Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Očkování proti covidu

23. 01. 2021 v 19:45Off-line Anonym
Jak mi vysvětlí zastánci očkování fakt, že 50 a více procent pracovníků ve zdravotnictví(lékaři, sestry) se odmítlo nechat očkovat? Proč to dělají?

Například ve Fakultní nemocnici Olomouc už dostali vakcínu všichni ti, kdo o ni projevili zájem. Výsledky jsou přitom poměrně tristní. Očkovat se tu nechalo 62 % lékařů, 42 % sester a 40 % dalších zaměstnanců. Celkové číslo za nemocnici tak dosahuje pouhých 46 %. Podobná je situace ve strakonické nemocnici, kde je očkovaných jen 44 % zaměstnanců. Jinde není proočkovanost o mnoho lepší.
https://www.mix24.cz/…konspiracim/?…
23. 01. 2021 v 19:50Off-line Anonym
No nechcou. Ale dyť jsou to lékaři, kdo by měl o bezpečnosti očkování vědět víc? Navíc přichází do styku s nemocnými denně do kontaktu po dlouhou dobu.
23. 01. 2021 v 19:53Off-line awenIII  (30/182/81)
Jednoduše, doktoři nejsou samosebou odborníci ve všem, každý má nějakou specializaci, ve které se orientuje, a specializací zabývajících se mechanismy očkování či imunitního systému zas tolik není, ten zbytek v tomto oboru nemá o moc lepší informace než ostatní lidé, a s tím co tu běželo už někdy od léta za kraviny o tom, že očkování udělá kdo ví co s vaší DNA, nikdo neví co, a možná to bude i dědičné (a spousta dalších hovadin), kdy se podobné nesmysly začali na oficiálních místech řešit až někdy v lednu, a to ještě dost hala bala, se není čemu divit...
23. 01. 2021 v 19:54Off-line klucinek  (33/176/75)
No právě, že o tom třeba vědí co my ne, proto se možná nechtěj nechat opíchat nějakym glajstrem. Já jako elektrikář když někam přijdu tak taky vidim věci kteří jiní neviděj a už vůbec by nepovažovali za zdroj rizika a prasárnu nejvyššího kalibru..... a přesto.....
23. 01. 2021 v 19:58Off-line Anonym
@awenIII
tady je řeč o nemocnicích, ne třeba o stomatolog. klinikách apod. A v nemocnicích přece musí vidět pacienty s covidem všichni, co tam pracují.
A každý lékař i sestra musí o této nemoci být odborně proškolen mnohem víc než my laici, si myslím.
23. 01. 2021 v 20:00Off-line klucinek  (33/176/75)
To uplně zas až tak není, to je pravdou.....
23. 01. 2021 v 20:09Off-line Tarferi  (30/-/-)
Lékař: Chcete vakcínu?
Angličan: Ne.
Lékař: Ale gentlemani se očkují.
Angličan: No tak jo.

Lékař: Chcete vakcínu?
Němec: Ne.
Lékař: Je to rozkaz!.
Němec: V tom případě ano.

Lékař: Chcete vakcínu?
Američan: Ne.
Lékař: Ale váš soused ji má.
Američan: Fakt? Tak jo.

Lékař: Chcete vakcínu?
Francouz: Ne.
Lékař: Ale gentlemani se očkují.
Francouz: No a?
Lékař: Je to rozkaz!.
Francouz: Na to kašlu.
Lékař: Ale váš soused ji má.
Francouz: Co je mi potom?
Lékař: Počkejte, vy jste Francouz? Tak to na ni vlastně ani nemáte nárok
Francouz: Jak, nemám nárok? Koukněte mi ji píchnout!

Lékař: Chcete vakcínu?
Čech: Ne. A nemusíte se namáhat, i když s tím Anglánem, Němčourem, Amíkem a Frantíkem to bylo fakt dobrý, slyšel jsem ty vaše frky.

Lékař (šeptá): Víte já jim píchnul ruskou vakcínu. Ale mám tu ještě jednu americkou, je jen pro lékaře, vlastně bych vám ji vůbec neměl nabízet, je to dokonce trestný. Ta tedy není zadarmo, jako ta ruská, stojí 900 Kč...
Čech (vytahuje z peněženky 1000 Kč a šeptá): Tady máte, pane doktore. To je v pořádku
23. 01. 2021 v 20:30Off-line Tarferi  (30/-/-)
@Sameth: Jak jsem tady uváděl dříve, podle mě nezáleží na tom, na co zemřeli, protože v minulých letech byla také spousta tragických nehod na silnicích. Důležité je opřít se o konkrétní naměřená čísla než o zmatečné vyjádření kompetentně nepravděpodobných osob. Více viz můj příspěvek zde: https://www.nakluky.cz/…demonstrace/#…
23. 01. 2021 v 20:36Off-line Tarferi  (30/-/-)
Protože senzace vydělává a média potřebují vydělávat.
23. 01. 2021 v 20:44Off-line awenIII  (30/182/81)
No, v tom článku přímo máš, že oficiální metodika ministerstva říká, že se tam nepočítají lidi co zemřeli v průběhu autonehody :D asi by se dalo spekulovat o tom, že pokud někdo nabourá v důsledku záchvatu kašle při řízení, vyvolaného covidem, tak by tam možná být měl, ale jinak se mi zdá že je to zase další ničím nepodložený výkřik našich politických představitelů, nebylo by to ostatně prvně...

naopak se tam určitě nepočítá nikdo, kdo sice zemřel v důsledku covidu, nebo v budoucnu zemře, ale sám covid neměl... někdo komu se odloží nějaký zákrok nebo test, protože to nebude vypadat tak akutně, aby to dělali i behem covidu, a pak už je moc pozdě...

každopádně bych asi těžko hledal argumenty, kromě výše zmíněného, proč by měla být úmrtnout v situacích nesouvisejících s covidem vyšší než minulé roky, naopak se dá usuzovat, že pokud spousta lidí nejezdí do práce, za zábavou a kamkoli jinam, bude nehod méně, a asi se trochu zhorší situace ohledně sebevražd a tak, přesto bych jako nejpřesnější odhad skutečného počtu oběti covidu bral rozdíl předpokládaného počtu úmrtí dle dat z minulosti a toho skutečného... zcela přesné číslo stejně nebude nikdy...
23. 01. 2021 v 20:52Off-line Tarferi  (30/-/-)
Odhadovat počty mrtvých v důsledku onemocnění je podle mě velmi zcestné, právě proto, že se tam může počítat někdo neoprávněně a naopak někdo, kdo by se tam počítat měl se tam nezapočítal, přičemž se to nikdy nedozvíme. Taková statistika se dá velmi jednoduše manipulovat a rozhodování o čemkoliv na základě takové statistiky je velmi nešťastné. Ale když nám na webu zasvítí v pondělí o 100 úmrtí méně než v pátek, tak z toho máme obrovskou radost :D.
23. 01. 2021 v 21:05Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Taky, jak započítat mrtvé které zabil sars2 nepřímo? Tedy oni sami covid neměly, ale kvůli přetíženému zdravotnictví se jim nedostala potřebná péče v čas (ať proto že tam nešli kvůli sars2, nebo proto že fakt zdravotnictví nedává). To jde vidět jen v meziročních statistikách a bez pandemie by ještě žili.
Mimochodem, k meziročním statistikám, letos chřipka moc nezabíjí a kvůli menší dopravě bych čekal méně autonehod...
23. 01. 2021 v 21:31Off-line awenIII  (30/182/81)
Jez: respektuju rozhodnutí, které tu popisuješ, tedy když člověk dodržuje to, co je nutné aby minimalizoval nakažení sebe i ostatních, at si klidně počká... ale ti, co kašlou jak na očkování, tak na roušky, a cokoli dalšího, ti se ode mne pochopení nedočkají...
23. 01. 2021 v 21:31Off-line Tarferi  (30/-/-)
@Artenkotorer: Sice jsem o dvě zprávy výše dával odkaz, ale pro jistotu to sem raději i překopíruji:
Když si zobrazíš graf absolutních a relativních úmrtí, tak v roce 2020 u nás zemřelo o cca 13 tisíc lidí více, než by zemřelo v porovnání s průměrem 2015-2019 a to nemůžeš nijak popřít ani zpochybnit. Vůbec nezáleží na tom, na co zemřeli. Nezáleží ani na tom, kteří konkrétně to byli. A nezáleží na tom proto, protože to nikdy nezjistíš. Ať umřeli s covidem nebo na covid (nebo na nedostatku pozornosti nebo strachu kvůli covidu), prostě zemřeli a to je fakt.
23. 01. 2021 v 21:34Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Protože zdravotníci v tom mají stejný informační guláš jako ostatní laická veřejnost. Jsou to obyčejní lidi jako my a ne Bozi vševědi, jaké z nich v posledních měsících dělají média. Chybí tady prostě nějaká jasná a srozumitelná informační "kampaň" ze strany vlády, ve které by se probírala samotná vakcína: její složení - vysvětlit ho, její výhody - vysvětlit je, její možné nevýhody a vedlejší účinky - vysvětlit je, její bezpečnost - prokázat ji atd. To je jedna věc. Druhá věc ovšem je, že jak správně podotknul Tarferi, tak Češi z pravidla ničemu nevěří a ve všem vždycky uvidí nějakou konspirační teorii ve stylu - očkování nás očipuje, očkování je nátroj pro zotročení, očkování a Covid je podvod na lidi které si vymyslely farmaceutické firmy, aby vidělaly atd. A v takové paranoidní společnosti bude vždycky těžký něco vysvětlit a obhájit :-P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 01. 2021 v 21:36Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Primárně mix24.cz je dezinformační server. Takže zabývat se jeho informacemi je ztráta času.
23. 01. 2021 v 22:02Off-line Invictus  (23/182/100)
No a oni pracujou v nemocnici jenom doktoři a sestry? Asi ne, že.
23. 01. 2021 v 22:47Off-line awenIII  (30/182/81)
No tak já to až tolik neřeším, zatím se mi totiž nestalo, že by v obchodech kam chodím desinfekce nebyla :D leda na začátku, když tam neměli ještě žádnou připravenou techniku, ale jen takové spreje s desinfekcí v košíku :D ty občas došly...ale zatím jsem zdravý taky :D
23. 01. 2021 v 22:49Off-line BussterX  (103/130/150)
Odmítači očkování prostě nechcou, aby se jim narodilo děcko se třema rukama... ale pokrok nezastavíš 8)
23. 01. 2021 v 22:57Off-line awenIII  (30/182/81)
To je přesně jeden z tech nesmyslu, co se tu šířil ... jaksi lidi nerozumi rozdilu mezi DNA v reprodukcnich buňkách, a DNA v mitochondriich, a nikdo se ani neobtezoval s pořádným vysvětlením...
23. 01. 2021 v 23:01Off-line BussterX  (103/130/150)
Já o tom náhodou četl elaborát a proto o tom trošičku povědomí mám, že to nejspíš fakt NEMŮŽE měnit DNA, ale baví mně do toho rýpat :D
23. 01. 2021 v 23:05Off-line BussterX  (103/130/150)
Pokud by někdo hledal pořádné vysvětlení jak po něm volal kolega awen tak to najde třeba tady, ale je to mooooc dlouhé tak bacha :D : http://www.szu.cz/…b_fin_1_.pdf
23. 01. 2021 v 23:16Off-line BussterX  (103/130/150)
Pokud se nemýlím tak geneticky upravená dítka již běhají po světě v asii pár let...
23. 01. 2021 v 23:18Off-line BussterX  (103/130/150)
Jo tady to je, genetičtí mutanti už běhaj po světě (nesouvisí to s kovidem tak soryjako) https://ct24.ceskatelevize.cz/…-inteligenci
23. 01. 2021 v 23:34Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Vždyť na to reaguji a doplňuji, že to je nejrelevantnější statistika a dodávám k ní další kontext.
24. 01. 2021 v 02:41Off-line Riku  (63/176/110)
Statistika je prima. Na covit mě umřel děda, babča,táta a máma,takže z mé 5 člené rodiny mě nic nehrozí. Hurá,bléé. Nebudu se proto očkovat,heč.
24. 01. 2021 v 09:04Off-line Invictus  (23/182/100)
Awenll: Hmm... Zaprvé je reprodukční buňka je úplně stejná jako jakákoliv jiná buňka. Mitochondrií je hodně, a každá mitochondrie má víc než jednu molekulu DNA.

Ale hlavní rozdíly jsou v délce, kdy DNA v mitochondriích je mnohokrát kratší, často i kružnicová. Pak je DNA v mitochondriích úplně oddělena od jádra, dostává pouze speciálně označené bílkoviny. Třetí a asi nejdůležitější je, že sama ráda dělá přestavby, sem tam vystřihne jeden gen a pak ho přidá někam jinam, někdy se může jedna kružnicová DNA rozdělit na dvě menší se zachováním funkčnosti a potom zpátky, jedna mitochondrie si DNA může mitochondrie vyměnit i s jinou, může se objevit i mitochondrie bez DNA

Ale hlavní je si odnést, že je mitochondrie je oddělená od DNA v buňce.
24. 01. 2021 v 11:35Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Invictus: S mitochondriemy je to zajímavé i v tom, že jsou vždy zcela děděny po matce. Mitochondrie po otci jsou vždy zničeny. Taková byla ještě donedávna teorie. Pak se našlo pár lidí u kterých to neplatilo a teď se ví že někdo může mít mitochondrie i po otci :)
24. 01. 2021 v 22:13Off-line Invictus  (23/182/100)
Mitochondrie po matce, plastidy po otci. U nás ale plastid není, takže máme jen mitochondrii
25. 01. 2021 v 08:56Off-line charles1  (26/175/71)
Já tedy naštěstí neznám nikoho, kdo se chce nechat očkovat. Ani z rodiny, kolegů, kamarádů nikdo nepůjde... a všichni říkají to stejné - půjdeme nejdřív za 5 let, až se pořádně uvidí, co to s pokusnými králíky udělá... :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 01. 2021 v 09:10Off-line Tarferi  (30/-/-)
@charles1: kvůli lidem jak jsi ty a tvá rodina tady ta nemoc bude minimálně ještě těch 5 let.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 01. 2021 v 09:21Off-line charles1  (26/175/71)
No, nemyslím si, ale váš názor vám neberu. Jen běžte, v televizi říkali že stačí 60% proočkovanost národa. :-)
25. 01. 2021 v 14:07Off-line Invictus  (23/182/100)
Tak když to říkali v televizi, tak to musí být pravda. Televize se nikdy nemýlí.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 01. 2021 v 14:33Off-line charles1  (26/175/71)
Jistě, že ne.. televize nikdy :-D
25. 01. 2021 v 19:47Off-line kloudik  (38/182/80)
B***ové zjistili a Amíci potvrdili, že vakcína pomože jen těm, kteří ju prodávají :D
26. 01. 2021 v 08:04Off-line charles1  (26/175/71)
Tak mezi "umřeli na covid" by se počítali viď.. :-D :-D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload