Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Věčné mládí

07. 09. 2019 v 16:32Off-line ozvien  (73/-/-)
Představte si, že jste věčně mladí, krásní, nestárnete a máte zástup obdivovatelů. Jak dlouho by vás to bavilo.
07. 09. 2019 v 16:41On-line i8051  (53/184/97)
Dokud by nedosli obdivovatele :-)
07. 09. 2019 v 16:52Off-line Monogatari  (43/195/80)
Dokud by mi nedošla krev mladých paniců.
07. 09. 2019 v 16:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Si přečtite biflu obraz doriana graye.... wild toto téma uchopil už v roce 1890 :D
kromě toho je to mírně homosexuální takže by vás to mohlo bavit :D
07. 09. 2019 v 17:28Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
K věčnému mládí postupně spěje vědecký pokrok. Popravdě je to snad jediná prosaditelná a funkční cesta k vyřešení problémů s důchodovým systémem, jen to bude vyžadovat genetické inženýrství a s tím mají zpátečníci problém už i u rostlin, viz nedávné rozhodnutí evropského soudu o CRISPR...
07. 09. 2019 v 17:35Off-line Betonica  (39/191/93)
Dorian Gray to taky nedal... :))
07. 09. 2019 v 17:38Off-line BussterX  (103/130/150)
Abysme si to nějak zadefinovali -
A- věčné mládí rovná se nesmrtelnost a vypadat furt na 20 nebo za
B - věčné mládí rovná se dožít se devadesáti vypadat furt na 20 ?
07. 09. 2019 v 19:47Off-line ozvien  (73/-/-)
Děkuji vám za vědecký přístup k tomuto problému.Jenom si myslím, že naše hmotné tělo není schopno samo sebe obnovovat a uchovávat na jednom bodě. Je prostě nedokonalé.Potom dnešní doba naše tělo ničí stravou,dopravou,stresem,čuměním do mobilu,nedostatkem pohybu. Jediné řešení je odejít abychom umožnili příchod dalším bytostem které chtějí vstoupit na tento svět.
07. 09. 2019 v 20:29Off-line ozvien  (73/-/-)
Adrianku to je otázka jestli všechno záleží na naší vůli. Nejsme pány svého těla které naší vůlí nedokážeme ovládat.
07. 09. 2019 v 20:38Off-line Bahutom  (35/173/60)
Nebavilo, stejně jako mít miliardu Kč, nebo být nesmrtelný.. To po čem člověk běžně touží ve finále nedodá životu kvalitu. Nemít peníze je fajn - pak si něčeho vážíme, když na něco našetříme a koupíme si to. Být mladý je fajn, má to kouzlo, ale to kouzlo je dáno konečností tohoto stavu, stejně jako je tomu u života samotného. To, že jednou přijde smrt životu dává neskutečnou chuť.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 09. 2019 v 22:31Off-line Peta80  (43/187/-)
BuřteriX, pokud má být skutečně VĚČNÉ, tak by ten člověk (logicky) musel být nesmrtelný, jinak by s jeho smrtí SKONČILO, tudíž by nemohlo být věčné - pokud bychom tedy neuvažovali o VĚČNĚ mladé mrtvole, jenže to se trochu vylučuje, páč stáří i smrt jsou způsobeny nezregenerovaným poškozením...
08. 09. 2019 v 01:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Ajo, tak když někomu jeho stará řekne, že je věčně v hospodě, nebo když někdo řekne že je věčně bez peněz, znamená to jakože je nesmrtelný páč jinak by to nemohlo bejt věčně... dobrý vědět... když chceš někoho, (speciálně mě protože to tě mimořádně baví) chytat za slovíčka a opravovat, měl bys to dělat tak aby to bylo neprůstřelný, petrolíne...
08. 09. 2019 v 02:24Off-line ozvien  (73/-/-)
Jak vidím, slovo věčně tady nadělalo paseku. Ano vzpomínám si hlavně toto slovo ve spojení se Sovětským svazem na věčné časy. Snad bude lépe použít staré české slovo furt. Když bude člověk furt mladý tak přijde o všechny etapy života které následují po mládí. A nejsou někdy příjemné. Mám poslední etapu nastudovanou protože jsem chodil do LDN za maminkou. Až ten konec nejde nastudovat, to si musí každý vyzkoušet sám.
08. 09. 2019 v 02:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Já osobně, kdybysem měl možnost jednou jedinkrát v životě mít volbu, dát to DOŽIVOTNÍ mládí někomu, nedal bych ho sobě kdyby to šlo, ale tomu koho bych miloval, čistě sobecky, aby mně nezestárnul :D... i s tím rizikem, že až zestárnu eště víc než su tak mě kopne do p***le a najde si mladšího :D ale možná by mě kopl do p***le, protože by mě za ten "dar" mladosti nenáviděl :D nechtěl bych "věčně" mladej, já su starej rád :D
08. 09. 2019 v 03:47Off-line Peta80  (43/187/-)
Milý Buřtosaurusi, to, že lidé používají spousty termínů chybně/nepřesně a/nebo v přeneseném významu, kdy v takovýchto případech onen přenesený význam vznikl z masivního chybného/nepřesného užití, není žádná novinka a nic neobvyklého.

Vem si třeba označení "I***T". Spousta lidí o někom prohlásí, že dotyčný je "i***t", i když to dle lékařské definice není v naprosté většině případů pravda - "i***t" je jakožto lékařský termín definován k označení lidí s IQ pod 35 (někde se uvádí pod 30). Místo toho většina lidí tento termín používá k hanlivému označení (dle jejich názoru) obecně hloupého člověka. A dokonce to u tohoto konkrétního termínu, díky tomu, že ho naprostá většina lidí vnímá jako nadávku (a nikoli jako lékařský termín), vedlo k označení tohoto termínu v lékařské vědě za zastaralý (místo něj se teď používa označení "těžká mentální retardace").

Je fakt, že k takovýmto posunům ve významech dochází. Stejně tak je ale (víceméně) fakt, že když se chceš bavit o nějakých nových hypotetických možnostech, jako v tomto případě "věčné mládí", tak je dobré mít termíny nějak (dobře) zadefinované, protože když budeš pomocí nepřesně definovaných termínů definovat termíny nové, tak to může vést až k tomu, že jeden bude mluvit o voze, druhej o koze a třetí o Frankensteinově babičce. Na to, že je dobré si termíny zadefinovat, jsi koneckonců přišel i ty sám, když ses začal ptát.

Důvod, proč jsem na tebe reagoval, byla v podstatě nesmyslnost bodu B - nejen z hlediska nepřesného/chybného užití slova "věčně" v kontextu s "dožitím se 90", ale i toho, jak už jsem taktéž zmiňoval, že důvodem jak stárnutí tak i úmrtí je nedokonalá regenerace/neschopnost něco zregenerovat (prostě tělo něco neumí opravit a následkem toho nakonec přestane fungovat). Což je tak trošku v rozporu s požadavkem na ono věčné mládí, kde by ta regenerace musela být dokonalá (jinak bys stárnul).

Chňápeme?
08. 09. 2019 v 04:25Off-line Peta80  (43/187/-)
A jinak, důvod, proč do tebe často rejpu, je ten, že tě mám rád, mám rád tvůj smysl pro humor a myslím, že jseš docela inteligentní ... přemejšlim, jestli napsat "člověk" nebo "tvor". :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 09. 2019 v 06:54Off-line BussterX  (103/130/150)
Kecáš
08. 09. 2019 v 10:50Off-line kloudik  (38/182/80)
Mládí je hezká věc, ale je to jen jedna etapa života. Bezstarostný život, rodiče starejte se o mě, ale i nevyzrálost, hormonální bouře, zbrklost nebo nesamostatnost při rozhodování atd. Tuhle část života mám za sebou a teď si užívám období kdy má člověk pár povinnosti, ale to je kompenzovaný finanční nezávislostí, jasnými životními prio***ami, rozdělením pojmů chcu a potřebuju, mám svou volnost a celkově si život v rámci možností ziju jak chcu já a nikdo mi do toho nekecá. Pak přijde důchod, ale ani starobu neberu nijak tragicky. Znám spoustu lidí blížící se osumdesátce, ale vitalitu jim može závidět kdejakej třicátník. Když se o sebe člověk stará a není lenivej, fráze že věk je jen číslo nabírá správného významu aspoň co se kvality života týká. A když člověk trpí nemocema? Od toho je tady ta milosrdná smrt která nás zbaví všech bolesti a utrpení.
Co se nesmrtelnosti jako takové týká, myslím si, že je jen otázka času kdy bude technologie schopná okopirovat neurony včetně propojů a tím celého lidského vědomí. To pak stačí nahrát na PC a tadá, máme věčnej život. Sice jen virtuální, ale to nám bude jedno a mimochodem jakejsi druh medůzy dokáže svoje buňky omladit a udělat ze sebe zase štěně takže možností je tu víc :)
08. 09. 2019 v 11:19Off-line Vlado2  (61/180/80)
Jen pro zajímavost:
Kdysi, v období vrcholné scholastiky, byly častým tématem "učených disputací" dohady o tom, v jaké vizuální podobě se dostává duše člověka "na věčnost". Praktickým významem bylo vytvořit návod pro umělce, jak posmrtný život zobrazovat.
Obvykle docházelo ke shodě, že vzhled i schopnosti nepochybně korespondují s pozemským fyzickým stářím cca 20+, neboť tento věk byl většinou (i velmi starých učenců) shledáván pro "věčný život" jako optimální a k tomuto cíli směřovala i marná snaha pozdějších alchymistů.
08. 09. 2019 v 12:14Off-line AMillionLittleThings  (28/173/60)
Bohužel nerealizovatelná pohádka... :) Kruci to by bylo něco!
08. 09. 2019 v 14:09On-line i8051  (53/184/97)
STV - prosim vysvetlit, dekuji :-) Btw ja rad kysely jablka, sladky nemam obecne rad :-)
08. 09. 2019 v 17:03Off-line Peta80  (43/187/-)
Přemejšlim, co by vyrostlo nad hrobem eSTéVáka. Myslíte, že blbost může mít fyzickou podobu? :)
08. 09. 2019 v 17:18Off-line AMillionLittleThings  (28/173/60)
To od tebe nebylo moc hezký... :)
08. 09. 2019 v 17:23Off-line Peta80  (43/187/-)
Já vim. :D
08. 09. 2019 v 17:25Off-line AMillionLittleThings  (28/173/60)
No, původně jsem měl na mysli St63V, ale když na to tak koukám, oba byste zasloužili přes ručičku. :) Dejte si pusu a usmiřte se. :)))
08. 09. 2019 v 17:55Off-line Peta80  (43/187/-)
Pusu eSTéVákovi? Ne-e-e-e-e... :)
08. 09. 2019 v 19:51On-line i8051  (53/184/97)
STV a z tohoto:

"Co něco. Umíš si představit AMillionLittleThings, jak by mladí slintali například nad Bussterixovýma, či nad Ičkovýma (i8051) sladkýma jablíčkama?!?"

je jasne kde, ze se jedna o nejaky strom, ktery prorusta zahrabanym clovekem? Jsem myslel, ze se jen decka neumi vyjad***, ale ono to nastava asi i ve stari :-)
09. 09. 2019 v 12:22Off-line mishima  (70/178/78)
Ten dotaz není úplně přesně napsán: spíš by mělo být, jestli by někdo chtěl po celou dobu svého života mít fyzicky tělo 20-letého kluka. Asi by se mu, až by nadešel čas jeho smrti, strašně nechtělo umřít, ale to se obvykle nechce ani člověku se starým tělem.
09. 09. 2019 v 12:28Off-line mishima  (70/178/78)
V hodně daleké budoucnosti (tak asi za více než 300 let) to asi pro některé vyvolené celeb***y bude možné díky vědeckému pokroku, ale věčnost je nedosažitelná díky II. zákonu termodynamiky. Věčně netrvá nic ani v celém vesníru! A samozřejmě: představa věčnosti není vůbec zábavná.
09. 09. 2019 v 17:40Off-line kloudik  (38/182/80)
Mishima: uvědom si, jakej pokrok udělala věda jen za posledních 20 let takže tvrzení že něco je dosažitelné až za 300 let a víc je prostě p**ovina navíc jako obyčejní b***i nemáme ani tušení co už teď je a není reálný když máme informace jen z blesku a idnes že? :D
11. 09. 2019 v 17:29Off-line mishima  (70/178/78)
Kloudík. To s tím bleskem a idnes není od Tebe příliš taktní. Závídím Ti tvůj přílišný optimismus. Doporučuji přečíst si knihu p. Harariho "Homo Deus." Co se týče kopírování lidské mysli, to je samozřejmě pouhá hypotéza. Trvám si na tom, že mít po celý stav těla 20-letého kluka bude trvat ještě velmi dlouhou dobu a bude to nesmírně drahé a pro úzkou skupinu lidí. Zatím je na světě hodně lidí, kteří spíše živoří.
11. 09. 2019 v 17:56Off-line Peta80  (43/187/-)
Mishima, tím bych si nebyl tak jistej, že to bude trvat ještě velmi dlouhou dobu (i když, kolik je dle tebe velmi dlouhá doba?), ono aby tohle šlo udělat, tak jsou vlastně potřeba 2 věci:
1) pochopit (pokud možno kompletně) fungování lidského těla
2) umět ty procesy ovlivnit (pokud možno úplně) bez vedlejších efektů
I když v tom ješte dost zkoumání bude, hlavně co se týče fyziky a fyzikálně-chemických procesů, tak věda v tomhle hlavně posledních pár dekád dost razantně zrychluje. Ono to tedy souvisí i s rozvojem počítačových technologií, které umožňují zpracovávat obrovské množství dat, díky tomu možných různých simulací a komplexních výpočtů. Že obor IT jde taky dost drasticky kupředu asi nemusím rozebírat, stačí si všimnout, že dnešní smartphony mají několikanásobně větší výkon, než stolní počítače před 20 lety. Experimentuje se s kvantovými počítači, odhaduje se, že brzo budou. Ty by ty komplexní výpočty dost drasticky urychlili. Stejně tak rozvoj umělé inteligence by mohl dost pomoci. Prostě si myslím, že ono věčné mládí by mohlo být dostupné v horizontu několika desítek let...
11. 09. 2019 v 18:02Off-line kloudik  (38/182/80)
Mishima: po pravdě řečeno o tohle se vůbec nezajímám jen sem to někde četl a jestli si to četl celý tak víš, že po věčně mladým dvacetiletým tělu netoužím. užívám si života tak jak de včetně následujícího stáří pokud se dožiju a smrt k tomu neoddělitelně patří. nehodlám jít proti přírodě a tak si chcu v klidu skonat jako každý jiný tvor aspoň zjistím co je "pak". jenom upřesním, nebojím se smrti stejně až přijde tak to nepoznám a bude mi to jedno jen mám trochu strach z dlouhýho a bolestnýho umírání. dost možná přijde chvíle, kdy se budu modlit aby si pro mě ta zubatá konečně přišla a ona dřív nebo pozdějc přijde určitě ale co vy kteří budete žít věčně? zaručí vám někdo krom nekonečnýho života i nekonečný zdraví nebo život bez utrpení, bolesti a všeho co k tomu patří? myslím že nastavený je to tak akorát a není třeba na tom nic měnit :)
11. 09. 2019 v 18:05Off-line kloudik  (38/182/80)
Peta80 to cos napsal ty sem zcela vynechal protože sem myslel, že je to jasný i zdatně podprůměrně inteligentnímu jedinci ale máš pravdu, některým je potřeba to vysvětlit i polopaticky :)
11. 09. 2019 v 18:11Off-line mishima  (70/178/78)
Hodně věcí věda vyřešila, přesto toho ještě mnoho k řešení zůstává. Např. tak zdánlivě banální věc, jako jsou třeba křečové žíly. V pokročilé formě jde i o závažný problém ekonomický. Trpí tím mnoho lidí. No a dosud kromě chirurgického zákroku/po němž stejně do několika let nastává recidiva!) a kompresních punčoch, ne a ne dosáhnout toho, aby se disponovaným jedincům křečové žíly netvořily. Takže mládí po celou dobu lidského života beru jako běh na velmi dlouhou trať ! A tu Harariho knihu "Homo Deus" fakt stojí za to si přečíst.
11. 09. 2019 v 18:18Off-line kloudik  (38/182/80)
I mladí trpí zatím nevyléčitelnýma nemocmamtakže děkuju, takové věčné mládí si odpustím a s radostí ho přenechám těm co o něho stojí. je mi jasný že už relativně brzo se lecos vyřeší, ale osobně se nemusím účastnit všeho :)
11. 09. 2019 v 18:26Off-line Peta80  (43/187/-)
Kloudik, no, mně právě přišlo, na základě reakcí některých jedinců tady, že to asi každýmu jasný není, proto jsem to tak polopaticky rozepsal... :)

A mj. i ty sám píšeš "(...) zaručí vám někdo krom nekonečnýho života i nekonečný zdraví (...)" - zkus pochopit, že schopnost omladit se ÚZCE souvisí s tím, být zdravý. Jedno bez druhého dost dobře nejde. Mně přijde, že spoustá z vás to vnímá (chybně) odděleně - jako že mám vrásčitou kůži A k tomu mě bolí třeba kolena - vnímáte to jako 2 nesouvisející věci. Kůže se vrásčí protože se není schopna plně regenerovat, vrásky jsou poškozením kůže. Kolena tě bolí, protože v nich je také něco poškozeného. OBOJÍ je následek poškození/opotřebení...
11. 09. 2019 v 18:34Off-line kloudik  (38/182/80)
Ne všechny nemoci souvisí s věkem nicméně mít 20 a vypadat na 20 sou taky dvě rozdílný věci stejně jako omladit se asi taky nebude znamenat uzdravit se. omlazené buňky si musí pamatovat základní informace jinak bys byl úplně jiný člověk a s tím si taky možou nýst problém
11. 09. 2019 v 21:30Off-line ozvien  (73/-/-)
Docela zapomínáte, že díky vědě pokračuje zkáza životního prostředí velmi rychle a nechci to vidět kam to dospěje za padesát let.
11. 09. 2019 v 21:46Off-line Peta80  (43/187/-)
Věda je o poznávání (tj bych jí z toho nevinil) a vědecké poznatky se používají jako NÁSTROJ - dá se to využít jak k ničení, tak ale i k tvoření...
12. 09. 2019 v 05:56Off-line BussterX  (103/130/150)
Vemte těla justina bíbra a třeba tady našeho toma killera a do jednoho dejte mozek estevaka a do druhýho můj... už chápete, proč věčně mladý tělo ne-e? :D
14. 09. 2019 v 15:34Off-line Peta80  (43/187/-)
Hele Buřte, ale my jsme se zrovna tuhle bavili s Lukínem, že nám by se twink s tvým mozqem líbil. :D
14. 09. 2019 v 15:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Když vás to baví...
14. 09. 2019 v 15:44On-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Jo, ale klidně bych se spokojil i s variantou mít doma starce s přemýšlivým mozkem a twinka s roztomilým ksichtem. :-P
14. 09. 2019 v 15:46Off-line Peta80  (43/187/-)
Chceš Buřta adoptovat? :P :D
14. 09. 2019 v 15:48On-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Busster si raději zahraje WAR THUNDER než aby se nechal adoptovat. :-P
14. 09. 2019 v 15:51Off-line Peta80  (43/187/-)
Tak ho na to zkus nalákat. Přivaž na klacek PC se spuštěným War Thunder, schválně jestli za tím půjde jak osel za mrkví. :D
16. 09. 2019 v 01:03On-line i8051  (53/184/97)
Buss zere maso . .teda aktualne .. doufam. Na mrkeff vam sere :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload