Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Vztah s HIV pozitivním

07. 03. 2021 v 10:12Off-line Anonym
Zdravím,
potkal jsem někoho, s kým se cítím dobře, rozumíme si a chceme spolu trávit čas. Nedávno mi řekl, že je HIV pozitivní, kdy se nakazil od bývalého partnera, léčí se a už nemůže nikoho nakazit. Ukázal mi i lékařskou zprávu, která potvrzuje, že je neinfekční. Jelikož je mi s ním opravdu příjemně, tak jsem se rozhodl tomu dát šanci.

Rád bych se zeptal, zda by pro ostatní byl něco takového nepřekonatelný problém, popřípadě proč, protože to i pro mě samotného bylo docela složité rozhodování.

Předem děkuji za reakce :)
07. 03. 2021 v 11:20Off-line Anonym
Přiznám se, že bez té lékařské zprávy, kdyby to prostě jen tvrdil, tak bych měl asi blbej pocit taky :) ale zas taky mohl neříct nic, a pokud bych se nějak nevrtal v jeho věcech, nenašel prášky, nevyhledal si, na co jsou nebo tak, což bych neudělal, tak bych to ani nijak nezjistil... nebo je ještě horší možnost, že by se neléčil vůbec, a prostě na to dlabal... takhle aspon vím na čem jsem, a upřímnost pro mě znamená hodně...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 03. 2021 v 11:33Off-line Anonym
Trochu se bojím, že právě takový názor může působit, že to budou akorát všichni tajit, popřípadě se ani nezačnou léčit :D ale chápu, že pokud to tak bereš, asi s tím nejde nic dělat :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 03. 2021 v 12:38Off-line Anonym
Sameth: dovedeš si představit, jak by asi reagovali rodiče, kdyby škola začala vysvětlovat, jak vlastně HIV funguje, a že to vlastně není tak hrozné? :D popravdě než mi to řekl, a já si začal hledat nějaké informace, tak bych ze všech reklam na kondomy a článků tady měl pocit, že to člověk může chytit jen když má každý den někoho jiného bez kondomu, a že ho pak čeká do pár let smrt :D

treska: tak jasně, ochrana ničemu neublíží, a se zdravým rozumem je lepší všechno :D
07. 03. 2021 v 12:43Off-line Tarferi  (30/-/-)
Pokud o tom nevíš a nijak to neřešíš, tak je ta předčasná smrt stále ve hře :D. Jinak se s HIV dá vést plnohodnotný život...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 03. 2021 v 12:46Off-line Anonym
Tarferi: to ano, ale to už je právě o přístupu konkrétního člověka, zda chodí na testy nebo ne, jaký k tomu má vůbec přístup, popřípadě zda se bojí nechat se otestovat, protože by mohl něco zjistit
07. 03. 2021 v 12:48Off-line pentagon  (19/-/-)
Ahoj, je super, že si mu dal šancu, ale to, že má nulovú vírusovú nálož neznamená, že máte spolu spávať bez gumy... A niečo mi hovorí, že ty si ten pozitívny a nie on a prišiel si sa sem opýtať na názor. Mám pravdu?
O HIV+ by som vedel písať veľa, aj rôzne príbehy ľudí, aj moje názory na to..., ale určite nie takto verejne pre všetkých. Už ma tu aj mnohí poznajú, že toto nerobím, že každého pozývam do četu... A hoci to k***izujú, každý sa vie sám za seba rozhodnúť, či mi napíše alebo nie.
07. 03. 2021 v 13:04Off-line Anonym
Pentagon: tak to je jasné, ale jsou věci, které jsou pro mě důležitější než trocha omezení :D
a ne, jen mě zajímal názor lidí, právě s ohledem na to, že z viditelných zdrojů se před tím jen straší, a i když je varování taky potřeba, tak to úplně samo o sobě nestačí :D
07. 03. 2021 v 13:08Off-line pentagon  (19/-/-)
Ono to strašenie má dobrú a škaredú tvár... dobrá tvár je tá, že mladí si dobre rozmyslia, s kým to budú robiť... a škaredá je o stigmatizácii HIV+, p***om časť z nich bola "znásilnená" a časť to dostala od partnera....
07. 03. 2021 v 13:12Off-line pentagon  (19/-/-)
Myslím si, že o tom môžeš viac písať na webe alebo hovoriť a to je možno cesta, ako to zmeniť k lepšiemu..., ale hoci je dnes prežívanie HIV+ skvelé, to nesmie byť reklama na to, aby to ľudia brali na ľahkú váhu..., a koniec koncov čokoľvek sa môže pokašľať nehovoriac o starobe.
07. 03. 2021 v 13:59Off-line i8051  (53/184/97)
Rozumne davkovane riziko mam rad, ale v tomhle smeru ne. Tohle necham jinym dobrodruhum ;-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 03. 2021 v 19:17Off-line Tarferi  (30/-/-)
@zlaticko27: a ti, kteří se nakazili při znásilnění si za to mohou také sami?
07. 03. 2021 v 19:25Off-line Tarferi  (30/-/-)
Podle mě je bezpečnější sex s někým, kdo je pozitivní a přizná to (za předpokladu, že bych kvůli tomu začal brát PrEP a on taky něco podobného), než mít sex s někým úplně náhodným, třeba i s kondomem a velmi obezřetně.
07. 03. 2021 v 19:34Off-line Anonym
Tot otázka, kdy je to něčí chyba... pokud někdo jde do klubu, a tam si to někde rozdává s kdoví kolika lidma, tak asi ano... u znásilnění těžko... co v dlouhodobém vztahu od partnera? opravdu je něčí chyba, že věří člověku s kterým je několik let? nebo někdo mladej, kdo to prostě jednou zkusí a má smůlu? ano, je to jeho chyba, ale je tak hrozná, že za to má platit zbytek života? :D :D chápu, že s někým takových nechceš nic mít po vztahové nebo sexuální stránce, to je koneckonců tvoje volba, ale pokud se s nimi nechceš ani vídat, to nevypadá na strach o tvé zdraví, ale spíš odpor k člověku jako takovému... :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 03. 2021 v 19:47Off-line Petr_Vyhulbic69  (33/-/-)
Jsem heskej
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload