Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Psychologické vyšetrenia

24. 12. 2019 v 12:26Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
On-line hrabuvka (36/180/75)
Základní chybou tohoto státu je že není zákonem Dana povinnost rodičům dávat ambulantně své děti psychologem.

Poďme diskutovať o psychológoch. Jedna vec je, keď sa niekto potrebuje rozprávať, vyjasniť si niektoré veci napr. mne občas napíšu chlapci, že sa im niečo v ten deň stalo alebo minulý týždeň a trápia sa tým. Úplné banality zo života, no niekto sa zaoberá takýmito vecami vo svojej hlave a nedá mu to pokoj. Takémuto človeku pomôže názor iného, niekoho kto sa vyzná, niekedy je potrebný väčší odborník ale v podstate ide o pochopenie medziludských vzťahov a iných reakciách cudzích ľudí a podobne. Podobné konzultácie môžu byť vedené aj trochu v inom zmysle.

Čo však ak matka dovedie dieťa za psychológom, pretože si myslí, že s ním niečo nie je v poriadku? Tento psychológ potom hľadá v dieťati problémy aj v tedy, ak tam žiadne nie sú. Verím tomu, že existujú aj dobrí psychológovia ale veľa ich je určite takých čo proste vyšli zo školy a pevne sa držia toho čo im tam tĺkli do hlavy. Ľudská psychika je rôznorodá a hoci sme všetci ľudia a máme naozaj veľa toho v myšlienkových pochodoch a reakciách spoločného, sú ľudia čo sa aj tomuto štandardu úplne vymykajú. Často sa stane, že niekto niekoho zle pochopí len preto, že si myslí že ludskú psychiku dokonale pozná. Rôznorodosť mysle a reakcií sa odrazí aj na mimike a to je práve kameň úrazu, kedy niekto vyhodnotí niečo celkom inak na základe toho, že niekto "zle žmurkol" alebo sa proste hanbil alebo inakším tónom odpovedal a potom to vyzerá, že niečo tají, klame a podobne. Mňa išiel jeden gay presviedčať, že sa mi páči a že je to jasné (až taký zúfalý nie som) a spolužiak o tom, že som nervózny keď trasiem perom p***om to robím v čase keď som v maximálnej duševnej pohode. No a on sa so mnou šiel hádať.

P***om každý máme niečo, hoci nie všetko by som klasifikoval ako problém, to by potom mohol k psychológovi chodiť naozaj každý... Hej mohol taká je realita, ale má to naozaj zmysel a je to naozaj vždy potrebné? Vo väčšine prípadov si naopak myslím, že je lepšie ak si niektoré veci človek vyrieši sám, hlavne súkromné problémy s ktorými by sa naozaj nemalo chodiť k psychológovi. Prečo? Pretože si myslím, že ak človek začne s úplne bežnými (nie psychickými, hoci ho to isto trápi však ktorý problém nie, však...) vecami chodiť k psychológovi ktorý ich bude v podstate riešiť za neho - tak sa stane takýto človek závislí a neschopný vyriešiť bežné životné problémy sám. Potom vznikajú psychicky slabí jedinci ktorí sa zosypú pri prvom väčšom probléme.
24. 12. 2019 v 12:38Off-line Acarum  (28/170/70)
Já docházím k psychiatrovi pravidelně, původně sem myslel, že mi pomůže, ale smůla je jen to dealer co sedí v kanclu.

Ale předepisuje fajne dryaky, po kterych se da dobře sjet.
24. 12. 2019 v 12:39Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Netvrdím, že sa snažia ublížiť. Ale ako píšeš o tých bežných problémoch, mám pocit, že niekto chodí za psychologom len skôr práve s takými vecami a to pre človeka prospešné už nie je. Možno nejaké sedenia kde mu vysvetlí, ako lepšie zvládať stres a ako s chladnou hlavou prijsť na riešenie problému.
24. 12. 2019 v 12:40Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ja si myslím, že dobrý psychológ by nemal predpisovať žiadne sračky pokiaľ to nie je naozaj nevyhnutné (napr. v prípade halucinácii a podobných ťažkých psychických porúch).
24. 12. 2019 v 12:43Off-line Acarum  (28/170/70)
Ja psal psychiatr, to neni psycholog. Je mezi nima propastnej rozdil
24. 12. 2019 v 12:43Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Vždy to prehliadnem :-D
24. 12. 2019 v 23:18Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ja nepotrebujem pomoc
25. 12. 2019 v 01:04Off-line ozvien  (73/-/-)
Místo psychologa můžete dneska použít faráře, kartářku, jasnovidku, astrologa nebo kamaráda který vás zná.
25. 12. 2019 v 01:08Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Máš pravdu, všetko sú to multifunkčný ludia.. s farárom môžeš mať aj sex, fajku a pod, kartárka sa ťa až tolko vypytovať nebude, všetko si zistí sama aj to čo ty nevieš.. :-D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload