Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Sex a duchovno

24. 12. 2019 v 14:28Off-line Anonym
Chtěl bych se zeptat, je možné duchovně růst i přesto, že se nevzdám sexu? Sex mám rád, uvolňuje mě i vnitřně, vrchol je krásný prožitek, ale asketici tvrdí, že je to závislost na těle. Nerad bych se ho vzdával, ale budu moct duchovně růst dál, když se ho nevzdám? díky za odpovědi.
24. 12. 2019 v 14:34Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Ano, budeš.
24. 12. 2019 v 14:36Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Závislosť na tele? No tvoj duch bude nezávislý až keď prestaneš dýchať a jesť (pretože aj to je závislosť na tele, duch samotný neje nepije a nedýcha) a umrieš, ale tvoj duch ostane a nebude viac závislí na tele.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 12. 2019 v 14:37Off-line mr.mrkvicka  (20/-/-)
Neboj, hodně duchovních sexuje, protože jinak by duchovně zakrpatěli. Ale teď už to budou mít blbé, protože papež už je nebude chránit a bránit.
24. 12. 2019 v 15:05Off-line BussterX  (103/130/150)
To co nazýváme duše, tedy naše vědomí - to co nás dělá individuálními osobnostmi/bytostmi, to se bez těla neobejde při pobytu v hmotném světě... tělo je prostředek pro interakci s materiálním světem, duše je jako řidič sedící v nějakým stroji... mno, a každý stroj potřebuje údržbu a péči a žádá si svoje ... ale potřeba sexu, to není potřeba těla... to je potřeba duše která se prostřednictvím těla jako nástroje uskutečňuje... mluvím jasně? odříkání sexu není odříkání potřeb těla ale potřeb duše... takže odříkání sexu možná pomáhá duševnímu růstu, protože utrpení jsou šprušle žebříku po nichž se dá stoupat do vyššího levelu a nahoru nás neposunuje utrpení tělesné ale utrpení duše... ale není to automaticky tak, že každý kdo prožije utrpení tak roste, tak to není... chce to vnitřní nastavení, a to neni asi dáno každýmu... tak to vidí starý mudrlant buřterix 8)
24. 12. 2019 v 15:11Off-line iglw  (48/172/77)
Nevzdávej se nikdy sexu,klidně duchovně taky žij!!!Krásné nejen svátky Vánoc!
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 12. 2019 v 16:25Off-line Bahutom  (35/173/60)
Záleží, který filozofický a duchovní směr pojmeš za svůj... dle mého názoru má každý něco do sebe a pokud máš pocit, že ti nesedí žádný, vytvoř svůj :) ale třeba čakry - kořenová je prakticky sexualita... záleží na úhlu tvého pohledu. Není nutné trpět pro duchovní rozvoj. Spousta lidí to bez toho nedokáže, ale není to pravidlo.
24. 12. 2019 v 17:04Off-line Anonym
Bahutom právě vycházím z ind**ké filozofie, a ta je založena na askezi, odstraň touhy a odstraníš utrpení. Čili odstraň bažení po sexu a odstraníš utrpení, tak si to alespoň vykládám, možná mne někdo opraví. Jinak v kořenové čakře je jen touha po jídle a pití. Sex je hned v té druhé čakře v pořadí. Nekouřím, nepiju, nepřejídám se, udržuju tělo, ale mám rád sex, který katolická církev označuje za neřest a hřích směřující do pekla.
Bussterix píše, že sex je touhou duše nikoliv těla, s tímto pojetím se setkávám poprvé a nikdy jsem to neslyšel, přiznávám, je to tvoje osobní pojetí nebo je to součástí nějaké prastaré filozofie?
24. 12. 2019 v 17:15Off-line BussterX  (103/130/150)
Možná to za tisíc let bude součástí v té době už prastaré filozofie, zatim je to žhavá novinka kterou jsem vydumal když jsem meditoval na squatech a ulicích mezi prostitutkama a feťákama a poté v tichu lesních hvozdů a kterou jsem před hodinou hodil do písemné formy sem do chatu (jestli to někoho napadlo už přede mnou, to nevim, já filozofie nestuduju, ale vytvářím si svoje :D) :D btw každá dnes prastará filozofie totiž kdysi byla nová filozofie...
24. 12. 2019 v 17:26Off-line BussterX  (103/130/150)
Jo mimochodem, sexa sem neměl asi tak 6 let už, a nedělám to z nějakých asketických a vznešených důvodů a není to pro mě nějaká trýzeň a oběť díky které bych si připadal jaxi ušlechtilejší či povznesený... jestli se nějak posunuju do vyššího levelu tak určitě ne proto, že nemám sex... a možná nemám chuť na sex páč už su třeba ve vyšším levelu a nevim o tom :D nebo prostě su jen línej někoho shánět :D asi bych byl ideální kněz už dneska :D pro mě by byla askeze kdybych nemohl pařit warthunder, to by mě povzneslo fakt upe někam moc do p**e :D
24. 12. 2019 v 17:50Off-line Anonym
Já nemyslel ale jen partnerský sex, ale sex touhu a vyžití obecně(tam patří i sebehana).Jen doplňuji úvahu. Defacto i když si člověk dělá dobře u obrázků a videí tak v podstatě stimuluje touhu po někom/něčem, co vidí. A sice je to podobné jakoby si prohlížel kuchařku s obrázky pokrmů a sbíhají se mu sliny, představuje si ty rozmanité chutě a vůně. Mysl vysílá signály, že něco chce, ale není to v dosahu z nejrůznějších důvodů. Nebo to není bráno jako sex? Popravdě nevím, jestli takové touhy mají třeba kněží žijící v celibátu, nebo se jim je podařilo zcela utlumit a sexuální život nemají vůbec žádný, tzn. ani ten virtuální.
24. 12. 2019 v 17:59Off-line BussterX  (103/130/150)
Checht... jo tak to já se sebehaním furt takže to svatý muž nejsem... hele a teď si rozeberme ten termín cos použil.. sebe HANA... hanit něco... hanit někoho, hanit se.... HANIT... to slovo je převzaté od křesťanů a je to naformulováno tak, že to predikuje onanii jako něco fujki... a o partnerském sexu jsem nemluvil, mám za to, že mluvíme o sexu obecně... btw pro mě onanie neni snad ani sex, je to jako podrbat si svědící vyrážku :D
24. 12. 2019 v 19:31Off-line ozvien  (73/-/-)
Jestli tě to baví tak mi napiš anonyme, mám s tím zkušenost.Tady to nechci psát.
25. 12. 2019 v 00:21Off-line hh_junge  (38/-/-)
Na tvém místě bych tuhle otázku řešil se svým duchovním mistrem, nikoli zde na fóru laiků.
25. 12. 2019 v 00:30Off-line Riku  (63/176/110)
Vykašli se na hlenovisti a hoň o sto p**o.
25. 12. 2019 v 10:28Off-line Sailing  (44/188/95)
Sex s duchovním? jo, proč ne :)
25. 12. 2019 v 11:42Off-line ozvien  (73/-/-)
Hh junge z otázky vyplývá, že pisatel učitele nemá. Jistě by mu byl schopný odpovědět.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 12. 2019 v 11:47Off-line Bahutom  (35/173/60)
Filozof - jak jsem naznačil - je to o tobě. Nemusíš se podřizovat dosavadním směrům. Stejně tak ani Siddhartha jaksi nezapadal a vymyslel si to své :) To že někdo něco vymyslel před 5000 lety a pro určitou část populace je to top, ještě neznamená, že to tak bude i pro tebe. Nevím jak jseš na tom ty, já při studiu různých směrů došel pouze k tomu, že vše má něco do sebe a nedokážu říct, které je nebo není lepší. Duchovně růst můžeš i bez znalosti jakéhokoliv filozofického či náboženského směru. Není to podmíněno znalostí, ale zkušeností.
25. 12. 2019 v 16:00Off-line miloslav9  (31/171/60)
Ahoj anonym,
ja si myslím, že sex ti naopak pomôže v spi***uálnom vývoji.
V konečnom dôsledku existuje aj gay tantra.
https://www.xnxx.com/…y/gay+tantra

A kludne mi napíš správu, tiež sa zaoberám podobnými témami :)
25. 12. 2019 v 17:04Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Použij brom a bude to v klidu. Do noviciátu tě bez toho nevezmou
25. 12. 2019 v 17:16On-line rosju  (53/170/78)
Myslet si, že když nebudu sexuálně žít, tak mi to pomůže k duchovnímu růstu, je podle mě nesmysl. Ale je to jen podle obyčejného selského rozumu, který s možnostmi různého "osvícení" nepočítá. Proto i já osvicen nebudu, protože se těchto požitků nechci vzdát. :)
25. 12. 2019 v 17:55Off-line tatrman  (27/-/-)
Sex neplní jen funkci rozmnožovací,jak tvrdí katolická církev. To je asi největší blud. Člověk(i heterosexuál) má v průměru 20.000 až 30.000 s*****í za život, přitom zplodí jen 2 děti.

sex uklidňuje, působí proti depresi a proti bolestem a zřejmě i příznivě ovlivňuje paměť. Je jako droga, neboť působí na stejné oblasti mozku jako kokain, kofein, nikotin a čokoláda. A na muže má uspávací vliv. Takové jsou účinky sexu na lidský mozek, zjistili vědci.
Pocit radosti, který vyvolává, je ve velké části spojen s uvolňováním neurotransmiteru dopaminu, který v mozku aktivuje centra odměny a podobá se působení některých substancí nebo drog.
Vědci vyslovili domněnku, že některé látky obsažené v semenu, například estrogeny a prostaglandiny, mají antidepresivní účinky.
https://zoommagazin.iprima.cz/…lednim-miste
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload