Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Divné praktiky zoznamovania sa a rozchodu?

17. 01. 2021 v 12:28Off-line pentagon  (19/-/-)
Ahojte, natrafil som na zaujímavý text, ktorý stojí za zamyslenie:
"Aplikácie umožňujú nezadaným preskakovať od jedného kandidáta k druhému ohromujúcou rýchlosťou. Záväzné vzťahy, teda také, ktoré vyžadujú snahu a kompromis, môžu mať problém nájsť úrodnú pôdu.
Táto neformálnosť navyše viedla k neosobným praktikám ako je ghosting, po ktorom sa partner vyparí ako duch, či breadcrumbing (trúseme omrviniek), pri ktorom jeden z dvojice posiela tomu druhému správy a ďalšie signály, no aj napriek jeho záujmu z toho žiadne rande nie je. Jedno i druhé sú mučiace procesy sprevádzané digitálnou interakciou."
Možno by som k tomu dodal, že aj ľudia vo vzťahoch si dnes často ubližujú a uchyľujú sa k rozchodu bez objektívne vážneho dôvodu. Proste jedno ráno ma napadne, že môj partner nie je pre mňa dosť dobrý a často je to podmienené tým, že pár dní pred tým som niekoho spoznal. A teraz čo s tým mojím? Tak začnem vysielať nejasné signály, byť odmeraný, hľadať na ňom chyby, sústrediť sa na to, na čom sme sa v minulosti nezhodli, vyťahovať staré hriechy, tváriť sa, že nemám čas alebo náladu... Musím predsa nejaký dôvod vyrobiť a tak si počkám, kým z toho môjmu partnerovi nerupnú nervy a už budem mať ďalší dôvod na rozchod. Alebo sa začnem správať tak, aby rozchod inicioval on, prípadne zrazu mu vykričím všetky jeho chyby a to, že on vlastne môže za to, že ho už nechcem. Najlepšie je, ak si jeden zmyslí, že to už vo vzťahu nefunguje, p***om tomu druhému to „rozum neberie“... (povymýšľané, hlúpe dôvody, provokácie, výčitky, hľadanie chýb, odmeranosť).
Asi lepšie by bolo priznať si chybu, vlastnú nezrelosť a nestálosť, neochotu pracovať na vzťahu, túžbu striedať, užívať si..., ako takto zraňovať toho druhého. Všímam si, že ľudia z takých vzťahov odchádzajú úplne „na sračky, “ poznačení na celý život, lebo toto proste nečakali od niekoho, koho mali radi.
Aj nezmyselné či neopodstatnené rozhodnutie sa pre rozchod treba rešpektovať, ale malo by mať nejakú zrelú formu, ktorú zrejme ťažko ponúkne nezrelá osobnosť.
Aké sú vaše názory a skúsenosti?
18. 01. 2021 v 14:04Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl zpracuj to do peti bodu, tohle je hrozna omacka :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload