Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nový telefon

29. 08. 2020 v 20:35Off-line Stepaluk  (20/183/71)
Ahoj,
potřeboval bych nový telefon a já jsem silně ztracený... Vlastně jediný parametr je malý displej, tak 5 max 6 palců. Jo a otisk prstu by byl taky fajn xdd.
Nemáte někdo nějaký typ?
29. 08. 2020 v 20:46Off-line Anonym12y  (19/-/-)
A jaký chceš mít OS? Cena? :)
29. 08. 2020 v 21:07Off-line 5ko89  (35/175/105)
Samsung a20e za mňa
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 08. 2020 v 21:50Off-line pindoir  (23/-/-)
A20e nevypada zle, ale ze zkusenosti vim, ze par fotek a videi tech 32GB vnitrni pameti dost rychle zabije, z toho duvodu doporucuji mit alespon 64GB. Nevim, jaky mas rozpocet, ale dal jsem filtr do 8000 a OS Android. (prosim nekupuj si iPhone jen pro styl) nastav si tam dalsi veci ktery bys chtel a neco se ti urcite zalibi. Z toho vyberu co je v odkazu bych se asi rozhodoval mezi Nokia 8 a Lenovo K5 Pro. Nokia ma optickou stabilizaci obrazu (super na videa) a NFC pro placeni mobilem. Take ma ale ponekud velke ramecky, ale zase hardwarova dolni tlacitka. Lenovo ma zase vetsi baterii, ale take vetsi display ktery ji bude vice zdimat. Proste... Skoukni nejake recenze a vem to co se ti vic libi. Kdyz ti to vybere nekdo jiny, je velmi pravdepodobne, ze budes nespokojeny.
30. 08. 2020 v 01:30Off-line Mara3  (18/180/72)
Pokud chceš malý telefon tak ti můžu doporučit iPhone SE 2020 telefon má procesor z iPhone 11 takže jeden z nejvýkonnějších natrhu za 13000 přímo od výrobce za 64gb ale jinde se dá sehnat třeba za 11,5k.. a máš zaručené aktualizace na dalších 5-6 let dopředu... Nebo Samsung Galaxy s10e který je konkurent má větší displej a je jen malilinkato větší celkově a stojí 13 přímo od Samsungu ale dá se sehnat za 10-11k
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 08. 2020 v 07:38Off-line pindoir  (23/-/-)
No to je nadhera... Mobil za 13K kdyz muzes mit s podobnejma parametrama za ani ne 9K. Muzes mi laskave vysvetlit, k cemu potrebujes ty nesmyslny vykony tech high-end procesoru? Kdyz jsem si vybiral mobil (a rekl jsem si na zacatku, ze na cenu budu hledet az na konci (a jeste aby bylo uplne jasno - od nikoho jsem na nej nedostal ani korunu)) tak jsem koukal i do tech high-endu jako S10 a bylo to dost zklamani. Takze mam nakonec Mi9T (vyssi stredni), bez problemu mi na nem bezi naprosto vse, hry, simulator atd., Ma velkou baterku a spousty fajn veci, ktery ty high-end kramy nemaji... Priklad za vsechny - ty ohyzdny vyrezy a nedej boze prustrely. Dnes to bohuzel je standard a tezko se hleda mobil s periskopem nebo s rameckem, ale u trochu lacinejsich mobilu se najit da. Dalsi nesvar - kolikrat mas "objektiv", tolikrat jsi fotomobilem... Stejne vsichni foti jen na ten primarni protoze obrazovy vlastnosti prakticky vsech ostatnich jsou celkem k nicemu. Na co se S10 snazi natahnout lidi? Na "reverzni nabijeni". Jako kdyz to vidis v reklame, vypada to dost zajimave, ale sakra... Kdy takovou blbost muzes pouzit? To je proste zase jen funkce aby tam bylo vubec neco zajimavyho... Jako nic proti Samsungu, ja mam Samsungy rad, mel jsem dva a parada, ale ted se mi zda ze ty mobily nejsou co byvaly. iPhone... Bez komentare. Neznam nikoho, kdo ma na svuj mobil vyssi naroky a byl by spokojeny s iPhonem. Znam zarytyho jablickare, ktery kdyz si koupil Android "jen tak na hrani" na nej do tydne uplne presel. Proste iPhone je pro ty, kdo hledaji styl, ne pro narocne uzivatele (snad krome high-endu, ale ty jsou zase overkill za nesmyslne penize)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 08. 2020 v 13:00Off-line i8051  (53/184/97)
Jez1920FC22 (56/196/-) NOVÉ
Proč kupovat drahý ( v 16 letech), když může koupit levnější v rozmezí 4-6 tis kč a zbytečně nezrujnuje rodiný rozpočet. Z vlastních peníze určitě dávat nebude.
-----------------
Proc by to nemoh davat z vlastnich? Myslis, ze v 16 nemuze mit brigadu za 20 /prazdniny? A doporucovat tve oblibene cinske sunty s jednorocni moralni zivotnosti je fakt super, to se opravdu vyplati :-)

Anonyme, nejdriv se rozmysli, jakej OS te bavi (nikoli, co je v mode), pak si vyber par pro tebe vyhovujicich, aby se ti libily a mel jsi z nich pak radost na delsi dobu a pak se to snaz sehnat za rozumny prachy. Mozna to ber i v ohledu, jak casto menis telefon a pokud casto, ber neco, co neztrati tolik cenu, ikdyz je to sunt. Pokud na delsi dobu, spise neco, co vydrzi a i za par let pobezi.

Ja stridam telefony tak po 3-5 letech, kdyz uz me sere baterka, coz se stalo letos na jare, kdyz mi zdechla v lese v noci a byl jsem vpici s mapou :-) Posledni kapka a z S7 jsem presel na S10+. Aktualni S20 nemela nic, co by za to stalo a S10+, jakozto uz starej model, se dal koupit za par kacek. Z S10+ jsem byl prvotne trosku vydesenej velikosti, ale po mesici je to super velikost, i pres hafo apek, co mi monitorujou sit a porad sosaj data, bezi 2 dny bez nabijeni (vetsinou wifi) nebo den pres LTE. Telefony nerozbijim, cili 3 roky stara S7 je jako z krabicky, neposkozena, cista. Baterka se da prohodit a pujde na Aukro a zaplati tak pulku novyho :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
30. 08. 2020 v 17:20Off-line kloudik  (38/182/80)
Telefon je spotřební zboží a rozdíly v ceně dělají blbosti který v životě nepoužiješ. Už asi rok a půl mám horor 7S za litr a nijak si nestěžuju. Nedělám tisíce fotek a videů denně takže ani s menší pamětí nemám problém a ani po tak dlouhé době sem nemusel nic mazat ani čistit takže nutnost mít 64 Gb je i***tismus a vyhozený prachy. Až budeš vědět co chceš, kup si to klidně za dvacku, ale když se musíš ptát na buznaporadne tak Vem to nejlevnější a zatím trochu popřemýšlej než začneš být myšlením trochu samostatnej :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
30. 08. 2020 v 18:32Off-line i8051  (53/184/97)
K cemu porad potrebujete 64G flese? Fotky a videa se syncnou na klaud (zdarma) a muzika je na Spotify (5E/mesic). Z usetrenejch penez za velkou flesku muzes tyhle neomezeny sluzby pouzivat asi 5 let :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
30. 08. 2020 v 19:50Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: ramky? tolik nemá ani můj desktop :-)
30. 08. 2020 v 20:31Off-line i8051  (53/184/97)
Sorry, flese, opraveno :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 08. 2020 v 20:40Off-line Rudos  (29/178/83)
Google pixel 4a
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 08. 2020 v 20:43Off-line miloslav9  (31/171/60)
Alza má asi najlepší vyhľadávací filter
https://www.alza.cz/…18843445.htm
30. 08. 2020 v 21:24Off-line pindoir  (23/-/-)
Kloudik: To, ze tobe staci mit kram za litr, kterym si max tak zavolas a posles mail kfyz ma naladu je tva vec. Ja mobil pouzivam denne treba i na hry a na to ten tvuj zazrak fakt nestaci. A jak jsi rekl - ty na tom nefotis a nenatacis videa, ale dnesni mladi, (a ruku na srdce, ty uz mlady fakt nejsi) preste toto delaji neustale. Ty jsi vyrustal v case cihlovitych Nokii a internetu v plenkach, my tyto veci mame uz od mala, takze jsme zvykli k nim mit pristup. Mluvis o blbostech, ktery nikdy nevyuziju - myslis tim NFC, diky kteremu uz prakticky nevidam svoji platebni kartu? Nebo ctecku otisku prstu, ktera zkrati odemknuti mobilu na par desetin sek***y? Vyjizdeci predni kamerku diky ktere mam bezrameckovy mobil bez vyrezu nebo prustrelu, a tak mam vzdy cisty obraz? Nebo always on funkci AMOLED displaye ktera neustale promita kontaktni informace na me pro pripad ztraty s minimalnimi energetickymi naroky? Rychlonabijeni, ktere mi dobije mobil na pouzitelnou kapacitu behem par minut? Myslim, ze jsem dostatecne vyjadril svuj nazor na zbytecne funkce jako treba reverzni nabijeni u novych vlajkovych lodi Samsungu, ale jsou funkce, ktere jsou skutecne uzitecne a bezne pouzivane. A co se tyce te casti o kapacite pameti a vyhozenych penezich, precti si i nasledujici cast tohoto prispevku:
I8051: 64GB? Nandas si tam par her, dost zabere neustale se rozpinajici system, par appek, hlavne socialni sice jsou strasne zravy, pak videi ve fullHD 60fps, obrazky... No a pak nekam jedes, tak si tam das par filmu a mas plno. Znam z vlastni zkusenosti. Mel jsem 16 GB, naprosto nedostacujici. Pak 32GB, no sice to chvilku vydrzelo, ale nakonec jsem taky musel set*** kazdy MB. Ted mam 128, vyuzito cca 50GB (jo, uznavam, neco z toho je nadbytecnej bordel, ale to bude max tak 15GB) no a i tak jsem uz nad 32GB. Takze za me minimalne 64GB. Je fajn, kdyz se nekam dlouho jede a muzu ostatnim pustit film nebo serial. Samozrejme castecne by to resila pametovka, ale ja na ni v mobilu slot nemam a takovy je proste trend. No a fotky a videa si synchronizujes na cloud zdarma, ale me osobne mnohem vic vyhovuje si mobil pekne postaru pripojit k pocitaci a pretahnout to, nez to dlouze stahovat z cloudu. Cloud beru spis jako zalohu. Spotify OK pokud mas data. A stejne pokud chces mobil ktery prece jen umi vic nez volat a SMSkovat, tedy je realne pouzitelny pro hry a jine narocnejsi ukony, tak ten mobil stejne tech 64GB mit bude.

Vas nazor vam neberu, stejne jako v sexu - 1000 lidi, 1000 chuti, ale myslim, ze je vhodne mit rezervu, nez nedostatek, vzdyt je to stejne, jako kdyz si kupujete pocitac, nebo treba kondomy :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 08. 2020 v 21:39Off-line i8051  (53/184/97)
Pindoir (19/180/-): ... ale dnesni mladi, (a ruku na srdce Kloudiku, ty uz mlady fakt nejsi) preste toto delaji neustale
----------------
Jo? No nevim, moji dva pubertaci zijici v IT neustale nic nenataceji a nefoti, foti jen to, co ma nejakou hodnotu. A hned to samozrejme odejde na naomezenej GD. A ze bych to videl i u jejich kamosu na akcich, to taky ne. Takze se nestav do pozice tech "dnesnich mladych", kdyz to mas sam nejak pokriveny. Mozna ale je to tim, ze moji pubertaci ani jejich kamosi nejsou buzny ... :-)

pindoir (19/180/-): No a fotky a videa si synchronizujes na cloud zdarma, ale me osobne mnohem vic vyhovuje si mobil pekne postaru pripojit k pocitaci a pretahnout to, nez to dlouze stahovat z cloudu.
----------------
Dlouze? Proc dlouze? GD mas synclej i v pocitaci, cili co vyfotim je za par sekund i na disku v PC tisic kilometru daleko a to i bez jakyhokoli pripojovani. A je to na vsech zarizenich, ktery mam propojeny. Sice jsi mozna generace, co vyrostla v dobach mobilu a inetu, ale spousta z vas to dodnes neumi pouzivat. Stacej jim hry, instac a fejsbuk .. co je ale fakt, to jsou ty nejvic narocny apky :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 08. 2020 v 22:05Off-line pindoir  (23/-/-)
Ja nerikam ze fotim na mobil, ja vlastne nefotim vubec, ale VETSINA ano, mrkni se na kteroukoliv socialni sit, nebo treba i tady najdes spousty profilu narvanych fotkama vseho moznyho. Podivej se na jakoukoliv akci kde je vetsina mladych a uvidis ze visi na mobilech. Co tam delaji? Sdileji fotky, videa a podobne veci. Takove d***lity jako Tiktok jsou pak vrcholem toho vseho. Nevim, co myslis tim, ze mam neco pokriveny, ale nechapu, proc stavis svoje reseni jako jedine spravne, jasne jsem psal, ze ZA ME DOPORUCUJI alespon 64GB. Vyuzivani cloudu ma samozrejme ohromne vyhody, ovsem me to nevyhovuje z duvodu nutnosti pripojeni k internetu pro pristup, mam radeji svoje soubory skutecne u sebe a jedina moznost jak zkombinovat rekneme strach o soubory a vyhody cloudu je asi jen domaci NAS server a to neni zrovna levna talezitost, to uz si prece jen priplatim radeji 500Kc za vetsi kapacitu pameti. No a co se tyce tvych mladych, bud rad. Zazil jsem, a bohuzel ne jednou 30 mobilu namirenych na neco "hrozne zajimaveho", kolem cehoz jsme se tridou projizdeli autobusem, prilepenych k ohmatanemu okenku a rychle cvakani triceti fakovych spousti. No, kdyz se nad tim zamyslim, mozna je toto chovani dusledkem toho, ze jsou k dispozici vetsi pameti, kdysi jako male dite jsem dostal fotak na kinofilm, tam se muselo set*** s mistem a ted neni problem nastavit davkove snimani (burst) a napraskat 20 fotek za sek***u.

Snazil jsem se podpo*** svoje navrhy a rady logickymi argumenty a branit se utokum z tve a Kloudikovy strany, opet pisu, ze 1000 lidi, 1000 chuti, tak prosze napis svoje rady a navrhy a podpor je svymi argumenty a neutoc. A myslim, ze se snad oba shodnem, ze skoro kazda rada zde je lepsi, nez rada nejakeho Alza "experta"...
30. 08. 2020 v 22:21Off-line i8051  (53/184/97)
Vsak ja tve nazory beru, maji pomerne racionalni zaklad :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
31. 08. 2020 v 21:14Off-line kloudik  (38/182/80)
Pindoirku já ti tvoje názory taky neberu a i já sem jen napsal ten svůj nic víc takže žádné útoky z mojí strany se fakt nekonají :). Měj si telefon s 50 TB když to využiješ, ale mě na moje hry a moje použití to stačí. Nepotřebuju 80x vyfotit jeden oběd, nepotřebuju ho fotit vůbec, já ho rači sežeru stejně tak jako nemusím natáčet nějaký atrakce, ale rači si je sám zkusím. Můj život se holt skládá z reálných prožitků a uznávání praktických hodnot což je asi fakt daný tím, že už sem starej. Můj věk mi ale nijak nevadí protože na rozdíl od většiny já svůj život žiju :)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload