Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Stavba rodinného domu

14. 06. 2020 v 20:02Off-line malDoran  (23/178/88)
Je mi už 19, pomalu mi končí mládí a bude mi táhnout na třicet... /Hrozná to představa, když jsem ještě před chvílí chodil na základku a dělal ze sebe heteráka.../

Letos končím školu, sice pokračuju po matu***ě dál, ale asi jen proto, že chci studentské slevy, moc se mi do školy (Uvidím, jak mě to bude bavit, ale i z výšky za pár let odejdu) už nechce chodit a chci se pomalu osamostatnit. A uvažuju, co a jak. Všichni bratranci, sestřenice a všechno podobné dědí... jen já jsem se musel narodit jako třetí... No a tak se pomalu koukám po bydlení.

Tady na Ostravsku jsou poměrně levné byty, ne v Ostravě, ale v blízkém okolí, takže to mi přijde jako první možnost. Ale jsem kluk z vesnice, z velkého rodinného domu, s velkou zahradou, spoustou zvířat. Není prostě nic lepšího než si nedělní oběd vykrmit :P. No a tak bych rád do rodinného domu, jenže ty jsou po3, 14či drahé, za to, jaké to jsou barabizny. Tak mě napadlo, si nějaký postavit, Milion, milion a půl za pomezek, dva, dva a půl za nějaký menší domek, to ještě ujde s vidinou toho, že to je fakt dům a ne byt.

Samozřejmě nevím, kdy si najdu práci, abych našetřil a dostal hypotéku tolik, možná až těsně před důchodem - ve třiceti, ale furt mi to vrtá hlavou. Taky možná skončím do 40 u rodičů... ale kdo z Vás má s tímhle zkušenosti? V kolika jste začali stavět? Jak velký? Stálo to za to? Nebo se přestěhovat do Orlové (Kde mimochodem ani vlak nejezdí. "Město" haha, funny...) koupit si byt za milion a kašlat na barák...
14. 06. 2020 v 20:10Off-line rosju  (53/170/78)
Těžko říct co plánuješ,ale barák pro jednoho je dost velká zátěž, pokud budeš mít vztah,je to schůdnější ve dvou,ale takhle je to, hlavně o budoucnosti
14. 06. 2020 v 20:19Off-line malDoran  (23/178/88)
Samozřejmě nezačnu stavět zítra... (Pokud bych si dneska nenašel nějakého pěkného, milého a bohatého sugar daddyho :D) Jde mi o rady do budoucnosti, protože furt na to myslím. Když mám optimistickou náladu, tak doufám, že za 3 roky bych mohl začít hledat pozemek, nebo byt v Orlové :/... Dřív určitě ne, nebo aspoň o tom pochybuji. Ale zajímají mě postřehy a tipy jiných, co s tím mají zkušenosti.
14. 06. 2020 v 20:37Off-line kent  (47/-/-)
Taky připočítej projektanta, napojení vody, elektriky a možná i plynu. To taky nejsou malý položky. Navíc se v průběhu stavby zdraží stavební materiál a může tě to vyjít ještě dráž. Pokud nemáš peníze, tak radši ber ten byt.
Já byl do 30 u rodičů, pak jsem si koupil barák, ale to byla opravdu výhodná koupě.
14. 06. 2020 v 20:37Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Nestavět.koupit starý a zrekonstruovat.
14. 06. 2020 v 21:18Off-line kent  (47/-/-)
Poprvé musím souhlasit s hrabůvkou. Takhle jsem to přesně udělal.
Koupit nestavební pozemek a pak doufat, že úřad povolí změnu je opravdu hloupé.
14. 06. 2020 v 21:24Off-line malDoran  (23/178/88)
Taky jsem uvažoval o rekonstrukci, ale... to moc levně taky nevyjde, aby byla důkladná, ne? zbourat zdi, dát novou elktřinu, novou vodu, nevou jímku a všechno...
14. 06. 2020 v 21:25Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Kent to jsem rád že se shodneme. Rekonstrukci baráku jako problém vidí lidé kteří tomu houby rozumí.
14. 06. 2020 v 21:29Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Maldoran hele jsem z Ostravy můžem o tom klidně pokecat u kávy. Pokud zbouráš nosnou zeď tak splačeš jako to dělají všichni. Udělat díru do zdi umí každej blb.ale vyhodnotit zda ta díra tam může bejt dokáže jen tomu znali člověk. A buď chytrej a ne b***c.
14. 06. 2020 v 21:33Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Maldoran hlavně bacha na lidi kteří hledí na to jak tě o***at ať po sexu nebo po financích. Každej je expert zedník proto staví zdi bez hydroizolaci aby mohli fňukat jak je rekonstrukce drahá.
14. 06. 2020 v 21:39Off-line malDoran  (23/178/88)
Maringotka... to je co... To je 0+kk ne? :DDD to já bych chtěl 4+1 aspoň... na podlažní bych asi neměl... jestli to, tak dvakrát tolik :D
14. 06. 2020 v 21:49Off-line Nicki  (24/176/-)
Já bydlím od 18 v pronajatém bytě 2+kk a bohatě mi to stačí... A taky pocházím z vesnice.
14. 06. 2020 v 22:04Off-line malDoran  (23/178/88)
Každý to má jinak. S bytem nemám problém. S podnájmem ano :D. Každý má jiné preference... Mě především zajímaly tipy k baráku, v kolika si kdo koupil, nebo začal stavět, jak vybrat pozemek...
14. 06. 2020 v 22:18Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Božinku nezapomeňte buzeranti tady soutěžit .ježí komu furt dop***le cpeš ty tví zoufalí moudra? Myslíš že nicky se k tobě nastěhuje? No a co že vráží prachy do cizího bytu? Žije v tom snad se svojí rodinou ne? Vlastníš barák a všichni se máj posrat? Do p**i ten barák je tvé matky s kterou žiješ je ti 56 a není ti hanba se držet její sukýnky. Nemoralizuj tady mladé kluky.ty fakt ne do p**e.
14. 06. 2020 v 22:18Off-line malDoran  (23/178/88)
Právě, proč bych strkal peníze do bytu za podnájem, když za trochu víc, můžu mít vlastní, klidně i barák a ne 2+kk. Já bych platil 30 let. Ty bys platil i v důchodu. O to mi jde, a taky o pohodlí :D
14. 06. 2020 v 22:24Off-line Rainyday  (29/175/62)
Taky to začínám řešit. V 20 jsem se odstěhoval od rodiny, od té doby žiji v pronájmu a sice mám teď skvělé bydlení, kde bych rád ještě pár let bydlel (byt ve vile se zahradou) ale moje to asi nikdy nebude, páč to není na prodej a ona i ta prodejní částka by asi převyšovala mé možnosti.

Nejsem fanoušek do hypoték, zvažuji nějaké lacinější alternativní řešení, ať už něco jako mobilní dřevostavbu nebo koupi chaty a postupné předělávání. Nebo se pustit do projektu s kamarádem a vytvořit něco typu cohousing. Uvidíme. Za těch pět let práce jsem toho tolik nevydělal, ale radši rád chodím do práce, než aby mi práce štvala kvůli několika tisícům navíc. A fakt taky je, že ve dvou se to lépe táhne.
14. 06. 2020 v 22:31Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Bůhví co bude za dalších pět let to nás trápit vůbec nemusí.nam postavili domy pro seniory. :-)
14. 06. 2020 v 22:32Off-line hrabuvka  (40/180/75)
A jestli budu p**a jako je jez to mě radši utraťte. :-)
15. 06. 2020 v 00:01Off-line dreey  (26/169/65)
Asi dost záleží na lokalitě. Já se u Brna neměl šanci se stavbou domu, pozemkem, projektem a věcmi kolem dostat pod 6,5 milionu. Za nižší cenu, byly staré ruiny v lokalitě kam chodí lišky dávat dobrou noc.
15. 06. 2020 v 00:47Off-line malDoran  (23/178/88)
Nojo, Praha Brno... + 50 Km. To nneí Česko :DDD Tam jsou ceny na jiném levelu. Ale zase jsou lepší živozní podmínky, že. Ostravsko je sice levnější, ale zase tady chcípl pes... Když barák, tak bych chtěl do 4 miliónů, to se ve dvou dá utáhnou asi na pohodu a jšěte zbude na blbůstky :P jako je krásná zahrada :DDD
15. 06. 2020 v 08:19Off-line nobody  (39/183/62)
S koupi bytu do osobní vlastnictví/družstevního bych už zase tolik nespěchal. Stavba domu je dobrý nápad, sám sem nikdy do hypotéky nešel, ale pokud si věříš tak to asi cenu má. Sice budeš zaháčkovaný a budeš muset podle toho i fungovat, ale podle toho co jsem slyšel tak je hypotéka rozumná, především díky inflaci se to vyplatí. Teď je stavební boom. Já žil celý život v paneláku, už bych více do toho nešel :-D Novější jsou fajn, mají lepší zvukovou i tepelnou izolaci, ale v těch starých bydlíš se sousedy doma. U rodinného domu je složité, že musíš započítat i spousty jiných nákladů a hlavně nevím jak snadné je vybrat lokalitu. Já si vybral zlatou střední cestu :-D
15. 06. 2020 v 09:14Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Já ale nechci aby sis vyžadoval mou pozornost.pal do.p**e a neotravuj
15. 06. 2020 v 11:01Off-line iglw  (48/172/77)
Po studiu Ti doporučuji vycestovat třeba jen po Evropě,nasbírat zkušenosti,jazykové schopnosti a potom se možná i u nás usadit.Nebo se seznámit s klukem už s domem,bytem,ale to jen v krajním případě.I nájemní bydlení je pro rozjezd dobré!je třeba hledat.Přeji úspěch!Hypotéky jsou dnes i na 30 let-hrůza se tak zavázat!Musíš něco umět,ať můžeš i nabídnout své dovednosti.Krása,sex,dobrá postava,velký,malý ocas se omrzí za nějakou dobu.
15. 06. 2020 v 13:16Off-line malDoran  (23/178/88)
Já už byl půl roku v zahraničí, plánuju ještě jednou, letoční zima, nebo příští léto a tím to hasne. Není to zrovna jednoduché. Já mám rád jistoty, tak právě proto bych chtěl co nejdříve s něčím stálým. A barák je pro budoucnost asi to nejlepší. Ale už jsem našel na netu nějakou stránku, kde si lidi dávají osobní tipy a rady, tak si to teď pročítám.
15. 06. 2020 v 14:04Off-line MoreThanYouKnow  (21/182/59)
Nechápu naco tobe je jak mladému gayovi barák v nějakém pajzl regionu . Rodinu stejně mít nebudeš, bejvaku na pronájem je plná Praha . Cestuj, užívej si , nakupují hadry , spoznavaj zajímavé typka po celým světě a neřeš hetero sracky.
15. 06. 2020 v 14:25Off-line malDoran  (23/178/88)
Cestovat snad můžu i s hypotékou, ne? Ta mě zas tolik nezrujnuje. Teda doufám, že nebudu vydělávat 18 hrubého... A co když jsem mám holku? Co když, že jsem jí naprcal a čekáme dvojčata? Ty, ty, ty, bisexfobe! :DDD
15. 06. 2020 v 16:14Off-line kloudik  (38/182/80)
Pozor na povodňový oblasti, zvaž ceny přípojek, dostupnost do civilizace atd. Solidní pozemek za dva míče koupíš, ale s velkou zahradou moc nepočítej a jestli chceš pěstovat zvířata tak potřebuješ velkej pozemek. Samotná stavba bych řekl podle náročnosti tak 4 míče a ne 2. Za to bys měl tak základy plus obvodový zdi. Možná bys měl fak v p***livici koupit starej barák, shodit a postavit novej. To se dá koupit za pár set tisíc a aspoň máš bance čím ručit. Jestli tě táhne barák, tak do toho máš to na celej život ale barák je taky hromada práce a žádnej odpočinek.
15. 06. 2020 v 18:38Off-line klucinek  (33/176/75)
Podlě mě není rozumný pučit si v dnešní době tři mega, vrátíš čtyři a ještě to splácet sám. Já sme koupil starší barák a opravuju ho svépomocí sám, ale s tím nejsem vázaný penězi protože kdžyž nejsou tak nepokračuju. Nebo dělám, jiné práce. Podobně se dá dělat i novostavba, hlavně nenajímat ne vše firmy.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload