Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Hledám si práci

08. 07. 2020 v 16:39Off-line Anonym
Ahoj,
mám pouze výuční list a hledám si svoje první stálé zaměstnání.
Bydlím tak trochu dál od větších měst a v místě mám pouze fabriky.
Jedna je obsluha CNC, další šítí. Pak nějaká výroba bazénů nebo co to dělají.
Všude hezký penízky ale ten provoz by mě asi zabill. Jsou to všechno třísměnné provozy, jeden myslím dvousměnný ale 12-ky a furt je tam noční a to je to co mi vadí.
Noční bych asi fakt nezvládal ale co mi tu zbývá. Bojím se dost zdravotních následků, jsem na to dost citlivý a jsem spíš ptáče než sova.
Jaké s tím máte zkušenosti vy?
08. 07. 2020 v 16:58Off-line tatrman  (27/-/-)
To je bolest celé české ekonomiky, že je založena na práci v noci. Práce v noci by měla být zakázána celosvětově jako nelidská, stejně jako je všude uzákoněn zákaz dětské práce. Je to takový relikt feudalismu a raného kapitalismu,kdy byl chudý lid takto decimován.
(výjimky mohou být služba lékařů, policie atd. ať mě tu zase někdo nechytne za slovo, )ale nevidím důvod proč by výroba traktorů měla jet nonstop 24hodin denně.
08. 07. 2020 v 17:15Off-line nobody  (39/183/62)
Já pracoval na směny několik let. Samozřejmě, že to poškozuje zdraví, ale hodně záleží na tom jakou životosprávu povedeš ve svém volném čase. Tím můžeš hodně zachránit. Rád bych ti dal lepší doporučení, ale nevím. Snad jen, dávej pozor při hledání práce, na netu je hodně portálů s nabídkou a překvapivě na každém najdeš něco jiného tak hledej lépe. Hodně firem také láká na práci mimo bydliště s tím, že zajistí dopravu. Navíc můžeš pro začátek vzít jenom nějakou brigádu a pak uvidíš co dál. Moc držím palce.
08. 07. 2020 v 17:20Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (23/-/-)
Práce v noci by měla být zakázána celosvětově jako nelidská
------------------
Paneboze ty jsi jelito, pracovals nekdy vubec? Myslim realnou praci at jiz hlavou nebo rukama? Asi ne, vid, jen placani, jak by tvuj vysneny svet mel vypadat a byl nejlepe takovy, abys nemusel delat vubec nic :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 14  Nahlásit
08. 07. 2020 v 17:43Off-line i8051  (53/184/97)
No .. a proc teda muscle misto spani v noci roztahujes nohy? :-)
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 07. 2020 v 18:38Off-line kloudik  (38/182/80)
Provoz na silnicích je už tak neúnosnej a obchody narvany že se tam nedá pohnout i když sou kvanta lidí rozdělený na 3 směny. Nedovedu si představit, jak by to vypadalo kdyby 6 milionů lidí vyběhli z fabrik současně navíc kdo a kdy by stíhal vyrábět všechno to haraburdí co v kauflandech stíháte vykupovat i když fabriky jedou na plný obrátky? Zákaz celé směny by asi vedl k malýmu kolapsu i vysoké nezaměstnanosti protože i u pásu jako všude može být jen omezenej počet lidí takže třetina zaměstnanců by šla na pracák :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 07. 2020 v 19:05Off-line Juno  (68/175/75)
Pokud chceš mít peníze tak musíš dělat. Třeba to co jsi se vyučíl a nebo něco jiného. Někdy najdeš práci na směny a když dostaneš první výplatu tak se budeš divit protože jsi to ani nečekal. Běž do toho, jinak nebueš mít nic
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 07. 2020 v 19:24Off-line Rainyday  (29/175/62)
Všechno se dá vydržet, ale sám bych noční dělat rozhodně nechtěl, hlavně kvůli zjevným a prokázaným negativním účinkům na zdraví. Zkus hledat dál, nebo se domluvit na práci jen přes den. Peněz za to bude méně, ale tak to není jediný faktor, podle kterého člověk hledá práci.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 07. 2020 v 21:56Off-line i8051  (53/184/97)
Na mikrotrubicky mame malej bagricek, teda spise drazkovacku, je to levnejsi, nez anonym :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 07. 2020 v 22:09Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Jestli by ti to nemělo dělat zdravotně vyloženě zle, tak to vem, ať získáš praxi, ale jen na docasno a hledej si po čase jinou práci. Co dlouhodobe noční dělají s mozkem vidíš u jeze, juna, muscle a vajca.
08. 07. 2020 v 22:12Off-line i8051  (53/184/97)
Ja taky delam v noci, me to bavi, je klid :-)
08. 07. 2020 v 23:07Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Hej trtko, zakázať prácu v noci.. Takže internet a lokálne servery môžu vypadnúť, pretože cez noc ich nemá kto ustrážiť. Nedostupné budú občas aj mimo výpadku, lebo údržba sa bude robiť cez deň doobeda. Ráno nebude v obchode čerstvý chlieb, ten dorazí až poobede, pretože ho nemá kto ráno upiecť a rozviesť. Bezpečnostné služby taktiež nebudú v noci pracovať, veď kto by už vykrádal sklady v noci, keď sa vtedy spí. Zranil si sa a potrebuješ o 2 ráno zavolať záchranku? Smola. Rodí tvoja sestra? Smola. Naháňa ťa psychopat na ulici o 3 ráno? Smola. Mal si spať. Ale čo ak si spal a si len sprostý a nechal si zapálenú sviečku a horí ti dom? Smola, hasiči začínajú tiež od 8:00 dovtedy si musíš vystačiť sám a beda ti ak sa chytí aj susedný dom, zaplatíš škody :-D

PS: gay kluby zatvoria o 22:00 a každá iná disko tiež, takže ak si sa chcel v noci baviť, smola :-D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 07. 2020 v 23:38Off-line Nicki  (24/176/-)
Felixi, ty jsi asi taky kre*én, ne? Půlku toho, co jsi vyjmenoval, tatrman výslovně zmínil, že by měla pokračovat i v noci...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 07. 2020 v 23:54Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ne, ja som čítal citát ička rovno na tatrmana, pretože trtko tára furt nejaké nezmysli tak som jeho príspevok vôbec nečítal :-D Každopádne si môže každý sám povedať, či zoberie prácu v ktorej sa robia nočné alebo nie. A výhovorky typu "nič iné nemám na výber" sú pre sráčov.
08. 07. 2020 v 23:55Off-line Kuliferda  (53/173/74)
Proč píšeš ,,jenom výuční list"to že nemáš matu***u nebo VŠ,z tebe nedělá něco míň než ostatní... hodně štěstí a drž se
08. 07. 2020 v 23:58Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Akože je to taká otázka.. Ktorú sa nespýta len tak hocikto :-D
09. 07. 2020 v 08:02Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Tatr chce selektovat a udělat podradne, protože v noci pracující zaměstnání z lekaru, policistů atd. Bravo.

Icko, původně jsem tě s nimi spojovat nechtěl, ale když ses tak pěkně odkopal sám...:o)

A pěkná slohovka, Feldo.
09. 07. 2020 v 09:30Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Mít "pouze" výuční list ti zajistí větší šanci na uplatnění ve tvém oboru než mít diplom třeba z ekonomiky. Obzvlášť ve tvé situaci nevím, co by se změnilo, kdybys měl vejšku, protože i tak bys furt bydlel dál od větších měst, takže bys za prací musel dojíždět a nebo bys šel dělat v místě svého bydliště do jedné z tebou jmenovaných fabrik, když tam nic jiného není. :-P

A Tatrman má pravdu, byť to napsal moc emotivně a příliš levicově. Ale v principu má pravdu. :-D
09. 07. 2020 v 10:35Off-line Titan24  (30/168/56)
To je na palici tohle uvažování, že když někdo dělá míň jak 10 hodin, nebo 8, tak nedělá nic. V 19.století bylo nepředstavitelný dělat jen 8 hodin, dnes už je 8 hodinová doba taky přežitek, i dle vědeckých studií je dokázáno, že nejproduktivnější je člověk 6 hodin, pak už produktivita jde dolů. Když lidé nebudou dělat 8, ale 6 hodin, budou zdravější,budu mít více energie i volného času (ono nemyslete si, člověk je unavený po 8 hodinách i když dělá nenáročnou práci a doma pak taky musíte něco dělat (vařit, uklízet apod.). To se pak nelze divit rodinám, že se rodiče nestarají o děti, když na tu výchovu už prostě po práci nemají energii. Já jsem za 6 hodinovou pracovní dobu, to vyřeší mnoho neduhů dnešní společnosti a pomůže to rodinám s dětma.
09. 07. 2020 v 10:38Off-line Titan24  (30/168/56)
Jezz: Moje a mladší generace už žádný státem garantovaný důchod čekat nemůže a pokud jo, tak bude a úrovni životního minima, takže se o něj musíme postarat nějak sami, jestli do tý doby nechcípneme v jaderný válce.
09. 07. 2020 v 10:46Off-line igni  (36/192/130)
Obsluha CNC neni vubec spatna prace, jde se tam casem dostat k zajimavym penezum, kdyz budes sikovny a takove prace jsou i v Praze treba, ok placene. Ale jak rikas, jedou se vetsinou trismene provozy, protoze je drahe, aby ten stroj jen tak stal a nic nedelal.
10. 07. 2020 v 00:10Off-line i8051  (53/184/97)
Jezino, jakej je rozdil mezi odmenou a premii? :-)
10. 07. 2020 v 04:13Off-line iglw  (48/172/77)
A co Ti brání v rozletu pracovně za našimi hranicemi?Získáš zkušenosti,budeš mít i více peněz,možná,naučíš se i jazyk!Jen si tady,prosím Tě nestěžuj!Ano,naše republika je dnes převážně montovna.A poznáš pravý kapitalismus.Jen do toho!!
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload