Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jsou Romové homofobní?

05. 10. 2019 v 10:32Off-line Anonym
Dovolím si ještě jeden dotaz k otázce Romů. Jaký je vztah Romů k homosexualitě? Myslím jako uvnitř jejich komunity, nejsou gayové bráni jako podřadní? Nejsou heteroromové homofobní? Vím, že od každého Roma kluka se očekává, že založí početnou rodinu, čím více dětí, tím lépe. Ale co když tuto roli nesplní, protože je gay? Neodsoudí ho romská majo***a? Nebude na okraji? Jak to mají? Bylo by dobré, kdyby na to odpověděl nějaký Rom nebo někdo, kdo s Romem žil.
05. 10. 2019 v 12:23Off-line poklad  (29/177/69)
Jsou homofobní romové a jsou romové kterým je to u p***le... A jsou i romové na gay pride... Stejně jako černí, bílí nebo žlutí....
Jejich způsob života pochopitelně dělá že je víc těch homofobních, ale to je jen otázka času. To samý platí u Číňanů, muslimů, Rusů nebo lidí z afrických zemí...
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 10. 2019 v 12:32Off-line Anonym
Takže jsou zaostalejší v tomto ohledu?
05. 10. 2019 v 13:56Off-line miloslav9  (31/171/60)
Domnievam sa že Rómovia sú o niečo tolerantnejší a majú menej predsudkov
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 10. 2019 v 14:29Off-line Bahutom  (34/173/60)
Je to stejné jako všude jinde. Někomu je to jedno, někdo to vnímá zle. Ale určitě se neočekává vytvoření početné rodiny u každého z romů - trochu nastuduj jejich specifika :)
05. 10. 2019 v 18:45Off-line Sailing  (44/188/95)
05. 10. 2019 v 18:47Off-line Sailing  (44/188/95)
27. 11. 2019 v 19:44Off-line Nekomata  (28/178/57)
Mně se líbí, když se k takovým tématům vyjadřují právě příslušníci bílé rasy, kteří jsou zřejmě „experty“ na rasové menšiny a multikulturalitu obecně. Pardon, nezlobte se, ani já v té pravé komunitě nevyrůstal a vím o ní jen to, co jsem načetl v odborné literatuře a co znám osobně, ale pokud si o tom něco nenačtu v odborné literatuře nebo se nestanu součástí této komunity, pak si šíření spekulací a hoaxů přeci ušetřím.
Nevím, kde jste tak stupidní pohádky četli nebo slyšeli, ale ode mě tedy rozhodně rodina neočekávala hromady dětí (a myslím si, že tohle se v dnešní době neočekává nikde v rodině jakékoliv rasy, tak mě autorovo „vím, že... “ docela zaráží), ženu a neschopnost začlenit se do společnosti. Naopak se ode mě očekávalo minimálně středoškolské vzdělání s matu***ou, zespolečenštění, sebevýchova, seberealizace a samostatnost (mj. další procesy výchovy).
Bylo by dobré si uvědomit, že každá komunita má odlišné vzorce chování, tedy že ne v každém městě se budou bílí, žlutí a černí chovat stejným způsobem, jako ti v sousedním městě. Jestliže zažiju nějakou skutečnost s konkrétním jedincem či skupinou jedinců, nelze ji okamžitě aplikovat na všechny příslušníky, které spojují stejné znaky.
V rodině jsem nalezl naopak silnou podporu a pochopení pro takovou odlišnost, ale bude to asi tím, že v mé rodině vychováváme myslící jedince, jež vědí, jaké to je být souzeni pro i minimální odlišnost, ne xenofobní homofoby.
27. 11. 2019 v 20:13Off-line mishima  (70/178/78)
Hmm, já jsem poznal hodně Romů, tedy většinou sexuálně. Rodina u nich stále představuje středobod života a to rodina co možná nejrozvětvenější /mimo základní rodinu i strýcové, bratranci a pod./ Pokud jde o homofobii, projevují ji Romové daleko víc ke gadžům, než k Romům, pokud jsou homosexuální. Během svého života /od raného mládí/ jsem se setkal s různými romskými kluky. A většina z nich, požadovala po skončení sexuálního styku buď peníze, nebo jiné výhody. Nebylo to s nimi vždy jednoduché.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload