Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Chronické zdravotní problémy

07. 05. 2020 v 08:14Off-line Anonym
Jedná sa o radu príznakov ochorení, ako

neuro príznaky(mozgová hmla 24/7, tlak na hrudi, zasklby, zakusovanie sánkou, niekedy tras, chróm únava, ťažké depresie)

gastro(zlé trávenie, kasovite žlto oranžové stolice, plynatosť, celodenné skrkanie a prelievanie v bruchu)

Kožné (psoriaza, chronická balanopostitida, akné na tvári)

Sexuálne(žiadne libido, erekt dysfunkcie)

Prosím vás len k téme čo máte čo povedať, popr ľudia čo mali aspoň niektorý z uvedených príznakov.
07. 05. 2020 v 08:27Off-line Anonym
Ďakujem akri že si zhodnotil na základe odstavcov ako je môj zdr stav na tom.
Btw hypochondria a nezistena diagnóza s radom záväzných príznakov je teda brutálny rozdiel.
07. 05. 2020 v 09:01Off-line Anonym
Ok spamové príspevky typu hypochonder sa nahlasujú.
07. 05. 2020 v 09:03Off-line Anonym
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 05. 2020 v 09:08Off-line Anonym
Tento příspěvek byl skryt, protože nebyl přínosný, nebo se významně odchyloval od tématu diskuze:

Ty neotravujes :D :D každá téma tvoj zasratý zbytočný príspevok, ty si strašný úbožiak jež, normálne v tvojom veku by som sa schoval niekde a pekne dlho neviliezol. Lebo to nie je možné čo ty tu predvádzas.
07. 05. 2020 v 09:11Off-line Anonym
Tento příspěvek byl skryt, protože nebyl přínosný, nebo se významně odchyloval od tématu diskuze:

V kľude :)... Ale kto s tým začal prvý však pero dedo
07. 05. 2020 v 09:11Off-line Anonym
Tento příspěvek byl skryt, protože nebyl přínosný, nebo se významně odchyloval od tématu diskuze:

Pedo dedo
07. 05. 2020 v 10:11Off-line i8051  (53/184/97)
Podle tveho vyjadrovani zde, anonyme, ti fyzicky nic neni :-)
07. 05. 2020 v 10:24Off-line Anonym
"Podle vyjadrovaní na buzna poradne sa pozna v akom zdr stave je užívateľ poradni."
Icko 2020
Normálne si to zaramujem, lebo to len tu sú schopní ľudia niečo také vypustit do éteru.
07. 05. 2020 v 10:28Off-line Anonym
Akri
Kto to preboha je nufo?
07. 05. 2020 v 11:33Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Anonym: Existují poradny se zdravotním zaměřením kde radí lékař, myslím že by bylo pro tebe nejlepší se ptát tam, protože tady se nedozvíš nic použitelného, pokud se tu náhodou neukáže nějakej lékař, ale ti během pandemie asi moc nebudou mít čas brouzdat online seznamkou.
Například tohle vypadá nadějně: https://www.znamylekar.cz/otazky-odpovedi
Další jsou bezplatný pro lidi dle pojišťoven, to si najdi sám.
07. 05. 2020 v 11:50Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Máš v p***li psychiku a ta negativně ovlivňuje většinu toho tebou vypsaného. :-P
07. 05. 2020 v 14:40Off-line Betonica  (39/191/93)
Nebylo by lepsi tohle rict lekari? Prece necekas, ze ti online buzni web stanovi diagnozu...

Podle toho, co pises, to vypada na dusevni/nervovy problem. Zazivani, tlak na hrudi, nechut k sexu... To jsou dusledky.

Lupenka a zanet predkozkoveho vaku je neco jineho, to bych oddelil. Na lupenku to chce ale take klid, zanet se resi antibiotiky.


Rozhodne se sver to rukou lekaru. A dulezite je ve***, ze bude lepe.
07. 05. 2020 v 15:14Off-line Anonym
Lebo som u tých lekárov bol už neviem koľko krát, bez efektu.

Preto mne aj tá viera že bude dobre už pomaly opúšťa, veď za 4 roky sa stav len zhoršil.
07. 05. 2020 v 15:19Off-line Betonica  (39/191/93)
U kterych lekaru? Byl jsi na kozni s lupenkou a zanetem penisu? Byl jsi u psychiatra, u gastroenterologa?

Urcite jsi dostal doporuceni. Ridis se jimi? Provadis dusevni hygienu? Mas dostatek spanku a pohybu a dobreho jidla? A co volny cas? Je dostatecne podnetny?

Vsechno zacina v hlave. Proto bych osobne zacal tam.
07. 05. 2020 v 15:26Off-line Anonym
Áno bol
Kožný
Psoriaza na hlave sa rieši len tak že sa musím úplne vyholit, nanášať si na pokožku aj 2 týždne v kuse daivobet gél, potom je tak 14 dní kľud, dorastu mi vlasy a je to tam zas a tak stále dookola, proste oni nevedia riešiť príčinu ochorení len dajú tieto steroidove maste ktore pomôžu len dočasne.
Ten zanet penisu detto presne to isté.

Gastroenterológ
Síce tak pred 3 rokmi ale bol, spravil skoro všetky vyšetrenia, zistil len helicobacter, ktorý sa už dávno preliecil, int laktozy a to je vsetko.

U psych som bol aj viacerých, no mne z tých AD čo predpisu je tak neskutočne zle, že musím po pár dňoch vysadiť, skúšal som viac druhov.

Neviem o akých doporuceniach hovoris, spánok a pohybu mám dosť. Keď mám lepšie dní tak sa to snazim využiť, chodím aj do prírody. Stravujem sa normálne ako kamoši alebo členovia rodiny.
07. 05. 2020 v 15:34Off-line Betonica  (39/191/93)
Lupenka se uplne vylecit neda. Umime ji jen dostat pod kontrolu. Bohuzel, je to tak. Lupenku znam od kamarada, pouziva hromadu masti denne! A ma obcas kuzi jak skrabadlo, takze tvoje remise a relapsy jsou jeste v norme.

To zazivani, pokud neni organicka pricina, bude dusevniho razu. AD se nesmi vysazovat jen tak a zpocatku byvaji vedlejsi ucinky, ktere obvykle po par tydnech odezni. Dobrou zkusenosti mam s T***tico. Ani AD ale neresi cely problem. Je potreba mit se rad, brat veci takove, jake jsou.

Zkus na chvili neresit tolik svoje potize. Zkus na cas vic sledovat, ze je venku krasne, ze muzes chodit a citit vune stromu a kvetin, ze muzes psat a cist a tak dale. Dej hlave na chvili klid s nemocemi.
07. 05. 2020 v 15:40Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Anonym je docela sympaťák, co? :)
07. 05. 2020 v 15:43Off-line Betonica  (39/191/93)
To teda :)
07. 05. 2020 v 15:49Off-line Anonym
Betonica
Dá sa liecit, len lekári to nevedia a dávajú trápny drahé mastičky, ale to je na inú debatu. Tak potom nechápem načo sa pýtaš či to riešim s lekármi keď sám vieš že oni to poriešiť nevedia :D a penis to isté ako koža hlavy len je to na inom mieste.

No ja som to nevysadil len tak, ale že som mal neskutočne vedl účinky, 3 dní mi bolo tak zle od žalúdka že som nezjedol absolútne nič, nespal som, cítil som sa ako nafetovany, takže tam iná možnosť ani nebola.
Samozrejme viem že sa treba mať rád aj to tak robím, stretávam sa s pozitívnymi ludmi, len keď tie príznaky zdravotne to proste zhoršujú.

Tak píšem a sťažujem sa asi po roku :) ... Rok som sa to snažil ignorovať, myslel si že to samé odíde, ale proste ovplivnuje to veľa faktorov každodenného života, komplikuje mi to produktivitu v práci, kopu krát nevládzem ani do tej práce prist a z niečoho musím predsa žiť. Preto ma napadlo sa opýtať na poradniach.
07. 05. 2020 v 15:56Off-line Betonica  (39/191/93)
Uz staci, hm? Kazdy mame neco.
Lupenka se proste vylecit neda. Stejne jako rada jinych nemoci. Alespon tradicni a overenou medicinou ne.
Muj kamarad se naucil zit i s lupenkou, neni duvod, aby ses to nenaucil i ty. Hromada lidi zije s ruznymi handicapy a nemaji potrebu to resit, proste se s tim smirili. Ucin tak take.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 05. 2020 v 16:00Off-line Anonym
Ach ale predsa tu nejde iba o tu lupienky, keby mám iba to zo všetkého menovaného tak by som bol šťastný. Vyliečiť sa dá len máš pravdu u dr a farmaceutického priemyslu to nehľadaj.
Ako ja by som sa s tým možno naučil žiť, povedzme len vravím inv dôchodok aj tak nedostávame a pracovať musím a nejako zarábať. S týmito obmedzeniami a príznakmi je to veľmi ťažké. Keď budem bezdomovec asi mi nepomôže si hovoriť ako sa s tým mám naučiť žiť.
07. 05. 2020 v 16:03Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Ze zkušenosti - ano, jsi hypochondr. Taky jsem si myslel bůhvíco se mnou všechno je, ale vnitřně jsem si s tím poradil a psychicky se mi podařilo vše z toho odbourat (nebo alespoň utlumit), když jsem si uvědomil, že jsou to v podstatě maličkosti (ano, existují i horší věci, opravdu). Nechápu co tady od nás očekáváš, snad nějakou odbornou diagnózu? Když ti jí nedal doktor, dá to jí parta gayů na gayseznamce? Pomoc hledej spíše u psychologa, případně psychiatra.
07. 05. 2020 v 16:27Off-line Anonym
Lolitak
Nie nie som hypochonder, samozrejme bol som už u viacerých psych a ani 1 mi to nepotvrdil, jeden napísal stredne ťažká depresia, druhý tazka, tretí úzkosť tetannia veď domu sami nevedia len hádajú :D presne ako tu.

Neviem čo si všetko mal ale ak by som ti ukázal v akom stave mám kožu, penis, stolicu, ako sa trasiem bez príčiny neviem ci by si ma nazýval stále hypochondrom. Proste viem ako som sa cítil keď som bol zdravý a ako teraz a to sa nedá porovnať. Nefunguje pomaly nič čo by malo :( .
07. 05. 2020 v 17:32Off-line Anonym
Tento příspěvek byl skryt, protože nebyl přínosný, nebo se významně odchyloval od tématu diskuze:

Čo pedofilko nudíš sa? 15tka žiadna v chate?
07. 05. 2020 v 17:45Off-line Anonym
Tento příspěvek byl skryt, protože nebyl přínosný, nebo se významně odchyloval od tématu diskuze:

Hej no ty starý tupec s vyplachnutym mozgom sa ani na nič iné nezmôže ako na toho hypochondra.
07. 05. 2020 v 18:00Off-line Anonym
Tento příspěvek byl skryt, protože nebyl přínosný, nebo se významně odchyloval od tématu diskuze:

Jez
S tvojim IQ mi môžeš hovoriť ako chces, ty proste ostaneš starým pedofilom až do smrri, Ana Tom už sa nič nezmení nikdy :)
07. 05. 2020 v 18:05On-line rosju  (53/170/78)
Tento příspěvek byl skryt, protože nebyl přínosný, nebo se významně odchyloval od tématu diskuze:

Hoši, máte nabité kabelky ? :)
07. 05. 2020 v 19:22Off-line Anonym
Ešte lolitak
Ale ono to nie sú maličkosti keď máš nonstop celý deň mozgovú hmlu, roztrasené ruky a svaly, cítim sa ako po opici aj keď som nič nepil. A.potom v týchto stavoch pracovať nienje Iadna sranda, ak to vôbec som schopný.
07. 05. 2020 v 19:48Off-line i8051  (53/184/97)
Jez1920FC22 (56/196/-)
Nauč se nejdříve psát a pak někoho k***izuj
Jez1920FC22 (56/196/-)
To je tou virážkou na tý tlamě
------------------------
jojo, odbornik na cestinu a v"i"razky se nam zase rozjel :-)
11. 05. 2020 v 15:27Off-line Anonym
Aktualizacia...
12. 05. 2020 v 00:29Off-line LionCz  (30/184/70)
Jo, mel jsem dost tech priznaku, nektere v mirne forme mam.

Strucne receno, mas v pici psychiku. Zamer se na ni, jinak se takhle budes trapit do konce zivota.
12. 05. 2020 v 07:57Off-line Anonym
Rád by som vykonával stovky iných činností, no keď mi je stále neskutočne zle, sa nedá vykonávať v podstate nič. Hotové peklo, kto nezažil nepochopí.
12. 05. 2020 v 14:01Off-line Anonym
Je to ťažké v štáte ktoré má povesť jedno z najhorších zdrvotnictvi, tu ľudia umieraju aj na liečiteľné choroby. Ťažko tu potom dôverovať v takomto systéme niekomu.
12. 05. 2020 v 14:30Off-line Betonica  (39/191/93)
@Anonym: Evidentne jsi nebyl dal nez na Slovensku. Videl jsi treba nekdy uzasny system zdravotnictvi v USA? Zrovna tam, jakoze ve vyspele zemi, kdyz si neplatis drahe pojisteni, tak smula. Um*** te nenechaji, ale vic taky neudelaji. A ano, umira se tam na banalni nemoci.
A co treba B***anie? Vis, kolik tam stoji napriklad zubar? Proc asi litaji B***ove do Ceska? Protoze je to u nas levnej a spickove!
Nebo ted aktualne Italie, Spanelsko, Francie. Jak jen je mozne, ze nemaji dost ventilatoru, lekaru, sester? Jsou to prece zapadni zeme...

Bylo by lepsi, kdybys nemlel nesmysly. Netvrdim, ze kazda nemocnice a kazde pracoviste je uzasne. Vim ale jiste, ze zrovna Cesko a zdravotni pece v nem se radi k tem nejlepsim pri maximalni dostupnosti.

P.S. Uz jsem to tu psal, ale kdysi jsem musel vyhledat lekare v Italii. A ver mi, ze proti tomuto zazitku je i okresni ceskej spital luxusni destinaci...

A ano. Lide umiraji na lecitelne choroby, protoze medicina neni jen o zachrane zivota. Je to soucasne business, ve kterem sice primarne nejde o zisk, ale je treba myslet i ekonomicky. A ovlivnit to muzeme my vsichni. Staci si bezne leky koupit a nikoli nechat predepisovat, necourat a kazdym prdem k lekarum, proste chovat se tak, aby system zbytecne neplytval prostredky na opravdu banalni veci. Kdyz totiz pak clovek potrebuje specialni lecbu, muze se stat, ze po vsech tech proplacenych paralenech a kapkach do nosu nezbude na chemoterapii.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 05. 2020 v 16:58Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Betonica:
1) Myslím že o zdravotnictví psal ve smyslu kvality, nikoliv cenové dostupnosti. Tedy první odstavec je nesmyslný.
2) Asi jsi to nepostřehl, ale ČR != Slovensko a tedy nemůžeš argumentovat českou kvalitou zdravotnictví, když on je evidentně slovák, tedy argument mimo.
3) Počty ventilátorů, lékařů,... jsou záležitost kvantity, nikoliv kvality. Vyžší kvalita lékařské péče může vést i k nižší kvantitě (lepší prevence může vést k méně časté potřebě ventilátorů, což může vést k jejich nižším počtům), takže zase další část je nesmyslná.
4) Česko má takovej drobnej problém, kvalita zdravotnictví rychle padá s velikostí obce. Ty máš uvedenou Praha a Brno. Tam pacientí třeba z Třebíče, pokud mají možnost, zdrhaj před místníma doktorama.
5) Prevence je velmi důležitá. Pokud si někdo bude léčit "banální" onemocnění doma a nakonec se ukáže že se sám blbě diagnostikoval je to mnohem dražší, než vyšetřebí u doktora, protože nemoc postoupí do vážnějšího stádia která je na léčbu dražší. Neříkám že hned se vším běhat k doktorovy, ale mám pocit že to moc zjednodušuješ.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 05. 2020 v 17:24Off-line Anonym
Dik artenkotorer, konečne niekto kto tu aj rozmýšľa. Ešte dodám.
1) samozrejme áno, presne ako píšeš ide o kvalitu zdravotníctva nie čo všetko majú zadarmo(sociálny systém), kvalita SVK zdravotníctva je na spodných priečkach EU
https://domov.sme.sk/…h-smeru.html
https://www.aktuality.sk/…ova-policia/
Nehovoriac o Tom že sa dejú v nemocniciach faily(dr si pomýli koleno a preevrta druhé)
Všetky poisťovne vlastní Penta, ktora má s mafianmi so SMER-u miliónové až miliardové kauzy.
2) tak samozrejme som myslel situáciu v SR nie CZ, k tomu sa nemám prečo vyjadriť, nebývam a nemám skúsenosti.
3)Samozrejme + len dodám čo je to za hlúposť zrovnávať situáciu v ESP a ITA s našou. Slovensko a typujem že sčasti aj CZ sa pripravili na takúto situáciu, skôr než to tu začalo zaviedli prísne opatrenia aby sa tu nedialo čo sa deje v menovaných štátoch. Apropo keby sme tu mali podobnú situáciu SVK zdravotníctvo by to neunieslo vôbec a bolo by tu niekoľko násobne viac mrtvych. Je to skôr šťastie a náhoda nie úroveň zdravotníctva. V ita bol vírus už v decembri, je to cestovateľské krajina, tam sa otočí toľko cudzincov či si nevieme predstaviť. Vravím úplne odlišná a neporovnateľná situácia, toto nemá s kvalitou zdravotníctva nič spoločné.

Ešte dodám k tomu USA, tam ale je zdravotná dobrovolna, nikto ťa nenúti platiť, je to na tebe. Kdežto tu? Nemám na výber a musím prispievať do tohto bordelu aj keď viem že mi nikdy nijak nepomohli a je to strata času. Veď len keď si vyrátam koľko som od ukončenia strešnej školy odviedol na zdravotné, to sa blíži už k 10k euram. Takže stále radšej by som neplatil zdravotku vôbec a radšej si z tých usetrenych peňazí zaplatil je do komplet vyšetrenie, u naozajstných odborníkov, nie fuserov tzv dr.
12. 05. 2020 v 20:21On-line BussterX  (103/130/150)
No, je docela v hajzlu že naše špičkové zdravotnictví dokáže udržet při životě i naše přestárlé senilní prezidenty -_- asi teda rači chcu zdravotnictví v hajzlu a kvalitního prezidenta v dobré zdravotní kondici :D
12. 05. 2020 v 20:24On-line BussterX  (103/130/150)
Já se postavím stáří důstojně jako eskymácký stařec :P
12. 05. 2020 v 20:40On-line BussterX  (103/130/150)
Uvidíme 8)
12. 05. 2020 v 22:05Off-line Betonica  (39/191/93)
@Artenkotorer: Tak ti nevim, ex partner byl v nemocnici Boskovice s ledvinama, tj. malej spital a byl osetren dobre. Moje osetreni v Beroune probehlo hladce. Stejne tak ostravska nemocnice Vitkovice, opet k moji spokojenosti. Naproti tomu treba FN Brno, jako mega spital, mi neprijde nijak extra. Jiste jsou doktori lepsi a horsi, nezavisle na miste. A jiste mas pravdu, ze vetsi spital ma vic moznosti. Ani tak si ale nemyslim, ze by malej spital byl horsi nez velkej.

No a k tomu zbytku. Asi nic, jen ze je opravdu dobre videt veci zvenku, tj. zit chvili v zahranici. Clovek pak dost rychle prestane na hodne veci nadavat, protoze vidi, ze ackoli to u nas neni vzdycky na vybornou, tak v mnohem muzeme jit prikladem. To jen my Cesi furt remcame a nic nam neni dost.
13. 05. 2020 v 10:28Off-line Anonym
Práveže v zahraničí som bol napr nl, ger... A čo môžem povedať len sa mi potvrdilo čo som si myslel doteraz, keby tu fungovali veci aspoň polovicne ako v spomenutých krajinách, nemuselo by sa tu riešiť rozkradnute zdravotníctvo, korupcia...
Už len tá výbava SVK nemocníc, to nevypadas ako moderná nemocnica ale ako pozostatok zo socializmu.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload