Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Necháte se snadno ovlivnit názorem jiných?

21. 01. 2021 v 08:07Off-line Anonym
Nebo máte svůj vlastní? Pozoruji, že je ve společnosti hodně lidí, kteří vlastní názor nemají a přejímají jen to, co si myslí ostatní buď většina nebo někdo, koho považují za auto***u. Tito lidé proto většinou čekají až se vyjádří někdo jiný k tématu, a pak teprve začnou něco psát v podobném nebo stejném duchu. Je to vidět i v diskusích na netu.

Co si o takových lidech myslíte vy? Třeba v takových volbách to může být docela průser ne?
21. 01. 2021 v 08:19Off-line charles1  (26/175/71)
Mám vlastní názor, ale občas se nechám i ovlivnit - někdo můj názor třeba vyvrátí důkazy, které jsem předtím nevěděl... A právě, že volby jsou k tomuhle dobrý, protože důkazů, jak vyvrátit a ovlinit názor Babišovců, že on opravdu není to pravé ořechové je hodně. :-)
21. 01. 2021 v 08:43Off-line Tarferi  (30/-/-)
Já názory přejímám z ověřených zdrojů. Mít svůj originální názor je sice pěkné, ale pokud o daném tématu nic nevím, měl bych si ho nechat pro sebe.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
21. 01. 2021 v 08:44Off-line awenIII  (30/182/81)
Vazne se nechas přesvědčit důkazy? Takoveho člověka jsem už bohužel velmi dlouho neviděl, poslední dobou jsou všude spise lidé, co sice nemají pro svůj názor žádný důkaz, ani podpůrný argument, ale nic s nimi stejne nehne ..
21. 01. 2021 v 08:48Off-line Tarferi  (30/-/-)
Budovat si vlastní názor zabere spoustu času a toho já moc nemám, proto mám i málo vlastních názorů na aktuální situace.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
21. 01. 2021 v 08:59Off-line Vitanecek  (24/178/100)
Záleží taky kde kdy a s kým. Například můj děda je příznivcem Zemana já ne, takže když o něm mluví (i když se o politice nikdo bavit nechce), tak mu raději hraju do noty, než abych se s ním hádal. Jinak něco jako vlastní názor se dělá těžce chce to mít dost vysoký přehled. Většinou se názor staví ze střípků ostatních (něco od jednoho něco od druhého), akorát se občas stává, že dotyčný tvrdí jedno a hned později tvrdí praví opak.
21. 01. 2021 v 09:28Off-line igni  (36/192/130)
Musi mit dobre argumenty podlozene fakty (cisly), pak muzu nazor zmenit, resp. upravit. Ale vetsinou sem to spis ja, kdo ovlivni nazor druhych :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 01. 2021 v 09:49Off-line 1H1  (74/-/-)
Charles1: Tak nevím, jak dalece se necháváš ovlivnit argumenty, ale jelikož toho víš o politice vzhledem k tvému věku, těžko budeš vědět, která bije. Aby jsi mohl seriózně a s vlastní přesvědčením říkat, že za vše může Babiš, musel by jsi si dohledat, kdo a hlavně jak vládl před ním. A jedna z nejpodstatnějších věcí je ta, že by jsi se musel seznámit i s tím, co opozice za vlády Babiše udělala pro tuto zem. Věř, že jejich celá práce spočívala pouze v tom, jek házet klacky vládě pod nohy a bylo jí jedno, že vláda nemohla plnit to, co lidem slíbila. Ale to by bylo na dlouho. Takže znovu se budu opakovat Už jsem to v jiné diskuzi psal, že věc se má takto. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou! Tedy opozice vám mladým bez politického rozhledu vymyla mozky a přesvědčila vás, že oni jsou ti praví atd. Babiš i podle mne padne (ale pokud jde jen o něho, myslím, že na tom jen vydělá) ale kdo a jak bude vládnout, to se teprve ukáže. Bude hodně záležet na tom, jak se ta různá uskupení, která jdou do voleb, protože samostatně by neměly šanci, po volbách dokáží pragmaticky postavit k výsledkům voleb a utvoří co nejsilnější vládu, aby mohla vůbec něco prosazovat! Bez toho se bude opakovat to samé, co se děje doposud.
21. 01. 2021 v 09:55Off-line igni  (36/192/130)
1H1: ze zrovna ty budes nekomu rikat, ze nevi moc o politice po tom, co placas takovy voloviny :D Opozice je od toho, aby hazela vlade klacky pod nohy a stezovala ji plnit vladni program, se kterym casto nesouhlasi. Kdyby to nedelali, tak zradi svoje volebni sliby a svoje volice, tak funguje pluralitni parlamentni system. Az bude ANO v opozici, tak muzou delat uplne to same, stejne jako CSSD, a uspesne to delaji. (Vzpomenme si, jak Paroubek schodil pres slib ze to neudela Topolankovu vladu uprostred naseho predsednictva EU). Uznavam, ze ono ANO v opozici asi nebude moc akcni, protoze Babis uz na nem nebude mit zajem, ale to neni problem soucasne opozice, ale ANO jako takoveho...
A to ze zijes dlouho jeste neznamena, ze mas prehled nebo spravny nazor. Nemluve teda o tom, ze vetsina z duchodcu uz z podstaty jsou velmi egoisticti volici volici strany uspokojujici jejich akutni potreby ale bez ohledu na dlouhodobe dopady (coz je presne politika ANO). Coz je tak trochu pochopitelne, protoze proc by mel 70 lety clovek myslet, na to co bude za 20-30 let, i kdyz to totalne vyjebe treba z jeho vnoucaty. :)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 01. 2021 v 10:07Off-line 1H1  (74/-/-)
Tarferi: myslím, že jsi to napsal upřímně a já s Tebou souhlasím. Dnešní svět je strašně hektický. Vše je postaveno tak, aby lidé moc nepřemýšleli, aby byli stále pod tlakem. Snažit se udržet si dobrou práci, plnit pracovní povinnosti i za cenu, že nemám dostatek volného času na sebe, rodinu, výchovu dětí.... v krámě nakupujeme nekvalitní výrobky, které jsou předtažené a a jejich podstata je, aby z vás vytáhli co nejvíce peněz, které jste si kolikrát docela pracně vydělali. Prostě opravdu nemáte dostatek času, aby jste věci viděli tak, jak se mají. Ono i Ty ověřené argumenty mohou být pravdivé, tomu i já věřím, jenže na rozdíl od mnohých z vás si potom položím otázku PROČ se tak stalo. No a potom se zase dostávám povětšinou k tomu, že to bylo zpravidla tím jak já říkám házením klacků opozice vládě pod nohy. Přece se stačí zamyslet třeba jen nad tím, jak Vám, každému jednomu by se ve svém zaměstnání dařilo plnit si své pracovní úkoly, pokud by vám spolupracovníci stále házeli ty klacky pod nohy.

.............
Budovat si vlastní názor zabere spoustu času a toho já moc nemám, proto mám i málo vlastních názorů na aktuální situace.
21. 01. 2021 v 10:11Off-line 1H1  (74/-/-)
Igni: tak čekal jsem tvoji reakci a věř, že ji nebudu ani číst. Již minule jsem Ti napsal, že my dva se prostě neshodneme, to se přece stává a vidíš to dnes a denně, takže si ušetři zbytečné psaní a zkus to vzít jako já, že přece nemůže mít nikdo patent na rozum, tedy ani TY A ANI JÁ. Napsal jsem jen svůj názor podložený svojí celoživotní zkušeností, svůj názor nikomu nevnucuji, je na každém, co si z něho vezme, nebo naopak.
21. 01. 2021 v 10:25Off-line Tarferi  (30/-/-)
Aneb "nebudu tvou reakci ani číst, ale ty přečti tu mou a řiď se jí" :D
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 01. 2021 v 11:56Off-line i8051  (53/184/97)
Resite p*****ny, ktery stejne nevyresite :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 01. 2021 v 12:17Off-line igni  (36/192/130)
Icko: to prece neni o reseni, ale o diskuzi. Nekdy pomuze si o tom jen popovidat :)
21. 01. 2021 v 12:19Off-line i8051  (53/184/97)
Too jo, ale tady to neni povidani, tady je to nazorova hazena se spoustou smeci :-)
21. 01. 2021 v 13:09Off-line 1H1  (74/-/-)
I8051: Přesně jsi to popsal, ale já už to zde neřeším, přesměroval jsem to na osobní pokec, je to plodnější i když máš pravdu, že my dva s Ignim, to určitě nevyřešíme.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload