Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak žijete víru?

24. 03. 2021 v 13:10Off-line catholic  (102/-/-)
Ahoj, chci se zeptat, jestli je tady někdo katolík a pokud jo, mám otázky:
co to pro tebe v praxi znamená, jak žiješ víru, jaký je tvůj postoj k církvi. Jak jsi vysvětluješ Písmo, jaké máš hranice, v čem máš naprosto jasno, v čem ne a jestli ti nechybí mít dobrého přítele, se kterým bys rozebíral i tyhle věci. Mne tedy opravdu hodně.
24. 03. 2021 v 13:14Off-line AwsetWrae  (35/173/100)
Víš o tom, že mít víru ještě neznamená patřit k církvi. A už vůbec ne té katolické?
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 03. 2021 v 13:39Off-line ellvin  (23/183/81)
Nejsem k***t a ani dítě, abych měl nějaké imaginární kamarády, nebo věřil, že Ježíš je syn panny xD eeeh... to je tak naivní. Jak někdo muže ještě teď ve 21. století věřit takovým nesmyslům?? :sD
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 10  Nahlásit
24. 03. 2021 v 14:36Off-line onlip  (61/180/84)
Jak víru: bez omezení konfesí, bytostně, radostně, podstatou.
Jak k církvi: více než zdrženlivě.
Jak Písmo: jako veliké podobenství, obraz
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 03. 2021 v 21:29On-line miloslav9  (31/171/60)
Každý třetí kněz je gay…” říká jáhen Jaroslav Lorman https://m.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 03. 2021 v 21:35On-line miloslav9  (31/171/60)
Univerzitný profesor teológie Marton Prudký naznačuje že cirkev preklady Biblie o homosexualite zfalšovala

PROBLEMATIKA HOMOSEXUÁLNÍCH VZTAHŮ
https://web.archive.org/…isk19_06.htm
24. 03. 2021 v 22:36Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Naštěstí jsem zdraví a netrpím bludy s imaginárním kamarádem a nepřítelem...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 03. 2021 v 22:50Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Pokud mluvím za sebe, tam v Boha věřím. Nějak to potřebuju, tu nejvyšší auto***u, u které si to svým chováním nechci pokazit. A zároveň je to takové uvolňující žít s tím (nebo žít v tom), že po smrti tady půjdu někam jinam. Kde není nic jako bolest, strach, hlad a tak. Kde budu celé dny dělat jen to co mě baví, kde se setkám s lidma, zvířátkáma, nebo i věcma které jsem ztratil. Možná jsem divný v tomhle, zvlášť v mém věku, když už myslím na smrt, ale nějak to prostě potřebuju.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
25. 03. 2021 v 06:46Off-line AwsetWrae  (35/173/100)
MIloslav9: Samozřejmě, kolik je vlastně překladů a kolik verzí Bible vzniklo od té původní? A každý si tam něco upravil, změnil, vynechal a přidal. Už jen překlady měnili význam spousty věcí. Navíc i synonyma můžou v kontextu znamenat něco trochu jiného. Slova mění význam jak se mění společnost atd.
25. 03. 2021 v 07:43Off-line Fgjk  (21/195/90)
Podle mě je náboženství a víra o tom, že člověk není schopen žít za sebe a pro sebe...potřebuje někoho nad sebou, kdo ho vede
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 03. 2021 v 08:17Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Člověk není schopen žít za sebe a pro sebe...potřebuje někoho nad sebou, kdo ho vede

Ano a svoboda (a z ní odpovídající odpovědnost) nade vše, záleží ale dost i na úhlu pohledu
- když žije člověk žije sice za sebe a pro sebe, ale jen podle svých pravidel, tak to nemusí být pro okolí zrovna moc dobré
- a...jsme lidé, takže je asi lepší, když nad sebou někoho/něco máme; nemusí to být jen Bůh, pokud by nám nehrozilo, že za krádeže a vraždy půjdeme do lochu, tak by to v ulicích asi vypadalo jinak :o)
- úplná bezbřehost není asi taky to pravé ořechové...:o)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 03. 2021 v 09:45Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Vejceslav: To nezní tak hezky, jako moje vize :(
25. 03. 2021 v 10:01Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Lukrecius.01: Škoda že zatím spíš víra sloužila spíš jako backdoor do svědomí aby se ho využilo k tomu jinak čestné lidi přesvědčit že vraždy jsou OK, pokud jsou ve jménu boha, nebo se to pro boha dělá.
Připomeňme třeba čarodějnické procesy, vraždění pohanů co měli tu drzost nekonvertovat, či dokonce se bránit. (Tím nehájím původní náboženství, ty obvykle též měli na rukou krev.)

A že dnes se to neděje? Církev ztratila svoji moc, tedy to je způsobeno čistě odklonem od církve, nikoliv tím že by to církev dělat nechtěla. Stačí se podívat na občasné případy jak misionář, i když mu je jasně dáno na vědomí že nekontaktované kmeny mají zůstat nekontaktované, protože je dokáží vyhladit i pro nás neškodné nemoci, tak se sebere a jde za nimi šířit boha.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 03. 2021 v 10:23Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Jako backdoor do svědomí aby se ho využilo k tomu jinak čestné lidi přesvědčit že vraždy jsou OK, pokud jsou ve jménu boha, nebo se to pro boha dělá.
- arte, spíš mám za to, že původní důvod byl "nezabíjej, abys přišel do nebe" resp. nezabíjej, ať nepříjdeš do lochu (hochu), co píšeš přišlo asi až později, mně šlo mi o ten původ, základ, v co se věci občas zvrhnou je věc jiná :o)
25. 03. 2021 v 11:01Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Lukrecius.01: Nezabíjení se navzájem je dáno dost evolučně. Člověk je společenský tvor, kdo zabijí přijde o podporu společnosti, pokud ho rovnou nezabijí. Takže přirozeností lidí není se zabíjet, spíš naopak už z evolučních důvodů, samozřejmě se občas vražda stane, ale není to pravidlo a není to společností tolerováno, pokud není využito backdooru (Já můžu vraždit, bůh si to žádá, či Já můžu vraždit, stát si to žádá.).
Nebo chceš snad tvrdit že ostatní zvířata žijící ve smečkách bez toho aby se navzájem povraždili, protože jsou věřící? A má každá vlčí smečka církev vlastní? A pokud ne, kde sídlí jejich obdoba vatykánu?

Opravdu až později? Od okamžiku kdy bylo křesťanství legalizováno v římské říši začali křesťanské tlupy napadat pohanské chrámy a vraždit jejich kněze. Dřív neměli moc na to aby jim vraždění prošlo.
25. 03. 2021 v 12:52Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Nebo chceš snad tvrdit že ostatní zvířata žijící ve smečkách bez toho aby se navzájem povraždili, protože jsou věřící?
- ne, ale protože mají strach toho druhého napadnout, žádné sama***ánství v tom nehledej :o) (na druhou stranu věřit, že s tím druhým prohraju/že ho porazím je taky svým způsobem víra...)
- a nejde o to se nenapadat jen uvnitř své tlupy, ale i celkem.

Od okamžiku kdy bylo křesťanství legalizováno v římské říši začali křesťanské tlupy...
- ano, toto přišlo až později (a žádné církví skutečně páchané zlo nepopírám), já měl na mysli primární myšlenku, základ
- na druhou stranu první školy či nemocnice vznikaly naopak zásluhou tehdejší církve; myšlenka je jasná, nevylívat s vaničkou vždy automaticky i dítě, toť za mě vše :o)
25. 03. 2021 v 13:15Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Lukrecius.01: Kdo hledá sama***ánství? Já píšu že jde o praktickou nutnost pro každého jednotlivce, která nemá nic s vírou společného, jen že víra to využívá jako parazit pro zdůvodnění své existence. Jak a kdy víra bránila válkám? Poslední dobou pozice víry a církví dost oslabily hlavně v evropě a válčí se tu o dost méně. Takže empirická data spíše ukazují korelaci v tom, že čím méně víry tím méně vraždění mezi tlupami. Samozřejmě korelace není kauzalita.

No, vzhledem k tomu že jedny z prvních obdob nemoc byly zasvěceny Asklépiovi, tak mnohem dřív než křesťani nemocnice budovaly tak s nimi zacházely jako s ostatními pohanskými chrámy. Takže jako když nejdřív zničí konkurenci a pak přeberou její role k propagandistickým účelům tak bych jim za to kladné zásluhy nedával.
25. 03. 2021 v 13:57Off-line fakyla1  (69/183/75)
Je zajímavé, že pro argumenty proti církví se obvykle chodí do středověku, nebo ještě dál, ačkoli pochopit tehdejší události vyžaduji hlubší znalost historie v souvislostech. Ze současnosti se nanejvýš vytáhnou sexuální skandály kněží. Ty přirozeně nejde bagatelizovat, ale je také třeba viděl to pozitivní, co křesťanství pro naši civilizaci přináší. Nemocnice, školství, sociální ústavy to dnes převážně provozuje stát, ale církev je jejich největším soukromým provozovatelem.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 03. 2021 v 14:10Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Fakyla1: Jak dlouho stačí počkat aby argumenty proti nacismu mohly být smeteny ze stolu jako moc staré a že je také třeba viděl to pozitivní, co nacisti (dnes neonacisti) pro naši civilizaci přináší?

Nemocnice a školy, sociální ústavy tu byly různým způsobem už před katolickou církví a dnes už ani v jednom naštěstí za tím nestojí moc nestojí, alespoň teď. Školy jsou ještě horší v tom že se prakticky jedná o vymejvárnu mozku, takovej indoktrinační tábor. Ostatní církevní ústavy jsou prostá propaganda.
25. 03. 2021 v 14:18Off-line Fgjk  (21/195/90)
Dobře fakyla1....a co když řeknu argument z roku 1929? Nebo z poloviny šedesátých let?
25. 03. 2021 v 14:29Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Fakyla1: Ještě dodám, podívej se na Cymothoa exigua! Podívej se co vše pozitivního pro svého hostitele udělala! Ubohý hostitel by bez jazyku umřel hlady! Podobnost s církví? Kdysi zničila původní infrastrukturu (Cymothoa exigua jazky, církev nemocnice, školy,... ve své době bránila vzniku alternativ (jako čarodějnice byly upalovány co si vzpomínám i bylinkářky)) a teď už vidíš vztah který se zdá být mutualismem, protože už ignoruješ jak jsme se do toho stavu dostaly.
25. 03. 2021 v 15:50Off-line i8051  (53/184/97)
Pohlednyclovek (15/187/65)
Pokud mluvím za sebe, tam v Boha věřím. Nějak to potřebuju, tu nejvyšší auto***u, u které si to svým chováním nechci pokazit
---------------
Tak si do profilu dopis SM-SUB ... :-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 03. 2021 v 18:14Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
To jsem nějak nepochopil, Ičko.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 03. 2021 v 19:17Off-line Wojciech  (52/-/-)
Pan Hulibrk věří v tvrdé ocasy ... Alespoň tak, někdo nevěří vůbec v nic.
Snad ho jednou radnevy kouri v krematoriu.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 03. 2021 v 00:10Off-line Chudik  (102/-/-)
Důvod proč většina inteligentních lidí jsou ateisté? Protože víra ve většině případů není založena na logice a lze ji k***ickým myšlením vyvrátit.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 03. 2021 v 06:21Off-line AwsetWrae  (35/173/100)
Chudik: Víru nejde vyvrátit ani logikou ani k***ickým myšlením. Od toho je to víra, nepotřebuje důkazy ani logiku.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
26. 03. 2021 v 08:58On-line rosju  (53/170/78)
Je spousta inteligentních lidí věřících, chudik je ateista :))
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
27. 03. 2021 v 01:56Off-line Chudik  (102/-/-)
AwsetWrae a rojsu - chyba. Měli byste si rozšířit znalosti v náboženstvích. Existují náboženství např. Buddhismus, které obsahují víru ale ta je na logice založena. Nelze ji vyvrátit a dává logicky smysl např. karma, reinkarnace, apod. Což o křesťanství říct nemůžeme. Uvedu příklad: Kdo stvořil Boha? Proč stvořil fyzické zákony které nám umožňují vytvořit nukleární a biologické zbraně? Teoreticky je příčinou veškerého utrpení, protože všechny možnosti utrpení stvořil..... Atd. Atd. Zkrátka tohle založeno na logice není.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
27. 03. 2021 v 02:29On-line rosju  (53/170/78)
Chudiku ty meles úplně z cesty,ještě že inteligentním lidem jsou tvé nesmysly úplně ukradené
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
27. 03. 2021 v 14:05Off-line AwsetWrae  (35/173/100)
Tady má někdo problém s pochopením textu. Řekl jsem, že ji nepotřebuje, ne že ji nemá. Chceš dělat chytrého, ale moc ti to nejde.
14. 04. 2021 v 12:41Off-line Zael  (31/170/59)
Jsem katolík, svojí víru žiju asi běžným způsobem. K Církvi mám velice kladný vztah.
Přátele nemám žádné, takže mi chybí tak nějak celkově. A nevím, jestli se o problémech se sexualitou chci otevřeně s lidmi bavit.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 04. 2021 v 18:28Off-line iglw  (48/172/77)
Přečti si Starý a Nový zákon,tam je vše.Věřící jsem.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 04. 2021 v 19:23Off-line Wojciech  (52/-/-)
Některé jakoby církve , hlavně ty prisle z USA se chovají víc jako obchodne
marketingové společnosti . Pak ty staré naše známé Církve katolické ci z
evangelických Českobratrská, jsou skutečně královny Viry
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 04. 2021 v 18:21Off-line mishima  (70/178/78)
Jsem ateista. Ok po
15. 04. 2021 v 19:38Off-line Wojciech  (52/-/-)
Vjačeslav má pravdu, po smrti půjde ke spalovacum zemřelých a vyletí
kominem
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload