Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kouření cigaret

26. 01. 2020 v 20:53Off-line Anonym
Chtěl bych se s váma podělit o svůj příběh který je tak trochu netradiční.
Už od mala se mi hrozně líbily cigarety, jejich vůně a celkově ta cigaretová "kultura".
Bylo asi otázka času kdy to sám jednou zkusím a to se taky stalo. Bylo mi nějakých 13 kdy jsem z kámoškou v létě vyrazil do jednoho opuštěného hotelu a tam jsem si dal Marlborku. Byl jsem asi taky celkem vzácnej případ jelikož se mi po tom nijak napoprvé blbě nedělalo. Už tehdy jsem se cítil při kouření tak nějak dalo by se říct okouzleně a mít u sebe krabičku a furt ji někde ukrývat bylo takový dobrodružství.
No kouřil jsem od té doby asi tak jednu až dvě cigarety do měsíce a to i sám bez kámošů. Většinou ale s nima. Pak jsem se dostal do fáze kdy jsem kouřil denně 1 cigaretu a pak rok nic až na pár vyjímek ale po tom roce jsem se tady seznámil s klukem kuřákem kdy jsem se dostal na 10 denně a tak jsem kouřil rok a půl. Byl jsem s přes pů roku a dalo by se říct že jsme pořád "kamarádi".
Pak jsem si řekl dost, stáhlo mě to z peněz a bál jsem se doslova o zdraví jelikož jsem trochu víc zjistil co to dělá s tělem a ne jen zjistil ale i cítil. Doslova jsem za tu dobu ucítil znatelný úbytek na zdraví. Permanentní kašel apod. Do tý doby jsem to měl jako nevinou legrácku.
Štvala mě i ta závislost, prostě furt myslet jestli budou peníze a když nebyly tak jsem měl depky že to nedám atd... Hrůza tohle zažívat.
Časem mi unikl i smysl celého toho kouření a říkal jsem si že nejsem d***l aby se můj život neobešel bez něčeho co si strčím do huby a následně to lehne popelem... "Proč?" Říkal jsem si. A tak jsem nekouřil pomalu 2 měsíce ale pak jsem si jako největší vůl zapálil. Ne že bych měl absťák ale prostě mi chyběla tak chvilka a hrály v tom roli ty faktory co jsem zmínil na začátku. Furt mi to voní a furt se mi to líbí. Teď zase nějakou dobu někouřím.
Přemýšlím jestli se toho půjde vůbec zbavit když to mám zažitý jako něco co je fakt super, voní to a chutná to... Jak se toho zbavit? Předem říkám že na nikotinu už nejsem závislý ale jsem asi závislý na cigaretě jako takové. A taky podotýkám že se toho skutečně vzdát chci ale zároveň se se mnou děje to že chci strašně moc zažít znovu ten pocit si zakouřit, prostě si sednout a zapomenout na všechny starosti a cítit ten kouř v sobě a kolem sebe. Zní to asi nechutně :D
Mimochodem pomalu celá rodina kouří a až bude léto a já budu mezi nima jak trubka sedět bez cíga tak to bude pro mě asi problém. Bože proč zrovna já... Fakt lituju že jsem si k tomu kdy našel cestu ale za to mohla moje dětská nerozvážnost.
26. 01. 2020 v 21:09Off-line Sliderin  (29/170/70)
Závislost je na celý život, potom jde už jen o vůli, ale závislost zůstává, slábne přesto setrvává.
26. 01. 2020 v 21:11Off-line Sliderin  (29/170/70)
Závislot je jako nevyléčitelná nemoc.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 01. 2020 v 21:14Off-line Anonym
Sliderine, to je přesně to co mě vadí. Podívej se na Bohdalovou po kolika letech jí to i tak stáhlo zpátky. Proto si říkám jestli to zrovna u mě nějak bezbolestně půjde. Aby nekuřáci pochopili je to asi jako by vám vzali třeba nejoblíbenější nevím, třeba koníček.
26. 01. 2020 v 21:19Off-line Sliderin  (29/170/70)
Kazdy z nas ma v sobe dva vlky, jeden je zlý a vsechno chce hned a neresi nasledky, druhy je jeho opak. Vyhraje ten kteryho budes denne krmit :)
26. 01. 2020 v 21:27Off-line Sliderin  (29/170/70)
Ani nevim kde jsem to slysel :DD ale je to pravdivý :)
26. 01. 2020 v 21:32Off-line miloslav9  (31/171/60)
Kolik ti je let teraz anonym?
26. 01. 2020 v 21:40Off-line Anonym
Bude mi 18
26. 01. 2020 v 22:02Off-line Riku  (63/176/110)
Je to o hlavě. Tohle řešil každý v pubertě. Někdo do toho spadne a někde zvítězí zdraví rozum. Já jsem nekuřák a jsem velice rád.
27. 01. 2020 v 00:43Off-line Alda29  (35/192/90)
Já jsem rád, že jsem to nikdy nezkoušel a zkoušet nebudu. Hnusí se mi to, smrdí mito, dělá se mi z toho zle. Znám kolem sebe lidi, co to zkouší přestat, protože je to ohrožuje na zdraví a pořád do toho padají znova. Asi klasický případy.
27. 01. 2020 v 18:24Off-line igni  (36/192/130)
Cim dyl budes nekou***, tim mene budes mit tu chut.
Ja osobne jsem zavisly, i kdyz to moderuju, kourim uz asi 15 let, ale prave kvuli zdravi jsem presel pred rokem z klasickych cigaret na nahriovany tabak. Dlouhodobe ucinky nevim a neznam, ale po tom roce muzu ze svoji zkusenosti, a par dalsich znamych co take presli, ze se mi zlepsilo vyrazne dychani, neprodukuje se v plicich takovy ten hlen a obecne se citim trochu lip. A klasickou cigaretu si dam tak 1-2 za mesic, a nekdy ani to ne.
27. 01. 2020 v 20:28Off-line Lukrecius.01  (51/172/78)
"Mimochodem pomalu celá rodina kouří a až bude léto a já budu mezi nima jak trubka sedět bez cíga" + ta Bohdalka:
- na takové pocity se vyprdni, jinak neskončíš nikdy

A mně pomohly náplasti.
31. 01. 2020 v 09:15Off-line Anonym
Igni
Čím dýl nebudu kouřit tak to bude lepší? Nikdy jsem před lety nekouřil a stejně měl doslova šílenou touhu a chuť to zkusit a furt jsem na to jako kluk myslel a to jsem ani nevěděl jaký to vlastně je. Moje pocity jsou aktuálně stejný jako tenkrát, prostě to zase zkusit.
31. 01. 2020 v 09:17Off-line Anonym
Nikdy nezapomenu na to jak jsem jako mylý kluk byl ohromen a fascinován pohledem na kouřící tetu a její kouř ve slunečních paprscích :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
31. 01. 2020 v 11:21Off-line Wojciech  (52/-/-)
NEKUŘTE CIGARETY - zabije Vás to. Před časem zemřel na rakovinu
plic spolužák ze SŠ. Opravdu se dusil a možná se v noci i zadusil.
Léčit se to nedá a čas, kdy je již pozdě u kuřáků NASTANE. Každý
se nedostane k léčení na Jednotce intenzivní péče VČAS . Milujte se
bez cigarety.
31. 01. 2020 v 11:21Off-line miloslav9  (31/171/60)
Tak to ma teší anonym, že sa snažíš na sebe pracovať, že sa snažíš zbaviť fajčenia / kouření :)

Najlepšie je sa cigarety už vôbec nedotknúť, keď sa už raz vytvorila závislosť.
Akonáhle si zapáliš jednu cigaretu, hneď sa spustí začarovaný kruh závislosti.
31. 01. 2020 v 13:33Off-line igni  (36/192/130)
Sweetly: Opacne je to v poradku. Ja sem parkrat kouril pred nasimi, kdyz jsme sedeli nekde na zahradce. Jsem dospeli, oni jsou dospeli, do obliceje jim to nefoukam, co je na tom hloupeho? Naopak je to problem, protoze dite nema volbu.
31. 01. 2020 v 14:10Off-line igni  (36/192/130)
Sweetly: to mas tezke, ja bych z toho radost taky nemel, ale vim jak tomu jde rychle propadnout. A s tou vychovou: moji rodice jsou nekuraci (mati celozivotni, tata v podstate od naseho detstvi (videl sem ho kou*** jednou v zivote, kdyz sem byl maly, tak si venku pred domem zapalil se sousedem na silvestra). Vychovu jsem mel relativne striktni, veden sem byl k zodpovednosti, myslim ze nasi udelali vetsinu veci spravne a vychovali ze me dobreho cloveka. A stejne kourim. Holt k tomu obcas dojde (rebelske obdobi v puberte v mem pripade :D )
31. 01. 2020 v 20:19Off-line Alda29  (35/192/90)
Sweetly: přesně tak, když pak vidíme ve Výměně manželek ty trosky, jak kouří před dětma a ještě je v tom dusej v bytě, tak být sociálkou, tak je jim seberu.
01. 02. 2020 v 01:20Off-line Riku  (63/176/110)
Poudam svým učedníkům. Z každý krabicky ma 50 % náš papaláš na své kratochvíle. Je to marný,je to marný.
01. 02. 2020 v 09:03Off-line Anonym
Alda29
Tak třeba v té Výměně manželek jsou mnohdy kuřačky manší kravičky jak nekuřačky. Třeba Minulá výměna, ten magor nekuřák a ta co byla u něj kuřačka. Kdo byl na tom hůř? Jestli teda někdo koukal ale prostě tohle je kravina co tu píšeš.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload