Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jaké metody učení vám nejvíce pomáhají?

05. 10. 2019 v 18:26Off-line Anonym
Jaké metody učení vám nejvíce pomáhají?
05. 10. 2019 v 18:29Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Poslouchám při hodině. Víc netřeba.
11. 10. 2019 v 12:17Off-line Betonica  (39/191/93)
Ja si uceni potrebuju predem dobre rozvrhnout. Proto nezbytne nutne musim mit seznam a rozsah. Pak, podle narocnosti, tvorim plan, co se kdy budu ucit. Jednotlive bloky na sebe musi logicky navazovat, aby jedno korelovalo s dalsim. Pro kazdou oblast si tvorim zachytne body. Staci mi nejaky slovo nebo obrazek nebo schema, abych si vzpomnel na vsechno kolem. Ucim se na faze, dopoledne - odpoledne - v noci. Jsem jednoznacne auralni typ, takze latku musim slyset, proto si prednasky nahravam a az pak delam vizualizaci. Za jeden den jsem schopen nadrtit destiky az nizsi stovky stran, avsak za cenu jejich rychleho vymazu z pameti. Pamatuju si, jak jsem se kdysi srotil na zkousku z estetiky, toho bylo mrak. Zkousku jsem napsal a do tydne si pulku nepamatoval.

Dulezity je mit na uceni vyhrazeny cas, jinak nastava stres a panika. Pro me je nutnosti ticho a klid, nemuze mi hrat radio nebo televize, zvonit telefony. Potrebuju se do toho pono***. Davam si vzdycky hodinu uceni, deset minut na vodu a cigo, druhou hodinu a druhou pauzu, treti hodinu a pak uplne menim aktivitu. Odpoledne totez. Vecer uz nejedu novou latku, ale opakuju cely den. Nasledujici den prvni hodinu jen opakuju den predchozi, pak teprve dalsi latka ve stejnem schematu. A tak dale.

Hodne taky zalezi na obsahu uciva. Jinak se mi ucila patopsychologie, jinak dejiny umeni a jeste jinak statistika...
11. 10. 2019 v 18:19Off-line Invictus  (23/182/100)
Představit si to.
11. 10. 2019 v 19:14Off-line Peta80  (43/187/-)
Ono asi záleží, co se chceš učit, jestli je to jen na zapamatování nebo i na pochopení...
11. 10. 2019 v 19:25On-line BussterX  (103/130/150)
Co pochopím to si pamatuju líp než to co nechápu... máš to taky tak? :D
11. 10. 2019 v 20:01Off-line Bahutom  (35/173/60)
Nejlepší metody učení jsou participační metody... kdy žák/ student participuje - podílí se na samotném vysvětlování, zjišťování, výuce atd... jinak tedy každej je trochu jiný a tak někomu vyhovuje více poslouchat výklad, někdo si to musí zkusit nebo třeba vidět.... každopádně nejvyššího výsledky dosáhnete vždy kombinací těchto způsobů. Proto se dnes běžně ve škole nepoužívá pouze výklad.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload