Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Neměla by se práce v noci zakázat zákonem?

05. 06. 2021 v 13:18Off-line tatrman  (27/-/-)
Noční směny ve fabrikách jsou standardem, neměla by se ale tato špinavá praxe zakázat? člověk není robot, aby se s ním takto zacházelo. Je to živý tvor, ale ne sova. Jsou profese, kde je to nutné: lékař, policista, hasič, ale vše ostatní nutné není.
Samozřejmě že k zákazu by muselo dojít celosvětově, stejně jako je zakázána práce dětí např.
Navíc by se tím podpořila zaměstnanost. Firmy by rozšířily výrobu na denních směnách.
05. 06. 2021 v 13:32Off-line BussterX  (103/130/150)
Já bysem zakázal práci v noci zlodějům a lupičům, je to nelidské chtít po někom aby v noci šplhal po hromosvodu do třetího patra... vymezil bych hodinu za denního světla pro zloděje, třeba od 10:00 do 11:00... stihli by si bezpečně nakrást a v klidu a bez stresu si zajít na oběd pak 8)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 06. 2021 v 14:12Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak především je to utopie (z hlediska té celosvětovosti), to zaprvé. Ale i kdyby se o tom mělo uvažovat ve smyslu třeba jen České republiky, tak vždycky bude protiargumentem opozice jednak to, že by to byl zásah do svobody podnikání a jednak to, že za práci v noci jsou příplatky, a tak je o ni v mnoha případech ze strany zaměstnanců zájem a hlavně to, že by tím klesla konkurenceschopnost oproti zemím, kde fabriky jedou nonstop. A tyhle tři argumenty, nehledě na to jaká je skutečná realita, plošné omezení práce v noci nikdy nepřipustí.

Vzpoměň si, jaké boje se vedly, když se měl v obchodech zakázat prodej o vybraných svátcích. Šlo dohromady jen o pár dní v roce a přesto se argumentovalo stejným způsobem jako výše a byl to hrozný problém a skandál, přirovnávající takové omezení za návrat do totality a diktatury.
05. 06. 2021 v 14:25Off-line rosju  (53/170/78)
Konečně by pacienty na Jipkach v noci neotravovaly sestřičky a mohli by v klidu umřít :))
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 06. 2021 v 15:58Off-line iglw  (48/172/77)
Noční směny jsou nutnost i v hutích-nepřetržitý provoz!A i v mnoha dalších zaměstnáních,máš možnost výběru,kde pracovat.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 06. 2021 v 16:29Off-line bombakul  (28/176/75)
Hele tak dělejte jenom jednu směnu a chcu vidět obchody silnice provoz a všechno když se 3 miliony lidí vyhrne najednou
05. 06. 2021 v 16:48Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Pokud ti vadí noční směny, hledej práci v oborech, které ji nemají. Není důvod měnit zákon kvůli jedné buzně.
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 06. 2021 v 17:31Off-line tatrman  (27/-/-)
Lukino nemyslím si, že je to utopie. Každý lékař ti potvrdí, že práce v noci je nepřirozená z hlediska biologických vnitřních pochodů lidského organismu(melatonin a další hormony). A stejně teda jako prošel zákaz práce dětí, by se mohlo stát i toto. Pokud se celý svět shodl na tom, že kuřáctví škodí zdraví a zavedl restrikce, proč se neshodne na tom, že práce v noci škodí taky?
Proč se všechny zákony dělají jenom ku prospěchu kapitálu? Aby mohl hrabat 24/7?

PS v obchodech se v noci nedělá, myslím, že většina má nejpozději zavíračku ve 22:00 Spíše se to týká většiny velkých českých fabrik -montoven a výroben.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 06. 2021 v 17:46Off-line Monogatari  (43/195/80)
Já bych zavedl základní nepodmíněný příjem a pak by na tři směny dělali jenom masochisti nebo roboti.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 06. 2021 v 18:47Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Hm, v povoláních který jsou nutné ti vypadlo pár, tak například zaměstnanci elektráren, vodáren, všech továren kde produkce trvá buď dlouho a nelze ji přerušit, nebo by by přerušení mělo velké ekonomické a někdy i ekologické dopady, sem se budou řadit různé chemičky, hutě, produkce moderních počítačovích čipů trvá týdny až měsíce nepřerušené práce...

Zůstalo ti vlastně "pár" montoven a obchodů (včetně benzínek) s nonstop provozem a možná dolů, ale tam nevím zda je nepřerušený provoz. Jo a potřeba zastavět dalších plochu novejma továrnama, protože jsi snížil produkci v těch montovnách o cca 1/3, teda pokud místo toho ta výroba nebudepřesunuta do číny, což je sice pravděpodobné, ale tobě se to nelíbí taky.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 06. 2021 v 19:33Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Monogatari: Tenhle utopickej nesmysl asi jen tak nechcípne. Největší jeho nepřítel? Matematika. Počítej se mnou, loni byl český rozpočet rekordní, 1842,93 miliard kč. Pokud by stát nedělal nic jiného než tohle přerozděloval s nulovými náklady mezi 10 mega lidí, tak by jsme se dostaly na něco přes 15 tisíc. Důchodci nebudou mít důchody a to ani invalidní, nebudou se stavět dálnice, nebudou fungovat školy, policie, justice... ale durt by jsme měli ten obrovskej deficit a na tohle by nám asi někdo nepůjčil, tak jak by vypadala situace s vyrovnaným rozpočtem? náhle jsme na něco málo přes 12 000. Pak už zbívá otázka, co všechno je podle tebe nepostradatelný? tedy o co všechno musíme snížit těch 12k protože si ty výdaje nemůžeme podle tebe dovolit vyškrtnout?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 06. 2021 v 19:43On-line ellvin  (23/183/81)
A tohle je ten důvod, proč povolání, kde je to možné, je lidská síla nahrazována robotickou silou xD roboti makají, na nic si nestěžují a nestojí měsíčně tolik, co lidé :)
05. 06. 2021 v 19:45Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Měla by být nezákonná. A každý kdo to poruší by měl být zastřelen, udušen, rozčtvrcen, spálen, natáhnut na skřipec, omámen, pokousán, utopen.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 06. 2021 v 20:23Off-line BussterX  (103/130/150)
Prosííím, prosíííím, eště taky je strašně moc škodlivý posunování času 2x za rok sem a tam z letního na zimní, něchtěla by se nějaká uávědomělá buzna co se nudí páč nikoho nemá ujmout tohoto zcela zásadního problému a změnit to celosvětově? jo a co tání ledovců? to vyřešímě zejtra ne? 8)
05. 06. 2021 v 20:25Off-line tatrman  (27/-/-)
Bussino nezlob nebo ti dám minusko...
05. 06. 2021 v 20:48Off-line Lukrecius.01  (51/172/78)
Člověk není robot, aby se s ním takto zacházelo. Je to živý tvor
vs.
Jsou profese, kde je to nutné: lékař, policista, hasič

Že je práce v noci lid. organismu škodlivá víme, že její dlouhodobé provozování může způsobit dřívější smrt taky.

Ale lékaři, policisti atd. nejsou lidi?

...a spravedlnost pro všechny!
05. 06. 2021 v 21:11Off-line Peta80  (43/187/-)
Tatroš, tohle je blbost. Argumenty už tu v podstatě napsali všichni přede mnou, ale hlavně (jak už taky bylo zmíněno) opravdu jsou lidi, kteří radši pracují v noci.

Btw nepodmíněný příjem teď testují v Německu na skupině lidí:
https://www.irozhlas.cz/…106021527_pj

On se podle mě stejně bude muset dříve či později zavést, protože robotika/automatizace/UI, díky čemuž spousta/většina dělnických profesí a pozic nakonec zanikne...
05. 06. 2021 v 23:44Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Peta80: Zánik pracovních míst bez náhrady nelze sice vyloučit, ale ze zkušenosti víme že to tu máme už stovky až tisíce let :-) a vždycky se našlo něco nového. Většin jen v nadsázce:
Vynalezly ledničku zakázat ledničky, berou lidem (ledařům) práci. Do továren zavádí stroje, rozbít stroje berou lidem práci. Hnojiva zvedají výnosy na polích, zakázat hnojiva, snižují potřebný počet lidí na polích - berou lidem práci. Naučili používat poštovní holubym, vybít holuby, berou poslům jezdcům práci. Ochočili koně, pozabíjet koně, berou poslům vytrvalostním běžcům práci. Vynalezly kolo, rozmlátit vozy, berou nosičům práci. :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 02:20Off-line sukejmnehned  (26/-/-)
Bože, to je nesmysl asi jako když Maláčová vymyslela perpetuum mobile na prachy. Spousta fabrik musí jet nonstop, třeba fabriky, kde se kalí, je to pozvolný proces, který nejde přerušit a taky neustále vypínat a zase rozehřívat ty lázně by bylo drahý.
To, že obchod zavře ve 22:00 neznamená, že ve 22:01 jde prodavačka domů, drahý Tatrmane, ve větších obchodech se přes noc doplňuje zboží a tak jedou 24h denně.
Práce v noci mnohým z nás vyhovuje, to, že to není většinový případ neznamená, že to neexistuje, biorytmus se dá celkem snadno upravit tak, aby noční nebyla problém, prostě budeš spát ráno.
Zaměstnanost by to neposílilo, ale to bys musel ovládat aspoň základy ekonomie a mít trochu logického uvažování.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 06:49Off-line bombakul  (28/176/75)
Tatrman a logika? To je jako já a pokora :D
06. 06. 2021 v 07:20Off-line tatrman  (27/-/-)
To, že obchod zavře ve 22:00 neznamená, že ve 22:01 jde prodavačka domů, drahý Tatrmane, ve větších obchodech se přes noc doplňuje zboží a tak jedou 24h denně.

to ale nedělají prodavačky ale najatí externí brigádníci v noci, stejně tak inventury. A není problém na inventuru na jeden den v roce zavřít a dělat to ve dne. Doplňování zboží se dělá průběžně během dne za provozu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 07:38Off-line facesiting  (41/188/80)
Nejlepší příspěvek má ,,rosju´´ nahoře, jako třetí příspěvek. Krásný černý humor :D :D
06. 06. 2021 v 09:44Off-line tatrman  (27/-/-)
Tak zrovna Lidl deklaruje max. 35hod. pracovní týden.
06. 06. 2021 v 09:49Off-line tatrman  (27/-/-)
Přesčasy vnucené jsou limitované zákonem. Max 8 hod týdně a 150h ročně.
06. 06. 2021 v 10:23Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Tatrman: Takže bylo ti tu už více lidmi vysvětleno, že povolání kde je nepřetržitý provoz nejen žádoucí (vodárny, snadno regulovatelné elektrárny), ale i nutný z technologického hlediska (elektrárny jenž nelze snadno regulovat - vypnout z minutu na minutu, třeba jaderné, zpracování ocele, výroba počítačovích čipů,...) než těch pár tebou naivně plácnutých. Takže buď by jsi musel mít obrovskej seznam kdo teda může pracovat a kdo ne, čímž by jsi ale blokoval vznik nových povolání které to vyžadují čímž by jsi poškodil čr a nahrál číně a indii kde na to budou kašlat, či by jsi musel zákon udělat neurčitě, ale pak by nebyl problém do něj schovat prakticky všechny profese kde se dnes nepřetržitě jede.
Změnila nějak konfrontace tvé naivní představy o světě s tvrdou realitou která je odlišná od tvých hloupích představ tvůj názor na problematiku?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 10:37Off-line tatrman  (27/-/-)
Arte výjimky najdeš ve všem, ale v součtu by uzákoněním zákazu práce v noci i při výpisu výjimek, šlo o statisíce lidí jen v ČR,kteří by mohli v noci spát a neničit si zdraví,a to není málo.
Potřebuješ montovat v noci traktor? Je to nezbytné?
06. 06. 2021 v 11:20Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Takže budeš dělat seznam povolání které se v noci nesmí dělat? :-) To není o moc lepší nápad :-D
Nepsal jsem že nejsou povolání která lze přerušit. Psal jsem že představa že tvá naivní představa o světě odtržená od reality ti znemožňuje vidět jak moc nepřerušitelných je.

Ale konkrétně k traktorům, lehce jsem se podíval na nabídku práce u zetoru, protože nevím kdo jiný v ČR dělá traktory, pokud někdo takoví je.
Montážní dělník, - jednosměnný provoz 6-14hod - takže traktory se nemontují v noci
Elektrikář na kalírnu - 12hod. turnusové směny (tady je to překvapivě technologicky nutné)

Takže, pokud nenajdeš jiného místního výrobce traktorů s nepřetržitým provozem, tak bych asi řekl že traktory nebudou zrovna šťastná volba :-D

Pokud vytáhneš montáž aut, pak ta je z celké části automatizovaná a pokud by se zakázal provoz i v noci, tak by ty automobilky tady nebyly. Automatizace není levná a nechat roboty "hrát po šichtě kanastu" protože jsi zakázal tam být lidskému personálu a oni nejsou zcela automatičtí je drahá sranda, kterou by automobilky by netolerovaly, nebo by zkrachovaly kvůli konkurenci jinde. A to nepíšu o dalších věcích který by jsi hloupým zásahem rozbil či poškodil. Například:
- Just in time logistika
- Pokud by náhodou neodešli a přežili tak nutnost rozšíření výroby - zastavění polí v okolí kvůli stavbě dalších továrních hal pro udržení stejné produkce (což je samozřejmí dopad rušení třísměnného provozu. Náhodou, nekecáš normálně i o ekologii? :-D )
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 11:29Off-line tatrman  (27/-/-)
Montážní dělník, - jednosměnný provoz 6-14hod - takže traktory se nemontují v noci

to už uskakuješ jako Urza, najdi si tisíce pozic s 3 směnama v ČR. řekl bych drtivá většina fabrik. Zkus třeba montovnu bagrů v Dobříši. Toyotu v Kolíně, Wanzla s výrobou nákupních košíků...a tisíce jiných

psal jsem v úvodním příspěvku jasně - celosvětově zavést!!! tak jako je celosvětově zakázaná dětská práce. Takže tvoje řeči o konkurenci jsou nesmyslné.
06. 06. 2021 v 12:15Off-line Edvin  (33/186/95)
Páni, že on mne někdo nutí dělat v provoze na tři směny... :D :D Navíc, jeden takový týden v měsíci není žádná tragédie. Ale tak můžeme tedy zavřít i benzinky, nádraží, letový provoz, hospody, silničáře, pošty, nákladní dopravu... Hele, nepředstavuješ si to ty jako hurvínek válku? :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 13:01Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Tatrman: Uvedl jsi konkrétní přiklad, informoval jsem tě že to je špatný příklad, to není úskok, to je upozornění na tvoji chybu.
Pak jsem uvedl příklad automobilky, protože jsem neměl žádný použitelný příklad od tebe a argumentoval proč v automobilce je. Toyota má stejné argumenty jako škoda, ok to že jsi nespadl jen z 1. patra na hlavu, ale hned z 10. jsem přehlédl. Moje chyba.

Tak celosvětově. Za předpokladu zrušení noční směny tam kde to jde, tak všechny postižené továrny se zvětší o cca 1/3 aby kompenzovaly výpadek kapacity - zastaví se pole, příroda, takže zákaz je neekologický.
Všechny firmy dodávající jim nástroje a vybavení se musí zvětšit o něco též, protože místo třeba 2 soustruhů musí mít 3 aby měli stejný počet směna na třeba každý soustruh - další ekologické škody. To stejné s těžbou materiálů.

Musíš zvětšit produkci energie, a to snadno regulovatelným zdrojem energie, protože v noci jsi snížil spotřebu tak nereglovatelné jádro kde ti reaktor nabíhá hodiny až dny nemůžeš použít, protože jsi naopak způsobil větší nerovnoměrnost ve spotřebě. Takže potřebuješ buď paroplynové elektrárny které jsou drahé na provoz, neb vodní, ale ty buď nemáš kde stavět, nebo musíš zatopit údolí. Nebo přemístit průmysl tam kde to udělají nebo mají vhodné podmínky (čína postavila 3 soutězky, klidně zatopí další vesnice a absorbují náš průmysl, indie se nejspíš mileráda přidá). Nakže povede k chudnutí evropy a zvětšené závyslosti na plynu takže se tím prakticky vzdáváme tvého snu soběstačnosti.

No a to jsem pomíjel nezaveditelnost. Formálně je dětská práce možná zakázána, ale reálně ne. Nedokážeš celosvětově zavést a vymáhat ani ten zákaz dětské práce, ale už chceš zakazovat noční práci, která v mnoha oborech ani nejde zakázat :-D To je jako když ani nemumíš chodit a už chceš lítat a pomíjíš že ne každý živočich má křídla :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 13:14Off-line bombakul  (28/176/75)
Blbėjší stvoření než tatrman snad neexistuje a jestli ano tak v jiném vesmíru kde sou jiné poměry hmoty/antihmoty energie/temné energie takže tam panují zcela odlišné fyzické zákony a tedy i jiná logika která by byla nad chápání člověka ale tatrman by tam byl generál :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 13:34Off-line tatrman  (27/-/-)
Tatrman: Uvedl jsi konkrétní přiklad, informoval jsem tě že to je špatný příklad, to není úskok, to je upozornění na tvoji chybu.
Pak jsem uvedl příklad automobilky, protože jsem neměl žádný použitelný příklad od tebe a argumentoval proč v automobilce je. Toyota má stejné argumenty jako škoda, ok to že jsi nespadl jen z 1. patra na hlavu, ale hned z 10. jsem přehlédl. Moje chyba.

uvedl jsem ti tři další příklady a k nim ses nevyjádřil, takže opravdu nechápu proč opakuješ dokola urzácky, cos už psal, a k dalším příkladům se nevyjadřuješ. Nehodlám ti sem kopírovat z inzerce tisíce jiných fabrik se 3 směnama. A nejde o slévárny ani elektrárny upozorňuju!!!
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 14:35Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Tatrman: Uvedl jsi další příklady, to nepopírám, jeden z nich byla toyota, tedy automobilka, Ale o automobilkách jsem už psal, když jsem uvedl správný příklad, když ty jsi poprvé svůj vlastní argument odflákl z neznalosti. Dále jsi uvedl výrobu bagrů, ale uvedl kde to je, ale ne firmu, takže jsi to očividně ani sám nenašel aby sis ověřil že je to nepřetržitý provoz a nějak nemám chuť zjišťovat jestli náhodou tebou uvedený příklad skutečně je příklad podporující tvé tvrzení, které ale nerozporuji, protože sám jsem uvedl automobilku kde to platí. U nákupních košíků jsem v rychlosti nenašel informaci o tom zda mají nepřetržitý provoz, takže stejně jako předchozí. Taháš firmy z klobouku a doufáš že jsou argument.

Pak jsem rozepsal nějaké dopady které jsi proignoroval protože jsi odtržený od reality. Vůbec jsem nerozepisoval elektrárny z pohledu kdy budou vyrábět z pohledu lidí v nich, ale z pohledu kdy potřebují vyrábět protože je potřeba energie.
Elektřina vyrobená v noci nejde neomezeně skladovat, takže když přesuneš spotřebu z noci na den tak přes den musíš vyrobit více energie a v noci méně, což znamená že potřebuješ zdroje energie které můžeš vypínat a zapínat dejme tomu během hodiny protože by jsi zvýšil rozdíl mezi noční a denní spotřebou. A to proto, že elektřina nejde zavřít do skladu a použít ráno. Část narveš do baterek, část do přečerpávacích elektráren, ale tím vykreješ špičky, neutáhneš tím celí průmysl.
Což salónímu levičákovy bez znalostí praxe nedojde, protože má nulové technické vzdělání a realita je vzdálená od nesmyslů co lze vyčést u marxe.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 15:45Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (24/-/-)
PS v obchodech se v noci nedělá, myslím, že většina má nejpozději zavíračku ve 22:00
---------------------¨
- Tesko jede 24/7
- kdo bude ty kramy zasobovat? bezne kamiony jezdi v noci
- kdo ti bude plnit regaly? bezne se naskladnujou ty kamiony v noci
- kdo ti udela ve dne inventuru? psals, ze to trva den? ahaaa, X desitek tisic polozek spoctes za 8 hodin za jeden den? to si jako najmou 1000 brigadniku na den?
- ty myslis? neee, to neni mysleni, to je prujem

Tvl ty fakt jsi desnej magor, tebe chapu, ze nema nikdo rad, ani v realite, ani tady .. ty jen placas hovna bez sebemensi znalosti problemu a jeste to vydavas za svoje plus, Vetsiho lempla jsem nevidel a to jsem jich fakt videl spoustu ... :-)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 15:47Off-line i8051  (53/184/97)
A neeee, neruste nam nocni praci, to bysme s p***elem museli makat pres den makat a nemohli tak dopoledne prosexit :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 15:50Off-line Kaido  (30/184/77)
Tatrman nič celé dni nerobí, priživuje sa a potom tu vymýšľa na buzna poradne a zakalda témy ako ho zlí kapitalisti oberajú o slobodu :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 16:01Off-line i8051  (53/184/97)
- ANKETA-
je tu vubec nekdo, koho Tatrman neblokuje? On si tak znackuje vsechny s odlisnym nazorem a pak tak nema zadne nesouhlasy a muze si nad svou pokrivenou pravdou vyhonit :-) Me taky uz davno zablokoval po tom, co jsem mu odmitnul poslat fotky svejch synku, na kterych mi chtel demonstrovat, ze i heterak si necha preblafnout od buzny (= od tatrmana) :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 16:05Off-line i8051  (53/184/97)
Tak v tvem pripade Jezino pomlc, delas totiz to samy ... :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 16:06Off-line bombakul  (28/176/75)
Není trochu úchylný chtít po někom fotky svišťat?
06. 06. 2021 v 16:07Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
I8051: Mě zablokoval dávno, tak jsem ho zablokoval recipročně.
06. 06. 2021 v 16:11Off-line i8051  (53/184/97)
Ano, je Bombo .. taky je nedostal. Urcite touzil je nalakat k sobe do prace .. cili na WC v Palladku ... :-)
06. 06. 2021 v 16:12Off-line i8051  (53/184/97)
Artene, ja neblokuju nikoho, nevidim v tom zadnej duvod :-)

Btw mozna teda asi 2 individua jo, ale ti mi porad spamovali do PM nejaka buzni moudra :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 16:18Off-line Edvin  (33/186/95)
Bombakul... a ne trochu... ale třeba chtěl aby o něm Klusák natočil nějaký dokument.
06. 06. 2021 v 16:23Off-line weave  (36/177/94)
Jako zakázat ne, ale rozhodně by to nemelo byt normou... Viz otrocke montovny atd...

Ale kazdy to ma jak sam chce.. Tudíž mas absolutní volnost v tom si sam vybrat...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 16:31Off-line bombakul  (28/176/75)
Třeba já sem si vybral nic nedělat a jen hrabat penízky a jako není to tak špatný
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 16:34Off-line i8051  (53/184/97)
Hm, nic nedelat me nebavi, prachy musi to bejt za neco, bych se jinak nudil a nemel naladu je pak rozfrcat :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 16:41Off-line bombakul  (28/176/75)
Náladu na utrácení mám furt a já to taky mám z něco. Akorát teda ne za vlastní úsilí nebo dovednost :)
06. 06. 2021 v 16:48Off-line weave  (36/177/94)
Bombakul - mam to stejně :-)

Vse je jen otom co si clovek sam zvolí.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
06. 06. 2021 v 17:22Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
I8051: No, tatrman blokuje, protože mu záleží na tom aby neviděl kolik mínusů dostane. Mám tedy důvod se domnívat že mu stejně tak bude záležet na tom aby on mohl dávat mínusy. Proto myslím že recipročně mu to vzít je správná cesta :-) Když nesnese pohled jak moc s ním lidi nesouhlasí, proč by měl mít možnost dávat - ? :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 18:16Off-line Monogatari  (43/195/80)
Nejradši mám kecy jak si můžu svobodně vybrat kde budu dělat, za jakou mzdu a na kolik směn. Asi žijete někde v říši fantazie a ne v reálným světě.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
06. 06. 2021 v 18:21Off-line BussterX  (103/130/150)
Klidně sis mohl svobodně vybrat studovat právnickou fakultu a dneska bys ani netušil že nějaká práce v noci existuje pokud by ses neživil jako podnikovej právník :D taky si můžeš svobodně vybrat jít bydlet pod most a nechodit do práce vůbec... jaký si to uděláš, takový to máš :P já su pravicová socka takže sice mám holou *** ale taky vím, že si za to můžu sám a že kdybych chtěl tak ju holou nemám :D ačkoliv možná bysem mohl dostat invalidní důchod na prokrastinaci v rozvinutém stadiu :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 18:38Off-line Monogatari  (43/195/80)
Jo jistě všichni můžeme být právníci. A nebo můžeme zakázat nepřetržitý provozy. Co z toho je víc uskutečnitelný?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
06. 06. 2021 v 18:42Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Monogatari: Vzhledem k rostoucímu počtu zákonů, tak nejen že všichni budeme muset za pár let být právníci, ale ještě v nepřetržitém provozu aby to šlo stíhat...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 18:43Off-line BussterX  (103/130/150)
Monogatě: ani jedno z toho, můj maličký, až vyrosteš pochopíš :*
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 18:48Off-line tatrman  (27/-/-)
Monogatari (41/195/80) NOVÉ
Nejradši mám kecy jak si můžu svobodně vybrat kde budu dělat, za jakou mzdu a na kolik směn. Asi žijete někde v říši fantazie a ne v reálným světě.

Přesně tak Mono.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 18:48Off-line BussterX  (103/130/150)
Mně se nelíbí práce v noci - ZAKÁZAT... mně se nelíbí kouření - ZAKÁZAT, mně se nelíbí volný prodej alkoholu - ZAKÁZAT, mně se nelíbí nudusmis - ZAKÁZAT, mně se nelíbí buzeranti - ZAKÁZAT... každýmu se nelíbí NĚCO... hele zakážem VŠECHNO a bude na světě krásně :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 18:50Off-line tatrman  (27/-/-)
Vidím, že tu dost lidí v mojí nepřítomnosti dostalo slovní průjem, asi ho chytli od tety ičkoňové.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 18:55Off-line tatrman  (27/-/-)
Bussi člověk je opice, a ty pokud vím, v noci spí.
06. 06. 2021 v 19:07Off-line Edvin  (33/186/95)
Tatrman:
Jestli ono to nebude tím že si nemohou posvítit. ;)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 19:10Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Tatrman: Opice ale taky nepíší na gay seznamku, takže co tu děláš, když argumentuješ chováním opic? :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 19:11Off-line Edvin  (33/186/95)
Monogatari:
Co přesně ti brání najít si práci jakou chceš a na jakou máš kvalifikaci?
06. 06. 2021 v 19:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Hele a když pracuju VĚTŠINOU v noci protože prostě si MŮŽU VYBRAT kdy mi více vyhovuje chrápat a kdy dělat, dostanu nějakou pokutu až bude zakázaný pracovat v noci? komando z MINISTERSTVA DENNÍ PRÁCE mi vykopne dveře když uvidí ze silnice o půlnoci světlo monitoru a zběsile mě zpokutuje zepředu zezadu? :D:D
06. 06. 2021 v 19:33Off-line tatrman  (27/-/-)
Edvin (30/186/95) NOVÉ
Tatrman:
Jestli ono to nebude tím že si nemohou posvítit

Edvine z hlediska evoluce je umělé světlo staré kolik 200let zpět max, což představuje tak milisek***u ve vývoji člověka.
Ještě tvoji praprarodiče svítili petrolejkou.:)
06. 06. 2021 v 19:34Off-line BussterX  (103/130/150)
Ty tatrovko, dneska v 22:00 valíš chrápat, opovaž se že tě tady zas uvidím žvanit o půlnoci, jako správný opičák potáhneš se setměním do pelechu :P
06. 06. 2021 v 19:37Off-line tatrman  (27/-/-)
Až napíšou doktoři,že práce v noci je zdravá stejně jako kouření a pití alkoholu,tak prosím. Pak můžeš bussi psát ty svoje moudra.
06. 06. 2021 v 19:37Off-line BussterX  (103/130/150)
Jezino já? já sem se vyvinul z opice druhu mirikina, já tu můžu bejt do rána :P
06. 06. 2021 v 19:37Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Tatrman: Myslím že jsi se lehce zmílil v tom jak dlouho člověk umí produkovat světlo. Víš, oheň je ve své podstatě také umělé světlo a je lidstvu je tedy umělé světlo známo kapku déle než si myslíš :-D
06. 06. 2021 v 19:38Off-line tatrman  (27/-/-)
Zajímavé je,že tady covidáčtí fanatici píšou denně jak je nutné rouškovat a vakcinovat, ale práce v noci, kouření, přežírání se a chlast je nechává dlouhodobě klidnými.
06. 06. 2021 v 19:40Off-line tatrman  (27/-/-)
Artene u vatry z polen se těžko montuje traktor....
06. 06. 2021 v 19:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Vtip je totiž v modrým světle... modrý světlo je přesně to, co ti v těle nastavuje hladinu denních hormonů... takže když koumák t**tman do dvou ráno žvaní na seznamce a pak tahne chrápat, pokud nemá na monitoru žlutý filtr tak už mu v těle frčí denní hormony a aji když usne tak kvalita spánku je mizerná :D
06. 06. 2021 v 19:43Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak pravda je, že ti, kteří nemají nějakou kvalifikaci, si moc vybírat nemůžou a vždycky je bude čekat nějaká montovna nebo něco podobného co bude mít třísměnný provoz nebo minimálně dvousměnný. A vzhledem k tomu, že třísměnné provozy se dělají zejména v nekvalifikovaných profesích, tak má Monogatari pravdu v tom co řekl. Tihle lidé musí souhlasit s takovýma směnama, i když se jim to nelíbí.

Jo a netřeba mi tu psát, že jim nikdo nebrání si udělat rekvalifikaci a nebo jít dálkově studovat a NĚČÍM se stát. Já to napíšu za vás. Pravda však je, že vždycky se najde někdo, kdo tuhle profesi bude vykonávat, i kdyby tu každý vlastnil nějaký diplom s titulem před jménem. :-P
06. 06. 2021 v 19:46Off-line tatrman  (27/-/-)
Lukino ono je to i blbost, kdo by pak zaměstnal stovky tisíc právníků?
06. 06. 2021 v 19:50Off-line BussterX  (103/130/150)
Tak mi někdo řekněte, PROČ se v některých provozech dělá v noci... není to třeba i proto, aby stroj nebo linka za půl miliardy jela 24 hodin denně a vyplatila se? koupíte si vy stroj za půl miliardy a necháte ho dělat 12 hodin denně a zbytek bude stát? :D OK, zakážem pracovat v noci, majitel fabriky si koupí ještě jeden stroj za půl miliardy aby mu neklesla produkce, zaměstná další lidi navíc co budou ten druhý stroj obsluhovat a starý i nový stroj mu budou v noci 12 hodin zahálet... co se stane, auto který si teď koupíte za půl mega si koupíte za mega a víc... a nejen auto... :D já ty levicový chytrolíny fakt nechápu že si neumí dát dohromady jedna a jedna...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 19:51Off-line tatrman  (27/-/-)
Thomas je to tak, jenom nedostat toho covida. Hubu si zalágruje třema respirátorama, nakoupí si bůček slaninu a basu piv. A doma se ztříská jako mužik a nacpe bachor k prasknutí. Ale klepat se bude před covidem....:):)
06. 06. 2021 v 19:54Off-line tatrman  (27/-/-)
Buss: OK, zakážem pracovat v noci, majitel fabriky si koupí ještě jeden stroj za půl miliardy aby mu neklesla produkce, zaměstná další lidi navíc co budou ten druhý stroj obsluhovat a starý i nový stroj mu budou v noci 12 hodin zahálet.

To je otázka tvých prio***, je pro tebe důležitější hromadit peníze pro tvého pána, nebo tvoje zdraví? Vyber si.
06. 06. 2021 v 19:55Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Lukino_Luk: No stejně tak vždycky bude někdo komu to vyhovuje. Není nutné aby každý byl právník, programátor,... je i řada dobře placených prací na který nepotřebuješ VŠ diplom (ok, tam patří i ten programátor). Hodně lidem vyhovuje víc být v montovně a mít jednoduchý život, místo toho zkusit něco jiného kde by měli i lepší peníze. Pro řemeslníky například jsou hlavní překážky spíše uměle vytvořené státem a protože je řemeslníků relativně málo, tak se tam platí celkem dobře. Není to nic nedostupného a neplatí že každý by musel být právník. Jsou lidé kterým vyhovuje být v montovně, jsou ti kterým vyhovuje být řemeslník, ti kteří chtějí být v IT,...
Měly by jsme se snažit aby byly co nejmenší překážky v tom přecházet mezi obory, aby když někdo zjistí že mu nevyhovuje noční v továrně aby mohl jít jinam, ale ne to zakázat všem, i těm kterým to vyhovuje.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 19:59Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
BussterX: on nezaměstná o moc víc lidí než už teď zaměstnává, :-) Leda tak noční hlídače a uklízečky pro větší prostor :-D Prostě noční směnu by převedl na denní na nový stroj :-) zaměstnanost to moc neovlivní :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 20:00Off-line BussterX  (103/130/150)
Ale notak, soudruhu, co to tady zkoušíš, ty si vybíráš jenom to co se ti hodí :D nepřekoukl se, že tam zmiňuju že tvůj d***lní nápad zakázat noční práci povede ke zdražení kdečeho.. a zřejmě řetězovitýmu? :D chcu vidět jak budeš zdravej když si pak nevyděláš ani na zdravý potraviny... :D ale tak hlavně že budeš vyspanej, pokud teda nebudeš v noci čučet místo práce do mobilu na seznamku :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 20:02Off-line BussterX  (103/130/150)
Poslední moje konstruktivní věta zde v tématu - tatroš běž už s těma levičáckýma p**ovinama a nápadama zakazovat kdeco do p***le, upe stačí ty sračky z bruselu, dík
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 20:06Off-line tatrman  (27/-/-)
Nepřekoukl, ta odpověď už tam je. Jsou ti přednější penízky tvýho pána? Pokud chceš kvalitní zdravé potraviny taky zaplatíš víc a nevadí ti to. Je to stejné jako s těma slepičkama v klecích pod umělým světlem celý život na ploše 60cm2. Vajíčko(produkt) vypadá navenek stejně, bude ale stejně kvalitní jako od vyspané slepičky z babiččiny zahrádky?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 20:17Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
A ono to není jen o tom modrém světlu. To je řekl bych minimální faktor, který je negativní na práci v noci. Mnohem horší je narušení pravidelné doby spánku a denního režimu, kdy jednou chodíš spát v osm ráno po noční, podruhé o půlnoci po odpolední a potřetí v osm večer, když jdeš ráno na pátou ranní. Ne nadarmo se ve spánkové hygieně uvádí jako jeden z hlavních faktorů pro dobrý spánek, že se má chodit spát každý den ve stejnou dobu.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 21:15Off-line amis  (42/178/77)
Tam kde to opravdu není nutné (nemocnice, domovy, hasiči, policie apod.), například v továrnách by zakázaná být měla.
06. 06. 2021 v 21:34Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Amis: A ve všech továrnách? :-D Protože očividně jsi nečetl protiargumenty tady :-D
06. 06. 2021 v 22:16Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (24/-/-) NOVÉ
Thomas je to tak, jenom nedostat toho covida. Hubu si zalágruje třema respirátorama, nakoupí si bůček slaninu a basu piv
-----------------------
No prave naopak, ti buckari s pivem jsou naopak nejvetsi odpiraci a antirouskari, takze ses zase odkopal, blbe :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 22:25On-line klucinek  (33/176/75)
Práce v noci by se měla nechat jen u provozů kde je nutná k výkonu daného oboru. Lékaři a sestřičky na áru těžko múžou mít v šest padla a jít domů.... ale u spousty oborů by noční být vůbec nemusely. Mě třeba noční ničí, nemam problém dělat 17 hodin denně, ale noční mě zničí. Zaměstnavatel mě nutil do výkonu nočních , při tom naprosto zbytečně jen proto že to nějaký manager rozhodnul. Tak sem si nechal vystavit papír o nechopnosti výkonu nočních služeb a je po p**i. Nemluvě o tom že nás zaměstnavatel nutil vykonávat v noci práce které se v noci vykonávat něsmějí.... jako jsou práce na velkých točivých strojích v jednom, zkoušky elektrické pevnosti zařízení, výkony práce nad prohlubní atd.... to ovšem vyřešila kontrola inspektorátu bezpečnosti práce zařízená přes kolegu a firemní lékařku. Tak těm z*****ým managerům sklaplo když tam stáli se sraženýma špičkama a čuměli do země....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 22:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Klucinek, klucinek... hm, neni to ten drsoň, co běhá po ulici s magnumem za pasem připraven navršit na rohu hromadu mrtvol? to ho fakt rozhodí noční šichta? no to mě poser... vrať magnuma a kup si vzduchovku voe :D
06. 06. 2021 v 22:29Off-line bombakul  (28/176/75)
Monogatari a co komu brání dělat co chce a za kolik chce? Jenom to že většina lidí nic neumí to je všechno. Cokoli jinýho sou jen výmluvy neschopných pitomců. Obycejnej zedník, malíř, instalatér prostě kdokoli bez problému vydělá 60k čistýho ale musí svoji práci rozumět a dělat ji precizně což je velkej problém když dneska už nikdo nic neumí
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 22:30On-line klucinek  (33/176/75)
Co to má společnýho s bilogickýma procesama? Navíc hrubý porušování BOZP není otázkou ničeho njinýho než demence managerů...
06. 06. 2021 v 22:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Tyvoe a proč je teda nepostřílíš, zmetky... :D to seš chlap? :D:D
06. 06. 2021 v 22:32Off-line i8051  (53/184/97)
By je musel postrilet v noci a to mu nedovolej biohodiny, sak to psal, ze na to ma od doktora papir ... :-)
06. 06. 2021 v 22:32On-line klucinek  (33/176/75)
Třeba proto že větší utrpení je pro ně zodpovídat se těm pánům z IBP... a je sanda se nto koukat jak z nich tečou sračky...
06. 06. 2021 v 22:33Off-line BussterX  (103/130/150)
Ajo, on má vlastně v noci úlevy :D
06. 06. 2021 v 22:34Off-line BussterX  (103/130/150)
Naše zhýčkaná degenerovaná civilizace si zaslouží bejt zničená islamistama kteří se klidně vyhodí do vzduchu aji o půlnoci :P
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 22:35Off-line i8051  (53/184/97)
A nas drson a ochranar klucinek bude v tu dobu zarezavat s plysakem v pelechu a flinta bude v trezoru ... jsme zniceni :-)
06. 06. 2021 v 22:38On-line klucinek  (33/176/75)
Problém nočních je ten, že stejně spousta těch co na tu noční chodí jdou spát dřív než já....
06. 06. 2021 v 22:38Off-line BussterX  (103/130/150)
Co?
06. 06. 2021 v 22:39Off-line BussterX  (103/130/150)
Ajo, sem měl dojem že ti tam chybí slovo, už ne :D
06. 06. 2021 v 22:39On-line klucinek  (33/176/75)
Pardon...
06. 06. 2021 v 22:40Off-line BussterX  (103/130/150)
:)
06. 06. 2021 v 22:42Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Klucinek: No, mě by třeba vadilo víc dělat 17 hodin, než dělat v noci... To vypadá jako by snad lidi byly každej jinej a tak by možná nebylo úplně od věci místo nasazování normalizace "všichni se mi musí přizpůsbit" tak aby sis radši našel práci která ti bude vyhovovat a neblokovat místo těm co jim nevadí pracovat v noci :-P
06. 06. 2021 v 22:44On-line klucinek  (33/176/75)
Já nikoho neomezuju tím že nedělám noční, je jedno jestli si svou práci odvedu ve dne nebo v noci. A ze zjištných důvodů jsou některý výkony prostě zakázaný. To že se njdou i***ti kteří potřebujou všem dokázat že jsou nejlepší je jejich hloupost.
06. 06. 2021 v 22:46On-line klucinek  (33/176/75)
Navíc tu normalizaci nastavují právě ti směnaři....
06. 06. 2021 v 22:51Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Klucinek: No psal jsi: "ce v noci by se měla nechat jen u provozů kde je nutná k výkonu daného oboru"
To je vyloženě jako by jsi těm co chcou pracovat v noci chtěl brát možnost pracovat v noci. Aspoň mě to tak zní.
06. 06. 2021 v 22:54On-line klucinek  (33/176/75)
Já bych jim nic nebral, pokud někdo chce vykonávat práce v noci tak ať je dělá, ale jsou obory kde to je nezbytné a jsou obory kde to je neopodstatněné. Většině lidí noční nevyhovují, ale přes to je dělají protože to zaměstnavatel vyžaduje.... stejně jako u nás, když by výroba šla vyřešit bez problému dvousměnným provozem
06. 06. 2021 v 23:06Off-line bombakul  (28/176/75)
Nevím proč ale vaší debatě se musím smát
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 23:16Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Klucinek: Hmm, vezměme si případ toho kde pracuješ. , nemělo by zrušení noční směny negativní dopad na výrobu? Pokud jo, jak bys to kompenzoval?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 10:08Off-line poklad  (29/177/69)
Co jew to za nesmysl??? Kdo je tatrman aby komukoliv cokoliv diktoval???
Pracuji v noci už několik let jsem silně proti jakémukoliv zákazu v tomto směru! Jdi se zahrabat mago*e.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 11:53Off-line i8051  (53/184/97)
Kdo ze je Poklade tatrman? Uplne zbytecnej zevl a lempl. Je to proste "poklad" tohohle sveta :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:27Off-line amis  (42/178/77)
Artenkotorer (33/180/84)
Amis: A ve všech továrnách? :-D Protože očividně jsi nečetl protiargumenty tady :-D

Zkus dělat 15 let v trojsměnném provozu jako já a budeš taky pro zákaz. Nakonec jsem skončil v invalidním důchodu a i tohle mělo na to vliv. Chápu, že vy, kteří ponocujete jenom když chlastáte a š**áte, že si myslíte, že pracovat na noční je stejná brnkačka.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:29Off-line i8051  (53/184/97)
Hm .. to ja delam v trojsmennym provozu pres 30 let a furt se mam fajn :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:32Off-line amis  (42/178/77)
Ičkoune, ty na noční tak maximálně š***š a chlastáš rum, tak si to nepleť s pořádnou prací, bačkoro.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:40Off-line Edvin  (33/186/95)
Amis
Co přesně tě nutilo dělat na tři směny? :) Dávat vinu za invaliďák nočním šichtám... tak jak to že v něm nekončí všichni co je dělají?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:44Off-line i8051  (53/184/97)
A co je na sukani a chlastani rumu na 3 smeny spatnyho? :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:46Off-line amis  (42/178/77)
Edvine, ty mluvíš přesně tak jako mluví člověk, který to viděl akorát z letadla.
Přesně jako ten hloupý školník co žvanil o tom proč živnostníci živnostničí když je to tak náročné, a že si proto mají jít sednout někde za pokladnu. Úplně jako bych slyšel to líné tele.
07. 06. 2021 v 12:51Off-line Edvin  (33/186/95)
Amis
Od 15ti let makám v gastru 13 až 16 hodin denně (Celý den na nohou a jsem rád když si sednu na půl hodiny k obědu.), cca 20 dní v měsíci. Třísměný provoz sem zažil když si tu a tam dám pauzu od gastra a jdu dělat do fabriky abych si odpočinul. ;) Živí mne ruce ale mám možnost jít dělat cokoliv jiného, dodělat si školu a kecnout si do kanclu a nebo podnikat. Co já vím, každý lempl si může udělat řidičák a jít kroutit volantem, řidiči se hledají všude. Ale chápu že nadávat je pro většinu lidí snažší.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:53Off-line Tarferi  (30/-/-)
"dodělat si školu" bude s přibývajícími lety těžší a těžší.
07. 06. 2021 v 12:54Off-line Edvin  (33/186/95)
Tarferi
To určitě ano, nemožné to ale není. I když tady jsem to nenapsal zrovna přesně, spíše jsem to měl formulovat jako "rozšířit si kvalifikaci".
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:55Off-line amis  (42/178/77)
Edvine, každý je jiný a neboj se, ono se ti to za pár let na zdraví projeví. Neříkej hop, protože si ještě nepřeskočil.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:57Off-line Edvin  (33/186/95)
Amis
Jak ty říkáš, každý je jiný... Takže to že tobě to nesedí, nebo že tě to nějak zdravotně ničí nemusí vůbec být případ dalších lidí. Důležité je to že můžeš jít dělat co chceš. ;)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:57Off-line amis  (42/178/77)
A je lékařsky dokázané, že noční práce zkracuje život o několik let.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:58Off-line amis  (42/178/77)
Edvine, mé neštěstí je v tom, že jsem tě neznal dřív a neslyšel tvé rady :))
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:59Off-line Edvin  (33/186/95)
Amis
To i tučná jídla, čumění do monitoru, kouření, neustálé vození si zadku v autě... nic z toho zakázané není a je to svobodnou volbou každého z nás. ;)

To nejsou cenné rady, jen prostá rovnice "chci změnu - něco pro to musím udělat"... To je staré jak lidstvo samo.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:00Off-line amis  (42/178/77)
Jsi tak moudrý, ty bys to měl vyučovat :))
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:03Off-line amis  (42/178/77)
Tak jestli dělá vrátného, a ne ve sklárně nebo slévárně. Jestli tedy buzny vůbec ví co je to slévárna.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:06Off-line amis  (42/178/77)
No, já právě dělal v té sklárně, takže nějaká skladová slečinka se může jít bodnout.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:08Off-line amis  (42/178/77)
Víš, co je to foukat sklo, ty hňupe?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:11Off-line amis  (42/178/77)
Ty víš? To určitě :))) A prosím tě, ten tvůj známý dělá někde v pralese kde nemají jeřáb, vysokozdvižný vozík, paleťák, že to asi tahá rukama?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:15Off-line tatrman  (27/-/-)
Bože, to jsou zase rady ze slonové věže...nemůžeš dělat na směny? tak jdi programovat nebo dělej raketovýho inženýra...dnes máš spoustu možností..:):):)lol
07. 06. 2021 v 13:16Off-line amis  (42/178/77)
Jo, na exkurzi :)) Aha :))
A já zase viděl skladů.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:17Off-line Edvin  (33/186/95)
Tatrman
Někdo mluvil o práci raketového inženýra? Netušil jsem že je to jediný ekvivalent zaměstnání na směny. :D :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:19Off-line amis  (42/178/77)
Pavliku, kdyby tys věděl, hňupe, to co nevíš :)))))))))))))))))))))))))))
07. 06. 2021 v 13:20Off-line amis  (42/178/77)
Víš akorát tak hovno :))))))))))))))
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:22Off-line amis  (42/178/77)
No, právě, že jsi na tom ještě hůř. Neumíš si dát ani dvě a dvě dohromady :)))))))))))))))))))
07. 06. 2021 v 13:26Off-line amis  (42/178/77)
Víš, co ti přeju? Aby z tebe byl mrzák když se tady tak opovržlivě vyjadřuješ o invalidech. Ale vlastně ty už jsi - duševní mrzák.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:31Off-line amis  (42/178/77)
Pavlíku, ty jsi hotový ubožák.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:32Off-line amis  (42/178/77)
Ano blokl, takže už ti jic jiného nezbývá než si sám sobě dávat souhlasy. On ti je stejně nikdo jiný nedá, chudinko.
07. 06. 2021 v 13:33Off-line amis  (42/178/77)
Ne ty nebrečíš, ty přímo ječíš :))
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:34Off-line amis  (42/178/77)
Jsi, hotová chudinka, ubožák a duševní mrzák.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 13:35Off-line amis  (42/178/77)
A ještě k tomu jsi naletěl :)))))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2021 v 14:16Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Amis: Takže to beru tak že ve všech továrnách. Tak zahoď svůj mobil, nebo počítač či z čeho sem píšeš :-) Výroba čipu v něm trvá měsíce nepřetržité práce :-D Nejde to přerušit protože skončila směna.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
07. 06. 2021 v 14:25Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
PavliQ: No mobil by zahodit mohl tak jako tak :-)
07. 06. 2021 v 15:47Off-line Edvin  (33/186/95)
FORMAN
Ono to bohužel není jen o krizových povoláních. V noci se vozí zboží, naskladňuje se, inventury, dělá se se údržba strojů. Jedou pekárny, telefoní ústředny, MHD, železnice, pohostinství, pošta... Na směny dělá třetina obyvatel. Polovina lidí vstává před 6:00, tedy v čase kdy by se normálně většinou spalo. Mezi 22:00 - 6:00 pak dělá asi 2% obyvatel, ne jen pár vybraných profesí zachraňujících život.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
07. 06. 2021 v 16:02Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
FORMAN: Budu hádat, humanitní obor a nulové povědomí o technice?

Máš měsíce trvající proces který nelze přerušit, jinak to zničíš. Jak to uděláš aby to nebylo v noci? Přesuneš vžechny FAB na póly aby se to stihlo za jeden den? kterej ale bude trvat půl roku? :-) Nebo zahodíme všechny počítače a mobili, protože chceš postavit mimo zákon výrobu jejich nejdůležitějších komponent? Když jsme u toho jak dlouho myslíš že trvá proces kalení ocele? A co se asi tak stane s výrobou železa, hliníku,...?

V noci elektřinu nepotřebuješ? A co voda? Ve vodárnách se taky nepracuje s lidmi a taky nemusí být v pohotovosti ve smyslu hasičů. Tak asi voda v noci nepoteče a elektřina nepůjde. Protože tebe nějaké výmluvy, že něco se musí dělat ve dne v noci neuznáváš.
Jen asi budeme muset zavřít jaderný elektrárny zcela. Reaktor nabýhá co si vzpomínám několik dní.

Fakt lidi bez technického vzdělání nezajímají výmluvy na technologická omezení... protože fyzikální limity nedokážou pochopit.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
07. 06. 2021 v 18:08Off-line Monogatari  (43/195/80)
Nikdo tu nenavrhuje úplnej zákaz bez výjimek, tak nevim co tady furt meleš o kalení oceli. To je mimochodem záležitost jedné minuty - zahřeješ ocel na kalící teplotu a rychle ochladíš.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 18:10On-line ELO  (23/180/-)
Práce v noci přináší efektivnější využití výrobních prostředků. Bez ní by bylo potřeba cca o třetinu víc strojů, tedy i o třetinu větší místo by zabraly továrny a bylo by nutné i více dimenzovat dopravní infrastrukturu.

Jinak na práci v noci se vztahují poměrně přísná pravidla plynoucí ze zákoníku práce. A poslední rada - když ti nevyhovuje práce v noci, holt budeš muset jít tam, kde ji nevyužívají.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 18:13Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Monogatari : Přečti si co napsal ten na koho reaguji. Ten psal o zákazu všeho co nepracuje s lidmi, či není pohotovostní :-) Tam FAB rozhodně nespadá :-P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 18:19Off-line Tarferi  (30/-/-)
Pro kalení ocely bych si představoval, že tam bude nějaká pec, která bude muset být trvale nažhavená, protože její nažhavení na žádoucí teplotu bude celkem drahé. Nebo se ta ocel může zahrívat tak, že týpek pod tím blokem drží zapalovač, co já vím ¯\_(ツ)_/¯
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 20:52Off-line i8051  (53/184/97)
Ja bych chtel videt tyhle odmitace nocni prace v okamziku, kdy jim ve 20:00 vypadne internet, televize, elektrika, topeni nebo voda ... budou uuuplne v pohode a pockaji si s v kozichu s knihou u svicky lemcajic teply pivo z roztekly lednice na ranni smenu, ktera to za par dni opravi ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 21:14Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Tarferi: Navíc po kalení téměř vždy navazuje popouštění, které samo o sobě trvá až 10h :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2021 v 21:53Off-line bombakul  (28/176/75)
Nikdo ale NIKDO vas nenutí dělat v noci tak pro Boha v noci nedělejte
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 21:56Off-line BussterX  (103/130/150)
Ale když my nic neumíme a nemůžem si moc vybírat :(
07. 06. 2021 v 21:57Off-line Tarferi  (30/-/-)
V Lidlu prý berou každého, kdo se tváří zodpovědně.
07. 06. 2021 v 21:59Off-line bombakul  (28/176/75)
Já taky nic neumím a moje vzdělání skončilo dvouletým oborem
07. 06. 2021 v 22:03Off-line BussterX  (103/130/150)
Bombakule, no ale pak sis udělal nástavbu "vyšší odborná škola, obor vykořisťovatel dělnické třídy", ne? O_o
07. 06. 2021 v 22:10Off-line bombakul  (28/176/75)
Viz jiné téma teď sem ti něco psal
07. 06. 2021 v 22:11Off-line BussterX  (103/130/150)
A já SEM už nepíšu, včera jsem řek že tu už nebudu psát do tohoto tématu o noční práci a zas tu žvaním v týto debatě :D
07. 06. 2021 v 22:14Off-line bombakul  (28/176/75)
Jestli chceš tak ti stejně napíšu aspoň několik benefitů co mají moji živnostníci abys přehodnotil význam slova vykoristovatel
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload