Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jste pro zrušení nedělního prodeje?

04. 04. 2020 v 09:04Off-line Anonym
Osobně se mi nelíbí, že musí prodavači pracovat v neděli, z mého pohledu to určitě není potřeba, jsou přepracování, málo placení, zbytečně vystavování nákaze, mocipáni vedou debatu, zda ano či ne.Taky chtějí otevřít Velikonoční pondělí, žádná úcta ke svátku, nejsem věřící, ale i tak mi to vadí. Argument, že by se lidé tlačili vážně neberu.Nás je doma víc a chodíme nakupovat jednou týdně, kdyby nebylo zbytí, 14 dnů to vydržíme.Pečivo, když někdo neumí péct, může narvat na mražák.
Všude významně zredukovali MHD, ale že jezdí Metro ve špičku opravdu narvané, někdo nedomyslel.Jsem mimopražský, ale mám to z první ruky.
U nás MHD také zavedla silnou redukci, proto i u nás byl včera bus dost plný.Takže, jak vidno, v MHD se lidé tlačit mohou.Jaký je váš názor?
04. 04. 2020 v 09:24Off-line werex  (31/-/-)
Teď bych to nezaváděl. Pokud bude vysoká nezaměstnanost, tak redukce otevíracích hodin spíše nezaměstnanost prohloubí.
Spíše bych byl pro snížení povinné pracovní doby(úvazku) ovšem při zachování mezd. 4 dny v týdnu místo 5? Tudy vede cesta podle mě.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
04. 04. 2020 v 09:53Off-line Hooky  (28/178/67)
Já hlavně nepochopím, proč při lockdownu celé země obchody musí jet každý den. Myslím si, že by si lidé zvládli nakoupit na 2 dny. V případě když by byl obchody otevřeny pouze každý druhý den.

Je mi jasné, že je právě onen problém s nezaměstnaností. Je těžké na takovou otázku odpovědět. Jsou mezi námi lidé, kteří si z výplaty nemohou dovolit přijít ani o korunu.

Chápu, že by to bylo hodně omezující, že by si holt někdo každé ráno nemohl jít koupit jeden čerstvý rohlík s 5 dkg salámu, ale proč tomu prodavače tak moc zbytečně vystavovat? Jsou to také lidé a mají rodiny o které se bojí.

Tohle nejsou situace na které jsme připraveni, nikdo s nimi nepočítá a těžce zasáhnou životy mnoha lidí. Stát se bohužel snaží cestu jak se zavděčit všem, což logicky bohužel nejde :(
04. 04. 2020 v 13:15Off-line Riku  (63/176/110)
Jsem pro. V sobotu dopoledne, prodávat pak vydezincikovat a v neděli volno. Bohužel zisk a prachy je nad zdravim.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
04. 04. 2020 v 13:36Off-line Peta80  (43/187/-)
Sice tě chápu, anonymní Kájo, ale když se nebude prodávat v neděli, tak ti bude půlka lidí mrmlat. Já bych ti prostě doporučil zkusit si najít jiné zaměstnání, když ti tohle nevyhovuje.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
04. 04. 2020 v 15:37Off-line i8051  (53/184/97)
Nechal bych to na lidech. Kdyz nebude poptavka, kramy zavrou. Kdyz nebudou chtit lidi o vikendu delat, kram taky zavre. Stat nema tohle regulovat a omezovat lidi, ma delat jen mantinely a nechat byznys fungovat. Nemyslim ted v aktualni ceveckovy situaci, ale v situaci normalni. Zrovna v nedeli do kramu nechodim nikdy, protoze tam jsou nalezli stredocesi, co chtej vse prazakum vykoupit. Nicmene vykoupej aspon stary veci za celej tejden a v pondeli jsou pro prazaky narovnany cerstvy ;-) Budoucnost maj hlavne rozvozy. Treba rohlik.cz a podobny miluju. Za ty dve hodky litani po kramech radeji sedim v kanclu a na ten nakup si mezitim hlavou vydelam necim, co me bavi a bez stresu u pokladny ;-)
04. 04. 2020 v 15:55Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Kdykoli stát zavedl nějaké omezení prodeje, které mělo pomoci prodavačkám, tak způsobilo naprostý opak. Když prodavačky tehdy chtěly, aby mohly být o svátcích doma jako většina ostatních lidí, tak očekávaly, že ty volné svátky budou znamenat to samé co znamenají pro tu většinu ostatních lidé - volno v měsíci navíc a ještě k tomu to mít zaplacený. Výsledek? Ten volný svátek si musí nadělat v jiný den, ve který by měly za normálních okolností volno. Jinými slovy - V měsíci, ve kterém je o svátcích zavřeno například jeden den, tak prodavačka nemá volno obvyklých 8 dní + 1 den, ale furt volno 8 dní. Tohle byl první výjeb s prodavačkama. Druhý výjeb byl ten, že když je o svátku zavřeno, tak minimálně dva dny před ním a pak následující den po opětovném otevření je v obchodě násobně víc lidí než by tam bylo za normálních okolností. Což je mega výjeb s přihlédnutím k tomu, že to volno o svátcích mělo sloužit k tomu, aby si prodavačky odpočinuly. Takhle jsou vyšťavněný mnohem víc než by byly, kdyby se do otvírací doby nesral stát.

No a dočasné zavření o nedělích by v praxi znamenalo úplně to samé co výše zmíněné. Za cenu, že se v práci nenakazí v neděli, kdy budou mít zavřeno, tak za ní zaplatí v podobě zvýšeného rizika nákazy den před zavřením a den po otevření, kdy tam budou čelit větším davům zákazníků než obvykle. A o to prodavačky vážně nestojí, obzvlášť taky právě proto, protože volná neděle pro ně nebude znamenat volno navíc. :-P
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 04. 2020 v 16:10Off-line Kuliferda  (53/173/74)
Češi nechodí do krámu převážně nakupovat, tráví tam volný čas a jen si prohlížejí regály...
04. 04. 2020 v 16:25Off-line i8051  (53/184/97)
Vjaceslav  (37/180/70)
Hroch51: Vydělávat na věci, který končej spláchnutý v záchodový míse, tomu říkám životní cíl :-))
------
A vydelavat na silnicaka, co skonci za 5 let ve sberne srotu nebo na gumovej pendrek, ci si narves do huby (mozna pak i jinam) je urcite vyssi level, co? ;-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 04. 2020 v 23:04Off-line igy  (38/173/81)
"Taky chtějí otevřít Velikonoční pondělí"
... Jak chtějí? Podívejte se do zákonu o otevírací době - od začátku tam je 3f, které říká, že v nouzovém stavu toto omezení neplatí. Teď už se nic nerozhoduje, nic nechtějí.

A obecně jsem proto, že se to má nechat na těch obchodech/odborech/prodavačkách. Stát se do tohoto nemá co montovat.
05. 04. 2020 v 00:12Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
"Sice tě chápu, anonymní Kájo, ale když se nebude prodávat v neděli, tak ti bude půlka lidí mrmlat. Já bych ti prostě doporučil zkusit si najít jiné zaměstnání, když ti tohle nevyhovuje."
- v době, kdy jsou mraky lidí z práce doma či je všechno ostatní pozavírané a odpadají tak věci, beroucí čas, mají lidi dostatečný prostor nakoupit si kdykoliv jindy, nedělní prodej netřeba (on sice reálně není třeba ani jindy, ale to sem teď nepatří)
- stačí se mrknout na inzertní servery a je hned jasné, že v současnosti zaměstnance de facto nikdo nenabírá, spíš se bude propouštět
05. 04. 2020 v 00:27Off-line iglw  (48/172/77)
Ano,zbytečně otevřené obchody právě v karanténě!!I Po ní všechny!!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 04. 2020 v 13:30Off-line poklad  (29/177/69)
Ne, ne a ne. Stát nemá co kecat do toho kdy mají mít obchody otevřeno a kdy ne. A Německem/Rakouskem tu neargumentujte, je to tam z náboženských důvodů (a v některých landech se to už uvolňuje)
Navíc jak tu již zaznělo, letos se předpokládá že nezaměstnanost v ČR dosáhne 10%, možná i více.... Je fakt úplně nejblbější nápad omezovat otevírací dobu - což by vedlo k dalšímu propouštění.
Podpořil bych zkrácení pracovní doby, což tu už zaznělo.

(a ne, nejsem bezohledný k "unaveným" prodavačkám, sám pracuju i o nedělích a nesouhlasím s tím, aby mi to nějaký Bureš nebo jiný mocipán zakazoval)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 04. 2020 v 13:38Off-line Kuliferda  (53/173/74)
Velikonoční pondělí může být klidně zavřeno, každý je háklivej na svou pracovní dobu a po obchodech by jste se procházeli do noci a koupíte hovno

D***lní Češi se budou nudit,tak si udělají výlet do obchodu,jako obvykle...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
05. 04. 2020 v 14:25Off-line i8051  (53/184/97)
Zacinam Poklada platonicky milovat, ma normalni dospely nazory. Mozna si ho adoptujeme ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 04. 2020 v 14:34Off-line BussterX  (103/130/150)
Má NĚKDY normální názory (normální = ty co se mi líbí :D), takže si ho adoptuj klidně, já bych ho dal do děcáku :P
05. 04. 2020 v 14:45Off-line i8051  (53/184/97)
No hele burte .. v posledni dobe casto .. ale ano, normalni=cosemilibi. Z decaku ho vyhodej, tam uz se nevejde :-)
08. 04. 2020 v 11:05Off-line Betonica  (39/191/93)
Ja myslim, ze stat nema co kecat obchodnikum do toho, kdy budou nebo nebudou mit otevreno. Je to na domluve obchodu a jejich zamestnancu. Statu je obecne moc a je vsude. I tam, kde by vubec byt nemusel.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload