Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Postižení lidé

17. 08. 2021 v 13:12Off-line Anonym
Dobrý den vážení a milí diskutující zde máte další dotaz od anonyma což vás jistě potěší (no to byl jen takový nevinný rýpanec pod žebírko) ale teď k věci dlouhá léta se mi honí hlavou myšlenka že se veřejně zeptám na názor lidu co si myslí o postižených lidech na téma sex, láska, vztahy nesejde na orientaci nesejde na druhu postižení ať už tělesném či mentálním a také proč si veřejnost myslí že pro postižené lidi jsou vztahy a sex zapovězené a nežádoucí a tudíž aby se dosáhlo stavu který vylučuje možnost sexuálního chování tak se tito lidé buď cpou tlumícími léky či rovnou kastrují ovšem bez možnosti nějaké sebeobrany (ano jistě už se ta situace trošku lepší ale stále to není tak jak by to mělo být) prosím zdejší moudrý lid o slušné vyjádření bez hádek a vzájemného napadání děkuji PS:je toto pro mě dosti citlivé téma protože sám mám v rodině postiženého člena a navíc homosexuálně zaměřeného který je pod mou jak to jen říci ochranou před ostatními a kterému se snažím vysvětlit že není méněcenný jen proto že je nemocný a také se k němu tak chovám
17. 08. 2021 v 13:23Off-line Betonica  (39/191/93)
Mam neslysici i nevidome kamarady. A nekteri jsou gayove. Pro me jsou tito kamaradi stejni jako vsichni ostatni. Chovam se k nim stejne, nelituji je. Jedine, co delam navic, je, ze s neslysicim znakujeme a s nevidomym chodime tak, aby mi stihal. A ano, se vztahy to maji tito kamaradi tezsi.

Proc to tak je? To je podobne jako s LGBT, muslimy nebo jinymi lidmi, kteri nejsou "vetsinovi". Lide, vcetne tebe a mne, se totiz prirozene boji neznameho. Priciny bych hledal davno v lidske minulosti, kdy jsme zili v obcinach, ktery se podobaly smeckam. Vezmeme-li smecku, treba vlku, jako priklad, pak je jasne, ze takova smecka je jen tak silna, jak silny je jeji nejslabsi clen. Proto jsou ve smeckach pravidla velmi tvrda, preziji jen ti nejsilnejsi. Lide maji take sveho druhu pravidla smecky, jen jim rikame spolecenske normy, konvence. "Slabsi" jedince na rozdil od zvirat nenechavame na pospas, naopak jim pomahame. Stale v nas ale zustava hluboko zakorenene to chovani smecky. Proto je dle meho tolik kriku kolem kohokoli, kdo neodpovida norme smecky, rozumej spolecnosti. A tyto normy se znacne lisi mistem, casem i kulturou.

Libi se mi, jak pises, ze se snazis chovat ke svemu pribuznemu. Nevim ale, jestli to pomuze. Muzu pridat zkusenost s neslysicimi. Budou-li se slysici bavit v p***omnosti neslysicich, a je docela jedno o cem, budou mit neslysici vzdycky pocit, ze jsou pomlouvani.
Jak jsem uz psal, ja se ke svym kamaradum chovam stejne, ke vsem, bez rozdilu.

Dle meho jsou ale handicapy uz tak nejak akceptovane. Daleko horsi pozici maji lide s dusevni nemoci, kterou si taky sami nevybrali. Rict dnes nekomu, ze ma clovek schizofrenii, OCD nebo BAP, to chce odvahu. A treba v pracovnim procesu se casto deje, ze jsou tito lide predem vyrazovani, aniz by nekdo zkoumal jejich skutecny zdravotni stav. Smutne na tom je, ze dusevni nemoci trpi znacna cast populace, spotreba leku narostla nasobne a presto se tvarime, ze se to nedeje, ze je to tabu.
17. 08. 2021 v 13:24Off-line Betonica  (39/191/93)
@jez1920FC22: Tvoje hloupost nezna mezi, ze? Co to meles, ze by se nemel nekdo mnozit? Prosimte, bez si prepocitat svoje deti, nez ti utecou. :))
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 08. 2021 v 13:35Off-line i8051  (53/184/97)
Hm a Jezina bude neco psat o dusevne postizenejch ... notvle
17. 08. 2021 v 13:36Off-line Betonica  (39/191/93)
Ty fakt proste musis za vsech okolnosti dokazovat, ze jsi produktem postizenych rodicu, ve tvem pripade patrne mentalne. Jak vis, ze se zrakove a sluchove postizenym rodi zdrave deti? Zrovna totiz moji kamaradi maji nevidome a neslysici rodice. Polovina skoly neslysicich to ma stejne... Bud tak laskav a nez neco placnes, over si alespon zakladni fakta!
17. 08. 2021 v 13:39Off-line ellvin  (23/183/81)
@Betonica A proč podle tebe Jez mele hlouposti? Já jsem stejného názoru, který on zastává. Není vůbec moudré, aby postižené páry (kteří trpí nějakou dědičnou chorobou, či nemocí) přiváděli na svět děti, u kterých je víc než vysoká pravděpodobnost, že budou taktéž postižený. I když ono hodně záleží, o které postižení by se mělo jednat. Pokud by to jejich postižení mělo znamenat to, že ti jedinci budou potřebovat asistenci 24/7, tak tam je otázka smyslu toho jejich života na místě. Nemá smysl udržovat člověka při životě za každou cenu. Ale toto rozhodnutí by mělo být na tom konkrétním člověku. Co se mě týče, tak takový život by pro mě nebyl život, ale jenom přežívání.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 08. 2021 v 13:42Off-line Betonica  (39/191/93)
@ellvin: Aha. Takze na zaklade tveho pocitu je spravne rikat druhym, co smi a nesmi? A kdo urci, ktere postizeni jeste je pripustne pro pripadne mnozeni se a ktere uz ne? Treba sluchove postizeni ma radu stupnu a typu, kdo rekne, ktery stupen jeste ano a ktery uz ne? A pokud to bude platit a takovy clovek se i presto rozmnozi, co bude nasledovat? Utratime jeho deti a jeho samotneho zavreme? Nebo jak si to jako predstavujes?

Ono je velmi jednoduche ucinit rychly zaver. Mej ale na mysli, ze pro jistou a ne malou cast populace jsme my LGBT take postizeni. Budou se tedy tebou prosazovana omezeni tykat i gayu a leseb?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 08. 2021 v 13:45Off-line Betonica  (39/191/93)
@Jez1920FC22: Nikde jsem nepsal, se zrakove ci sluchove postizenym nemohou narodit zdrave deti. O vyssi korelaci mezi neslysicimi rodici a neslysicimi detmi existuje rada dat, staci si je vygooglit.
17. 08. 2021 v 13:46Off-line ellvin  (23/183/81)
@Betonica Psal jsem, že dost záleží, o které postižení by se mělo jednat. Člověk se sluchovým postižením může vést plnohodnotný život, jako kdokoliv jiný.
17. 08. 2021 v 13:48Off-line Betonica  (39/191/93)
@ellvin: Ja vim. Ale to prece nejde, rict, ze tato postizeni jsou pripustna a tato ne. Jak bys to oduvodnil? Na zaklade ceho? Podobne deleni tu totiz uz bylo, jen se tykalo Zidu a homosexualu a Romu. A vime, jak to dopadlo.
Znam i lidi telesne postizene a take vedou plnohodnotny zivot. Znam radu lidi s dusevni nemoci a take vedou radny zivot. Znam mentalne postizene a ti rovnez vedou dobre zivoty. Tak proto se ptam, jak bys urcil hranici, kde jeste ano a kdy uz ne?
17. 08. 2021 v 13:52Off-line Betonica  (39/191/93)
A kdyz jsme u toho. Co znamena "vest plnohodnotny zivot"? Podle nekterych totiz ani ja takovy zivot nevedu, nebot nemam deti, ziju s chlapem...
17. 08. 2021 v 13:56Off-line ellvin  (23/183/81)
@Betonica No ale máš možnost vést takový život. To jiní takovou možnost nemají.
17. 08. 2021 v 14:18Off-line Peta80  (43/187/-)
Jojo, tyhle názory o nemnožení "méněcenných" už tady kdysi prosazoval a zaváděl do praxe jistý Áda Hitlerů a jeho nacistická banda. Vtipný na tom je, že (alespoň co jsem si odpozoroval u současné populace) tyhle názory typicky zastávají jedinci, kteří:
• sami vykazují spíše nízkou úroveň inteligence
a/nebo
• vykazují známky vysoké, nenormální agresivity, často s psychotickými rysy.
Takže typicky jedinci, kteří by se sami dali považovat za odpad...
17. 08. 2021 v 14:18Off-line i8051  (53/184/97)
Jez1920FC22 (57/196/-) NOVÉ
By nám mohl dávat stát za to postižení plnej invalidní důchod a měli bychom tu ráj na zemi. Nebo né?
--------------------------
To bys byl uz milionar ...
17. 08. 2021 v 14:25Off-line Fgjk  (21/195/90)
Neníméně cenný...jediná otázka podle mě je, jestli si je takového chování vědom (promiň jestli jsem to napsal špatně, ale jde o to, jestli si uvědomuje význam slov láska, orientace, sex a tak)

Jestli ano, tak mu podle mě vůbec nic nepřekáží v tom žít alespoň v rámci možností plnohodnotný život
17. 08. 2021 v 14:28Off-line Anonym
Chlapy nehadejte se tu prosím mě šlo primárně o to jaký máte názor na to zdali postižení lidé mají právo na lásku vztahy a sex a nebo jestli si myslíte že toto by jim mělo být právem upíráno a že je jen dobře že se tomu tak i děje a také proč chtěl jsem znát důvod (i když to už zavání kastovanim v tom smyslu že ty jsi zdravý tudíž ok máš právo a nárok na plnohodnotný život a ty jsi nemocný tudíž méněcenný takže ti toto upřeme a smiř se s tím jak umíš nejlépe stejně ti nic jiného nezbyde) nejspíše jsem původní téma napsal blbě a měl jsem se dotázat na těžší formy postižení (mentální a tělesné) a nebrat jen ty lehké jako je sluch a zrak
17. 08. 2021 v 14:29Off-line i8051  (53/184/97)
Ono si zde spousta "normalnich" lidi neuvedomuje, ze postizeni treba vubec nechteji zit ten nas "normalni" zivot. Oni maji svuj "normalni" zivot, kterej jim i pres omezeni vyhovuje a naopak je prudi, ze je chceme "normalizovat". Nekdy je prehrsel snahy spise kontraproduktivni ... :-)

Ja treba ted na Keltsky noci videl kluka na vozejcku a prislo mi, ze si to naopak uziva mnohem spontannejc, nez my "normalni" ... :-)
17. 08. 2021 v 14:31Off-line i8051  (53/184/97)
Hele anonyme, kdo jim nejaky prava na lasku a vztahy upira? Proc by na ne nemeli mit pravo? Proc to chces resit?
17. 08. 2021 v 14:35Off-line Betonica  (39/191/93)
Za me je to jednoduche. Jsem zastancem rovnych prav tak, jak je popisuje Ústavní zákon č. 2/1993 Sb., napr. cl. 1. "Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné."
Nebo dale cl. 6. "Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením."

https://www.psp.cz/…listina.html

A jakakoli snaha odlisit ci diversifikovat, co jeste znamena vice ci menecenny, je zkratkou do pekla. Nekomu upirat pravo na cokoli znamena dopustit se zlocinu proti lidskosti. Na to pamatuje nas Trestni zakonik, napr. § 400. Tvuj dotaz a jeho reseni od nekterych tady dle meho splnuje jasne vetu 1, pism. B.

(1) Kdo v úmyslu zničit úplně nebo částečně některou rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou, třídní nebo jinou podobnou skupinu lidí
a) uvede příslušníky takové skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit jejich úplné nebo částečné fyzické zničení,
b) provede opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí,
c) násilně převádí děti z jedné takové skupiny do druhé, nebo
d) způsobí příslušníkovi takové skupiny těžkou újmu na zdraví nebo smrt,
bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.
(2) Stejně bude potrestán, kdo k činu uvedeném v odstavci 1 veřejně podněcuje.
(3) Příprava je trestná.
17. 08. 2021 v 14:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Íčko tak to by se mělo vytesat do šutru.... a přesně toto platí i pro ty aktivisty z neziskovek a levicový zhulence co cpou bazerantům normalizaci obsahující "právo" na adopci cizích odložených p******tů a cpou buznám manželství ať se jim to líbí nebo ne :D
17. 08. 2021 v 14:36Off-line Anonym
Fgjk no je to otázka zdali si to uvědomuje či nikoliv ale je fakt i ten že i třeba duševně postižení jedinci kteří dosáhli kupříkladu vývojově úrovně 3leteho děcka stále rostou mají pubertu a vše co s tím souvisí a tím pádem i sexuální potřeby a je i otázka co s tím a jak toto řešit nadopovat lékama utlumit,vykastrovat a nebo spíše poskytnout sexuální výchovu úměrnou jejich mentalitě a po sléze umožnit i uspokojení těchto potřeb ať už formou masturbace asistovaného sexu (aktivní účast prostitutky/ta), poskytnutí sexuálních pomůcek
17. 08. 2021 v 14:38Off-line Fgjk  (21/195/90)
No právě...
Neni etické někomu vnucovat sexuální žážitky (nebo dokonce provozovat) někomu, kdo na to není duševně připraven
17. 08. 2021 v 14:38Off-line BussterX  (103/130/150)
Mělo by se to házet ze skály hned po narození jako ve Spartě :P
17. 08. 2021 v 14:41Off-line BussterX  (103/130/150)
Mentálně postižený dítě je sice tragédie a k politování, ale jednou vyroste a 50 dalších let bude sosat sociálně-zdravotní systém.... a zdravý dítě je v 18ti vyhozený z děcáku na ulici...
17. 08. 2021 v 14:43Off-line BussterX  (103/130/150)
PRAHA - V Česku žilo na jaře letošního roku 23 830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce lidí bez domova je v Moravskoslezském kraji a v Praze. Výrazně převažují muži. Zhruba polovina bezdomovců žije venku nebo využívá přechodné noclehárny pro lidi bez přístřeší.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/…ln_domov_ele
17. 08. 2021 v 14:48Off-line Anonym
Fgjk tak tady nejde o vynucování těchto zážitků tady šlo spíše o to že tito lidé kolikrát ani nedostanou šanci cokoliv o tomto zjistit a prožít protože buď je to už zakázané v rodinách a striktně hlídané rodiči a nebo v ústavech kde není nějak zájem o tyto projevy a vzhledem k tomu že právě člen naší rodiny je postižený a byl na čas v ústavu a následně je doma ale věci okolo sexu má absolutně zakázané tak mě to zajímá nehledě na to že se mi svěřil že má strach o tom mluvit či něco dělat protože má zákaz a byl by trest přijde mi toto chování vůči těmto lidem tvrdé a nemorální
17. 08. 2021 v 14:50Off-line i8051  (53/184/97)
No sak busi, ja zadny svatby ani haranty nechci, ja si toho uz uzil dost ... :-)
17. 08. 2021 v 14:54Off-line tatrman  (27/-/-)
Bussi
a teď ti budou psát místní znalci: Ale to nesmíš míchat dohromady. Ti bezdomovci si to sami vybrali, že budou bezdomovci. Můžou si za to sami.
17. 08. 2021 v 14:54Off-line Fgjk  (21/195/90)
Aha odtud vítr vane....ano toto jednání je vysoce nemorální
17. 08. 2021 v 14:57Off-line i8051  (53/184/97)
Presne tak tatrmane, spoustu bezdomovcu jejich zivot bavi a nestoji o zadnou pomoc. Je to presne tvuj opak, ty chces, aby ses mohl valet, flakat a nic nedelat a p***om se o tebe 24/7 nekdo staral a daval ti prachy, byty a auta ... :-)
17. 08. 2021 v 19:59Off-line BussterX  (103/130/150)
Íčko, nevím jestli se dá říct, že většina bezdomovců nestojí o žádnou pomoc, ale troufám si říct, že většina bezdomovců by s případnou pomocí nedokázala adekvátně naložit... ergo se nabízí otázka, jestli to, že někdo skončí za okrajem společnosti nááááhodou není určitý druh postižení notabe spojený se sociální deprivací.... bezdomovci jsou vlastně svým způsobem postižení jedinci neschopní normálního fungování... jaktože se o ně teda stát nepostará, když se jinak stará o kdejakýho slintajícího d***la, aha? 8)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 08. 2021 v 20:03Off-line tatrman  (27/-/-)
Bussi protože nejsi černej a ani migrant. Nemáš na nic nárok. Proto se o tebe stát nepostará.
17. 08. 2021 v 20:06Off-line BussterX  (103/130/150)
No spíše jsem to myslel v kontextu k tomu, že se jinak stát stará o všemožný slintající mentoše co si ani neumí zavázat tkaničku a tahle skupina postižených (bezdomovci) je ostrakizovaná...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 08. 2021 v 20:07Off-line Fgjk  (21/195/90)
Dokáže si bezdéčko zavázat tkaničku?
17. 08. 2021 v 20:08Off-line BussterX  (103/130/150)
To sou minuska od toho anonyma co chce honit p**o slintajícím d***lům ne? :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 08. 2021 v 20:09Off-line BussterX  (103/130/150)
Fgjk já si tkaničku zavazuju dost rutinně... :P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 08. 2021 v 20:10Off-line Fgjk  (21/195/90)
Tak já se jen ptám...protože podle mě mícháš jablka s hruškama

Nehledě na to, že pomoc si zaslouží obě skupiny...akorát jedna ji nechce a druhá ji moc nechápe...
17. 08. 2021 v 20:11Off-line BussterX  (103/130/150)
Já myslím, že kdo něco nepochopil seš ty :D:D
17. 08. 2021 v 20:13Off-line tatrman  (27/-/-)
Jj já s tím souhlasím. A dělá to i nepřímo, různýma dotacema pobídkama v nemalých sumách na invalidní spoluobčany, kteří stejně pobírají důchod a příjem mají zaručen až do..., on je to spíše obchod pro podnikatele ale za státní.
Bezdomovci nemaj nic, a nic nedostanou. A ještě jim každej měsíc(o 2000kč) roste exekučka za neplacení povinnýho zdravotního, který nečerpaj. Ostatním(jmenovaným skupinám) to platí stát.
I takovej kriminálník je na tom líp, o nic se nestará a o vše má postaráno a zaplaceno. To samé migrant.
17. 08. 2021 v 20:13Off-line Fgjk  (21/195/90)
Tak povídej tedy. Vyvrať mi můj názor a potvrď, že tej tvůj je správný;-)
17. 08. 2021 v 20:13Off-line BussterX  (103/130/150)
Tatrovka bingo
17. 08. 2021 v 20:14Off-line BussterX  (103/130/150)
Fgjk, tobě nebudu nic vyvracet páš máš přesně logiku jak baba a hádat se s babou já prostě neumim
17. 08. 2021 v 20:17Off-line Fgjk  (21/195/90)
Achjo to je škoda...já se ani hádat nechtěl. Já se pouze chtěl nechal vyškolit starším a zkušenejší člověkem...navíc si ani za svým názorem moc nestojiš...což je škoda. Mohl jsem se od starýho zapšklýho dědka naučit něco o životě;-(

Btw už jsi mě bloknul? Proč tentokrát? Nesouhlasím s twbou nebo jsem ti šlápl na kuří oko?
17. 08. 2021 v 20:18Off-line BussterX  (103/130/150)
Byl sem tě zablokovat fgjku, minuska mi nevadí ale chcu tu zkazit radost, pokud byla od tebe :P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 08. 2021 v 20:18Off-line tatrman  (27/-/-)
Bussterx bingo!:)
17. 08. 2021 v 20:19Off-line Fgjk  (21/195/90)
Mně radost nezkazíš;-)

Jen mě těšíš, že sis dal tu práci mě zablokovat...skoro stejně chování jako ridá s***ě;-)
18. 08. 2021 v 01:35Off-line i8051  (53/184/97)
No vidis tatro, ty jsi lempl a povalec na pracaku, takze odvody za tebe plati taky stat. Ale naopak system vyuzivas. Proste prisaty kliste :-)
18. 08. 2021 v 03:09Off-line Anonym
BussterX ne žádné minuska jsem ti nedal ale co bych ti s největší radostí dal tak po tlamě to by jsi fakt zasloužil a festovně ty jsi fakt zaostalej ubožák a dost možná ještě zaostalejší a ubozejsi než kdejaký pod obraz zpitý bezdomkáč tvl jeden jak si vůbec můžeš dovolit se takhle vyjadřovat o postižených lidech ty nukleární zaostalá nulo
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 08. 2021 v 06:55Off-line tatrman  (27/-/-)
Anonyme, tos bussterixe nepochopil, on se nevysmívá postiženým lidem,jen upozorňuje na zlořády v téhle společnosti a systém jak je nyní nastaven, kdy v podstatě stát jen výběrově dotuje určité skupiny a jiné zcela opomíjí a nechává roky bez pomoci a ještě jim naloží břemena na záda. To je vše.

ty mínuska tam nasekal zhrzenej a odmítnutej FGJK, ze svejch fake profilů...
18. 08. 2021 v 07:50Off-line Fgjk  (21/195/90)
Nejsem zhrzený ani odmítnutý...takto to cítíš, protože pravděpodobně do mé osoby relfektuješ svá pochybení a své špatné stránky;-)
18. 08. 2021 v 07:55Off-line tatrman  (27/-/-)
Fgjk to není z tvojí hlavy, tos někde opsal.
Chybí mi tam pro tebe signifikantní oslovení rudá s***ě nebo p**a...
18. 08. 2021 v 07:57Off-line Fgjk  (21/195/90)
Někde jsem to četl a líbil ose mi, tak jsem si to zapamatoval...ale pro tvůj klid....ty rudá s***ě
18. 08. 2021 v 08:34Off-line BussterX  (103/130/150)
Anonyme klidně si to dovolit můžu se takto vyjadřovat o postižených stejně jako ty se můžeš dívat opovržlivě na "pod obraz zpité bezdomkáče", a určitě nemám touhu honit š***na slintajícímu mongoloidovi s inteligencí šimpanze :D evidentně jsi fakt nepochopil moji tezi, že někdo kdo se neumí postarat sám o sebe a skončí na ulici je defakto stejně postižený jako třeba mongoloidní i*****l... halíš se do hávu ušlechtilého lepšočlověka ale nesneseš někoho kdo má jinej názor nebo jen jinej úhel pohledu než ty... jak typické pro lepšolidi :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload