Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Za jak dlouho se můžu naučit hrát na hudební nástroj?

21. 02. 2020 v 18:19Off-line Anonym
Jak dlouho to trvá, abych uměl zpaměti dobře dejme tomu 10 písniček a mohl třeba hrát někde jako busker? Je rozdíl v nástroji? Líbí se mi housle a saxík.
21. 02. 2020 v 18:58Off-line i8051  (53/184/97)
Jo aha .. takze ty si myslis, ze se pasivne nabiflujes nazpamet 10 pisnicek na "nejakej" nastroj a budes baskovat nekde v centru za grose jo? Hm, hele spis ti doporucuji zvolit jinou formu obzivy, takhle to nefunguje :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
21. 02. 2020 v 19:32Off-line Anonym
Aspoň takhle by mi to stačilo
https://www.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 02. 2020 v 19:50Off-line Anonym
Proto píšu toto by mi stačilo. A lidem se to líbí, jinak by neplatili. Takže půl roku?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 02. 2020 v 20:05Off-line Anonym
A je na saxík těžký se naučit? ve srovnání s jinými nástroji?

https://www.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 02. 2020 v 20:33Off-line i8051  (53/184/97)
Jakoze si myslis, ze za pul roku udelas ze sebe umelce v situaci, kdy nic neumis a ani nevis, na co hrat? Ty jsi radne mimo chlapce ... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
21. 02. 2020 v 20:58Off-line kent  (47/-/-)
To vypadá, že stačí reprák k tomu připojit MP3 a pak předstírat hraní. A hlavně se u toho pořádně kroutit, nějak takhle:

https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…

Jo a kdyby někdo nevěděl, co je to za ten stříbrný hudební nástroj vzadu, tak to je SUZAFON :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 02. 2020 v 20:58Off-line heavick  (59/-/-)
Tak pokud jsi převtělený Mozart nebo Pagganini, tak tipuju týden... abys věděl jak vzít nástroj vůbec do ruky
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 02. 2020 v 21:22Off-line Anonym
Mně se ti kluci v metru líbí, jak to tam roztočili, má to šmrnc. Hudební sluch mám, žádný strachy a začít se může v každým věku, nevím proč by se měl omezovat věkem.
Šlo mi spíš o to vysondovat u těch, kdo tomu rozumí, jestli je saxofon těžký nástroj na učení nebo ne.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
21. 02. 2020 v 21:32Off-line kent  (47/-/-)
Jo jsou fakt dobří, ale ty jejich tanečky jsou prostě směšný.
Jako ten magor s yamahou musí bejt hluchej i nehudebně, ale zase je to svým způsobem taky umění hrát každou rukou jinou tóninu.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 02. 2020 v 21:52Off-line Anonym
Jo o houslích jsem to někde četl, že jsou těžký na učení. Ságo se mi líbí, housle taky, ale tam bych viděl problém s krční páteří po delším hraní.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 02. 2020 v 22:18Off-line tatrman  (27/-/-)
A já bych bral xylofon, třeba tady bych našel pak uplatnění :) ale tam budou mít asi nával, že?:
od 6:20min
https://www.youtube.com/watch?…
21. 02. 2020 v 23:50Off-line ozvien  (73/-/-)
Živil jsem se hudbou, dneska se vrhni na techickou výbavu, ono to bude hrát samo. Nehrej smyčcový nástroj. jde to moc pomalu kupředu. Hlavně ať něco trochu kloudně zazpíváš, všichni melou něco anglicky, čeština už se nenosí.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 02. 2020 v 15:44Off-line Freshboy  (20/180/69)
Pokud tomu dáš vše a obětuješ hodně času tak za krátkou dobu , záleží na okolnostech
22. 02. 2020 v 16:25Off-line i8051  (53/184/97)
Jeste takova mala rada, aby ses neucil na neco zbytecne hochu. Basking je ted uz hodne regulovanej a spousta mest (vcetne Prahy) ti k tomu musi udelit povoleni. Treba na Karlove moste a obecne v centru Prahy potrebujes povolenku, kterou dostanes az po schvaleni komisi "umelcu" na zaklade toho, co umis a taky jeste podle toho, abyste se s jinym baskerem netlacili na jednom miste a v jeden cas. Nektera mista maji dokonce permanentni zakaz produkce. Tak se pri svem uvazovani nad vyberem nastroje jeste zamysli, jestli budes moct vubec nekde hrat. Ceskejch baskeru je spousta, klidne ti jmena dodam a muzes se s nima propojit a zjistit relevantni informace. Nicmene te upozornim, ze oni hrajou od detstvi a nekteri i 10 let a stale na sobe makaj. Zadnej z nich se k tomu ale nestavil, jako ty :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 02. 2020 v 08:39Off-line tatrman  (27/-/-)
Orel jo díky to je ono. Ještě ten činelista to taky není špatný nástroj,to bych mohl dělat. Nebo ten Tambourmajor s tím kopím vepředu, super job.:):) Líbí se mi jak to kopí sklopí dolů v 9:10, když prochází babiš s angelou asi aby jim nevypíchl oko.
25. 02. 2020 v 16:10Off-line Betonica  (39/191/93)
No. Budes-li denne cvicit nekolik hodin (treba deset) pod vedenim ucitele, da se zakladni technika osvojit do pul roku. Za tu dobu budes umet ovladnout nastroj tak, aby z neho vychazel zvuk vhodny k poslechu.
Dal te ceka hudebni nauka, tj. od notoveho zapisu, akordy, stupnice... az po tempo, rytmus.
Priprav se na hodiny prehravek jedne etudy furt dokola, protoze to ze zacatku proste nejde. A po tech hodinach prehravek budes nastvanej a znicenej, ale budes muset znovu a znovu vzit nastroj a zkouset. Tak dlouho, dokud neprehrajes partituru hladce, pozdeji zpameti.

Toto vsechno plati, pokud mas alespon elementarni hudebni sluch a nadani citit nastroj.

Kdysi jsem hraval na trubku a baryton a trvalo mi roky, nez jsem mohl hrat tak, jak hraje typek v prvnim videu v tomto vlaknu... Ten totiz sakra dobre vi, co dela.

P.S. Saxofon patri mezi narocnejsi nastroje. Taktez housle. Z dechovych zkus spis fletnu nebo xaphoon, ze strunnych kytaru nebo ukulele.

Hodne zajimavy je tohle: https://www.youtube.com/watch?…
25. 02. 2020 v 21:45Off-line kent  (47/-/-)
Když už tady radíte takový blbosti jako xylofon, zvonkohru, tambourmajor či flétnu, tak bych spíš doporučil klávesy.
Dneska už jsou keyboardy po zvukové stránce na takové úrovni, že nikdo sluchem nepozná rozdíl mezi skutečným nástrojem. Navíc jeden člověk zvládne zahrát celou kapelu a technika hraní je naprosto jednoduchá. Na zahrání akordu v rytmycké doprovodné části stačí 2 prsty levé ruky a pro melodii stačí jeden prst pravé ruky , přičemž i tam lze nastavit dotváření akordů. A navíc to obsáhne všechny hudební nástroje světa a ty lepší keyboardy zvládnou i syntetické zvuky. Narozdíl od dechových hudebních nástrojů se u toho dá i zpívat. A cenově lze i profesionální klávesy koupit do 10 tisíc Kč, sám takové vlastním.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 02. 2020 v 13:28Off-line i8051  (53/184/97)
Kente .. a kabel s elektrikou si dotahne z nejblizsi hospody nebo pojede na vlastni UPS? ... :-)
26. 02. 2020 v 14:03Off-line Betonica  (39/191/93)
No mne hlavne vadi klavesy proto, ze nevedou cloveka k hudbe v jeji podstate. Klavesy sice umi blafovat a vyrobit cosi jako zvuky klaviru ci jinych nastroju. Furt je to ale blaf, zrovna tak, jak kdyz clovek naleti d***lni smlouve na novej pausal nebo levnejsi elektriku. Hudba se ma delat srdcem, maji v ni byt emoce. A to jde jen tehdy, pokud hrac (interpret) ovladne nastroj a rozumi tomu, co hraje. Bez toho je to jen jak sex s dildem. Sice cajk, ale snadno zapomenutelny.
26. 02. 2020 v 20:47Off-line kent  (47/-/-)
Bože, to jsou zase kecy!!! Když tomu nerozumíte, tak se radši nevyjadřujte!!!
Ičko: Klávesy můžou hrát i na baterie, ale to ti asi nedocvaklo.
Betone: Klávesy nic nevyráběj, ty přehrávaj zvukové vzorky nahrané ze skutečných profesionálních hudebních nástrojů!!! A věř tomu, že i na klávesách se dá hudba dělat srdcem s emocema. K tomu sloužej vychytávky jako je dynamika, aftertouch, rezonance atd....
26. 02. 2020 v 21:06Off-line gin  (63/184/120)
Záleží na jakej nástroj ale ukulele ti doporučit nemůžu

https://www.youtube.com/watch?…
26. 02. 2020 v 21:20On-line fifotronic  (33/188/92)
Naucis se hrat na cokoliv za dve hodiny


denne
26. 02. 2020 v 21:42Off-line kent  (47/-/-)
Na ty klávesy se dá taky naučit hrát za dvě hodiny....a stačí na to den.
Většina kláves totiž umí transponovat a tak stačí znát stupnici C dur, která se hraje pouze na bílých klávesách. A většina písniček v tónině C používá jen 4 akordy (C,F,G,Ami).
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 02. 2020 v 21:46Off-line i8051  (53/184/97)
Kent (43/-/-) NOVÉ
Ičko: Klávesy můžou hrát i na baterie, ale to ti asi nedocvaklo.
-----------------
jojo, na baterky to bude fakt kvalitka .. to jiste ozvuci kus namesti :-)
26. 02. 2020 v 22:00Off-line kent  (47/-/-)
Však on nechce dělat estrádu pro půlku náměstí, chce spíš hrát lokálně, aby to slyšeli ti, kteří budou okolo procházet a darovali mu za to pár korun.
Kdyby ses kouknul na první video od tazatele, zjistil bys, že tam má hudební doprovod a jak myslíš, že je to napájený???
26. 02. 2020 v 22:06Off-line i8051  (53/184/97)
Kente, proboha, videl jsi fakt to jeho video, kde pise, ze by mu to takto "STACILO" a kde hraje na 150m2 na rusny ulici a dela slusnej kraval? On tam ma k tomu PAcko s mixem a pod tim hadrem k tomu ma zdroj, pokud to nema nahodou napajeny z toho kramu vedle. I kdyby mel jen takovy to kufrovy PAcko na koleckach, tak i to ma v sobe priblizne 180Wh olovenej akumulator .. to fakt neni, jak 6 burtu v klapkach :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 02. 2020 v 22:31Off-line kent  (47/-/-)
Tak jsem rád, žes to uznal. Nevím, proč ses tomu předtím divil. Není problém si dotáhnout vlastní záložní zdroj nebo si natáhnout kabel z hospody!!! A věř tomu, že klávesy na baterie dokážou hrát také hodně hlasitě, ale samozřejmě se tím úměrně rychleji vybijí.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 02. 2020 v 17:54Off-line Anonym
Jo chce to pořádný grády, jak píše I8051, aby mě slyšeli venku. Ale večer by šlo vydělávat i jako tento klučina v baru nebo restauraci, to se mi taky páči, stačilo by mi to aspoň tak umět:

https://www.youtube.com/watch?…
27. 02. 2020 v 21:27Off-line kent  (47/-/-)
Tak nevím, pořád je v tom videu hudební doprovod, ale žádná kapela tam není vidět. Ono je to prostě divné, když část hudby hraje z přehrávače.
Pokud chceš poradit jestli housle nebo saxofon, tak za mě spíš saxofon, ale těch je víc druhů. Pokud chceš něco levnějšího (použitého), tak se koukni na www.hudebnibazar.cz

Ještě k těm klávesám:
Každé profesionální klávesy mají linkový výstup, který se dá připojit na reprobedny. Do kláves lze stáhnout písničky z internetu ve formátu midi (noty), takže pak stačí jenom předstírat hraní nebo v těch souborech midi lze vypnout jednotlivé nástroje a hrát jenom určitou melodii na klávesách při přehrávání zbytku písničky, už není třeba žádné další zařízení. Samozřejmě se dá do kláves nahrát i mp3 soubor, ale tam už je většinou i zpěv, i když i ten některé klávesy dokáží eliminovat.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 03. 2020 v 08:52Off-line AdamAdler000  (23/178/70)
Zdravím, hudba mě živý, hraju na víc nástrojů, na sax taky. Upřímně, je dost naivní myslet si, že lze proces "naučení" limitovat intervalem jako je "půl rok", "rok" atd. Každý nástroj má svou určitou povahu a vyžaduje určité předpoklady. Já jsem až na pár výjimek dechař a navzdory tomu, že jsem začal se ságem docela dlouho a po dost letech s jinými dechy, jsem měl i tak trochu trable to udýchat. Saxofon rozhodně není jednodušší dechový nástroj! Když už, chce to aspoň základní průpravu z klarinetu, raději bych volil flétnu, nebo tu někdo mluvil o xaphoonu, což je skvělý nástroj pro začátečníky (já ho mám taky, ale prstoklad mi přijde fakt dementní, tak na něj nehraju :)) Dále pak housle jsou ještě náročnější... Za mě bych nevolil smyčcový nástroj, radši třeba klávesy ty jsou pomětně snazší... Ale vše je to potom jenom o nadání, trpělivosti a tréninku!!!
22. 03. 2020 v 12:15Off-line kent  (47/-/-)
AdamAdler má pravdu, klávesy jsou lehký na učení, ale není třeba kupovat klavírní rozsah, stačí koupit třeba jen 5 oktáv, hlavně aby to nemělo zvuky jak dětská hračka a mělo to různé vymoženosti, které usnadňují hraní, také je dobré, aby šel připojit pedál a když to má další vstupy a výstupy, tak se to taky hodí. Teď v době "!koronavirusové" je docela vhodná doba se začít učit na nějaký hudební nástroj, tak kdyby někdo chtěl poradit ohledně kláves jsem k dispozici.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload