Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Je Sputnik V bezpečný?

11. 03. 2021 v 21:29Off-line Anonym
Půjdete se očkovat sputnikem?
11. 03. 2021 v 21:31Off-line mr.mrkvicka  (20/-/-)
Jeslti je Sputnik bezpečný? To záleží na kterou ampuli zrovna narazíš. Každá má totiž jiný obsah.
Souhlasím - 11   •  Nesouhlasím - 11  Nahlásit
11. 03. 2021 v 21:33Off-line boy12347  (18/169/57)
Hele, je mi to celkem jedno.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
11. 03. 2021 v 21:40Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Řeč je o vakcíně ze země, kde ze zoufalství začaly opravovat silnice pašeráci :-) Tak zkus hádat :-D
Ale vážně, pokud vím ještě nezveřejnili data z testování, ne? Tak jak to máme vědět?
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
11. 03. 2021 v 21:55Off-line Kaido  (31/184/77)
Boze, d***lny vajceslav asi ti nic nehovori termin long-covid a postkovidovy stav, ktory byva u niektorych nakazenych niekolko mesiacov. Navyse jediny sposob ako znovu vratit zdravotny system a pretazenie do normalu je prave ockovanie jedine z moznych rieseni(z tych dlhodobych)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 03. 2021 v 21:58Off-line malDoran  (23/178/88)
Proč není Vjaceslav permamentně bloklý?
Můj známý skončil s covidem v težkém stavu v nemocnici. Třicátník. Žádný dědek. Druhý kámoš získal intoleranci na laktózu. Nevím, já bych takový život mít nechtěl. Ale chápu, Vjaceslav ho má posraný už teď a nic horšího se mu stát asi nemůže...
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 03. 2021 v 22:01Off-line Kaido  (31/184/77)
Ano som to ja, ty presne vies ako zijem a ze som nemakacenko :D A vyborne argumenty inak co ine cakat od parodie na vojacka :)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 03. 2021 v 22:05Off-line malDoran  (23/178/88)
Jestli nejsi dostatečně informovaný, tak funguje distanční výuka. To ty bys se základním vzděláním ani pořádně nezažil. A k tomu zvládnu i pracovat. Další věc, co asi neznáš, když na všechny nadáváš a komentuješ každou diskuzi.

Edit. Nerozumíš psanému textu? Píšu, že intolerance na laktózu je smrtělně nebezpečná? Je zřejmé, že píšu o snížení kvality života. Ale jak jsem psal dřívě - tvá kvalita života je nulová a do záporu se zjevně dostat nedá.

A propoS. Proč si lajkuješ vlastní komenty?
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 03. 2021 v 22:10Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Klid neřešte vjacoslava. Tohle je beztak ten troll co se snaží předstírat že je vjaceslav a přesvědčit nás že je ještě větší hlupak než je možný...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 03. 2021 v 22:14On-line ObcasnevPraze  (30/179/95)
Umírám smíchy :D
1) demagogové a další k***ti co tvrdí že nic z Ruska není dobrý je fakt k smíchu
2) popírači covidu jako vejce jsou taky k smíchu ale proč ne aspoň mám komu se smát :D
3) jo já bych sputnik nejraději, protože má zatím nejvyšší efektivitu proti mutacím a na tohle už studie jsou nehledě na jednoduchý fakt výroby Sputniku což už samo o sobě z něj dělá kvalitní vakcínu
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
11. 03. 2021 v 22:15Off-line malDoran  (23/178/88)
ObcasnevPraze, Tyvole. Někdo s mozkem. Co tady děláš? :D
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 03. 2021 v 22:38Off-line malDoran  (23/178/88)
No, kdybys totiž pracoval, tak na test čekat nemusíš.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 03. 2021 v 00:51On-line i8051  (53/184/97)
Sputnik s Lajkou taky nespadnul, tak tohle asi taky funguje ;-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
12. 03. 2021 v 01:50On-line ObcasnevPraze  (30/179/95)
Co bych tu dělal :D zabíjím nudu když mi zavřeli práci :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 03. 2021 v 08:30Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Vjaceslav: Hloupí kdo dává, hloupější kdo nebere. Chyba není v tom kdo zneužívá systému, ale v systému který jim to umožňuje.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 03. 2021 v 08:40On-line ObcasnevPraze  (30/179/95)
Vejco víš co máš docela blbý? že neberu od státu ani korunu :D dokonce ani podporu mi nedali :D blbý co
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 03. 2021 v 08:42Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Vjaceslav: Zřejmě vyšší než ty výsledek IQ testu :-P
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 03. 2021 v 12:26On-line i8051  (53/184/97)
Vjaceslav (38/180/70) NOVÉ
Jakou známku si měl z češtiny? :-)
---------------------
Asi podobnou, jako ty .. ty nas "SI" :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
12. 03. 2021 v 12:27On-line i8051  (53/184/97)
Jezino, Lajka let samozrejme prezila ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 03. 2021 v 12:32Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: z wiki: "Technologie návratu kosmické lodi z oběžné dráhy na Zemi nebyly k dispozici, proto nebyl Lajčin návrat na Zem plánován. Třebaže se očekávalo, že prožije na oběžné dráze jeden týden, uhynula následkem stresu a přehřátí[3] už zhruba 5 až 7 hodin po st**tu."
:-)
12. 03. 2021 v 12:43On-line i8051  (53/184/97)
Ahaa, tak to me propaganda dostala a ja ji uveril, omlouvam se Lajce, ze jsem do ni vkladal nadeje ... :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 03. 2021 v 12:53Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Třeba je to na wiki propaganda a jako správný sovětský pes seskočila s padákem a sovětský svaz nechtěl tak moc zesměšnit američany tak to zatajily :-D
12. 03. 2021 v 13:04On-line Richard33  (44/185/80)
Je nebezbečný tím, jakým způsobem / cestami jej Rusko distribuje do světa :)
12. 03. 2021 v 13:14On-line i8051  (53/184/97)
Nebo skoncila v salamu pro UV KSSS :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 03. 2021 v 13:16Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Dar pro čínské soudruhy! Kosmická psíčková :-D
12. 03. 2021 v 14:53On-line BussterX  (103/130/150)
I kdyby byl sputnik bezpečný tak je politicky nekorektní a je fujki -_- s USA na věčné časy a nikdy jinak! 8)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 03. 2021 v 01:30Off-line Riku  (63/176/110)
Se Sputnikek na věčné časy. Čest práci.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 03. 2021 v 06:35On-line Richard33  (44/185/80)
BussterX: A kde je problém? Kam ta naše malá země patřila? Přeci nechceš soudit podle toho krátkého časového úseku mezi lety 48-89 minulého tisíciletí, kterýžto pokus skončil neslavně a měli by jsme se z toho hlavně poučit. PS: v roce 1968 nám Rusko také "pomohlo" :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 03. 2021 v 07:28Off-line iglw  (48/172/77)
Až bude schválen,bude i bezpečný,možná!!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 04. 2021 v 15:31Off-line miloslav9  (31/171/60)
Poz***e sa na koniec videa. Tak toto bol obrovský trapas pre Matoviča.
Jeho vlastný nominant minister zdravotníctva vyjadril nesúhlas so svojim nadriadeným Matovičom :D :D. Minister zdravotníctva nechce Sputnik
https://www.youtube.com/watch?…

Takže máme tu Slovenskú verziu Blatného :D :D
09. 04. 2021 v 16:56On-line Richard33  (44/185/80)
Vjaceslav: "Příspěvek nelze ohodnotit, protože tě uživatel blokuje." a stejně tolik mínusů :)

A k tématu

Ne, nechci. Tohle podpodovat nebudu:

"Dodali nám jiný Sputnik V, vakcíny spojuje pouze název, uvedl slovenský lékový úřad"

"Tu zásilku Sputniku nám vraťte, udeřilo Rusko na Slováky"

"Obsah smlouvy je tajný, SÚKL k němu nemá přístup"

A tihle nám tu chtějí stavět další blok jaderné elektrárny? Aby to pak nejelo na mazut :)
09. 04. 2021 v 20:36Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Kdyby si, Vejce, neměl 99% ) lidí blokovaných měl by si na těch tvých výblitech minusek alespoň 40
11. 04. 2021 v 17:46Off-line miloslav9  (31/171/60)
Fantastický český humor o Sputniku :D

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!
https://www.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 05. 2021 v 16:38Off-line miloslav9  (31/171/60)
Vláda schválila očkovanie neregistrovanou ruskou vakcínou Sputnik V.
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský ale poriadne zaskočil Slovákov. Sputnik by si pichnúť nedal!
https://www1.pluska.sk/…ichnut-nedal
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 05. 2021 v 18:48Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Pokud bude na vižádání a nebudou to píchat každýmu kdo jde okolo i když nechce, tak proč ne?
26. 05. 2021 v 22:42Off-line Tygr728  (30/190/90)
Pokud bude na vyžádání a nebudou to píchat každýmu kdo jde okolo i když nechce, tak proč ne?

Pokud máš na mysli i Astru, Pfizer a ostatní značky tak ano...

Ve chvíli kdy si člověk bude moci vybrat, můžeme se bavit o svobodě. Pokud chceme určovat co je správné a co ne, je to bolševismus.
27. 05. 2021 v 11:53Off-line Fazan  (62/-/-)
Artenkotorer (33/180/84) NOVÉ
Řeč je o vakcíně ze země, kde ze zoufalství začaly opravovat silnice pašeráci :-) Tak zkus hádat :-D
Ale vážně, pokud vím ještě nezveřejnili data z testování, ne? Tak jak to máme vědět?

A Ty jsi v Rusku byl? To co tady trolíš je k smíchu, to bejvávalo, Já byl v Rusku sice už před 5 lety, ale pokud jde o cesty, tak jsem jen zíral závistí. A neboj, pojezdil jsem toho tam za měsíc opravdu spoustu, takže jen proto reaguji. Moc ani nechápu, jak jako Čech vůbec můžeš k***izovat komunikace jiného státu. My se jako máme čím chválit?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 05. 2021 v 12:14Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tygr728: Souhlasím že by všechny vakcíny měli být na dobrovolné bázi i s možností výběru která a jestli vůbec nějaká.
27. 05. 2021 v 12:32Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Fazan: To že jsem to nemyslel jako vážný argument, ale spíš fun fact pro pobavení ti mohlo dojít z toho že jsem tu větu ukončil ":-D" a vážně míněnou část začal slovy: "Ale vážně, ..." a myslel jsem si že to dojde i rusofilům, ale hold smůla přecenil jsem schopnosti rusofilů.

A v tom rusku jsi byl kde? Ve velkých městech? Tam asi ok, ale dál od civilizace? Kdy přesně se pustili do hobby silničaření ti neřeknu, ale článek je z 2016 což tak nějak je s těmi tvými 5 lety ve shodě :-) Možná jsi tak zíral na silnice proto, že jejich pašeráci odváděj v údržbě silnic lepší práci, než náš stát :-P (pozn. pro natvrdlé, text po Možná byl zamýšlen jako vtip. Vím že s tím máš problémy, tak ti to říkám explicitně.)
https://www.themoscowtimes.com/…gling-a55065
27. 05. 2021 v 12:58Off-line Fazan  (62/-/-)
Artenkotorer :

Tak jo, klidně mne nazývej Rusofilem, nestydím se za to, ale to neznamená, že jim lezu do pozadí, já jen mám rád, když je vše na rovinu. Ostatně bych se nedivil, pokud by byl Rusofil i tvůj děda, možná i další okolo Tebe.
A sjezdil jsem Rusko od Moskvy, přes Volgogradskou oblast až po Kavkaz, kde jsem byl na vrcholku ledovce na Elbrusu, to jen pro zajímavost. Mám toho ale za svůj život procestovaného daleko víc.
A ještě k tomu Sputniku. Myslím, že by jsi možná nebyl ani na světě, pokud by byly ruské vakcíny špatné, jsou jimi naočkování jak tvoji rodiče, tak i děda s babičkou.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 05. 2021 v 14:12Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Fazan: Ke sputniku, všimni si textu který byl u toho tebou citovaného příspěvku o vakcínách v té vážné sekci: "pokud vím ještě nezveřejnili data z testování, ne?"
Má vážná námitka nebyla ohledně kvality "protože jsou to rusové", ale "nedodaly data na posouzení", což nevím jak teď ale v době psaní příspěvku to tak bylo.

K tomu odvolávat se na vakcíny které dostali mí rodiče, no v té době bylo rusko trochu něco jiného, ne?
Trochu odbočím, protože v kosmonautice to jde vidět nejlépe, na rozdíl od medicíny o které mám menší přehled (kde vím že SSSR na tom bylo celkem dobře s vývojem bakteriofágů, ale nevím jak jsou na tom teď). Sovětský kosmický program byl na špici ale dnes je to mizerie, kdy převážně využívají techniku z té doby a jen ji modernizují ale reálná invence dnes nic moc. Prakticky rusko dnes je montovnou staré sovětské techniky a když se pokusí o něco nového, katastrofa (viz třeba Nauka) a ani ta kvalita výroby žádná sláva (navrtaný sojuz zalepený tmelem). Takže argument "Ale kdysi uměli xxx" není argument pro kvalitu současnosti. Stejně tak to ani není argument pro kvalitu jejich vakcín tehdy, když se sem nemohly dovážet vakcíny západní a logicky lepší něco než nic. Neříkám že tehdy kvalitu neměly, ale že pro ni nemůžeš argumentovat takhle, když ani nebyla jiná možnost a protože rusové teď nejsou SSSR tehdy.
27. 05. 2021 v 15:20Off-line Fazan  (62/-/-)
Artenkotorer:

Já Tě ale nijak neobviňoval, to jsi si špatně vyložil, jen jsem to napsal sám za sebe k tématu, nic víc, nic míň. Pokud jde o ta data, tak jen blázen by asi zveřejnil to, co jiný neumí vyrobit, nemyslíš? Tak to aspoň chápu já.
No a k tomu ostatnímu: Víš, Ty mi přijdeš jako k***ik bez hlavy a paty. Hodíš sem něco a bereš to jako že hotovou věc, aniž by jsi se nad tím aspoň trochu zamyslil. Já to vidím trochu jinak. Přece ještě nedávno by se ti tví Amíci dostali tak akorát, víš kam, kdyby nelétali z Bajkonuru, to za prvé. A za druhé můžeš mi Ty sám, za sebe říct, kde by asi tvůj život byl, kam a jak by se ubíral, pokud by Ti všichni házeli jen klacky pod nohy, tak jako je všichní hází Rusům? Tak prosím Tě buď aspoň trochu objektivní, bylo by to minimálně seriózní.
27. 05. 2021 v 20:19Off-line miloslav9  (31/171/60)
Ja mám už sľúbený termín na vakcínu Pfizer a som rád, že nie som odkázaný na Sputnik, ktorá ako sa ukázalo, nie je bezpečná :)

Proč Brazílie odmítla Sputnik V? Obsahuje živý virus schopný replikace https://www.novinky.cz/…ace-40358621
28. 05. 2021 v 00:12Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Fazan: Každá farmaceutická společnost která chce aby jejich lék/vakcína/cokoliv bylo schváleno pro použití musí v současnosti dodat schvalujícímu úřadu dokumentaci o provedení testů bezpečnosti i účinnosti daného léku/vakcíny/čehkoliv. Sry, ale tehdy rusko tohle nedodalo a ta stejná dokumentace od Astra zeneca a pfitzeru už tehdy dostupná byla. Jinak by ty vakcíny schváleny ani teoreticky nemohly být, při použití platné legislativy.

Nesmyslný argument "jen blázen by asi zveřejnil to, co jiný neumí vyrobit" ukazuje že nejen že nevíš o co jde, ale ani nečteš na co reaguješ.
Otázka byla "Je Sputnik V bezpečný?", já na ni odpověděl "pokud vím ještě nezveřejnili data z testování, ne? Tak jak to máme vědět?" o postupech výroby vakcíny nepadlo ani půl slova. Jasně jsem odkazoval na data z testování, což je explicitně uvedeno.


Amíci si řekli že bude levnější lítat v sovětských muzejních exponátech, protože jejich moderní raketoplány (v porovnání se sojuzy) měli pár celkem vážných konstrukčních chyb což stálo pár životů. SSSR svoje Burany odpískalo když jim na ně došla politická motivace a prachy (Buran byl mimochodem do značné míry inspirován USA raketoplánem, (dost informací byla veřejných, další opatřila rozvědka) ale měl několik zajímavých změn oproti originálu. Tak například orbiter neměl motory schopné ho dostat na orbitu, ty byly na Energii - RD-170 a do budoucna byla v plánu schopnost návratu části energie), ale bohužel udělal jen jeden testovací let a to bezpilotně (US raketoplán měl vše s posádkou, tuším že bezpilotního asi nebyl schopen...)

Házení klacků pod nohy rusům? Poslední dobou bych souhlasil, ale ne dřív. USA lily do jejich kosmickýho programu miliardy skrze dopravu lidí na ISS, nákup motorů RD-180 pro pro Atlas V,... což bylo částečně proto že ty motory jsou dobrý na to že je to fakticky půlka sovětskýho RD-170 a částečně proto aby se ruskej kosmickej program nezhroutil, což by vedlo k rozprchnutí ruských raketových inženýrů po světě kde by pomáhaly nejspíš s méně mírumilovnými projekty. (raketa jako raketa Wernher von Braun taky jen využil možnost nechat si financovat svůj koníček náckama se svou V-2)
28. 05. 2021 v 13:44Off-line Fazan  (62/-/-)
Artenkotorer: začnu tím mínuskem, netuším od koho je, ale ne ode mne, to pro pořádek :)

tak tvé vysvětlení ohledně schvalování vakcín opravdu nepotřebuji, tomu věř, ale Ty věř zase mi, že pokud by Rusové chtěli mermo moci Sputnik dostat na trh, určitě by to nějak udělali. Nevím, ale možná, že je daleko férovější z jejich strany, když vakcínu zkouší na vlastních lidech, a nedělají pokusnými králíky celý svět. Dobře víme, kolik lidí denně na vakcínu umírá, tedy spíše se jen dohadujeme, protože čísla se uvádět nesmí, že jo, to by mělo rychlý spád konec očkování.
Jako nemohu nijak odborně kontrovat k tvému koníčku, a ani nechci, jen ty kecy o dotování mám strašně rád. Víš Amíci, kdyby nemuseli, tak by NIKDY neplatili za něco, co sami mají. Takže platit museli, protože v té době měli kulové a Rusové by byli na palici, pokud by to nebrali. Navíc pokud vím, tak létá do kosmu soukromá společnost, bez toho miliardáře by byli asi v pr... doteď, takže žádný veliký rozdíl mezi Amíky a Rusy moc nevidím.
No a v reakci na současnou situaci Ruska všeobecně, se Tě zeptám: Víš něco o době, kdy se Čína zcela uzavřela světu a nikdo o ní x let nic nevěděl? A víš co následovalo, když se světu po těch x letech otevřela?
Dnes každý vidí kde jsou, oni nespali, ale tvrdě makali a výsledek se dostavil.
Chci tím jen říct, že i Ti Rusové se dříve, či později oklepou z nejhoršího a potom se uvidí.
Amíci jsou pouhou loutkou, za provázky tahají židovské banky, bez nich by byli jen tím nejzadluženějším státem na světě, prostě NIC. Ale to už je mimo téma.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 05. 2021 v 14:49Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Fazan: No schválení odemně ho nepotřebují, ale rozhodně ho potřebují od daných úřadů na úrovni ČR a EU, kterým ty informace taky nedodaly a to je jeden z důvodů proč nebyl schválen.
Otázka byla zda je sputnik bezpečný. Já odpověděl že nevíme protože nemáme data (či tehdy jsme je neměli). Nehodnotím proč je rusové nedodaly, pouze jsem oznámil holou skutečnost že je nemáme. Spekulovat o tom že když by to rusové chtěli dostat na trh tak by je dostaly je sice pěkné, ale ireleventní. Pokud data data nemáme, nevíme zda je sputnik bezpečný, to je prostý fakt. Ke každé schválené vakcíně ty data dodána byla a proto víme s celkem velkou jistotou že jsou bezpečné, o sputniku to nevíme.

V jedné z vedlejších diskusí je se řešili databáze s vedlejšími účinky vakcín (včetně úmrtí). V těch databázích jsou uvedeny téměř všechny úmrtí do určité doby (tuším 28 dní, ale nevím z hlavy) po podání vakcíny, včetně dopravních nehod, úderů bleskem. Důvod proč v těch databázích je úplně všechno je, aby doktoři nemohly omylem vynechat nějaké umrtí po způsobené vakcínou a příčina se vyhodnocuje až následně dodatečně. Kde se cotedy nesmí uvádět? Když něco tak se to nadhodnocuje když ty data čte někdo kdo jim nerozumí.

Psal jsem něco o tom že to dělali bezdůvodně? Důvod který jsem uvedl byl, že nechtěli aby se například severní korea, irán,... dostaly k sovětským raketoím inženýrům. To je celkem dobrá motivace. Rusko bylo tehdy díky sovětskému výzkumu napřed s výzkumem slitin s oxygen rich směsí, což byla výhoda RD-180, (USA zase ve velikosti spalovacích komor, roto RD-170 má 4 komory, poloviční RD-180 2, zatímco USA raketoplány měli svoje velký motory s 1). A i jsem psal že ty motory byly i lodě byly dobrý. Ale za jejich výzkumem nestálo rusko ale SSSR. Od jeho pádu jde ruská kosmonautika do háje čím dál tím víc.
Psal jsem o problémech ruska a proč co USA udělalo, jejich pokus o vývoj dopředu selhal. Rusko se o vývoj už ani nesnažilo. U USA hodně závisí zda vezmeme jen veřejný, či i soukromí sektor. Veřejný taky žádná sláva, ale soukromí jede a to nejen SpaceX, ikdyž ta je silně vepředu.
Veřejný sektor má leda tak SLS, která je recyklát z raketoplánů a neustale se odkládá, Weber se neustále odkládá, uvidíme co gateway a NASA nemá nic čím by dostala náklad na ISS. No za tom posledním má ale vinu to že se o to ani nesnažili tak by asi stěží ty lodě i jen mohly mít - náklad jim tam vozí SpaceX a Northrop Grumman a o lidi na ISS se taky nesnaží, protože zakázky na to mají SpaceX který už lítá a Boeing (starliner boeingu je taky komedie).

Čína je kapku jiná situace. Celej svět ji navezl technologie, které dlouho kopírovany, než se je naučili vyrábět a používat. Dloho vedli primárně levnou pracovní silou a teprve poslední dobou se situace silně obrací. Rusku se nic moc nevozí, protože západní,m firmam se tam blbě obchoduje.
28. 05. 2021 v 20:28Off-line Fazan  (62/-/-)
Artenkotorer:
Tak až je mi nepříjemné Ti psát, přijdeš mi jako neskutečně naivní. Asi jsi slušný kluk a tak Ti nechci ublížit, ale stále dokola mi vysvětluješ jak to chodí se schvalováním vakcín a i když jsem Ti napsal, že mi to vysvětlovat nemusíš, že dobře vím vo co go, tak to znovu omíláš.
A opravdu jsi tak nainí, že věříš těm statistikám o úmrtí? Psal jsem Ti už že pokud by se přiznala pravá čísla, nikdy by se svět neproočkoval! I tak vidíš, že je mezi lidmi stále menší zájem, to také hovoří za vše.
K bodu B se nemá cenu dále vyjadřovat i o tom jsem už psal a k bodu C, Ti řeknu, že buď toho málo víš, nebo jsi prostě naivní a věříš co Ti kdo natelí. To ví celý svět, že v Číně jsou zneužívané k práci děti, nebo různé menšiny a že nedosáhli všeho slušnou a férovou cestou, ale počítají se výsledky a ty hovoří jasně. Amíci se stále bránili, že nepoužívají žádné činské komponenty v kosmonautice až do momentu, kdy jim cosi spadlo, a tak se zjistilo, že je takřka vše mede in China. Oni jsou ale ve předu ve spoustě jiných odvětví, ta snad sem nemusím vypisovat.
Jen pro tvoji info. tak už v 60 letech byli moji kolegové v Číně montovat karusel na tamní veletrh. Museli každý den v určitou hodinu odcházet z pavilonu, protože se zavíral. Jednou se jim stalo, že se zdrželi, protože fungovala jen jedna sprcha a tak se stalo, že když chtěli odejít, zaslechli, že je v hale nějaký hluk. Šli se tam podívat a žasli nad tím, co viděli. Už postavený karusel, byl rozebrán do šroubku a vše se fotilo, měřilo atd. Dál to nemá cenu popisovat, já tím jen chci říct, že to prostě spousta států dělá asi odjakživa. Dělají to i Rusové, není to nic tajného. A popravdě podle mne to je i praktické, na co vymýšlet už vymyšlené :)
Teď máš třeba tu Coronu a státy kopírují jeden od druhého co a jak, nikdo nejede čistě svoji lajnu za každou cenu a ukazuje někdo na to, že mu někdo krade nápady? No není to zrovna ten nej příklad, ale tak nějak to prostě je.
Takže nevěř všemu, je dobré trochu zapřemýšlet, jestli je vše opravdu tak, jak se píše.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 05. 2021 v 21:06Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Fazan: Ok, na tohle nemám náladu. Žiješ v bludu postaveným z konspiračních teorií. Uživej si to když se ti tam líbí.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 05. 2021 v 21:40Off-line Fazan  (62/-/-)
Artenkotorer:
tak teď jsi napsal přesně to, jak já vidím Tebe, věř, že když Ti říkám že jsi naivní, tak teď to upřesním. Jsi neuvěřitelně hloupý.
Tak si v tom pochoď, já Tě měnit nechci a ani nebudu. Ještě musíš ujít dlouhou cestu, než budeš moci fundovaně a hlavně sám za sebe a ne za nějaké články, či info z netu, kterým věříš jako malé dítě, že něco o životě opravdu víš.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 05. 2021 v 22:10Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Fazan: Jakékoliv zdroje bych uvedl, budeš je mít za nepravdivé, tak co je podle tebe ten správný zdroj informací?
28. 05. 2021 v 23:08Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Vakcina není retrovir! Nenese si sebou reverzní transkriptázu a tak není schopna měnit DNA!
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
28. 05. 2021 v 23:51Off-line Tarferi  (30/-/-)
§ 357 Šíření poplašné zprávy
(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

@weave: snažíš se nás úmyslně znepokojit poplašnou zprávou, která je nepravdivá?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 05. 2021 v 08:34Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Tak na jakém principu funguje ta změna DNA? mRNA a DNA jsou odlišné a buňka co vím nemá překladový mechanismus z mRNA -> DNA. Má ho pouze na opačný směr aby mohla posílat mRNA pro výrobu proteinů ribosomům. Když by měla, jak by pak zabránila aby si DNA nepřepisovala ta buňka sama? Protože mRNA produkuje a dává je ribosomům aby produkovaly proteiny.

Tarferi: On se snaží šířit povědomí o tom co si myslí že je pravda… to že to pravda není je věc druhá.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2021 v 09:38Off-line iglw  (48/172/77)
Putin taky není bezpečný pro celou Evropu!Je to novodobý car!Sputnik nebrat!Co je ruské stojí naprd!
29. 05. 2021 v 15:01Off-line Nekomata  (28/178/57)
Já mám v sobě Modernu a žiju. :D Sice mě na dva dny vyřadila kompletně z provozu, střídavě jsem zažíval zimnici, horečky, bolesti hlavy, únavu. Prospal jsem dva dny, ani nevím jak. Kupodivu když jsem onemocněl Covidem, měl jsem slabší reakci na vir, kromě kompletní ztráty chutě a čichu, než teď po vakcíně.
Podle mě očkování smysl má. Covid mě moc nepoškodil, ale připravil mě z maličké části o čich a chuť - necítím některé pachy a vůně tak, jak jsem je cítil před tím, naopak se mi protiví.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2021 v 15:45On-line tobi123  (25/-/-)
Ja reknu jedno nenecham se ockovat s**tem kterej stejne nas zabije
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
29. 05. 2021 v 19:20Off-line Fazan  (62/-/-)
Iglw (50/172/77) NOVÉ
Putin taky není bezpečný pro celou Evropu!Je to novodobý car!Sputnik nebrat!Co je ruské stojí naprd!

Super blábol, co jsi požil, nebo to máš už od narození?
29. 05. 2021 v 19:24Off-line 1H1  (74/-/-)
Nekomata:
tak každopádně NIKDO! neví, jaké budou dlouhodobější průběhy očkovaných. Jste jasnými pokusnými králíky, osobně si počkám, jak jen to půjde.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2021 v 19:46Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
1H1: Vakcína se bere ve 2 dávkách. Není schopno měnit DNA, po nějaké době se z těla vyloučí vše co v ní bylo. Co mohou je že vede ke vzniku protilátek které budou napadat proteiny lidského těla, ale to stejné hrozí i protilátkám vzniklým při infekci sars2 (i bezpříznakové).
Jakým mechanismem by mohlo způsobit dlouhodobé následky očkovaným,které se neprojeví do těch několika měsíců co uplynulo od začátku očkování když za tu dobu v těle nezůstane nic krom těch protilátek?

Edit vyloučí se vše co se nezpracuje na normální komponenty těla. Ať jsem přesnější.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 05. 2021 v 20:33Off-line 1H1  (74/-/-)
Artenkotorer:
Já ale nikde nic nepsal o nějaké změně DNA, kde jsi k tomu přišel?
Podívej, já jen používám svůj selský rozum. Jestliže se vždy nové léky nejdříve zkoušely i roky na potkanech atd. tak mne prostě dobrovolně nikdo nedonutí, abych se tím potkanem stal i já!!! Přece nikdo není schopen vyvinout stoprocentně zaručeně dostatečně odzkoušený lék, za tak krátkou dobu, jako se najednou objevily současné vakcíny. To mi můžeš vysvětlovat co chceš, ale i tak žádný pádný argument proti mému názoru nedáš a to ani náhodou.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2021 v 20:59Off-line Fazan  (62/-/-)
Treska_v_majoneze:
Jo a chapem, statistika je pre jednoduchych ludi vagna a nezrozumitelna veda, je lepsie sa riadit domnienkami, strachom a fejsbukmi :))


Netuším, kde bereš tu drzost a píšeš něco takového. Ať si každý dělá co chce, kecá tobě snad někdo do života?
Já Covid prodělal i s půlkou rodiny loni už začátkem února a řeknu Ti, že ani jeden z nás se doposud nenechal očkovat. A jen pro zajímavost, nikdo nemáme žádné následky!!! Podle mne je to u každého jinak, jde o obranyschopnost organismu, pokud máš v pořádku imunitní systém, umí se s daným problémem vyrovnat.
A taky si nikdo nemůže hrát na pána se skleněnou koulí, jak to děláš asi Ty, a věštit něco o něčem, co tu nikdy ještě nebylo.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2021 v 22:50Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
1H1: Šel jsem o možnostech jak by to mohlo mít dlouhodobé následky které se neprojeví hned. jedna z nich je změna DNA, ta to být nemůže, protože změnu DNA vakcína nedělá. Druhá je protilátky, to jsem popsal a vysvětlil že to je to stejný co dělají protilatky po sars 2 a třetí možnost je že by to způsobylo něco co je ve vakcíně, ale to se buď zpracuje, nebo vylouší, takže to může něco způsobit poškození tělu jen po tu dobu co to je v těle, takže fakt je hoooodně nepraděpodobný z principu funkce že by se zázračně za rok oběvily nějaké následky.

Nové léky se obvykle potkají z obstrukcemi z úřadů a nesmyslným zdržováním protože úředník nechce mít průšvih ze schválnení něčeho co mělo negativní dopady na který nepišli, i když by na ně nemohl přijít stáe by měl aspoň na krku vyšetřování zda na ně neměl přijít. Takže normální léky čekaj i 10 let, protože úředníkům se pošle lejstro, úředník počká na konec lhůty na reakci a pak odpoví že chce doplnit XYZ což klidně může být i formální drobnost. A doufá že co nejvíc léků padne na hlavu jeho nástupce, protože ten už nenajde žádnou výtku a bude muset schválit.
Tyhle obstrukce odpadly, protože úředníkům došlo že by se tahle praktika proflákla když by se zdržovalo u něčeho na co všichni čekaj.
Dalším důvodem proč to šlo tak rychle je, že testování se paralerizovalo. Klinický testy mají několik fází a prostě a jednoduše se někteŕe fáze místo sériově dělaly paralerně.
Ale je pravda že nelze vyvinout "stoprocentně zaručeně dostatečně odzkoušený lék". Protože takový lék je ze světa mýtů a legend. Pokud to něco dělá tak to něco dělá, tak to světe div se něco dělá :-ú . Všechny léky mají nějaké vedlejší účinky, které se rozšiřují i u obstruovaných lécích když se příjde na něco nového.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
29. 05. 2021 v 22:57Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Treska_v_majoneze: Pfitzer a Moderna vakcíny ale něco nového jsou. Obě jsou tuším mRNA vakcíny, které nenesou spike protein, ale mRNA "schemata" toho proteinu, dostanou ho do buněk a nechaj jejich ribosomy produkovat spike proteiny který pak vedou k aktivaci imunitního systému. mRNA vakcíny byly ve vývoji už dlouho, jen náhodou přišel sars2 když už byly připraveny na nasazení a tak se ta technologie na to použila.
29. 05. 2021 v 23:01Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: No dost nepřesností tam tresk má, ale ty nejsi o moc lepší...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 05. 2021 v 01:58Off-line Riku  (63/176/110)
Sputnik nikdy. Matoviča stál křeslo a málem pád sl. vlády. Tuna v čechách udělal též pěknou paseku viz. Hamáček a jeho kecy. Až je to podezřelé. Dovi co by to se mnou udělalo,kdyby jsem to vyfasoval a vrazili to do mně.
30. 05. 2021 v 10:26Off-line rondo  (93/170/70)
Počkam na SPUTNIKA Putinovi věřím víc než západným státum.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 05. 2021 v 11:08Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Rondo: A přesně pro lidi jako jsi ty, bych byl rád aby sputnik byl povolen. Lepší naočkovaný sputnikem, než ničím :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 05. 2021 v 16:48Off-line Tarferi  (30/-/-)
Už jsem na to přišel! Vyjádření kolegy weaveho musíme invertovat, abychom došli ke správnému významu :D. Naprosto s ním souhlasím.
30. 05. 2021 v 16:49Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave : Popiš mechanismus jak mRNA je schopna pronikat do DNA. Když tomu dáš nějakou úroveň, dotáhneš to na nobelovku, mimochodem. Do těch vakcín se totiž nepřibaluje reverzní transkriptáza.
31. 05. 2021 v 02:40On-line i8051  (53/184/97)
Weave:
Ale aspon ten Sputnik je dělaný po staru a nemá v sobe mRNA sekvemce, které jsou schopny pronikat do lidského DNA a manipulovat s ním...
------
Tak tyhle vete se uz smejeme asi 3 hodiny, ze z toho kamos doktor dokonce spadnul od vantu do vody. A to ma voda jen 20 stupnu. Diky tvejm nesmyslum ho musime tahat ven a jeste nam ted vypije o dost rumu vic. Skoda, ze nejsi alespon prumerne inteligentni a nepremyslel jsi o nasledcich svych konspiracnich bludu ... ;-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 06. 2021 v 17:54On-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
A to jeste nevis, ze vakciny jsou puvodci novych mutací...
-----------------
no to vazne nevim, ja vim jen veci, ktere maji zaklad v realite a nectu Aeronet :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 06. 2021 v 18:38Off-line 1H1  (74/-/-)
A co dnešní Šmuclerův pokroucený ksichtík po myslím, že druhé vakcíně, hlásili dnes ve zprávách. Může chodit s mladým Klausem na pivo :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 06. 2021 v 18:43On-line rosju  (53/170/78)
Weave-celou dobu se v poradně bavíš jen o covidu,to je s tebou taková nuda celý den ? :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 06. 2021 v 18:43On-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
Coz znamenáze reálně vis prd otom co se tu ted deje s virem
-----------------
Samozrejme, nejvic o tom totiz vis ty a podobne postizeni pacienti ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2021 v 06:55Off-line rondo  (93/170/70)
Určitě je bezpečnejší než vakciny ze západu.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload