Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Gayové a strojírenské obory

03. 09. 2013 v 08:45Off-line Anonym
Ahoj, mám taky pocit jak tu bylo nedávno v diskusi napsáno, že převažují gayové, kteří se zabývají pouze cvičením a vizáží, a proto jsem uvítal, že se tady otevřelo téma o gayích technicích, ale prosím vás, jsem zásadně proti pozitvní diskriminaci elektrotechniků. A my strojaři jsme co? My nechceme být taky zavrhovaná menšina Uvědomte si, že strojaři tu historicky byli dřív než nějaká elektrotechnika. Vemte si jen parní lokomotivy, tam je celá vaše elektrika na houby...

Proto se ptám, je tu skutečně nějaký strojař? Opravdu pište je vy, co máte průmyslovku nebo strojařskou vejšku. Fakt mě zajímá jestli tu jsou takoví opravdoví chlapi. K tomu třeba motorkáři, kutilové, modeláři a tak...

A po vzoru předchozí diskuze malý test strojařských znalostí:
1) k čemu slouží Castiglianova věta ?
2) co to je mez kluzu Re?
3) slouží ocel značky 12 010 k cementování nebo ne?
4) jak se vypočte průřezový modul kruhového průřezu Wo?
5) je správné, když je po zakalení oceli ve struktuře přítomný zbytkový martenzit?
03. 09. 2013 v 10:35Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
(Elektrika tu byla dřív, než lidi vytvořili první stroj...) :D Pardon O:-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 09. 2013 v 15:05Off-line Analfucker  (19/-/-)
Elektřina tu byla, ale ne v rukou lidí :D
03. 09. 2013 v 15:30Off-line maty9  (31/-/-)
Ja makam na stavbách :P
03. 09. 2013 v 16:28Off-line Tyristor  (29/185/70)
Čistokrevný strojař nejsem, jsem právě ten pozitivně diskriminovaný elektrotechnik, ale i tak mám ke strojařině celkem blízko. Rozhodně nejsem odborníkem ve strojařině, ale jako obor se mě fascinuje a líbí se mi. Musím uznat, že strojařina má větší tradici, než elektrotechnika.

Pokusím se odpovědět. Prosím o shovívavost, nejsem strojař. Případně budu rád poučen. :)
1. - Nevím.
2. - Mez kluzu je hranice, kdy materiál začíná podléhat trvalé deformaci vlivem působení napětí.
3. - Vzpomíná-li si dobře, tak ocel tř. 12 je uhlíkatá ocel, takže by mohla sloužit k cementování.
4. - Nevím.
5. Domnívám se, že v důsledku kalení vzniká martenzit, který má za následek pevnost a tvrdost po zakalení, což je jeho účel. Takže bych řekl, ano, přítomnost zbytkového martenzitu po zakalení je správná.
03. 09. 2013 v 16:49Off-line Ross83  (25/188/73)
Konečně něco technicky zajímavého.Snad se nebudu plést...
1) Castiglianova věta uvádí, že působí-li
osamělé síly na lineárně pružnou soustavu, jejíž deformace jsou malé, pak posuv působiště
libovolné síly po její nositelce je roven parciální derivaci celkové energie napjatosti podle této síly.
2) viz profil Tyristor :-)
3) viz profil Tyristor :-)
4) Podle mě se výpočet provádí dle Hookeova zákona pro krut
5) viz profil Tyristor :-)
03. 09. 2013 v 16:54Off-line power  (23/180/65)
Bude tu i diskuse o kvantové fyzice? :)
03. 09. 2013 v 16:56Off-line Ross83  (25/188/73)
Necháme se překvapit.
03. 09. 2013 v 16:58Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Uvítal bych takovou :)
03. 09. 2013 v 18:31Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Shiro: Na tom už podle mě moc není co řešit :D
Centaur: Komunita utváří svůj obraz... A není to fajn, co si budem vykládat. Tak jako spousta chlapů tvrdí, že baby jsou na prachy a moc a ty slušné si můžou vyrvat vlasy, tak tak je to i s gayi... Proto nikomu hned nejdu s pravdou ven a počkám, aby mě lidi poznali, abych se pak vyhnul předčasným soudům.

Společnost se mění. Oni časem zjistí, že gayové jsou chlapi jako ostatní. Ale dejme jim ještě čas. Každá nová generace to vnímá jinak - lépe, řekl bych.
03. 09. 2013 v 19:00Off-line power  (23/180/65)
Shiro: raděj bych pořešil higgsův boson :)
03. 09. 2013 v 21:47Off-line gymnopedie  (44/180/68)
Strojař sice jsem,ale dost jsem se zastyděl a zapotil při některých otázkách - nepoužíváním zapomněl jsem :(
ad 1) přiznám se, že jsem slyšel ve škole, ale nepamatuji si
ad 2) záleží na tom jakou máme na mysli: a) napětí, při jehož dosažení dochází na trhacím diagramu k zastavení nebo poklesu síly; b) napětí, které způsobí trvalou deformaci 0,2% - tzv. smluvní mez kluzu
ad 3) ano
ad 4) nepamatuji si, viz. tabulky :)
ad 5) martenzit je u martenzitického kalení cílová struktura, o zbytkovém martenzitu jsem neslyšel. Jooo...leda, že by to byl zbytkový austenit a tam záleží na tom jaké vlastnosti vlastně chceme.
Tak a teď mě kamenujte...
03. 09. 2013 v 22:10Off-line Anonym
Wow....nečekal jsem, že tento evidentně recesisticky pojatý příspěvek vzbudí takové reakce, ale budiž tedy pokračováno seriózně...

rozhřešení quizu - většina tedy překvapivě věděla

1) většina určila správně - pojem z pružnosti a pevnosti...
2) byla myšlena především obecná smluvní mez kluzu Re pro houževnaté materiály i Rp0,2 pro křehké materiály. Tj. napětí, při kterém se součást prodlužuje, aniž by došlo k růstu zatížení
3) ano ocel 12 010 je určena k cementování
4) průřezový modul Wo (v ohybu) = pí*d(na3) / 32, pro výpočet ohybového napětí
5) zde velká omluva - byl pochopitelně myšlen zbytkový austenit při kalení (to je tak, když člověk myslí dopředu jen na to kalení). Samozřejmě zbytkový austenit je ve struktuře víceméně nežádoucí - dojde-li ke kalení z teploty Acm, pak jeho větší množství vede ke vzniku struktur o menší pevnosti...

Ale jo, potěšili jste mě....je fajn, že rozumíte recesi

Kdo dá další testík? Nebo to odpískáme?
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload