Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Introvertní partner

05. 12. 2020 v 00:16Off-line Anonym
Dobrý den, mám problém, nevím kde se obrátit. Jsme s partnerem 6 let. Poslední dobou se cítí hodně osaměle, nemá žádné přátele a v podstatě ani rodinu. Žijeme v Ostravě, snažil jsem se za něj již inzerovat na skupiny nabídky na seznámení, jelikož on sám nikdy neví jak začít. Od dětství se cítí přehlížený. Nyní si udělal nový účes, začal investovat do šatníku aj. jen proto, aby ho lidé na ulici nepřehlíželi. Posledně jsme byli na nákupě a přiběhly za mnou neznámé holky s žádostí o Instagram, s hromadou keců jak skvěle vypadám aj. Nebudu lhát, bylo to milé, ale byl to hřebíček do rakve. Od té doby začal mít zase pocit, že na vzhledu vůbec nezáleží a stále pociťuji, že si přeje, abych ho před lidmi “zviditelnil”. To není v mé síle, on sám má problém říci “Ahoj” a byť to vypadá jakkoliv, sám jsem také introvert a mám rád klid. Ovšem vyřazuji ze sebe asi nějaké “světlo” nebo já nevím... jak ho uklidnit, nebo mu dát pocit, že je pro lidi viditelný a zajímavý? Reálně by mu stačil jeden dva dobří kamarádi, ale on sám se seznámit snadno nezvládne. Pracuje úplně mimo obor, takže shánět mu jeho krevní skupinu je pro mne nereálné. Děkuji moc za jakékoliv rady... jsem vážně v beznaději.
05. 12. 2020 v 00:39Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ahoj, ty nemáš nejakú partiu vrámci ktorej by si ho mohol brávať von?
05. 12. 2020 v 00:40Off-line i8051  (53/184/97)
No vzdyt na vzhledu ale fakt nezalezi. To, jestli nekomu reknu AHOJ se podle zjevu, ucesu a satniku fakt neodviji. Jestli si myslis, ze mu novym ucesem a satnikem nejak pomuzes, tak to vazne ne. Leda mu tim ukazes, ze on sam je k nicemu a musi se prikraslovat, aby si ho nekdo vsimnul. On musi makat na sobe zevnitr a ne zvenku ... ;-)
05. 12. 2020 v 00:52On-line igy  (38/173/81)
Způsob 1 - zjistit jeho největší vášeň ve které se nejvíc vyzná a pak najít nějakého kamaráda, kterého to taky zajímá, se kterým o tom může mluvit. Princip introvertů je to, že se bojí říkat zbytečné blbosti a každou věc dlouho rozmýšlí, ale pokud je důvěrně známé téma, toto odpadá.
Způsob 2 - dogplay, travesty, roleplay, cosplay, a cokoliv podobné, kde se vytváří alterego, za které se může schovat, přeskočit v něm právě ten odpor k říkání blbostí a rozmýšlení všeho, identitu ve které může dělat blbosti bez výrazného odrazu na osud skutečné osoby. A když se uvolní v tomto alteregu, bude to pak snažší i v reálné identitě.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 12. 2020 v 01:45On-line Halaburda  (32/185/55)
Vůbec by nebylo spatne vyhledat odbornou pomoc. Nemyslím to zle před lety jsem měl stejný problém klidně mi napiš do zprávy můžu dát doporučení jsem z Ostravy.
05. 12. 2020 v 07:49Off-line i8051  (53/184/97)
Nebo jak rika igy, vem bo vecer na voditku na prochazku a ta instadevcatka se zblaznej z toho, jakou to mas civavu ... ;-)
05. 12. 2020 v 09:34Off-line Montyrey  (103/130/150)
Tak má nějaké záliby, ať skusí tématické skupiny na fejcu, fóra a tak podobně. občas mají sraz, tam najde kamarády.
05. 12. 2020 v 09:38Off-line igni  (36/192/130)
Není moc co dodat k tomu, co napsali ostatní. Buď ho zapojit mezi svoje přátele (ideálně po velmi malých dávkách), to sem dělal třeba já, a nebo aby našel něco přes svůj koníček.
05. 12. 2020 v 11:07Off-line igni  (36/192/130)
M.boy: u nekterych to fakt nebude krasou :D
05. 12. 2020 v 12:43Off-line Insomniac81  (42/180/85)
Já si myslím, že by ses měl spíše více věnovat partnerovi. Pokud se cítí osaměle, tak zkusit více vymýšlet společné aktivity. Najít mu kamarády může sice znamenat dobré řešení, ale aby se to neobrátilo Tobě. Může se stát, že Tvůj partner se do kamaráda zamiluje. Jinak já jsem od Ostravy, tak klidně napiš a můžeme to probrat trochu více.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 12. 2020 v 12:56Off-line KXY  (102/185/78)
Zdravim, klidne nech vzkaz. Bylo by fajn to jeste probrat, ale ne verejne.
06. 12. 2020 v 20:19Off-line Bahutom  (35/173/60)
Upřímně...žiješ v jiném světě než on. Samozřejmě mu můžeš pomoct se změnou, ale bude to především jeho změna. Nemůžeš ho nutit do ničeho co jemu nevyhovuje. Klidně napiš, můžu ti dát pár tipů :) něčím podobným jsem si prošel.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 03. 2022 v 12:22Off-line Dibyx  (18/174/63)
Mi to ukazuje jako horké téma a vždyť je to staré dva roky. Ale nezpochyňuju, že to má řada lidí stejně.
28. 03. 2022 v 20:31Off-line WileECoyote  (35/178/-)
Jsem v podobné situaci, ale sám. Mohu poradit jedinou věc, jezdit na výlety s nějakou výletnickou partou. Jsou hetero i LGBT výlety, podle toho, o čem se chcete s ostatními bavit. Jediný problém je, pokud pracujete o víkendech. V pracovních dnech moc výlety nejsou. Nebo zkuste třeba 1:10 modelářské expedice, to je taky zajímavý způsob, jak se dostat ven. Taky ho ber víc na výlety. Zámky, zříceniny, hrady, přírodní zajímavosti, přírodní koupání. Žádný introvert není rád doma ve svých myšlenkách a utopený ve stereotypu, ale že chce ven ti neřekne, protože si to ani neuvědomí. Musíš ho vytáhnout ven a pravděpodobně ti poděkuje.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload