Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak se mám zbavit nadměrného myšlení?

24. 05. 2021 v 21:05Off-line Anonym
Ahoj, nemá někdo recept, jak se mám zbavit neklidné mysli? Neumím to zastavit. Pořád se mi hlavou honí různé myšlenky. Kdyby to aspoň byly pěkné věci, ale většinou jde o starosti. Jako např. Co když mi nedojde výplata? Co když nebudu mít co jíst? Co si o mě budou myslet? Nezesměšním se tam?...a tak dále.

Jak ten tok vtíravých myšlenek v hlavě zastavit?
24. 05. 2021 v 21:33On-line rosju  (53/170/78)
Kdo myslí,ten neví. :)
24. 05. 2021 v 21:36Off-line Atlantis  (27/175/64)
Ze zkušenosti - nedá se toho zbavit, ale pomáhá manuální práce (tím nemyslím konstrukci hned, stačí prostě vařit, kreslit, sázet, nebo i cvičit, cokoli -- a učit se být naprosto ponořen do té činnosti, bezmyšlenkovitě, nebo aspoň nejít za hranice myšlenek nutných pro tu činnost). A pak taky nesoustředit se tolik na sebe ale přenést těžiště na lidi a další bytosti okolo. Pak můžeš myslet hodně stále, ale aspoń to bude mít smysl a přesah :D
24. 05. 2021 v 21:38On-line weave  (36/177/94)
Kniha nebo audiokniha - EckhartTolle - Moc přítomného okamžiku.

Pecka věc je aj na uloztu a kdyz se do ni ponořís tak ti dobre pomuze vycistit hlavu od zbytečných myslenek :-)
24. 05. 2021 v 21:45On-line ellvin  (23/183/81)
Co když ti nedojde výplata? Tak uděláš bordel na mzdové účtárně. Co když nebudeš mít co jíst? Hospodařit s penězi snad umíš? Pokud neumíš, tak jsi zkrátka v ř**i, odkud ti není pomoci. Co si o tobě budou myslet? Nemysli si, že jsi středem zájmu všech okolo tebe. Všem jsi u ř**i, dokud děláš, co máš. Jestli se tam nezesměšníš? I to je možné, když se budeš topit v myšlenkách, jak být dokonalý v očích všech okolo tebe. Takhle je vysoká pravděpodobnost, že něco poděláš. Trápí tě opravdu hloupé otázky, anonyme.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
24. 05. 2021 v 21:53Off-line Fgjk  (21/195/90)
Poradil bych alkohol...ale to není východisko...to je nejkratší cesta do pekel...řekl bych, že bude nejlepší nějaká činnost, při který se zabavíš a nebudeš mít na tohle kapacitu
24. 05. 2021 v 22:19Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Stačí si najít nějakou činnost.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 05. 2021 v 05:41Off-line vasek698  (25/-/-)
Kdo se nudí, vymýšlí p**oviny. Nicméně nejen činnosti hledej, zkus i meditovat a utřídit si to uvnitř. Já se to učil z přednášek Allana watse. Ve zkratce máš prostě zavřít oči a poslouchat okolí, do kterýho zahrnes i svoje myšlenky jakožto okolí. Těžko se to vysvětluje, ale přijde mi to fajn. Kdyžtak to zkoukni.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 05. 2021 v 07:09Off-line Aloner  (29/184/67)
Podle popisu by mohlo jít o úzkostnou poruchu v kombinaci se sociální fobií a kompulzivně obsedantní poruchou (OCD). Pokud Tě Tvůj stav opravdu trápí a chceš ho řešit, bylo by nejlepší navštívit psychologa.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 05. 2021 v 09:10Off-line opea_s  (25/-/-)
Mohlo by jít třeba o OCD nebo ADHD? Možná bych o tom promluvil s psychologem, tady se ti očividně dobrých rad nedostane...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 05. 2021 v 10:01Off-line Fazan  (62/-/-)
KDYŽ BUDEŠ MÍT NĚKOHO, NA KOM TI OPRAVDU ZÁLEŽÍ, tak máš z poloviny vyhráno, ve dvou se to lépe táhne se říká. Je to hodně o komunikaci a nenechávat to v sobě. Pravdou ale je, že pokud máš takovou povahu, jen stěží se podobných myšlenek úplně zbavíš, ale jde s tím pracovat a omezit to nějak na únosnou mez.
No a nedá se nenapsat, že na jiné myšlenky přijdeš nejsnáze při hezkém a živočišném sexíku, no a po něm Ti bude ještě nějakou dobu trvat, jak si vše v postýlce na zádech znovu vychutnáváš.
Asi ne nejlepší rada, ale když nezkusíš....... :D
25. 05. 2021 v 10:12Off-line 1H1  (74/-/-)
Fazan:
tak radíš mu s tím sexíkem dobře, ale já sám za sebe, bych to nebral jako moc dobrý nápad.

Já bych spíš mohl založit téma: Jak se zbavit stálého myšlení na sex. Myslel jsem, a i se těšil na stáří, že bude jednoho dne pokoj, ale zatím ani ťuk :(
A vůbec se tím nechválím, ono opravdu není čím, bohužel to máme v genech, chjo.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 05. 2021 v 10:53Off-line stavebnik  (27/174/80)
Zdar, taky ti poradím moc přítomného okamžiku, a na youtube je docela fajn kanál který se takovým tématům věnuje, přímo tohle video je o té knize :) https://www.youtube.com/watch?… - na tom youtube kanále njdeš i spoustu jiných věcí a témat, jedná se hlavně o seberozvoj, najdeš tam i kapitolku někde, " jak se zbavit starostí" - doporučuji a držím palce.
25. 05. 2021 v 11:28Off-line Betonica  (39/191/93)
Dost pomaha ve***, ze vse se deje nejlepe, jak je to mozne. Myslenky obecne nejsou znakem cloveka, neurcuji ho, neznamenaji nic vic, nez ze probihaji v jeho mysli. Proto neni potreba vsem myslenkam prikladat vahu. Naopak. Nektere je vhodne vzit na vedomi a dal se jimi nezabyvat.

- Neprijde ti vyplata? Proc by nemela prijit? Ma firma potize? Najdi si jinou.
- Zesmesnis se? Proc by ses mel zesmesnit? Nepristupuj k nicemu predem jako k prohre.
- Co si budou o mne myslet? Co je ti po tom, co si kdo mysli? Res svoje myslenky, ne cizi. Lidi furt neco vymysli a povidaji, na to si zvykni. Prijmi to jako skutecnost, velmi se ti ulevi. O to vic se soustred na ty lidi, ktere mas rad a kteri maji radi tebe.

Cloveka nekdy prepadne serie trudomyslnosti. To je v poradku, je to cosi jako regulace, imperativ, ktery cloveka sune spravnym smerem. Na druhou stranu ale je potreba videt svet pozitivne. Mas-li zdravi, praci, rodinu a pratele, tak mas vsechno. A pokud neco z toho chybi, pracuj na tom tak, jak to jen pujde.

Drzim pesti, to je stesti.
25. 05. 2021 v 15:24On-line miloslav9  (31/171/60)
Anonym pokiaľ je to čo prežívaš extrémne vážne, tak sa jedná o obsedantne kompulzivnu poruchu. To dúfam že nie.

Nájdi si dobrých kamarátov Anonym a spoločnosť a komunikácia ťa zbavi týchto úzkosti
25. 05. 2021 v 15:32Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Před 5 hodinamiOff-line Fazan (60/-/-) NOVÉ
...na jiné myšlenky přijdeš nejsnáze při hezkém a živočišném sexíku...

Tím spravíš psychický problém? Božemuj
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 05. 2021 v 16:39Off-line Fazan  (62/-/-)
Pohlednyclove:
Před 5 hodinamiOff-line Fazan (60/-/-) NOVÉ
...na jiné myšlenky přijdeš nejsnáze při hezkém a živočišném sexíku...
Tím spravíš psychický problém? Božemuj

Tak je docela smutné, že nedokážeš řešit problém i s trochou nadsázky, nikdy by mne nenapadlo, že se najde někdo, komu to nedocvakne :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 05. 2021 v 21:14Off-line 1H1  (74/-/-)
Jez1920FC22:
Cvak.
Kulwa, kam mi spad ten klíček?

Kam?? No do kanálu přece, to Ti nedocvaklo :D
25. 05. 2021 v 21:36Off-line mirmal737373  (72/178/78)
Kdo se ptá,ten se dozví...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2021 v 11:18Off-line iglw  (48/172/77)
Žij konečně,anonyme!!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 05. 2021 v 18:36Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Kdyby lidi znali nějaký zaručený a pro všechny aplikovatelný recept, jakým způsobem se úspěšně nadměrného myšlení zbavit (umět s ním pracovat), tak by víc jak polovina lidí ve vyspělých zemích netrpěla různou formou nespavosti. No a jelikož roste spotřeba antidepresiv a jiných drog, tak to je jasným důkazem, že nekontrolované myšlení nad lidmi vítězí.

Obecné rady nefungují. Každý si ten způsob řešení musí najít sám. :-P
30. 05. 2021 v 02:50Off-line Riku  (63/176/110)
Neboj může to bejt horší. Budou volat ve 3 ráno k vůli blbině. Kdy to bude spravený? Seš bez prémií. Seš d***l. Vypadá to na covidovou daň. Výplata nepříjde. Starej ti utek k mladšímu.
30. 05. 2021 v 09:07Off-line Mikulash  (29/177/71)
Navrhoval bych vyzkoušet využití kapacity řešením "složitějších" věcí, třeba s dlouhodobým zaměřením.
30. 05. 2021 v 23:03Off-line Kubiczek1  (24/180/76)
Nejlepší je si najít nějakou činnost u které dokážeš vypnout. Může to být manuální práce, čtení, sledování filmů, ... Pokud už je toho na tebe ale fakt moc, tak vyzkoušej bylinky :) Já beru třezalkové tabletky. Třezalka je bylinka a pomáhá dost dobře na duševní rovnováhu. Můžeš koupit v lékárně buď tabletky, nebo sypanou na čaj. :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload