Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Je tu někdo farmář?

15. 01. 2020 v 10:16Off-line Zoidberg  (29/-/-)
V posledni dobe dost farmaru s kravama chodi do televize brecet jaci to jsou chudaci kdyz jim lidi rikaji ze to jsou vrazi a znasilnovaci krav a jak nejsou jako ostatni.

Bohuzel propaganda mlecneho prumyslu vygumovala lidem mozky natolik, ze lide veri ze krava od cloveka dojeni vyzaduje a bez nej strada.

Ti z vas, kteri jste to dotahli alespon do 6te tridy zakladni skoly, byste mohli vedet ze krava je savec, tzn. ze stejne jako clovek bude produkovat mleko pro svoje tele, pro tele, nikoli pro cloveka.
Takze KAZDEJ farmer kravu zavre do klece odkud se nemuze hnout a fistingem a semenem ji umele oplodni, po te co se krave narodi tele tak ji ho hned KAZDEJ farmar sebere a zacne nekolikrat denne dojit kravu protoze v tom jsou prachy. Tele je mezitim izolovano a krmeno susenym mlekem dokud nevyroste a nebude nasledovat osud matky a tento proces se bude opakovat tak dlouho dokud krare neklesne produkce mleka vysilenim a v tom pripade se posle na jatka. Obcas se stane ze na jatka se posle i techotna krava a pote co ji podriznou krk, tak v tele mrve matky zacne to tele kopat. Kravu rozriznou, tele vypadne na podlahu a v tom pripade dostane kulku anebo ranu do hlavy cimz ho zabijou...

Jinak farmarum na blahobytu svych zviratek a lidi zalezi tak moc, ze pokud se krave nenarodi holka, tak je to pro nej prakticky hned rozsudek smrti, protoze z nej tolik prachu nevyzdima.

Ono totiz psi mleko je pro psy, hrosi pro hrochy, mysi pro mysi, kocici pro kocky ale KRAVI pro lidi, to da rozum, ne?

Jako zcela vazne, jak se takovej lidskej odpad muze chodit litovat na kameru a propagandou proplachnuti lidi je jeste litujou?

Bonus za extra bludistaky: Mlecnej prumysl zacal existovat pouze diky susenemu mleku behem WWI, po skonceni WWI nikdo o mleko nemel zajem ale v mlecnem prumyslu uz bylo dost penez na to aby se vzdal takze prisly vladni intervence :)

btw. pocet zvirat ktera uhynula behem pozaru v Australii se posle na jatka behem 2 dnu.
15. 01. 2020 v 10:35Off-line i8051  (48/184/97)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
15. 01. 2020 v 11:05Off-line Betonica  (35/191/93)
Jaj, neni toto spis tak na oddeleni psychiatrie?

Existuje neco jako potravni retezec. A clovek, jakkoli muze byt realita drsna, je v jeho vrcholu. Kdybychom litovali kravy a jejich mleko, co pijeme, museli bychom litovat zabicku, kterou sezere cap a capa, kteryho sezere nejaka selma a selmu, kterou u nadrze s vodou sezere krokodyl... A tak dale.

Souhlasim ale, ze nasili vuci zviratum neni v poradku a ze je potreba, nejen u nas, chovat se ke zviratum s uctou, protoze jsou to prave ona, ktera nam davaji moznost zit. Vegetarani prominou, ale stravit zivot na rostlinach a cpat do sebe chemicke suplementy nepovazuji za plnohodnotnou vyzivovou strategii.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
15. 01. 2020 v 11:29Off-line Marek95  (24/-/-)
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
15. 01. 2020 v 11:39Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Betonica: :D :D A, starej dobrej potravni retezec a clovek panem tvorstva, neprustrelny argument :D

Srovnavat opakovane nasilne oplodnovani kravy a jeji nekonecne utrpeni od doby co se narodila az po jatka pro ziskani kravskeho mleka ktery clovek potrebuje stejne jako potrebuje psi mliko a s capem kterej nema na vyber a zaroven je tu pro aby reguloval premnozeni urcitych druhu je skutecne vysoce inteligentni odpoved.

Rozdil mezi tim capem a clovekem je, ze clovek zabije 150 bilionu zvirat jenom kvuli par minut trvajicimu chutove pozitku na kterej za par minut zapomene, zatimco cap a dalsi selmy a dravci nemaji na vyber a skutecne zapadaji do potravniho retezce, zatimco umele oplodnovany zvirata nekde v halach zcela tezko.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
15. 01. 2020 v 11:39Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
15. 01. 2020 v 11:53Off-line Vlado2  (57/180/80)
Zoidbergu, chceš nás dojmout?
Že se ti nelíbí, jak funguje potravní řetězec, je výhradně tvůj problém. Ale asi by nebylo marné se dovzdělat v historii domestikace různých druhů zvířat, využívání a zpracování mléka (nejen kravského).
Pokud se budeš chodit stravoval výhradně na louku k lesu, je to tvoje volba. Ale nesnaž se nás přesvědčit, abychom tam chodili s tebou.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 01. 2020 v 11:54Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
15. 01. 2020 v 12:50Off-line pauxi  (45/178/79)
Tak to nežer, když ti to nejede
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 01. 2020 v 12:56Off-line FreudToldYou  (23/179/67)
1. Každý farmář krávy nezavírá a nebere jí tele
2. Býk je mnohem dražší než kráva, takže narození býka opravdu není pro krávu rizsudek smrti.
3. Člověk může pít i psí nebo hroši mléko, jen si prostě vybírá to nejlepší.
4. Lidský odpad jsi ty.
5. Mléčný průmysl nezačal po válce. Velmi expandoval, ale nevyk to začátek. Lide pili kravské mleko už několik staletí předtím, jen to nebylo mléko z velkých mlékáren - většinou měli lide krávu doma, kdyz na ní tedy měli
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 01. 2020 v 13:09Off-line Zoidberg  (29/-/-)
1. Kterej?
2. Jasne, takze se nekastrujou za ziva, neposilaji se na jatka par mesicu po narozeni a podobne.
3. bez komentare
4. Takze lidi co nechtej zneuzivat nevinna zvirata jsou lidsky odpad a ty co je znasilnujou a zneuzivaj nejsou ... aha.. mas opravdu dobrou moralku
5. Precti si neco z historie a proc bylo mleko cpano do skol.
15. 01. 2020 v 13:25Off-line vasek698  (21/188/70)
Mám celej život kravín vedle baráku, te přemoudřelej i***te. Žádný klece, ale kravín velkej jak... kravín. Pravidelně kydáno, každej den čerstvý jídlo, voda se doplňuje furt, mají tam i takový automatický drbátka, na který jsou naučený si samy chodit, každá svoji "postel," poctivě nastlanou (když jsem tam chodil makat, ještě mi zdůrazňoval, kam nacpat nejvíc, aby to měly pohodlný), krávy normální mlíko, dokud nepřejdou na pevnou stravu.
A co to meleš o průmyslu? Mlíko se pije odjakživa. Výroba sýru se datuje už někde 8000 let př. n. l.
15. 01. 2020 v 13:35Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Vasek698: Na to ze mas kravin kousek od baraku toho vis o dairy velky hovno.
https://www.youtube.com/watch?…

A co jako? Ikdyby to byl nejlepsi kravin na svete tak kdo ti dava prava poslat na smrt tvora kterej chce zit, jenom proto ze si chces pochutnat na steaku prestoze mas miliardu dalsich moznosti?
15. 01. 2020 v 13:40Off-line FelixGabriel  (98/170/58)
Zneužívanie zvierať vo svoj prospech? Je potrebné si uvedomiť, že zvieratá sú si neni s ľuďmi rovné. Boh ich síce pôvodne nestvoril na konzum, no ich produkty sa pokiaľ dobre viem odjakživa využívali na ľudské potreby. Neskôr konzum ich mäsa aj schválil.
15. 01. 2020 v 13:48Off-line Acarum  (24/170/60)
Já měl praxi v kravíně, v Suchdole nad Odrou. Ať se to mistním pánům tvorstva nelíbí jak chce, ale není tady žadný logický argument natolik d***lní aby dokázal omluvit chlastání mléka jiného živočišného druhu. (Mám docela hluboký zájem o biologii, tak mi to pojdťe někdo osvětlit)
I když já sice nepiju mlíko z toho důvodu, že mám po něm brutální sračku.
Ale považovat se za vrchol potravniho řetězce, když si jdete nakoupit úhledný balíček s masem je taky úsměvné. Jestli se tímhle považujete za vrcholové predátory jste k smíchu :D :D :D :D
15. 01. 2020 v 13:52Off-line FelixGabriel  (98/170/58)
Acarum, nazvať človeka vrcholom potravinového reťazca a nazvať sa vrcholným predátorom je rozdiel. Keby sa viac zaujímaš aj o češtinu a čítanie s porozumením, možno by si poznal rozdiel :-D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
15. 01. 2020 v 13:56Off-line Zoidberg  (29/-/-)
FelixGabriel: Aha. Takze zvirata nejsou inteligentni, neciti strach, bolest, nemaj pocity? A myslis ze kdyz se krave narodi tele a ty ji ho hned seberes, ze ji to tele nechybi? Ze tomu ta krava rozumi proc si ji to tele sebral? Ma ta krava na vyber nez se nechat kazdej den dojit, casto se nechat bit a podobne?

150 bilionu zvirat musi kazdej rok umrit aby prezrany obezni i***ti co si mysli ze jsou panem lidstva meli 3x denne maso. Jestli tohle neni zneuzivani tak by mne zajimalo co teda podle tebe zneuzivani je.

Co kdyz sem za 10 prileti mimozemstani a budou mit stejne nazor na lidstvo jako ty na zvirata a budou s tebou zachazet uplne stejne jako s kravou. Strci ti pazi do p***le abys zacal neco produkovat, pak to z tebe budou dojit dokud nepadnes vysilenim a pak te poslou na jatka, ale jeste predtim nez te zabijou tak ti budou davat soky do kouli a podobne. Doufam ze si to uzijes.
15. 01. 2020 v 13:57Off-line Acarum  (24/170/60)
Ani ne, třeba betonica tady porovnává zabíjačku s lovem šelmy, a podobné klasicke hovna. Už jen proto, že v tehle situaci má pořad kořist(nebo ten slabší) utéct nebo se alespoň bránit.
A než se zhadame, taky žeru maso jen mi přijde celkem od věci se porovnat se šelmama, nebo krokodylem :D
15. 01. 2020 v 14:01Off-line Zoidberg  (29/-/-)
FelixGabriel: Hele, pokud se povazujes za vrchnoleho predatora anebo na vrcholu potravineho retezce tak se bez holejma rukama utkat s zralokem.

To ze prece muzu neco udelat neznamena ze to musim udelat, ne? A to ze neco muzu udelat mne nestavi na vrchol potravinoveho retezce.
15. 01. 2020 v 14:03Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Acarum: Aspon nekdo tady ma rozum.
15. 01. 2020 v 14:04Off-line Acarum  (24/170/60)
Možná proto, že sem se díky škole dostal do kravína a haly se slepicema. Ono člověka donutí to co tam vidí, omezit spotřebu masa, a nema potřebu ho žrat každy den.
15. 01. 2020 v 14:05Off-line FelixGabriel  (98/170/58)
Zoidberg, ja som z dediny a uisťujem ťa, že tie zvieratá netrpia a neboja sa pretože im nikto neubližuje. Okrem kačíc počas fáze vykrmovania, tie sa boja a trpia dosť. Nuž, treba niečo aj jesť. Ty si daj kľudne nejakú zdochlinu.
15. 01. 2020 v 14:06Off-line FelixGabriel  (98/170/58)
On-line Zoidberg (29/-/-) NOVÉ
FelixGabriel: Hele, pokud se povazujes za vrchnoleho predatora anebo na vrcholu potravineho retezce tak se bez holejma rukama utkat s zralokem.

A ty si d***l, však? Nikde som nepísal, že sa považujem za predátora.. Pozri buď sa budeme baviť rozumne, alebo vôbec. Tak si nevymýšlaj a diskutuj k veci.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 01. 2020 v 14:09Off-line Zoidberg  (29/-/-)
FelixGabriel: A co rozumnyho si napsal krom toho ze si pan tvorstva na vrcholu vseho a vsech a nejaky zvirata jsou tu jenom pro tvoje poteseni?
15. 01. 2020 v 14:11Off-line FelixGabriel  (98/170/58)
To si napísal ty
15. 01. 2020 v 14:18Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Acarum: O tom to je no, kdyz muzes jit do supermarketu a hodit do kosiku maso z regalu, tak tam neuslysis jak prasata rvou na jatkach zatimco jsou v plynovejch komorach natlaceni jeden nadruheho, pripadne dostavaj elektrosoky kdyz se jim tam nechce a podobne.
15. 01. 2020 v 14:24Off-line FelixGabriel  (98/170/58)
Ja nechodím do supermarketu po mäso, prasiatka chová dedko v chlieve a proces zabíjania prasiatka je rýchli, v podstate bezbolestný a tichý :-))
15. 01. 2020 v 14:29Off-line Zoidberg  (29/-/-)
FelixGabriel: Skvely no, az na to, ze rec byla o tom proc lidi delaji kravam to co kravam delaji na komercnich farmach kdyz clovek nema vubec zadnej duvod mit kravske mleko a ze to jenom o prachach.
15. 01. 2020 v 14:33Off-line FelixGabriel  (98/170/58)
No hej, neviem prečo si potom zmenil tému a zaoberal so mnou a vkladal mi do úst reči.
15. 01. 2020 v 14:35Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Bude asi tim ze prvni co si tu prohlasil je 'Zneužívanie zvierať vo svoj prospech? Je potrebné si uvedomiť, že zvieratá sú si neni s ľuďmi rovné.'
15. 01. 2020 v 14:37Off-line FelixGabriel  (98/170/58)
Ty sa čím živíš?
15. 01. 2020 v 14:50Off-line vasek698  (21/188/70)
Kdo mi dává právo? Já ho tam neposílám, já platím za maso ze zvířete, který chovali farmáři. Je to lehčí a pohodlnější. Jednu dobu jsme měli králíky a i když jsem je měl rád, nosil jim pořád lupínky ze zahrady, zbytky jídla, chleba, zrní, vodu... pořád mi na tom pekáči chutnali. Tak to prostě je. :)
15. 01. 2020 v 14:52Off-line vasek698  (21/188/70)
Nicméně souhlasím, že by bylo dobrý mít nějakou osvětu a jezení masa omezit. Přecejen už dneska tolik fyzicky nemakáme jako kdysi a tak zdravý to prej taky neni, takže by třeba 4x do týdne stačilo. Míň skleníkových plynů, menší trh, takže vyšší kvalita... jsem pro.
15. 01. 2020 v 15:21Off-line Matthewko  (23/182/85)
Ja s obmedzením konzumácie masa rozhodne nesúhlasím. Nepovažujem za korektné, aby sa snaha podnikateľa ušetriť si čo najviac zisku pre seba odrážala v zníženej kvalite masa, pretože, je dlhodobo a verejne známe, že vystresované zvieratá, ktoré sú umelo chované v halách, ako uvádza autor témy, sú zdrojom nekvalitného masa. Kvalitné mäso je ale drahé, pretože náklady na jeho chov sú vysoké a chovateľ ich jednoducho nechce :( Takže asi takto by som to zhrnul, za takúto situáciu konzument masa bohužiaľ nenesie zodpovednosť, a preto nepovažujem za spravodlivé aby sa mal masa kvôli tomuto vzdať.
15. 01. 2020 v 19:44Off-line iglw  (49/172/77)
To co je napsáno v příspěvku-HNUS!!!,ale pravdivý,nejen u nás,ale v celé Evropě,akorát na západ od nás dostávají tučné finanční injekce,ať je maso levné v obchodech!Jíme maso stresované,plné antibiotik,podpůrných hormonů,atp.!!!Vyskytují se ale i výjimky mezi farmáři,je jich málo!Je to každodenní dřina ve všední dny,svátky,čili 365,366 dní v roce!!
15. 01. 2020 v 20:12Off-line Peta80  (39/187/-)
Zoidbergu, už to nehul, nedělá ti to dobře na mozeq. :)
15. 01. 2020 v 20:44Off-line Jimbo1998  (21/188/72)
Zoidberg (29/-/-) sa určite vyliahol nejakej krave.
15. 01. 2020 v 23:32Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Matthewko: Gratuluju, nic tak d***lniho uz sem dlouho necetl. Prohlasenim ze nesouhlasis s omezenim konzumace masa ackoli se vseobecne vi ze tohle je neudrzitelne a ze spotrebitel nenese za nic zodpovednost se pro mne stavas d***lem roku, gratuluju.
15. 01. 2020 v 23:37Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Vasek698: Delas si p***l, poslouchas se vubec?? Tim ze jdes do obchodu kupovat maso neneses zodpovednost za to ze to zvire posilas na smrt? O zakonu nabidky a poptavky si nikdy neslysel, co?

Pak ze konzumace masa z lidi nedela d***ly.
16. 01. 2020 v 09:29Off-line pauxi  (45/178/79)
Vy by ste mluvily jinak , kdyby jste neměli co do huby, takto z rozmaru vymýšlíte kraviny. Budte rádi , že zatím máme co žrát
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 01. 2020 v 11:43Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Nejlepsi na tom je, ze lidi posilaji tenhle svet do zahuby a nekteri i***tu tu budou prohlasovat neco o tom ze jsou zasadne proti omezovani konzumace masa.

V dnesni dobe muzes naprosto cokoli nahradit zdravejsi variantou a mas miliardu moznosti ktera nezarhnuje smrt billionu zvirat, ale to ne... my se nevzdame steaku kterej je slepenej pomoci transglutaminase, kterej se vyrabi z jater morcat :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
16. 01. 2020 v 13:50Off-line Matthewko  (23/182/85)
Zoidberg: Kedže si ma vôbec nepochopil, tak sa ti ešte pokúsim to vysvetliť. Ja hovorím presne o tom, čo uvádzaš v poslednom príspevku, namiesto toho, aby sme konzumáciu masa obmedzovali, mali by sme skôr tlačiť na to, aby bolo mäso na trhu kvalitnejšie a zdravšie.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 01. 2020 v 14:00Off-line Matthewko  (23/182/85)
A ďalšia vec, obraňuješ zvieratá, asi nevieš kamarát, koľko ľudí trpí na mega-farmách po celom svete napr. pri pestovaní sóje a koľko chemikálií sa na jej dopestovanie využíva a tie potom spapáš :) Nehovoriac o tom, že tie chemikálie sa dostávajú všade, pôda, spodná voda, vzduch. Máš naivnú a skreslenú predstavu o svete.
16. 01. 2020 v 15:01Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Matthewko: Rika se, ze kdyz nekdo umre tak o tom nevi, ale pro ostatni je to tezky. To stejny plati kdyz je nekdo d***l.

Okolo 80-90% svetove produkce soji na kterou se pouziva spoustu jedu, jak sam rikas, se pouziva jako krmivo pro zvirata, ktere ty, pan tvorstva, spokojene sezeres spolecne s ruznejma lekama, antibiotikama, v americe i se steroidama. Jenom 6% produkce soji je urcena pro lidi.
https://www.usda.gov/…actsheet.pdf

Takze pokud si to shrneme, tak abys sis takovej blb jako ty mohl davat maso a nemini se nejak omezovat, tak musi zemrit 150 billionu zvirat rocne, ktere jsou krmena sojou ktera otravuje celou planetu, agro prumysl produkuje nevice sklenikovych plynu, fekalie zvirat kontaminuji pitnou vodu a mimo jine dotoho jeste drancujes destne pralesy a podle tvych slov u pestovani soji jeste trpi lide.

Zkus si priste neco zjistit nez zacnes ze sebe delat d***la.
16. 01. 2020 v 15:20Off-line pauxi  (45/178/79)
Zoidbergu, položím ti otázku , odpovíš mi ? Myslíš, že by se našel třeba v Somálsku člověk , který by měl takovýto názor na potravu , jako má některá populace ekonomicky vyspělých států ? Není to jen rozmar z přežranosti ?
16. 01. 2020 v 15:30Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Nejak nechapu jaka je ta otazka.

Zvirata tu nejsou od toho aby byla umela oplodnovana (treba takovej krocan se na farmach prirozene ani mnozit nedokaze), zneuzivana, vyuzivana a kdyz se z nich neda vyzdimat vice prachu tak aby skoncila na jatkach. Je to tak tezky pochopit?

V Asii posilaji na jatka i psy, nastesti ale zapad nejsou takovi barbari, protoze ti posilaji na jatka jenom vsechno ostatni.

A ono to neni jenom o tech zviratech, ale o celkovem dopadu na tuhle planetu, ze?
16. 01. 2020 v 20:08Off-line pauxi  (45/178/79)
Proč mam pocit , že takhle meleš z hladu ?
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 01. 2020 v 21:13Off-line kloudik  (34/182/80)
Zoroberk viděl jedno video a je z něho myslitel roku :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 01. 2020 v 21:52Off-line BussterX  (99/130/150)
Mně je u zadku co kdo žere, já maso nežeru cca 4 - 5 let, ale nedávno jsem dumal nad tím, jestli bysem se líbal s klukem co před chvílí sežral kus bifteku nebo salám, a člověče asi by mi to vadilo mít v hubě sliny s molekulama zvířecí mrtvoly, to už bysem mohl rovnou hltat mrtvoly sám -_-
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 01. 2020 v 22:27Off-line orel1620  (25/178/66)
Mně bylo spíš vždycky záhadou- a stále je- proč se telata krmí sušenym mlíkem-to je fakt levnější ho vozit někam sušit,balit a pak ho zase vozit někam jinam a ředit... . No asi jo.
Telata.... No, březí krávy se na jatka normálně neposílají. To by byl chovatel sám proti sobě ne,přijít o dvě zvířata naráz? Obecně když z nějakého důvodu mládě přijde o matku, tak se odchovává těžko a je celkem úspěch, pokud přežije prvních pár dnů. Důvodů je víc.
A co bys dělal se stádem bejků? He? Bejci sou docela agresivní zvířata, moc se nesnesou ani mezi sebou, natož aby s nimi manipuloval člověk.
No nejen kravský mlíko je pro člověka. Co kozy,ovce,koně???? Kočky i psové pijou mlíko,jedi vajíčka. Mimochodem koňský je dost sladký. Chtěl bys pít prasečí mlíko?
16. 01. 2020 v 23:02Off-line BussterX  (99/130/150)
Za voknem vidím bejky furt když není sníh, žádný krávy, ekochov - pro mlsný pražáky na maso :P
16. 01. 2020 v 23:11Off-line orel1620  (25/178/66)
No ano, na maso. Ale jinak sou tobě bejci k ničemu.
16. 01. 2020 v 23:21Off-line BussterX  (99/130/150)
Mně sou fakt k ničemu, ale rád na ně koukám
17. 01. 2020 v 01:36Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Orel1620: Na Youtube je asi tak milion video o tom jak to na mlecnych farmach funguje a proc se krave odebira mlade hned po porodu. Je rozdil mezi tim neznat pravdu a nechtit ji znat.

Ano, brezi matky se na jatka bezne neposilaji ale v mnoha pripadech ten farmar ani nevi o tom ze ta krava byla brezi.

Kocky i psove? To jako fakt? Ne, kravsky mliko neni pro cloveka, kravsky mleko je pro teleta, kocici pro kotata, psi pro stenata, hrosi pro hrochy a podobne. Znas snad kravu ktery by se davalo lidske mleko?

Co bys delal s bejkama? Nic, proste by si bejky v zajeti nemel.
17. 01. 2020 v 02:07Off-line BussterX  (99/130/150)
Zoidberg, hele víš co, já maso nežeru už pár let a možná někdy dojdu do stadia kdy nebudu ani mlíko a sýry.... ale můžu ti říct, že to jak tady agituješ sere aji mě, vegetariána :D myslíš že takhle někoho přesvědčíš? ne, akorát sám sobě iluzorně dokážeš jak jsi děsně ušlechtilý a lepší tvor :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 01. 2020 v 02:11Off-line Zoidberg  (29/-/-)
BussterX: Tim ze pijes mleko a jis syry posilas to zvire na smrt jak jako tak, akorat mu mezitim davas jeste extra zneuzivani. Podle mne je mlecnej prumysl daleko horsi nez ten masnej a vzhledem k tomu ze neexistuje ani jeden jedinej duvod proc by clovek mel pit kravske mleko kdyz ma stovky jinych variant, tak sem chel vedet proc to lidi delaj.

Dockal jsem se jenom napadani a toho, ze soya otravuje a otroci lidi zcela ignorujici fakt ze soya se pestuje hlavne kvuli zviratum, ale tak hlavne ze jste si to odsouhlasili.
17. 01. 2020 v 02:15Off-line BussterX  (99/130/150)
No, a taky jezdím autobusem a vlakem... víš kolik zvířat ročně umře na silnicích a na kolejích? ale ty chodíš pěšky, viď, žádný auto... :D tak od zejtra tě nechcu vidět na silnici jinak než pěšky... víš kolik zachráníš nevinných ježků a mloků a mravenců a šneků? hele jak sem řek, ty tady neděláš nic jinýho, než že si dokazuješ jak jsi úžasný... tady ty dobrosery fakt miluju :D
17. 01. 2020 v 02:19Off-line Zoidberg  (29/-/-)
BussterX: Je rozdil srazit psa autem kdyz vbehne pod kola auta protoze to byla nehoda a je rozdil mezi tim kdy vidis psa a zacnes ho autem pronasledovat dokud ho nesrazis a nezabijes.
17. 01. 2020 v 10:09Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidbergu, ty mas odpoved na vsecho. Je jedno, ze je uplne dementni, ale hlavne je tvoje ... :-)
17. 01. 2020 v 10:59Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Sranda kdyz tu melete uplny k***tiny, ktery nedavaj vubec zadnej smysl o zabach, pak o tom jak vegani nici lidi diky soye pricemz snad kazdej vi ze soya se dava zviratum ale pro dementy kazdej dement.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 01. 2020 v 13:13Off-line vasek698  (21/188/70)
Teď se zkus nad svým šílením pozastavit a vem v potaz tohle. Já mám maso rád a jíst ho budu. Tobě vadí a nejíš ho. Stejně jako svým nenakupováním heroinu vlastně svým malým dílem omezuju trh s ním, protože nabídka-poptávka, zkus stejně tiše i ty ovlivňovat trh s masem a neser se do ostatních. :)
17. 01. 2020 v 14:28Off-line Jimbo1998  (21/188/72)
Jiřimu Makovi zas drbe?
17. 01. 2020 v 14:43Off-line Matthewko  (23/182/85)
Zoidberg: Ja som ti nenadával, tak skús prosím nenadávať ani ty mne. Zvieratá sú potrava, vždy to tak bolo od počiatkov existencie človeka, nejde o bytosti porovnateľné s človekom. Skús sa zamyslieť sám nad sebov, myslíš si, že preto, že si vegán si lepší človek, myslím, že nie.... nechal si sa len zmanipulovať tými, čo ťa chcú ochudobniť vo svoj prospech
17. 01. 2020 v 15:58Off-line BussterX  (99/130/150)
To se mi na jiřího maka moc nezdá.... za sebe tipuju jana cempera... taky tu kdysi měl profil a vytratil se...
17. 01. 2020 v 20:48Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Matthewko: Nechal sem se zmanipulovat abych nedelal tohle zviratum?

aha, aha, aha... a uz ses dovzdelal jak to s tou sojou?

Tak hlavne ze ty se povazujes za nejakyho nadrazenyho cloveka pro nehoz tu jsou zvirta jenom k uspokojovani jeho potreb
17. 01. 2020 v 21:15Off-line akri  (54/177/71)
Člověk je všežravec a tak je to v pořádku. Ať si každý jí a pije to, co mu chutná............. tedy i když nepochopím jak někomu můžou chutnat mořské potvory nebo býčí kulky.

Zrovna si jdu teď udělat k filmu Složka 64 čabajkové jednohubky, které budu zapíjet šampusem. A zítra si udělám chutné roštěnky.
17. 01. 2020 v 22:13Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Asi proto to priroda odmenuje rakovinou, aby ses pak nedivil :)
17. 01. 2020 v 23:35Off-line Frederic  (23/178/65)
Není lepšího jídla na světě, jak dobře uleželý pořádný kus rib eye steaku, pěkně propečený na medium rare! a jako předkrm carpaccio ze svíčkové s hromadou parmezánu. (vše made in mladý býček, děkuji mu a parmezán z mléka od kravičky, děkuji i jí) xddd
18. 01. 2020 v 00:31Off-line Riku  (59/176/110)
Lituji lidi,kteří nikdy neochutnají čerstvý křupavý chleba s máslem.
18. 01. 2020 v 01:53Off-line kloudik  (34/182/80)
Zolberku ty kriple rakovina je z těch tvých náhražek tak už přestaň mlet sračky.
18. 01. 2020 v 02:18Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg (29/-/-) NOVÉ
Sranda kdyz tu melete uplny k***tiny ...
----------------
no my si nezacali ... :-)
18. 01. 2020 v 04:53Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Kloudik: Jiste :D :D Z umele slechtenyho masa krmenyho nejruznejsima nejlevnesima srackama ktera obcas rozpouta nejakou epidii (treba nemoc silenejch krav, ze?) budes zit nejmene az do smrti :D

Nevim, ze mam zapotrebi se hadat s takovejma i***tama. Jenom pro zajimost, nedavno na idnesu byl rozhovor s holkou ktera umirala na rakovinu a v nemocnici ji zabijeli nejakou drastickou chemoterapii s tim ze ji nedavali moc casu. Pak odjela na NZ a vylecila se tam buckem, hele :D
18. 01. 2020 v 06:54Off-line akri  (54/177/71)
Vegetariáni žijí nezdravě: Mají více psychických poruch a častěji rakovinu. https://www.stoplusjednicka.cz/…dravotnictvi

Jasno jednou provždy – je vegetariánství zdravé?
https://zoommagazin.iprima.cz/…nstvi-zdrave
18. 01. 2020 v 07:05Off-line akri  (54/177/71)
A ještě jeden postřeh, který se týká celozrných výrobků (i když je to takové nechutné).

Celozrnné pečivo si často nekupuju, protože mi nechutná, ale občas si koupím nějaké, které je posypané různými semínky. No, a před asi čtrnácti dny jsem si koupil pečivo, které mělo na sobě lněné semínka. Od té doby jsem jedl jenom pečivo bílé, nesypané, necelozrnné. A včera (po cca těch čtrnácti dnech) jsem po vysr... našel lněné semínko na papíře. Podotýkám, že jsem za tu dobu byl na záchodě každý den.

Co z toho plyne? Že se to drží dlouho ve střevech, tím pádem to tam tak dlouho kvasí a překáží. Takže jak to celozrnné pečivo může být zdravé?

A po kolonoskopii, kterou jsem absolvoval minulý rok vím, že i rýže, která je vlastně dietní, se v člověku drží dost dlouho.
18. 01. 2020 v 07:18Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: Jiste, jist ovoce a zeleninu je nezdrave, zatimco cpat se modifikovanym masem plnym hormonu, streoidu, GMO navic smichane s dalsima chemickejma srackama je uplne to nejlepsi.

Skoro stejne tak dobry jako si dat poradne tucnej syr ve kterym vubec neni Casein a casomorphins kterej vubec nezpusobuje zavislost a nic takovyho jako Cheese forum 2005 kde americka vlada vytvorila s korporacema plan jak zvysit konzumaci syru taky neexistuje a ty castky taky nesouhlasi.

Nevim proc mam potrebu se bavit se stadem volu o patku kdyz jdou ve stredu na porazku.
18. 01. 2020 v 07:24Off-line akri  (54/177/71)
Ale já nemám nic proti ovoci a zelenině. Klidně si dám kopec ovocného salátu, pěkně oslazeného medem nebo cukrem (a to hodně). Také bych oběd, ke kterému se hodí zeleninový salát bez toho salátu (nebo kompotu) s chutí nejedl. Jsem prostě všežravec.

Já zase nevím proč má někdo potřebu nutit někomu vegetariánství. Prostě si žer co chceš a na co máš chuť, na to máš právo a neupírej to právo ostatním.

Navíc je známé, že rostliny jsou taky živé, a že je taky bolí když je utrhneš, utneš nebo uřežeš. Určítě je bolí i to, že po nich jdeš. Takže nežer maso když je ti líto zvířat a nežer ani rostliny. A nejlíp - choď jenom po betonu :))

A asi pro tebe jakožto velmi soucitného člověka bude nejlepší co nejdříve chcípnout.............. hladem :)))) Aby netrpěla ani zvířata ani rostlinky.
18. 01. 2020 v 07:46Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: Pane boze... Jako kdyz se podivam na mistni osazenstvo ktery nema mozek ale jenom diru na pera, tak se nedivim ze svet je v takovych srackach v jakych je.

Kazdej kdo se dostal aspon do 6 tridy zakladni skoly vi, ze rostliny nemaji mozek ani centralni nervovy system, takze narozdil od zvirat nemohou myslet ani neciti bolest, protoze nemaji moznost pred pripadnou bolesti utect, takze pro rostliny by to byla nekonecna agonie bolesti, coz ovicidne neni tvuj pripad.
18. 01. 2020 v 07:53Off-line akri  (54/177/71)
Zoidbergu, ty jsi prostě chytřejší než všichni vědci na světě. Snad i chytřejší než byl Einstein. Je na tobě vidět, že narozdíl od nás máš víc než těch 6 tříd ZŠ.

O čem přemýšlí rostliny? Podle biologa jsou inteligentní a dokážou i komunikovat. https://www.national-geographic.cz/…nikovat.html
18. 01. 2020 v 07:56Off-line akri  (54/177/71)
A opravdu - žer si co chceš a nech na druhých aby si žrali taky co chtějí. Ty máš nás za hlupáky, my máme tebe za hlupáka. Musíš se s tím smířit, nic jiného ti nezbývá :p
18. 01. 2020 v 08:02Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Do plants feel pain? Short answer: no. Plants have no brain or central nervous system, which means they can't feel anything.
https://mercyforanimals.org/…u-say-plants

A kdyby to byla pravda co rikas, tak ty zvirata zerou co, predtim nez je zabijes a sezeres je ty? Vzduch, prach? Co kdyz prach taky citi bolest? Navic zvirata toho musi sezrat mnohem mnohem vic abys z nich mel 1Kg masa.
18. 01. 2020 v 08:25Off-line akri  (54/177/71)
A co ty bys udělal s těma zvířatama, které se teď chovají na maso nebo na mléko? To bys je jako pustil do přírody ať se o sebe postarají? Vždyť to by jistě způsobilo nějakou živočišnou kalamitu. Tak bys je musel stejně vybít. Když vypustíš všechna hospodářská zvířata volně do přírody, tak budou stejně umírat, přemnožovat se, tím pádem se přemnoží jejich predátoři, takže stejně je lidi budou muset střílet. A co pak s něma? Zase by musela ta zvířata jít na maso nebo do kafilérie.

A stejně lidi maso jíst nepřestanou, tak nechápu, co vlastně řešíš. Jak ti říkám - žer maso nebo nežer, je to tvoje věc a nenuť do toho druhé.

Jestli ti opravdu záleží na zvířatech, tak udělej něco, co pomůže lvům, tygrům a jiným ohroženým druhům. A masožravce nech v klidu žít.
18. 01. 2020 v 08:27Off-line akri  (54/177/71)
A pokud v tomto směru (vegetarián kontra masožravec) je někdo hloupý, tak jsi to jedině ty, i když máš víc než jenom šest tříd. Je vidět, že ty sám máš místo mozku jenom tu díru na p**o.
18. 01. 2020 v 08:39Off-line Frederic  (23/178/65)
Vy se tu s zoidbergem z futurami hádáte jak diví, přičemž on tu má zcela prázdný profil trolla. Škoda energie na něj.
18. 01. 2020 v 08:43Off-line akri  (54/177/71)
Za každým prázdným profilem trolla je živý člověk a každá hádka může být výměnou názorů. Ukončí se to tím, že jednoho z účastníků to přestane bavit, což ale neznamená, že tomu druhému dává za pravdu nebo že už nemá co říct.
18. 01. 2020 v 08:50Off-line Frederic  (23/178/65)
Akri: prázdný profil napovídá spíš tomu, jaké pohnutky ho vedou (zrovna tady) s tím otravovat. výměna názorů s trollem? xxddd
18. 01. 2020 v 08:51Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Frederic: Lepsi troll nez ignoratni trotl.
18. 01. 2020 v 14:47Off-line Zoidberg  (29/-/-)

Ale pochopitelne me mistni skvadra vi vsechno lepe :D
18. 01. 2020 v 16:42Off-line i8051  (48/184/97)
Nene, nejlepe vsechno vi samozrejme Zoidberg. Take proto nam sem porad hazi temata, ktera ma samozrejme dobre zvladnuta a vypada pak radobydokonale. Co na tom, ze s nim nikdo nesouhlasi, hlavne ze si dela dobre :-)
18. 01. 2020 v 20:49Off-line BussterX  (99/130/150)
Checht... včera jsem našel vzkaz na kusu papíru, který jsem kdysi psal kolegům když tu měli žranici a všude se válely talíře s kusama masa a kostí a pak jsem si ho schoval:

mrtvolný puch
kazí tu vzduch
spapejte tu mrtvolu
ať už zmizí ze stolu
18. 01. 2020 v 20:56Off-line BussterX  (99/130/150)
15. 01. 2020 v 13:48On-line Acarum (24/170/60)
........Ale považovat se za vrchol potravniho řetězce, když si jdete nakoupit úhledný balíček s masem je taky úsměvné. Jestli se tímhle považujete za vrcholové predátory jste k smíchu :D :D :D :D
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím

xxx

akarume, člověk ale vrcholový predátor jako druh opravdu JE... dokázali jsme sežrat mamuta aji šavlozubýho tigra přestože jsme neměli větší zuby ani drápy ani sílu než oni... inteligence je totiž nejstrašnější zbraň :)
18. 01. 2020 v 21:16Off-line BussterX  (99/130/150)
Toto je zajímavé:
"Podle kanadského biologa Chrise Darimonta z University of Victoria a jeho kolegů si člověk Homo sapiens zaslouží označení „superpredátor“. Argumenty předkládají Darimont a spol. ve studii publikované v předním vědeckém časopise Science."

https://echo24.cz/…ilnejsi-kusy
18. 01. 2020 v 22:20Off-line Riku  (59/176/110)
Rád si dám rohlik s máslem a medem,k tomu kakao. Vůbec mě nevadí,že zneužívám naše včeličky a kravičky.
19. 01. 2020 v 05:09Off-line BussterX  (99/130/150)
Hm...všichni co sme tady máme mobily a počítače, takže defakto využíváme práci černošských děcek z konga a zbytku afriky... páč bez coltanu bysme neměli elektroniku a coltan těží děcka v africe... jako já s tim problém nemám, páč dítě který pracuje - nezlobí... 8) lepší když makaj v dole než aby měli v ruce kalašnikova jako dětští vojáci... ale zdá se mi srandovní, že se tu týpek čílí nad pitím mlíka z krávy a neřeší třeba dětskou práci 8) možná by mohl začít tím, že zahodí mobil a počítač... :D
19. 01. 2020 v 06:13Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Ja mam starej stolni pocitac z druhy ruky, stejne jako mobil, nevim o tom ze bych si nekdy koupil novej mobil, ale tak ignorance is strength, right? A ted bacha aby si nezasekl procesor, ale stejnym zpusobem jakym se spolecnosti snazi vmanipulovat lidem ze potrebuji kupovat jejich bezcennej predrazenej odpad i za pomoci lobbingu a uplatku, tak stejnym zpusobem se ti snazi vmanipulovat ze musis konzumovat maso a pit mleko.

Kdyby ses o to problematiku alespon malinko zajimal, tak by sis jiste narazil na neco jako treba cheese forum 2005, government cheese program anebo american cheese mountain kde amerika doslovne v horach skladuje tisice tun syra, taky bys vedel ze americka vlada vyplaci dotace americkym fastfoodovym retezcum dotace za prodej vyrobku ktere obsahuji syr a to vsechno na zaklade lobbingu dairy industry ktery mel velky boom pred WWI a po te se odmitnul vzdat svych pohadkovych prijmu a to navzdory ze existujici tisice studii o tom ze syr je vysoce navykovej protoze obsahuje casein a casomorphins a koreluje s rostouci obezitou a civilizacnima nemocema.

Breaking News: Korporacim jde jenom o prachy a prosazuji svoje zajmy pomoci lobbingu a uplatku bez ohledu na to jestli budou vykoristovat maly deti, znasilnovat zvirata, zpusobovat boom civilizacnich nemoci anebo posilat na smrt billiony zvirat a bude to tak fungovat dokud si dostatecne pocet i***tu bude namlouvat jaci to jsou ultimatni predatori na vrcholu potravniho retezce, pricemz jsou posrani i z pavouku.

Ono to s tim masem a mlekem je podobne jako s kourenim, ze? Jeste nedavno bylo v pohode si zapalit v i nemocnici v posteli.
19. 01. 2020 v 07:28Off-line kloudik  (34/182/80)
Ty blbečku nám nikdo nevnucuje že to maso žrát musíme, my ho prostě žrát chceme a jedno pochybný video nás ke změně názoru fakt neprivede. Měl bys vyhledat odbornou pomoc třeba este není pozdě :) a tobě na truc sem si včera koupil velký uzený koleno a už ho celý sežral. Za to, že kvůli tomu popravili celý prase fakt nemožu vždyť stačilo jen uřezat nožku :)
19. 01. 2020 v 07:51Off-line BussterX  (99/130/150)
Lol... to je přesně to o čem mluvím - medvědí služba... začínám mít dojem, že ten pošuk zoidberg je ve skutečnosti majitel vepřína nebo řezník, a tady tím trollením si chce zvýšit poptávku po mase a odbyt :D
19. 01. 2020 v 10:38Off-line Zoidberg  (29/-/-)
19. 01. 2020 v 11:38Off-line BussterX  (99/130/150)
Tak tímto skvělým argumentem jsi získal další stovky ne-li tisíce nových vegetariánů co od teďka nežerou maso :D
19. 01. 2020 v 11:47Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Mne staci to, ze inteligentni typu kloudik se dou strelit do vlastniho kolene a mysli si jak mi to nandali :)
19. 01. 2020 v 12:10Off-line akri  (54/177/71)
Když mně i***t řekne, že jsem k****n, tak mně vlastně zalichotí, protože mě považuje za stejně inteligentního jako je on sám.
19. 01. 2020 v 12:22Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: A rika ti to hodne lidi, co?

Jinak to ze ti lidi rikaji ze ses k****n si vysvetlujes tim, ze ti vlastne lichoti protoze ti rikaji ze si stejne inteligentni jako oni?

Tak to jo...
19. 01. 2020 v 12:29Off-line akri  (54/177/71)
Ježíšikriste, ty jsi tak chytrý a pokládaš takové inteligentní otázky až z toho člověk zůstává stát v úžasu.

Jen by mě zajímalo jestli si opravdu myslíš, že těmi svými bláboly někoho přesvědčíš aby přestal jíst živočišné produkty nebo si jenom léčíš nějaký ze svých velkých mindráků, kterých, jak je vidět, máš jistě mnoho.
19. 01. 2020 v 12:50Off-line akri  (54/177/71)
Zoidbergu, ty jsi nám sem dal takovou nálož své prudké inteligence, že je to pro nás velká čest potkat tak moudrého člověka. Ty musíš být ozdobou každé společnosti, ve které se setkají odborníci na výživu.
19. 01. 2020 v 13:02Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Chytremu napovez, hloupeho kopni :)
19. 01. 2020 v 13:07Off-line rosju  (47/170/72)
Zoidbergu-proc se jen ztrapnujes?
19. 01. 2020 v 13:07Off-line akri  (54/177/71)
Tak to je mi tě opravdu líto, vždyť musíš být jedna velká modřina. Nejsi náhodou nějak někým týraný? A jestli jo, tak bys to měl řešit, dřív než bude pozdě. Protože my umřeme na rakovinu z masa a ty na následky zranění.
19. 01. 2020 v 13:17Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg (29/-/-) NOVÉ
Chytremu napovez, hloupeho kopni :)
----------------
to bysme te museli ukopat k smrti ... :-)
19. 01. 2020 v 13:17Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: A sverim se do tve buckove pece :D
19. 01. 2020 v 13:18Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Presne tak, protoze mainstreamovej dav v kazde spolecnosti predstavuje vykvet inteligence :D

100 kg prase s rakovinou na krku prece budu neco vedet o zdrave vyzive, na druhou stranu ti aspon nekdo vysetruje prostatu a tlusty strevo protoze mas vysokou pravdepodobnost rakoviny tlustyho streva a je to nejblize k sexualni aktivite kam se muzes dostat, ze? :D
19. 01. 2020 v 13:19Off-line rosju  (47/170/72)
Já respektuji vegetariány a totéž očekávám i od nich, je to každého věc
19. 01. 2020 v 13:22Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Rosju: Zvirata taky respektuji lidi ale ty nerespektujes je, tak nevim co si stezujes.
19. 01. 2020 v 13:26Off-line rosju  (47/170/72)
Zoidberg-ja si nestezuji, jen tvé příspěvky svědčí o tom, že se máš jak prase v žite a vymyslis pseudoproblemy
19. 01. 2020 v 13:35Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidbergu, zlaticko nase vsevedouci. Uklidnim tvoji starost o me, ale co jsem byl ve 47 na generalce u doktora, tak mam vsechno v norme a telicko funguje jak dvacetiletymu klouckovi. Mozna taky proto, ze zeru maso. Aspon nemam depky, mindracky a nejsem nasranej na celej svet, jako ty, kterej si to leci zakladanim temat o osvete ve zrani kytek :-)
19. 01. 2020 v 13:35Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Rosju: Jasne no :D Nejaky trilliony mrtvejch zvirat rocne, fekalii, nedostatek vody, kontaminace vody, decimovani pralesu a produkce milionu tun odpadku, to jsou pseudoproblemy.

Pojdme se bavit o necem co skutecne trapi tohle planetu, a sice, jak presvedcit heteraky abychom si s nima mohli z*****t
19. 01. 2020 v 13:37Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg (29/-/-) - Jasne no :D Nejaky trilliony mrtvejch zvirat rocne.
----------------
Tvl to pocitas i pobity mouchy a filcky, ne? Protoze ten tvuj trilion (10e+18) velkejch zvirat ani neexistuje. To by na jednoho cloveka vysla asi pulmiliarda kravicek a prasatek rocne, to bych fakt nesezral. Tvl dej si kus flakoty, zacina ti stagnovat mozek z nedostatku zivin :-)
19. 01. 2020 v 13:42Off-line rosju  (47/170/72)
Zoidbergu-pokud dokážeš na naší planetě (nejen v ČR) zastavit decimovani pralesů, plýtvání pitnou vodou a vybíjení ohrožených druhů zvířat, navrhnu tě na Nobelovu cenu a sežeru svůj klobouk, ale pouhé kritizovani masozravcu tomu moc nepomůže :)
19. 01. 2020 v 13:42Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: :D :D Twl, typek co vypada o 10 let starsi s metrakem co si vsude vozi p***l protoze neujde pesky ani par metru a vyjit do tretiho patra je pro nej horor, s rakovinou v rodine mi bude vypravet o tom jak je zdravej protoze zere maso a jak je na tom jako 20ti letej mladik :D
19. 01. 2020 v 13:43Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Rosju: Jiste, proto radsi nebude delat nic, protoze jsme ti ultra predatori, ze? :D
19. 01. 2020 v 13:46Off-line rosju  (47/170/72)
Zoidbergu - člověk je vsezravec,.ma na to uzpůsobeny chrup i trávicí ústrojí, příroda není BLBA!!!
19. 01. 2020 v 13:49Off-line akri  (54/177/71)
K velké radosti militantních zastánců vegetariánské a veganské stravy (a samozřejmě k velké radosti mých chuťových buněk) jsem si právě udělal velký řízek. A až ho zblajznu tak půjdu vyhodit pár PET lahví a nesvítící zářivku do kontejneru se směsným odpadem. To zase k velké radosti malé Gretky, i když ona se o tom, bohužel, nedozví. Bylo by hezké ji vidět vřískat až by jí málem prdla její pubertální cévka :)))
19. 01. 2020 v 13:53Off-line rosju  (47/170/72)
Akri - jestli nebudeš třídit, dostaneš velké bezvýznamné minus :)
19. 01. 2020 v 13:53Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Rosju: Ty mas ten 'mozek' uz dobrej vyjebanej, co? :D Priroda jiste chtela aby clovek geneticky modifikoval zvirata natolik, ze se sami uz nedokazi fyzicky rozmnozovat, cpal do nich GMO zradlo protoze v silach prirody neni uzivit takovy pocet zvirat a umele oplodnoval kravy a odebiral jim telata hned pote co se narodi, protoze mleko je pro cloveka a ne pro telata.. To ses vazne takovy hovado, nebo to jenom delas?
19. 01. 2020 v 13:53Off-line akri  (54/177/71)
Rosju (47/170/72)
Akri - jestli nebudeš třídit, dostaneš velké bezvýznamné minus :)

Ha, ha, ha..... to za to pohodlí stojí.
19. 01. 2020 v 14:00Off-line rosju  (47/170/72)
Milý kultivovaný zoidbergu-asi pět minut jsem přemýšlel, že bych se stal vegetarianem, naštěstí tvé příspěvky, vyznačující se totální ztrátou sebekritickeho myšlení, mě od toho úplně odradily. Díky velký Guru.!! :D
19. 01. 2020 v 14:04Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Rosju: To vis, ze jo... a pak pribehlo 50 heteraku a zacalo te prosit jestli s nima nechces mit sex, ze?
19. 01. 2020 v 14:06Off-line rosju  (47/170/72)
Ne, to opravdu nechci, zoidbergu :)
19. 01. 2020 v 14:13Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: A nechces ted tvrdit, ze rakovinu v rodine nemas, ze ne? :D
19. 01. 2020 v 14:28Off-line RNK  (17/183/85)
Zoidberg co ty si za k****na. Tele na svůj vývoj potřebuje 500-600 litrů mleka. A kvalitní Holštýnka ti dá za rok klidně i 6000 až 10 000 tisíc litrů mléka. Takže to že těle nedostane mléko je hovadina. Mimo to první předkládané krmivo není mléko ale mlezivo, které se předkládá každému teleti na jakékoliv farme. A ano krávě v dnešní době bude vadit když ji nikdo nepodoji, přečti si něco o mastitidach. Co se toho znásilňování týče nemá cenu se vyjadřovat, když nejsi z oboru. Kastrace býků je prováděna pod lokální anestezii a tomu býkovi to je jedno jestli je má nebo ne. Nepřemýšli nad tím jako clovek.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 01. 2020 v 14:35Off-line rosju  (47/170/72)
RNK-to ale zoidberg neví, on jen vytrhava věci z kontextu
19. 01. 2020 v 14:42Off-line Zoidberg  (29/-/-)
RNK: Co ty to ses za k***ta? Krava je savec, to znamena ze bude produkovat mleko jenom pro SVOJE tele, stejne jako clovek produkuje mleko pro SVOJE dite. Tzn. ze krava bude opakovane nasilne oplodnovana proti sve vuli, tim ze ji zavrou do klece, strci ji pazi do zadku a umele ji vstriknou semeno do vaginy.

O zbytku se nema cenu vyjadrovat protoze meles uplny p*****ny a nevis o tom vubec nic. Co takovy odrazavani rohu kravam, ty rohy taky nepotrebujou a urcite je to taky vubec neboli, ne? Nebo takovy cejhovani, propichovani usi atd.

Ty nepremyslis ocividne vubec, natoz jako clovek.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 01. 2020 v 15:12Off-line RNK  (17/183/85)
Co to meleš, vysvětlil jsem ti že produkce mléka u dnešní vyskoprodukcich dojnic daleko převyšuje potřeby telete. A umělé oplodnění se provádí proto aby se minimalizovalo nebezpečí zranění jak u býka tak u krávy. Odrohovani a umisťování identifikační značky je téměř bezbolestne protože se opět používá lokální anestezii a u mláďat elektrokauter. Opět je zde důvod aby se zvířata v době říje vzájemně nenapadala, a nebo aby se omylem nezraňovala .Cejchování se na velko i malokapacitních farmách už téměř neprovadi..
Doufám že jsi vegan ;-)
19. 01. 2020 v 15:30Off-line Zoidberg  (29/-/-)
RNK: V podstate jsou ty farmari uplni spasitele, ze? :D Vsechno se dela pro dobro tech kravicek ktery nam sem pan buh poslal abychom je mohli dojit az do vysileni a pak kdyz z nich prestane tect dostatek penez, tak je ve 4 letech posleme pro jejich dobro na jatka, prestoze krava se dozije normalne 20.

Nic ty kravy neboli, netrapi, telata se jim neberou, neizolujou se, kravy za nim zoufale nebehaji a nebreci, protoze nic takovyho jako pouto mezi matkou a jejim mladetem neexistuje, v mleku je casein a casomorphins je vlastne taky uplna nahoda ktera se vubec nevyuziva k zavislosti, neco takovyho jako cheese forum 2005 taky neexistuje a ty castky taky nesouhlasi.

Vsechno se dela v lokalnich anestezich a kazdej farmar chodi vecer drbat svoje kravicky pred spanim za ousko :)

To, ze zadnej jinej savec v dospelosti mleko nepije a jineho druhu uz vubec ne, to jsou jenom detaily :D
19. 01. 2020 v 15:40Off-line RNK  (17/183/85)
Zoidberg samozřejmě že se to dělá kvůli lidem, ale tam kde je poptávka je i nabídka. Ptal jsem se ty si vegan? ;-) nechodí je drbat. Od toho mají drbadla.
19. 01. 2020 v 15:50Off-line i8051  (48/184/97)
Tak jsem zjistili, ze lidi jsou pro Zoidberga vzdy d***love, k***ti a hovada, viz maly vycet invektiv:

- Ty mas toho k***ta v hlave misto mozku, co?
- Tady je hodne velka skupina d***lu
- Gratuluju, nic tak d***lniho uz sem dlouho necetl
- Sranda kdyz tu melete uplny k***tiny
- Nevim, ze mam zapotrebi se hadat s takovejma i***tama (*)
- Nevim proc mam potrebu se bavit se stadem volu
- Boze vy jste fakt neuveritelna banda k****nu
- To ses vazne takovy hovado, nebo to jenom delas?
- Co ty to ses za k***ta?

(*) no zapotrebi to samozrejme nemas, nam to nevadi, ale ty jsi na tom hadani zavislej a vo106 zakladas temata a v nich si neco kompenzujes :-)

Takze lidi mas na salamu, jsou to k***ti a d***love, ale kravicka mlickodavaci te desne irituje, co? Tvl ty jsi opravdu pripad pro odbornika :-)

Btw zkus si taky trosku ujasnit ty pocty. Lita ti to asi o 9 radu sem tam :-)
- triliony zvirat je zabijeno
- 150 bilionu zvirat je posilano na smrt
- miliony zvirat jsou zabijeny
- na YT jsou miliony video se zabiejnim zvirat? Jo? Ukaz aspon 100 :-)

Btw Jirko Maku/Zoidberku/Simsalabime/Poste/SMC a hafo dalsich nicku, nez sis promazal profil a odstranil videa z YT, tak jsi byl slusna kulicka, malej, permanentne nasranej a kolem 95 kg .. tak ze ti tak vadi mojich 98? :-)
19. 01. 2020 v 15:51Off-line kloudik  (34/182/80)
Zoldbergu mohl bys nám prosím říct i něco jinyho než řekli v tom jednom jediným videu který natočili stejní inteligenti jako ty? Nebo majitele farem sami pozvali reportéry aby světu ukázali jak tam ty zvířata tyraji? Je to jen zinscenovany pro blbečky bez vlastního mozku a jestli tomu věříš tak to svědčí o tvé inteligenci. Netvrdím že je všechno všude v pořádku, jen říkám, že to není všude tak jak to tam ukazují a vlastně to tak není skoro nikde. Tenhle tvůj zdroj informací je jen hromada sestrihanych sraček a je vidět, že ta Mrkvička kterou zeres se ti v palici proměnila v pořádný hovno :)
19. 01. 2020 v 16:00Off-line i8051  (48/184/97)
Klid kloudiku, on to nepochopi, on se mota v kolecku konspiraci a ve vsem ma jasno. Je snadnou cilovkou pro podobny pepiky a mysli si, jak na vsechno prisel :-)
19. 01. 2020 v 16:06Off-line Zoidberg  (29/-/-)
RNK: Nedela se to kvuli lidem, dela se to kvuli prachum. Ses zkratka naivni, ale ja byl v tvym veku na tom podobne, dokonce sem sam byl na farme a v tu dobu mi na tom neprislo nic tak divnyho, protoze to byla mala rodinna farma kde ackoli meli par krav, tak mliko neprodavali.

Jenze my se tu nebavime o malejch farmach, ale bavime se tu o velkych farmach kde jsou zvirata brana jako jednotky za ucelem maximalizace profitu odkud 99% lidi kupuje maso a mleko v supermarketech, protoze to takhle kazdej ultimatni predator dela, ne?

Takze to, ze kravy tam maji drbatka, dela se jim neco pod anestitikama a nebere se jim tele chvili pote co se narodi, je dost naivni predstava.
Pokud se narodi krava, tak je hned izolovana dokud cas ji taky oplodnit a pokud se narodi kluk, tak je rovnez zavren nekam kde se sotva muze hnout a kratce po te skonci na jatkach. A navic pokud by to byla uplne ta nejlepsi farma na svete, tak co jako? To zvire je inteligenti (mnohem inteligentnejis nez mistni arogantni hovada typu rosju. akri, i8051..), maji pocity a navic vuli zit a clovek si mysli ze kdyz nazene billiony krav na jatka, necha je tam trpet, navic je mnohdy jeste muci a uziva si to, ze se z nej stal ultimatnim predatorem. To tezko, ze?

https://www.thetimes.co.uk/…ts-8rkxpmcks

A to je Mark&Spencer jeden z tech fancy supermarketu kde porad prohlasuji jak znaji svoje dodavatele a jak jim zalezi na zviratech.
19. 01. 2020 v 16:06Off-line kloudik  (34/182/80)
Iosmičko já su v klidu spíš je mi ho líto. Víš jak to musí být hrozný všechno vědět? :)
19. 01. 2020 v 16:10Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Kloudik: To jo, ne nadarmo se rika ze d***love maj jednoduchej zivot.. Jste toho nazornou ukazkou.
19. 01. 2020 v 16:12Off-line kloudik  (34/182/80)
Zoldberku ani nevíš co bych dal za tvůj život aby mou jedinou starosti bylo ťápat tady srance jen někde okopirovany protože ve své jednoduchosti nedokážeš nic vymyslet sám :)
19. 01. 2020 v 16:14Off-line Drako  (44/182/80)
Nechápu toho člověka, který nemá ani představu o jídle asi je vegan a nás tu votravuje s nějakým videem,jsem masožravec a vím že ty zvířata vědí co s níma bude,ale což,,,,já od malička jsem na vesnici a porážet zvířata jsem viděl dost.Jsi u mně jen rozmazlenec,který neví co chce
19. 01. 2020 v 16:15Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: 3 triliony ryb, 150 billionu krav, ovci, slepic... ano, miliony zvirat je zabijeno kazdou hodinu... takovej inteligent jako ty by na to jiste prisel, pripadne by si nasel svoje vlastni fakta, ale to by nesmelo bejt takovy liny tlusty vyzrany prase :P
19. 01. 2020 v 16:17Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Drako: Jj, krava kdyz se narodi tak si rekne 'jupi, sem krava a uz se nemuzu dockat az mne seberou od matky, za pul roku do mne nekdo strci ruku aby mne olodnil a pak dojil dokud mne neposle na jatka' ale hlavne ze sem poslouzila vyzranejm prasatum typu i8051 :D
19. 01. 2020 v 16:22Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Ultimatni predator i8051 kterej je na hranici infartku pri sviznejsi chuzi :D
19. 01. 2020 v 16:23Off-line kloudik  (34/182/80)
Zoldberk je jak zaseknutej gramofon :) hele já taky musím makat pro stát a pro socky dokud možu a až mi dojdou síly, nedostanu ani důchod a někde potichu chcipnu tak jekej je v tom rozdíl? Mimochodem až pojdu tak mě taky něco sežere :)
19. 01. 2020 v 16:25Off-line kloudik  (34/182/80)
Zoldberku mozu tě ujistit, že iosmicka je vitální dost aspoň Teda do hospody přiběhne s lehkostí laněčky a já mám taky metabolismus 16 letyho děcka takže my masožravci si na nic nestezujem :)
19. 01. 2020 v 16:26Off-line Drako  (44/182/80)
Zoidberg jseš vyplatanec,už nás tu nevotravůj,ju
19. 01. 2020 v 16:33Off-line rosju  (47/170/72)
Souhlasím s Ickem, že tento člověk - zoidberg se sem chodí jen hádat a nějaká zvířata jsou mu ukradená, je schopen založil mnoho témat jen z důvodu své vrozené hasterivosti :)
19. 01. 2020 v 16:39Off-line akri  (54/177/71)
Tak je fakt, že těch krav, telat, vepřů, slepic, kuřat, králíků a dalších užitkových zvířat je mi líto daleko víc než nějakých malých (nebo i velkých) černochů. Ale, bohužel, černoši se nežerou, a myslím si, že by ani moc k jídlu nebyli. Čistě teoreticky by zase jejich zařazení na jídelníček nebylo špatné řešení pro krizi v Africe..... maso stejně dovážíme.

No, ale asi bych se z nich stejně poblil, protože by to bylo jako žrát hmyz. Prostě není nad dobře udělaný tradiční pokrm z masa.
19. 01. 2020 v 16:44Off-line rosju  (47/170/72)
Akri - už jsem si myslel, že tě trefil šlak, když se tvoje maličkost neracila připojit k debatě :D
19. 01. 2020 v 16:48Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Jedinej clovek kterej tu prokazal nejaky znamky inteligence je Acarum, co se tyka zbytku, tak sem premyslel ze bych zavolal do redakce Guinnessovy knihy rekordu, protoze takova koncentrace d***lity na jednom miste musi bejt celkem unikat.
19. 01. 2020 v 16:52Off-line rosju  (47/170/72)
Zoidbergu - stojí ti ještě ten tvůj kašpárek??
19. 01. 2020 v 16:56Off-line Jimbo1998  (21/188/72)
I8051 (48/184/97), kloudik (34/182/80), sa veľmi čudujem, že vy, ktorí patrite k normálnym chlapom na tejto zoznamke, sa znížite k tomu, že venujete tomu superi***tovi Zoidbergovi, ktorý má evidentne v tej jeho Makovej gebuli nasraté, toľko komentárov. Vyserte sa naňho, i***ta, to ho bude najviac trápiť.
19. 01. 2020 v 16:59Off-line kloudik  (34/182/80)
Milej Jimbiku přece se tu nebudu nudit :)
19. 01. 2020 v 17:05Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: Jo, ten tvuj komentar vypovida o te tve inteligenci mnohe, skoro bych rekl ze to je za hranout trc, ale neva :)
19. 01. 2020 v 17:33Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg (29/-/-) NOVÉ
.. protoze takova koncentrace d***lity na jednom miste musi bejt celkem unikat.
---------------------
no vsak, zatim tu poctem prispevku vedes ... :-)
19. 01. 2020 v 17:37Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg - 3 triliony ryb, 150 billionu krav, ovci, slepic... ano, miliony zvirat je zabijeno kazdou hodinu...
--------------------
jo ahaaa, tak uz najednou neresime kravy na jatkach .. nesedej nam pocty, tak tam prihodime i par tisic tun ryb ze vsech oceanu a dal? Dame i treba par trilionu planktonu? Nebo svaby a mravence? ...Tvl kdyz ti dojdou argumenty a neco poseres, tak se nesnizuj k tomuhle, to by neudelalo ani decko ze zakladky :-)
19. 01. 2020 v 17:41Off-line rosju  (47/170/72)
Icko - vždyť už ho znáš dlouho :))
19. 01. 2020 v 18:30Off-line akri  (54/177/71)
Hele, ty vegetariánský inteligente, a co říkáš na to když si hmyzožravci hodí na rozpálenou pánev pár hrstí cvrčků nebo jiných malých potvůrek, hezky si je osmahnou a pak je chroupají jako buráky? Taky za ně budeš bojovat?
19. 01. 2020 v 18:33Off-line akri  (54/177/71)
On se tady rozčiluje, že lidi žerou hovězí a sám jistě alespoň párkrát spolkl sperma - kanibal jeden zatracený..... a takový nás bude moralizovat. Svět se vážně v (_!_) obrací!!!
19. 01. 2020 v 18:33Off-line rosju  (47/170/72)
Akri - to jsem se chtěl zeptat taky :)
19. 01. 2020 v 18:40Off-line Drako  (44/182/80)
Kluci už toho chudáčka necháme napokoji,jelikož je blb a blbcem se nedá rozumně mluvit
19. 01. 2020 v 18:49Off-line akri  (54/177/71)
Stejně - když byl náš malý Zoidberg dítě, tak ho jistě matka krmila mléčnými výrobky, kravským mlékem, masem, jistě občas spapal i nějaký ten hamburger. No, nevím, ale já kdybych byl takový aktivista, tak bych z toho měl takové trauma, že bych si snad hodil mašli. Tak co tady ještě dělá? Už měl dávno dělat na lustru houpy houpy houp, moralista.
19. 01. 2020 v 18:54Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: Ty ses teda ultra i***t
19. 01. 2020 v 18:56Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Bejt tebou by mi vetsi starost delala ta rakovina v rodine, ale ty to mas ocividne na haku
19. 01. 2020 v 19:01Off-line i8051  (48/184/97)
Presne tak Zojde, mam to na haku, neresmim coby, kdyby a aby .. ja si zivot uzivam, protoze proto tu jsme. Proc resit neco co mozna nekdy muze bejt, kdyz te zejtra muze prejet tramvaj :-)
19. 01. 2020 v 19:03Off-line akri  (54/177/71)
No, já jsem třeba ultra i***t, ale ty jsi z toho non plus ultra na palici. Ty jsi vážně traumatizovaný z toho, že lidi žerou maso, které jsi kdysi jedl i ty. To bys měl vážně jít k psychiatrovi. To přece nemůžeš psychicky vydržet, to mi neříkej.
19. 01. 2020 v 19:07Off-line akri  (54/177/71)
Jinak - neznamená, že když měl někdo v rodině rakovinu, tak že se v příští generaci musí taky objevit. Klidně to přskočí jednu i dvě generace. Takže, Zoidbergu, možná ta rakovina čeká na tebe, protože pochybuji, že tvůj otec, děda, praděda, prapraděda, matka, babička, prababička, praprababička atd. nejedli maso a nepili mléko. Určitě někteří z nich hulili i cigára. A pochybuju taky o tom, že vůbec nikdo z nich nezemřel na rakovinu, protože rakovina tady byla, je a bude. A má ji občas každý v rodině.
19. 01. 2020 v 19:07Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Se nedivim ze tu vysedavas prakticky non stop, protoze tebe mit za partnera musi bejt vylozene radost. Takovej sobeckej, bezohlednej clovek kteryho nic nezajima, natoz vlastni zdravi, hlavne ze si uzije a po nem potopa :D
19. 01. 2020 v 19:07Off-line akri  (54/177/71)
Rozhodně to neznamená, že když nebudeš jíst maso, tak že zemřeš zdravý.
19. 01. 2020 v 19:09Off-line akri  (54/177/71)
Tak tady se musím Tlustoprda zastat. Jeho životní postoj je naprosto správný, navíc je to jeho život, který si žije jak sám uzná za vhodné a ty by sis z něho mohl vzít i příklad.
19. 01. 2020 v 19:14Off-line rosju  (47/170/72)
Akri máš plusko, malé, nechtěné :DD
19. 01. 2020 v 19:16Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: Jiste, pokud budu mit rakovinu v rodine tak nejlepsi co muzu udelat je, ze priberu metrak, budu se cpat nejruznejsima srackama, minimum pohybu ale na interu budu vypravet jak jsem na tom jak 20ti letej jura :D
19. 01. 2020 v 19:17Off-line i8051  (48/184/97)
No ze me radost nahodou ma, protoze jsem prej dobrej a vykonnej v pelechu, neco umim a nejsem blbej. Jak to mate vy? Co rika tvuj nafukovaci Ken nebo polstar o tobe? :-)
19. 01. 2020 v 19:20Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Uz si nekdy slysel neco o tom 'Zij a nech zit'?
19. 01. 2020 v 19:21Off-line akri  (54/177/71)
A co si myslíš, že ti štíhlí a zdravě žijící nemůžou zemřít na rakovinu? Vem si jenom nedávno zesnulou moderátorku Stanislavu Lekešovou. Ta jistě jedla zdravě, byla štíhlá a v celkem ještě, na dnešní dobu, mladém věku zemřela na rakovinu. A takových lidí je víc, daleko mladších. To si jako myslíš, že když nebudeš jíst maso, že tady budeš do stodevadesáti jako ta nejstarší želva, která se stravovala výhradně rostlinnou stravou?
19. 01. 2020 v 19:22Off-line akri  (54/177/71)
Tak nás, laskavě, nechej žít, hňupe.
19. 01. 2020 v 19:30Off-line Zoidberg  (29/-/-)
A co ty lidi co meli rakovinu, vynechali zivocisnou stravu a rakovinu nemaj, nedavno s jednou z nich byl na idnesu rozhovor?

Problem je, ze ty nenechavas zit a o tom to je...

Ja nemyslim ze clovek je na planete aby se choval jako bezohledny hovado. Myslim ze kazdymu se vsechno vrati, treba skoncis v pristim zivote jako ta krava kterou budou zneuzivat dokud nepadnes a pak skoncis na jatkach.
19. 01. 2020 v 19:32Off-line akri  (54/177/71)
A ty v příštím životě skončíš jako pomstychtivá rakovinová buňka :))
19. 01. 2020 v 19:34Off-line Zoidberg  (29/-/-)
No dej mi vedet za 10 let jakej ses 20ti letej jura :D
19. 01. 2020 v 19:38Off-line Zoidberg  (29/-/-)
No vidis, a Prince Philip se chce vratit jako smrtonosnej virus co vymyti lidstvo... kdyz vidim tady tu d***litu lidi, tak se mu ani nedivim :)
19. 01. 2020 v 19:39Off-line rosju  (47/170/72)
I tu kytku osel sežere :)
19. 01. 2020 v 19:42Off-line akri  (54/177/71)
Tento Zoidberg mi silně připomíná toho blba Akutola, který se tady tak vehementně hádal ohledně Windows 10.
19. 01. 2020 v 19:47Off-line Drako  (44/182/80)
Rakovina je dědičná,tak co tu meleš o živočišných potravinách,hlavně se nažer semeny rostlin,blbe,,,a vlastně nebolí to těm rostlinám když je požíráš
19. 01. 2020 v 19:52Off-line BussterX  (99/130/150)
Před 18 minutamiOn-line Zoidberg (29/-/-) NOVÉ
....Myslim ze kazdymu se vsechno vrati, treba skoncis v pristim zivote jako ta krava kterou budou zneuzivat dokud nepadnes a pak skoncis na jatkach.
Souhlasím • Nesouhlasím - 1 Nahlásit

xxx

zde dechberoucí drastická fotka zneužívané krávy (teda bejka)... jen pro silné žaludky... takové brutální záběry vidím dnes a denně všude kolem sebe zde v orlických horách (teda ne v zimě), měšťáci na to rači neklikejte...

https://www.zijemespolu.cz/…/logo3_0.jpg
19. 01. 2020 v 19:52Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Drako: Ty vole dalsi co nedodelal zakladku. Uz to tu bylo 5x
19. 01. 2020 v 19:55Off-line Drako  (44/182/80)
Buster x ????????????????,přesně tak,,,,pochopí jen ty kteří to znají
19. 01. 2020 v 19:55Off-line Zoidberg  (29/-/-)
BussterX: A tady je neco ze skutecneho zivota a ne ze sveta pohadek.
https://www.fwi.co.uk/…ng-dairy-cow
19. 01. 2020 v 19:56Off-line rosju  (47/170/72)
Zoidbergu - neodpověděl jsi, jak to máš se svým sexuálním životem???????????
19. 01. 2020 v 19:57Off-line Drako  (44/182/80)
Nejsem vůl,k****ne,to jsi asi Ty jelikož vůl je vykastrovanej bejk,blbe
19. 01. 2020 v 19:58Off-line akri  (54/177/71)
Jo, takových kráv je i u nás v kraji spousta, na těch pastvinách žerou, serou, šukají, rodí telata, a to po celý rok, v létě, v zimě, zcela na volno. Hlavně když mají dostatečný přísun vody a v létě se můžou schovat do stínu. Jsou to opravdu "zneužívané" krávy.
19. 01. 2020 v 19:59Off-line akri  (54/177/71)
Mě by spíš než jeho š**ání zajímalo to, na co jsem se ptal výše.

Tady: A co ty bys udělal s těma zvířatama, které se teď chovají na maso nebo na mléko? To bys je jako pustil do přírody ať se o sebe postarají? Vždyť to by jistě způsobilo nějakou živočišnou kalamitu. Tak bys je musel stejně vybít. Když vypustíš všechna hospodářská zvířata volně do přírody, tak budou stejně umírat, přemnožovat se, tím pádem se přemnoží jejich predátoři, takže stejně je lidi budou muset střílet. A co pak s něma? Zase by musela ta zvířata jít na maso nebo do kafilérie.
19. 01. 2020 v 20:01Off-line BussterX  (99/130/150)
Zoidberg, já tu pohádku vidím v letě z vokna ty ušlechtilý rytíři :D já vím že na jatkách je to brutus, ale víš o tom, že už se v EU šíří uspávání krav přímo na pastvě? žádný transporty na jatka... kráva se uspí a poslední co vidí je motýl na jejím čumáku... takový maso neobsahuje žádný adrenalin, který normálně je v každým jiným mase co žerou masožravci... podotýkám znovu, že nejsu masožravec ale vegetarián, ale je mi šumák co má kdo na talíři
19. 01. 2020 v 20:04Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: ... sukaji... je normalni bejt takhle blbej? Takze je nechas si uzivat zivota a pak je zabijes.. Ty musej bejt z toho uplne odvazani, hele...

Drako: Nerekl sem ze ty ses vul, rekl sem ty vole dalsi co nedodelal zakladku, cimz se to potvrzuje.
19. 01. 2020 v 20:07Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: A z jakyho duvodu opakujes tu neuveritelnou k***tinu, kdyz uz sem ti jasne rekl at si zopakujes zaklady ekonomie jako je treba zakon nabidky a poptavky?

S Drako se chytte za ruce a bezte do haje, protoze ta tupost vas spojuje. Ani jeden jste na zakladce nepochopili ani zaklady biologie.
19. 01. 2020 v 20:07Off-line akri  (54/177/71)
A zase neodpověděl na tu zásadní otázku. No, prostě neví a jenom hloupě žvaní.
19. 01. 2020 v 20:07Off-line BussterX  (99/130/150)
Ještě něco k tomu zabíjení zvířat - zoidberg se čílí, že je dobytek zabíjen... otázka: v přírodě by krávy a ovce hrály karty se šelmama a chodily spolu na kafe asi? :D : https://zpravy.aktualne.cz/…02590604f2e/
19. 01. 2020 v 20:10Off-line akri  (54/177/71)
Vlci by se přemnožili a sežrali by Zoidberga jenom co by vkročil do lesa. Samozřejmě by žádného přemnoženého vlka nenechal zastřelit.
19. 01. 2020 v 20:10Off-line Zoidberg  (29/-/-)
BussterX: Jop, pri 150 billionech poprav rocne to je fakt hodne realny :) Porad nic nemeni na tom, ze ze kravam strkas pazi do p***le abys ji oplodnil a pak ji seberes mlade a dojis ji dokud nepadne vycerpanim.
19. 01. 2020 v 20:10Off-line akri  (54/177/71)
A tebe ta představa vzrušuje, viď, ty náš malý úchyláčku. Když o tom pořád meleš.
19. 01. 2020 v 20:12Off-line BussterX  (99/130/150)
Před 51 sek***amiOn-line Zoidberg (29/-/-)
..... Porad nic nemeni na tom, ze ze kravam strkas pazi do p***le abys ji oplodnil a pak ji seberes mlade a dojis ji dokud nepadne vycerpanim.
Souhlasím • NesouhlasímNahlásit

versus

18. 01. 2020 v 18:47Off-line Zabi (36/183/115)
Každý den musím nosit anální kolík.Přijdu domu a musím donaha a hned mi ta zavadí kolík musím ho tam mít a nikdy 4 hodin.
https://www.nakluky.cz/…nalni-kolik/
19. 01. 2020 v 20:13Off-line Zoidberg  (29/-/-)
BussterX: A z jakyho duvodu se tu opakuje jedno a to stejny porad dokola? Ano, divoke selmy nemaji na vyber, clovek ano a maso k zivotu nepotrebuje a mleko jineho savce uz vubec ne.

akri: Na tu otazku tou tvoji apokalypsou sem ti odpovedel uz 3x.
19. 01. 2020 v 20:15Off-line BussterX  (99/130/150)
Člověk maso, nepotřebuje a já su toho důkazem... ovšem je to MOJE SVOBODNÁ VOLBA... kdyby mě někdo agitoval tak i***tsky jako ty, tak maso nepřestanu žrát nikdy :D
19. 01. 2020 v 20:17Off-line Zoidberg  (29/-/-)
BussterX: Ja tady za nic neagituju. Ja jsem se navic o masu bavit nechtel, bavil sem se o mleku protoze kravsky mleko clovek nepotrebuje vubec, nedockal sem se niceho jinyho krom toho, ze protoze proste proto a nejaky trpeni krav je nam u p***le
19. 01. 2020 v 20:17Off-line kloudik  (34/182/80)
Ano, člověk má na výběr a my si vybrali maso který nezpůsobuje rakovinu, ale maximálně dnu což je nemoc králů. Já si ju vytrlim na starý kolena, ale život si aspoň užiju. Neb kouřit sice nepřestanu, ale chlastat budu furt a co jako? Je to moje rozhodnutí :D
19. 01. 2020 v 20:19Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Kloudik: Tak hlavne ze si ta krava nebo kun, pes, pstros, atd. mohli vybrat... ale ty ses vlastne ten ultra predator kterej si dojede pro maso do supermarketu, ze?
19. 01. 2020 v 20:21Off-line kloudik  (34/182/80)
Ty blbe už nespocetnekrat sem psal, že v obchodech nic nekupuju :)
19. 01. 2020 v 20:27Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Chodis si to maso sam ulovit, ze? Pak si ho sam zpracujes, atd... prece tak to lidi driv delali a proto jime maso, ne?
19. 01. 2020 v 20:39Off-line kloudik  (34/182/80)
Svým způsobem si ho sám ulovim. Prase beru přímo u řezníka kterej je chová a zabijacky se Teda účastním a slipky, králíky, pulky a veškerou podobnou havěť beru od drobných chovatelů. To si většinou sám zabijou, stáhnu, zpracuju takže ano, lovim si ju :D a pokud neznáš jinej zdroj než sou obchodní řetězce, opravdu je mi tě líto hlavně proto že si prostě blb :)
19. 01. 2020 v 20:41Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Kloudik: No vidis to, a ja uz tu asi po 150ty rikam ze se bavime o velkochovu a mleku.
19. 01. 2020 v 20:44Off-line kloudik  (34/182/80)
Zolberku jenže ty nic neříkáš, ty tady prostě bliješ hovna z jednoho videa který je pravdivý asi jako moja chuť jít zítra do práce
19. 01. 2020 v 21:48Off-line akri  (54/177/71)
Zoidbergu, ty jsi mně na to nikde neodpověděl, tak nelži.
19. 01. 2020 v 22:15On-line Artenkotorer  (31/180/88)
Někdy si říkám, že mravenci se mají líp. Nemají dostatečnou inteligenci na to aby se v mraveništi vedly debaty že je neetické chovat mšice na medovici, žrát chovným mšicím mláďata a požírat málo výkoné "dojnice"...
19. 01. 2020 v 22:16Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: Jasne sem ti rekl, ze zadny vypousteni zvirat co by zpusobilo apokalypsu nebude, protoze lidi neprestanou zrat jidlo ze dne na den, ale pokud bude poptavka klesat, tak farmari budou oplodnovat mene a mene zvirat. Zaklady nabidky a poptavky pro zakladni skolu.

Navic zvirata co se dneska chovaji na farmach typu turkey se nedokaze uz ani prirozene rozmnozovat
19. 01. 2020 v 22:18Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg (29/-/-) NOVÉ
Kloudik: No vidis to, a ja uz tu asi po 150ty rikam ze se bavime o velkochovu a mleku
------------------------
a proc teda mi do poctu X trilionu strkas ryby? Ty se chovaj ve velkochovech kvuli mliku na pastve?

Zoidberg (29/-/-) NOVÉ
BussterX: Jop, pri 150 billionech poprav rocne
-------------------------
Mas v tech poctech porad bordel .. je dejme tomu 7 miliard lidi, z toho tak 5 miliard zere maso .. takze chces rici, ze za rok sezeru 150e+12/5e+9 = 30000 krav? No to by me bolelo pak brisko ... Ale chapu, ze to nekde nejak podobne psali, jen jsi to nepochopil a tupe okopiroval, toz tuhle skolackou chybu konspiratori delaji casto, ze se neumi nad informaci zamyslet :-)
19. 01. 2020 v 22:26Off-line Zoidberg  (29/-/-)
19. 01. 2020 v 22:30Off-line akri  (54/177/71)
Ať hledám jak hledám stále nic takového nenacházím.... A nepomohlo ani Ctrl + F.

A ty si jako myslíš, že každý je tak blbý jako jsi ty aby přestal jíst maso?
19. 01. 2020 v 22:38Off-line Riku  (59/176/110)
Sežereme bejčka,sežereme kravičku,sežereme telátko. No prostě zbaštíme celou rodinu.
Že vás to baví.
19. 01. 2020 v 22:39Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Akri: No nastesti lidi nejsou takovi omezeni ktereni jako tady na teto strance a dokazi si vyhledat dost informaci o tom jak to s tema zviratama je, zatimco farmari misto toho aby zlepsovali podminky pro zvirata, tak lobuji za to, aby se tohle na verejnost nedostavalo

Mistni inteligetni tu nedokazi pouzit ani google a zadat do nej 5 slov.
19. 01. 2020 v 22:44Off-line i8051  (48/184/97)
A to zoidbergovic jelito bude mlit dokola furt to samy .. :-)
19. 01. 2020 v 22:48Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Cim to je ze ses tak blbej? Je to normalni bejt takhle blbej? Ja reknu kolik zvirat se zabije kazdej rok, ty tu pak zacnes blejt neco o tom ze to je o 5-6 radu niz myslici si jakej ses king a kdyz ti ukazuju ze meles uplny hovna a vubec o tom nic nevis, tak si porad myslis ze ses ty ten chytrej tady...
19. 01. 2020 v 23:08Off-line 4N0NWH1Z  (23/183/65)
1. Jediná zvěř, která lidi zajímá je ta, co mají doma, krávy jsou jim u p***le
2. S těmi kecy jdi na filozofii, kdo rozhoduje o tom, co ještě můžu žrát, abych morálně nepochybil a co ne? I rostliny cítí bolest (první zmínka, co se mi vybavuje je https://archive.org/…bose/page/n6) => lidi by měli z morálního hlediska asi žrát kameny
3. Radikalismus ti fakt moc nepomůže, pokud chceš lidem kázat o morálce (viz ISIS)

Osobně jsem se raději rozhodl snižovat množství zkonzumovaného masa, než abych ho přestal jíst úplně, protože jíst maso 15x týdně (tj. 2x denně, pro ty, co si říkají, že se jich to určitě netýká), taky není úplně fajn, ani ze zdravotního hlediska. V současnosti jím maso tak 3-5x týdně a cítím se spokojeně, ono najít plnohodnotnou náhradu bílkovin, kterou bys nemusel žrát po tunách, aby ses vyrovnal masu, je taky těžký (a ne každej to vydrží, kámoš si tak na několik týdnů odrovnal celý trávicí systém). Navíc, když už cítíš potřebu někoho přesvědčovat, vyser se na morálku, ale radši si najdi info o nadměrné konzumaci masa, popřípadě recepty na "normálně" vyhlížející jídla bez masa, spočti si, kolik by člověk ušetřil atd. V těch několika málo případech, kdy jsem už cítil potřebu se do fanatických masožravců pustit, to vždycky zabralo.

A na závěr: o tom, co a v jakých množstvích se bude produkovat, rozhodují především peněženky spotřebitelů, ne morálka nebo tvoje přesvědčení.

Edit: jedna malá poznámka, z evolučního hlediska jsou obilí, krávy a slepice vůbec nejúspěšnějšími druhy na Zemi, byť jejich život stojí často za hovno (ale znovu, nikoho jejich život nezajímá). Když si do toho vememe slovo domestikace, "domus" znamenající dům, tak spíš oni domestikovali nás, ne my je, v domech jsme se kvůli nim usadili my :D
19. 01. 2020 v 23:16Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg (29/-/-) NOVÉ
I8051: Cim to je ze ses tak blbej? Je to normalni bejt takhle blbej? Ja reknu kolik zvirat se zabije kazdej rok, ty tu pak zacnes blejt neco o tom ze to je o 5-6 radu niz myslici si jakej ses king a kdyz ti ukazuju ze meles uplny hovna a vubec o tom nic nevis, tak si porad myslis ze ses ty ten chytrej tady...
-------------------
tvl manipuluj s s kym chces, ale vyber si nekoho, kdo nevidi, jaky p*****ny pises :-)

Zoidberg (29/-/-)
No vidis to, a ja uz tu asi po 150ty rikam ze se bavime o velkochovu a mleku.

a pak napises, ze se zabije 150 bilionu zvirat a tam uz se samozrejme o velkochovu a mliku nebavime, protoze to realny cislo tech kravicek je jen 300M a to je o 5-6 radu jinde, nez 150 bilionu .. a to by se ti do kramu nehodilo

samozrejme to zase okecej a zahraj do autu + pridej par invektiv, jinak bys to nebyl ty :-)
19. 01. 2020 v 23:24Off-line 4N0NWH1Z  (23/183/65)
A ještě poznámka na okraj: jsem rád, že se Zoidberg za tu dobu nezměnil, dlouho jsem ho tady neviděl xDDD
20. 01. 2020 v 06:17Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Ty ses neuveritelne vymastenej i***t.
20. 01. 2020 v 06:34On-line llib  (38/196/95)
@4N0NWH1Z(nebo i kdokoliv jiný), máš něco k doporučení pokud jde o to snižování masa? Je mi jasné že na netu jsou různých návodů tuny, ale pokud máš (nebo někdo) něco už poruce a prověřené.
Jinak hypoteticky bych klidně jedl přívarky(babička na Slovensku je vařila hodně a byli fajn), jenže většina vyžaduje dost dlouhou přípravu a stát u plotny, ve výsledku to skončí koupí kysané smetany kterou pak stejně vyhodím protože se k tomu vaření nakonec nedokopu.
A vůbec, pokud má někdo k ruce cokoliv kde bych našel návody na rozumné stravování nejlépe časově nenáročné na přípravu, tak jedině uvítám.
@Zoidberg, podle toho co jsem trochu hledal, konzumace mléka byla běžná minimálně několik století. Možná se přes první světovou podstatně rozšířila, ale nová věc to určitě nebyla.
20. 01. 2020 v 06:41On-line llib  (38/196/95)
Jinak nedávno jsem shodou okolností zkoušel dělat palačinky bez mléka (místo mléka voda/olej), a ačkoliv nebyli úplně marné, tak to ani nebylo nic zas tak úžasného (zkoušel jsem mix vejce/mouka/kokos/voda/olej/kypřící prášek/med/mleté ořechy+mandle). Hlavně si myslím že tam bylo trochu moc tuků/cukrů a trochu moc málo bílkovin.
20. 01. 2020 v 07:28Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Llib: A z jakyho duvodu nenahradis to kravske mleko rostlinym mlekem? https://www.youtube.com/watch?…

A proc si myslis, ze 65% lidi ma problemy s laktozou? Nejspis je to tim, ze to nejsou telata. Mnozi mistni teleta ocividne byla a stali se z nich volove. Mleko pouzivali lide kde bylo tezke pestovat cokoli jineho, hlavne severske narody a duvod proc cast populace dokaze stravit mleko je ten, ze ma mutaci v DNA, ale znova... diky internetu a youtube najdes miliardu receptu uplne na vsechno.
20. 01. 2020 v 09:36Off-line i8051  (48/184/97)
Aha. Takze podle Zoidberga vsevedouciho jsme dokonce uz mlicni mutanti ;-)

Btw na tom tvym internetu a YT najdes i miliardu poucek pro psani. Napsat "Mnozi mistni telata" muze fakt jen tele ;-)
20. 01. 2020 v 09:53Off-line Matthewko  (23/182/85)
Zoidberg: Ja netvrdím, že ak je niekto vegán, je to automaticky i***t, ale živočíšna potrava obsahuje dôležité látky, ktoré človek ako všežravec pre správny rozvoj potrebuje, napr., matka v tehotenstve by mohla vážne ohroziť dieťa, ak by jedla iba rastlinnú potravu, a áno, existujú k tomu aj odborné štúdie.... takže asi tak, ale súhlasím s tebou v tom, že mäso v obchodoch nie je kvalitné, ideálne by bolo domáce volne chované, bohužiaľ, každý tú možnosť nemá :(
20. 01. 2020 v 12:04On-line Artenkotorer  (31/180/88)
I8051: No mutanti jsme všichni už z principu jak funguje evoluce. Jinak by jsme všicni byly jednoduchá... no asi kus RNA plavající v oceánu.

Zoidberg: Správně můžeš tohle "duvod proc cast populace dokaze stravit mleko je ten, ze ma mutaci v DNA" napsat "Se evolučně přizpůsobili ke strávení mléka". Mimochodem, úplně to stejné platí o strávení rostlin a vlastně všeho. Všimni si že některá zvířata jsou schopny jíst rostliny které jsou pro lidi jedovaté a te jen díky tomu "ze ma mutaci v DNA"
20. 01. 2020 v 12:35Off-line 4N0NWH1Z  (23/183/65)
Llib: prostě nežer maso 15x týdně (tj. 2x denně), ale třeba si párkrát do týdne místo chleba se šunkou dej chleba třeba se sýrem, je to fakt takhle jednoduchý :D no a jestli budeš chtít pokračovat, zkus si jednou do týdne dát oběd bez masa atd., dokud ti to bude vyhovovat... já třeba pod 3x / týden fakt nejdu
20. 01. 2020 v 13:50Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Ano, zase ukazujes ze ses d***l co o tom nic nevi.. .
https://www.sciencelearn.org.nz/…-intolerance
20. 01. 2020 v 14:00Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Matthewko: Nemas pravdu, podle American Academy of Nutrition and Dietetics je veganstvi bezpecne v kazdem veku, predloz mi dukaz o tom ze veganstvi ohrozuje vyvoj ditete jinak to jsou jenom tvoje domenky.

Vegetarians and vegans are at reduced risk of certain health conditions, including ischemic heart disease, type 2 diabetes, hypertension, certain types of cancer, and obesity. Low intake of saturated fat and high intakes of vegetables, fruits, whole grains, legumes, soy products, nuts, and seeds (all rich in fiber and phytochemicals) are characteristics of vegetarian and vegan diets that produce lower total and low-density lipoprotein cholesterol levels and better serum glucose control. These factors contribute to reduction of chronic disease.

https://jandonline.org/…e/S2212-2672(16)31192-3/fulltext
20. 01. 2020 v 19:36Off-line akri  (54/177/71)
Škodí veganství a vegetariánství zdraví? Nové studie odhalují zajímavé údaje.

Zdroj: https://globe24.cz/…jimave-udaje
20. 01. 2020 v 19:51On-line llib  (38/196/95)
No vida, o mandlovém mléce jsem ještě snad neslyšel. Vyzkouším.
20. 01. 2020 v 19:56On-line llib  (38/196/95)
20. 01. 2020 v 20:12Off-line BussterX  (99/130/150)
Akyryláte, já maso nežeru cca 4 roky vůbec ... mlíko a sejry mám skoro denně, nejsu vegan, ale jen nežeru mrtvoly ... bílkovin je v mlíku a sýru 3 p***le a nemyslím, že by mmně nejezení masa škodilo víc než mejch 20 cigaret denně :D
20. 01. 2020 v 20:18Off-line akri  (54/177/71)
Ježíšmarjá, co to jsou 4 roky. Ještě nevíš co to s tebou udělá třeba za dvacet let. Prostě - kdo nejí maso (přiměřeně) tak si zahrává. Ale jak se říká: kdo chce kam, pomozme mu tam.
20. 01. 2020 v 20:19Off-line BussterX  (99/130/150)
Vole za 10 let už chcu bejt mrtvej :D
20. 01. 2020 v 20:21Off-line akri  (54/177/71)
S takovým stravováním a cigaretama je to velmi pravděpodobné.

Jezte si co chcete, je to na vás. Já si ale i přes to vaše vegetariánské a veganské vychvalování jdu dát gulášek a pivko.
20. 01. 2020 v 20:23Off-line BussterX  (99/130/150)
Já se nevychvaluju, určitě si nepřipadám jako lepšočlověk jen proto že nežeru mrtvoly :D jako lepšočlověk si připadám z jiných důvodů :P
20. 01. 2020 v 20:27Off-line akri  (54/177/71)
No, já to myslel ne, že se vychvalujete, žejste vegetariáni, ale že vychvalujete tu stravu.

Jinak - ty jsi vážně ten lepšočlověk.
20. 01. 2020 v 20:31Off-line BussterX  (99/130/150)
Já jsem nikdy netvrdil, že vegestrava je lepší, já to nevím, nestudoval jsem to nijak... já prostě JEN nejim maso, jen mně sere když někdo říká že když nejim maso tak si strašně ubližuju :P vy si žerte co chcete a já si budu taky žrát co chci :P
20. 01. 2020 v 20:37Off-line akri  (54/177/71)
Přesně tak, my si budeme ubližovat jak chceme a ty si taky ubližuj jak chceš. Koneckonců, my ti pohřeb zařizovat nebudeme :))
20. 01. 2020 v 20:40Off-line BussterX  (99/130/150)
Já nežeru maso a v létě tu lítám s biolitem ve spreji kterej cákám na sršně z kterých mám panickou hrůzu a sestřelený sršně zapaluju zapalovačem nebo na ně šlapu přestože vim že sršňa je užitečná :D příroda je krutá :D jednou se mi zabodla do mikiny za krkem a já ju nemohl setřepat a málem jsem dostal histerický záchvat -_-
20. 01. 2020 v 20:41Off-line akri  (54/177/71)
Ty jsi taky nějaký hIsterický :)))
20. 01. 2020 v 20:42Off-line i8051  (48/184/97)
Nahodou ja taky rad vegetarianskou stravu .. ale jako prilohu k bifteku ... :-)
20. 01. 2020 v 20:42Off-line BussterX  (99/130/150)
Ajo, sem to tam látl od boku :D su zvyklej spíše psát slovo historie než hysterie :D
20. 01. 2020 v 20:43Off-line akri  (54/177/71)
No, já bez vegetariánské stravy maso nežeru.
20. 01. 2020 v 20:48On-line Artenkotorer  (31/180/88)
BussterX: Ubližuješ, pokud nejíš stravu živočišného původu a nevíš co děláš. Vegani mají často problém s nedostatkem něčeho, nejčastěji se tuším mluví o B12, ale ty ho budeš mít z mléka. Obecně, vegani mohou jíst dostatek všeho, ale dá to mnohem víc práce a mnohem víc se zajímat o to co jí než všežravci, kteří mají spíš problém že něčeho mají moc, protože žerou moc masa...
20. 01. 2020 v 20:49Off-line BussterX  (99/130/150)
Já mám známýho, na výšku 170 má přes 120 kilo a jeho stará vypadá stejně... mám ho fakt rád a když mu chcu udělat radost nebo mu oplatit že mně svezl do města tak mu koupím uzený koleno nebo kus špeku... a on to žere samotný, ani rohlík si neveme k tomu :D
20. 01. 2020 v 20:51Off-line BussterX  (99/130/150)
Artroza, sejry a mlíko maj nějakej jinej než živočišnej původ? O_o nepleteš si vegana s vegetariánem? :D
20. 01. 2020 v 21:07On-line Artenkotorer  (31/180/88)
BussterX: Nepletu, psal jsem obecně, možná nešťastně formulováno, a pak upřesnil že i vegani můžou mít všeho dost. V principu se tě zastávám že to že nejíš maso neznamená že si ubližuješ. Právě proto že jsou živočišného v nich je dost B12, kdyby jsi nejedl ani to, dost pravděpodobně by jsi si ubližoval nedostatkem B12. Ale popravdě, zda ti něco nechybí ti spíš řekne doktor po testech, než se dá vyvěštit tady z toho že nejíš maso. Ostatně to platí i o všežravcích a všech dalších, já sice žeru maso, ale celkem už 2x mi zjistil nedostatek některého minerálu...
20. 01. 2020 v 21:45Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Artenkotorer: Hele, a jak si myslis ze se ta B12 dotoho masa dostane?
20. 01. 2020 v 23:38Off-line Zoidberg  (29/-/-)
DZUDZURKA: Jj, rajcata, kvetak, fazole, orechy a stovky dalsich druhu ovoce a zeleniny to jsou vsechno nahrazky, neni nad maso napichane vodou, plne chemikalii, krmene GMO zradlem a slepene dohromady jatrama z morcat a bez toho brutalniho zabijeni billionu zvirat by to holt nebylo ono, ze?... basta :)
20. 01. 2020 v 23:56Off-line Zoidberg  (29/-/-)
DZUDZURKA: A cim ty zvirata krmis? :D :D
20. 01. 2020 v 23:57Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Tady jedno video jak Amerika zaplavuje svet odpadem a sikanuje kazdej stat kterej o ten odpad nestoji... ale vy neumite anglicky, tak nic no :D

21. 01. 2020 v 00:53Off-line BussterX  (99/130/150)
Notyvoe... zoidberg nejenže to má v hlavě srovnaný upe nejvíc a je nejušlechitelšjí bojovník za práva mléčných produktů, ale ještě dokonce UMÍ ANGLICKY... no tak to už je značka IDEAL :D
21. 01. 2020 v 01:13Off-line Zoidberg  (29/-/-)
DZUDZURKA: To je skvely jak uz to asi po 50ty rika ze se bavime o velkochovech a vzdycky se to objevi nejakej dalsi chytrolin kterej tu zacne placat neco o jeho farme na vesnici v hornim p***lakove.
21. 01. 2020 v 01:14Off-line Zoidberg  (29/-/-)
DZUDZURKA: btw. nejaky reference k ty jedovaty zelenine by byly? :D
21. 01. 2020 v 01:21Off-line BussterX  (99/130/150)
Aha, zoidberg, kde ty vůbec bydlíš? teda nechcu adresu, spíš mě zajímá, jestli ve velkoměstě, nebo v malým městečku... že bys bydlel v horním p***lákově už jsem logicky vyloučil :D že ty seš pražák, to by mnohé vysvětlovalo... :D
21. 01. 2020 v 01:39Off-line Zoidberg  (29/-/-)
No vidis to, zase ses vedle.
21. 01. 2020 v 01:44Off-line BussterX  (99/130/150)
To slůvko ZASE mě zaujalo... to sou docela manipulátorský manýry se sugestivním podsouváním... :D neprodáváš kastroly důchodcům? :D a teď můžeš říct, že su ZASE vedle, už ani neceknu :D
21. 01. 2020 v 05:20Off-line kloudik  (34/182/80)
Zibergu máš pravdu, triliony zvířat trpí, sou zabíjeny nehumanně, jejich maso je špatný a nejlepší strava je bioveganská. Ve všem s tebou souhlasím, ale už konečně nemel. Tohle téma otevírám až ráno abych z těch tvých blábolů neměl noční můry.
Zoiberg mě tady tyra litujte mě všeci :D
21. 01. 2020 v 10:40Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg  (29/-/-)
Kloudik: No vidis to, a ja uz tu asi po 150ty rikam ze se bavime o velkochovu a mleku.

Zoidberg  (29/-/-) NOVÉ
DZUDZURKA: To je skvely jak uz to asi po 50ty rika ze se bavime o velkochovech ...
-------------------
Tvl mas v tech cislech fakt bordel. Pokud chces nekoho presvedcovat, musis bejt i v cislech konzistentni, takhle jsi jen za placala, co nema zadnou jasnou predstavu a cuca si to z prstu ... ;-)
21. 01. 2020 v 11:35Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Rozdil je v tom, ze ja radsi vidim zachraneny zvirata z jatek jak si uzivaji zivota nez s kulkou v hlave aby si nejaky tlusty prasata pochotnavala na jejich mrtvolach.

https://youtu.be/7Fe4QvNEBKk
21. 01. 2020 v 11:47Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Jj, neprustrelna logika. Driv se taky obetovali prvni novorozene deti nebo se upalovali lidi protoze si mysleli ze jsou carodejnice. Proc se k tomu nevratime, nikde prece neni dukaz ze to carodejnice nebyly?
21. 01. 2020 v 11:53Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Co to meles zase za hovna?
21. 01. 2020 v 12:19Off-line rosju  (47/170/72)
Není on ten Zoidberg nějaký automat? To přece není možné aby nějaký vůl jeho formátu místo obyčejného života tu pořád mlell ty své nesmysly n:)
21. 01. 2020 v 12:28Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Rosju: Ale ze i8051 mele svoje moudra do KAZDYHO prispevku je v pohode? :D
21. 01. 2020 v 12:34Off-line rosju  (47/170/72)
Ne, není, ale protože mě nepripadnes mongoloidni, divím se, že máš tu výdrž
21. 01. 2020 v 12:44Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Tak zas kde jinde bych se dozvedel takovy moudra, jako treba to, jak je zelenina jedovata, jaci jsou tlustoprdi co sotva ujdou 500 metru bez auta ultimatni predatori, jak krava dojeni vyzaduje anebo jak jsme na vrcholu potravniho retezce anebo jak zniceni uplne vseho je znamkou inteligence :D
21. 01. 2020 v 13:17Off-line Zoidberg  (29/-/-)
To ses vazne tak tupej nebo to jenom delas? Krava je savec jako clovek, potrebuje snad clovek dojit?

Jinak kvuli komu by si rekl, ze se na zeleninu, ovoce a obili pouzivaji pesticidy? Ja kupuju mistni ovoce a zeleninu, kdyby se lidi nechovali jako d***love a zajimali se o to co zerou, tak bude vetsi tlak na to produkovat ovoce a zeleninu lokalni bez chemie. Navic lide driv brali maso jako svatecni jidlo a tezko ho museli mit nekolikrat denne. Jenze lidi do tohohle konzumu prece nejsou manipulovani, lidi jsou prej k****ni dobrovolne :)
21. 01. 2020 v 14:04Off-line Zoidberg  (29/-/-)
DZUDZURKA: Ty ses ale neuveritelne hloupej clovek. Vsichni savci bez ohledu na to jestli je to clovek, pes, kocka, hroch, mys nebo krava produkuji mleko jenom v pripade ze porodi mlade, produkuji mleko pro SVOJE mlade, tudiz pokud nebude nasilne oplodnovana tak mleko mit nebude a nikdo ji nebude muset dojit, je to tak tezky pochopit? Nechapu jak si mohl vubec dokoncit zakladni skolu.

Takze my zivime miliony zvirat pro jatka ale ekologicke zemedelstvi by neuzivilo lidstvo? :D :D Ty ses ale hroznej dement, co? :D Jako kdyz dam krave 5 tun zradla tak z ni bude 10 tun masa? :D :D
21. 01. 2020 v 14:46Off-line Zoidberg  (29/-/-)
O snad jde, ze krava ma krmit svoje tele a ne cloveka, ty mezigalaktickej d***le, ne?
21. 01. 2020 v 14:51Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg (29/-/-)
Rosju: Ale ze i8051 mele svoje moudra do KAZDYHO prispevku je v pohode? :D
-----------------------------
Jo, mozna ke kazdymu tematu vybleju par prispevku, ty uz jsi jich zde udelal v jednom prispevku 70 a pritom to jsou jen monotematicky vyplachy tvyho postizenyho konspiracniho mozku ... :-)
21. 01. 2020 v 15:00Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: No jestli tu je nekdo postizenej tak ses to ty.
21. 01. 2020 v 15:14Off-line i8051  (48/184/97)
Cekal jsem teda sofistikovanejsi odpoved od takovyho vseznalce a inteligenta, jako mistr Zoidberg, trosku ses zase shodil, tohle vybleje leda decko ze zakladky ... :-)
21. 01. 2020 v 15:37Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Rozdil je v tom, ze ja jsem to poukazal na mnoho studii, zatimco ty ses ovar co se cpe ovarem a zijes v domeni, ze se dozijes duchodu :D :D
21. 01. 2020 v 16:17Off-line i8051  (48/184/97)
Dostal jsi zde i spoustu studii o opaku a ty jsi hned zkritizoval. Takze my zase kritizujeme ty tvoje :-)

Ovar nezeru, duchod mam na haku a neresim p*****ny, jako ty. Az prijde nejakej fail, tak aspon budu mit uzitej pohodovej a fajn zivot. Ty se mozna duchodu dozijes, ale jako zhrzenej nikym neoblibenej starik plnej nenavisti a zasti k ostatnim d***lum, k****num a hovadum, coz jsou vsichni kolem tebe :-)
21. 01. 2020 v 16:22Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Jakou studii? :D Zadnou studii sem to nevidel, resp. videl sem tu neco ve stylu kdy Coca Cola zacala vedcum platit za studie ktere vyvracely ze sladke napoje jsou nezdrave a projistotu si zalozila i vlastni institut :D

Ne, kolem mne jsou lidi kteri maji smysl pro soucit, maji radi prirodu, zvirata, delaji neco uzitecneho, zachranuji zvirat z jatek pred takovejma tlustema monstrama ktery se musi zivit smrti jinych bytosti.
21. 01. 2020 v 16:22Off-line BussterX  (99/130/150)
Ekozemědělství by asi planetu uživilo, ale musely by se vymýtit všechny lesy a všude by byla pole a většina lidí by pracovala ne v kanclech a fabrikách ale na polích :D ekozemědělství nás mohlo uživit ve středověku kdy byla zeměgula celkem řídce osídlená...
21. 01. 2020 v 16:23Off-line i8051  (48/184/97)
Tak ty tvy stejne postizeny pacienty pozdravuj a oznam jim, ze dneska k obedu jim zase jedna krava utekla ... :-) Zachranovani zvirat z jatek sezenim u poce a psanim anonymnich plivancu, to je opravdu uzitecna prace. A kdyz jste tak soucitny, tak mej teda soucit i s nama, ze te mame na salamu. Diky :-)
21. 01. 2020 v 16:26Off-line Zoidberg  (29/-/-)
BussterX: Co je tohle za d***lni logiku? Vis kolik vody a zradla sezere krava za den a jak dlouho ji musis zivit?
21. 01. 2020 v 16:28Off-line BussterX  (99/130/150)
Íčko, víš jakej je rozdíl mezi ekosadem s ekoovocem a normálním sadem? ekoovoce se stříká v noci... :D :D
21. 01. 2020 v 16:29Off-line i8051  (48/184/97)
No jasne, ekozemedelec hnoji v noci :-)
21. 01. 2020 v 16:31Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Mam tu tlustyho ovara zapirajiciho rakovinu v rodine, kterej vypada na svuj vek extremne sesle a pak mam doktora kterej se zabyva veganstvim celej zivot, je mu 66 a vypada o 15 let mladsi nez ty... komu budu verit? :D
21. 01. 2020 v 16:38Off-line BussterX  (99/130/150)
Rakovinu v rodině máme všichni zode, víš to že rakovinu máme každej v sobě? :D:D si nedělám p***l, zeptej se pana doktora :D káždej máme rakovinový buńky... rakovina začne když se začnou množit vlivem nějakýho podnětu a imunitní systém už je nedokáže redukovat....
21. 01. 2020 v 16:52Off-line Zoidberg  (29/-/-)
A kdo ma vetsi sanci rozvoje rakoviny a dalsich civilizacnich chorob? Tlustej ovar kterymu se ta rakovina rozvinula v rodine, kterymu pohyb ani zdrava strava vubec nic nerika anebo lidi co se o to zajimaji vic a tak vi, ze maso ani mleko ti nedela nic dobreho, coz je podporeno bezpocetem studii? :)
21. 01. 2020 v 17:05Off-line BussterX  (99/130/150)
Zode ty si takovej náš přihřátej spasitel, že? :D spasitelský komplex ti zřejmě pomáhá najít smysl tvýho života... najdi si chlapa rači :D
21. 01. 2020 v 18:57Off-line kloudik  (34/182/80)
Už toho blba někdo vyšoustejte fakt to potřebuje :D tomu hrdinovi přenechám celou svou měsíční výplatu :D
21. 01. 2020 v 19:01Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Kloudik: Tak myslim ze ty ses uz presukanej...

BussterX: Sranda jak se vzdycky vyhnes prime odpovedi, ze?
21. 01. 2020 v 19:05Off-line kloudik  (34/182/80)
Zolberku a proč myslíš že sem se bavil zrovna o tobě? Nepovažuješ se ty náhodou za trošku důležitějšího než ve skutečnosti si, nebo když se mluví o blbovi tak to ze zvyku hned bereš na sebe? :)
21. 01. 2020 v 19:39On-line Artenkotorer  (31/180/88)
Zoidberg: no tu B12 krávy z rostlin rozhodně nemá. Ideálně ho produkují bakterie v jejím 4. komorovém žaludku. pokud bakterie ale nemají vhodné živiny (často chybí kobalt tuším, způsobeno intenzivním zemědělstvím) tak se jim b12 nebo kobalt dodává uměle. další zvířata ho pak zjískávají z výkalů které žerou. Sice chápu že taková úchylka se tu taky bude vyskytovat, ale ti co jí neholdují potřebují odněkud B12 brát. Faktem je že nevzdělaný vegan, který neví že má žrát potravinoví doplněk s B12 či stravou o B12 doplněnou si zadělává na problémy. A nejde jen o okrajoví případ. U všežravců je nedostatek B12 téměř vždy spojen s poruchou jeho vstřebávání, u vegetariánů a veganů s nedostatkem v potravě.
21. 01. 2020 v 20:17Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Traditionally farmed animals got B12 from eating food from the ground because B12 was in the bacteria in the soil. B12 consumed in their diet was then taken up into the cells in their bodies, which is how vitamin B12 ends up in red meat, fish, poultry, eggs and dairy products.

Vis jak lidi dostavali driv B12? Konzumaci zeleniny ktera rostla v zemi, protoze nebylo potreba tak extremne omyvat zeleninu kvuli pesticidum a podobne.
21. 01. 2020 v 20:29Off-line Peta80  (39/187/-)
Zoidbergu, když už se něco snažíš vyčíst z wiki, tak čti pořádně:

"Bacteria and archaea
Vitamin B12 is produced in nature by certain bacteria, and archaea.[38][39][40] It is synthesized by some bacteria in the gut flora in humans and other animals, but humans cannot absorb this as it is made in the colon, downstream from the small intestine, where the absorption of most nutrients occurs.[41] Ruminants, such as cows and sheep, are foregut fermenters, and absorb vitamin B12 produced by bacteria in their guts.[41][42] (...)"

Zdroj: https://en.wikipedia.org/…/Vitamin_B12#…
21. 01. 2020 v 20:43Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Jeste stesti ze mate tak vytribene jidelnicky, kdyz jite neco co muselo jist fekalie :)
21. 01. 2020 v 21:07On-line Artenkotorer  (31/180/88)
Zoidberg: Je mi líto, ale jsi nevzdělán v této problematice a jsi poháněn jen svým fanatismem.
1. Nepsal jsem že to produkuje kráva, ale bakterie které jsou v ní.
2. Chodíme na to k vědcům které tvoří studie, například toho jak zvýšená koncentrace kobaltu v potravě krávy zvýší produkci B12 v bachoru krávy. Například,
https://www.tandfonline.com/…390802027460

(edit, oprava pravopis)
21. 01. 2020 v 21:15On-line Artenkotorer  (31/180/88)
Zoidberg: Hmm, hrdině editoval útok že plácáme kraviny poté, co mu bylo dokázáno že sám neví co plácá a v krávě fakt dochází k syntéze B12. Potlesk.

Kráva fekálie žrát nemusela, když syntéza probíhá v ní. Mimochodem, tento tvůj další nevzdělaný útok zase nebere v potaz že žereš to co roste z fekálií, slyšel jsi pojem "hnůj"?

(edit, oprava pravopis)
21. 01. 2020 v 22:14Off-line BussterX  (99/130/150)
Pár pošuků na gaypride může v očích heteráků trošku zkreslit představu o bazerantech, stejně tak pár takových pošuků jako je tady zoidberg může v někom vyvolat představu že vegoši sou k****ni... není tomu tak... jenom někteří... 8)
21. 01. 2020 v 23:02Off-line Peta80  (39/187/-)
Buřte, ale vždyť tu na vegany a vegetariány nikdo nenadává, všichni tu p**ujou akorát do Zoidberga. :)
21. 01. 2020 v 23:11Off-line Zoidberg  (29/-/-)
No a? Tak jsem se opravil jeste predtim nez si neco napsal.

The crystalline form of vitamin B12 is the easiest to absorb, which is an important consideration. This is because, unlike the protein-bound form of vitamin B12 (found in animal foods), the crystalline form is “free” (i.e., not attached to a protein), and therefore does not require gastric acid for initial digestion. The crystalline form is present in vitamin B12 supplements and B12-fortified foods, including many cereals, plant-based milks, and nutritional yeast.
22. 01. 2020 v 09:41Off-line i8051  (48/184/97)
Ten bezkoulej a bezpaterni Zoidberg vokeca vsechno ;-)
22. 01. 2020 v 13:09Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Bacha aby ti nezaskocila slanina.
22. 01. 2020 v 13:45Off-line i8051  (48/184/97)
Hele .. slanina uplne v pohode, vcerejsi grilovany jatyrka a k tomu jako priloha byly fazolovy lusky zabaleny ve slanine. Jako degustiv pak Blue Mauricius Gold a mel jsem v brisku jak v obyvacku .. chces doporucit, kde to maji? :-)
22. 01. 2020 v 21:40Off-line kloudik  (34/182/80)
Když už se tady machruje s cizíma jazykama tak se nenechám zahanbit.
Der zoidbergus ist k***tos na entos and trpělus moribundélum d***lírum i***tismus. Naviceros je to fanatiresmos demagogium ve východních zemích též zvaný jako d***l vymaštěnivič čurjakov a zcela evidentně z jiné planetos :)
22. 01. 2020 v 22:09On-line Artenkotorer  (31/180/88)
Zoidberg: Oprava je něco jiného. Opravit můžeš pravopis, či doplnění, ale pokud od základu změníš vyznění tvého příspěvku ve kterým se navážíš do ostatních a pak se to snažíš zamést pod koberec jako že nic je věc ovšem vypovídající o tvém charakteru.

U B12 jde o množství které tvé tělo má, buď ho je dost, nebo ne. Všežravci ho mají obvykle dost.
Je pěkné že píšeš jaká forma se nejsnadněji vstřebá, ale u zdravého (bez poruchy vstřebávání B12) všežravce je to úplně jedno. Jinak, pokud ti jde tak moc o vstřebávání živin, doufám že se vyhýbáš syrové mrkvy, ale pochutnáváš si jen na zpracované aby jsi měl jednodušší vstřebání beta-karotenu ( https://link.springer.com/…4-003-0430-6 ), jinak je snaha argumentovat snadností vstřebávání živin poněkud kázání vody a pití vína.
22. 01. 2020 v 23:07Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Kloudik: chacha cheche chichi chocho...
22. 01. 2020 v 23:16Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Artenkotorer: Hele, pokud vim tak ja se chtel bavit o mleku, protoze mleko je zverstvo a maso sem resit nejak nechtel presne z toho duvodu tech 300 prispevku.

Jasne jsem popsal co se deje na KAZDE farme ktera PRODAVA mleko. Misto toho se tu zacalo resit, ze lidi jsou ultra predatori na vrcholu potravniho retezce co nema s mlekem VUBEC nic spolecneho, par inteligentu sem prislo vysvetlit ze rostliny prece taky citi bolest coz je jednak uplne mimo a nema to s mlekem VUBEC nic spolecneho a zakoncovalo se to tim, ze vsichni si jedi to maso pomalu sami ulovit, takze mi uplne teda neni jasny jaky zvirata teda konci na jatkach a v supermarketech kdyz je tu kazdej takovej hrdina a predator.
22. 01. 2020 v 23:17Off-line Zoidberg  (29/-/-)
I8051: Asi si chtel napsat jak v dobytcaku, ne?
23. 01. 2020 v 00:32Off-line Peta80  (39/187/-)
Zoidbergu, když tu vybleješ anglickej text a neuvedeš, odkud je to citováno a samotný text neobsahuje nějaký důkaz tvrzení, tak to má v podstatě nulovou váhu...
23. 01. 2020 v 00:49Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Aha. U ceho konkretne?
23. 01. 2020 v 01:11Off-line Peta80  (39/187/-)
Konkrétně u všech textů, cos sem odněkud vykopíroval, jen u jednoho jsi to tuším uvedl dodatečně (to abych ti nekřivdil). Naposled to o té krystalické formě B12.
Jinak co jsem četl na wiki, tak účinnější než klasická B12 je methylovaná forma B12 (methylkobalamin). Dokonce se s ním experimentuje jako s lékem na ALS...
23. 01. 2020 v 04:56Off-line kloudik  (34/182/80)
Peťo80 žádnej zdroj uvádět netřeba. Když je to napsaný americky tak to přece musí být pravda :). Jenom škoda, že jeho odborný texty nezacinaji větou "ruským vědcům se podařilo". To už by bylo nejduveryhodnejsi na světě :)
Zolberku BŮŮŮ takhle kafe s mlikem je po ránu nejlepší. Normálně bych to nedělal, ale když ta kravička se na mě z tej krabice tak hezky usmívá :)
23. 01. 2020 v 10:31Off-line i8051  (48/184/97)
Ja mel ted kravicku na skleneny biolahvi .. ale buuu nedelala, ale po vypiti udelala krrrrrk ... :-)
23. 01. 2020 v 16:13Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Y: No vsak to rikam ze ses dobytek... co na tom nechapes?
23. 01. 2020 v 16:17Off-line i8051  (48/184/97)
Kravicka je dobytek, ja ne :-)
23. 01. 2020 v 16:24Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Aha, a proc pijes kravsky mleko kdyz nejses dobytek?
23. 01. 2020 v 16:28Off-line BussterX  (99/130/150)
A proč žereš zoidbergu trávu když nejsi vůl... i když....
23. 01. 2020 v 16:38Off-line Zoidberg  (29/-/-)
BussterX: A proc ses ty sal vegetarianem kdyz zvirata ti jsou ocividne u p***le?

Jen tak mimochodem, clovek se vyvinul z opice a nikoli z tygra, vidis snad ze opice zerou maso?
Ano, existuji nejake velmi omezene pripady kdy opice zabije jinou opici a sezere ji a nektere opice zerou hmyz, ale cloveku hmyz nevoni :)
23. 01. 2020 v 16:54Off-line i8051  (48/184/97)
Zoidberg zere soju a pije kokosovy mliko ... takze se pak musel drancovat pralesy, aby tam mohli tohl pestovat :-)
23. 01. 2020 v 17:18Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Ano, produkce soji skutecne drancuje lesy, sice pres 80% svetove produkce soji se dava jako krmivo pro zvirata a jenom 6% je pro cloveka, ale to jsou jenom detaily, ze? :)
23. 01. 2020 v 17:20Off-line Matthewko  (23/182/85)
Ale ak by bol každý vegetarián, tak by sa, predsa produkcia sóje pre človeka rapídne zvýšila no nie, logika ľudia :D :D
23. 01. 2020 v 17:20Off-line Matthewko  (23/182/85)
Resp. obyčajná školská matematika
23. 01. 2020 v 17:33Off-line Zoidberg  (29/-/-)
Obyčajná školská matematika...

koukam ze ty si skolu radsi preskocil uplne, ze? Procentualni zmeny ti moc nerikaji, ze?

Jedna krava sezere 40kg zradla denne, kolik toho sezeres ty? A kdyz sezeres kravu, tak kolik toho ta krava musela sezrat abys ji mohl sezrat?
23. 01. 2020 v 21:06On-line Artenkotorer  (31/180/88)
Pokud máš mléko za zvěrstvo, tvoje volba. Já tam zvěrstvo v obecné rovině nevidím. Osobně to klasifikuji jako mutualismus, kdy z vzájemného soužití profitují oba druhy. Krávy by se bez lidské pomoci rozhodně nestaly tak rozšířené. Je to win-win. Zvěrstvo jsou konkrétní případy špatného zacházení.

Lidstvo je na vrcholu potravního řetězce, nikoliv jeden každý člověk. To nejde moc zpochybnit, tlupa lidí zvládne ulovit a sežrat téměř cokoliv. To že k tomu použijí zbraně je zcela v pořádku, lidé místo drápů mají mozek a zbraně jsou jen jeho důsledkem.
Ovšem to co se děje s krávami není případ predátora, ale farmaření a vzájemného soužití. S krávama děláme v principu úplně to stejné co děláme s rostlinami, pěstujeme a šlechtíme. Stejně tak lidstvo v tom není samo, například mravenci dělají se mšicema prakticky totéž co mi s krávama.

Bolest je pouze to jak lidé detekují a interpretuje poškození, kráva například nebude vnímat bolest stejně jako lidé, ale protože je to dost blízko tak to poznáme. Rostliny detekují své poškození též a též ho nějak interpretují, jen jsou od lidí příliš evolučně vzdálení aby se lidé dokázaly do rostliny vcítit. Tedy rostliny bolest vnímají, z pohledu detekce poškození a zároveň nevnímají, pokud bolest definuješ lidskocentricky (což je obvyklejší, ale nemyslím že zcela fér) a ne dle principu, tedy “je to dost blízko tomu co cítím já”.

Člověk se rozhodně Nevyvinul z dnešních opic jak by mohlo vyznít z tvého komentáře, ale máme s nimi společného předka (když půjdeme dost daleko tak zjístíme že veškerý život bude mít společného předka, jen s rostlinou je ten společný předek o dost dál než pro ty opice). Co se našich blízkých lidoopích příbuzných týče, šimpanzů, ano, převažuje u nich potrava rostlinného původu, ale maso na vrcholu jejich lovecké sezóny tvoří až 65g denně a to rozhodně není “nejake velmi omezene pripady kdy opice zabije jinou opici a sezere ji” jak tvrdíš. Nesmyslnost tvého výroku je navíc potvrzována i tím, že mají sofistikované metody lovu s rozdělením rolí. Nejde tedy o to že by žraly maso když se naskytne šance, ale cílené vyhledávání.
(sice wiki, ale jsem línej hledat lepší zdroje https://en.wikipedia.org/wiki/Chimpanzee )

Jinak, i kdyby šimpanz maso nežral, nic by to neměnilo. Živočišný druh během svého vývoje může měnit potravu. Vzhledem k tomu že život na Zemi má společného předka, ani by to jinak nešlo.

(edit, oprava pravopis)
24. 01. 2020 v 01:06Off-line BussterX  (99/130/150)
Před 7 hodinamiOff-line Zoidberg (29/-/-) NOVÉ
Jedna krava sezere 40kg zradla denne, kolik toho sezeres ty? A kdyz sezeres kravu, tak kolik toho ta krava musela sezrat abys ji mohl sezrat?

xxx

zoidberg a kolik se muselo vytěžit tun šutráků aby sis hodil do kamen kilo uhlí? :D
24. 01. 2020 v 01:16Off-line Zoidberg  (29/-/-)
A co to ma s tim spolecnyho?
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2020 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload