Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Budu muset znovu zaplatit daň z nemovitosti, když jsme se s partnerem rozešli?

14. 10. 2019 v 15:20Off-line Anonym
Ahoj. Nevíte někdo jestli budu muset znovu zaplatit daň z nemovitosti když jsme se s partnerem rozešli a chci přepsat jeho podíl domu na sebe?
14. 10. 2019 v 15:39Off-line FelixGabriel  (100/170/58)
Daň sa platí len z predaja
14. 10. 2019 v 15:48On-line Betonica  (36/191/96)
Obrat se na nejblizsi financni urad, staci tam jen zavolat nebo poslat mail. Stihnes to jeste dnes, maji do 17h.
14. 10. 2019 v 16:16Off-line Peta80  (40/187/-)
Stačí trochu zagúúglit, našlo mi to třeba toto:

"(...) Rozhodující je, kdo vlastní nemovitost k prvnímu lednu 2019 – ten podává daňové přiznání a platí daň za rok 2019. (...)"

Zdroj: https://www.penize.cz/…ravidla-rady
14. 10. 2019 v 16:48On-line Betonica  (36/191/96)
Ja myslim, ze se tazatel pta spis na dan z prevodu podilu partnera na sebe.
14. 10. 2019 v 17:15On-line Charles2300  (29/183/79)
Kdybys se s ním nerozešel, nemáš takovýhle starosti :D ty chtít muzes, ale on určitě ne :D
14. 10. 2019 v 18:17Off-line Anonym
Dům jeblo půl na půl ... i v katastru ... Daň už jsem jednou zapalatil. Teď chci jeho podíl na sebe ...
14. 10. 2019 v 19:49Off-line sta  (36/-/-)
Chce ti ten podíl darovat nebo prodat?
14. 10. 2019 v 20:22Off-line Anonym
Na dům se stále platí hypotéka ... jemu je to jedno ... o dům nemá zájem ...
14. 10. 2019 v 20:26Off-line Anonym
Navíc jsem stejně táhl vše sám což on nepopírá ...
14. 10. 2019 v 22:32Off-line Anonym
Daň z nabytí
4%
14. 10. 2019 v 22:42Off-line knabo  (44/-/-)
Pokud ho budeš vyplácet, tak ano, podle § 2/1/a z.č. 340/20013-předmětem daně je i úplatné nabytí spoluvlastnického podílu na nemovití věci.
14. 10. 2019 v 23:27Off-line iglw  (50/172/77)
Když Ti podíl domu dobrovolně daruje,nebudeš muset nic platit.A je to tak vážné,že už to nejde dát opět dohromady?
14. 10. 2019 v 23:31Off-line Peta80  (40/187/-)
AFAIK když ti někdo něco daruje a není to člověk z blízké rodiny, tak se to daní jako běžný příjem...
15. 10. 2019 v 00:33Off-line Peta80  (40/187/-)
Kakutol se zase vodmazal. Ten chlapec si z nás vážně dělá p***l...
15. 10. 2019 v 07:28Off-line Anonym
Ten se mi fakt vyplatil
15. 10. 2019 v 07:50Off-line Vjaceslav  (39/180/70)
Opět krásná ukázka "materiálu". Tohle chce manželství a vychovávat děcka.
15. 10. 2019 v 09:05Off-line Anonym
Jen to ne proboha :D
15. 10. 2019 v 09:24Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Nezdá se vám že tu motate dvě věci dohromady? Daň z nemovitosti se platí jednou za rok
15. 10. 2019 v 21:14Off-line Peta80  (40/187/-)
Jako mě napadlo, ať ti ten svůj podíl prodá za symbolickou korunu, akorát nevím, jak by se na to tvářil finančák...
15. 10. 2019 v 21:32On-line i8051  (50/184/97)
Tvl tady je odborniku na dane .. :-) Zavolej si na financak a mas to z prvni ruky a 100% spravne :-)
16. 10. 2019 v 04:17On-line i8051  (50/184/97)
Ne, baba na financaku za nic neruci, ale vi toho jiste vice, nez mistni buzni panoptikum vcetne tebe, Akutole :-) Mozna proto, ze to denne resi. A necekas snad, ze ti verim, ze budes volat z tvyho openspacu nejakemu svemu virtualnimu danovemu poradci, ze ne? :-)
16. 10. 2019 v 13:36Off-line Peta80  (40/187/-)
Mám pro vás vzkaz od Tedybery:

"Darující při darování nemovitosti nic neplatí, protože ani nic nedostává. Povinný je zde obdarovaný. Pokud jde o dar mezi příbuznými v hlavní linii (otec, matka, děda, babička), ten je obecně od daně osvobozen. Ve vedlejší linii to platí, pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo neteř, manžela, manžela dítěte, dítě manžela, rodiče manžela nebo manžela rodičů. Případně pokud jde o osoby, které spolu žily nejméně jeden rok před darováním ve společně hospodařící domácnosti. Jinak platí obdarovaný daň z příjmu, a to 15 %. (tzv ostatní příjem podle § 10, ledaže by byl bezúplatný příjem přijatý v souvislosti s podnikatelskou činností, např. nemovitost jako kancelář pro podnikání).

Zdroj: https://realitniadvokati.cz/…k-za-krokem/"
16. 10. 2019 v 13:53On-line i8051  (50/184/97)
Peto, myslim ale, ze darujici ruci za to, ze obdarovany tu dan zaplati :-)
16. 10. 2019 v 14:01Off-line Peta80  (40/187/-)
Za daně si snad každej ručí sám ne? Přijde mi jako nesmysl, aby za daně někoho ručil někdo jinej (pokud by na to např. neměli nějakou smlouvu)
16. 10. 2019 v 14:02Off-line Peta80  (40/187/-)
A hlavně tam jde o ten 1 rok společného soužití - pokud spolu žili alespoň rok, tak by při darování neplatili nic.
16. 10. 2019 v 14:04On-line i8051  (50/184/97)
Hele .. buhvi jak to je :-)
16. 10. 2019 v 14:21Off-line Peta80  (40/187/-)
Jinak pokud by spolu žili méně jak rok, pak je ten mnou navrhovaný prodej za korunu asi nejlepší variantou. Daň se totiž platí porovnáním:

• sjednané ceny
• srovnávací daňové hodnoty (která se určí buď jako 75% směrné hodnoty nebo zjištěním hodnoty znaleckým posudkem),

přičemž jako základ daně se použije vyšší z nich.

Takže pokud by to prodal za 1Kč bez znaleckého posudku, tak zaplatí 4% ze 75% směrné hodnoty, tj 3% z plné směrné hodnoty.

Takže nejlepší by asi bylo zamyslet se, jestli udělat znalecký posudek (pokud by si majitel myslel, že dle znaleckého posudku by cena nemovitosti byla výrazně nižší než 75% směrné hodnoty) nebo jestli to nechat přes těch 75% směrné hodnoty.

Viz: https://cs.wikipedia.org/…C4%9Bc%C3%AD

A než někdo začne žbrblat, že je to z wikipedie, je tam i odkaz na ono Zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb. (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-340 ), které to ošetřuje...
16. 10. 2019 v 14:41Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Ale daň z nemovitosti a daň z prodeje jsou dvě rozdílné věci.
16. 10. 2019 v 14:43Off-line Peta80  (40/187/-)
Ano, jsou to různé věci, tazatel uvedl daň z nemovitosti, i když evidentně myslel buď daň z nabytí nemovitých věcí nebo daň darovací...
16. 10. 2019 v 14:46Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Nejdřív si musí rozmyslet co vůbec chce podniknout, každý úkon je zatížen jinou sazbou daně,ale to asi ví
16. 10. 2019 v 15:01Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Prodej za 1kč je vlastně dar, ale daň je jiná
16. 10. 2019 v 15:33Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Netřeba
16. 10. 2019 v 15:48Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Jdi někam, ať si najde daňového poradce, těch je všude mraky
16. 10. 2019 v 15:58Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Asi málo
16. 10. 2019 v 15:59Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Ale někdo to tak dělá, víš kocoure
16. 10. 2019 v 16:01Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Lidi obejdou všechno to já vím
16. 10. 2019 v 16:04Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Přesně, já netvrdím že to má udělat,ale děje se to
16. 10. 2019 v 16:04Off-line Peta80  (40/187/-)
To by se pak těm 15% nevyhl... resp. dalo by se, ale zas by to bylo očůrávání finančáku, jen nedokazatelné/hodně špatně dokazatelné...
16. 10. 2019 v 16:12Off-line Peta80  (40/187/-)
Resp. jak jim finančák dokaže, že spolu alespoň rok nežili ve společné domácnosti? Pokud by si tam ten jeho partner nechal ještě trvalé bydliště (pokud by to reálně ještě rok nebyl)...?
16. 10. 2019 v 16:14Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Je to těžko dokazatelné,jak píše Péťa
16. 10. 2019 v 16:14Off-line Peta80  (40/187/-)
Akutol: to je zajímavé, páč to je porušení presumpce neviny, což je porušení ústavního pořádku ČR...
16. 10. 2019 v 16:17Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Ale to už jsme někde jinde kluci, ještě se neví jak bude postupovat a my už máme možné následky z protiprávního jednání.
16. 10. 2019 v 16:26Off-line Peta80  (40/187/-)
Lol, hele, jak se to teda dle tebe dokazuje? :D Jak dokážeš, žes někde bydlel a vynášel tam odpadky? :D
16. 10. 2019 v 16:27Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Nepleť do toho ubytovnu, mají spolu nějaký majetek a ten je napsaný na toho partnera v katastru nemovitostí,tak nepleť hrušky a jablka
16. 10. 2019 v 16:30Off-line Peta80  (40/187/-)
Asi tak...
16. 10. 2019 v 16:31Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Tak to jsi mimo
16. 10. 2019 v 16:39Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Jdi už do p***le, nebaví mě to!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 10. 2019 v 16:45Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Zato ty jsi chytrej, já na ně vyzrát nepotřebuju.
Mám právníků dost.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 10. 2019 v 16:51Off-line Kuliferda  (51/173/74)
Ahaaaaaa,tak já se polepším,slibuju
17. 10. 2019 v 12:51Off-line Anonym
Chlapci děkuji za krásnou diskuzi.... :D Každopádně věc se má tak, že boyfrend přišel s holou p***lí a i tu polovinu jeho daně jsem zaplatil já... jsme spolu 3 roky ... nemovitost vlastníme pár měsíců. Ano hloupost jít do něčeho spolu. Hold nejjednodušší jeho polovinu zaplatit znovu
17. 10. 2019 v 12:51Off-line Anonym
Aneb žití se sociopatem vždy vyjde draho :D
17. 10. 2019 v 19:37On-line i8051  (50/184/97)
Hm, me prijde, ze akutol je transka na financaku, kdyz tolik placa o danich :-)
18. 10. 2019 v 00:16Off-line Peta80  (40/187/-)
A je na mém tvrzení snad něco chybně? Presumpce neviny znamená, že člověk má být považován za nevinného, dokud mu není vina prokázána. Důkazní břemeno má tudíž nést žalobce. Má snad finanční úřad status soudu? Mám dojem, že ne. Návíc by tam byl konflikt zájmu, když by jedna a tatáž instituce měla být žalobcem i soudcem.

Jestli ty jsi takový hovádko, který nechápe tenhle základní princip, proč má být moc rozdělena, a že jde o OBECNÝ princip, tak je mi tě trošku líto...
18. 10. 2019 v 12:50On-line i8051  (50/184/97)
No vzdyt rikam, ze je to transka z finacaku ... :-)
18. 10. 2019 v 15:05On-line i8051  (50/184/97)
Ta tu byla v zari celej den, a zase nic :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload