Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

NET - kvalita připojení, leden 2021

19. 01. 2021 v 00:48Off-line BussterX  (103/130/150)
Zdarec, poslední cca týden mám extrémní problém s internetem - připojením a přenosem dat... jeden den to funguje celkem normálně a další dva dny extrémně pomalý, jak když teče sirup, pak to zas den šlape a zas se to dosere... všechny počítače tady v baráku maj problém s připojením ne net... přes O2... je to jen tady na severní hranici v orlických horách s půlmetrem sněhu a týdenním sněžením nebo to je i jinde?
19. 01. 2021 v 02:56Off-line Senfel  (29/-/-)
To bude možná to O2, taky máme a jde to naprd. A to bydlíme blízko u města, žádné hory v okolí taktéž nejsou :D Totálně mi to kolísá, často to šlape jak má a najednou cvak, několik minut až půl hodiny mám ping klidně i 1000..... Takže ne, že by to nefungovalo většinu času, ale jsou momenty, kdy to na mě rádo kašle, a to tak, že neodešlu ani zprávy přes messenger, jak vzroste ping ... Budeme nejspíše odebírat internet od někoho jiného, nebo mně i bráchovi rupnou nervy. Tak se zkus zeptat ostatních ve tvém okolí a pak zjistíš lépe, jestli je to lokalitou tvého bydliště, nebo tím poskytovatelem :)
19. 01. 2021 v 03:18Off-line i8051  (53/184/97)
To vis, stary a mokry draty SPT Telecomu moc dat neprenesou. A to je xDSL pomerne robustni technologie. Nicmene dost problemu bejva i na strane kliose, kterej si mysli, ze kdyz si v alze koupi za 290 kacek srackowifinu s napisem "up to 300M" .. ze to 300 pobezi i za devatero rohama a devatero patrama. Fyzika se holt vochcat neda ;-)

Nicmene ti kamo muzu nahrat internet na disketu ... ;-) Hod mi pak presnou adresu, podivam se do dtb cetinu, jak to u vas vypada a co se planuje, pripadne jestli je kolem tebe nejaky nahradni iespecko ;-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 01. 2021 v 04:03Off-line iglw  (48/172/77)
Trpělivost třeba,u nás tady ještě jde,žádný problém,i přes vzduch a O2!!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 01. 2021 v 08:30Off-line Peta80  (43/187/-)
Tak ono to prostě může být i jen tím, že žijeme v době COVIDové. Spousta lidí je doma (hlavně děcka), spousta lidí přešla na práci z domova. Mám těžké tušení, že původní infrastruktura na to nebyla dimenzovaná, alespoň ne všude. A tak když 1000 děcek v tvojí oblasti zapne sosání nového dílu nějakého seroše, tak Buřtíkovi jde ping do nebes. Jako může na to mít vliv i počasí, ale spíš je to jedno k druhému. Just my opinion...
19. 01. 2021 v 08:50Off-line Fgjk  (21/195/90)
Tento příspěvek byl skryt, protože nebyl přínosný, nebo se významně odchyloval od tématu diskuze:

Ickonet s.r.o;-)
Nebudu lhat....tohle zni dokonale;-)
19. 01. 2021 v 12:31Off-line i8051  (53/184/97)
Petule, jakozto ISP vim, jake byly zmeny v kovidoere a fakt se pozadavky na infrastrukturu nezvysily. Prakticky doslo k seslapnuti grafu tak, ze se pres den (kdy drive jely jen firmy a zadnej provoz nebyl) se to o 50 % zvedlo a vecer (kdy zase drive jeli koncani) se to tak o 20 % snizilo. Pozadavek na vetsi propustnost teda nebyl, spise naopak. Je to proto, jak jsme vydedukovali, ze vecer uz maj lidi prace a netu po celym dni dost a tak se naopak zvedly streamy iptv a dalsich streamovacich sluzeb (netflix, hbogo) a ty moc nezerou a jeste jeste je u iptv rozlozi CDN. Dokonce i nocni pecko ubylo a presunulo se na obdobi po obede. Tolik nase zjisteni z flowmonu a dalsich sond :-)

Konektivita Cetinu bude asi ok, dslamy maj propojeny uz z vetsiny vlaknama, problem je obecne na posledni mili. Busuv problem bude spise v tom, ze k nemu do tech hor vede od dslamu dost mokryho dratu, kterej je v zemi desitky let a ted, jak je mokra zeme a pomalu schne, tak to dratum nechutna. Takto je to vsude. Samozrejme pokud se to sere i srpnu v +30C a po tejdnu sucha, bude tam vic problemu. Obecne nad 1.6 km od ustredny to xDSL pada slusne dolu :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
19. 01. 2021 v 12:36Off-line i8051  (53/184/97)
Ano, Vajco, muj Ickonet a.s. beha nahodou uuuplne nadherne, jen si budu muset dat domu vykonejsi ER4, abych udelal to gigo na obe strany :-) https://www.nakluky.cz/…3751/406721/
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 01. 2021 v 12:45Off-line i8051  (53/184/97)
Naopak Vajco, ja v xDSL neziju, ale xDSL ma vice nez ctvrtina lidi v CR. Navic to vlakno mas z vetsiny od Cetinu, cili od toho samyho Cetinu, co ma xDSL. Joa latence stovky ms a rychlost par set kbps neni urcite hostingem :-)

Ano, od GTS/TME B2B mam 6G/6G konektivitu a jejich IP cecka .. opet je videt, ze jsi spise z oboru pendreku a plynovejch masek a o tomhle moc nevis :-)

Btw ukaz mi to vlakno az na stul, to by me fakt zajimalo. To se jentak nevidi, vzdy konci vlakno nekde v technicky mistnosti v ONU a pak se jde metalikou. To proto, ze bezna domaci elektronika je spise 100/1000 nebo wifi. Vajcovlakno na stul je neco jako FTT-VajcoviNaStul? :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 01. 2021 v 13:31Off-line i8051  (53/184/97)
PavliQ (18/181/73)
Nemáš mít net od Kellnera LoL
--------------
Kellner zadnej inet neprodava a koncak ho od nej ani mit nemuze, Kellner pouze spravuje infrastrukturu (proto CeTIn - CEska Telekomunikacni INfrastruktura) a na 100 % bych predpokladal, ze pres nej jedes i ty, protoze pres nej jede asi 78 % konektivity v CR. Naopak ten, komu cetin dodava i svoji konektivitu, se ma velmi dobre, protoze tam se to pohybuje nekde v desitkach Gbit ... Takze Lol xdddd <3 Lol
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
19. 01. 2021 v 17:10Off-line i8051  (53/184/97)
Sak pisu, technicka mistnost. Kdyz mas 1+KK v bunkru, tak chapu, ze to bude jen nekde na zdi, nicmene tak ci tak, stejne je na konci ONU a zadny vlakno ti na stul nevede, protoze to SC/APC nemas do ceho strcit :-)
26. 01. 2021 v 23:09Off-line RadM  (38/-/-)
Je pravda, že kabely jsou CETINu, ale šel bych na to přes O2. S. těma máte podepsanou smlouvu a měli by to vyřešit. Můžou na místo poslat technika CETINu a ten zjistí, kde je problém.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload