Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Pracuje někdo z vás v zahraničí?

12. 02. 2020 v 20:07Off-line Anonym
Uvažuju o emigraci, protože už mě to tady nebaví. Malé platy, nedostupné bydlení, drahota. Než tady živořit raději emigrace.
Kam je nejlepší jet za prací? Kdo už děláte v cizině a jak se vám tam vede?
12. 02. 2020 v 20:09Off-line qwertyasdf  (38/171/67)
Ja už osem rokov :D najprv Nemecko, teraz Švajčiarsko
12. 02. 2020 v 20:14Off-line kloudik  (38/182/80)
Byl sem v Maďarsku, Německu, Holandsku, Španělsku, Norsku a všude možně, ale nejlip je tady akorát tvůj plat je přímo úměrný tvým dovednostem a ochotě něco obětovat. Nicméně v cestě za lepším platem ti tady jinak nic nestojí proto do ciziny už nikdy nepojedu
12. 02. 2020 v 20:20Off-line Anonym
Kloudik to není pravda, že tady v cestě za lepším platem nic nestojí. To by lidi neutíkali za hranice a zůstali by sedět tady. Česká ekonomika je v podřízeném postavení vůči Západu(cizinci vlastní zde většinu firem a diktují nízké mzdy), to tu drží dlouhodobě platy při zemi - jinými slovy, za stejnou práci dostaneš mnohem méně peněz než na Západě.
Vlastně tím odsud lidi doslova vyštvávají. Vědí to i ti migranti z Afriky.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
12. 02. 2020 v 20:23Off-line kloudik  (38/182/80)
A proč já Teda nikam neutikam? Hele pokud chceš žít jako ovce tak tady opravdu moc nevydelas, ale zkus vlastní podnikání zatím je to bohatě dotovaný :) a pak máš svoje ruce který tu začínají být k nezaplacení viz. Jiný téma akorát se musí hýbat :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 02. 2020 v 21:19Off-line i8051  (53/184/97)
U nas lidi utikaj za hranice? No to je mi novinka. Na zapad chodi jen ti, kteri tam maji jasne uplatneni, neco umi a dovedou se dobre prodat. Jen te upozornim, ze sice na zapade dostanes vice penez, nicmene take za vice prace, flakace, co jdou jen po mzde, tam nezamestnaj. A nejak mi prijde, ze ty budes ten, co chce penize, ale nic za ne neumi nabidnout. Kdo by prave neco umel, tak si informace o praci v zahranici zjisti sam a nepta se jak pepik. To si kup mozna rovnou zpatecni listek na vlak, usetris :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 02. 2020 v 21:21Off-line Anonym
Tak jinak, proč ti Němci neutíkají k nám, když je tu tak "dobře"?
12. 02. 2020 v 21:22Off-line kloudik  (38/182/80)
Protože neumí česky :)
12. 02. 2020 v 21:22Off-line i8051  (53/184/97)
Proc by nekdo nekam furt utikal? Dobre je vsude :-)
12. 02. 2020 v 21:32Off-line kloudik  (38/182/80)
Iosmičko protože hledají místo kde by něco znamenali akorát nechápou, že je to všude stejný. Buď něco umíš a prosadíš se takže je ti jedno kde žiješ, nebo si lempl a v tom případě je taky jedno kde žiješ :)
12. 02. 2020 v 22:56Off-line iglw  (48/172/77)
U nás roste životní úroveň,lidé se u nás opravdu mají dobře,když jsou vzdělaní,umějí jazyky,nebo umějí dobře své řemeslo!Kamarád,instalatér,odborník právě vydělává ve Švajcu 30 franků za hodinu.Já pracuji už přes 18 let v Itálii,dělám práci,kterou Italové nechtějí dělat,pracuji půl roku v roce,zbytek jsem na dosti velké podpoře!Nestěžuji si.A ani se nebojím,když bude krize v Evropě,rukama se moc lidem dělat nechce,takže ikdyž jsem úso,tak ruce mne uživí!Všem doporučuji,zkuste i v za hraničí!Hodně slováků dělá kole mne,čechů,moraváků málo!A dokonce dostávám i podporu jednorázovou v Italy!
13. 02. 2020 v 06:57Off-line iglw  (48/172/77)
Při hledání pozor na falešné agentury !!Je třeba být obezřetný a pracovat oficiálně,nejraději,nedávat nikdy dopředu peníze za zprostředkovávání brigády či práce!Má-li někdo i zájem o brigádu,napište mi na nicka mého.Díky.
13. 02. 2020 v 16:32Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Já jsem už hezkých pár let v Polsku a naprosto mi to vyhovuje. Ono to není jenom o penězích.

"Česká ekonomika je v podřízeném postavení vůči Západu(cizinci vlastní zde většinu firem a diktují nízké mzdy), to tu drží dlouhodobě platy při zemi - jinými slovy, za stejnou práci dostaneš mnohem méně peněz než na Západě."

Jasně... a proto jsou třeba ve Škodě vlastněné německým VW jedny z nejvyšších platů v ČR :)

"U nas lidi utikaj za hranice? No to je mi novinka."

Tak nějaká komunita na západě je plus docela dost lidí z pohraničí dojíždí za prací do Německa nebo Rakouska. Ale samozřejmě to není zdaleka v takových objemech jako z Polska, Slovenska, Maďarska, Pobaltí nebo třeba Rumunska.
13. 02. 2020 v 17:15Off-line i8051  (53/184/97)
Pisu, ze neutikaj a ne, ze nedojizdej .. velkej rozdil :-)
13. 02. 2020 v 17:21Off-line barbas  (43/194/80)
Napiš, pokud to s tou prací myslíš vazne
13. 02. 2020 v 17:21Off-line barbas  (43/194/80)
Ale přímo na profil, prosim.
13. 02. 2020 v 17:50Off-line Anonym
Mychajlo Jasně... a proto jsou třeba ve Škodě vlastněné německým VW jedny z nejvyšších platů v ČR :)

Vybral sis zrovna jeden podnik z mála, který není subdodavatelem, ale koncovým výrobcem. I tak neplatí zdaleka tolik, co berou Němci za stejnou práci a výkon. Drtivá většina firem v ČR jsou však subdodavatelé pro fabriky cizinců a ti diktují co nejnižší mzdy. A pokud se vám to nelíbí, jdeme do Indie. Tam už se bavíme o 1/4 až 1/5 německého standardu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 02. 2020 v 20:50Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Fajn, ale taky se podívej na cenovou hladinu. Hlavně služby jsou v Německu a kdekoliv na Západě řádově mnohem dražší. Až bude normální jídlo v restauraci stát 20 euro nebo lístek na vlak na trasu ne o moc delší než Plzeň-Ostrava 90 euro, tak se můžeme bavit i o německých platech :) Podle posledních údajů Eurostatu je ČR na 91 % průměru EU v HDP (PPP – tzn. se zohledněním mj. cenové hladiny) na hlavu. Německo, Skandinávie, Benelux atp. jsou samozřejmě výrazně výš, ale takové Španělsko nebo Itálie jsou prakticky na stejné úrovni (nemluvě třeba o Portugalsku, které už jsme dávno předběhli).
13. 02. 2020 v 23:23Off-line miloslav9  (31/171/60)
Moja sestra, kým bola na Slovensku mala fajn prácu, potom ako sa vydala do Holandska, má depresie z toho že nikde ju nechcú zamestnať - iba ak upratovačku / uklízečku čo sa na človeka z vysokou školou nehodí. Zas je pravda, že sa nejedná o ekonomicky zaujímavý Holandský región.

V Holandsku majú extrémne vysoké dane na nové autá. Čím novšie auto tým vyššie dane. Takže ľudia na Slovensku majú novšie autá ako Holanďania :).
14. 02. 2020 v 08:35Off-line Anonym
Mychajlo cenová hladina, stále omílané klišé dokola. Nepotřebuju chodit do restaurací, nechodím tam ani u nás. Potraviny si koupím sám i navařím, vím co jím a hlavně zdravěji. Proto jsou ceny potravin daleko důležitější, no a ty jsou i v tom Německu levnější a hlavně kvalitnější. MHD nevyužívám, jezdím na kole. Místo vlaku auto. Vyřešeno.
A když se podíváš třeba na to bydlení, tak už i Vídeň, Berlín s regulovaným nájemným, jsou levnější než Praha, a to berou pětkrát vyšší platy.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 02. 2020 v 10:33Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl anonyme, tak sbalit a sup na vlak. Zabal si rohliky a pastiku a jed. Mas to vsechno koukam uz zmakly, tak se tu nezdrzuj vysvetlovanim a uz si jed za svetlymi zitrky ;-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload