Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Přihláška na VŠ

13. 06. 2020 v 17:44Off-line Anonym
Ahoj, jsem teď v druháku na VŠ a zřejmě mi nevyjdou kredity a bude mi ukončeno studium. Chtěl bych se zeptat, zda si mohu podat přihlášku znovu na ten samý obor, nechat si uznat všechny předměty co mám a pokračovat. Nikde jsem se zatím nedočetl, jestli mohu podat přihlášku na obor, který zrovna studuju...nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuju
13. 06. 2020 v 18:06Off-line radomir  (40/183/75)
Ano, můžeš, ale pozor - doba nedokončeného studia se odčítá od standardní doby studia zvětšené o 1 rok (pro opakování) = po vyčerpání pak budeš platit školné.

A ještě si zjisti podmínky uznání splněných předmětů - aby ti neuznávali jen jedničky a dvojky (samozřejmě pokud máš jen jedničky a dvojky, pak beru zpět).

Jinak rektora může nechat pracovat, stačí dotaz na studijním.

A samozřejmě pokud opravdu tak nějak víš, že to fakt nedáš ani na udržení se - radši dřív ukončit, ať se ti toho (doba neúspěšného studia) odčítá od nového studia co nejméně.

Pak taky řešit, kdy půjdeš na zápis do nového studia - určitě bych šel v září, aby sis zase zbytečně nemrhal časem, kdy jsi zapsaný ke studiu - je zbytečné si vyplacat 3 měsíce přes prázdniny, kdy budeš zapsán ke studiu, ale logicky nemůžeš nic plnit, když nezačal nový akademický rok.

Hodně štěstí a snad se podruhé zadaří lépe ;-).

SAMOZŘEJMĚ PŘED PODÁNÍM PŘIHLÁŠKY K NOVÉMU STUDIU JE NUTNÉ MÍT UKONČENO PŘEDCHOZÍ STUDIUM A PLATIT ZDRAVOTNÍ BĚHEM DOBY, KDY NEBUDEŠ STUDENTEM/JÍT MEZITÍM DO PRÁCE.
13. 06. 2020 v 19:01Off-line Invictus  (23/182/100)
Spíš přeruš vzdělávání a další rok začni znovu. Zůstane ti status studenta (pravděpodobně), pokud to půjde samozřejmě, ale s tím se obracej na studijní oddělení, ne na rektora. Ten toho má sám o sobě dost.
13. 06. 2020 v 20:07Off-line radomir  (40/183/75)
Jasně, i přerušení by se nabízelo, ale nesmí být okatým důvodem k přerušení to, že bohužel nejsou splněny podmínky... To mu nepovolí...

Jedině přerušení studia ze zdravotních důvodů by ho mohlo zachránit, musí však mít ony zdravotní důvody, které povedou k přerušení a nesmí/neměl by s nimi přijít až v září (samozřejmě výjimky, jako sražení autem na přechodu, se mohou udát kdykoliv. Náhodě neporučíš)...

PS: PŘI PŘERUŠENÍ Z JAKÉHOKOLIV DŮVODU PŘESTÁVÁ BÝT STUDENTEM.
13. 06. 2020 v 22:09Off-line Anonym
Jež: Asi máš mraky titulů a víš přesně jak to chodí, když mě posíláš za rektorem, ty ňoumo. Vjaceslav: k čemu potřebuješ znát důvod? Co to změní na otázce. K těm co mají okamžité nutkání mi napsat, ať Zajdu na studijní..děkuju, vůbec mě to nenapadlo...teda až na 3 emaily na které neodpověděli a jelikož je víkend tam tam nikdo není...jen jsem myslel, že by tu mohl být někdo, kdo podobnou věc udělal, nic víc. Díky za ánsrs
13. 06. 2020 v 23:39Off-line Invictus  (23/182/100)
Tak každý svého štěstí strůjce.
13. 06. 2020 v 23:51Off-line klucinek  (33/176/75)
A jeje tu si někdo myslel že vejška sou jen k***y, chlast a chlebíčky....
14. 06. 2020 v 05:42Off-line radomir  (40/183/75)
Anonyme, v první odpovědi jsem se ti snažil shrnout vše co šlo i se všemi důsledky pro tvou/rodičů peněženku.

Místo aspoň nějaké reakce, jsme se tady dočkali jen ironické a ublížené poznámky směrem k těm, co tě na to studijní posílali... Tak aspoň, že víš, že tam o víkendu nejsou, jako bychom tě tam posílali v sobotu...

A ano, jedině na studijním ti poradí co a jak. A pak jsou taky na webu VŠ jisté vnitřní předpisy a třeba i opatření děkana a tajemnice, kde si můžeš minimálně zjistit to uznávání předmětů...

Přístup na web jistě máš...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload