Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Proč má ČR jako jediný stát stanovenu nejdelší dobu povinného důchodového pojištění?

15. 05. 2021 v 16:46Off-line Anonym
Mám dotaz.
Proč má ČR jako jediný stát stanovenu nejdelší dobu povinného důchodového pojištění?
Je to neuvěřitelných 35let povinnosti odvádět. Vedle v SRN mají pouze 25 let. a ve většině zemí Evropy. Jak je to možné? A nepište nic o vymírání, to se děje všude a prodlužování věku taky neuspěje jako argument, Němci se dožívají určitě více let než Češi.
Tu dobu 35 let povinné roboty zavedly pravicové vlády za Drábka v r. 2010. Do té doby to bylo 26let.
15. 05. 2021 v 16:57Off-line Lukrecius.01  (49/172/82)
Tatřeee, nekaž nám furt den, opravdu už dost, prosím...
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
15. 05. 2021 v 16:59Off-line Jez1920FC22  (57/196/-)
Proč, protože v týhle republice se musí vytáhnout co nejvíce peněz z pracujících, než si začnou kopat vlastní hrob. Teď se nejspíš to bude vracet zpět, jen budeš muset počítat s tím, že po cca 25 letech dočkáš v základu 10 tisíc Kč. Takže ti nezbude nic jiného, než, jako důchodce jít do rachoty abys sis přilepšil.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 05. 2021 v 17:01Off-line Anonym
Minimální délka pojištění pro získání nároku na starobní důchod:

VB***ánie 30 let, Irsko 10let, Kypr 10 let, Polsko 20let, Estonsko 15 let, Lotyšsko 15let, Španělsko 15 let, Řecko 4500 odpracovaných dní.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
15. 05. 2021 v 17:06Off-line FreudToldYou  (25/179/65)
Protože nám celá léta vládla vláda Vláďi. Protože jednotlivé politické partaje které se za těch pár posledních dekád střídali u koryta vlastně nikdy žádný problém pořádně nevyřešili, naopak jich několik přidali pro ty co přišli po nich.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 05. 2021 v 17:07Off-line Anonym
Nám je geograficky i kulturně nejblíž Rakousko, kde mají min. dobu "pojištění" 15 let.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
15. 05. 2021 v 17:20On-line rosju  (48/170/72)
Mám dotaz-proč si někdo plete poradnu na buznaseznamce s ředitelstvím zeměkoule ?
Jsi vykastrovany, anonyme, nebo se nikdo jiný s tebou nechce bavit, že tu pořád opruzujes ?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
15. 05. 2021 v 17:57Off-line i8051  (50/184/97)
Anonym NOVÉ
Minimální délka pojištění pro získání nároku na starobní důchod:
VB***ánie 30 let, Irsko 10let, Kypr 10 let, Polsko 20let, Estonsko 15 let, Lotyšsko 15let, Španělsko 15 let, Řecko 4500 odpracovaných dní.
------------------
A co ti brani se tam odstehovat, prijmout obcanstvi, makat tam a pak si ten duchod uzit? Co? Lenost a pohodlnost? No to se nediv, to v duchodu budes mit kulovy. Soucasny racionalne smyslejici clovek si na duchod vydelava sam po dobu aktivniho zivota a neceka na to, co mu kdo pak v duchodu da. Ale to bys musel misto fnukani neco delat, coz je pro tebe desna namaha, lepsi je si anonymne zafnukat :-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
15. 05. 2021 v 18:04Off-line Lukino_Luk  (32/180/74)
Protože jsme zaostalý národ, ve všem na co si vzpomeneš. Když srovnáš jakékoli statistiky zobrazující něco negativního s okolními státy, tak budeme skoro vždy na posledních místech, respektive na prvních. V jedné statistice se dozvíš, že máme nejdelší povinnost důchodového pojištění a odchod do důchodu. V další se dozvíš, že patříme k zemím s nejdelší pracovní dobou. Další ti řekne, že patříme k zemím s nejnižšími platy, protože jsme tak levná montovna Evropy, že už i z Číny se sem stěhují fabriky kvůli tomu, jak je to tady výhodný. Pak se ale od nějakého oponenta filuty dozvíš, že ale patříme ke státům s nejnižší nezaměstnaností, že dokonce jsme nějaký čas byli úplně na prvním místě a je ti to prezentováno jako něco pozitivního, ale v kontextu s tím vším výše vypsaným si uvědomíš, že to vlastně znamená opět prvenství v něčem negativním, protože si nikdo z ekonomických důvodů nemůže dovolit být alespoň někdy veden na úřadu práce tak jako v jiných zemích, kde prostě dají výpověď a jdou nějaký čas na pracák, kde si v klídku mají čas hledat něco jiného, případně udělat rekvalifikaci. Další statistika ti řekne, že jsme popelnicí Evropy s nejšmejdskými potravinami, což všem nevěřícím potvrdí další naše prvenství z toho pramenící a to je nejobéznější národ nejen v Evropě, ale i na světě. No a jelikož jsme z toho všeho, jak to tady vypadá, natolik nervama v p***li, tak z toho pramení další prvenství, čímž je spotřeba chlastu na osobu. Dále si na internetu můžeš z různých zdrojů ověřit další fakt, který je opět logickým vyústěním toho všeho, že depresemi v Česku trpí až 700 tisích Čechů, což je ovšem prý jen zlomek těch, kteří jsou diagnostikováni u lékaře a že spotřeba psychofarmatik za posledních 25 let stoupla až šestinásobně. Něco mi říká, že kdyby byl (možná je) nějaký průzkum zkoumající počet psychických poruch, tak Česko opět povede.

Ovšem tohle dokážou pobrat jen pesimisté. Optimisté ti najdou průzkumy, podle kterých jsme před covidem byli nejspokojenějším národem za posledních... hodně let. Jenže optimista je jen špatně informovaný pesimista, což potvrzuje i Lukrecius, který ten tvůj dotaz raději ani nedočetl, aby ho nepřipravil o jeho optimismus a krásný den. :-D :-P
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
15. 05. 2021 v 18:14Off-line Lukino_Luk  (32/180/74)
A mínuskující íčko je mimozemšťan, jehož optimismus je irelevantní. :-P
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 05. 2021 v 18:21On-line rosju  (48/170/72)
Já jen nechápu,jak někdo může být pořád tak negativní, a vyhledávat jen problémy.
Proto je asi sám a realizuje se neustálými dotazy zde v poradně
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 05. 2021 v 18:23Off-line i8051  (50/184/97)
Nic proti tobe Lukino, ale ano, dal jsem nesouhlas, protoze nesouhlasim s obsahem toho, cos napsal. Patris k pesimistum, kteri se dobrovolne stavaji jeste vetsimi pesimisty, protoze se ve vsem stouraj a v pesimismu se rochnej. Bavi je to. Nechtej s tim nic delat, chtej se v tom rochnit a remcat. Mame nejdelsi pracovni dobu? Ok, bez delat na sebe a nastav si ji podle libosti. Mame nejnizsi platy? Ok, delej neco, co lidi chtej, bud v tom dobrej a budes je mit plat jakej chces. Mame nejmensi duchod? Ok, spor si na nej behem zivota a pak statni duchod pouzij na kryti mejdanu a kaleb ve stari. Mame spatny jidlo u nas? Ok, nekupuj ho, kupuj si ho v zahranici, v biokramech nebo si ho vypestuj. Jsme montovna? Nikdo te nenuti nic montovat, bud dobrej a ziv se hlavou a nehtik v montovne si nezlomis. Naopak budou ostatni montovat pro tebe. Nelibi se ti v CR? Muzes makat kdekoli po svete a muzes po zmene obcanstvi i pobirat jejich vyhody. Vsechno muzes, jen musis chtit. Ale tebe bavi, stejne jako anonymniho tatrmana, se rochnit v pesimismu a vsude propagovat svuj negativni mindset. Je to samozrejme desne jednoduchy a nevyzaduje to zadny tvoje nasazeni nebo praci na tom, aby ses v zivote nekam posunul. Jen ti tak reknu, ze timhle tvym pristupem nikoho pro spolecnej zivot neoslnis. Soryjako hosi ... :-)
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
15. 05. 2021 v 18:29On-line rosju  (48/170/72)
Nezávidím lidem, kteří jsou se vším nespokojení, aniž by se snažili o zlepšení své situace,
ta jejich negativní energie je hodně nepříjemná
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 05. 2021 v 18:30Off-line treska_v_majoneze  (44/-/-)
Zmyslom zivota mnohych ludi je remcat. Remcat na to aky je zivot tazky, zly a nespravodlivy. Aj znamych si hladaju podobnych. Ked ti napisu, tak to bude nieco tazive a su radi, ked aj tebe je zle. Ak ti nie je dostatocne zle, tak z teba nejaku tu energiu vysaju a hned je vsetko ako ma byt. Ale pre zmenu k lepsiemu nespravia nic, lebo by sa pripravili o svoju jedinu zivotnu istotu - posrany zivot. A nemali by na co remcat.
Jo a dolezite je tiez niekoho nemat rad, este lepsie rovno nenavidiet. Zidov, utecencov, ciganov, optimistov, bohatych, podnikatelov, hocikoho... Lebo oni mozu za moj posraty zivot. :))
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
15. 05. 2021 v 18:30Off-line Inu  (100/-/-)
Tak to si zabil i8051. Dal by som ti zlatého bludišťáka len si ďaleko :D
15. 05. 2021 v 18:32Off-line i8051  (50/184/97)
Inu, tak ho posli PPLkem ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 05. 2021 v 18:35Off-line Lukino_Luk  (32/180/74)
Ale hovňajz. Patřím sice k pesimistům, ale tady tyhle témata beru většinou hodně s nadhledem. Tak zase nekecejme. Dá se to dohledat. Takhle emoční vyjádření jako teď tu dávám zřídka kdy. Ale bylo to potřeba, protože chudák Tatrman tady bývá sám proti všem.:-P
15. 05. 2021 v 18:39Off-line i8051  (50/184/97)
Lukino, sak ja ti nesouhlasem ohodnotil TENTO KONKRETNI prispevek, kdyz mas racionalni komentar, davam ti souhlas. Nemam to nastaveny tak, ze nicku, kterej nemam rad, sekam bez precteni nesouhlasy, jako nejaky decko ze zakladky. Reaguju na obsah a myslenku. Dal bych klidne treba tatrmanovi nekdy i souhlas, ale on zatim nic duchaplnyho a racioanlniho nenapsal, jen bludy. Nicmene ted me uz dlouho blokuje, tak mu nemuzu dat nic. Tak ho prosim hodnotte za me, pokud teda jeste nekdo je, koho neblokuje ... :-)
15. 05. 2021 v 19:07Off-line Anonym
A na otázku zase nikdo neodpověděl.
15. 05. 2021 v 19:10Off-line Lukino_Luk  (32/180/74)
Já ti odpověděl. :-P
15. 05. 2021 v 19:13Off-line Anonym
OK, tak jeden z 10. Ostatní jako obvykle útočí na autora příspěvku, místo aby zapojili mozek a zamysleli se nad fakty. Nejhorší je stádo ovcí, to se klidně nechá i roztrhat predátorem.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
15. 05. 2021 v 19:14Off-line Pohlednyclovek  (15/-/-)

Proč? Protože je to legální :)
15. 05. 2021 v 19:15Off-line treska_v_majoneze  (44/-/-)
Anonym, poser sa :))
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 05. 2021 v 19:19Off-line Anonym
Treska_v_majoneze (44/-/-)
Zmyslom zivota mnohych ludi je remcat. Remcat na to aky je zivot tazky, zly a nespravodlivy.

Toto mi silně připomíná scénku z jednoho českého filmu. Kde byla hláška: Drž hubu a plav! Tihle lidé v průvodu mají úžasný pozitivní "mindset", abych použil oblíbená slova i8051.

https://www.youtube.com/watch?…
15. 05. 2021 v 19:26On-line rosju  (48/170/72)
Anonyme-ty jsi tak trapnej, až je to k smíchu
15. 05. 2021 v 19:41Off-line i8051  (50/184/97)
Anonyme, tatrmane, mas zde spoustu odpovedi a nazoru. Ale tobe se nelibej, vid? Chtel sis tady s nekym zafnukat a pofoukat bebinka. S tim se smir nebo bez prudit na novinky.cz :-)
15. 05. 2021 v 19:55On-line Artenkotorer  (33/180/84)
A není to jedno? Jesti ti je cca 40 a míň tak starobní důchod už rovnou můžeš považovat za fantasy, protože důchodový sytém se zhroutí protože prostě nebudou prachy.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 05. 2021 v 20:02Off-line Anonym
Ne není to jedno. V tom Rakousku stačí 15 let odpracovat a máš nárok na důchod. U nás 35 let??? wtf Pokud jsi odpracoval 34 let nemáš nárok ani na vindru.
15. 05. 2021 v 20:06Off-line Jez1920FC22  (57/196/-)
Atenkotorer, prachy budou, jen je dostanou jen ti co nepracovali manuálně.
15. 05. 2021 v 20:06Off-line i8051  (50/184/97)
Ano anonyme, odpracovat 15 let. Ale ty jsi lina lemra a hnali by te z rakous domu uz za tejden ... :-)
15. 05. 2021 v 20:38Off-line Tygr728  (28/190/90)
Jenom takovej detail k tomu co sme/nejsme vs. co můžeme/nemůžeme... Není to mířený na nikoho z diskuze ani na konkrétní napsaný názor, je to jen názor k jehož napsání mě přivedlo pár názorů výše.

Ono je rozdíl mezi brečením a konstatováním. Třeba to že sme montovna mi přijde dost smutný, je to obecný konstatování stavu. Znám schopný kluky který šli dělat třeba na sebe, nejsou v montovnách, já tam také nejsem...
Ale to neznamená že si nepřeju aby sme nebyli schopný (jsme schopný ale...) národ který bude vyrábět svoje kvalitní výrobky, ne amazony sklady a montovny.
Přeju si to proto že to tady mám rád a chci aby se naše země rozvíjela (jak naivní a nereálné to přání) a i kdybych měl sto mega a válel se s drinkem u moře, tak to na tom nic přece nezmění.
To ale nemá nic společného s osobní spokojeností kvality života... Ta může být dobrá za dneška/90/70/50let a špatná za ,,skvělých" časů...to je jiné téma.
15. 05. 2021 v 21:31Off-line Peta80  (40/187/-)
Nějak mi celý vlákno přijde zavádějící, když už se dlouhodobě řeší, že se to stáhne z 35 na 25 let s 10 tisíci základu pro každého...

https://www.mpsv.cz/…dova-reforma
15. 05. 2021 v 22:15Off-line Lukrecius.01  (49/172/82)
Protože jsme zaostalý národ, ve všem na co si vzpomeneš...

Pravdu díš, Lukino, ve všech těch faktech, co jsi popsal. Až je tomu z toho člověku zle a doba, kdy se dalo všechno svést na pozůstatek komunismu (a že toho po nich bylo opravdu dost - a ještě pořád je), je už pryč a zavírat před tím naivně oči nemá smysl.
Faktem taky je, že kola osudu drtily a mlely tuto minizem dost nemilosrdně, současně s něčím takovým, jako je národní povaha/charakter či co a není se čemu divit, že výsledkem je mj. toto téma.
A byl bych fakt rád, kdyby tomu bylo jinak. A nejsem otimista, spíš realista, kterého ale štve a ubíjí totální negování všeho kolem, ať už se zakládá na pravdě sebevíc.

Jenže já jsem ten i***t, co než aby se pořád rochnil v tom, jak je kolem všechno na lejno s vědomím, že můj demokraticky do urny vhozený hlas tak akorát lejno změní, tak ač na prahu padesátky a zdravotně ve sračkách, makám na tom, abych změnil svůj život, i když mě to stojí hodně sil, boje s vlastníma schopnostma a neskutečně to bolí.
To všechno s pocitem, že "za tohle jsme tehdy zvonili?" (protože ano, já zvonil) a s plným vědomím toho, že jednou z daní, kterou za to zaplatím je, že s prací neskončím v 65, ale že to pohrnu min. do 70 (samozřejmě, když budu OK).
Ale "aspoň jsem to sakra zkusil".
16. 05. 2021 v 01:33Off-line Riku  (61/176/110)
Mně to připadá normální makat od 20 do 60 a pak veget. To je za mně naprosto noumální. Ovšem důchod v přůměru EU. Důchod zde není noumàlní ÚĎO.
16. 05. 2021 v 11:23Off-line Pohlednyclovek  (15/-/-)
Nestěžujte si. Vy se toho důchodu ještě dočkáte. Já už to štěstí mít asi nebudu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 05. 2021 v 12:44Off-line Lukrecius.01  (49/172/82)
Ale no tak, PC, jestli je ti 55+, tak už to máš za pár...
16. 05. 2021 v 13:11Off-line keram  (45/176/59)
Tak je to nesmysl,myslím že se těch 25 let vrátí zase na 90% jsem o tom přesvědčen.
16. 05. 2021 v 14:05Off-line bombakul  (26/-/-)
Anonyme a proč je pro tebe ta délka tak důležitá? Má to pro tebe aspoň stejnou váhu jako délka penisu? :)
16. 05. 2021 v 16:45Off-line nobody  (36/183/68)
Lukino_Luk : JJ, dobře jsi to napsal. Pro někoho to možná vyzní negativně, ale naneštěstí je to pravda.

i8051:Vidět, problémy kolem sebe neznamená být pesimistou. Já taky vidím nedostatky, ale zároveň věřím, že by se věci mohli změnit takřka ze dne na den kdyby lidé chtěli.
Názory nelíbí se ti tak se odstěhuj mě opravdu děsí. Je to šílený přístup. Jsme zde? Jsme jeden národ? Připomíná mi to dobu když jsem byl v politické straně, každý kdo měl jiný názor byl vybučen.

Anonym: je jasně vidět, proč je tady třeba většinu dotazů pokládat anonymně, jelikož se vše následné zvrhne k osobním útokům :-) Pravda, je myslím prostá. Velká část lidí tady nic neřeší, pouze si ponadává v hospodě. Lidé nevěří jeden druhému a je mezi námi hodně pokřivených charakterů, kteří jsou kdykoliv připraveni situaci využít jenom ve svůj prospěch. Vím, že je to přirozené a je to všude. Tady je ten poměr ale poněkud odlišný než je v zahraničí.

Cesta ven je prostá, mít více mladých lidí, co se nespokojí se statusem quo a mít více starších a dospělých co v tom budou mladé podporovat a nebudou je zesměšňovat. :-)
16. 05. 2021 v 16:50Off-line bombakul  (26/-/-)
Jeden takovej pokřivenej charakter se hlásí. A jen takovej dotaz. Jak mají starší mladé podporovat když sou lenivý jak vši, nic se jim nechce a rodiče se o ně musí starat do smrti?
16. 05. 2021 v 16:53Off-line tatrman  (24/-/-)
Nobody: Názory nelíbí se ti tak se odstěhuj mě opravdu děsí. Je to šílený přístup. Jsme zde? Jsme jeden národ? Připomíná mi to dobu když jsem byl v politické straně, každý kdo měl jiný názor byl vybučen.

Velmi trefné a přesné.
16. 05. 2021 v 16:54Off-line nobody  (36/183/68)
Bombakul: Nemyslím si, že to tak platí o všech. Já osobně jsem z domu utíkal co nejdříve to bylo možné a začal jsem se živit sám a starat sám o sebe.
16. 05. 2021 v 16:56Off-line bombakul  (26/-/-)
Nobody nic ve zlým ale ty už nejsi mladej. Já se bavím o mladších cca do 25
16. 05. 2021 v 17:00Off-line nobody  (36/183/68)
Bombakul: Tak ta poznámka je trochu divná, snad je jasné, že sem neměl na mysli současnou dobu. Představ si mě bylo taky 20 a míň, ba dokonce míň než 10 a pochybuji, že jsou dnešní mladé ročníky až tak moc jiné. Tedy, pokud si je tak nevychovají rodiče.
16. 05. 2021 v 17:02Off-line bombakul  (26/-/-)
Nobody ale dnešní děcka sou fakt jiný. Hlavně nesamostatný líný cokoli dělat. Jen fňukat
16. 05. 2021 v 17:45Off-line Portos1  (22/185/110)
Budu reagovat poprvé dnes, snad to bude k něčemu. :D

Největší problém je v tom, že je to špatně nastavené! Máme vysoké sociální odvody a stejně je tam deficit. Nemluvím o nízkých důchodech, to je další katastrofa. Máme hold špatně nastavené veřejné finance.

Jsme příliš sociální stát, některým skupinám se vyplatí pobírat transferové platby než pracovat (příkladem je žena na dávkách měsíčně za 16K a proč by ona šla do práce, dělala si svačiny, vstávala brzo ráno a dostala v lepším případě 17K, když je doma za 16k?) To je ten problém!!! A to spolu souvisí, systém sociálního zabezpečení je tvořen DP i právě tímto.
Takže proč je to tak dlouhé? No protože bychom jinak na to jednoduše neměli! Chceme-li mít menší dobu, pojďme snížit sociální transfery a třeba bude prostor pro snížení doby a ještě i zbyde na vyšší důchody, ale ani nejde o snížení doby, ale o snížení procentní sazby!

Nemůžeme mít daně jako v daňových rájích a sociální stát skandinávského typu! Buď se smíříme s určitým daňovým zatížením výměnou za jistotu důchodů, bezplatné zdravotnictví a školství a nebo nižší daně a tím i sociálnější komfort, nelze mít obojí!
Pokud někdo reaguje, ocením hlavně věcnou připomínku!
16. 05. 2021 v 17:49Off-line bombakul  (26/-/-)
Problém bych viděl hlavně ve vstupu zahraničních podniků jako sou obchodní řetězce, jejich daňové a následný odvod peněz do zahraničí. Některý věci měly zůstat Český a byl by klid. Děkujeme pane Klausi a spol. Za rozkradení republiky.
16. 05. 2021 v 19:27Off-line Jez1920FC22  (57/196/-)
Dnešní děcka, pokud budou pracovat a vydělávat si slušný many, a dožijou se důchodu, budou pobírat slušný důchod. Samozřejmě, pokud jim ho stát neukradne.
16. 05. 2021 v 19:33Off-line Lukrecius.01  (49/172/82)
Bombarďáku, nejsem Klausovec a nenavážím se do tebe, ale byla podle tebe v 90tých jiná cesta, než privatizace? Čistě se ptám.
16. 05. 2021 v 19:38Off-line bombakul  (26/-/-)
Lukrecie: nejsem ekonom ani mě to vůbec nezajímá, ale do tý doby to u nás aspoň trochu fungovalo a i kdyby jiná cesta nebyla tak budiž ale kde ty prachy sou? Rozprodat půl republiky a nic z toho nemít určitě není cesta kterou sme se měli vydat.
16. 05. 2021 v 20:03Off-line nobody  (36/183/68)
Lukrecius.01:Všechno co se mohlo v 90 letech stát špatně se stalo. Nikdo ještě nevymyslel horší způsob než to co udělal Klaus.
16. 05. 2021 v 20:17Off-line bombakul  (26/-/-)
Nobody začínám tě mít rád. Nejsem odborník ale privatizace a měnová reforma sou spíš zoufalé činy a tunely století než záchrana ekonomiky
16. 05. 2021 v 20:25Off-line Lukino_Luk  (32/180/74)
Jo a ještě k těm nelichotivým statistikám si můžete přičíst, že jsme se ze zdánlivě best in covid stali zemí, která ho zvládla úplně nejhůř a máme nejvíc úmrtí na sto tisíc obyvatel. Ono to totiž spolu všechno souvisí.

Ale už mlčím. Jdu si vzít pilulky štěstí, abych viděl svět optimisticky. :-P
16. 05. 2021 v 20:40Off-line tatrman  (24/-/-)
Lukino podívej se jak sou třeba ti kluci somálští nebo indičtí šťastní a usměvaví a přitom nemaj, co jíst... ti tady za chvíli napíšou experti ala ičko.

Tak proč se ti urejpaní Češi nesmějou stejně a pořád jenom do něčeho šťouraj a nenechaj to v tom krásnym nespravedlivým bordýlku???..lol
16. 05. 2021 v 21:01Off-line bombakul  (26/-/-)
Protože Somálci neví že krom jejich bídy existuje i něco jinýho a Češi zas nechcou pochopit že když něco chcou tak musí něco dělat. Pečený žirafy jim do chřtánu zadarmo cpát nikdo nebude a to je problém
16. 05. 2021 v 21:56Off-line esthetique  (38/-/-)
Vítej v pokřiveném kapitalismu ala česko. kde fyzické osoby platí daně a poplatky jak mourovatí a nadnárodní korporace vyvádějí miliardy svým krachujícím matkám na Západě. (jen připomenu, že proti sektorovým daním je Z**D BABIŠ, on totiž je děsně pro-byznys, nejvíc když jeho byznys=Agrozmerd bere dotace od Evropských danových poplatníků a to podvodem, a kdo nesouhlasí, tak vede kampaň nebo účelovku nebo účelovou kampaň). kdo je chytrej, má už s.r.o., daně neplatí nebo jen minimálně a do důchodu odejde, až bude mít naspořeno dost. v Irsku dostanu důchod (byť jen minimální starobní=státní penzi) po 10 odpracovaných letech. tam bych z toho nepřežil, ale v česku a s vlasním bydlením budu v pohodě....
16. 05. 2021 v 22:08Off-line Lukrecius.01  (49/172/82)
Do tý doby to u nás aspoň trochu fungovalo a i kdyby jiná cesta nebyla tak budiž ale kde ty prachy sou?
- nefungovalo, kámo, nefungovalo...a za komunismu už vůbec ne, ten byl jen taková nereálná pohádka pro dospělé (kteří přitom svým dětem říkají, že pohádky nejsou skutečno, ale jen pohádky...)
- a to že ty prachy jsou...kde jsou je asi vědomá daň za to, že jsme tím coby postkom země museli projít, nebyla asi jiná cesta, ale taky nejsem ekonom, na 100% to nevím

Ale pokud to tak je, je vlastně šílené, že ten zasr. komunismus má na naše životy vliv pořád.
Dŕív se mi zdálo, že je tady těch 45 let neskutečně dlouho, ale z histor. hlediska to byla opravdu jen chvilka...a následky přitom sklízíme ještě i 30 let po něm....a ještě dlouho budem.
16. 05. 2021 v 22:11Off-line bombakul  (26/-/-)
Jenže to nejsou úplně následky po komunistech. Spousta věcí se pokazila až potom a na komunisty se to jen svádí.
16. 05. 2021 v 22:14Off-line Lukrecius.01  (49/172/82)
V tom případě netuším, kterou dobou myslíš tu, kdy to aspoň trochu fungovalo... protože jestli myslíš kraj devadesátek před privat., tak to byl podnikatelsky atp. chaos největší, nebyly na něj žádná pravidla atp., ty přinesla právé až privat. (ač se nám to zpětně třeba nezdá)
16. 05. 2021 v 22:23Off-line bombakul  (26/-/-)
Ať se nám to líbí nebo ne tak pořádek ve financích přinesl až Babiš. Během koróny nás teda zaprodal Německu výměnou za prosazení se na jejich trhu ale abych pravdu řekl nedivím se mu. Jako jedinej po Zemanovi dokázal snížit státní schodek a dočkal se jen nadávek tak de o dům dál a proč se mu nadávalo? Protože začal vybírat daně což mě osobně nevadí a není důvod aby mi to vadilo. Prostě sou to náklady který se promítnou v ceně ale celkově nadávají jen ti co daně neplatili a hrabali jen pro sebe a teď sou v ř**i. Stát sice kompenzuje ztráty v rámci koróny, ale na základě faktur takže kdo dělal černotu a faktury nevydával tak nemá co vykazovat. Každý svého štěstí strůjce říká se
16. 05. 2021 v 22:33Off-line Lukrecius.01  (49/172/82)
Jako jedinej po Zemanovi dokázal snížit státní schodek a dočkal se jen nadávek tak de o dům dál a proč se mu nadávalo?
- snížení státního schodku byla zásluha pokrizového vzestupu, nikoliv Andreje B.
16. 05. 2021 v 22:35Off-line bombakul  (26/-/-)
Načasovaný to měl dobře s tím souhlasím ale odstavil všechny od koryta takže už jich tam nekradlo 200 ale jen jeden
16. 05. 2021 v 22:36Off-line bombakul  (26/-/-)
A říkat si može kdo chce co chce. Mě se za Babiše daří víc než dobře takže můj hlas má
16. 05. 2021 v 22:47Off-line Lukrecius.01  (49/172/82)
Obávám se, že to jestli se ti daří bude dáno spíš tvýma schopnostma, než tím, kdo je zrovna u korm...koryta :o)
16. 05. 2021 v 22:48Off-line bombakul  (26/-/-)
Jestli se k moci dostanou piráti tak to balím
16. 05. 2021 v 22:49Off-line bombakul  (26/-/-)
A není to mýma schopnostma ale schopnostma mých lidí
16. 05. 2021 v 23:23On-line Artenkotorer  (33/180/84)
Bombakul: Takže tvou schopností najít správný lidi a udržet si je.
17. 05. 2021 v 05:26Off-line bombakul  (26/-/-)
Já sem ani ty lidi vlastně nehledal a dohodil mi je někdo jinej stejně jako mě naučil jak to má fungovat. Já sem pouze loutka :)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload