Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kniha vs. Film

01. 08. 2020 v 23:16Off-line malDoran  (23/178/88)
Který film se vám zdá jako nejvěrnější své knižní předloze a který naopak s knihou sdíli viceméně jen název.
Právě jsem dočetl Gejšu a hned na to jsem koukl na film a až jsem se divil, kolik věcí je jinak. Jedny pasáže z knihy jsou vypušteny, ale zároveň ty, které na ně navazují ve filmu jsou, takže nedávají smysl. I když má film přes dvě hodiny.
Jako pravý opak bych asi bral Hvězdy nám nepřály, což mi přišlo zfilmováno doslova, krom vypuštěných asi dvou kapitol. pokud si pamatuju.
Jaké zkušenosti máte vy?
#NudímSe #NapsatToJakoAnonym?
01. 08. 2020 v 23:42Off-line Invictus  (23/182/100)
Je nezbytné vědět, že film je režisérova interpretace knížky. Co se mu zdá důležité, je tam. Co je jen vedlejší příběh, to tam není.

Za mě asi 1984.
02. 08. 2020 v 00:36Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Nejvěrnější? Asi bych řekl Atlasova vzpoura, ikdyž třetí film nebyl natočen a je to škoda, protože bych opravdu rád viděl jak by si poradily s monologem Johna Galta :-D Pokud bych mohl i seriál, tak prvích pár sérií Expanse. Některé vedlejší postavy byly sloučeny, pohlaví změněno a pořadí událostí upraveno (Avasarala se oběvila v předloze později), ale děj se celkem drží, ale přiznám se knihy jsem četl dlouho před sledováním seriálu.

Nejméně věrné? Artemis Fowl. Geniální, desetiletý sociopat a kriminální mastermind v knize, který si jde tvrdě za svím ikdyž to znamená vydírat víly aby se dostal k penězům za výkupné z kterých může financovat své další operace..
Film? Jediná scéna kde mám z Artemise pocit jako z knihy... byla vystřižená. Jinak je to totální odpad kdy zachraňuje vílí říši a svého otce. Hned za ním asi Hvězdnou pěchotu kdy se ani režisér neobtěžoval o věrnost ani snažit a místo toho z toho byl úmyslně výsměch předloze.
02. 08. 2020 v 04:21Off-line Ondrej131  (23/169/75)
Doporučuji první se podívat na filmového Eragona . . . a následně si přečíst knížku. Člověk si bude chtít vyškrábat oči po tom co si přečte naprosto úžasnou knížku a vzpomene si jaká ohavnost ten film byl
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 08. 2020 v 06:27Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak filmy logicky nemůžou být nikdy věrní knižní předloze, protože kniha je zpravidla tlustá několika set stránková zábava na týdny, zatímco film je zábava na dvě hodiny. A smrštit jednu takovou knihu do jednoho filmu prostě nikdy nebude uspokojující výsledek co se věrnosti knižní předlohy týče. Filmy se můžou maximálně držet těch nejpodstatnějších faktů a základu příběhu knihu.

Proto jsou nejvěrnější knize obvykle televizní minisérie nebo rovnou seriály, protože mají delší stopáž a můžou tak obsáhnout větší část knihy.

Spíš vyjmenuju filmy podle knižní předlohy, které svojí kvalitou zpracování dosáhly maximálního filmového zážitku: trilogie Pán prstenů, trilogie Kmotr, Pí a jeho život, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle, Forrest Gump, 1984, Bídníci, Frankenstein, Motýlek, Tanec s vlky...
02. 08. 2020 v 07:06Off-line Vlado2  (61/180/80)
Pokud hledáte "otrockou" (téměř úplnou) shodu, tak pouze "Rambo".
Knihy totiž napsal David Morrell až dodatečně podle svých scénářů k filmu.
02. 08. 2020 v 12:32Off-line malDoran  (23/178/88)
No tak jsem nudící se žena s lesbickými sklony. Problém s tím, že mě zaujala jejich kultura? :) A opravdu se mi ta kniha líbila, dědo
02. 08. 2020 v 13:48Off-line Fgjk  (21/195/90)
Podle mě je nejlepší souhra film/knížka Mechanický pomeranč...sice je tam pár věcí jinak, ale díla se skvěle doplňují
02. 08. 2020 v 13:52Off-line Invictus  (23/182/100)
Tak Kubrick. Ten se nepočítá :D
02. 08. 2020 v 13:52Off-line Fgjk  (21/195/90)
A proč?;-) je to bůh
02. 08. 2020 v 14:13Off-line Invictus  (23/182/100)
No právě :D to by bylo nefér porovnávat s ostatními. Kdybys měl k dispozici co on, tak bys byl taky celosvětově známý.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload