Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Můj rodinný problém aneb jak z toho uniknout

08. 05. 2020 v 22:29Off-line luk4  (21/181/80)
Dnes to nebude anonymní, rozhodl jsem se že odteď se tu anonymně tázat nebo vyjadřovat nehodlám.
No jak začít? Prostě od mala jsem mým prarodičům pomáhal jaksi více než je zdrávo a trvá to tak trochu dodnes, no už trochu brzdím.
Problém je ten že tohle už není pomáhání jako ho známe z normálních rodin že sem tam děti nebo vnoučata pomůžou babičce a dědovi ale to co je u mě je tak trochu otročina.
Jsem d***l na zavolání kterýmu když zavoláte tak přiběhne a všechno za vás udělá. Víte co oni na tom nejsou tak špatně abych v sobotu ráno vyletěl z postele kvůli tomu že nedosáhne na nějakou krabici. Po tomhle telefonátu jsem si trošičku začal říkat jestli je tohle ještě normální.
Za babičku dělám nebo spíš jsem dělal snad vše kromě vaření, takže úklid apod. Problémem je že když to neudělám já tak tak prostě bude žít v nehorázný špíně když to řeknu takhle blbě.
Funguje to u nich ta že si prostě řeknou to udělá on tamto taky on a půjde nám pro to on a my budem sedět, myšleno já aby jste chápali. Pak dostanu nějakou menší fin. odměnu kterou pořádně ani nechci a nakonec mi to babička vyčte...
Dědovi pomůžu na zahradě vždy rád, má špatné záda a dočkám se taky trochu pokory ale u babičky jsem nejhorší a ostatní co dělaj prd tak jsou nejlepší.
Dnes jsem to tak trochu už naznačoval když jsem jim šel zalejt zahradu což mi ani tak nevadí stejně se nudím a teď jsem rád alespoň za nějakou aktivitu když nechodím do školy ale odsaď podsať ne že se mnou budou vymetat.
Říkám si jestli je to vlastně můj problém že na něco už nestačí, tak to prostě nebudu dělat ne? Nemůžu přece zasvětit celý svůj aktuální život jen do jejich záležitostí. Je to prostě moc.
Nechci bejt na ně zlej, vždy jim pomůžu ale v normální míře. Cejtím se trochu jako hajzl i když asi nemám proč ale takhle to přece nejde což mi říká i moje okolí. Budu chodit taky do práce a to čas nebudu mít asi vůbec a budu rád alespoň za nějaký na svůj život. Rád bych se zařadil mezi ostatní vnoučata co nemusej nic ale jsou prostě nej ale to se asi nepodaří.
Jak z tohodle utéct? Jaký na to máte názor? Dělám dobře že to chci změnit?
08. 05. 2020 v 22:38Off-line outlaw34  (27/186/73)
Tohle jsem zažil taky. Dřív nebo později si budeš s nimi muset promluvit jako dospělý s dospělými. Pomůže, když nadhodíš svoje povinnosti jako náhled na tvou perspektivu.
08. 05. 2020 v 22:40Off-line Halaburda  (32/185/55)
Máš právo nato být svůj. Nikdo nemá právo zneužívat tvé dobroty a ochoty. Skus jím říci jak se cítíš a co ti vadí. I když je to tvoje rodina. Měli by tě respektovat. Vím přesně čím prochazis. Klidně mi napiš SZ.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 05. 2020 v 22:45Off-line luk4  (21/181/80)
Jez1920FC22
Pochybuju že se někdy stane že ostatní něco udělaj ale ono asi nic nezbude pokud teda chudáčka bratrance nebude něco bolet z práce, mě mohlo z brigády ale to nikoho nezajímalo. Celkem se těším na nějakou sešlost kde jsem většinou fungoval jako sluha a ne jako pozvaný co se šel bavit. To bylo prostě dones tomu a tomu tohle. Už to tak prostě nebude, nemám na to,maj snad taky nohy...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 05. 2020 v 09:23Off-line luk4  (21/181/80)
Jez1920FC22
Taky že nebudu, chápu věci jako posekat trávu to jediný opravdu sám děda nezvládne ale to všechno o kolo je jejich pohodlí...
09. 05. 2020 v 12:31Off-line luk4  (21/181/80)
Jez1920FC22
Sekačkou která je zabarikádovaná za mřížema, sám mám co dělat to otevřít...
09. 05. 2020 v 13:30Off-line kloudik  (38/182/80)
Ber to tak, že tě to naučilo zodpovědnosti a spolehlivosti kterou většina tvých vrstevníků postrádá, ale už bys je měl učit rozlišovat mezi tím co potřebujou a tím, co jen chcou. Když je potřeba schovat seno před deštěm tak Di a pomoz jim ale jestli se babička nudí a chce něco podat nebo přemístit tak přijdeš až ty budeš mít čas a ne když ona ti to područí. Štěně jako ty má mít víc zájmů a koníčků a ne jenom někomu skákat kolem p***le. Na příští oslavu nechoď a prostě řekni, že se deš zcela výjimečně bavit a sluhu ať projednou dělá někdo jinej. Odmítnutí dej najevo rázně, ale slušně. První krok si udělal už tím, že to chceš nějak řešit tak kráčej dál a ono to nějak dopadne ale v důležitých věcech bys měl pomáhat furt. Pak nám sem napiš jejich reakce :)
10. 05. 2020 v 10:15On-line miloslav9  (31/171/60)
Luk4 : možno sa babka domnieva, že vzhľadom k tomu, že je COIVD, keď nechidíš do školy, že sa nudíš a že ťa je potrebné zamestnať.
10. 05. 2020 v 11:28On-line miloslav9  (31/171/60)
Jez: Babka sa môže domnievať, že keď nechodí do školy (kvôli korone), že sa nudí, že mu je treba dať nejakú robou
10. 05. 2020 v 12:48Off-line Lukrecius.01  (51/172/78)
Palec nahoru za neanonymitu.
A nebude to lehké, ale vydrž.
10. 05. 2020 v 17:10On-line i8051  (53/184/97)
Tak pomoc stari a okoli je samozrejme v jistejch mantinelech slusnost, kdyz na to mas, ale vocaď pocaď :-) Me se naucili zakosi volat pri jakymkoli technickym problemu a to prakticky 24/7. Neumim naladit telku, zapomnel jsem heslo do mejlu, pise mi to to a to, nejde mi tamto, co mam delas s timto, potrebuju tohle ... Pokud to je otazka par minut po telefonu, tak ok, ale jezdit znamymu ladit v nedeli v poledne telku proto, ze je lempl, smazal si nastaveni a neumi zmackout 5 tlacitek podle navodu, neni muj problem. Rad mu pomuzu, ale dohodneme si kdy bude cas a ne ze hned vyrazim. Nejlepsi jsou ti, kterejm tu telku sezenu z VO levnejc a pak jeste argumentujou tim, ze preci kdyz ji maj ode me, tak jim to mam prijet hned naladit. Jak ale tohle na me zkusej, s ostatnima kramama si pujdou vystat frontu do Alzy :-)

Takze jak pise Beta, nauc se rikat SLUSNE NE. Ted mas proste jinou praci nebo relax a neakutni veci proste pockaj. Zijes hlavne pro sebe a ne abys otrocil ostatnim :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 07. 2020 v 20:46Off-line luk4  (21/181/80)
Tak jsem to teď v týdnu snima probral ale trochu se to zvrtlo. Řekl jsem jim teda že nejsem snad jediné vnouče a že už bych to opravdu chtěl trochu no spíš hodně korigovat a stanovit nějaké hranice.
Děda se na to do mě obul že už mu nemám sekat ani trávu že si to udělá sám. To je blbost protože mu to zdrav. stav úplně nedovolí a ja bych to taky nedovolil. Vzali si to tak že jim to prostě všechno vyčítám ale mě slo jen o to že si pomalu nemůžu kvůli tomu všemu vést svůj život a že bych rád měl v tomhle nějaké meze. Začlo to totiž zacházet do strašnejch extrémů kdy mi po telefonu nadávali že nejsem u nich ale že jsem s kamarády se kterýma podle ní fetuju.Taky začli vytahovat to že po mě děda myje nádobí apod. Ty těžší věci jim vždy udělám ale pokud to půjde tak s pomocí ostatních i když se značnou nechutí po těhle všech připomínkách a braní těch činností jako samozřejmnost. Nesmí se divit že jim pak nikdo nic nechce dělat. Vyložili si to ale asi že jim nechci pomáhat vůbec.
Já vůbec nevim jak s nima mám komunikovat když to pokaždé skolouzne k tomu že jsem línej hajzl.
06. 07. 2020 v 03:11Off-line iglw  (48/172/77)
Už se to zlepšilo v Tvém případě?Myslím adresáta příspěvku!Otročina,nikdy,pomoc ANO!
06. 07. 2020 v 10:56On-line miloslav9  (31/171/60)
Luk4: mám pre teba riešenie:

Pokiaľ si nájdeš zamestnanie, môžeš bývať spoločne v byte s kamarátmi.

Pokiaľ plánuješ vysokú školu, môžeš bývať v internáte / koleji
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload