Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Stejnopohlavní manželství vs. registrované partnerství

05. 12. 2020 v 21:18Off-line Insomniac81  (42/180/85)
Dobrý den všem, rád bych se zeptal, zda byste v ČR chtěli, aby se prosadilo manželství pro stejnopohlavní páry nebo byste chtěli, aby byly narovnány práva v rámci registrovaného partnerství?
05. 12. 2020 v 23:06Off-line i8051  (53/184/97)
Buzni manzelstvi = zajedno je to nesmysl a zadruhy to neprojde a pokud jo, tak za xx let. Modifikovany RP je otazka necelyho roku a je lepsi. Ale ty vterky hystericky sektisti jsmefer to tak nechtej. Tak holt nebuxe nic ;-)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
05. 12. 2020 v 23:50Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Chtěl bych aby došlo ke zrušení institutu manželství v rámci práva s tím že všechno co lze dnes dosáhnout manželstvím by šlo poté zařídit smluvně. To co by nešlo ani nemá důvod k existenci.
Stát nemá co formalizovat vztahy. Ty jsou osobní záležitostí těch kdo do nich dobrovolně vstupují. Každá skupina 2 a více osob by měl mít právo vytvořit si smlouvu dle svých požadavků.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 12. 2020 v 23:53Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Thomas.Raven: Přidej se ke mě :-) Když bude sílit můj názor oni s radostí příjmou gaye do manželství jen aby zjískaly další podporu pro to aby se manželství nezrušilo :-)
06. 12. 2020 v 00:03Off-line Invictus  (23/182/100)
Asi ne. Lidé na to nejsou připraveni.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 12. 2020 v 06:10Off-line ellvin  (23/183/81)
Stejně si buzny nejsou schopný být věrný. A pro takové bohatě stačí registrované partnerství
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
06. 12. 2020 v 08:08Off-line iglw  (48/172/77)
Ještě je brzy na změny,stačí to u nás tak ,jak to je!Radši se nevázat,to je nejlepší dnes.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 12. 2020 v 15:45Off-line Insomniac81  (42/180/85)
Mirek.H "Já bych byl určitě rád za prosazení manželství. Pro někoho to asi představuje pouhý "kus papíru" nebo nějakou "smlouvu", ale pro mě to má stále hlubší hodnotu i význam" Souhlasím s Tebou, taky to tak vnímám. Je lepší, když chlap může představit svého partnera jako manžela, než jako partnera. Pokud žena řekne o muži, že je to její partner, bere se to automaticky jako životní partner. Pokud řekne muž o jiném muži, že je jeho partner, tak nemusí to být hned zřejmé o jakého partnera se jedná. Může to být obchodní partner, může být sparing partner atd. Invictus
"Asi ne. Lidé na to nejsou připraveni."
Lidé na to nebudou připraveni nikdy. Kdybychom se měli ohlížet na to, až budou lidi na něco připraveni, tak doteď je homosexualita v seznamu nemocí.

elivin

"Stejně si buzny nejsou schopný být věrný." A heterosexuálové a bisexuálové jsou schopni si být věrni? Co se týče mně, tak 80 % procent mých úletů bylo s klukama, co byli ženatí nebo měli přítelkyni. Kdo chce být v manželství nevěrný, tak stejně bude bez ohledu na orientaci.
06. 12. 2020 v 15:58Off-line Insomniac81  (42/180/85)
Co se týče narovnání práv v registrovaném partnerství, myslím si, že se s tím přišlo s křížkem po funuse. už v r. 2006 museli tehdejší aktivisti ustoupit odpůrcům a udělat změny v zákoně o RP. Celých 14 let, co trvá registrované partnerství, tak LG+ aktivisté a organizace poukazují na rozdíly a nikdy nebyla snaha to řešit. Ve 30 zemích světa je uzákoněno manželství pro všechny, tak proč bychom se měli čeští gayové a lesby spokojit s narovnáním práv v rámci registrovaného partnerství. Odpůrci budou mít pořád nějaké připomínky, navíc ani předkladatel novely Patrik Nacher nemá jasno a novelu neustále upravoval. https://www.jsmefer.cz/11duvodu
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 12. 2020 v 17:31Off-line tatrman  (27/-/-)
Podle mě tady jde primárně o rovnost mezi občany, tj. narovnání současné protiústavnosti a nerovnosti.
V tomto případě jsou přijatelné jen dvě varianty: A) zavést manželství stávající úpravu bez výjimek i pro gaye.
B) zrušit stávající manželství pro heteráky a zavést i pro ně pouze registrované partnerství se vším, co přináší nebo odnáší.(dovedu si představit ten křik heteráků,co by to vyvolalo)

Jakákoli jiná varianta je mimo ústavu a diskriminuje.
06. 12. 2020 v 17:58Off-line Invictus  (23/182/100)
Tak co je mimo ústavu nemůže logicky být v ústavě a ani diskriminovat. Jó, to co je protiústavní, to je jiné. A zákon vykládá soud, tak napiš na ústavní soud a zeptej se jich, jak vyloží ústavu.

Taky je další řešení, založit manželství do ústavy, nebude to protiústavní.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 12. 2020 v 18:11Off-line strainer  (40/183/76)
Není jednodušší upravit definici manželství tak, aby zahrnovala i stejnopohlavní páry? Místo vytvoření kopie manželství s jiným názvem a její implementace do celého našeho práva a ve všech relevantních zákonech upravovat, aby se týkaly manželství i registrovaného partnerství (nebo jak se to nazve).
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 12. 2020 v 18:47Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Strainer: Nebylo by lepší zrušit manželjství i reg partnerství? A promazat ty navazující zákony taky? Mnohem lepší řešení. Stát nemá co kecat lidem do toho jak spolu chtějí žít, dokud tak činí dobrovolně.

Nebo by aspoň mohly by použít dědičnost...
cl*** RegistrovanePartnerstvi {...}
cl*** Manzelstvi: public RegistrovanePartnerstvi {std::string getDescription(){return "Slouží pro plození dětí";} }
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 12. 2020 v 18:36Off-line Insomniac81  (42/180/85)
Vjaceslav

"Srandovní číst moudra "o hlubší hodnotě a významu" od někoho, kdo sám je promiskuitní :-)


Byl jsem promiskuitní to ano. Ale já narozdíl od svých zadaných milenců byl bez partnera. A sex je základní lidskou potřebou, ušima to nevyteče. Jinak promiskuitní už nejsem.
08. 12. 2020 v 00:57Off-line i8051  (53/184/97)
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
08. 12. 2020 v 13:43Off-line strainer  (40/183/76)
Artenkotorer: nebylo. Ať už manželství, registrované partnerství nebo oboje dohromady potřebuje nějaký právní rámec. Jinak by tu z toho byl holubník.
08. 12. 2020 v 16:54Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Strainer: Proč? Možná by jsi my měl vysvětlit proč je svoboda špatná...
13. 12. 2020 v 12:36Off-line trandak  (44/-/-)
Letos jsem ze svím manželem travil společnich 12 regystrace a musim řict že jsem štastny i když ze začatku jsem se bal.
13. 12. 2020 v 18:32Off-line Phillip_Howard_Smith  (25/178/70)
Nemusi sa presadit nic. Je doba kedy si ludia nic nepotrebuju dokazovat papierom. Niekedy je to tazke, pokial ide napr. o majjetky resp. vystupovanie druhej polovicky, lebo nie je akceptovana statom ako plnohodnotny manzel. Nemoze robit ukony ako manzel. To ale nic nemeni na tom ze stale plati to stare klisovite ze je to o laske a spolupatricnosti. Ani majetky ani cokolvek ine nenahradi pravu nefalsovanu, uprimnu lasku vyzarujucu zo srdca. Mozno som naivny ale ja na to este verim ;)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload