Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Cítíte se ohroženi ve svých právech?

08. 11. 2021 v 16:27Off-line Anonym
A nemyslím jen z důvodu mino***y sex. ale nově třeba z důvodu neočkovanosti.
Mám dojem, že demokracie dostává hodně na frak v poslední době.
08. 11. 2021 v 18:01Off-line colombo  (103/192/90)
Ne, necítím.
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 11. 2021 v 18:04Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Kvůli orientaci mě fakt nikdo a nic neomezuje a kvůli Covidu serou úplně všechny, očkovaných nevyjímaje. Očkovaný o trochu míň, ale serou taky. Já třeba nevidím důvod, proč bych se měl každýmu č***kovi na potkání legitimovat.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 11. 2021 v 18:05Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Demokracie tady už není bro, jestli chceme demokracii, musíme si jí zase vybojovat nazpět. Zvládla to stará generace, teď je to na nás mladých.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
08. 11. 2021 v 18:07Off-line rosju  (53/170/78)
Já se nenechám
08. 11. 2021 v 18:20Off-line ellvin  (23/183/81)
Ano, to dostává. Já bych ty neočkované blázny, co šíří konspirace ohledně vakcín, normálně trestal. Na Slovensku si s těmito problematickými jedinci dokáží poradit, tak proč to u nás nejde?? Proč si oni mohou říkat a šířit, co jen chtějí?? Mám pocit, že naše justice mnohdy měří dvojím metrem, což je samozřejmě špatně! Před zákonem bychom si měli být všichni rovni. Jinak, co se diskriminace neočkovaných týče, tak já žádnou nevidím. Vstup za zábavou je podmíněn buď očkováním, potvrzením o prodělání nemoci, nebo negativním testem. Na jakém konkrétním právu se cítíš být ohrožen? Na právu volně šířit nákazu, jo? :sD No tak to aby jsi už šel podat trestný oznámení na ministerstvo zdravotnictví, to vymýšlí tyhle "delikatesy", kterými vám, neočkovaným co nejvíce znepříjemní životy xD
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 11  Nahlásit
08. 11. 2021 v 18:21Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
A jeje, vrchní šlapka promluvila.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 11  Nahlásit
08. 11. 2021 v 18:28Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No ty vole. O jakých zákonech to meleš, o těch, co porušuje vláda a soud jí to opakovaně obíjí o hlavu? A zrovna o Slovensku mi nemluv, protože to je kurvárna na entou co se tam děje. A to jsem bývalej Slovák.
Sis spletl diskusi, tady nejseš na Novinkách, vole.

Jo, a jsem očkovanej, protože musím občas na Slovač a jinak by mě tam ty k***y fašistický nepustili. Na tom certifikátu mám v té čisté části namalovanou p**u a vzkaz pro případnou kontrolu, co si o té sračce myslím.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
08. 11. 2021 v 18:31Off-line ellvin  (23/183/81)
@TommenBaratheon
Já se tě ale neptal, jestli jsi, nebo nejsi očkován :sD mě je to z celého srdce u p***le, je to tvoje volba xDD jo a to Slovensko jsem uvedl jako příklad toho, kde se s konspirátory a manipulátory nemažou. Jen tady to nějak dlouho trvá...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 11. 2021 v 18:41Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jo, nemažou. Třeba že tam fízli třískají lidi?
Sorryjako, ale takový bolševický manýry bych tu fakt vidět nechtěl. Co bych naopak vidět chtěl je to, že ty k***y (ať už vládní, nebo ty v uniformách) skončí před soudem a uslyší tam "obžalovaný vstaňte a vypočujte rozsudok v mene Slovenskej republiky".
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 11. 2021 v 18:57Off-line petr14  (22/169/-)
@Ellvin Tak si nech napíchat tu experimentální sračku i za mě, ty blbe jeden. Povíme si za dva roky, jestli nechat se naočkovat byl dobrý nápad
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:03Off-line colombo  (103/192/90)
Petr14: povíme, pokud budeš ještě naživu :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:09Off-line ellvin  (23/183/81)
@TommenBaratheon Vsadím se, že kdyby odpůrci opatření s policií na místě spolupracovali, tak by nebylo zapotřebí chvatů, hmatů a jiných donucovacích prostředků. Jinak pokud se domníváš, že zde dochází k porušování zákonů, tak pak je tvoji povinností to oznámit. A kecy typu, že nic oznamovat nebudeš, že policie a justice jsou podplacení, aby tyhle věci přehlíželi, si strč laskavě hodně hluboko, jo?

@petr14 Tomu říkám geniální plán... vybijeme zdravé a produktivní lidi, kteří přináší státu prachy, a necháme si tu homeopatikáře, sluníčkáře, odpírače všeho, osoby s IQ 34 a Luboše Volného :sD jo a už se dohodněte na tom času, který nám očkovaným ještě zbývá :sD jeden blb v jiný diskuzi mi dával pět let, ty mi dáváš dva roky... nevím, co si o tom myslet :-/
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:14Off-line power  (23/180/65)
Ellvin (21/184/79)

Nejde o konspirace, ale o to že jak výrobce, tak zdravotnictví a eu dávají ruce pryč od jakékoliv odpovědnosti za vakcinační látku. Veškerá rizika a následky jdou výhradně na bedra občana. Kdybys nebyl ovce, tak by sis zjistil něco o tom jak je nebo není nastavený systém odpovědnosti.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:15Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No, toho se bohužel bojím, co se mnou ten s**t udělá v budoucnu. Ale to už nikdo neví, jaký ti může mít následky v dlouhodobým horizontu.
Jen se modlím, že se jednou za dvacet, třicet, čtyřicet... let nebudu mlátit do palice, že jsem tam šel jen kvůli tomu z*****ýmu papíru. A když tak čtu ty fašistický nápady, tak toho začínám litovat, že jsem těm koronaz**dům skočil na špek.
Bohužel mám na Slovensku (a v Maďarsku) většinu rodiny a vzhledem k tomu, že v dohledné době to nevypadá, že by s tou buzerací mínili skončit a já ty lidi chci vidět ještě i jinak než v otevřené rakvi, tak mi moc nic jinýho nezbylo než si tu sračku nechat střelit.
Děkovný dopisy mi posílat nemusíte, kovi***ti, nemáte zač.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:15Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Bohatě stačí když tu nebudou lidi typu ellvin a podobní fanatičtí lidé kteří se bez tečky neobešli a chtějí to šířit dále. Tohle tu fakt nepotřebujeme.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:21Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
„Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí“
Benjamin Franklin, americký státník, diplomat a spisovatel 1706-1790
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:22Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Hm, za prvé oznamovací povinnost se vztahuje jen na taxativně vymezené trestné činy a za druhé, oni to milerádi dělají jiní, kteří se neohli a bojují. Neřekl jsem nic o tom, že bych to chtěl dělat sám. Koneckonců já u toho nebyl a nejsem toho účastníkem. V první řadě tam ten z daní placenej ksindl vůbec nemá být a má místo toho dělat něco smysluplnýho. Ne tohle. Možná by tě taky měl někdy zpráskat nějakej dement v uniformě jen proto, že mu nedala stará a má zrovna blbou náladu. Pak by tě ty kecy přešly.

A víš jak to říkal Kodet v Pelíškách? Dávám bolševikovi rok. Maximálně dva.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:26Off-line ellvin  (23/183/81)
@power Ale někdo tu odpovědnost za vakcínu mít musí :sD nelze od toho dát ruce pryč jen tak. Buď tak laskav a občas si přečti i jiné zdroje, než Volný Blok, Parlamentní listy, Sputnik a další pochybné zdroje :sD tak mě napadl jeden zdroj... třeba oficiální stránky ministerstva zdravotnictví :sD

ODKAZ:
https://www.mzcr.cz/…mu-paciento/

A abys neřekl, tak jsem ti z přílohy okopíroval text, kde se dozvíš, kdo přebírá zodpovědnost v případě, že ti vakcína způsobí zdravotní, či jiné problémy.


,,Očkování doporučované představiteli státu za účelem budování kolektivní imunity a zamezení vzniku a šíření závažných infekčních onemocnění je v souladu se zájmem státu na ochraně veřejného zdraví a za stanovených okolností tedy nese odpovědnost za újmy na zdraví způsobené stát. Tuto problematiku řeší zákon č. 116/2020 Sb. Žádost o náhradu újmy způsobené očkováním proti nemoci COVID-19 je nutné podat Ministerstvu zdravotnictví, stejně jako v případě povinného očkování. Nebude-li poškozená osoba spokojena s tím, jak ministerstvo její žádost vyřídí, má možnost se domáhat náhrady újmy soudní cestou."
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:35Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
To je sice hezký, ale to mi bude tak nějak k hovnu, když už budu třeba prdět do hlíny.
Ministerstvo by takovou žádost na 99 procent s nějakou více či méně absurdní argumentací zamítlo a soudit se můžeš taky roky. Z******ý zdraví už ti žádnej soud nevrátí a prachy nevynahradí. O tom, že do žaloby v první řadě musíš dát svoje prachy (advokát, soudní poplatky, znalecký posudky) a poměrně dost času s dost nejistým výsledkem a pravomocnýho rozsudku se ve finále taky nemusíš dožít, ani nemluvě. Ono soudit se s někým o něco není úplně p***l.
Zarámovánej rozsudek na náhrobku už mi fakt moc nepomůže.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
08. 11. 2021 v 19:54Off-line rosju  (53/170/78)
Je sranda,jak se někteří retardovaní i***ti bojí očkování , když očkování na tetan atd. ,nebo očkování při odjezdu do exotických zemí je normální standart.
Možná že někteří slabí jedinci se kácí už při pohledu na injekční jehlu :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:02Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Je sranda, jak si většina myslí, že tohle očkování je stejné jako očkování která tu už máme léta zaběhlá a co víc, fungují. Což se nedá říct o tomhle. To poznáte tak při šesté tečce až vás to taky přestane bavit.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:05Off-line rosju  (53/170/78)
Při zahájení očkování proti tetanu,tomu někteří i***ti taky nevěřili.
Bohužel kvůli tetanu už nestihli zjistit , že jim to mohlo pomoct.:)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:05Off-line ellvin  (23/183/81)
@Mazel.Groofy No a ty zase poznáš až na ventilátoru, jak hluboce ses mýlil :sD jestli vůbec...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:06Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Pane Jaroš, nerozčilujete se :-*
08. 11. 2021 v 20:08Off-line rosju  (53/170/78)
Aspoň tu bude o jednoho i***ta míň :)
08. 11. 2021 v 20:09Off-line ellvin  (23/183/81)
@rosju Asi tak, no :-)
08. 11. 2021 v 20:14Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Vybrali jsme si, vy jste si vybrali, my vás nepřesvědčujeme a tolerujeme, to samé se chce i od vás, ale asi je to moc. Ironické, že mě na ventilátor posílá zrovna někdo, kdo se tak vehementně chrání, ale co se týče prcání, člověk by se bál, že od něj něco chytne. To není zdraví ohrožující, krásný dvojí metr pánové. Tak se zase vrať k točení dílů policie v akci a třeba přijdeš na jiné myšlenky.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:21Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tommen: No zatím je to zamítnuto ve 100% případech. A tak to taky zůstane. Doprovolně těm lidem stát žádný odškodnění nikdy neuzná a počítá s tím, že než aby se někdo v tomhle kocourkově pouštěl do soudního sporu, tak to raději předem vzdá. Ellvínek je tak trošku naivní a hloupatý. :-P

Spíše než na svých právech se cítím být ohrožen dementním přístupem a uvažováním vládních mocipánů, kteří budou zvýhodňovat INFEKČNÍ očkované za každou cenu a odmítat zavést povinné testování se stejnou platností i pro ně jen proto, že by se snížila motivace neočkovaných k očkování (Maďarova slova). Z toho vyplývá, že jim jde především o to, aby se prodalo co nejvíce vakcín a nikoli o to, aby se co nejméně roznášel kovid.

Díky jejich demenci jsme tak ve stavu, že například: Do hospody přijde 15 neočkovaných osob s negativním testem a jeden očkovaný bez testu. Hezky všechno podle předpisů. Ale že posléze z hospody odejde 16 pozitivních osob je už asi nepodstatný detail.

Tohle je epidemie očkovaných a nikoli neočkovaných, jak se vláda snaží neustále a čím dál agresivněji lidem vnutit. :-P
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:22Off-line BussterX  (103/130/150)
Hm... pokud si někdo najde pár minut čas, tak zde si může něco k tématu přečíst a názor si může udělat sám... https://blog.aktualne.cz/…hamplova.php?…
08. 11. 2021 v 20:26Off-line ellvin  (23/183/81)
@Mazel.Grofy A od odmítačů se chce pouze jenom to, aby ve vnitřních prostorách a prostředcích hromadné dopravy nosili respirátory. Já vím, že je to moc, ale řešit tuhle pro vás nepříjemnou situaci tak, že napadnete obsluhující personál (u sousedů to dokonce skončilo vraždou obsluhy čerpací stanice), nebo přivoláním hlídky a dramatickému vyvedení ze soupravy, tohle je ten důvod, proč odmítače lidé nenávidí. U ostatních jednobuněk je takový jedinec hrdina, druhá Milada Horáková, a tak dále, ale normální lidi tyhle situace jenom obtěžují a kolikrát zdržují. Kdybyste se chovali, jak měli (mluvím obecně), tak by vás nikdo neřešil. Nebo místo toho divadla ukažte papíry na hlavu, blázni respirátory nosit nemusí, pokud vím. Nevím, jestli se to teď změnilo, nesledoval jsem to.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:33Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
To si ale nepleť antivaxery a lidi co nenosí respirátory. Znám očkované, kteří to nenosí neboť si asi myslí, že se jich to už netýká a stejně tak, většina z nás se nenechala naočkovat a přesto je nosí. Nejvíc jdou vidět ti, kteří řvou nahlas, ale nutně to neznamená, že jsme tací všichni. To je jak Pride, ne všechno co tam vidíš reálně většina dělá. Extrémisti u očkovaných a stejně tak extrémisti u neočkovaných, obojí není good.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:35Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Btw: Ono by asi taky nebylo milé, kdyby jsme všechny očkované přirovnávali k tomu orangutánovi Flégrovy a říkali, že takto uvažejete. Neškatulkovat.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:40Off-line power  (23/180/65)
Ellvínek je tak trošku naivní a hloupatý. :-P
---------------------
Ne tak trošku, ale dost hodně :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
08. 11. 2021 v 20:55Off-line tatrman  (27/-/-)
Mně se hlavně nelíbí, jak se vládám všude podařilo rozdělit společnost. Vytvořit dva tábory a v klidu osekávat svobody a práva všech. Ti očkovaní si většinou ani nevšimnou, že se to týká všech nejen neočkovaných. takové to vládní ukazování - ti špatní jsou neočkovaní a my jsme ti správní. Flégrovy výroky o přenechání JIP pouze pro očkované apod. Bizáry typu - označení neočkovaných učitelů v místnosti rouškou a ostatní bez roušky. Nebo zákaz vstupu neočkovaných do restaurace,kde ale obsluhuje neočkovaný personál atd atd... je toho hodně a s medicínou to vůbec nemá co do činění.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 11. 2021 v 21:57Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Demagogie. Tetanus se očkuje jednou za 10-15 let a ty vakcíny jsou prověřený desetiletími.
S očkováním proti tetanu mě neserou na každým kroku, do roku 2019 jsem žádnej z******j očkovací průkaz nikde nikomu ukazovat nemusel.
A těch exotických států, kde chtějí prokazovat nějaký očkování, je naprostý minimum a to ještě takový, do kterých drtivá většina cizinců dobrovolně nepáchne.

A ellvine, uvědomuješ si vůbec, co tu schvaluješ? Aby vláda igrorovala zákony a opakovaně vydávala nezákonná nařízení, která jim opakovaně ruší nejvyšší správní soud? Aby ministr zdravotnictví byl taková drzá tlama a klidně prohlásil, že ví o tom že jeho nařízení je nezákonné a soud mu ho zruší, ale dodržovat to stejně budete vy holoto, protože pandemie? Aby policajti mlátili lidi před očima jejich malých dětí, za sračky typu nenasazená rouška na prázdné ulici?

Styď se, fakt. Tyhle kecy bych čekal od nějakýho starýho dědka, ne od mladýho kluka. Ale ono na tebe taky dojde, až se tyhle sračky, nad kterýma teď nadšeně kýveš hlavou, obrátí proti tobě. Jednoho krásnýho dne dostaneš nažrat své vlastní medicíny.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 11. 2021 v 22:25Off-line Tarferi  (30/-/-)
Podle https://www.adrreports.eu/…h_subst.html v sekci TETANUS VACCINES máme za tento rok 3575 hlášení vedlejších účinků, z toho 78 bylo hodnoceno jako vážné, což je zlomek počtu hlášení vedlejších účinků kterékoliv evidované covid vakcíny
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 11. 2021 v 22:30Off-line MxP  (22/185/80)
Mohl by být den kdy se nebude zde mluvit o očkovaní a koroně?
08. 11. 2021 v 22:39Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A milej ellvine, já, i když se ti to asi bude vzhledem k mýmu věku zdát nepravděpodobný, tak narozdíl od tebe platím daně. takže mi není úplně jedno, že se z nich financuje celá tahle covid maškaráda, včetně soudních výloh, které musel stát uhradit za prosrané žaloby o zrušení nezákonných "opatření".

A normální člověk je v tvým vnímání reality kdo? Ten, kdo poslušně odkýve každou sračku, co si ta kovidová mafie vymyslí? Mně je úplně jedno, co dělá 99 procent retardovaných ovcí, kteří mají ještě tu drzost se považovat za normální. Stejně tak, jak těmhle mrdkám dělá dobře znepříjemňovat život mně, tak mně dělá pro změnu dobře znepříjemňovat život jim.

Ty si dělej co chceš. Klidně se nech kvůli kafi v hospodě zlustrovat a ještě poníženě poděkuj panu číšníkovi, že ti milostivě dovolil po sdělení tvých osobních údajů něco, co bylo do roku 2019 samozřejmý i bez téhle fízlovské procedury. Klidně si ukazuj třeba výpisy z účtu nebo potvrzení od proktologa, že nemáš hemeroidy, anebo potvrzení o tom, že ti funguje erekce, ale mě z toho laskavě vynech. Já tuhle komedii hrát nemíním a jestli tobě to nevadí, tak mně jo.

A respirátor mám jen jeden a do něj udělaný díry, aby se přes to dalo dýchat. Vyměňuju to až tehdy, kdy se urvou gumičky nebo to začne smrdět, nemíním za ten nesmysl utrácet ani o korunu víc, než je nutný. A i ten vytuněnej si nasazuju jen tehdy, když už fakt není zbytí a to ještě stažený pod rypákem když to jde, jinak na to seru z p***le a nezajímá mě, že to nějakej estébák prostřednictvím zneuznanýho zpěváka nařizuje.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 11. 2021 v 23:39Off-line WileECoyote  (34/178/-)
Svět začali ovládat záporáci z bondovek. A Bond nikde.
Takovej doktor Drax, co chtěl vyhladit zemi virem a sám si budoval vesmírnou stanici, nebo ten, co násilím vykoupil ložiska vody v latinské americe a pak ho Bond vyhodil do povětří. Osobnosti dnešních miliardářů jsou jim velice podobné.

Navíc mám pocit, že se nás politici přes mnoho různých obstrukcí snaží vydeptat a tím vyhladit. Přitom těm zrůdám platíme daně, přes půlku našeho výdělku. A je jedno jestli to vede hrabiš nebo pětihlavá hydra.

Dokud jen zobali úplatky a zakázky, byl svět ještě v pohodě. Jak se začali srát do energií, topení, zdraví a internetu, tak to byl začátek průseru.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 07:56Off-line sta  (38/-/-)
V Dánsku nebo Portugalsku už mají 75% a 87% očkovaných a nikdo se tam nebojoval za "svobodu" nakazit lidi. Dost toho švejkovství a hloupostí. Mimochodem, obě země zrušily skoro všechna opatření, protože nakažených je teď velmi málo.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 08:01Off-line tatrman  (27/-/-)
Tomen: A respirátor mám jen jeden a do něj udělaný díry, aby se přes to dalo dýchat. Vyměňuju to až tehdy, kdy se urvou gumičky nebo to začne smrdět, nemíním za ten nesmysl utrácet ani o korunu víc, než je nutný.

tak tohle mě dostalo...:):):)
09. 11. 2021 v 08:21Off-line power  (23/180/65)
Sta (37/-/-)

To je fakt, očkování zabraňuje nakažení, očkováný člověk je proto zárukou bezinfekčnosti. Tarferi ti to potvrdí :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
09. 11. 2021 v 08:40Off-line MxP  (22/185/80)
Vyhlašuju statní svátek nedebatování o koroně a vakcínách
09. 11. 2021 v 09:44Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Ellvin: "okolností tedy nese odpovědnost za újmy na zdraví způsobené stát" to je pěkná teorie, ale ne praxe. Jak to tedy vypadalo minulí měsíc? "Zatím o ni požádalo devět lidí, peníze ale nedostal nikdo." A to v žádné výši.
https://www.seznamzpravy.cz/…ovani-176764

Ale ok, třeba nikdo jen neměl oprávněný nárok, ale z tohohle zas vyplývá že ochrnutí obličeje není dost závažné aby došlo k odškodnění:
https://cnn.iprima.cz/…y-nema-34657
09. 11. 2021 v 10:00Off-line Tarferi  (30/-/-)
Pokud si nepřipustíš nebezpečí covidu a všech souvisejících věcí, tak je jasné, že všechny konspirace o ovládnutí lidí, omezení svobody, jejich segregaci a vyhlazení dávají smysl...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 10:30Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Mazel.Groofy: Pleteš si svobodu a demokracii. Dobře rozdíl mezi nimi vystihuje tento citát: „Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat“
09. 11. 2021 v 10:41Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Ale abych odpověděl na původní otázku, ano cítím se ohrožen. Se SARS-cov2 to ale nemá nic společného. Degradace práv a svobod je dlouhodobý problém způsobený tím že lidé chtějí jistoty. Ty sice nedostanou, protože ve světě omezených zdrojů nic jako jistota existovat nemůže, ale za to za tu iluzi jistot zaplatí svobodou. Následkem té iluze ztratí motivaci k zodpovědnému chování a chtějí ještě více "jistot" což způsobuje opakování cyklu který po dostatečném počtu opakování skončí totalitou.
09. 11. 2021 v 10:42Off-line MxP  (22/185/80)
Doslova tahle debata nema žadnej cíl, už je to akorát otravný,
09. 11. 2021 v 10:42Off-line Tarferi  (30/-/-)
Totalitou ve smyslu vlády jedné strany?
09. 11. 2021 v 10:53Off-line tatrman  (27/-/-)
Tady ten pán má pravdu:

https://www.youtube.com/watch?…
09. 11. 2021 v 11:01Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: To je diktatura. Spousta lidí tyhle dva termíny zaměňují, ale nejsou shodné. Ano, můžeš mít totalitní diktaturu, ale nemusíš. Čistě teoreticky můžeš mít i totalitní demokracii. Stačí aby většina populace chtěla aby stát reguloval všechny aspekty veřejného i soukromého života v zájmu společné ideologie kterou ta většina zastává a prostě si to odhlasovaly.

Oproti tomu tebou vláda jedné strany - diktatura je opak demokracie a nemůžeš mít ani teoreticky demokratickou diktaturu, ale zato můžeš mít netotalitního diktátora, kterému je úplně jedno co si děláš v soukromí, dokud nevystupuješ proti němu ve veřejném prostoru a nebo ho nechceš připravit o moc.
09. 11. 2021 v 11:02Off-line Tarferi  (30/-/-)
Není náhodou diktatura vláda jednoho člověka (diktátora)? :D
09. 11. 2021 v 11:08Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Ne není. Všimni si definice číslo 2: https://www.merriam-webster.com/…dictatorship
09. 11. 2021 v 11:13Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Nebo pokud chceš, česká wiki, hned první věta: "Diktatura je auto***ativní a nedemokratická forma vlády, ve které je neomezená politická moc držena diktátorem nebo politickou skupinou"
09. 11. 2021 v 11:49Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Tak už se žvaní o tom, že by očkování platilo rok. To znamená, že za pár týdnů už to bude pravda. Na SZ pak už další v****anec mluví jen o půl roce a stěžuje si, že je té buzerace málo. Tečka...
A co mě může nejvíc osrat, jsou ty ušlechtilý kecy okolo, o zodpovednosti, ochraně, společnosti a já nevím o čem všem ještě. Přitom pro všechny ty z**dy do jednoho je to jenom životní kšeft.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 12:09Off-line Tarferi  (30/-/-)
Když ráno vyjde slunce, tak je to pro někoho životní kšeft... úplně všechno je pro někoho životní kšeft...
09. 11. 2021 v 12:12Off-line Tarferi  (30/-/-)
Když někde spadne barák, tak je to kšeft pro stavební firmy :D.
09. 11. 2021 v 12:21Off-line Tarferi  (30/-/-)
Nejsem učitel
09. 11. 2021 v 12:24Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jo, jenže většina lidí se za to, že dělá něco pro kšeft a prachy, nestydí a nehraje si na cha***u nebo spasitele.
09. 11. 2021 v 12:31Off-line Tarferi  (30/-/-)
Cha***a je taky kšeft :D.
09. 11. 2021 v 14:23Off-line sta  (38/-/-)
Očkování skutečně zabírá, stačí porovnat Bulharsko nebo Rumunsko s Portugalskem nebo Španělském. https://zpravy.aktualne.cz/…40f21177052/

A vůbec se necítím ohrožen v právech, je to nesmysl. Cítím se ohrožen, když vedle mě funí nějaký odmítač vakcíny s rouškou na bradě.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 14:31Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Čím se prosím tebe cítíš ohrožen?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 14:33Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Sta: S tebou bych nechtěl jet stejným autobusem. Ty jsi dobře vymletej.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 14:36Off-line Tarferi  (30/-/-)
Já bych se třeba bál toho, že na mě budou mluvit a povídat mi o protivládních opatřeních a že po mně budou chtít abych si ten respirátor sundal...
09. 11. 2021 v 14:39Off-line sta  (38/-/-)
Já bych s tebou taky nejel stejným autobusem.

@Tommen Cítím se ohrožen na zdraví kvůli i***tům, kteří nemohou správně nasadit roušku.

@dsiv Přirovnání k nacismu nemá smysl. Můžeš dnes se nechat očkovat a zítra budeš v jiném táboře. Nejde o omezení práv podle národnosti nebo sexuality. Jako gay to dobře víš. https://cs.wikipedia.org/…N%C4%9Bmecku
09. 11. 2021 v 14:46Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Sta Naštěstí dědku nevíš jak vypadám, tak máš smůlu. Můžu na tebe kýchat jak je mi libo :-P
09. 11. 2021 v 15:39Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jo tak, na zdraví. A jak přesně přítomnost člověka, kterej nemá na rypáku profuněnej kus čínskýho hadříku s gumičkama, ohrožuje tvoje zdraví?
09. 11. 2021 v 15:40Off-line Tarferi  (30/-/-)
Pokud je nakažený, tak na tebe může tu nákazu přenést... ale předpokládám že to pro tebe nebude platný argument...
09. 11. 2021 v 16:15Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Nebude, protože pro tyhle účely je 99% roušek a respirátorů na českým trhu úplně k hovnu. Hlavně když je člověk tahá měsíc v kapse s klíčema.
09. 11. 2021 v 16:22Off-line Tarferi  (30/-/-)
Cokoliv předepsaného je lepší než vůbec nic
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 16:24Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A vůbec, já to z*****ý očkování mám, tak už mě můžou z těch sraček klidně vynechat. Vždyť o tohle jim šlo, tak ať si u mě ty k***y laskavě udělají čárku za splnění občanské dobrovolné povinnosti, pošlou mi Řád jehly zlaté za záchranu života 27 dědečků, 35 babiček a 56 obézních prasat a vylížou mi p***l, nic jinýho po nich ani nechci.
09. 11. 2021 v 16:31Off-line MxP  (22/185/80)
Opravdu celej den mluvite o jedné věci?
09. 11. 2021 v 16:41Off-line power  (23/180/65)
TommenBaratheon (18/173/71)

záchranu života 27 dědečků, 35 babiček
-----------------
Naprostá kravina, očkování není žádným aktem záchrany a solida***y, když se očkovaný člověk může covidem nakazit a dále ho roznášet.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 16:45Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ty bys koukám nepoznal ironii, ani kdyby tě nakopla do p***le s rozběhem...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 16:50Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 5 hodinamiOn-line Tarferi (27/191/72)
Není náhodou diktatura vláda jednoho člověka (diktátora)? :D
Souhlasím • Nesouhlasím - 2

xxx

neni, neboť např. u nás byla diktatura proletariátu vedeného komunistickou stranou československa... a proletariát neni jeden člověk :D https://cs.wikipedia.org/…_proletariátu
09. 11. 2021 v 17:05Off-line Tarferi  (30/-/-)
"Diktatura proletariátu je termín, který v marxistické teorii označuje přechodovou fázi mezi kapitalismem a komunistickou společností, v níž na sebe po úspěšné revoluci všechnu moc ve státě strhne dělnická třída."

Já ti nevím, ale z toho co slýchám o politice před revolucí mi to nepřipadá, že by tady všechnu moc strhla dělnická třída
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 17:07Off-line BussterX  (103/130/150)
Pracující inteligence se taky počítá :D
09. 11. 2021 v 18:25Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: To tak u socialistů bejvá. Maj nějaký plán a tak nějak jim to nevyšlo :-)
09. 11. 2021 v 18:28Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Nechápu co tím sta myslel. "A vůbec se necítím ohrožen v právech, je to nesmysl. Cítím se ohrožen, když vedle mě funí nějaký odmítač vakcíny s rouškou na bradě" Takže odpírač vakcíny automaticky hned nosí respirátor na bradě nebo je on tak blbý a neví, že se na bradě nenosí. Tohle škatulkující kryplové, fakt bych to lískal.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 18:29Off-line Tarferi  (30/-/-)
Podle mě tím má na mysli tu skupinu neočkovaných, kteří nosí respirátor pod bradou (nebo pod nosem)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 18:31Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
A jak víš, že jsou neočkovaní?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 18:55Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Socialismus je super myšlenka. Akorát ti lidi to k***í.

A respirátor nosím taky pod nosem, když už jsem nucen si to na tu tlamu doopravdy nandat. Kdo má přes ten bordel dýchat. Přece si kvůli nějakým zpovykaným č***kům neuženu na mladý kolena astma.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 19:13Off-line lukyseeek  (102/-/-)
Zatím mi 18 není takže testy neplatím a testuju se ve škole,v restauracích si beru jídlo s sebou takže je mi to celkem buřt :) ale jakožto trans kluk se cítím být ohrožený na svých právech,mám právo si do občanky uvést pohlaví M když se tak cítím a už dlouhou dobu beru hormony nebo si tam neuvádět vůbec nic,taky k čemu tenhle údaj je? Stejně ho zakrývám prstem když ukazuju autobusákovi občanku a jen mi to znepřijemňuje život...potom samozdřejmě manželství po všechny,skoro všude na světě to existuje a my pořád nic
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 19:28Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Nevím v jaký galaxii žiješ, ale já jsem autobusákovi nikdy občanku ukazovat nemusel. A celkově jsem nějak nepobral, v čem přesně máš s tou růžovou kartičkou problém. V čem přesně tě ten kousek plastu ohrožuje?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 19:54Off-line sta  (38/-/-)
@lukyseeek, nemáš to lehké. Doufám, že úřední změna pohlaví bude jednou jednodušší. Stejně jako manželství pro všechny.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 19:56Off-line BussterX  (103/130/150)
Já doufám, že jednodušší nebude... a to mám transky rád a mám pro ně empatii páč bejt v těle jiné identity než jak ji cítím musí bejt hrozný...
09. 11. 2021 v 20:01Off-line sta  (38/-/-)
Když někdo chce si změnit ž na M v dokladě nebo vůbec nic tam nepsat, nikoho to neohrožuje a to je jeho věc. Je to složité jenom kvůli byrokracii.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 20:01Off-line BussterX  (103/130/150)
Občanka neni hajlzpapír ale úřední doklad
09. 11. 2021 v 20:22Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Je to úplně jednoduchý. Máš p**o = jsi kluk a tím pádem M. Máš k***u = jsi holka a tím pádem F. Biologicky je tohle jasně daný a nic mezi tím není. A že se subjektivně cítíš být něčím jiným, je fakt jen tvůj problém. Přírodu neojebeš.
Klidně se můžeš cítit být třeba napařovací žehličkou, ale rozhoduje to, co máš fyzicky mezi nohama. Ať se ti to líbí nebo ne.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 20:31Off-line BussterX  (103/130/150)
No jo, kdyby to bylo tak jednoduchý... ale ono né
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 20:56Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Pro většinu lidí to jednoduchý je. Pro chorý makovice je to ale moc složitý na pochopení.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:11Off-line BussterX  (103/130/150)
No výborně, tak si představ, že by tě unesl šílený plastický chirurg, a ušmikl by ti ptáka, přišil plně funkční vagínu (bez vaječníků a dělohy samozřejmě), přišil by ti kozy, měsíc by tě cpal hormonama až by ti přestaly růst vousy a zjeměly by ti rysy.. voalá, máme tu novou babu... najednou bys běhal po obchodech a kupoval šminky a růžový světříky a chodil ke kadeřníkovi místo do fitka... protože bys měl mezi nohama vagínu a nahoře kozy... a to je přece určující... nebo by ses cítil furt jako teď, jako kluk/chlap, ale v blbým těle? :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:25Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ale jo, to se stát může. Sice je to s tím chirurgem zhruba stejně pravděpodobný, jako že mi spadne na hlavu ruská družice, ale člověk nikdy neví...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:26Off-line BussterX  (103/130/150)
Jasně že se to nestane, ale vžij se do té představy... jaký to je?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:30Off-line power  (23/180/65)
TommenBaratheon (18/173/71)

Ale jo, to se stát může.
--------

Ne nemůže, ve volné přírodě u živých tvorů nic takového neexistuje. Pohlaví si mění jenom člověk, poněvadž z rozmaru a blahobytem už neví co by. Tedy ne člověk, ale některé vyšinuté osoby.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:31Off-line BussterX  (103/130/150)
A ty běž taky do perdele
09. 11. 2021 v 21:32Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Powere, ty fakt nechápeš ironii?
09. 11. 2021 v 21:33Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Já, nebo power? Nenechávej mě v nejistotě.
09. 11. 2021 v 21:40Off-line Fgjk  (21/195/90)
Jak tě to písmenko v občance omezuje na právech?
09. 11. 2021 v 21:42Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...například číslo uvádějící počet osob podobných Tobě.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:51Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
TommenBaratheon: No, tvé dělení podle zevních pohlavních orgánů není tak nějak rozumné. Ona totiž v tom má bordel už i ta příroda :-)
Například jedinci s chromozomy XXY?
Co XY female, tedy geneticky muž, ale dle zevních pohlavních orgánů žena? Samozřejmě existuje i XX male aby jsme měly obrácenou variantu :-)
Pak máme případ dominikánské republiky kdy holčičkám z jedné oblasti v pubertě rostou penisy a stávají se z nich kluci :-) (Můj osobní typ je evoluční přizpůsobení pedofilním katolickým kněžím, který holky míň lákaj :-D )
Pak máme intersexualitu...
Když chce někdo změnit pohlaví ať už z jakéhokoliv důvodu, myslím že moc nejde argumentovat přírodou, protože ta to má zjevně na háku :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:52Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Mezi demokracií a svobodou je obrovský rozdíl.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:53Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Fgjk: Omezuje právo na soukromí už i proto že logicky to je údaj který tím pádem stát má. Já bych v občance našel i další písmenka a i čísílka který bych odtud rád odstranil :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:54Off-line MxP  (22/185/80)
Číslo lidí podobajících se tobě je ve skutečnosti jen dětská pověra :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 21:59Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Svoboda: co provádí aplikace Tečka? Vypneš GPS, ale Google, Microsoft zná všechna hesla a zařízení připojí i bez Vašeho vědomí. UŽ NENÍ TŘEBA ČIPOVAT POPULACI!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2021 v 23:17Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
JOACHYM : Linux, duckduckgo, firefox, šifrovaná databáze hesel, z mobilu iOS jsou sice držší ale co se soukromí důvěryhodnější, samozřejmě nejlíp vychází pinephone pro. Či aspoň degooglenej android, teď si nevzpomenu na jméno. Blokování sledování napříč stránkama taky jde. Pokud chceš bez doplňků tak prohlížeč Brave
Pro paranoidní máme navíc tor. Kapitalismus ti dodá alternativy, pokud ti vadí chodvání konkrétních firem. Takže proti googlu a microsoftu se bránit dá snadno, když chceš.

Stát je na tom mnohem hůř, protože jak je to monopol, nemáš na koho se obrátit jako alternativu, má přístup k citlivějším datům a klidně je z tebe i vymlátí. tečka? to je nic. Pokud chce má přístup k tvé lékařské dokumentaci, vypnutí GPS ho vůbec nezajímá, protože pokud máš u sebe zapnutej mobil, tak operátor z principu funkce ví kde jsi a stát operátorům nařídil povinnost tuším půl roku uchovávat informace, bankovní tajemství je minulost, nedávno piráti zkoušely prosadit nabourání advokátní tajemství (ještě víc než požadovala EU), jsi povinen státu jednou za 10 let vyplnit dotazník, zná tvé příjmy, zaměstnavatele... Řadu dat má automaticky, část má pár klacků pod nohama že musí přez soudce.
09. 11. 2021 v 23:22Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...pokud se dokážeš věcně vyjádřit k portu 81 můžeme pokračovat dál.
09. 11. 2021 v 23:48Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
JOACHYM: Můžeš být konkrétnější?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2021 v 23:52Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Linux je běžným o nabourávání hesel. Port 81 je také cekem veřejným, ovšem dotáhnout ho je už někde jinde.
10. 11. 2021 v 00:15Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Stále nevím co se snažíš říct. Port 81 standardně není otevřenej na desktopu. Tuším že to je i jeden z portu pro http...
10. 11. 2021 v 12:02Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
"Omezuje právo na soukromí už i proto že logicky to je údaj který tím pádem stát má. Já bych v občance našel i další písmenka a i čísílka který bych odtud rád odstranil"

Sorry, ale to je kravina.
To, že něco nemáš napsaný v občance, ještě neznamená, že o tom stát neví. Stát ten údaj má a mít ho bude bez ohledu na to, jestli je vytištěnej na té růžové kartičce nebo ne. Například máš volitelný, jestli tam chceš mít rodinnej stav nebo titul. I když řekneš, že to tam nechceš, stát stejně ví, jestli seš svobodnej nebo ne, anebo kam jsi chodil do školy. Stejně tak když si změníš příjmení, tak to starý sice už v občance mít nebudeš, ale evidované v registrech bude pořád.
10. 11. 2021 v 12:33Off-line sta  (38/-/-)
@BussterX Pravě, že to může stát ve volné přírodě. Jsou jedinci, kterým i lékař nemůže říct, zda jsou ženy nebo muži. A mají to tak od přírody. https://cs.wikipedia.org/…rsexu%C3%A1l

Co mají napsat v občance? Když ženy a muži mají stejná práva, tak nemá smysl trvat na tom, aby pohlaví bylo povinným údajem. Pro identifikaci stačí biometrie.
10. 11. 2021 v 12:42Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
TommenBaratheon: Já to nemyslel ta, že když to tam není, že to stát neví. Myslel jsem když to tam je napsaný tak to znamená že to ví. Tedy obrácená závislost, než ty usuzuješ že myslím.
Já nechci aby to stát věděl, proto je prvním krokem odstraňovat důvody proč to musí vědět. A takovým důvodem je i to aby to mohl zapsat do občanky.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 11. 2021 v 12:47Off-line sta  (38/-/-)
@Tommen Stát ten titul nebo rodinný stav někde v papírech má, ale nikdo to nebude vyhledávat, pokud nebudeš přestupovat zákon a pokud nejsi celeb***ou.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 11. 2021 v 13:42Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Arten: Ten stát to ale vědět bude, ať chceš nebo ne.

Sta: Což nic nemění na faktu, že ty údaje mají a nahlížet do nich můžou i z malichernějších příčin, než je protiprávní jednání. A že to nikdo nebude vyhledávat, když neporušuješ zákon nebo nejseš celeb***a? Prdy z hrachu, vole. Jestli chceš a máš zbytečných pár korun, tak si požádej o výpisy o využití tvých údajů z registru obyvatel a evidence obyvatel, a tam uvidíš naprosto přesně, kdy, kdo a proč nahlížel do tvých údajů.
Myslím, že by ses divil i ušima.
10. 11. 2021 v 13:46Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
TommenBaratheon: To není argument proti tomu se snažit ho reformovat tak aby nevěděl.
10. 11. 2021 v 14:08Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Na to ovšem zapomeň. Trend do budoucna je totiž přesně opačnej. A krom toho, jak chceš reálně zabránit státu, aby znal tvoje pohlaví, jméno, kde jsi studovat, kde pracuješ...? Obávám se, že není šance jak toho dosáhnout, pokud chceš v civilizovaný společnosti aspoň nějak fungovat a ne žít někde v buši a živit se lovem a sběrem.

Navíc pro nějaký omezení vlivu státu není ani vůle mezi obyvatelstvem. Se podívej dneska. Minimálně 8 lidí z 10 ti řekne, že legitimovat se v hospodě nebo v kině není problém a že jim to nevadí. Lidem je to prostě u p***le, že o nich někdo něco ví nebo vědět může. Podívej se na takovej fejsbůk, kolik lidí tam naprosto dobrovolně sype tuny soukromých fotek, údajů o tom kde bydlí, kde pracují, jak se jmenují jejich děcka a kam chodí do školy, kdy kam jedou na dovolenou, co mají všechno doma, jak často a co žerou a já nevím co všechno... Viděl jsem tam blbce, co se klidně pochlubí fotkou vysvědčení svých děcek, svým matu***ním vysvědčením nebo čerstvým řidičákem - bez začernění údajů, takže hezky se jménem, třídou, názvem školy, rodným číslem... Podotýkám veřejně, protože ti k***ti si ani nejsou schopni nastavit, aby se to zobrazovalo jen friendům.
10. 11. 2021 v 14:33Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
TommenBaratheon: Nepopírám že trend je nastaven směrem k systému stylu "velký bratr". Ale to stále není argument proti snahám reformovat. Je to Sisyfovská práce? No nejspíš ano, ale lepší než se bez odporu podvolil.

Lidi jsou blbí, ale to neznamená že se nemohou naučit chovat se zodpovědně. A popravdě některé technologie tlačí i na vývoj pro soukromí, například rozvoj end to end šifrování je vcelku pozitivní zprávou, následně zvýšit povědomí o zásadách ochrany soukromí tlačí i bitcoin (a spol) protože 12 až tuším 33 slov reprezentují mění ve výši klidně i miliard a to je pořádnej důvod se snažit je ochránit před slídivýma očima...
10. 11. 2021 v 15:05Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jo, no. Až na to, že drtivá většina obyvatelstva neví, co to bitcoin nebo šifrování je. A snažit se? Nebuď směšnej. Lidi jsou líní, blbí a rádi vymění svoji svobodu a soukromí za pohodlnost.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 11. 2021 v 18:01Off-line lukyseeek  (102/-/-)
Mě je jedno jestli to stát ví nebo ne,jen mi to na té občance vadí víc než můj ksicht :D aspoň že se mě paní na úřadě zeptala jestli tam chci mít "svobodná",říkám že ne
10. 11. 2021 v 18:29Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Tvoje starosti bych chtěl fakt mít. Zrovna to pitomý písmenko na občance je to úplně poslední, co mě v tomhle státě sere. Tahle kolonka uvádí údaj, kterej je naprosto evidentní z mýho jména i pouhýho ksichtu i bez ukazování občanky. Jo, můžeme polemizovat o tom, jestli je opravdu nezbytně nutný, aby tam ta kolonka zabírala místo, když je to 1) zjevný a za 2) v registrech je to tak jako tak, ale jinak je mi to úplně ukradený, jestli to tam napsaný je nebo není. Spíš bych řešil, jestli je nezbytně nutný mít tam rodný číslo nebo adresu.
A jak často prosímtě někomu ukazuješ občanku, že tě to tak deprimuje?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 11. 2021 v 18:33Off-line lukyseeek  (102/-/-)
Často,každý den kromě soboty a neděle,protože jezdím autobusem nebo vlakem a musím se prokázat že mi ještě není 18 abych měl zlevněné jízdné a je mi nesmírně trapné to ukazovat když je tam napsaný F a ještě trapnější vůbec přemýšlet nad tím jestli jsem to zakryl prstem nebo ne. Až tam budu mít M tak budu občanku ukazovat s hrdostí xd
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 11. 2021 v 18:50Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
TommenBaratheon: No, psal jsem že tlačí, ne že řekneš bitcoin luskneš prsty a hotovo. Bitcoin pomalu roste na popula***ě a tedy roste i počet jeho uživatelů a ti nově příchozí si osvojují alespoň základy ochrany soukromí, řada dalších pak spadne do králičí nory zcela...

No, minimálně to používají (signal, whatsapp,...) kam se přesouvaj od nešifrovaných služeb které nemají jinou komparativní nevýhodu a pak korporacím jako Apple příjde jako dobrej nápad stavět marketing na ochraně soukromí. To by nedělaly když by to lidi nezajímalo.
10. 11. 2021 v 18:53Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Lukyseeek: Nebudeš. Do tý doby se třeba povede to písmenko vyhodit. A jediné co z toho budeš mít bude jen vzpomínka na trapnost a naštvání že ti nebylo poskytnuto zadostiučinění tím, že bys mohl ukazovat s M :-P :-D
10. 11. 2021 v 18:59Off-line BussterX  (103/130/150)
Hele lukys tak si kup peněženku s takovým tím okýnkem průhledným kam se dává doklad, některý okýnka sou tak malý že je vidět jen kus dokladu s fotkou a datem narození, tak si kup nějakou kde ti okraj okýnka zakryje to F který je upe vpravo a hotovson...
10. 11. 2021 v 19:18Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Na zlevněné jízdné bohatě stačí ISIC, nevím co řešíš. Jestli studuješ, tak ho snad máš. V životě se mi nestalo, že by to někde někomu nestačilo a chtěli k tomu i občanku.
A krom toho, jestli máš v dokladech F, tak budeš mít asi nejspíš i ženský jméno, pokud sis je nenechal úředně změnit - což u nezletilýho a navíc ještě při změně z ženskýho jména na mužský (a obráceně) není zas tak úplně formalita. A jestli máš ženský jméno, tak nevím proč tě sere kolonka pohlaví, když je evidentní už z toho jména.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 11. 2021 v 18:54Off-line lukyseeek  (102/-/-)
Mám neutrální jméno,Luka. ISIC si chci udělat až mi bude 18,na zlevněné jízdné do 18ti let stačí občanka,a navíc i u ISIC průkazu se musí uvádět pohlaví,už jsem ten papír na ISIC kartu vyplňoval a mamka tam zaškrkla pohlaví muž :D tak snad by mi to uznali už teď
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 11. 2021 v 19:41Off-line BussterX  (103/130/150)
Tvoje máma musí bejt super, respekt, zdravím mámu 8)
11. 11. 2021 v 19:58Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Na ISICU pohlaví vyznačený není. Tu žádost už si nevybavuju (já tohle fakt neřeším, tak už nevím, jestli tam ta kolonka byla), ale na té kartičce se to neuvádí.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 01:52Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ellvin až nato, že tá vražda na čerpačke sa stala v nemecku v Berlíne a nie na slovensku.
12. 11. 2021 v 07:01Off-line power  (23/180/65)
Výrobce odmítl za látku převzít odpovědnost. Distributor odmítl převzít odpovědnost. Stát, který ji nakoupil, nepřebral odpovědnost. Lékař, který ji podává, nepřebírá odpovědnost. Dost dobrá motivace nechat si to bodnout :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
12. 11. 2021 v 14:39Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Sousedi se činí: Rakousko přitvrzuje. Chystá celostátní lockdown pro neočkované

https://www.idnes.cz/…hranicni_jhr
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 11. 2021 v 15:01Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Ona to bude ještě p***l.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 11. 2021 v 15:27Off-line power  (23/180/65)
Neočkovaní nebudou moct navštěvovat restaurace, divadla, hotely a ani kadeřníky a další poskytovatele služeb týkajících se těla.
-------------

Tyhle služby přinejmenším dva roky nikdo nevyužívá, takže si je můžou rovnou strčit do pr*dele.

Mimochodem tato opatření jim na chřipečku nikterak nepomůžou.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
12. 11. 2021 v 17:00Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Pravda. Kadeřníci dělají z domova, když je potřeba. Kulturní akce, to se přežije, hospody, restaurace? Uvaříme doma, nakoupíme v obchodě, popijeme doma s kámoši atd.... Takže reálně to neomezí nikoho. Maximálně to pocítí poskytovatelé služeb, ale to není nějak náš problém.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 17:04Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Anebo chodit chlastat tam, kde na nějaký certikáty serou.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 11. 2021 v 17:07Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Dneska v nákupáku s kámošem :D Člověk si tam dal kafe a pipka chtěla abych se jí prokázal bezinfekčností. Nakonec to vzdala a nechala nás tam, ale na vlastní nebezpečí..... Nakonec jsme stejně šli do pi*e. když se sleví z kvality, tak automat na kafe po tobě nic nechce krom peněz :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 11. 2021 v 17:30Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Bych jí řekl, že jí žádnou bezinfekčnost prokázat nemůžu, protože nic takovýho neexistuje.
Kdybych si stáhl gatě a ukázal místo certifikátu holou p***l, tak to prokazuje mojí bezinfekčnost úplně stejně.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 17:31Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Mimochodem, už někdo někoho otravoval s tím, že si chce tu p**ovinu načíst čtečkou nebo dokonce vidět občanku, jestli ten kód není někoho jinýho?
12. 11. 2021 v 17:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Asi bysem rači viděl tvou p***l než tvůj certifikát :D:D
12. 11. 2021 v 17:42Off-line Tarferi  (30/-/-)
Po mně to zatím nikdo nechtěl
12. 11. 2021 v 17:48Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Nojo Bussi, ale ty nejseš oprávněnej kontrolovat moji bezinfekčnost, takže smůla.
12. 11. 2021 v 17:50Off-line BussterX  (103/130/150)
Já nejsu právník, ale něco mi říká, že tvoji bezinfekčnost neni oprávněnej kontrolovat nikdo jinej než doktor :D
12. 11. 2021 v 17:52Off-line Tarferi  (30/-/-)
Popřípadě bych se vůbec nebránil někomu z hygienické stanice
12. 11. 2021 v 17:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Nevidim důvod, proč by měla nějaká číšnice v nějakým pajzlu kam du na kofolu vědět jakýkoliv info o mým zdravotním stavu -_-
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 17:59Off-line BussterX  (103/130/150)
Takže takhle - v hospodě ukážeš buďto test, nebo potrvzení na očkování... sice seš bacilonosič narvanej náloží kovida a vesele to roznášíš, ale JSI OČKOVANÝ NADČLOVĚK a můžeš dál... f**k logic... to je normální posraný vydírání a šikanování ve snaze donutit lidi k té posrané rychlokvašené vakcíně
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 18:01Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Realita je taková, že dokud to soud nesestřelí, tak se to opatření považuje za platný. Nějaký rádoby právní teorie o tom, že se snad pingl kontrolou dopouští TČ přisvojení pravomoci úřední osoby, jsou z X důvodů úplně mimo.
Nicméně přestupek je jenom to samotný neprokázání/nezkontrolování certifikátu, ne samo o sobě to, že člověk někde sedí a chlastá bez papírů. Ale to by bylo na delší rozbor.
12. 11. 2021 v 18:04Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Flegr: Do měsíce máme zaplněné nemocnice. Školy mohou být zavřené do února
A jsme v p***li boys :(
12. 11. 2021 v 18:04Off-line BussterX  (103/130/150)
Pingl se nedopouští ničeho, ale ti co vydávají tahle nařízení
12. 11. 2021 v 18:07Off-line sta  (38/-/-)
Stejně to funguje v jiných zemích (Francie, Itálie) a tam si už zvykli ukazovat certifikát
12. 11. 2021 v 18:07Off-line BussterX  (103/130/150)
Mazel, vzpomeneš si, co tady ten rozcuchaný pán předpovídal v roce 2020 na podzim? totální howna, nic z toho se tehdy nesplnilo...
12. 11. 2021 v 18:10Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Jo, ale tohle může být reálná předpověď protože k tomu směřujeme. Mrazáky a mrtvoly na ulicích, to netrefil. Třeba si nevzal tehdy prášky :D
12. 11. 2021 v 18:10Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No hele, sice bych úplně netvrdil, že se jedná o prokazování zdravotního stavu, protože informace o tom, jestli mám v sobě nějakou vakcínu nevypovídá o mým zdravotním stavu vůbec nic (minimálně je to na hraně, jestli tohle spadá do škatulky "zdravotní stav"), ale problém už vidím v tom, že bych s tím měl současně prokazovat totožnost. Na tom papíru je moje jméno a datum narození a s tím už mám problém mnohem větší. Pinglům není nic do toho, jak se jmenuju. Ostatně ani v tom opatření není ani slovo o tom, že bych měl prokazovat svou totožnost.
12. 11. 2021 v 18:12Off-line sta  (38/-/-)
Hlavně, že ještě žijeme. Někdo to štěstí už nemá. Přeji všem hodně zdraví a chraňte se
12. 11. 2021 v 18:13Off-line BussterX  (103/130/150)
Každopádně se zdá, že kovid už tady s nama zůstane a bylo by hezký, kdyby někdo konečně vyvinul vakcinu která fakt funguje a nemusí se píchat každej druhej měsíc... ale to by zas nebyl takovej byznys asi... :D
12. 11. 2021 v 18:16Off-line sta  (38/-/-)
Někdy bude i taková vakcína nebo kovid ustoupí sám. Pokud naočkovaných je dost, už nemá prostor k šíření a vzniku nových mutací
12. 11. 2021 v 18:18Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Vytasit tohle na mě, když bych se šel očkovat, tak zdrhám :D https://www.nempt.cz/…omirnaty.pdf
12. 11. 2021 v 18:24Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Groofy: Flegr je normální p**a, ne náhodou se podobající tomu otci, co byl toho večera poněkud neklidný a divně se kýval.
Svým způsobem obdivuju, jakou má ten z**d hroší kůži. Prorokuje apokalypsu už skoro dva roky od té doby, co současně s covidem vylezl ze své hromady kočičích hoven a začal kázat, ale ani jedna předpověď mu nevyšla, sám se přiznal, že kecá a úmyslně přehání a už ho kdosi i prohodil plotem, ale nedá si pokoj a nedá. Fakt by mě zajímalo, jak se tohle hovado dokáže pohybovat po ulici bez toho, aby ho někdo nezadupal do chodníku.
12. 11. 2021 v 18:25Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Sta: Nazdar panikáři, už máš nakoupený konzervy?
12. 11. 2021 v 18:27Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Tom: No, on byl napadený a i z toho udělal halo, se tomu strašně divil. Nikdo jiný ale ne :D
12. 11. 2021 v 18:28Off-line BussterX  (103/130/150)
LOL... dobřety :D já si řikal, že mi někoho připomíná :D http://img.geocaching.com/…fff94430.jpg
12. 11. 2021 v 18:31Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
https://media1.popsugar-***ets.com/…77063905.jpg Představ si k tomu ty jeho vlasy a víš kde hrál.
12. 11. 2021 v 18:31Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Flégr je takovej starej Brůna skříženej s doktorem Brownem z Návratu do budoucnosti:

https://en.m.wikipedia.org/…Emmett_Brown
12. 11. 2021 v 18:33Off-line sta  (38/-/-)
@Mazel Stejný papír podepisuješ na každý jiný zákrok (například když trhají Ti zub). To jenom znamená, že jsi byl poučen. Stát nese odpovědnost za vakcínu. Závažné problémy po očkovaní jsou velmi vzácné (o tom píšou i ve tvém letáku), ale hodně lidí mají únavu nebo bolest v levé ruce 1-2 dny. To je v pohodě
12. 11. 2021 v 18:35Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Ale když mě očkovali na jiné nemoci, nic jsem nepodepisoval, o to mi jde. Krom jiného tam ani nezmínili, že vakcína může způsobit zánět srdečního svalu. Polovinu věcí vynechali.
12. 11. 2021 v 18:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Hlavně se tam podepisuje že ŹÁDÁŠ o vakcinaci...
12. 11. 2021 v 18:39Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Dneska jsme po Práglu vedli plodnou debatu a zjistili, že dost lidí se právě nedalo očkovat už jen kvůli tomu papíru. Má zajímavý psychologický efekt :D
12. 11. 2021 v 18:41Off-line sta  (38/-/-)
U lékaře jsem podepisoval i vetší blbosti. Může způsobit zánět srdečního svalu, ale u jednoho člověka z několika milionů. Pravděpodobně to nebudeš ty
12. 11. 2021 v 18:43Off-line BussterX  (103/130/150)
Já bych byl pro aby bylo to očkování POVINNÉ, a nejen pro vybrané profese... protože jakmile by vláda a parlament přijali zákon o povinném očkování proti kovidovi, považoval bych to za záruku že rizika jsou minimální... ovšem i budoucí nastupující vláda už dopředu vříská, že nic takového povinného nebude...
12. 11. 2021 v 18:44Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Ale i tak to tam má být uvedeno. Jak pak mohou lidé věřit vakcíně, když se jim neříká vše :)
12. 11. 2021 v 18:45Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Bus: kdyby to bylo povinné, tak by si to museli vzíti politici :D
12. 11. 2021 v 18:45Off-line Tarferi  (30/-/-)
Já myslím že většina (ne-li všichni) politiků je očkovaná
12. 11. 2021 v 18:45Off-line sta  (38/-/-)
V očkovacím centru jsem nic nepodepisoval, paní lékařka mi jenom zeptala, s čím se lečím, jak se cítím teď a zda neměl jsem v poslední době jiné očkovaní
12. 11. 2021 v 18:47Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jasně, vím. Když něco, můžeš si podat na MZ žádost o náhradu újmy. Má to ale háček. Na 99 procent tě s nějakou z p***le vycucanou argumentací pošlou do ř**i, takže se s nima budeš příštích X let soudit. Což znamená, že vyklopíš prachy za advokáta, soudní poplatky, znalecký posudky, když to projedeš tak i náklady protistrany a pravomocnýho rozsudku se taky nemusíš dožít.

Problémy nejsou vzácný. Už teď jsou hlášený úmrtí po očkování a závažný zdravotní komplikace, a to jen během pár měsíců. Ty už po těch pár měsících víš, jakej vliv to bude mít na tvůj zdravotní stav a celkovou imunitu v dlouhodobým horizontu? Notabene když vyhrožují, že bude potřeba do sebe ten fet prát i každýho půl roku? Nevíš, protože to neví nikdo a ani to vědět nemůže.

Píšou to v letáku. Hehe, to pobavilo. Asi těžko ti do toho letáku napíšou, že je to sračka. Už jsi někdy viděl obchodníka, co by pomlouval svoje zboží?

Můžeme si to povědět za 10, 20, 30 let, jestli je to v pohodě.
12. 11. 2021 v 18:48Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Jj takové to očkování které jsme viděli na kamery aby nám šli příkladem :D
12. 11. 2021 v 18:50Off-line sta  (38/-/-)
@BussterX Zákon o povinném očkování už se vztahuje i na očkování proti kovidu: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2020-569 "Stát nahradí osobě, která se nechala očkovat léčivým přípravkem podle § 1 odst. 1, újmu způsobenou očkováním léčivým přípravkem podle § 1 odst. 1, došlo-li následkem tohoto očkování k zvlášť závažnému ublížení na zdraví očkovaného, vytrpění bolesti, ztrátě na výdělku nebo ztížení společenského uplatnění. Pro posouzení této újmy a rozsah náhrady se použije zákon č. 116/2020 Sb., o náhradě újmy způsobené povinným očkováním, obdobně."
12. 11. 2021 v 18:53Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Tom: To je fakt. Výsledky očkování a jeho vedlejší účinky ke lepší pozorovat řadu let. Je mi jasný, že po 10 rocích kdy to bude zaběhlé už lidi přejde obava. Momentálně jsou kolem očkování zdravotní komplikace. Není to dostatečně vyladěné. Až bude, tak budeme stejně všichni promoření.
12. 11. 2021 v 18:54Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Stát nahradí, to víš že jo. Ale až potom, co pravomocně vyhraješ soud, protože dobrovolně ti nedají ani hovno.
12. 11. 2021 v 18:55Off-line sta  (38/-/-)
> Ty už po těch pár měsících víš, jakej vliv to bude mít na tvůj zdravotní stav a celkovou imunitu v dlouhodobým horizontu?

žádný vliv za 10, 20, 30 let. Po několika dnech už tu vakcínu v těle nemáš. Na to se můžeš zeptat lékaře
12. 11. 2021 v 18:59Off-line sta  (38/-/-)
"Wir reden hier von wenigen Tagen und Wochen, bis die Impfstoffe komplett abgebaut und nicht mehr in unserem Körper vorhanden sind", erklärt die Immunologin Falk für beide Arten.

Im Anschluss wird die mRNA nach Angaben von Biontech-Pfizer wieder vollständig abgebaut - und kann damit keine spät auftretenden Langzeitfolgen auslösen. "Es gibt keine Anhaltspunkte, d*** es zu späteren Reaktionen kommen kann", sagt auch Reinhold Förster im DW-Interview. https://www.dw.com/…n/a-59627413
12. 11. 2021 v 19:00Off-line Tarferi  (30/-/-)
A česky/anglicky by to nebylo?
12. 11. 2021 v 19:01Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Vakcínu jako takovou sice ne, ale ten bordel z toho ti samozřejmě v těle zůstává. Kdyby ne, tak by to bylo už úplně k hovnu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 19:02Off-line Tarferi  (30/-/-)
Ten bordel, který vytvoří tvůj imunitní systém? :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 19:04Off-line sta  (38/-/-)
12. 11. 2021 v 19:07Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A je sice chvályhodný, že si pročítáš po večerech zákony (to já taky, už od puberty, heh), ale ještě by to chtělo se zajímat, jak jejich aplikace funguje v praxi. O tomhle už cosi vím, jak si ti flákači na úřadech vykládají zákony.
12. 11. 2021 v 19:07Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Momentální stav očkování bych řekl, že je hlavně víc než uspokojivý. Vzhledem k tomu, že o to nikdo pomalu nestál, tu je poměrně velká proočkovanost. Víc už z toho nedostanou.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 19:08Off-line BussterX  (103/130/150)
Výcuc: "Toto zjištění lze ve svých důsledcích označit za skutečnou „hrůzu”. Nový ohromující výzkum publikovaný v časopise Viruses, který je součástí edice SARS-CoV-2 Host Cell Interactions vydavatelství MDPI (Open Access Journals), odhaluje, že vakcinační spike proteiny vstupují do buněčných jader a působí spoušť v mechanismu oprav DNA buněk, přičemž potlačují opravu DNA až o 90 %.%"... což namená:
SPIKE PROTEIN Z COVID INJEKCÍ SE DOSTÁVÁ DO BUNĚČNÉHO JÁDRA A RUŠÍ MOŽNOST OPRAVY DNA – ZPŮSOBUJE EXPLOZI RAKOVINY, IMUNODEFICIENCE, AUTOIMUNITNÍCH PORUCH A RYCHLÉHO STÁRNUTÍ
12. 11. 2021 v 19:10Off-line BussterX  (103/130/150)
Dobřepěkně:

V důsledku toho se do chromozomů uvnitř jader lidských buněk dostávají následující „chyby”, a to vše v důsledku přítomnosti spike proteinu z mRNA vakcín:

Mutace nebo „chyby” v genetické sekvenci.
SMAZÁNÍ celých segmentů genetického kódu.
VLOŽENÍ chybných segmentů.
Míchání a párování / permutace genetického kódu.
Tyto chyby, pokud se projeví při buněčném dělení a replikaci, mají za následek:

Explozi rakoviny a rakovinných nádorů v celém těle.
Ztrátu produkce buněk B a T imunitního systému (tj. indukovaná imunodeficience).
Autoimunitní poruchy
Zrychlené stárnutí a zkrácení délky telomerů
Ztráta funkčnosti složitých orgánových systémů, jako je oběhový, neurologický, endokrinní, muskuloskeletální atd.
Poškození buněk připomínající otravu zářením, kdy se buňky ničí zevnitř.
Mnohé z těchto účinků jsou samozřejmě smrtelné.
12. 11. 2021 v 19:11Off-line sta  (38/-/-)
Další hoax :) A teď tu o Karkulce, prosím :)
12. 11. 2021 v 19:14Off-line sta  (38/-/-)
Prodělaní kovidu na rozdíl od vakcíny opravdu může zanechat trvalé následky, zejmená na plicích
12. 11. 2021 v 19:15Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Můj imunitní systém je zatím úplně v pohodě. Zatím.
Bohužel chci vidět svý příbuzný na Slovensku ještě i jinak, než v otevřené truhle a protože v nejbližších měsících to nevypadá, že by moji bývalí krajani chtěli v dohledné době s tou buzerací přestat, tak co mi zbývalo. A za to povinně dobrovolný očkování si vyhrazuju právo je se všemi dalšími d***lními nápady posílat do p***le.
12. 11. 2021 v 19:15Off-line Tarferi  (30/-/-)
Zajímavé že o tom nepublikuje mimo výplachů v médiích. Že by jí to odborná veřejnost nežrala?
12. 11. 2021 v 19:16Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Sta: Ještě jsi mi neřekl, jestli už máš nakoupený ty konzervy.
12. 11. 2021 v 19:17Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
O zdravotních benefitech očkování napiště Paní Zuzaně. Určitě jí potěší, že má ochrnutý obličej, ale čisté plíce :D
12. 11. 2021 v 19:18Off-line Tarferi  (30/-/-)
Někde jsem četl že to může být dočasné, ale že ukáže čas. Má pořád ochrnutou polovinu obličeje?
12. 11. 2021 v 19:20Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Zatím to vypadá, že pořád ano.
12. 11. 2021 v 19:20Off-line Tarferi  (30/-/-)
Podle tohoto (1998) u nás obrnu lícního nervu postihuje 3000 lidí ročně, trvalé následky má 10% a 30% má lehčí následky.

https://www.nemta.cz/…ho-nervu.pdf
12. 11. 2021 v 19:23Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
On se ovšem neřešil následek, ale ta příčina. Šmucler na tom byl stejně, ten ale věděl, že se to po očkování stane.
12. 11. 2021 v 19:25Off-line Tarferi  (30/-/-)
https://www.lidovky.cz/…n_domov_livs

"Zubní lékař vysvětlil, že trpí takzvanou Bellovou parézou (obrna lícního nervu), ta dle jeho slov zvyšuje pravděpodobnost, že k dočasnému ochrnutí po očkování dojde. Podle vakcinologů však mezi ochrnutím a očkováním souvislost být nemusí, případy jsou ojedinělé."
12. 11. 2021 v 19:28Off-line Mazel.Groofy  (102/-/-)
Nemusel, ale není to vyloučeno a on to zase tolik neřešil. Paní Zuzana byl ovšem jiný případ nebo Lisa Shawová.
12. 11. 2021 v 19:57Off-line BussterX  (103/130/150)
Evropská agentura pro léčivé přípravky uvádí, že vakcíny proti onemocnění COVID-19 vedly v Evropské unii k úmrtí přibližně 5 000 osob...

Evropská agentura pro léčivé přípravky již uvádí přibližně jeden milion případů nežádoucích účinků po očkování vakcínami proti onemocnění COVID-19...

tyto nežádoucí účinky jsou někdy závažné; ... závažné neurologické účinky se údajně projevily u přibližně 75 000 osob po očkování vakcínou Pfizer...


atd... toto neni z kospiračního webu, ale ze zápisu jednání parlamentu EU... a to konkrétně -


B9-0475/2021

Návrh usnesení Evropského parlamentu o zřízení Evropského fondu pro odškodnění obětí očkování proti onemocnění COVID-19
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 19:58Off-line BussterX  (103/130/150)
Link dávám zvlášť, kdyby to zas náhodou bylo neviditelné... https://www.europarl.europa.eu/…0475_CS.html
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 20:26Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No docela by mě zajímalo, na jakém závěru postavili své tvrzení, že úmrtí těch 5000 osob způsobila přímo ta vakcína a nikoli něco jiného. A možné nežádoucí účinky se objevují i po jiném typu očkování než proti covidu.

Když nestraší vláda s obrázkama a videama z jipek, tak zase straší protistrana ohledně (ne)bezpečnosti vakcín. Když se nenaočkuju, je to prý blbě. Když se naočkuju, je to prý taky blbě. Tak jestli si mám vybrat ze dvou možností, buď stát se covidovou mrtvolou nebo po vakcíně zmutovanou zombie, tak to si k***a raději zvolím třetí možnost a půjdu si teď hned podřezat žíly a už budu mít klid. Nazdar. :-P
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 20:34Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Z**dobijecké hardcore má v hospodě bojovou poradu. Téma diskuse je, jak nasrat a pořádně zaměstnat kontrolu.

1) vytisknout certifikát, omatlat nějakou čokoládou, trochu zmačkat, a kontrole sdělit, že zavolala velká strana a na hajzlu došel papír,
2) flusnout na ten papír a pak podat kontrole,
3) odmítnout předložit a tvrdit že žádné potvrzení o bezinfekčnosti nemám, naoko souhlasit s pokutou a po vypsání bloku těsně před podpisem (bez něho je blok na hovno, absence souhlasu) si uvědomit, že potvrzení o bezinfekčnosti je vlastně certifikát a ten samozřejmě mám, teta, ale to máte říct hned, protože tohle přece žádnou bezinfekčnost neprokazuje...
4) pošťouchnout doprovázející fízly k "úkonu", třeba mírnou drzostí na kontrolující tetku nebo na ně samotné, a přimět je ke kontrole totožnosti, a kontrola totožnosti je už úkon a tím pádem jsou povinni vystavit potvrzení o úkonu podle § 109 zákona o PČR, povinni před úkonem poučit, zdůvodnit atd...
5) prodlužovat samotnou kontrolu (někde to tady určitě mám, počkejte, tady ne, tady taky ne, ale ukazoval jsem to samozřejmě, takže to tady někde mít musím)
6) místo podání do ruky hodit ten papír na zem a zavést plodnou diskusi, kdo z nás má ten papír zvednout,
7) obtěžovat s dotazy, jestli jejich respirátory splňují normu minimálně FFP2 a důsledně žádat odstup 2m,
8) oznámit na linku 158 podezření na osoby vydávající se za pracovníky KHS a PČR/MP a žádat o ověření, zda se opravdu jedná o příslušné úřední osoby,

...

Nápady se sypou, pořád to ladíme.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 20:36Off-line Tarferi  (30/-/-)
"pošťouchnout doprovázející fízly" - pokud je pošťouchneš fyzicky, tak skončíš na zemi. Jen do toho :D.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 11. 2021 v 20:41Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Fyzicky samozřejmě ne, tak blbej nejsem. Bylo myšleno nějaké verbální popíchnutí.
12. 11. 2021 v 20:45Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Pošťouchnutí by samozřejmě bylo mírně na hranici přestupku znevážení postavení úřední osoby, aby se tím eventuálně dali poskoci vyprovokovat k oznámení na ouřad.
12. 11. 2021 v 23:17Off-line sta  (38/-/-)
@Lukino_Luk Máš pravdu, je tam toto upozorněni: These reports describe suspected side effects in individuals, i.e. medical events observed following the use of a vaccine. The fact that someone has had a medical issue or died after vaccination does not necessarily mean that this was caused by the vaccine. This may have been caused, for example, by health problems not related to the vaccination. https://www.ema.europa.eu/…-2021_en.pdf
Nežádoucí účinek může nahlásit každý očkovaný, takže EMA má tyto tisíce žádostí.
12. 11. 2021 v 23:20Off-line sta  (38/-/-)
@Tommen Sabotáž bude potrestán odnětím svobody na osm až dvanáct let. Trestná je i příprava. https://www.novinky.cz/…azi-40377932
13. 11. 2021 v 15:45Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jo, paragraf o sabotáži znám. A? Nějak nevidím souvislost.
Jinak trestní zákoník mám přečtený od A do Z i s komentářem, tak mi tu fakt nemusíš citovat paragrafy.
14. 11. 2021 v 16:53Off-line i8051  (53/184/97)
Nooo .. necitim se nijak omezovanej. Omezovany se vzdy citi jen ti uz davno omezeni :-)

Za posledni 3 mesice muzu porovnavat situaci zde v CR a ve statech, kde jsem se 6 tydnu potuloval (Italie, Recko) a tady v CR je to fakt dost specificky. Pred 3 tydny, kdyz jsem prijel do Athen a vcera opet se do nich vracel, tak tam bylo naprosto bezny pro mistni i turisty automaticky predlozit QR a nekdy chteli i pas. Zabralo to 30 sekund a sup hezky dovnitr k dobymu IPA pivku v irskym pubu. Delali to vsude a tykalo se to i zahradek. Nikdo s tim nemel problem, vsichni si v pohode uzivali svobody cestovani, pohody a podzimniho slunicka. Nikdo neprotestoval, vse probehlo s usmevem a respektem k aktualni situaci. To samy na kykladskejch ostrovech az po Santorini a i tyden predtim v Ionskym mori. Takze jsme se z pekny hospudky na hezkym ostrove vzdy smali tomu, jak tu nektere konspiracni hlupky od klavesnice porad resi kovida, ockovani a ovecky. K tomu jeste korunovana blbost, ktera vzesla od Landy.

No proste Cesi jsou opravdu posahanejsi, nez zbytek sveta a misto aby si uzivali zivot a snazili se ho posunout k tomu, aby se co nejdriv vse vratilo do pohody, tak budou vymejslet nesmysly v pocitu, ze si jich nekdo aspon jednou v zivote vsimne, uzijou si chvili pozornosti a odobne posahani je budou mit za hrdiny. No proc ne, jak chcete ... :-)
14. 11. 2021 v 19:34Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ne, to fakt běžný není. Já žádnýmu tajtrlíkovi svou totožnost prokazovat nebudu, protože mě to uráží. Už z principu od začátku měsíce chodím jen tam, kde na to serou. Kde neserou, na ty seru zase já.

Já fakt nechci žít ve světě, kde je "automatický" ukazovat nějakej z******j kód a kdyby po mně nějakej č***k vyžadoval ještě i pas/OP, tak už ho normálně bez jakýkoliv slušnosti vyp**uju na tři doby a následně odchod.

Kdo to chce kontrolovat, je u mě z******j kolaborant a nezaslouží si moje prachy. A když už bych z nějakýho důvodu fakt musel jít s někým do hospody a nezbylo by mi než tu sračku ukázat, tak jsou automaticky bez dýška, ať jim je místo mě dá hygiena.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 11. 2021 v 19:41Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jo a ad Landa: taky jsem z**dy obšťastnit přáníčkem podle Infozákona, aby zbytečně nezaháleli. Takovým lidem, jako jsou úředníci KHS, zahálka velmi škodí.
Dal jsem si obzvlášť záležet, předpokládám že z**dečky zaměstnám nejmíň na dva dny. A už teď vím, že se mi odpověď líbit nebude, takže bude následovat minimálně stížnost na vyřízení, aby si ty moje daně zasloužili, k***y fašistické.
14. 11. 2021 v 20:10Off-line i8051  (53/184/97)
Nooo a to je prave to cesky specifikum Berentzne, cim dal budes chodit tam, kde na to serou, tim dyl se to tu bude tahnout a hospody se budou cim dal vic omezovat, az se zase zavrou. A o to dyl v tomhle svete, ve kterym zit nechces, zit naopak budes. Ale kdyz ti tohle zaskodnictvi vyhovuje a realizujes se v tom (viz mejly na KHS), proc ne ... ono na kazdou tu sv*ni dojde ... :-)

Nicmene krasne jsi se vylhal z tech svejch zasad "seru na ne a nepujdu tam a neuvidej moje penize" tim, ze kdyz uz teda tam budes muset, tak "za trest nedostanou dysko". Fakt krasna ukazka tve zasadovosti a pokrytectvi ... :-)
14. 11. 2021 v 20:19Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
I8051: No protože většina okolních států není zatížena minulostí tak jako Češi. Pro okolní státy, zejména ty západní, je svoboda něco zcela automatického, a proto je ani nenapadne nad covidovýma restrikcema uvažovat jako o něčem nebezpečným co by se jim do budoucna mohlo vymstít. Zatímco Češi jsou k auto***ám a jejich příkazům a zákazům velmi nedůvěřiví, protože si to všechno spojují s předrevoluční dobou, a proto vzdorují už jen z principu. A vláda svojí neschopností tomu českému uvažování jen nahrává.

A tohle není jen české specifikum, všude na východě od nás vzdorují proti covidovým opatřením stejně urputně jako my, protože jsou zatíženi stejnou minulostí. :-P
14. 11. 2021 v 20:21Off-line i8051  (53/184/97)
Tak to asi budu zapadni obcan ... :-) bohuzel takto zmatene uvazujou i decka, co si za doby komunizmu jeste hrali v uhlaku na hornika a vedi o tom prd, takze to timto asi uplne nebude :-)
14. 11. 2021 v 20:30Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No ono je to právě paradoxní. Kdo neprotestuje, jsou důchodci, protože ti už jsou tím minulým režimem naučeni být poslušní a do ničeho se neplést. A právě nejvíc protestují mladí, protože jim je odmalička, ať už ve škole nebo doma, vtloukáno do hlavy víc než je zdrávo, že komunismus byl fuj a že se musí neustále obávat o svoji svobodu, protože jim ji chce ten STBák ve vládě všechnu vzít. Ta minulost v tom "paranoidním" uvažování se projevuje právě nejvíc u dnešní mladé generace než u té staré, která již rezignovala. :-P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 11. 2021 v 20:30Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Já neposílám maily, ale používám oficiální způsob, tj. doporučená pošta/DS.
14. 11. 2021 v 20:32Off-line i8051  (53/184/97)
Chudaci nase lesy ... :-)
14. 11. 2021 v 20:39Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A íčko: do hospody jsem chodil i v době, kdy měly být oficiálně zavřené. Srali jsme na to z p***le a nikoho to nestálo na pokutách ani korunu.

Že tam z nějakýho důvodu budu muset, je krajní případ. Třeba nějaký to jednání s někým, s kým musím něco řešit a nechci to řešit doma nebo někde na koleni. Ne vždycky je spřátelená hospoda po ruce. Taky si tam dám tak maximálně jedno kafe, aby řeč nestála.
15. 11. 2021 v 01:01Off-line Riku  (63/176/110)
Krásně se tu hádáte, já jen doufàm,že ti strejdové co covida vařili jako biologickou zbraň, že se jim to nepovedlo. Ona ta chřipečka se nám může trochu zdokonalit na vynulování naší uhlíkové stopy.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 11. 2021 v 23:23Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...na této planetě žádné právo a svoboda už neexistuje. Bez mrknutí oka vás zbaví majetku, osobních práv a svoboda?
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload