Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jsem nezaměstnaný a nevím jak dál

05. 05. 2020 v 15:51Off-line Anonym
Ahoj, jsem dlouhodobě nezaměstnaný a nevím, co mám dělat. Doufám, že se mi nebudete jenom smát. Začalo to před 8 lety, vypršela mi smlouva na dobu určitou a od té doby nic. Nelámal jsem si s tím hlavu, a říkal jsem si, že práci seženu vždycky. Uběhlo pár měsíců a desítky pohovorů a práce nikde. Každý pohovor byl pro mě utrpením a ponížením, špatně jsem to nesl a nesu. Vždycky jsem byl premiant a nejlepší ve škole. Bral jsem to proto v duchu jako moje právo na dobrou práci, když jsem tomu věnoval tolik píle a energie. Znám x kluků, kteří se neučili vůbec a dneska jsou ve vedoucích funkcích, i když toho ví mnohem méně než já. Nebylo tomu tak. A tak jsem prostě přestal na pohovory chodit a rozesílat životopisy. Důvody, proč mě nevzali, byly: jste pro nás překvalifikován, je vás škoda, představovali jsme si někoho mladšího, je to pozice spíše pro ženy a dáme vám vědět.
Propadl jsem depresi a vyhoření, ale neléčil jsem to. Nikam jsem už nepsal a nechodil. Nešlo to. Několikrát mě vyhodili z pracáku. Tam jsem zažil taky nejedno ponížení a můj stav se ještě zhoršil. Dnes doufám, že se z toho nějak dostanu sám a půjdu k lopatě, ale bojím se dalšího ponížení z řad dělníků. Budou říkat, vidíš, kdyby ses tolik neučil, mohl jsi na tom být lépe a mohl sis práci vybírat. A budou mít pravdu. Jen ještě, aby neměli předsudky a na to nekvalifikované místo mě vůbec vzali.
Sorry za delší zpověď. Snad mě tu neubijete hejty.
05. 05. 2020 v 16:15Off-line AMDI  (52/179/105)
Teď jsem to chtěl napsat.Já dělám za pokladnou v hypermarketu už skoro dva roky a nemohu si stěžovat i když ty prachy tam nejsou bůhví jaký,ale aspoň něco.Já jsem tam šel spíš ze zdravotních důvodů,ale jsem spokojenej.
05. 05. 2020 v 16:16Off-line pear  (103/-/-)
Jednoduché. Pokud se hlásíš na nižší pozici než jsi kvalifikovaný, tak si uber v životopisu na vzdělání. Firma hledá stálé zaměstnance. Vzdělaného člověka nedají k pásu, protože si myslí, že jim uteče. Takže sniž na svém egu, když se hlásíš na nižší pozice. Dle tvého popisu se mi zdá, že ti na sobě až moc záleží. Nevím co máš vystudovaného, ale tak nikomu neříkej, že máš VŠ a střední, když se budeš hlásit k lopatě a spolupracovníkům to taky neříkej. Může být hůř. Svou lítostí a vzpomínkami na minulost si nepomůžeš. Dokud nejde o život, jde o hovno.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
05. 05. 2020 v 16:22Off-line BussterX  (103/130/150)
Já mám kamaráda kterej pracoval jako inženýr ekonom na střední manažerské pozici u známé firmy distribuující pohonné hmoty a když z důvodu reorganizace přišel o práci tak byl skoro dva roky bez práce... prostě na trhu práce nebylo místo odpovídající jeho vysoké kvalifikaci a neměl politický známosti co by mu vytvořili místo ve státní správě na míru jako trafiku tak jak se to dělá u politiků :D po těch dvou letech už u něj byly patrný známky rezignace a prokrastinace že už ani nesledoval co je za den a prošvihával pohovory, ale spíš na ně podvědomě rezignoval... nakonec si vzal do nájmu benzinku a dělá už skoro 15 let "pumpaře" a teď je spokojenej
05. 05. 2020 v 16:25Off-line Anonym
Pear :Jednoduché. Pokud se hlásíš na nižší pozici než jsi kvalifikovaný, tak si uber v životopisu na vzdělání
Jednoduché? Kdybych vymazal z životopisu vzdělání a praxi v oboru, tak tam nemám 8 let díru ale rovnou 30let(4roky gympl, 7let VŠ, + praxe po škole) jak bych to vysvětlil personalistkám?Už tak to nevysvětlím.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 05. 2020 v 16:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Znal jsem aji bezdomovce s diplomem :D
05. 05. 2020 v 16:43Off-line Anonym
Musclehulibrku pro tebe asi prkotina. Já prostě už další porážku neunesu. Vždycky jsem spoléhal jen na sebe, nepěstoval jsem žádné vazby, kamarádšofty apod., říkal jsem si vše je jen o tom, jak tvrdě na sobě pracuješ a plody se dostaví. Dřel jsem jako vůl, učil se dlouho do noci, dělal jsem víc než ostatní. Jak strašně jsem se mýlil. Dnes už vím, že je tomu přesně naopak, vůbec nezáleží na známkách ve škole, účast v soutěžích a zahraničních stážích. K dobré výplatě a místu je zapotřebí zcela jiných kvalit.
A je to, jak píše Bussterx, dneska už jenom prokrastinuji a nemám na nic chuť.
Všechno se mi rozpadlo pod rukama. Nechlastám, nekouřím, nedroguji, ale prostě mám bloky. Jen se sám sebe ptám, čím jsem si to pane bože zasloužil, že mě tak trestáš?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
05. 05. 2020 v 16:52Off-line Anonym
Sorry nebudu psát další podrobnosti. Přeci jen je to veřejné. Ale nejde o žádný pseudoobor.
05. 05. 2020 v 16:54Off-line rosju  (53/170/78)
Anonyme-sorry, nevěřím ti ani slovo (několikrát mě vyhodili z pracáku a podobné nelogismy) Celý tvůj příběh nemá logiku a je vycucany z prstu byť.ti Buss nechtěně nahrál.
Pohádky z mechu a kapradí jsou tisíckrát hezčí :))
05. 05. 2020 v 16:58Off-line Anonym
Rosju tak to mě mrzí, ale s tím nic nenadělám. Hodně lidí mi nevěří stejně jako ty. Nejvíc mi nevěřily úřednice z pracáku, proto jsem dostal tolikrát maření součinnosti.
05. 05. 2020 v 17:00Off-line rosju  (53/170/78)
No jestli jsi tam trollil jak tady,tak bodejť :)
05. 05. 2020 v 17:03Off-line BussterX  (103/130/150)
Rosomáku ale mě taky kdysi "vyhodili" z pracáku...
05. 05. 2020 v 17:05Off-line Anonym
Nedokázaly mi pomoct a spíš ani nechtěly. Tady mi to podepište a přijďte za tři měsíce.
05. 05. 2020 v 17:05Off-line Lukrecius.01  (51/172/78)
Rosju (47/170/72) NOVÉ
Anonyme-sorry, nevěřím ti ani slovo (několikrát mě vyhodili z pracáku a podobné nelogismy)
- róso, myslíš že to tady pokročilo tak daleko, že si tady někdo honí i nad tématem stylu Jsem nezaměstnaný a nevím jak dál?:o)
05. 05. 2020 v 17:07Off-line rosju  (53/170/78)
Ne,stačí si přečíst podobná trollacka anonymní témata, to musí být NUDA JAK KRÁVA:)
05. 05. 2020 v 17:08Off-line BussterX  (103/130/150)
Netvrdím že toto téma není fake, možná si jen někdo dělá průzkum reakcí a názorů na tuto modelovou situaci :D ale určo to není příběh, který by se přesně takto nemohl stát páč takovejch případů bude myslím dost... psychika člověka je totiž složitá a u každýho (ÓÓÓ jak překvapivé) jiná...
05. 05. 2020 v 17:09Off-line rosju  (53/170/78)
Bussi-kolik let jsi nepracoval,aby tě museli několikrát vyhodit z pracaku? :)
05. 05. 2020 v 17:10Off-line BussterX  (103/130/150)
Sem zapoměl že tam mám jít tak mě vyřadili no :D první půlrok :D
05. 05. 2020 v 17:11Off-line rosju  (53/170/78)
No a tady pan vysokoskak, když ho několikrát vyhodili dverma, vrátil se pokaždé oknem.
To není rezignace :)))))
05. 05. 2020 v 17:12Off-line BussterX  (103/130/150)
V podstatě podpora byla tak nízká, že sem dva měsíce nazaplatil eketřiku (ve vlastním bytě) a nikdo mi neřek že mám nárok na příspěvěk v hmotné nouzi a jakmile máš dluh na energiích tak už ale nárok na příspěvek ztrácíš... geniálně vymyšlený :D už sem to tu kdysi psal
05. 05. 2020 v 17:12Off-line pear  (103/-/-)
Anonyme - to chápu. Omlouvám se za svou špatnou radu. Ještě si třeba nezkusil podnikat nebo zahraničí. Předpokládám, že ovládáš nějaký cizí jazyk, tak odcestuj za hranice. Tam bude tvůj diplom skoro bezcenný. Jsme v EU, odcestovat a dostat práci je ve státech EU hračka. Možností je plno. Nevzdávej naději. Už jenom to, že si se odhodlal poradit zde se počítá jako snaha o návrat na trh práce.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 05. 2020 v 17:13Off-line rosju  (53/170/78)
Buss-Jo,to máš pravdu ,jen s tím bajkarem mi to nesedí:)
05. 05. 2020 v 17:16Off-line Anonym
BO2:že mají spolupracovníky vysokoškoláky na pozicích operátora výroby, to samé v různých supermarketech, že pracují na pokladně nebo doplňují zboží, takže všechno by mohlo jít...
Ano souhlasím je to extrém, zašlo to daleko, dneska už bych k tomu pásu šel, ale dlouhou dobu jsem si říkal, já jsem studoval opravdu tak dlouho a tvrdě, aby skončil na noční u pásu, jako ten co na vzdělání celý život kašlal? Bral jsem to jako nespravedlnost a křivdu a i dnes to tak cítím, ale jsem smířen s tím, že tam skončím. Toto je opravdu moc subjektivní pocit a asi ho může prožít jen ten, kdo to zažije na vlastní kůži a projde si tím, co já. Možná je to nepřenositelná zkušenost. Co já bych dal za čistou hlavou dělníka s SOU, kterého toto nikdy nepotká.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 05. 2020 v 17:19Off-line rosju  (53/170/78)
Anonym má smysl pro humor: Dneska už bych k pasu šel
Čo já bych dal za čistou hlavu dělníka

No není báječný-samé perly :))))
05. 05. 2020 v 17:30Off-line Anonym
Fiktivní důvody??
05. 05. 2020 v 17:41Off-line i8051  (53/184/97)
Tak ono studium neni jen o tom do sebe nacpat tuny znalosti, ale umet je i nalezite pouzit. Uz na skole je dobra praxe nekde ve fungujici firme, propojeni se z realitou a ziskani kontaktu a potencialnich pracovnich mist. Proto rikam, ze jit na skolu jen tak z nudy a delat nejakej obor, kterej je uplne k nicemu, ale je snadnej a doda vam "diplom" i presto, ze po absolvovani vubec nevite, o cem to bylo, je zbytecna ztrata casu s jasnym vysledkem. Skolu je dneska nutny cilit na obor, kterej vas samozrejme bavi, ale u kteryho je velka sance, ze se po absolvennstvi clovek uplatni a uz se na to behem studia i pripravovat. Absolventu ekonomky nebo humanitnich ved je totiz spousta za kasou v Kauflandu. Jen nekteri to delali proto, ze je to bavilo a dovedli si pak najit praci.

Nicmene vyse uvedene se netyka jen VS, ale obecne vzdelani. I pri vyberu ucnaku nebo prumky uz musis kalkulovat s realitou. Optimalne zacit uz na zakladce.Tolik realita :-)
05. 05. 2020 v 17:43Off-line Anonym
Nebudou mi věřit nízko kvalifikovaní, s tím počítám. Z VŠ vzdělaných mě možná pochopí psychologové, sociologové, a někteří lékaři, novináři, filozofové a spisovatelé. Technici spíše ne. Možná mám ještě šanci u těch, kteří si prošli něčím podobným nezávisle na vzdělání.
Všichni totiž vycházíte jen z pohledu vlastní životní zkušenosti a tu projektujete na ostatní. Př. jste vyučený zedník, máte SOU a x let praxe v oboru. Otevřete si stránky UP a vyskočí na vás inzerce od stovky firem doma i v zahraničí, jak se předhání v platech + všechny nekvalifikované pozice, skladníci, manipul. dělníci, operátoři výroby, prodavači v supermarketu, všude vás vezmou. Personalistku jen zajímá: dělal rukama?, dělal na směny? tak je to OK.
Uděláte si závěr: práce je dost je to dobrý, kdo chce práci, tak ji má.
05. 05. 2020 v 17:46Off-line rosju  (53/170/78)
Anonyme-nejsem nizko kvalifikovaný a přesto ti nevěřím,že je to tak jak uvadis:)
Možná s tvou kvalifikací to nebude tak horké, jak píšeš :)
05. 05. 2020 v 17:49Off-line Anonym
Vjaceslave za celou dobu, co jsem doma vstávám v 6.00. Někdy vstanu i v 5.00 a už neusnu. Nemůžu spát. Mám plnou hlavu starostí i před spaním. Někdy nemůžu usnout a přepadne mě ataka, jestli budu mít zítra co jíst.
05. 05. 2020 v 18:42Off-line Anonym
Děkuji pear a Bussterx za psychickou podporu. Jste jediní, kdo mi tady věří, vážím si toho.
BO2 já nerozporuji, že jsou manuální pozice nekvalifikované, např. vykládání po nocích z náklaďáku. Důvody proč jsem ty roky do takové pozice nešel jsem popsal. Dokonce jsem kdysi posílal CV do velkoskladu tuším Kauflandu na směny, myslíš, že se mi někdo ozval? Přišel mail: dali jsme přednost vhodnějším kandidátům.
Víš vůbec co to udělá s psychikou, když si tohle přečteš po všech těch rocích dřiny, odříkání, kdy nevyděláváš a po nocích studuješ a desítkách ústních a písemných zkoušek, zápočtů, státnic na výbornou a pod? A pak zjistíš, že máš nižší hodnotu, než ten kdo má jen základní vzdělání se čtyřkama a ten dostane přednost před tebou? Prostě jsem to pak vzdal. Byla to jedna kudla do zad za druhou.
05. 05. 2020 v 19:27Off-line Anonym
BO2 po pravdě i8051 mně konkrétně nic neporadil. Poradil možná děcku ze základky a ještě velmi obecně, co má dělat. Mně není 14let, abych si zvolil vhodný obor na příštích 60 let. Navíc ani nikdo neví co bude zítra, natož za 10let potřeba.
Spíš mám pocit, že o životě tom praktickém toho ví víc Bussterx a pear má empatii. Jen dojem.
Jinak díky za přání i tobě hodně zdaru.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 05. 2020 v 19:36Off-line rosju  (53/170/78)
Takže zde je vidět, že anonym skutečnou radu pro sebe nehledal, nýbrž zneužil poradnu ,aby nám vlastně oznámil, že stejně ví všechno nejlépe :)
Co tam máš za další pohádku ?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 05. 2020 v 19:45Off-line i8051  (53/184/97)
Anonyme, empatie se nenazeres :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 05. 2020 v 19:59Off-line Anonym
Mýlíš se, empatie v pravou chvíli je víc než žrádlo.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 05. 2020 v 20:06Off-line pear  (103/-/-)
Íčko empatie je potřeba, protože i ty se můžeš dostat do sr*ček. Nedělám si iluze. Každému se to může stát i když třeba ze stejného důvodu.
Anonyme - chápu, ale očividně to není zase tak zlé jak uvádíš. Kdyby bylo tak bys bral každou práci. Před koronavirem u nás byla nejnižší nezaměstnanost v EU. Sám si psal, že si některé práce odmítal, protože byly pod tvou úroveň. Jsi moc vybíravý. Chápu, že si dlouho dřel, ale sebe lítost ti práci a kus žvance nesežene. Kdyby si to nechal už dávno být a před 8 lety by si bral jakoukoli práci, tak teď už ses mohl dávno dopravovat na pozici, kvůli které si tak dlouho studoval. Zkrátka nech to být, tu křivdu, minulost, nelpi na svém studium. Však vidíš jak ti to ubližuje. Nech být svou hrdost, přijmi jakoukoli práci a posuň se někam. Doufám, že na minulost zapomeneš a budeš hledět v lepší zítřky! Ať se ti daří :)
05. 05. 2020 v 20:15Off-line i8051  (53/184/97)
Hrusko, samozrejme mohu, klidne i ze dne na den, ale mozna proto mam sve zivobyti rozprostreno mezi nekolik cinnosti a oboru, takze je to svym zpusobem pojisteno. Nicmene i kdyby se uplne vsechno fakt podelalo, urcite nepujdu fnukat sem ani nikam jinam a spise nez empatii u jinych se budu snazit najit invenci a iniciativu v sobe :-)
05. 05. 2020 v 20:23Off-line Anonym
Ano, je to hořké poznání. Nikdy jsem se nebál fyzické práce i těžké, dělal jsem doma na baráku, než jsme ho prodali na vesnici. Ale to bylo v mém volném čase. Představa, že mě někdo ze známých bývalých kolegů uvidí a pozná jak třeba jezdím s popelářema je mojí noční můrou. Pár takových snů jsem už měl. Probudil jsem se vždy zpocený a úplně vyřízený. Nikomu bych takové sny nepřál. Podívejte se jak dopadl,cha cha cha Teď se pohybuješ na malém městě, kde tě všichni znají minimálně od vidění.
Snad to nějak překonám.
05. 05. 2020 v 20:24Off-line rosju  (53/170/78)
Hele, pokračování dramatu , mám si jít pro popcorn ? :-)
05. 05. 2020 v 20:48Off-line Oldikk  (23/179/58)
Kdy si byl na ÚP proč sis nezažádal o rekvalifikační kurz? Větší možnost se uplatnit..
05. 05. 2020 v 20:51Off-line klucinek  (33/176/75)
Jak pravil major....Jasánek, mně se zdá, že Vám se nechce makat......
05. 05. 2020 v 21:05Off-line kloudik  (38/182/80)
Moc příspěvků sem nečetl tak pls rekapitulaci. V posledních třech letech brali firmy všechno co mělo ruky nohy nebo aspoň jednu zdravou či polozdravou končetinu a člověk se spíš musel tvrdě snažit aby se u pohovoru v kroutil tak kde přesně byl problém? Z jakýho důvodu tě z pracáku vyrazili? To se dělá jen při porušení jejich předpisů jako že nechodíš na schůzky atd tak proč sis nehlídal aspoň tohle? Jo aha, ty se za práci stydis aby tě ostatní neviděli ale mám pro tebe novinku. Když uvidí opravdovou snahu, tak se ti nikdo posmivat nebude, ale naopak by se ti snažil pomoct. Tvůj případ je ale fakt beznadějnej
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 05. 2020 v 23:48Off-line kofolka  (30/170/71)
1.zjisti co te bavi
2.zdelavej se u toho
3.najdi si lidi se stejnyma zalibama
4.investuj
5.delej to pro lidi
1+2+3+4+5= odmena
06. 05. 2020 v 01:33Off-line iglw  (48/172/77)
Koukni na můj profil a práce bude!Dlouhodobě a dobrá!A hlavně mi napiš na mého nicka!
06. 05. 2020 v 01:39Off-line pear  (103/-/-)
Měl jsem empatii, ale teď už nemám. Pán anonym má zkrátka moc nosánek nahoru a nebude přeci dělat práci, kterou on považuje za podřadnou, jenom aby se mu chudáčkovi někdo nesmál......
06. 05. 2020 v 06:51Off-line Levlik  (25/180/75)
Kdybys byl popelář, tak bych tě snad ještě uctíval. Díky za tyhle lidi, co ten bordel vyvezou. A není lepší, aby se ti smáli, že jsi popelář, než když by se ti smáli, že jsi na pracáku? :D Na vzdělání už tak extrémně nezáleží. Znám lidi, co mají miliardu titulů a jsou úplně nepoužitelní. Na druhou stranu znám lidi, co jsou rádi za základku, ale svou šikovností si vydělávají slušný peníze. Ikdybys měl být za kasou, brat 13, 14K , tak bys byl užitečný, protože i bez takových lidí by to dnes nešlo. Je to lepší, než fňukat v poradně a na pracáku :D Jestli jsi fyzicky zdravej, tak je to jen tím, že nechceš. Pak z tebe bude ještě větší troska
06. 05. 2020 v 07:11Off-line Anonym
Akri poznal jsem hodně lidí z obou stran. Vím moc dobře jak přemýšlí vysokoškolák a jak dělník u pásu. Co si myslí a jak uvažuje o světě. Bohužel z těchto důvodů mě může pochopit jen někdo z těch mnou výše zmiňovaných oblastí v mém příspěvku výše. Ti ostatní po mě ještě šlápnou, tato poradna to ukazuje v celé nahotě. Taková je prostě dnešní společnost.
06. 05. 2020 v 08:05Off-line rosju  (53/170/78)
Připomíná mi to adriankuv, rimavuv styl-za vše špatné můžou ostatní, kteří mě nechápou, jak jsem výjimečný, že nemůžu dělat jen tak nějakou práci.
Shrnuto:Je to celé trollovina :))
06. 05. 2020 v 08:07Off-line onlip  (60/180/84)
Levlik: palec nahoru - výstižné, stručné, jasné. Klucinek, kloudik, pear - totéž.
06. 05. 2020 v 09:05Off-line BussterX  (103/130/150)
Znám např- houslistu brněnský filharmonie kterej se stal bezdomovcem a jestli ještě žije tak stává před supermarketem a somruje po lidech drobný a za to si pak kupuje krabicový víno a spává v podloubí prodejny koberců na Lesné na samočístící rohoži... možná i proto vím, že každej se fakt s nepřízní osudu nedokáže vyrovnat a snáší a prožívá ji jinak... vaše moudra jsou úžasná, ale jak známo, sytý hladovému nevěří... jestli mi rozumíte... je to v hlavě a anonym by potřeboval pomoc psychologa nebo tak něco...
06. 05. 2020 v 09:07Off-line Vlado2  (61/180/80)
Anonyme, spousta z nás (starších) v životě utekla z původní profese. Všichni jsme šli okamžitě na pracák jen kvůli tomu, aby nám nevznikla ani minimální "díra" v placení zdravotního pojištění. Ale hned při první návštěvě jsme zjistili, že tato instituce nám s ničím jiným pomoci neumí.
Ti z nás, kteří si předem stanovili nepodkročitelné podmínky pro postavení v budoucím zaměstnání a odmítli vzít na vědomí, že budou začínat "od nuly", se v té chvíli stali reálně nezaměstnavatelnými.
Stupen vzdělání je v některých profesích nutnou podmínkou pro možnost uplatnění - ale zdaleka to není podmínka postačující! Navíc si uvědom, že dlouhodobá nezaměstnanost spolu s nulovou praxí jsou pro jakoukoli slušnější pozici u všech firem totálně diskvalifikující.
Nejsi v postavení, kdy si můžeš moc vybírat. Nezbývá ti, než nastoupit někam, kde nutně potřebují zaměstnance, kde nemají na výběr a tam se v práci předvést. Kde mají více žadatelů o práci než počet volných míst, nemáš šanci, protože tvoje "pracovní minulost" a důvěryhodnost je srovnatelná jen s propuštěným trestancem.
Až ti tohle "docvakne", budeš mít vyhráno.
06. 05. 2020 v 09:39Off-line rosju  (53/170/78)
Bussi-nechces ho adoptovat ? :)
06. 05. 2020 v 09:41Off-line BussterX  (103/130/150)
Vypadám jak zdeněk srstka? :D nechcu, já su možná eště hůř vybavenej pro fungování v reálným světě než anonym :D
06. 05. 2020 v 09:46Off-line rosju  (53/170/78)
Ale mohl bys ho aspoň psychicky podporovat,ty bys ho živil,on by tě intelektuálně zvedal :))
06. 05. 2020 v 09:47Off-line BussterX  (103/130/150)
Nooo kdyby to šlo obráceně tak bych do toho šel 8)
06. 05. 2020 v 09:48Off-line rosju  (53/170/78)
Tak to by NEŠLO ,z podpory na ÚP :)
06. 05. 2020 v 09:52Off-line BussterX  (103/130/150)
Vaše rady sou dobrý a defakto funkční, ale jen pro toho kdo funguje normálně takže je vlastně nepotřebuje - paradox... vám furt nedochází, že ten anonym navodil v tématu modelovou situaci, ve které se nejedná o standardně nastavenýho jedince... pokud je téma pravdivý, doporučuju jediné - vyhledat odbornou pomoc, psychologa atd... tím bych tady asi za sebe skončil, víc k tomu nemám...
06. 05. 2020 v 10:18Off-line BussterX  (103/130/150)
Jezinko, přečti si první větu mýho předchozího příspěvku a pokus se pochopit její smysl, dík
06. 05. 2020 v 10:33Off-line rosju  (53/170/78)
Ranní kávička o půl jedenácté ,no ty piš něco o aktivitě. :))
06. 05. 2020 v 11:46Off-line i8051  (53/184/97)
Hrusko, vidis to, tvoje empatie byla nahovno. Perly svinim. Holt jsi skocil na spek manipulatorovi, kteryho jsem prokouk uz v prvni vete. Mas se jeste co ucit ;-)
06. 05. 2020 v 16:13Off-line Tom3295  (28/180/-)
Před COVIDovou krizí tu byla nejnižší nezaměstnanost - jak si člověk v době, kdy se firmy perou o zaměstnance nedokáže najít uplatnění? Zrovna trhem práce jsem se jeden čas dost intenzivně zabýval a připadá mi to spíš jako neschopnost anonyma, než chyba v systému (celý svět je proti mě)... Pokud má člověk vzdělání/něco ví, umí, tak je to přeci jen o tom se na tom pohovoru prodat. Vše je obchod - já prodávám sebe a musím najít někoho, kdo mě "koupí a zaplatí". Když jdu prodávat traktor někomu, kdo potřebuje tiskárnu, tak to logicky nemůže klapnout... Nicméně vzhledem k tomu, jak se ekonomice "dařilo" (nebudeme si nic nalhávat, kdo tomu rozumí, ví), tak tu vznikala i kvanta právě pseudooborů a profesí, že se musel uplatnit snad opravdu každý a nezaměstnanost připadala téměř jen na ty dobrovolně nezaměstnané...
Zkus zapracovat na svém umění prodat sám sebe... Když jsem se já dokázal "prodat" napříč několika obory, které spolu neměli nic společného, jen proto, že jsem si prostě chtěl zkusit něco jiného, tak nechápu, proč by se někdo nedokázal prodat ve svém oboru...
06. 05. 2020 v 16:33Off-line Timoteii  (100/-/-)
Vyuč se instalatérem a dělej sám na sebe. 500kč na hodinu a práce pořád, sehnat dnes instalatéra co nepřijde až za měsíc je umění...
06. 05. 2020 v 16:53Off-line BussterX  (103/130/150)
Tak další pokus:


"Před 7 hodinamiOff-line BussterX (99/130/150)
Vaše rady sou dobrý a defakto funkční, ale jen pro toho kdo funguje normálně takže je vlastně nepotřebuje - paradox... vám furt nedochází, že ten anonym navodil v tématu modelovou situaci, ve které se nejedná o standardně nastavenýho jedince.."
06. 05. 2020 v 17:00Off-line rosju  (53/170/78)
Ale on ty jeho rozumy nikdo číst nechce, vidí nadpis tématu,tak odpovídají :))
06. 05. 2020 v 17:00Off-line BussterX  (103/130/150)
Tušil jsem to... -_-
06. 05. 2020 v 17:02Off-line rosju  (53/170/78)
Kdybych se v práci nenudil,taky bych to nečetl. :))
06. 05. 2020 v 18:22Off-line Anonym
Akri jenže já si to nevybral, jak jsem už psal, ze zoufalství jsem posílal CV i na místa nekvalifikovaná, ale můj CV je zároveň zbraň proti mě. Každého odradí hned dvě věci, 1. když vidí vysoké vzdělání 2. dlouhá doba bez zaměstnání pro personalistku je to automatická stopka, když se hlásíš na pozici skladníka třeba. Prostě nikdo nechce mít pod sebou člověka, který tě jako vedoucího převyšuje v čemkoliv. Každý chce hloupějšího, ovlivnitelného a méně schopného. Pak jsem se na to vysral úplně.
06. 05. 2020 v 18:33Off-line BussterX  (103/130/150)
Víš co anonyme, vykašli se tady na to a už sem nepiš... cos tady od toho čekal? :D dokonce i lidi co se sami léčili v pakárně s psychickou labilitou tady hýkají blahem když ti někdo píše že kdo chce ten práci má :D aji sluníčkáři tě tu hejtujou... samé pochopení a tolerance a kdesi cosi a howno howno, akorát krásný slova
06. 05. 2020 v 18:41Off-line rosju  (53/170/78)
Možná při nastavení modelové situace změnit styl vyprávění :)
06. 05. 2020 v 19:11Off-line Anonym
Máš pravdu Bussterixi. Už nic psát nebudu. Nepadá to tady na úrodnou půdu, jak píšeš. Čekal jsem možná naivně pochopení nebo podporu. A taky jsem si říkal, třeba ten svět(lidi) není tak zlý, jak si myslím. Tak to otestuji. Ti sluníčkáři si to asi schovávají pro lidi z třetího světa, až sem dorazí a budou žádat o pomoc. Na problémy světa našeho kašlou z vysoka.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
06. 05. 2020 v 20:24Off-line i8051  (53/184/97)
Anonym (jakdál?) NOVÉ
Každý chce hloupějšího, ovlivnitelného a méně schopného.
----------------
No me prijdes, ze tyhle podminky v pohode splnujes ... protoze kdybys byl chytry a schopny, uz praci mas :-)

Btw chces pochopeni a podporu? A k cemu ti bude podpora a pochopeni buzen z buznaplatku? To te nekam posune nebo nasmeruje? Jen te to soupne zpet do fnukaciho rezimu, nic vic se nestane. Ty se mas postavit stavajici situaci, jako spousta jinejch. Mas vzdelani, tak by ti to melo i pomoct. Vis i chyby. Ale ty proste nechces :-)

Ale ok, dam ti sanci .. napis nam, CO PRO TEBE MUZEME UDELAT A JAK TI POMOCT .. ale zadnou omacku a fraze, ale konkretni veci. A fakt jsem zvedavej, co z tebe vypadne :-)
06. 05. 2020 v 20:56Off-line i8051  (53/184/97)
Akri, tak kdyz to umis na kalkulacce, tak to jen prepis do excelu. Hotovo :-)

Btw 1024 bps? tvl v tom nejde protlacit ani hlas, natoz video :-)
06. 05. 2020 v 20:59Off-line i8051  (53/184/97)
Hm, mis008 napsala pomerne smyslupnou reakci .. ale on to anonym stejne nepochopi :-)
06. 05. 2020 v 21:05Off-line BussterX  (103/130/150)
Akryl chce univerzální rovnici...
06. 05. 2020 v 21:07Off-line BussterX  (103/130/150)
Já používám pixelovou kalkulačku a ta počítá pixle :P
06. 05. 2020 v 21:08Off-line i8051  (53/184/97)
Asi pouhym nasobenim a delenim se k tomu dopracujes, v tvym zadani je spousta vstupu duplicitnich .. treba pocet pixlu a k tomu rozliseni nebo pomer stran .. :-)
06. 05. 2020 v 21:17Off-line i8051  (53/184/97)
No vidis to, objevil jsi internet :-)
06. 05. 2020 v 21:22Off-line i8051  (53/184/97)
Pouzij "=(index zdrojovy bunky)" pripadne asi pujde pouzit i vzorec "=div (cisloradku-offset)/5" .. ale to bych uz musel zkusit

Edit: jo a nebo vygenerovat skriptem do souboru a ten pak naimportovat do sloupce :-)
06. 05. 2020 v 21:31Off-line i8051  (53/184/97)
Ja jako nemyslel tam napsat to "index zdrojovy bunky" .. to byla reference :-)
06. 05. 2020 v 21:41Off-line BussterX  (103/130/150)
Nejseš nějak moc chytrej na školníka? estli ty nejseš náááhodou pracující inteligent... ale s takovýma dělnická třída zatočí a vyžene jim tu inteligenci z hlavy v Jáchymově -_-
07. 05. 2020 v 09:56Off-line i8051  (53/184/97)
Tak musi bejt chytrej, spi prece mezi ucebnicema a didaktickejma pomuckama, neee? :-)
07. 05. 2020 v 15:04Off-line Betonica  (39/191/93)
Jejda. Hlavne necaruj se zivotopisem. To je nejkratsi cesta do prusvihu. Naopak. Zivotopis si napis tak, aby kazde jedno slovo v nem mohl kdykoli dolozit.

Co se hledani prace tyka. Zkus se na to podivat obracene: Bud na chvili ty prijimajicich manazerem. Predstav si, ze mas jedno misto a deset uchazecu. Podle ceho je budes hodnotit? Co na tebe udela dobry dojem a co naopak ne? Budes chtit radeji nekoho presne odpovidajiciho vzdelanim nebo nekoho, kdo ti sedne lidsky? A co penize? Jaky mas na to misto rozpocet? A tak dale...

Pisu to takto, abys videl, ze i naborari jsou jen lidi. Je velmi dobre o miste, na ktere se hlasis, neco vedet predem. Muzes tak lepe uzpusobit svoje chovani a vystupovani na pohovoru. S penezi je to slozitejsi a hodne individualni. Nekteri HR chteji spise levnejsi lidi, jinde zas maji radi lidi, kteri se neboji si rict o dobre penize.

Kdyz jsem delal pohovory ja, platilo nasledujici: Kandidat musel prijit vcas, musel presne vedet proc a kam se hlasi, musel vedet neco o firme a o praci, na kterou se hlasi, musel prokazat znalosti nejen odborne ale i tzv. soft skills. Nikdy jsem nepouzival predem dane otazky, pohovory jsem vedl tak, jak se odehravaly. Zakladem je: Nechat uchazece mluvit, tj. dozvedet se neco vic, nez chce sam rict.
Pro tebe jako uchazece plati: Dukladne sleduj jednani a lidi, kteri jsou jeho soucasti. Je-li tam jeden clovek a ty, divej se primo na neho, do prostoru mezi celem a bradou, do oci primo jen kratke pohledy, nikoli soustavne. Neskakej do reci, v zadnem pripade nepouzivej hovorova nebo sprosta slova, odpovidej jen, kdyz jsi tazan a presne na to, na co jsi byl tazan. Je-li s tebou lidi vice, divej se primarne na toho, kdo mluvi. Behem toho ale pravidelne venuj pohled stejnym dilem vsem p***omnym. Opet, nikoli primo do oci, ale do zony mezi celem a bradou. V zadnem pripadne se nesnaz byt vtipny! Pusobi to nevhodne. Zadna silna slova, zadne prehaneni nebo lzi - vse se casem muze obratit proti tobe. Dej si extra zalezet na tom, jak prijdes a posadis se. Nekteri pohovorari te totiz neusadi a cekaji, jak to vyresis sam. V takovem pripade zustan stat a vyckej pokynu k posazeni. Kdyz se posadis bez dovoleni, delas tim dojem hulvata. Pokud ti primo neukazou, kam se mas posadit, pak plati, ze si sedas tak, abys videl na vsechny osoby primo a soucasne, aby ostatni osoby meli tzv. vyssi postaveni, tj. budou ti sedet po prave ruce, budou sedet vsichni proti tobe a tak dale.
Kdyz budes mluvit, zacni pozdravem, predstavenim se a podekovanim, ze te pozvali. Pri prezentaci sve profesni minulosti dbej na to, ze nesmis nikdy mluvit o byvalych zamestnavatelich negativne. Nikdy! V situaci, kdy bys musel rict, co bylo spatne, mluv vzdycky o sobe, nikdy ne o druhych a uz vubec ne o byvalych nadrizenych.
Priprav se na standardni otazky:

Proc jsi se prihlasil.
Jak jsi se o firme/pozici dozvedel.
Uvedte svuj nejvetsi ne/uspech v praci.
Jak by o vas mluvil vas byvaly nadrizeny/kolegove.
Co vas na minule praci ne/bavilo.
Jak vypadal vas pracovni den/tyden/mesic.
Jakou nejlepsi/nejhorsi pracovni vec si pamatujete.

A tak podobne. Zdanlive jsou to hloupe otazky, ale budes prekvapeny, co vsechno jsou lidi schopni rict. Proto opakuji: Nikdy nesmis mluvit negativne o minulosti. NIKDY! Delas tim dojem cloveka, ktery je problemovy, kteremu se radeji vyhneme, aby takto nemluvil pak i o nas. Soucasne ale neni dobre lhat, takze pokud bys mel zminit neco spatneho, opet mluv jen a vyhradne o sobe.

Zaverem: Dobry pozor si davej na neverbalni projevy. Zadne zavraceni oci, poklepavani prsty po stole, tekani ocima po mistnosti, pohupovani se na zidli a podobne. Sed a chovej se prime, klidne a sebejiste. A kdyz nebudes vedet, pripust, ze nevis, ale ze vis, jak a kde informaci najit a ove***. Mluv spise pomalu a srozumitelne, bez nadrazenosti nebo arogance. Pri odpovedich se divej na tazatele, odpovidej kratce, jasne a presne. Zadne omacky a kecy. Kdyz prijde na test nebo jine zkouseni, delej presne to, co se po tobe chce. Nic min, nic vic. Kdyz se budou ptat na osobni veci, ktere ti nebudou prijemne (coz by teda nemeli), slusne ale jasne rekni, ze toto bys nechtel resit. Kdyz prijde rada na penize, rekni si castku o neco vyssi nez je obvykly prumer pro danou pozici a zdurazni, ze se jedna o castku v hrubem.

Na pohovorech ve skutecnosti casto nejde ani tak o vzdelani a praxi. Lidi k sobe hledaji partaky na osm a vic hodin denne. Je proto hodne dulezite sledovat chovani a reakce. Znovu opakuji, ze zadne vtipkovani nebo sprostarny, zadne radoby silne deklarace a sliby nebo cokoli, cim bys udelal dojem neseriozniho cloveka. Naopak. Muzes zminit, ze te dana pozice zajima a proc, ze se tesis na spolupraci a proc. Kazdy jeden argument musis mit jak prokazat a stat za nim.

Je to tezka discplina, ale da se to naucit. Drzim pesti!
07. 05. 2020 v 16:37Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl Beto, tebe je na pozici uuuci skoda. Ja se snad pujdu zkusit jen tak nekam zamestnat, abych si to zkusil z ty druhy strany ;-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 05. 2020 v 16:39Off-line Betonica  (39/191/93)
@Icko: Vsak taky (uz) uca nejsu. :)) Neumel jsem to ani ucit. :D :D
07. 05. 2020 v 16:43Off-line Anonym
Betonico děkuji ti za tvůj příspěvek. Nicméně vypadá to spíše jako elaborát z nějaké HR příručky, akorát převrácený z druhé strany.
Několikrát jsi tam zdůraznil: Hlavně nelži! Ujišťuji tě že na pohovoru lžou úplně všichni včetně těch, kteří přijímají kandidáty. I tvůj příspěvek navádí ke lži třeba tady:
Zdanlive jsou to hloupe otazky, ale budes prekvapeny, co vsechno jsou lidi schopni rict. Proto opakuji: Nikdy nesmis mluvit negativne o minulosti. NIKDY! Delas tim dojem cloveka, ktery je problemovy, kteremu se radeji vyhneme, aby takto nemluvil pak i o nas. Soucasne ale neni dobre lhat, takze pokud bys mel zminit neco spatneho, opet mluv jen a vyhradne o sobe.

příklad pokud jsi zažil šikanu na pracovišti a proto jsi odešel, tak budeš lhát a řekneš byla to moje chyba, a potom tě vezmou? Nemyslím si to. Nevezmou tě, když jsi dělal chyby, jak sám o sobě tvrdíš. Proto se každý chválí a lže, to ti garantuji. Všechny pohovory je jedna velká maškaráda a trapné divadlo.

Ale v jednom s tebou souhlasím, při pohovoru jim skutečně nešlo o vzdělání a praxi. Vlastně je to ani nezajímalo, co umím. Jednou jsem se hlásil v Praze na centrálu u jednoho korporátu, prošel jsem až do třetího kola, k pohovoru. Víš co je zajímalo? Jaké mám koníčky a jak trávím volný čas. A jestli jezdím na vodu, že oni jezdí všichni na vodu. Tomu říkám kvalifikace jako prase k postupu! No řekl jsem po pravdě, že na vodu nejezdím a kajak nemám a i ta otázka mi připadla dotěrná a vlezlá. Co je zaměstnavateli po tom, co já dělám ve svém volném čase? Nevybrali mě. (ještě upřesním nešlo o obchod s náčiním pro vodáky)
07. 05. 2020 v 16:51Off-line i8051  (53/184/97)
Anonyme, Beta jasne psal, ze se vetsinou hleda partak do existujici party. Proto ten dotaz na vodu. Ono totiz je dobry mit stmelenou partu stejnyho ducha nez roztristeny osobnosti bez socialnich vazeb. My se taky ptali zajemce na konicky a volnej cas, protoze z toho dost vyctes, jakej clovek je ;-)
07. 05. 2020 v 16:55Off-line Betonica  (39/191/93)
@Anonym: Sikanu jsem nikdy nezazil. Ano, mel jsem nadrizene, kteri nebyli profesionalni, mel jsem nadrizene ruzne. Ale kdyz to zaslo do situace pres caru, jednoduse jsem dal najevo, ze toto ne. Bud jsme se dohodli, nebo jsem odesel. Nikdo me prece nenutil zustat. Konkretne jedna nadrizena se me chtela zbavit, protoze moje misto slibila kamaradovi. Delala ruzne psi kusy, az prisla s vytykacim dopisem. Ten jsem pisemne rozporoval u jejiho sefa a HR, abych po mesici dostal omluvu, misto v jinem tymu a pridani na platu.

K tem lzim: Jedna vec je rikat veci diplomaticky, druha vec je lhat. Mel jsem uchazece na pozici Oracle admin, kterej mi maval pred ocima certifikatama. No, nakonec u ostreho testu nevedel, jak se nalogovat do konzole. Podobne jsem mel na pohovoru kocenu, ktera tvrdila, ze delala dva roky v Anglii jako tel. operatorka. Kdyz jsem presel do anglictiny, zjistili jsme, ze se sotva dovedla predstavit... Tedy ne, lhat neni dobre.

Ja jsem kdysi v Ostrave na pohovoru dostal otazku: Kolik autobusu budete potrebovat, abyste zajistil ranni dopravni spicku v MHD Ostrava? A ne, nebyl jsem v dopravnim podniku. V jine firme jsem resil logicky hadanky, v dalsi se me zas vyptavali na moji predstavu o spravedlivem sefovi. Tedy ano, lidi jsou ruzni a nekdy vyslovene hloupi.

Presto si ale stale myslim a z praxe dobre vim, ze uchazec, ktery mluvi jasne a k veci, nechova se povysene ale ani zakriknute, ktery prokaze svoji erudici a ktery se mi typove hodi do tymu, proste vyhraje. A mne osobne je docela jedno, jesti jezdi na vodu nebo sjizdi lajny koksu. Kdyz ale hledas cloveka do tymu, hledas vlastne partaka na 5 dnu v tydnu. A je potreba najit cloveka, kterej se alespon predpoklady bude hodit a sedne ostatnim. Je proto jasny, ze se nekteri HR ptaji na zajmy, traveni volneho casu a podobne. Nikdo si totiz nechce nechat rozlozit tym.

O sikane bych vubec u pohovoru nemluvil. A kdyby se nahodou ptali, rekl bych, ze si nevzpominam. Je to tema potencialne vzbuzujici dalsi otazky, ktere nesouvisi s predmetem prace. Tedy nadbytecne otazky.
07. 05. 2020 v 17:34Off-line Anonym
Jenže v mém případě šlo o ústní pohovor v CJ a k té otázce se vrátili asi třikrát. Bylo nápadné jak strašně je důležité jezdit na vodu. Já mám odpor ke lhaní vůbec a přijímací pohovor jakýkoliv tě ke lhaní přímo nutí, pokud tedy chceš být přijat. Kdybych zalhal a navymýšlel si kraviny, tak jsem to místo dostal okamžitě a všichni HR odborníci by spokojeně pokyvovali hlavou. Jenže já nejsem lhář a nepovažoval jsem to za relevantní k pozici, kdybych byl na jejím místě já, tak by mě to vůbec nezajímalo, co kdo dělá ve volném čase, nejsme stádo ovcí, aby všichni museli povinně dělat všecko spolu. To se můžou rovnou zeptat a koho š***š? O***áš mě?
07. 05. 2020 v 18:32Off-line kloudik  (38/182/80)
Nezájmu o tvou osobu se nedivím.
07. 05. 2020 v 18:57On-line ELO  (23/180/-)
Pracovní trh je trh a ten se řídí pravidlem nabídka - poptávka. Ty nabízíš sebe, svoje zkušenosti a svoji kvalifikaci. Je-li po tobě poptávka? Máš práci. Není po tobě poptávka? Změň nabídku.
Žádná škola ti práci nezaručí. Ani ty nejlepší papírové výsledky. A každá práce je lepší než žádná práce a každá práce má svůj smysl. Před krizí byl třeba obrovský nedostatek řidičů autobusu. Baví tě řídit auto a myslíš, že na to máš? Zkus se poptat - dneska by ti zaplatili i příslušný papíry, kdybys je zvládnul složit. Nebo můžeš zkusit různé supermarkety - prý dneska platí celkem dobře a taky nemívají plný stav. Případně zkusit nějakou továrnu a jít „k pásu” - i tak se dá dneska vypracovat. Pokud máš dobrou fyzičku, tak můžeš zkusit i PČR.
07. 05. 2020 v 19:26Off-line Anonym
ELO mám za sebou víc pohovorů a zkoušek, než si myslíš. Dokonce jsem zkoušel i PČR. Stálo mě to rok času, tak dlouho to trvalo. Ještě mám doma od nich dva certifikáty o úspěšně absolvovaných testech fyzické zdatnosti a těžké celodenní psychotesty, na kterých vyletělo 70% kandidátů. Zbýval pouze ústní pohovor před komisí s náčelníkem a zdravotní testy. U komise mi psycholožka řekla, že jsem pro ně starý a že mám tedy smůlu. Že hledají dvacetiletého kluka. A protože jde o státní podnik, tak mi napsali do odůvodnění, že se nepodává vysvětlení a není odvolání. A to jsem měl ze všech kandidátů jediný VŠ a hravě jsem převálcoval ve fyzických testech daleko mladší. Jo ja bych o tom mohl napsat knížku o všech pohovorech.
07. 05. 2020 v 23:02Off-line Levlik  (25/180/75)
Anonyme, tohle by ti psycholožka neřekla, to ti nevěřím :) PČR nabírá i 50letý chlapy, pokud na to mají. A že o tom něco vím :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 05. 2020 v 23:45Off-line BussterX  (103/130/150)
Checht... mně v roce 95 nevzali k pčr po absolvování všech testů a vyšetření a zdůvodnění bylo "drobná vada řeči" ... ráčkuju jak havel :D to ovšem nevadilo do chvíle, než viděl předsedající odvodní komise moje tetovačky :D prostě jestli tě vemou nebo ne záleží na tom kdo tam zrovna sedí a rozhoduje...
08. 05. 2020 v 06:32Off-line Anonym
Levlik (21/178/66) NOVÉ
Anonyme, tohle by ti psycholožka neřekla, to ti nevěřím :) PČR nabírá i 50letý chlapy, pokud na to mají. A že o tom něco vím .
Tak to víš ale úplný..., bylo mi tehdy pod 40 a nevzali mě z důvodu věku, žádné tetování ani vadu řeči jsem neměl a nemám. Psycholožka byla takový chlap v sukni, žádná křehká květinka, jak by mnozí čekali. Ale aspoň měla odvahu mi říct, proč mě nevzali. Ostatní jen civěli. Něco jiného je, že jsem zákonné podmínky k přijetí splnil. Je jasné, že z důvodu věku tě oficiálně nepřijmout nemůžou, byla by to diskriminace jako prase a ještě ve státním. Proto PČR písemné odůvodnění nevydává.
08. 05. 2020 v 06:41Off-line BussterX  (103/130/150)
Kamoša kterýmu bylo 23 a honosil se titulem Bc nevzali k vězeňské službě páč neuspěl když měl u psychotestů nakreslit strom ze kterýho by psí choložka rozklíčovala jeho povahu... nakreslil na strom ptačí budku a vyletěl :D teď má titul ing a nastoupil k celní správě, buď už nekreslí na stromy u testů ptačí budky páč dospěl nebo tam není psí cholog kráva:D
08. 05. 2020 v 07:03Off-line BussterX  (103/130/150)
Kdo jako, ten můj kamoš? kdyby byl bukva, tak by nemohl bejt můj kamoš, kamarádství mezi bazerantama není možný :D vajco ty si tak zakládáš na mužnosti, že musíš mít nějakej mindrák nebo strašně malý p**o :D
08. 05. 2020 v 11:17Off-line i8051  (53/184/97)
Vjaca ma synergickou kombinaci mindraku a malyho pera. A to pak vyusti .. vsak vime. Navic je realne malej a pise si radeji 180, aby byl radobychlap ;-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 05. 2020 v 11:45Off-line klucinek  (33/176/75)
Uzavřel bych toto téma takto.....zkrátka a dobře, anonym by sice strašně chtěl, ale je tak dokonalej a fantastickej a všichni to na něm hned poznaj. Tak maj takový obavy aby je nevyšoup že ho radši všude odmítnou. Děkuju za to že je člověk obyčejnej a je schopen si najít dobře placenou práci okamžitě. Je těžké být nadčlověk, začínám s ním soucítit...
08. 05. 2020 v 11:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Myslím že nezačínáš... :D ale je fakt, že kdejaký zručný montér stěračů v montovně na felicie má život tak jaxi jednodušší než složitá osobnost :D každopádně anonym je zřejmě i masochista, jinak si neumím vysvětlit že sem furt cosi píše a vysvětluje... prostě tady se pochopení nedočká... kdyby sem napsal nějakej nelegální přistěhovalec že mu je bráněno v přivezení jeho šesti manželek a osumnácti dětí a pěti tchýní tak už by ty stejné buzny psali petice na ochranu lidských práv :D
08. 05. 2020 v 13:31Off-line Levlik  (25/180/75)
Tak asi ti neřekla pravý důvod a jen to řekla hodně nešťastně s tím věkem. Já když tak nějak čtu, co píšeš, tak bych asi taky vymýšlel nějaký důvod, proč tě nevzit :D Jinak ses taky normálně mohl odvolat.
A ikdyby jsi neuspěl, tak tuším, že je možnost to za dva roky zkusit znovu. A jestli máš, nebo nemáš VŠ, tak na to nikdo nekouká. Stačí matu***a. VŠ je jen pro tebe, že můžeš mít časem pozici, kterou jen se SŠ mít nemůžeš. Ale u psychotestů argument, že máš VŠ nehraje žádnou roli :)
08. 05. 2020 v 14:14Off-line Anonym
Bussterx ano myslím si totéž. Proto jsem to psal už dříve, zlatý život dělníka s čistou hlavou a SOU. Ne nejsem masochista, ale zase rozlišuji, když mi někdo napíše smysluplnou reakci na rozdíl od okopávačů kotníků. Pak cítím potřebu a slušnost odpovědět.
Leviku ano VŠ je, jak se ukazuje, spíše přítěží a to u mnoha profesí. U té PČR je to spíše o štěstí a známosti jako ve všem.
08. 05. 2020 v 14:27Off-line klucinek  (33/176/75)
Tak táhni makat k pásu ty p**o, ať máš čistou hlavu, zlatej život a neblej tu hektolitry fekálií.... co na to jinýho odpovědět.... kdybys neměl vysokoškolskej diplom na machrování a sebeukájení sebelítostí, ale něco uměl tak už dávno sedíš v nějaký laboratoři a seš něčemu prospěšnej. Ale ty nejsi nic jinýho než lempl jako 99% dnešních vysokoškoláků kteří vejšku prolezli jen proto, že škola má prachy a dotace za kus co se tam drží jako pijavice....
08. 05. 2020 v 14:58Off-line onlip  (60/180/84)
Levlik: "Já když tak nějak čtu, co píšeš, tak bych asi taky vymýšlel nějaký důvod, proč tě nevzit :D" - opět trefná, jasná formulace. Netřeba více.
08. 05. 2020 v 20:05Off-line Anonym
Ale pěkně se tu zrno oddělilo od plev. Zajímavá sonda stavu společnosti. Hromada hnoje a v ní jedna, dvě nugetky ryzího zlata. To je dobré a poučné vědět.
08. 05. 2020 v 20:36Off-line kloudik  (38/182/80)
Anonyme asi si do té hromady zapadl tak proto si všemi přehlížen :) mě jakožto jedné z mála nugetek se firmy samy pravidelně ozývají jestli bych neráčil k nim tak nám tu nemel hovna prostě si protivnej a nesnesitelnej na první pohled a to tě vidět ani nemusím takže chybu hledej všude jen ne mimo sebe :)
08. 05. 2020 v 21:01Off-line BussterX  (103/130/150)
Kloudik tak bacha, to já su tady vyhlášenej hulvát a hajzl, nesnaž se mě vykopnout z trůnu -_-
08. 05. 2020 v 21:03Off-line kloudik  (38/182/80)
Buřtíku já sem náhodnej kolemjdoucí mě si nevsimej :)
08. 05. 2020 v 21:05Off-line BussterX  (103/130/150)
No proto 8)
08. 05. 2020 v 21:07Off-line kloudik  (38/182/80)
Jen si kraluj já du chrnět :D
08. 05. 2020 v 21:20Off-line BussterX  (103/130/150)
To neplatí, taková lehká výhra mě nebaví -_- du taky, jsa lehce uražen :D
08. 05. 2020 v 21:20Off-line i8051  (53/184/97)
Ani kloudik, ani buss ... jen ja su king, zmizte princezny ;-)))
08. 05. 2020 v 21:21Off-line BussterX  (103/130/150)
...kong :P
08. 05. 2020 v 21:26Off-line i8051  (53/184/97)
Ten taky ... ;-))
08. 05. 2020 v 22:27Off-line Lukrecius.01  (51/172/78)
Přesně jedno z těch témat, kdy ať kdokoliv pořadí autorovi tématu cokoliv, stejně to tazatel neguje.
Přesně jak psal akri - pokud tě ať už z jakéhokoliv důvodu neberou, zamestnej se sám, s tvými vědomosti by to neměl být problem.
08. 05. 2020 v 22:46Off-line okeyy  (26/176/70)
Podle toho, co tu anonyme píšeš, to zní, že o sobě smyslíš dost povýšeně. Navíc mi přijde nesmyslné, že by tě někde nevzali na základě super životopisu. Spíš to vypadá, že jim všem jsi prostě nesympatickej. Každý chce mít v práci někoho s kým si sedne. A je možné, že na ně jednoduše neděláš dobrý dojem jako někoho s kým by si mohli zajít po práci na pivo.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload