOUŽÍVEJ makeup! Vypadá to potom ještě hůř a když ho budeš mít moc dlouho nebo ho špatně odlíčíš, ještě se ti to zhorší. Jestli máš spíš takový to podkožní nebo nemáš pupínků tolik tak proč ne, ale je důležitý najít správnej odstín foundation. Upřímně je docela jedno jaká, když to nebude nejlevnější z dmka. Většinou ty trošku dražší mají všechny dobrý krytí, důležitej je ten odstín.

Jinak spíš doporučuju zkoušet na nějakou dobu vynechat různý potraviny, protože hodně lidem akné zhoršuje mléko a mléčné výrobky (včetně mě), ale může to být i jiná potravina.

Ještě by bylo fajn si čistit 1-2x denně obličej, to taky dost zlepší, ale hlavně nepoužívat žádný chemický gely, které to naopak ještě zhorší protože strašně vysušují. Rozhodně je lepší si připlatit za přírodní produkty z vlastní zkušenosti a zlepšení je vidět už klidně do týdne.
18. 08. 2019 v 13:46Off-line EitherOr  (28/194/73)
Pokud máš díky akné nerovnou pleť či místy suchou kůži, tak krytí tento problém většinou zvýrazní, ovšem můžeš zkusit korektor. Vždy je třeba volit kompromis mezi krytím a přirozeným vzhledem. Já jsem dříve používal Airbrush Concealer od Clinique, byť na kruhy pod očima, ovšem snadno se aplikuje a vypadá přirozeně.
20. 08. 2019 v 14:11Off-line Anonym
Lolitak69: díky :) To pak stačí jenom natřít jako nějaký krém nebo se musí ještě něco s tím dělat? Opravdu se v téhle oblasti nevyznám.

redepecek: Vím vím. Obličej si čistím třikrát denně přes léto, dvakrát v zimě. Hele zkoušel jsem všechno možné, ale zatím mi vychází, že jediný faktor, co s tím výrazně hýbe je venkovní teplota a počasí (v létě velké zlepšení, v zimě naopak)

EitherOr: díky :) jsem si toho vědom, jde mi opravdu jen o zakrytí nejčervenějších míst

capslock0: neříkeeej, to mě ještě vůůůůůbec nenapadlo :))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
20. 08. 2019 v 15:07Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Anonym: Jako krém určitě ne, stačí si k tomu koupit tu houbičku na nanášení makeupu a dát na to opravdu jen malou vrstvu dle potřeby. Do druhého dne by potom mělo začervenalé místo zmizet úplně.
20. 08. 2019 v 16:32Off-line EitherOr  (28/194/73)
Lolitak69: Osobně bych houbičku nepoužíval, to je skvělý inkubátor pro bakterie a plísně. Ledaže by tazatel byl ochotný tu houbičku po každém použití vyvařovat. Raději bych malé množství něčeho pigmentovaného smíchal se sluneční ochranou a aplikoval prsty. Navíc výsledek pak často bývá více skinlike.
20. 08. 2019 v 16:49Off-line Lolitak69  (22/171/62)
EitherOr: Nemusí jí čistit po každém použití, stačí i jednou za pár dní. Mluvím ze zkušenosti. A nováčkovi v tomto oboru bych nějaké pigmenty radši nedoporučoval, mohlo by z toho vzniknout něco, co se kůži ani nepodobá.
20. 08. 2019 v 17:01Off-line Scat  (33/-/-)
Nech ti dermatologicka predpise lieky na akne. Ak ti jedna neda chod k druhej. Len to pomoze a nie masticky a kremiky.
20. 08. 2019 v 18:02Off-line Coozle  (28/178/66)
Co takhle občas zajít za kosmetičkou aby ti profesionálně ošetřila ty pupínky co už tam máš? Na nějaké maskování se vyprdni, akorát si to zhoršíš, pleť potřebuje dýchat a pravidelnou hygienu. A pamatuj, ty na to koukáš doma určitě ve zvětšovacím zrcadle, takže ti to pocitově přijde ještě větší a ošklivější než je. Taky jsem měl období kdy se mi dělaly opravdu velké a bolestivé pupínky. Chodil jsem s tím k doktorce, skoro každý měsíc jsem vyfasoval nový krém namíchaný z lékárny na zakázku nebo něco jiného s kortikoidy. Pak jsem se na to vyprdnul a raději si došel za kosmetičkou, nechal si od ní doporučit péči. A během půl roku se to razantně zlepšilo
20. 08. 2019 v 19:47Off-line EitherOr  (28/194/73)
Lolitak69: Dejme tomu, že každý má jiný hygienický standard. Ovšem po více než pár dnech by ta houbička připomínala spíše použitou Petriho misku. :D A jako „něco pigmentovaného“ jsem mínil spektrum výrobků BB krémem počínaje a plně krycím makeupem konče.

Anonym: Ovšem pokud jsi zatím nevyzkoušel kyselinu azealovou, kyselinu glykolovou, kyselinu salicylovou a retinoidy, tak bych se nesoustředil na maskování a spíše se snažil akné léčit.
20. 08. 2019 v 20:32Off-line Riku  (63/176/110)
I v mém dědkovském věku se mně někdy udělá beďar. Zřejmě v práci si nechtěně špinavou rukou šáhnu do ksichtu a zanesu si bordel. Celej život to léčim francovkou a dobrý. Jinak i na svou černou práci si mažu jen ruce indulonou tak 2× měsíčně. Hlavně v zimě.
21. 08. 2019 v 00:06Off-line Anonym
Souhrně díky za rady, ale řeším opravdu jen to maskování nejkřiklavějších případů. Jinak za dermatoložkou chodím a dle jejích instrukcí krom pravidelného čištění používám i speciální gel a další vody s kys. salicylovou, zinkem a dalšíma. Pomáhá to, ale nevyléčí to úplně. Nabízela mi při zhoršení i nějaké prášky, ale to byl takový chemický dryák s množstvím častých vedlejších účinků, že mi vychází to krytí líp.

Coozle: Nevím, jestli má cenu chodit za kosmetičkou s beďarem, co je do týdne pryč. Navíc by mě to vyšlo asi o dost dráž, na což jednoduše nemám.

EitherOr: Nějaký BB krém jsem kdysi používal, ale po čase se mi z toho leskl obličej a bylo to poznat i když nutno dodat, že jsem ho tehdy potřeboval o dost víc. Proto se právě ptám, aby se mi nestalo i při menším množství něco stejného.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload