Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Mladý a vakcína

06. 06. 2021 v 17:36Off-line Anonym
Prosím o normální názor.

Ve středu mě čeká očkování proti Covid-19 a stále trošku váhám, i když tomu věřím, mám sem tam myšlenku, jestli nedělám blbost. Covid jsem měl a čich se mi vracel skoro 5 měsíců, takže jako nepříjemné, nechci mít druhou nákazu třeba horší, ale zas jsem mladý (23, student, zdravý), tak pořád mám trochu obavy. Zatím vítězí moje vědecké přesvědčení, ale chci se zeptat co si o tom myslíte. Budu mít Modernu nebo Pfizera, to máme u nás v očkovacím centru. Poradíte mi?
06. 06. 2021 v 17:41Off-line Anonym
Já nejsem typ co si všechno fotí na ig, takže toto mě ani nenapadlo, ale děkuji za celkem v poho názor, dsiv(e).
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 17:43Off-line Anonym
:D :D :D :D to je dobrá myšlenka :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2021 v 17:47Off-line Tarferi  (30/-/-)
@dsiv: přijde ti, že ještě nejsi dostatečně bizarní? :D
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2021 v 17:54Off-line Anonym
Tarferi, myslíš, že tvoje reakce přinesla do této konverzace nějakou vhodnou myšlenku k tématu?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
06. 06. 2021 v 17:57Off-line Anonym
Pojdme se bavit k tématu, Tarferi nás sice obohatil nějakou reakcí, ale celkem diletantskou, takže navrhuju pojďme řešit můj dotaz. Snad ještě někdo přidá reakci k tématu. Nechtěl jsem tu spustit sprostou debatu na cizí reakce.
06. 06. 2021 v 17:57Off-line Tarferi  (30/-/-)
"myslíš, že tvoje reakce přinesla do této konverzace nějakou vhodnou myšlenku k tématu?" no já stále čekám na PIN 2...

"Je to vypicena k***a, ten Tarferi" - a přesto mě máš rád :).
06. 06. 2021 v 17:58Off-line Anonym
Super, takže taky do toho jdeš jo? Děkuji, co tě vede k tomu, že jdeš?
06. 06. 2021 v 18:01Off-line Tarferi  (30/-/-)
Vzhledem k tomu že média nějak moc nesleduju, tak ten výplach nebyl mediální, ale trochu více na jih. Ale to není podstatné, vede mě k tomu fakt, že by mě vážný průběh s mým zdravím mohl oddělat :D.
06. 06. 2021 v 18:05Off-line Tarferi  (30/-/-)
... > "bolsevicka svine" > ... > chodník > ... > odpadní roury > ... > dsiv > ...
06. 06. 2021 v 18:09Off-line Anonym
Thomas(i).Raven(e), děkuji!!!!!!
06. 06. 2021 v 19:06Off-line Edvin  (33/186/95)
Člověk by se pak musel bát i toho vzít si ibalgin... potencionální vedlejší účinky má každý lék ale vyhybat se jim tak pořád umirame na kde co.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
06. 06. 2021 v 19:17Off-line ellvin  (23/183/81)
Zdravý jsi do doby, než onemocníš xD tohle není moc chytrý argument :sD kolik mladých a zdravých lidí skončilo v nemocnici? :sD
06. 06. 2021 v 19:32Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Jako u každého očkování. Jaký je tvůj zdravotní stav? Nemáš teplotu? Nebylo ti nedávno špatně? Pokud jo, odlož to, očkovat by jsi se měl pokud jsi v dobrém stavu. Pokud o ničem nevíš nevíš, tak bych na tvém místě tam šel. Já aktuálně odkládám kvůli možnému zánětu :-D
06. 06. 2021 v 22:22Off-line i8051  (53/184/97)
Taaakze tys ho uz mel, mel jsi s tim komplikace a ted vahas, jestli se mas pro to, abys priste komplikace nemel, jit ockovat? To jakoze vazne? To ti to jednou nestacilo? Co proboha studujes za skolu? ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 01:29Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Nezasáhne do DNA. Je to kus mRNA, neschopný měnit DNA! Sakra nauč se aspoň základy jak funguje buněčná biologie!
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 05:49On-line Richard33  (44/185/80)
Vidíš, u nás je jeden mladý kolega, který to taky měl (těžší průběh) a chce jít na očkování co nejdřív :). Dokonce se až rozčiluje, že mu ještě nepřišel PIN2 :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2021 v 06:59On-line Richard33  (44/185/80)
Téma je o očkování. A jen tu sdílim postoj kolegy (kterýho přivezla na plicní pardubické nemocnice v době covid krize záchranka, což uravřel slovy “přál bych to těm popíračům covidu vidět”).
07. 06. 2021 v 08:42Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Pak popiš princip jak samotná mRNA je schopna měnit DNA.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2021 v 08:44Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Vjaceslav: Bagatelizace sars2 prakticky funguje jako rozmlouvání očkování.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 08:49Off-line charles1  (26/175/71)
Je mi taky 23, a už dva měsíce jsem po druhé dávce.. neváhal bych.. :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 09:39Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Vjaceslav: Já lžu? Ty snad nebagatelizuše sars2 kdykoliv o něm píšeš mmnt ty jsi nenapsal "Ne každej je pokaďenej z triviální chřipečky jako ty"? Asi si změň heslo, protože pokud jsi to nenapsal, někdo jiný má přístup k tvému účtu :-P
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 11:43Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
Ne je to nesmysl si davat experimentalni genovou vakcinu co je neodskousena a pouzita poprve v lidske historii...
*** zase chyba, co? mRNA je znamo pres 25 let a delaly se touto technologii vakciny proti chripce (zde bohuzel kvuli rozmanitosti moc nefunguje), viru Zika a SARS, kde naopak fungovala skvele, takze tento typ vakcin vyzkousenej je pomerne dobre uz spousty let

Dej si na jeednu stranu omezený cich na nejakou dobu coz je akoro nic a na tu druhou ze muzes po vakcine uplne v klidu zemřít takze jako sorry, ale ldyz sis prpsel virem tak uz mas protilatky a dalsi potencionalni kontakt s virem uz bude jen lehci.
*** zem*** muzes i na prejeti tramvaji nebo uduseni rohlikem pri snidani

Oproti experimentalni vakcine co ti zasahne do DNA a kdovi co ještě muzes cekat za par tydnu a mesicu... Je to nesmysl...
*** jo? to bys byl prvni, co by pres RNA dokazal menit DNA organismu, to je na nobelovku, mozna i trojitou :-)

Btw normalne trva asi 10let nez jde vakcina mezi lidi a ted po pul roce je uz vakcina mezi lidma tady ze vsech stran řvou vsichni ze dej si to a budes volny a ze je to jedina moznost dat si experimentalni vakcinu a podobne sracky...
*** viz bod vyse, mRNA byly zkouseny pres 25 let, zde se pouze upravil kod pro tvorbu spajkovejch bilkovin a mohla se tak testovat pres pul roku, navic sly faze testu paralelne a na velkem mnozstvi cilu, protoze na to byly velky prachy

Takze na tom neco dost smrdi, ze je tak mohutne protlacovana ze vsech hlavnich zdroju experimentalni vakcina...
*** smrdis leda ty svoji vypatlanosti :-)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 11:43Off-line i8051  (53/184/97)
Jooo ale taky je dobry to, jak jsem cetl v ind**kem tisku, ze Fajzr zpusobuje zvetseni penisu o 7.62 cm a zaroven udela hrubsi hlas .. taakze buznicky pripravit, pozooor ... :-)

Btw weave .. mel bys ho pak nejenom trapnejch 16.5 cm, ale celejch 24.1 cm .. a to se vyplati, ne? :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:00Off-line Tarferi  (30/-/-)
"Fajzr zpusobuje zvetseni penisu o 7.62 cm a zaroven udela hrubsi hlas" - a to po té první nebo až druhé dávce? Teď jsem si rezervoval tu první
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:06Off-line i8051  (53/184/97)
To presne nevim, nejsem v indictine zas tak dobrej, tohle mi v textu uniklo. Nicmene mam prvni a zatim zmeny nepozoruji, tam mozna az po druhy ...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:13Off-line tatrman  (27/-/-)
A po třetí dávce ti naroste ještě jeden k***t
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
07. 06. 2021 v 12:17Off-line i8051  (53/184/97)
Staci nam jeden k***t, tatrman ... :-)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 14:16Off-line Edvin  (33/186/95)
Asterix69
Chlubení a mluvení pravdy je něco jiného.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 15:02Off-line miloslav9  (31/171/60)
Anonym: tak to si asi urobil chybu, že sa tu pýtaš na vakcináciu. Tu ťa budu asi väčšinou len odhovárať.

Čo chceš ešte viac? RNA vakcína má omnoho menej vedľajších účinkov ako AstraZeneca.

Ja mám už za sebou prvú dávku a som spokojný. Váž si svoj zdravie.
COVID je nebezpečný aj na mozog - aj to je jeden z dôvodov prečo som sa ja rozhodol pre vakcináciu.
Ja som mal vakcínu Pfizer
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
07. 06. 2021 v 15:19Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Jsi svědomitý chlapec a já tě chválím. Jen se naočkuj (◕ᴗ◕✿) Kdyby jsem mohl, už to mám za sebou. Tak snad brzy.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
07. 06. 2021 v 15:48Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: "to bys byl prvni, co by pres RNA dokazal menit DNA organismu"
Pozor na přílišný zjednodušení :-) když přibalíš reverzní transkriptázu a integrázu, tak to možné je. Ale vakcína ani jedno neobsahuje :-) Ale to je mimo schopnosti Weave k pochopení. :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 06. 2021 v 20:48Off-line Tarferi  (30/-/-)
"joo a tys tu vakcinu s nima varil nebo jim cumel prez rameno, ze tu muzes tvrdit ze tam nejaou pridane zadne zadni vratka ani zadne nanotechnologie na bazi gelu" - a tys koukal přes rameno tomu, kdo vařil poslední ibalgin, který sis vzal? :D

"ostani leky a pripravky jsou banovány" - to sis vymyslel :D

"takze hura pro experimentalni srajdu s kdovi cim uvnitř" - a to snad zakázali chemii a fyziku, aby nikdo s mikroskopem nemohl zjistit, co tam je? :D

"ddoufej , ze tam neni nic z technologie CRISPER" - a taky foudej, že tam třeba nepřidali hnojivo, tnt a ype*** :).

A teď mi dej těch 6 mínusů, nebo kolik sis těch vedlejších účtů založil :).
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 20:56Off-line i8051  (53/184/97)
Jak se vari ibalgin nevim, ale videl jsem, co se vari z nej ... :-)
07. 06. 2021 v 21:06Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
Jedna vec je vubec sehnat tu vakcinu a druha je mit k dispozici elektronovy mikroskop...
--------
Jakoze abys videl, jak v ni plavou ty gejtsovic cipy na ovladnuti mysli? :-) Nebo vazne jsi takovej tupec, kterej si mysli, ze se vakcina analyzuje mikroskopem? :-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2021 v 21:14Off-line i8051  (53/184/97)
No, tak v tom pripade jsi jeste na prvnim stupni ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 21:24Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Tak mi řekni co podle tebe CRISPR-cas9 a příbuzní jsou :-D ať se pobavím :-) Tohle vypadá na výživný materiál :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 21:25Off-line Tarferi  (30/-/-)
"Tam ucet mam jen jeden." - 6 souhlasných hlasů během 4 minut je tady místní rekord :D.

"Vidim ze o Crisper technoligii, díky ktere se může zasahovat do DNA slysis poprve" - neslyším, něco málo jsem si o tom četl na wiki.

"Jedna vec je vubec sehnat tu vakcinu a druha je mit k dispozici elektronovy mikroskop" - elektronový mikroskop najdeš pomalu v každé slušné laboratoři, vakcínu si můžeš koupit kdejaká firma za tržní cenu (https://economictimes.indiatimes.com/…82189479.cms?…)

Studie, která rozhodla, že Ivermectin není až tak účinný:
https://jamanetwork.com/…icle/2777389
abych citoval: "In this randomized clinical trial that included 476 patients, the duration of symptoms was not significantly different for patients who received a 5-day course of ivermectin compared with placebo"

Isopronisol má jedinou klinickou studii s 30 účastníky, proto je údajně její závěr zpochybnitelný. Schválený je na slovensku, kde se údajně používá k léčbě covidu, v česku je schválen k léčbě jiných obtíží. Kdyby ho někdo předepsal pro jiné účely, než byl schválen, tak by za to nesl osobní zodpovědnost sám (lékař nemůže jen tak předepsat lék na nemoc, pro kterou nebyl schválen). Proč není schválen vysvětlil SUKL, viz druhý odkaz (stále nejsou studie, které by potvrdily jeho účinnost).
https://bmcinfectdis.biomedcentral.com/…9-016-1965-5
https://www.sukl.cz/…-pranobexu-v

"A ibalgin mi nikdo necpe horem dolem jako jedinou moznost na preziti, cestování a vysrani se na svojem hajzlu" - vyměň "ibalgin" za "nějaké projímadlo" a máš to :D.

Když už něco tvrdíš, tak k tomu dej odkaz, proč to tvrdíš. Jinak sis to vymyslel a takoví lidé jen šíří paniku a dezinformace a neměli by mít platformu pro šíření svých lží.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 06. 2021 v 23:24Off-line Simba  (33/175/72)
Já dnes byl na očkování proti Covidu, byť v mé věkové kategorii bylo k únoru vedeno 40 zemřelých na covid (na asi milion a půl lidí), protože ač je to riziko dost malé, tak ho mohu snadno výrazně snížit (i riziko možných vážných následků), a kromě toho snížím riziko, že bych mohl na někoho virus přenést.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 06. 2021 v 01:44Off-line Kaido  (31/184/77)
Weave
Píšeš samé sračky ale k oknu ivemerctinu musím niečo. V Indii majú kvantum tohto zázračného lieku, dá sa kúpiť všade na rohu aj sa rozdával a nejako o nepomohlo v Tom že by tam úmrtnosť klesala a že by nebol extrémne preťažený zdravotný systém a nemocnice. A to o tam fakt brali ľudia v konských dávkach, myslíš si že tieto múdrosti a podobne sračky niekoho zaujímajú? Možno tak bludweby typu aeronet, zvedavec...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 10:05Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Ivermectin je znám hodně dlouho, ale tady se neřeší jak dlouho je znám, ale to zda lze použít na léčbu konkrétní nemoci která neexistuje ani 2 roky. To že je znám dlouho sám o sobě nic neříká zda bude účinej proti covid19 a ani nic neříká zda nebude spíš zhoršovat stav lidí s covid19. Od toho mají být studie aby to zjistily.

Osobně zastávám názor že by ti zákonem nemělo bát bráněno si vzít na covid19 třeba i ten Ivermectin, nebo klidně absolutní blbost jako třeba kyanid (aspoň by byl klid). Když věříš konspiračním teoriím které se stydíš sem i jen nasdílet jako svůj zdroj, když jsme ti několikrát psaly ať dodáš odkud čerpáš, tak by ses třeba dopracoval k nějaké ceně. Sice asi ne Nobelova, ale na Darwina by ses propracovat mohl.
08. 06. 2021 v 10:26Off-line Tarferi  (30/-/-)
"to delas ze sebe tupana roku schválně nebo ti nedochází souvislosti" - dávám odkazy, které vyvrací tvé lži, to jsem ale hlupák, že? :D

"A wiki je proflakla tím, ze sou tam informace pouze které system schválil" - dostanou se tam jen informace z ověřených zdrojů. Žádné dezinformace, lži a fámy. Navíc se kdokoliv může k čemukoliv vyjádřit, pokud se mu něco nezdá. Prostě to není platforma pro šíření lží, to je ale zlá platforma, že? :D

"Ivermectin je znam nekolik desitek let a ty tady vytahnes jednu jedinou studii, ktera jako nahodou rika ze funguje bidne" - klidně vytáhni jinou, pokud taková existuje :). Znám sice může být, ale není známo jestli má nějaké pozitivní účinky proti covidu. Že ti pomůže s nějakou jionu obtíží je fajn, ale proti covidu údajně nic nového nepřináší.

"A nez by se ukazalo jak dobre funguje" - nejsou studie, které by zdůvoďňovaly jeho účinnost. Pokud nějakou najdeš, dej sem odkaz :).

"A ty prasata ze SUKLu z jejich schvalovacich procesů by se clocek posral" - neschvalují léky, pro které není dokázáno, že mají nějaký přínos. To jsou ale hlupáci, že? :D

"Hahaha vis kdo jediní tady šíří paniku a dezinformace, jsou to komplet celá vlada, ti zaplaceni kvaziodbornici - vakcinologoce, epidemiologove atd a media s televizema - ti jediní tady siri lzi a dezinformace... To pro ujasneni..." - pokud šíří výsledky doložených studií, je to v pořádku. Ty šíříš nepodložená fakta a lži, u kterých ani není jasné, proč sis vymyslel zrovna tohle.

"A kolik uz na nich bylo podano trestnich oznameni za šíření poplašné zpravy, porusovani Ústavy a Listiny základních práv a svobod ČR" - nevím, dej odkaz, rád si počtu a rozšířím obzory :)

"Norinberg 2 uz se chystá" - chystáš teroristický útok? :D
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2021 v 11:48Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: K wiki zas tak slavný to není. Je vytvářena i obyč lidmi a ne profesionály. Je tam i spousta nesmyslů, ale rozhodně ne vše ověřený a bude tam i dost dezinformací, jen v tématech jako je sars2 budou nesmysly filtrovány celkem rychle, takže tam bude spíš platit že vše bude ozdrojováno a podloženo důvěryhodnými zdroji, ale neplatí to obecně.
08. 06. 2021 v 12:53Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
Chytrému napovez a blbeho kopni....
*** ok, kam to chces? :-)

Muzes mi rict, jak snížis číslo felesne pozitivnich testů tim, ze si das vakcinu po ktere se sám stanes minimalne na tyden prokazatelne aktivnim roznasecem viru.??
*** zajimavy, mam za sebou 18 PCR testu a pouze jeden byl pozitivni, a to jsem u nej fakt mel i par ostatnich priznaku a i se nasel kontakt. Takze jak mi vysvetlis, ze jsou z 96 % falesne pozitivni? To bych z tech 18 musel bejt 17x pozitivni a ne jen jednou. Myslim teda nejak racionalne, ne nejakym placanim :-)
*** btw prokazatelne prenasecem po ockovani? Kdo to kde prokazal? Ja byl 3 dny po vopichani na PCR testu pred odjezdem a byl jsem negaticni. Tak jak to teda je? Ze by na me vysel zrovna falesne negativni PCR test? :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 12:57Off-line i8051  (53/184/97)
Joahele weave .. nejak si protirecis. Tvrdis, ze je covid vymysl a ze jsou cisla pozitivnich tak velka, protoze je 96% falesna pozitivita PCR testu a jde jen o byznys spitalu. Realne teda jsou podle tebe nemocnice prazdny na nativni C+ pacienty a jen je falesne uvadej, aby vic vydelali. Tak k cemu pak potrebujes ty vyse uvedene antikovid leky, ktere, jak pises, politici zamlcujou? Pro koho by byly? Vzdyt C+ pacienti ve spitalech nejsou, kovid je vymysl a neni tak prece potreba jima nekoho lecit, ne? ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2021 v 14:55Off-line Tarferi  (30/-/-)
"V tech tvych odkazech neni ani slovo otom ze HYGIENA VYHLASUJE EPIDEMII" - tak já ti to sem zkopíruju, když jsi to nenašel :)

"Na základě jakých konkrétních údajů došlo Vaše ministerstvo k závěru, že i v současné době v České republice probíhá taková epidemie? - Na základě
výsledků denních vyhodnocení incidence nákazy a jejího dalšího šíření v populaci v místních a časových souvislostech."

"Ale podle zakona realnou byt epidemii muzou vyhlasit pouze krajske hygienické stanice na zaklade zakonnych kroků" - dej konkrétní paragraf ze zákoníku, kde se to píše :D.

"Ak tem tvym studiim,ttak nato je potreba mit konceprualni gramotnost a pak bys vědělzze sstudie a článkydo wiki a podobne infa jsou financovanévvetsinou z penez firem vyrabejicich léky" - asi snad jen poukážu na to, že ty očividně nedokážeš na klávesnici najít ani ta správná písmenka, což je celkem ironie, když se snažíš poučovat o gramotnosti :D.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 06. 2021 v 16:00Off-line Tarferi  (30/-/-)
"zkopirujes vetu kde MINISTERSTVO neco vyhlasuje" - abych sám sebe citoval, "Na základě jakých konkrétních údajů došlo Vaše ministerstvo k závěru, že i v současné době v České republice probíhá taková epidemie?" - pokud to nedokážeš přečíst a vidíš tam, že "MINISTERSTVO neco vyhlasuje", tak je to tvůj problém.

"Ale NIKDE tam není ze prvni krok udelala hygiena, která to vyhlašování má oficiálně pod sebou" - to, že to vyhlašování má pod sebou hygiena tvrdíš ty.

"Takže uz se dále neztrapnuj" - přijde mi, že bych se ztrapňoval v případě, že bych sem dával své nepodložené myšlenky jako absolutní pravdu a nadával každému, kdo se mnou nesouhlasí.

"Jediný relevantní vyhlasovatel epidemie je hygiena" - říkáš ty :D.

"ta NIC v roce 2020 NEVYHLSILA!" - "Podle § 85 odst. 3 zákona o ochraně veřejného zdraví právní předpisy podle odstavce 1 se označují názvem nařízení krajské hygienické stanice. Nařízení krajské hygienické stanice musí být vyhlášeno. Vyhlášení se provede tak, že se nařízení vyvěsí na úřední desce krajské hygienické stanice na dobu nejméně 15 dnů." - tak já jsem asi slepý, když pod tím odkazem vidím nařízení KHS, které podle tohoto uvedeného zákona vyhlášením... :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 06. 2021 v 17:59Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Jaký tvoje info? od tebe tu bylo jen jedna paní povídala
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 18:45Off-line Tarferi  (30/-/-)
Artenkotorer on nemá žádné info, jen mu to někdo v hospodě po pátém pivku vysvětlil a on to teď bezhlavě šíří dál bez toho, aby si k tomu vůbec něco pozjišťoval sám. Proto nedokáže vůbec nic doložit a většina těch věcí, co tady šíří jsou lži a nepodložené myšlenky. V sektě, kde se bezhlavě a bez důkazů věří tomu nějakému alfa samci a bez vlastního myšlení by se mu dařilo celkem hezky :D.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 19:05Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
Hygiena pouze prevzala opatreni co vydalo ministerstvo, ale ten ZACATEK ten PRVNI krok NEBYL vyhlasen hygienou ale ministerstvem zahradnictví. ..!!
------------------
Tvl my mame ministerstvo zahradnictvi? ... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 19:08Off-line Tarferi  (30/-/-)
I8051: tak tím se všechno vysvětluje :D. Ministerstvo zahradnictví žádnou epidemii nevyhlásilo, proto byla všechna opatření v rozporu se zákonem :D.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 19:16Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
Psal sem 96%z pozitivnich sou falesne testy a ne ze vsech. .. Boha jeho a takovi jedinci jak ty maj obcanku...
---------------------------------

No psal jsi tohle jak kolovratek v 6 vlaknech: "Zaprvé pokud chce nekdo ponekom vedet vysledek zdravotniho testu, byť sou PCR testy z 96% falesne pozitvni tak je to požadováni infa o zdravotnim stavu..."

Takze jsi jasne napsal, ze PCR testy jsou z 96% falesne pozitivni a nikoli, ze 96 % z pozitivnich testu jsou falesne. Ikdyz v podstate je to to samy, takze ti okecani nepomohlo. Nicmene v obou pripadech by to nekorespondovalo s poctem lidi ve spitalech a marnicich ... Ono je vzdycky super, kdyz se podobni vypatlani konspiratori typu WEAVE do svych teorii zamotaji a jednou vzdy poprou druhou a vice versa ... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2021 v 19:17Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: s kvantovím ministrem. Pokaždý když se podívám tak je jinej
08. 06. 2021 v 19:37Off-line i8051  (53/184/97)
Nejak ti to nepasuje, soudy VSECHNA narizeni nezrusily, mas v tom porad bordel
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 19:58Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
Tak snad asi každému průměrně inteligentnimu člověku info o tom, že testy sou z 96% falešně pozitivní je jasne, ze tech 96% je z objemu jakoze pozitivnich a ne z celeho objemu komplet aj s negativnima..
-------------------
No kazdemu prumerne inteligentnimu jiste jo, ale tobe doted ne a zamotavas se do toho stale vic :-)

Pokud totiz pises, ze jsou "testy z 96 % falesne pozitivni", tak to znamena, ze ze vzorku 100 lidi bude minimalne u 96 % vysledek POZITIVNI, zbyla 4 % muzou byt rozdelena na REALNE pozitivni a negativni. Takze jsi napsal, ze za 100 testovanych lidi bude 96-100 s pozitivnim vysledkem a proto jsou ta cisla tak velka. Nicmene kde jsi vycetl tech 96 %? Kristalova koule? Aeronet? Parlamentni listy? :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2021 v 20:00Off-line rosju  (53/170/78)
To nám ten život vědci pěkně dok***i.i. :)
Děkujeme....:)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 06. 2021 v 20:15Off-line i8051  (53/184/97)
Tak mi to teda s tema 96 % vysvetli:
- kdes to cislo vzal
- kolik lidi ze 100 testovanych bude mit relane nebo falesne pozitivni test

Dekuji :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 20:33Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94) NOVÉ
I8051 Takže, u PCR testů se to dela tak, že se ten vzorek cyklicky zvetsuje a cim vic cyklu tim vic falesne pozitivnich
--------------
Ahaaa, to je na nobelovku ... :-) A jak to vysvetluje ted ten pokles "falesne" pozitivnich, kdyz za delsi cas by mohlo byt vice a vice lidi promorenych a podle tve PCR amplifikace by tak u vice a vice lidi byl nejaky ten malinkaty "mrtvy obal nebo umrelej virus" (btw to je co ten mrtvy obal?) a tudiz by melo byt stale vice a vice lidi pozitivnich .. a ono neni .. vysvetleni prosiiim :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2021 v 21:53Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94) NOVÉ
I8051 - vysvětleníje jednoduche, je tady leto a oni si ty cisla a postupy upravili tak aby bylo malo pozitivnich...
--------------
Aha, tuhle odpoved jsem cekal ... dekuji :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 21:55Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
Je to klasicka ucebnicova ukazka manipulace s davem.. . Jelikoz je leto a uz ted sou lidi na vladu nasrani tak idealne ted spustili cisla dolů aby jakoze meli duvod rozvolnovat a tim upusti páru z kotle a na podzim jakoze po volnem lete pribyde feejkove pozitivnich a zase do pěkného lokdaunu.. .
--------------
Aha, tuhle odpoved jsem cekal ... dekuji :-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2021 v 22:06Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Lol
Inspiroval jsme se z netu a svůj telefon a Bluetooth přejmenoval na "Sputnik vaccine droid 7540" . Jakože má někdo čip, chápete :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2021 v 22:08Off-line Tarferi  (30/-/-)
Pohlednyclovek: jasně, provozuji si tady WiFi s ssid "6G Covid19 Emitter" :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 22:08Off-line i8051  (53/184/97)
Presne, je tam popsano, jak bezmozkum naspat do kebule konspiracni informace a donutit je po okoli si*** bludy. Je videt, ze kniha mela v tvym pripade pravdu ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 22:09Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Ano to 6G/5G ihned doplním. Mimochodem v mém okolí přestaly fungovat spotřebiče :O
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2021 v 22:10Off-line Tarferi  (30/-/-)
Není náhodou někdo z tvého okolí očkovaný/magnetický? :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 22:10Off-line i8051  (53/184/97)
Dobrej napad tarfiku, pridam to jako dalsi SSID do unifi a pockam na reakci sousedu na spolecnym cetu ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 22:11Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
https://ctrlv.cz/Vgx1 To nevím, ale mám o tom ověřené informace. "i když nejsem král vedatoru mám online kurzy blábolů..."
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2021 v 22:12Off-line Tarferi  (30/-/-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 22:48Off-line Tarferi  (30/-/-)
"Jasne mno takze vidim ze dalsi dikuze uz nemá cenu" - to je fakt, protože ty nediskutuješ, jen nám sděluješ své názory, které jsi nabral od kdovíjakého pasáčka :D.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2021 v 23:31Off-line i8051  (53/184/97)
Weave (33/177/94)
Ale ja sem b***c... :-DDD
--------------
No konecne neco, v cem mas pravdu:-)

weave (33/177/94)
... dnes a denne a napriklad to ze se schvaluji ty svinske protipravni a protilidske narizeni z vlády... Ktere nemaji nic spolecneho s realnou ochranou zdravi a jen zdravi poškozují
---------------
ktere napriklad? jak poskozuji?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
09. 06. 2021 v 08:54Off-line Tarferi  (30/-/-)
Weave - čerpá info z "vidi lidi" :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 06. 2021 v 09:15Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Mentální zdraví lidí. Podívej se na weave, je toho důkazem :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 06. 2021 v 10:39Off-line Tarferi  (30/-/-)
https://cdn.discordapp.com/…rollolol.png

to zní důvěryhodně, co ty na to weave? :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 06. 2021 v 15:29Off-line Tarferi  (30/-/-)
Ti lidé tam na ten účet fakt posílají peníze... Na to ani nemám vhodný výraz :D. Opět vidíme inženýra vedle inženýra...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 06. 2021 v 15:53Off-line Tarferi  (30/-/-)
To protestují proti tomu, aby v létě měli možnost překročit hranice na dovolenou? I***ti...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 06. 2021 v 20:43Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Svědci Kovidovi desatero přikázání: 1: Denně sleduj TV a počítej mrtvé
2: Šiř paniku ve svém okolí 3: Nos při sobě 15 roušek a litr desinfekce 4: Podrob se všem příkazům bez myšlení 5: Třes se na vakcínu víc než na vagínu 6: Bojuj za Covid pussy, zblni i ostatní 7: Jezdi sám ve voze s rouškou 8: Odsuzuj lidi bez roušek a nenavazuj s nimi kontakt, hrozí infekce rozumem!!! 9: I když je to na p**u, chval všechny opatření 10: Sháněj pro naší víru další ovečky, v případě naší víry blbečky.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
09. 06. 2021 v 21:04Off-line Tarferi  (30/-/-)
Karikatury samostatně uvažujících lidí od lidí z facebooku mě pokaždé strašně pobaví :D.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 06. 2021 v 21:06Off-line i8051  (53/184/97)
Mazel.Groofy (20/-/-)
5: Třes se na vakcínu víc než na vagínu
----------------
No ty jsi buzna, takze tenhle bod ty splnis na 300 % ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 06. 2021 v 21:45Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
09. 06. 2021 v 21:48Off-line Tarferi  (30/-/-)
Já jsem o žádnou ze svýchh zásadních svobod nepřišel... i kdyby byl na každém rohu policista, který by mi měřil teplotu, tak bych stále neměl pocit, že bych přišel o nějakou ze svých zásadních svobod...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 06. 2021 v 22:09Off-line i8051  (53/184/97)
Vzdy me bavi, jak si tu nekteri sasci stezuji na omezovani svobody, lidskejch prav, ze nemuzou jit aktualne na pivo nebo do bazenu .. vy volove, zkuste treba KLDR a pak rikejte neco o svobode :-)¨

https://www.novinky.cz/…mrt-40362604
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 06. 2021 v 22:13Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: V tom případě se tě týká i tenhle: https://www.goodreads.com/…en-taught-to
09. 06. 2021 v 22:17Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Copak říkám že v KLDR je to lepší? Právě proto že nechci aby to tu za nějakou dobu bylo jako v KLDR, tak jsem proti vyjímkám z principu svobody.

Když by jsi před 100 lety v USA lidem řekl jak moc bude dnes jejich svoboda omezená státem, měly by ti tě za blázna že to není možný, ale postupným posouváním Overtonova okna se z nemyslitelného stale realizovatelné aniž si to uvědomíš.
09. 06. 2021 v 22:19Off-line Tarferi  (30/-/-)
No... nejvyšší nahoře mi nadělil svobodnou vůli, vlastní myšlení a nějaké to tělo, kde si ve vlastní režii hospodařím. A protože si toho cením, tak nemůžu být otrokem? :D
09. 06. 2021 v 22:21Off-line Tarferi  (30/-/-)
"Když by jsi před 100 lety v USA lidem řekl jak moc bude dnes jejich svoboda omezená státem, měly by ti tě za blázna že to není možný" - dej konkrétní příklad toho, co mohli lidé dělat před 100 lety a teď nemohou (kvůli omezení státem), protože si to teď nedokážu moc živě představit.
09. 06. 2021 v 22:22Off-line i8051  (53/184/97)
Ja Aretene nemluvim o tobe, ale o vypatlech, treba o weavemu :-)
09. 06. 2021 v 22:40Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Přitvrdili se regulace prakticky ve všech oborech. Nejsem si úplně jist kdy které regulace vstoupily v platnost, takže možná budu s něším trochu časově mimo:
Provozovat řadu povolání bez licence, či členství v "komoře" (třeba právníci - vzpomínám si na případ kdy jeden právník, ale v některých státech už potřebují tuším i členství v komoře snad i kadeřníci pokud si vzpomínám dobře).
Právo mít zdravotní pojištění na své jméno a přenášet si ho mezi zaměstnavateli.
omezení vlastnictví zbraní
užívání různých látek (mariuhana se nám zase pomalu legalizuje, ale pokud umíráš a jediná naděje je pro tebe neschválený lék tak teď hodně štěstí)
09. 06. 2021 v 22:46Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Ok, já jen žes to napsal po mém sdílení citátu pro Tarferiho :-D

Tarferi: No, jde o to že ty si toho neceníš. Neceníš si svých svobod, protože ti nevadí že o ně přijdeš jen proto že jsi je nechtěl využívat.
09. 06. 2021 v 22:47Off-line Tarferi  (30/-/-)
O kterou svobodu přijdu?
09. 06. 2021 v 23:00Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: V posledním roce jsi přišel o část různých svobod, třeba svoboda shromažďování byla omezena, svoboda provozovat restauraci s místy k sezení, sice už povoleno...
No očividně si ale nevážíš svobody nebýt měřen na každým rohu.
Vzhledem k tomu že se mi nechce upravovat hosts a ani se mi nechce hledat mobil abych se podrobněji podíval na FB, tak už nevím co konkrétně Asterix69 sdílel...
09. 06. 2021 v 23:09Off-line Tarferi  (30/-/-)
A kdybych chytil nějakou pohlavně přenosnou nemoc, tak bych přišel o svobodu mít s někým sex nebo jiný intimní kontakt (na nějakou dobu). A vůbec by mě netrápilo, že bych o tu svobodu přišel, stejně jako mě netrápí, že jsem se v posledním roce nemohl účastnit nějakých shromáždění.
09. 06. 2021 v 23:12Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi : Což je tvoje hloupost. Mimochodem nevím proč bys měl přijít o svobodu mít sex jen kvůli pohlavně přenosné chorobě. Ostatní strany by měli mít svobodu tě kvůli tomu odmítnout, ale pokud jsou obě strany informovány, nevím proč by to stát měl regulovat a takové regulace považuji za amorální.
09. 06. 2021 v 23:13Off-line Tarferi  (30/-/-)
Mimo to bych měl ještě výtku "hrdinům", kteří se chlubí tím, jak porušují konkrétně tento paragraf. Ty bych potrestal do horní hranice té sazby.
http://zakony.centrum.cz/…paragraf-152
09. 06. 2021 v 23:14Off-line Tarferi  (30/-/-)
§ 155 Ohrožení pohlavní nemocí
Kdo jiného vydá, byť i z nedbalosti, nebezpečí nákazy pohlavní nemocí, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
09. 06. 2021 v 23:15Off-line Tarferi  (30/-/-)
Samozřejmě mám svobodu to i tak udělat a odsedět si až jeden rok.
09. 06. 2021 v 23:17Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Já nezpochybňoval existenci toho zákona. Já psal že je amorální.
09. 06. 2021 v 23:17Off-line Tarferi  (30/-/-)
"pokud jsou obě strany informovány, nevím proč by to stát měl regulovat a takové regulace považuji za amorální" - to je podle mě stejný typ problému jako když se s někým domluvíš, že ho zabiješ. Domluvili jste se, on s tím souhlasí ale ve finále je to stejně v rozporu se zákonem.
09. 06. 2021 v 23:19Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: "... odsedět si až jeden rok" S tímhle tvím přístupem slovo svoboda nemá žádný význam.
09. 06. 2021 v 23:21Off-line Tarferi  (30/-/-)
"S tímhle tvím přístupem slovo svoboda nemá žádný význam." - proto bych svobodou označoval jen to, za co bych nebyl penalizovaný. Jinak by to byla jen jakási fyzická možnost to provést.
09. 06. 2021 v 23:23Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: O fyzické proveditelnosti nemá smysl se vůbec z pohledu svobody se bavit...
09. 06. 2021 v 23:24Off-line Tarferi  (30/-/-)
Ale jednou tady v tom státě žijeme, tak bychom měli dodržovat jeho zákony. Jakkoliv nám mohou přijít amorální. Nebo máme svobodu žít někde jinde a dodržovat zákony území, kde budeme žít.
09. 06. 2021 v 23:25Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Říkám snad porušuj zákony? Kde prosímtě?
09. 06. 2021 v 23:26Off-line Tarferi  (30/-/-)
To je zase můj osobní názor :D. A ještě k němu dodám to, že když někdo jiný nějaký zákon nedodržuje, tak to neznamená, že ho taky dodržovat nemusím.
09. 06. 2021 v 23:28Off-line i8051  (53/184/97)
Hele hosi, mate svobodu se tu vyjadrovat na buznapavlaci .. to nema X miliard lidi na zemi :-)
09. 06. 2021 v 23:30Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Mimochodem, třeba v nacistickém německu bylo pár fakt dost amorálních zákonů. Jen si nejsem jistej proč dnes ty co je nedodržovaly spíš oslavujeme, než aby jsme je za to odsuzovaly... hmm divný.
09. 06. 2021 v 23:30Off-line Tarferi  (30/-/-)
Reagoval jsem primárně na toto tvrzení:
"Mimochodem nevím proč bys měl přijít o svobodu mít sex jen kvůli pohlavně přenosné chorobě"
protože o tu svobodu přijdu tím, že za to můžu být penalizovaný.
09. 06. 2021 v 23:32Off-line Tarferi  (30/-/-)
V nacistickém německu byla silná propaganda a společný nepřítel, na kterého se dala svést probíhající krize. A pak se objevil člověk, který slíbil řešení a tak se dostal k moci a ty zákony si trochu přizpůsobil.
09. 06. 2021 v 23:34Off-line Tarferi  (30/-/-)
Koukám že poctivě dodržujeme Godwinův zákon :D.
09. 06. 2021 v 23:35Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: A tím pádem v té době to nebyla platná legislativa? Byla. Důvod proč nevidíš problémy aktuálního zřízení jsou stejný jako byly tehdy. Silná propaganda, jen proto že se prosazuje demokracie tak jsi slepí vůči řadě jejím problémům.
09. 06. 2021 v 23:42Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Máme 2 až 3 totalitní režimy. Přičemž komunisti byly horší v papírování a tuším že občas šli proti vlastním zákonům (a o islamským státu moc nevím) . Ono pokud se máme poučit z historie, nemáme moc kam jinam jít. Tedy samozřejmě pokud ti není proti srsti se učit z historie.
09. 06. 2021 v 23:44Off-line Tarferi  (30/-/-)
"Důvod proč nevidíš problémy aktuálního zřízení jsou stejný jako byly tehdy" - tohle je podle mého názoru argument propagandy. Historie se údajně opakuje, ale někteří lidé vidí ty periody úplně všude a ve všem. V nacistickém německu vládla jedna strana a nebyl problém opozici nechat zmizet.

"Silná propaganda, jen proto že se prosazuje demokracie tak jsi slepí vůči řadě jejím problémům" - problém vidím v místní implementaci demokracie. Většina populace volí jen strany, které nám spoustu věcí naslibovaly a psychopaty, kteří na nás čumí s přátelským výrazem z plakátů. Kdyby si každý volič zodpovědně volil na základě chování konkrétních poslanců v konkrétních politických situacích, nebyl by problém měnit lidi častěji a radikálněji, situace by tady byla jiná. V běžném životě nepoznatelně jiná. Ale lidi jsou i***ti a mají pocit, že všemu rozumí a cítí povinnost volit jen pro ten pocit, že volili (nebo proč, já nevím).
10. 06. 2021 v 00:07Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Hmm, nejde o to že historie se opakuje, jde o to že každý režim má svoje plusy a mínusy. Současný je bezesporu lepší než nacistický, ale stále propagandu které nám vštěpuje že demokracie je skvělí režim, čímž nás oslepuje k vidění jejich nedostatků a stejně jako u nacistů, i propaganda demokracie cílí na zranitelné děti, které ve státním školství vychovává k poslušnosti režimu a přehlížení jeho nedostatků. Všimni si že stačí říct slovo jako "anarchie" a lidé to obvykle zamítnout dřív než vůbec stihnou vyslechnout jakékoliv argumenty. To není ukázka k***ického myšlení, ale ukázka vlyvu propagandy.

"Většina populace volí jen strany, které nám spoustu věcí naslibovaly a psychopaty" to je vlastnost demokracie, nikoliv implementační chyba. Uvedu a příkladu ČR.
Máme 10M lidí, dejme tomu že voličů co využije svého volebního práva jsou 2M (nevím hádám). To znamená že tvůj hlas má váhu 200/2M (tak to není kvůli přepočtům hlasů na mandáty,... ale pro zjednodušení).
Kolik energie jsi ochoten obětovat na to aby jsi vybral komu to hodit? Celkoví dopad tvého hlasu na volby bude zanedbatelný, prakticky cokoliv jiného než hození si kostkou má větší náklady než z toho máš benefitů. Není racionální důvod volbám věnovat víc zdrojů než tomu na jaký film půjdeš do kina, protože tvůj podíl na moci je zanedbatelný. Lidé co volí podle slibů a tváří na plakátech volí racionálněji, už jen z toho pohledu že obětují méně zdrojů na bezvýznamné rozhodnutí.
Psychopati jsou pak další vlastnost demokracie. Máš systém kde kde máš centralizovanou moc a máš lidi kteří moc chtějí a nemají zábrany. Opravdu je překvapení že do mocenských center se soustředí psychopati? To není problém voličů. To je problém toho, že demokracie je systém navržený pro ideální lidi se špatným vyhodnocováním prio***.
10. 06. 2021 v 00:19Off-line Tarferi  (30/-/-)
"Všimni si že stačí říct slovo jako "anarchie" a lidé to obvykle zamítnout dřív než vůbec stihnou vyslechnout jakékoliv argumenty" - dělám to taky. Anarchie pro mě znamená absenci vlády a absenci zákonů. A ruku na srdce, lidé nejosu dostatečně ohleduplní vůči ostatním na to, aby dokázali koexistovat bez zákonů k prospěchu společnosti a nikoliv jen tomu svému (pokud mi nic nezabrání ve vyvraždění baráku abych se mohl každý den v klidu vyspat, ..., nikdo mi nezabrání - ani mě nepotrestá - ve znásilnění toho hezkého kluka v ulici, ..., pokud není nikdo, kdo ochrání mou hospodu, ...).

"to je vlastnost demokracie, nikoliv implementační chyba" - v překladu je demokracie "vláda lidu", nikoliv "vláda zvolených manipulativních jedinců".

"Není racionální důvod volbám věnovat víc zdrojů než tomu na jaký film půjdeš do kina, protože tvůj podíl na moci je zanedbatelný" - jsem ve věku 27 let, tj. už mám nějaké povědomí o fungování státu a jeho částí. Lidí jako já je určité procento populace. Lidí smýšlejících jako já taky není zanedbatelný počet. Pokud dám skutečně informovaný hlas, tak je vše v pořádku. Pokud budu hlasovat pro toho, kdo si zaplatí nejvíc plakátů a má největší úsměv, je to dle mého názoru ještě horší, než kdybych hlas nedal. Pokud ke stejnému závěru dojde většina populace, tak časem přestane záležet na tom, kdo si zaplatil nejvíce plakátů a kdo má největší úsměv, ale na tom, kdo jak skutečně s mocí naloží. Což je podle mě systém, který by byl lepší než ten, který tady je teď.

"Opravdu je překvapení že do mocenských center se soustředí psychopati" - problém je ten, že s mocí ne vždy nakládají ku prospěchu voličů, kteří je volí.
10. 06. 2021 v 00:51Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: "Anarchie pro mě znamená absenci vlády a absenci zákonů" To první je tak nějak obsaženo v názvu, ale ne to druhé. Respektive systém souzení a vymáhání spravedlnosti řeší i anarchie, byť jsem obeznámen jen s jedním anarchistickým směrem. Tvůj pohled na problematiku anarchie je jak jsem psal ovlivněn právě propagandou současného zřízení jak jsi právě dokázal.
Ancap například předpokládá polycentrickým právní systém se řekněme právními normami konvergujícímy k principu neagrese.

'nikoliv "vláda zvolených manipulativních jedinců"' aby to bylo jinak, tak potřebuješ ideální lidi kteří neexistují.

"Pokud ke stejnému závěru dojde většina populace" To nenastane, demokracie spěje spíše opačným směrem a navíc lidi mají tendenci sebe považovat za nejlépe informované a ostatní za hlupáky, tak přece nenechají tebe a podobné pomatence volit zloděje, lháře,... když oni nás mohou spasit tím že to hodí volnýmu, okamutovi, komunistům, pirátům, či burešovi, kteří mají pravdu!

"problém je ten, že s mocí ne vždy nakládají ku prospěchu voličů" Znovu, to je vlastnost demokracie. Podívej se jak jsou nastaveny incentivy politiků. Co chtějí? Dostat se k moci a pak se tam udržet. To znamená přesvědčit voliče aby jim daly hlasy. To aby skutečně dělali to co je pro voliče správné je zcela irelevatní a když to i tak někdo chce dělat... obvykle se mílí v tom co je správné.
10. 06. 2021 v 09:58Off-line Tarferi  (30/-/-)
Podle mě je to, co tady píšeš vlastnost implementace demokracie. Samotná ideologie na které je to postavené může pracovat s ideálními podmínkami. Komunismus byl taky původně dobrý nápad, ale jeho implementace v minulém století dopadla tragicky
10. 06. 2021 v 10:54Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Samotná ideologie může pracovat s ideálními podmínkami pouze v případě, že se ji nikdy nebudeš snažit implementovat. Problém s demokracií je v tom, že ty ideální podmínky které jsou jsou protikladné. Chceš aby lidi byly zároveň inteligentní a informovaní, ale zároveň aby dělali fakt hloupí rozhodnutí s investováním svých zdrojů.

Pokud za dobrý nápad považuješ systém postavený na principu který byl vyvrácen v teoretické rovině dávno předtím než byl pokus o jeho implementaci tak jasně, komunismus je dobrý nápad. To i perpetum mobile. Jako už teoreticky je to nesmysl, ale dobře to zní, tak se o to budeme snažit.
10. 06. 2021 v 11:13Off-line Tarferi  (30/-/-)
Jakým způsobem se anarchistický režim vyrovná s externími záležitostmi? Jako třeba kdo bude rozhodovat o vztazích s okolními státy, kdo vyhlásí stav nouze (nebo svolení k obsazení), pokud na naše území vnikne cizí armáda? O všem, o čem v demokracii rozhoduje vláda musí i v anarchii někdo rozhodovat (jaké/jestli budou daně, kdo je bude platit, na co se použijí, jaké budou regulace a normy třeba na potraviny, ...)
10. 06. 2021 v 12:56Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Záleží na konkrétním uspořádání, zajímám se hlavně o ancap a tam platí že trh nelze zcela predikovat, takže mám odhady, nikoliv věštby. Můžu se to pokusit nastínit, ale velmi zjednodušeně a popravdě sám budu vytrhávat z kontextu, protože jako sem opsat komulativní znalosti napříč několika let je nad mé časové možnosti, takže spíš ti můžu poskytnout nějaké zdroje, urzova kniha o ancapu je celkem dobrý začátek, má v ní rozepsaná hlavní odvětví včetně funkcí armády, policie, justice, zdravotnictví, sociálním systému...

Svolení s obsazením? Proč potřebuješ mít někoho aby se vzdal? Aby se ti dané území lépe dobývalo? To není moc výhoda pro obyvatele daného území jak bylo zrovna v případě tohohle území už několikrát prokázáno. Decentralizovaná území mnohem lépe odolávají invazi, už jen proto že nemají centrum k dobití.
Obrana území by byla na bedrech bezpečnstních agentur a samotných lidí, protože se předpokládá relativně dobře vyzbrojená populace. Je ale pravda že ancap území by oproti podobně ekonomicky a populačně silnému státu vojensky slabší kvůli jeho decentralizaci, ale to stejné platí o demokracii v porovnání s diktaturou.

Nouzová situace, no záleží na příčině. Pokud vezmeme SARS2, tak jde o zdravotní záležitost a skin in the game by měli zdravotní pojišťovny, protože pokud se pandemie vymkne z rukou budou to pro ně čisté ztráty. Mají nejlépe nastavená incentivy pro to aby vytvářela opatření a mohly by je vynucovat skrze své smlouvy s klienty, včetně obchodních center a na rozdíl od politiků jejich incentivy jsou pro to pandemii řešit, nikoliv vyhrát volby, což v době pandemie znamená tvářit se že pandemii řeší.

O daních těžko, s těmi nepočítá tuším žádný anarchistický směr. Zas, budu psát o ancap, ne všech anarchiích, ale myšlenka ancapu je postavena na volném trhu a konkurenci. Otázka tedy není kdo bude platit daně státu. ale kdo bude platit za služby a kdo je bude je bude poskytovat.
Kvalitu potravin dokáží ohlídat nezávislé organizace, nakonec i dnes máme dTest, kterému stát dělá nekalou konkurenci. Nepotřebuješ na to stát s normami, které víc škodí, než pomáhají.
10. 06. 2021 v 13:13Off-line i8051  (53/184/97)
Hele vy dva, bezte si to vyrikat nekam na pivo ... :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
10. 06. 2021 v 13:16Off-line Tarferi  (30/-/-)
"Nepotřebuješ na to stát s normami, které víc škodí, než pomáhají." - kdybychom to nechali na samotných organizacích, tak ty jdou po co největším zisku.

Kdybych vymyslel nějaký triviální případ, tak když mi nějaká "nezávislá organizace" sdělí, že to hnojivo, které používám na brambory které mi rostou na polích je zdraví škodlivé (třeba obsahuje nějaký karcinogen), tak jakou bych měl motivaci si používat něco zdražšího, když to lidé kupují tak jak to dělám teď?

S tvým řešením pandemie bych souhlasil, pojišťovny mají finanční motivaci ji tady co nejdřív ukončit.

Kdybychom měli platit za konkrétní sociální služby, tak se jakoby střelíme do nohy, protože kdybych třeba měl dětem platit školu jako službu, tak ve škole skončí hned jak se naučí číst a psát a půjdou mi okopávat brambory na pole.

Kdyby nebyly daně, tak by některé obory skončily úplně, protože je málokdo bude platit jako službu a samy moc příjmy negenerují (třeba správa lesů, výzkum a vývoj, meteorologové, služby veřejného osvětlení, informační centra, ...). Kdybych si měl platit vysokou z vlastního, tak na ni nejdu a půjdu raději pracovat a vysokou budou mít vystudovanou jen ti bohatí nebo tragicky zadlužení. Dlouhodobě nemocní, různě postižení, matky samoživitelky a ženy (a muži) na mateřské by ostrouhaly úplně...
10. 06. 2021 v 14:32Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: "ty jdou po co největším zisku" mno, ne vždy, ale obvykle ano. Proto je jejich chování relativně predikovatelné.

Když najdeš svůj triviální triviální případ, tak já najdu triviální případ kdy to zjístí konkurence a využije to k získání části tržního podílu té co využívala karcinogeního hnojiva, no a vzhledem k tomu že pokud by neinformovala lidi že to tam je, mělo by to následně dohru u soudu kvůli poškození soukromého majetku - těla.
A to ani nepíšu o tom, že zisk organizací jako dTest je přímo závislý na důvěře lidí tak mají silné motivace na to nenechat se ovlivnit.

S okopáváním brambor, se celkem mýlíš. Nedává to ani ekonomický smysl. Mechanizace tady výjde levněji než děti. Víš kolik dítě sežere? :-) Ale obecně rodiče se snaží zajistit pro děti co nejlepší budoucí život a tak zpravidla se snaží zajistit co nejlepší vzdělání, což dává i ekonomický smysl, protože potomci jsou jedním z přirozených "pilířů důchodové systému" . Naopak, pokud rodič ví, že na budoucích příjmech dítěte může závyset i jeho budoucí životní úroveň, má větší motivaci pro odvedení lepší práce, dnes se dost lidí na děti dívá spíš jako na domácího mazlíčka, prostě chcou dítě.

Extrapoluješ chování tržního prostředí podle chování v netržního prostředí. Ano, některé obory by zaniíkly, ale to je proto že by o ně nebyl zájem a tedy jejich existence dnes působí čistou škodu, ale zrovna u tebou zmíněných oborů to neplatí:
Správa lesů - Soukromí vlastníci lesů i dnes existují a své lesy spravují.
výzkum a vývoj - Je třeba rozdělit na základní a aplikační. Aplikační výzkum už dnes je financován hlavně soukromě. Takže zbývá základní. Finance do něj by pravděpodobně poskytovaly jek soukromé společnosti která tak někdy činní i dnes, pak zájmové spolky (takhle byly financovány například počátky raketetové techniky před WWII, ale popravdě tam šli i soukromé společnosti tuším Opel a byly i nějake biznis plány jako poštovní raketoplány - fakt nedělám si legraci), dále univerzity pro které by šlo o prestiž.
Zrovna meterologie by se ufinancovala celkem v pohodě, protože ji potřebuje spousta oborů, od letectví, námořní dopravu, přes zpravodajství. Jen místo toho aby se to financovalo neefektivně přes stát, tak by finance tekli přímo.
Veřejné osvětlení by logicky vlastnil vlastník, protože by tím zvedal cenu svého majetku. Kde si spíš pronajmeš, či koupíš byt v místě kde není veřejné osvětlení, nebo tam kde je?
Vysoká, no problém je s vysokou je ten že 1. ceny jsou značně zdeformované státem. V USA jsou tlačeny nesmyslně vysoko skrze státem garanované půčky. Když se podíváš na třeba český CEVRO, tak ceny začínají na 29.000 Kč což sice není zadarmo, ale rozhodně to není přístupné jen pro bohaté. Pěkně se o tom rozpovídal Rektor CEVRa Josef Šíma na podcástu liberálního institutu ( https://libinst.cz/…sefem-simou/ )
Osoby na mateřské by sice nedostávaly podporu, ale ani by neplatily daně. Je nutné si uvědomit jednu věc, stát nemá žádné magické peníze. Stát má jen peníze co vybere na daních nebo ty které se půjčí. Ty druhé tak či onak bude muset někdo zaplatit. To znamená že když lidé nebudou pod pohrůžkou násilí nuceni platit daně, budou mít peníze na minimálně odpovídající služby těm které poskytuje stát, ale spíše na lepší, protože trh je zkrátka efektivnější, takže je možné a dle mého pravděpodobné že běžný rodič na mateřské na tom díky úsporám i nezdaněným příjmům partnera bude lépe než dnešní běžný rodič se zdaněným příjmem partnera a s menšími úsporami. Ano ostrouhají ve smyslu že nedostanou oběd zadarmo, ale "There ain't no such thing as a free lunch"

Zbývající řeší pojišťovny, svépomocné spolky, cha***a...
10. 06. 2021 v 15:12Off-line Tarferi  (30/-/-)
A matky samoživitelky ostrouhají... pokud onemocní, děti budou hladovět? Pokud se chceš spoléhat na cha***u, tak jsi odsouzen k zániku.

"pokud by neinformovala lidi že to tam je, mělo by to následně dohru u soudu kvůli poškození soukromého majetku - těla" - Na každém balení by mohla být informace o chemikáliích, které byly použity při pěstování. Některé domácnosti by si ale nemohly dovolit kupovat dvakrát dražší brambory jen kvůli složení, což je ten problém. Některé podniky by do svých produktů mohly přidávat návykové látky, a zajistit si tak stálé zákazníky. Samozřejmě s informací na obalu :D.

"Mechanizace tady výjde levněji než děti" - děti mohou obsluhovat stroje, to okopávání jsem tam dal jen jako nějakou činnost.

"Víš kolik dítě sežere" - žere biopalivo, kterého je dostatek. Kdyby děti žraly benzín/naftu, tak by je nikdo nechtěl.

"Naopak, pokud rodič ví, že na budoucích příjmech dítěte může závyset i jeho budoucí životní úroveň, má větší motivaci pro odvedení lepší práce" - to mi přijde jako názor někoho, kdo vyrůstal v modelové rodině se zazobanými rodiči, kterému nikdy nic nechybělo.

"Vysoká, no problém je s vysokou je ten že 1. ceny jsou značně zdeformované státem. V USA jsou tlačeny nesmyslně vysoko skrze státem garanované půčky." - pokud vím, tak na soukromé škole si poplatky spojené se studiem určuje sama škola. Nevidím důvod, proč by to v anarchistickém systému mělo dopadnout jinak. Průměrná mzda za minulý rok byla údajně 35 611 Kč a medián byl 32 870 Kč. To reálně znamená, že polovina obyvatel má mzdu nižší než 32 870 Kč. Z toho si odečti pojištění (pokud nebudou daně, zbyde ti zhruba polovina současných odvodů, což ale není mnoho), náklady na živobytí (nájem/hypotéka, spotřeba, ...), náklady spojené s životní úrovní (např. dovolená, úspory na vánoce) a spoustu dalších, obzvlášť pokud vychováváš dítě/děti. Pokud jsi v dětství měl oba rodiče, kteří tvé finanční potřeby transparentně pokrývali, tak bys nebyl ten, koho by se ty nové problémy dotkly a asi nemáš představu o tom, co někteří rodiče museli obětovat pro své potomky doteď. Stres z toho, že budeš mít několik dnů v týdnu nedobrovolnou dietu je pro některé lidi neustálou realitou a přidat k tomu ještě stres z toho, že si všechny služby veřejnosti budou muset zajišťovat a hradit sami by byl likvidační.

Zní to všechno fajn, ale mít nějaké základní sociální jistoty, byť z nedokonalého systému současné demokracie, je pro mě osobně nesrovnatelně lepší.
10. 06. 2021 v 22:13Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Pokud onemocní, tak pravděpodobně bude pojištěná, nebo bude mít úspory. Až v případě že tohle selže, nastupuje cha***a.

"návykové látky" nějak nevidím že by státy bojovaly nějak smysluplně proti cukru.

"děti mohou obsluhovat stroje" stále ekonomický nesmysl. S vyšším vzděláním má člověk vyžší příjem.

"to mi přijde jako názor někoho, kdo vyrůstal v modelové rodině se zazobanými rodiči" - nebo taky někoho informovaného o situaci v indii, takže ví že chudí indové si platí nízkonákladové soukromé školy, protože státní školství je pro ně totálně nefunkční.

"pokud vím, tak na soukromé škole si poplatky spojené se studiem určuje sama škola" psal jsem něco o tom že cenu určuje stát příjmo? Nepsal. Psal jsem že za problém můžou státem garantované půjčky. Víš, ono existuje něco jako nabídka a poptávka. Pokud začneš dávat levné peníze formou garantovaných půjček na nějaký statek, cena logicky jde nahoru, protože jsi uměle zvednul poptávku. Funguje to tak u cen nemovitostí, funguje to u školství, funguje to tak obecně.

"Průměrná mzda za minulý rok byla údajně 35 611 Kč a medián byl 32 870 Kč." - To je hrubá mzda. Podívej se na celkové mzdové náklady zaměstnavatele když až z toho chce odečítat pojištění. Tyto náklady tvoří pro ten median 43 980kč a to je tržní cena práce kterou zaměstnavatel vyjednává při pohovoru. Dlouhodobě se bude cena mzdy spíše blížit této částce. To je strana příjmová, dále podívej se i na stranu výdajou, tedy daně spotřební a DPH které naopak cenu zvedají a tam cena loicky bude nižší. To jsou věci které jsi zanedbal.
11. 06. 2021 v 03:06Off-line Riku  (63/176/110)
Mládež neočkovat,taková p**ovina jako roušky na vždy,nás nemůže zastavit. Na věčné časy.
11. 06. 2021 v 03:13Off-line Riku  (63/176/110)
Hele vole, proč očkovat,můj děda,bába ještě nenatáhla bačkory a já chci dědit. K***a,voni se snad nechali navočkovat.
11. 06. 2021 v 13:57Off-line i8051  (53/184/97)
Mooje ditata se sama na vopichani zaregistrovala a ani jsem o tom nevedel :-)
11. 06. 2021 v 14:49Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Budu hádat, chtěji tě předběhnout a dostat třetí dávku dřív než ty :-D A podnikly kroky k tomu abys jejich konspiraci neodhalil :-D
11. 06. 2021 v 15:07Off-line Tarferi  (30/-/-)
Pak bych jim ale zakázal procházet kolem routeru, protože jestli ho zmagnetizují, tak konec :D.
11. 06. 2021 v 15:20Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Zmagnetizují? neblázni. Ti čipy ve vakcíně fungují jako repeatery. Důvod proč nemají chodit moc blízko k routerům není kvůli zmagnetizování, ale protože je lepší kvůli pokrytí aby byly dál :-) Normální opakovač taky nedáš těsně vedle routeru:-)
11. 06. 2021 v 17:12Off-line Tarferi  (30/-/-)
Ani bych se nedivil, pokud by po tom očkování někomu narostl chobot :D. Pokud vím, tak se očkuje s cílem snížit riziko vážného průběhu. Stále se můžeš nakazit a ta nemoc u tebe může propuknout...
11. 06. 2021 v 19:17Off-line i8051  (53/184/97)
Stejnosmerny elmg pole je u hardweru v pohode, nesmej tam ale behat moc rychle :)
11. 06. 2021 v 19:19Off-line i8051  (53/184/97)
Artene, umej ty nanoripitry mesovat? :-)
11. 06. 2021 v 19:21Off-line Tarferi  (30/-/-)
Možná dokáží hashovat... tak by mohli těžit kryptoměny :D.
11. 06. 2021 v 19:29Off-line i8051  (53/184/97)
Hm, to by se moc zahrejvaly .. by ses uvaril :-)
11. 06. 2021 v 20:06Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Určitě :-) Celí sars2 vznikl jen proto aby se každý na kontinentě mohl připojit konkrétně přes tvou wifi k netu :-)
Jen problém je když ta síť moc velká a je k ní připojených moc zařízení přes ty repeatery a tvůj router pro vnitřní síť nepoužívá IPv6 tak dojdou adresy :-D Tak doufám že jsi upgreadoval ať se na mě adresička dostane :-D

(smutné je že ikdyž se snažím, tak tohle stále není ta nejpitomější konspirační teorie o očkování a sars2. Jsou větší blbost a lidi v ně fakt věří)
11. 06. 2021 v 21:11Off-line i8051  (53/184/97)
Tak to abych si na lanu pustil dhcp pod ipv6 ... chces nejakou rezervovat? Melo by to stacit, vychazi to asi 16 milionu adres na metr ctverecni zeme :-)
11. 06. 2021 v 21:26Off-line i8051  (53/184/97)
Ze by mel Jarda rozum? .. dobrej vtip :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 06. 2021 v 22:03Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: No na chvíli to vydrž a budu early adopter tak to stihnu, ale na věky to taky nebude :-D https://xkcd.com/865/
13. 06. 2021 v 21:08Off-line Tarferi  (30/-/-)
"zakázali Astruzeneku" - V překladu "Ministerstvo zdravotnictví ve středu doporučilo ji nepodávat lidem mladším 60 let. Ve výjimečných případech může způsobovat vzácný syndrom trombózy"
13. 06. 2021 v 21:23Off-line Tarferi  (30/-/-)
Máš k tomu nějaký zdroj, nebo sis to vymyslel?
14. 06. 2021 v 00:22Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Když se po tobě chce zdroj, tak máš dodat odkaz. Jinak nečtu zakázáno a ani pozastaveno, ale nedoporučeno s tím že některé země s tím přestávají, ale ne čr.
mimochodem astrazeneca je mám pocit tradiční vakcína, nikoliv mRNA, který ti obzvláště vaděj :P Místo Astry se právě doporučuje používat mRNA :-D

https://www.lidovky.cz/…hranici_lidr
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 06. 2021 v 06:32Off-line tatrman  (27/-/-)
Ani Jágra Babiš neukecal...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 06. 2021 v 15:32Off-line Tarferi  (30/-/-)
Kámo ty už lžeš a zavádíš víc než Babiš a to už je co říct :D. Nemáš náhodou založený byznys na zmanipulovaných i***tech? :D
14. 06. 2021 v 15:40Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave:
1. ne vakcíny, ale vakcína. 1 konkrétní.
2. to že s astrazeneca byly nějaké pochyby se v mainstreamu píše celkem dlouho a i dříve kvůli tomu bylo omezeno v některých státech je užívat.
3. Kvůli různým věcem zrovna astrazeneca nebyla přiobědnána (jeden z důvodů byl i potíže s dodávkami co si vybavuji) takže stejně by za chvíli nebylo čím očkovat.
4. Nezastáváme zázračné vakcíny, ale normální vakcíny které mají větší pozitivní efekt než negativní. Protože přes léto sars2 ustupuje tak se může očkovat pomaleji, což vede k upřednostnění některých vakcín nad jinými.
14. 06. 2021 v 15:40Off-line mek  (26/200/90)
Dneska sem byl na druhé. Neví někdo kdy mi začne fungovat ta 5g síť?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 06. 2021 v 08:24Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Jakým způsobem dokáže způsobit dlouhodobé škody bez toho aby se škody projevili max během pár týdnů? Chci znát mechanismus! Bereš jen 2 dávky, za pár týdnů nebudeš v sobě mít z původní vakcíny nic!

Souhlasím to že za vakcíny nikdo nenese zodpovědnost problém je, protože to nahrává takovým hlupákům jako jsi ty.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 06. 2021 v 08:41Off-line Tarferi  (30/-/-)
"Napis lež kterou sem napsal to sem fakt zvědav" - skoro v každém tvém příspěvku lžeš :). Vezmeme si třeba ten poslední

"nechat ockovat experimentalni vakcinou pouzitou poprve v lidské historii s mRNA" - mRNA vakcíny jsou s námi už spoustu let. Najdeš jich desítky, některé se používají přes 10 let (např. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23159882/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25483661/ a další), samotný výzkum mRNA se děje už skoro půl století.

To bys ale musel chtít vůbec něco vědět. Jakože něco víc než ti tvůj pasáček napovídal :D. Jen lžeš a zavádíš...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 06. 2021 v 09:02Off-line Tarferi  (30/-/-)
"už ted Ken hlásí, že minimálně 3tí davka bude nutná" - v překladu "Pokud budou lidé v Česku dostávat i třetí dávku vakcíny proti covidu-19, bude mít jiné složení a bude odolnější vůči mutacím, říkají odborníci. Očkovat se bude pravděpodobně v zimě."

"Tohle je nejvetsi konspirační teorie co sem tu čet" - takže nečteš vlastní příspěvky? :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 06. 2021 v 09:36Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: Ok možná tři, kdy třetí bude update, ale po delší době. Na principu nic nemění. Léky u kterých je nutné sledovat dlouhodobé účinky jsou hlavně ty, který si bereš třeba jednou denně(týdně pod delší dobu - třeba roky, protože škody mohou působit komulativně s každou dávkou a tak se to může projevit až po roce užívání protože poškození těla překoná treshold kdy je to nepozorovatelné.
17. 06. 2021 v 23:49Off-line Tarferi  (30/-/-)
Zajímavý názor, bohužel nic z toho není pravda :).
Pokud máš pocit že je něco z toho pravda, dej nějaký zdroj, odkud jsi ty informace čerpal.
18. 06. 2021 v 00:01Off-line Tarferi  (30/-/-)
"A hlavne zalozeny na strachu a lenosti lidi si pozjistovat infa z relevantnich mist a zdrojů" - takže tvůj osobní přístup :D.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 06. 2021 v 21:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Ve vakcíně moderna je látka SM-102, o které se dá najít na netu za A - že je to vysoce hořlavá a navíc karcinogenní látka ovlivňující i nenarozený plod
za B- že je to naprosto neškodný aminolipid... takže si každý soudruh dle svého vkusu může vybrat, čemu chce věřit :D
18. 06. 2021 v 21:55Off-line Tarferi  (30/-/-)
Oni to míchají bez BD?
18. 06. 2021 v 21:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Co?
18. 06. 2021 v 21:56Off-line Tarferi  (30/-/-)
Sm
18. 06. 2021 v 22:02Off-line BussterX  (103/130/150)
Dop***le umíš nějakou delší souvislou větu ve které bys trochu rozvedl svou myšlenku a sdělil co je to BD? :D
18. 06. 2021 v 22:09Off-line Tarferi  (30/-/-)
No přeci BD je obvykle spojováno s SM :D.
18. 06. 2021 v 22:26Off-line BussterX  (103/130/150)
Notyvole :D:D:D
18. 06. 2021 v 22:27Off-line BussterX  (103/130/150)
Já su vanilka, mně tady ty uchylárny nedocházejí no :D
18. 06. 2021 v 23:20Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Weave: "BTW vir mutuje kazde dva tydny prirozene a kazda mutace je slabsi a slabsi"
Tak to jsem rád, že SIV zmutoval z velké části pro lidi neškodného viru v ještě lehčí vir HIV. Mmmnt, on vlastně z neškodného SIV zmutoval v zabijáka HIV. A jak se tvá hypotéza slabnutí viru vypořádává s chřipkou? Neměla se podle tebe vyvinout tak aby už prakticky nikoho neměla být schopna zabýt?

Je pravda že viry, ale i bakterie se pro hostitele stávají hodnější, ale nejdřív musí být splněna určitá podmínka.To že jsou zlí jím musí působit evoluční nevýhodu.

"A hlavne zalozeny na strachu a lenosti lidi si pozjistovat infa z relevantnich mist a zdrojů"
A to jsou které zdroje. Ptaly jsme se tě na ně už asi víc než 10x. Vždy o nich básníš, ale nikdy jsi žádný nedodal.

"Kazda dalšínova updatovana vakcina bude odpovědí na predeslou mutaci zpusobenou predeslym očkováním..."
Virus mutuje i tak aby obešel i imunitu zjískanou proděláním nemoci a to úplně stejně jako imunitu zjískanou očkováním. To je důvod proč je tu chřipka každej rok a každej rok jsou vydávány nově aktualizované vakcíny na chřipku. Tuším že dvakrát.

"vsechny obranné mechanizmy které telo má pro obranu před vnikem nejakeho svinstva do tela"
Všechny léky jsou navrženy tak aby účiná látka se dostala tam kde je potřeba. jinak by neexistoval důvod aby sis je bral, protože by nefungovaly, Pokud se účinná látka nedostane přes žaludek, bere se to injekčně.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 06. 2021 v 23:22Off-line Tarferi  (30/-/-)
"zabýt" ಥ_ಥ
18. 06. 2021 v 23:58Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Výrobce nenese zodpovědnost.
Vláda nenese zodpovědnost.
Očkující lékař nenese zodpovědnost.
Ale ty když se nenecháš naočkovat, si nezodpovědný xD
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 06. 2021 v 00:03Off-line Tarferi  (30/-/-)
5 souhlasných hlasů za 4 miunty. Další rekordman :D.
19. 06. 2021 v 16:19Off-line Tarferi  (30/-/-)
19. 06. 2021 v 16:32Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: No, plně podporuji jeho právo i myšlenku bojovat tak proti státnímu útlaku. Nic to ale nemění na tom že je to prakticky dost hloupé opatření :-)
19. 06. 2021 v 16:37Off-line Tarferi  (30/-/-)
Pokud proti útlaku bojuješ ještě větším útlakem, tak jsi i***t.
19. 06. 2021 v 17:42Off-line BussterX  (103/130/150)
No, proti útlaku by se mělo bojovat jinak...tak nějak sofistikovaně, ba přímo sametově... navrhuji zacinkat klíčema... myslíte že by to pomohlo? no já myslím že jo, když to vyřešilo útlak bolševika vyzbrojenýho tankama a lidovou milicí a VB tak proč by to nešlo dneska... kdyby to papaláši chtěli a naplánovali a naservirovali na zlatém podnose prostým občanům jako v roce 89 :D:D
19. 06. 2021 v 17:54Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: No, to by ale nejdřív on musel bojovat útlakem.
Zaměstnanecký poměr je prakticky standardní obchodní vztah. Prodávající - zaměstnanec, kupující - zaměstnavatel. Každý by měl mýt svobodu se rozhodnout nakupovat zboží ci služby (zaměstnanec prodává služby) od koho chce z jakýhkoliv důvodů chce. Takže tohle je zhruba stejný útlak jako když upřednostňuješ ze dvou stejně dobře vařících restaurací tu s hezčím číšníkem, což útlak není, protože jde o rize dobrovolný vztah.
20. 06. 2021 v 18:16Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Víte, co je maximální zodpovědnost?
když jedete sami v autě a máte respirátor, protože nechcete nakazit toho v zrcátku!
20. 06. 2021 v 19:52Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Mazel.Groofy: Nemyslím že by kdokoliv krom Lubomíra Volného mohl dojít k takovému závěr... a ten roušky nosit nechce :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload